PROVINCIALE ZEEUWSE COURAKT De toestand van Stalin is uiterst kritiek BILT In April Zuid Holland weer droog Ziekte kwam onverwachts Praten met de Sowjets nu nog moeilijker Molotof al premier Politieke en beursspeculaties in verband met Stalins ziekte Poolse straaljager op Bornholm geland Rampenfonds thans ruim 71,5 millioen Nieuwe constructies hij herstel van de dijken nodig f Oproep van Prinses Wïlhelmina Thans 1751 doden geregistreerd LEVENSLANG GEëlST tegen moordenaar van Annie Burg Volgens professor Baan een patiënt die medische hehandeling nodig heeft DE VERWACHT: Ï96e Jaargang No. 53 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn PI. verv.: W. Leertouwer en H- A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 Ct. per week, f 5.45 p. kW., £r. p- p. 15.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 6 Maart 1933 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per m.m Minimum per advertentie 13.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine adver tenties (max. 8 regels) van 1—I regels 1L—Ieder* regel meer 20 cent. „Brieven ot adrea Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 353200 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. 58-00, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51, telef. 3841 Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228) Oostburg, Finlandstraat 2, telef. 16 - Terneuzen. Brouwerijstr. 2, Zierikree. N. Bogcrdstr. C 160, telef. 26. LONDEN: Er is geen reden om aan te nemen dat er een einde zal komen aan de koude oorlog. Een ongunstige factor is misschien, zo rede neert men hier, dat een ontmoeting tussen Churchill, Eisenhower en Stalin, waar lang zamerhand op scheen te worden aange stuurd, thans voorgoed van de baan is. Het was bekend, dat Stalin er over dacht op Eisenhowers suggestie voor een bespreking in te gaan. Er is in Moskou niemand van Statins ka liber om aan een dergelijke conferentie deel te nemen, evenmin als er waarschijnlijk iemand van zijn kaliber is, aan wie de lei ding van de Sowjetstaat kan worden toe vertrouwd. Voordat eventueel met de Russen kan worden gepraat, zullen zij eerst het pro bleem van het leiderschap moeten oplos sen en het regiem consolideren. De moei lijkheid in de toekomstige betrekkingen met de Sowjet-Unie, zo voelt men hier, is dat het Westen behalve Molotof en Wysjinski, niemand van de leiders kent. PARUS: (Van onze correspondent te Parijs) In welingelichte kringen in de Franse hoofdstad meent men te weten, dat Molotof al benoemd is tot minister van buitenlandse zaken van de Sowjet-Unie. Men merkt daarbij echter op, dat Malenkof de meeste kans zou maken om in een stryd om de leiding uiteindciyk tc winnen. In Parijs wordt het over het algemeen on waarschijnlijk geacht, dat door Stalins dood het Sowjetsysteem zélf onherstelbaar zou worden geschokt. Men mag wel aannemen, dat Stalin zelf in zijn politieke testament ook de opvolgingskwestie tot in details ge regeld heeft, wat overigens grote spannin gen, vooral op de duur, geenszins behoeft .uit te sluiten. De dood van Stalin kan, naar specialisten uit de bulletins over zijn toestand opmaken, ieder ogenblik intreden. Donderdagochtend had het Kremlin nog de vlag in top, welke gedurende de nacht door schijnwerpers was verlicht. Het persbu reau Tass meldde Donderdag vroeg, dat Stalins toestand de afgelopen 24 uur slecht was. Radio-Moskou zendt geen lichte muziek uit. Elk uur wordt het officiële bulletin over het „grote ongeluk", dat het land heeft getroffen en de oproep om „eenheid, geestkracht en waakzaamheid" van de ministerraad en de partijleiding herhaald. Ook de Oosteuropese radiostations zouden gedurende de gehele dag de officiële verklaring uit zonder enig commentaar. Van Malenkof kan men weinig zeggen Het nieuws van Stalins toestand is in alle landen als een algehele verrassing gekomen. Stalin had een jaar van grote activiteit ach ter de rug, hij speelde een actieve rol bij het communistische partijcongres in de herfst van het vorige jaar, hij sprak zijn eerste rede in meer dan vier jaar uit, schreef wat Russen beschouwen als een -klassiek werk over de economie van het socialisme en ontving persoonlijk een aantal buitenlandse ambassadeurs en ministers van buitenlandse zaken, die allen meenden dat hij een goede gezondheid genoot. In het algemeen vrezen officiële Ameri kaanse persoonlijkheden, die Stalin te Mos kou hebben ontmoet en die dikwyis met hem gesproken hebben, dat na hem man nen of groepen aan de macht kunnen ko men, die minder „voorzichtig en bezonnen" zijn. Diplomaten, die niet wilden dat hun naam genoemd werd, verklaarden, dat „Stalin een zeer slim en voorzichtig man was. Hy was geduldig en ontwierp zyn plannen met inachtneming van de gevolgen van zyn besluiten. Het Politburo oefende druk op hem uit, maar die wist hy te over winnen". Zij voegden hieraan toe, dat Molotof en Beria, gezien hun lange samenwerking met Stalin, in het algemeen dezelfde politieke lijn volgen en op dezelfde manier reageren als Stalin. .Malenkof is voor hen echter de grote onbekende. Ontstaan van Europees leger vertraagd Averell Harriman, die van 1943 tot 1946 'Amerikaans ambassadeur te Moskou was heeft voorspeld dat na het bewind van Stalin „een periode van uiterste spanning en terreur in geheel Rusland" haar intrede zal doen. „Deze spanningen zullen voort duren tot Stalins opvolger zijn bekwaam heid kan bewijzen om de partij, de ge heime politie en het leger, kortom het gehele Sowjet-apparaat, kan beheersen. Onbeheerst optreden door de nieuwe lei ding op het Kremlin, .teneinde de aandacht van interne problemen af te wenden, kan ernstig gevaar inhouden", aldus Harriman Lester Pearson, de Canadese voorzitter van de assemblee der Verenigde Naties, heeft de Sowjet-delegatie bij de V.N. zijn medeleven betuigd met de ziekte van Stalin. Paryse diplomatieke waarnemers waren Woensdagavond van mening, dat Stalins ziekte en zijn daaruit voortvloeiend terug treden als leider der Sowjetrussische poli tiek, mogelyk zullen leiden tot een nieuw uitstel by het verwezeniyken der plannen voor de instelling van een Europees leger. Ook is men algemeen van oordeel, dat het gevaar voor een plotselinge Russische aanval zal afnemen gedurende de machts wisseling op het Kremlin, daar Stalins cpvolger(s) hun handen vol zullen hebben met het overnemen van het toezicht op het reusachtige orgaan van regering en partij. De Franse tegenstanders van het E.D.G.- verdrag zullen waarschijnlijk ten volle ge bruik maken van de stelling, dat tot geen enkele onherroepelijke stap, zoals een .V/estduitse herbewapening, moet worden MOLOTOF Deze man slaat Stalin het naast. Aangeno men wordt, dat hij reeds tot minister van buitenlandse zaken is benoemd. Hü is 62 jaar. Antillen offerden in geld en goederen drie millioen Het resultaat van de acties voor Neder land in de. Nederlandse Antillen gedurende de afgelopen 28 dagen is geweest, aan geld en goederen, voor een waarde van bijna drie millioen Nederlandse guldens. overgegaan, zolang men nog geen zekerheid heeft gekregen over dë bedoelingen van de nieuwe heersers op het Kremlin. Nadat bekend was geworden, dat Stalin ernstig ziek is, werd de effectenbeurs te New York overspoeld door een golf van verkopen, welke een vrij algemene koers daling tengevolge hadden. De koersverlie zen bedroegen voor het merendeel een dollar of meer per aandeel. Er werden vooral industriële fondsen aangeboden. Ook de internationale goudmarkt was flauw. Later werd de stemming weer iets, beter. Obligaties van met de Sowjet-Unie ver bonden landen en van het voormalige Tsa ristische regiem in Rusland zijn Woensdag op de obligatiemarkt te New York in koers gestegen. Er bestond direct vraag voor uit giften als 7 pCt obligaties van Estland, waarvan de koers met omstreeks 30 dollar steeg tot 150 dollar en Poolse 8 pCt obliga ties, waarvan de koers met 10 dollar 6teeg tot 90 dollar. Er werd levendige handel ge dreven in Russische Tsaristische obligaties. De koers van 6,5 pCt obligaties 1919 steeg met 1,20 dollar tot 35 dollar en die van de 5,5 pCt obligaties 1921 waren 3,75 dollar ho ger op 55 dollar. Deze obligaties worden niet erkend door communistisch Rusland. Tivee opvolgers In nauw met de Sowjet-ambassade te Washington verbonden kringen vertrouwt men er op, dat eventuele wijzigingen in de Sowj et-hiërarchie vlot zullen verlopen. Men verklaarde te menen, dat Molotof auto matisch Stalin zal opvolgen als premier, omdat hij eerste plaatsvervangende premier is en dat Malenkof Stalin zal opvolgen als secretaris-generaal van de communistische partij, aangezien hij plaatsvervangend se cretaris-generaal is. Volgens berichten uit Moskou hebben godsdienstige leiders van alle gezindten overal in de Sowjet-Unie bidstonden geor ganiseerd en zijn de Joden in Moskou door hun rabbijn opgewekt om vandaag voor Stalin te vasten. President Eisenhower belegde Woensdag ochtend onmiddellijk een bespreking met de directeur van de centrale inlichtingen dienst, Allan Dulles, en leden van de staf van het Witte Huis, toen hij het nieuws van Stalins ziekte vernam. Woensdagmiddag gaf de president een verklaring uit, waarin hij zei, dat op dit ogenblik in de geschiedenis de gedachten van de Amerikanen uitgaan naar de gehele bevolking van de Sowjet- Unie. „Afgezien van de persooniykheid der regeringspersonen blyft ons gebed, dat de Almachtige zal blyven waken over liet volk van dat uitgestrekte land om het de ge legenheid te verschaffen te leven in een wereld, waar alle manrfen, vrouwen en kinderen in vrede, en kameraadschap wonen", aldus Eisenhowers verklaring. De president heeft geen officiële bood schap van medeleven 'aan de Sowjet- ambassade te Washington gezonden, aldus verklaarde Eisenhowers perssecretaris, Hagerty. Gistermorgen is Hr Ms Piet Hein uit de I baard te kweken. Zijn vrouw en kinderen Koreaanse wateren teruggekeerd. Een wan moesten er wel even aan wennen en of de opvarenden heeft de aldaar doorge- zij het op de duur zullen waarderen is nog brachte lijd gebruikt om een kostelijke de vraag. Donderdag Is ccn Poolse straaljager op hel Deense eiland Bornholm geland. Het toestel cirkelde om het eiland alvorens op het vliegveld Roenne te landen. De com mandant van Bornholm heeft de toegangen tot het v li-g veld laten afzetten en het vlieg tuig onder militaire bewaking gesteld. Kort nadat de Poolse straaljager was ge land, cirkelde een ander straalvliegtuig boven Bornholm. Vermoed wordt, dat dit een Russische MIG is geweest, die het Poolse vliegtuig in het oog hield. Het is nog niet bekend, waarom het Poolse vliegtuig is geland. De piloot is onder vraagd. Hij zou 23 jaar zijn en zijn toestel is een MIG 50, een van de nieuwste typen. Hoge Deense officieren zijn uit Kopen hagen vertrokken om het Poolse vliegtuig te inspecteren. De Britse luchtvaartattoché bevindt zich ook in hun gezelschap. Bij het Nationaal Rampenfonds was tot Donderdagavond voor een totaal be drag gestort van ruim 71,5 millioen gul den. Dit is (en opzichte van Woensdag avond een stijging van 0,8 millioen gul den. Bij de stormvloed van 1 Februari is 58.000 ha in Zuid-Holland onder water gekomen, d.i. 25 pet van de totale oppervlakte van cultuurgronden, zo verklaarde Woensdagmiddag de hoofdingenieur-directeur van de Provin ciale Waterstaat ir Klein in een vergadering van de Provinciale Staten van dat gewest. Thans is een derde tot de helft daarvan weer droog. Men hoopt half Maart zover te zijn, dat twee-derde droog is en verwacht eind April het gehele Zuidhollandse overstroomde gebied van het water bevrijd te hebben, met uitzondering misschien van enkele buitenpolders. Spr. gaf een nadere uiteenzetting om- deskundigen reeds berekend had, dat er bij trent 'de stormvloed van 1 Februari. Hij be- een samenvallen van de meest ongunstige toogde. dat men in waterstaatskringen om weers- en getijomstandigheden een stand 3 uur 's nachts gewaarschuwd was, dat er bereikt kan worden, zoals die in de nacht iets uitzonderlijks kon gebeuren. Hij weesivan de ramp is geweest. Daarbij had men op, dat een commissie van waterstaats- echter nog geen rekening gehouden met de opstuwing in de Noordzee in die mate als dat thans het geval is geweest. Na het doorbreken ven de buitendijken hebben de binnendijken niet de functie kun nen vervullen, die men er van verwachtte, ómdat het water hoger was en vooral uren langer bleef, dan men had verwacht. Spr. stelde in verband met critiek op het beleid der waterschappen er prys op te ver klaren, dat hij zich met de besturen van de waterschappen mede-verantwoordelijk voelt voor de gevolgen, evenals, zo zei. hij, het rijk zich mede-verantwoordelyk moet voe len. Ten aanzien van het eiland Goeree Over- flakkee is de vraag niet of we de gaten tij delijk kunnen dichten, zo zei spr., maar of Hieronder volgt een oproep van Prinses Wïlhelmina omtrent een initiatief ter verwezenlyking van de gedachten in de rede van de Koningin, op 8 Februari 1953 geuit. Oproep Van heler harte sluit ik mij aan bij de woorden van onze Koningin na de ramp van de nacht van 31 Januari op. 1 Februari gesproken tot haar volk, woorden van mede leven en troost, woorden die haar bewonde ring weergaven voor wat door onze naam loze helden werd gedaan en voor de zelf opoffering, waartoe zovelen bereid waren. Zij wees op de eensgezindheid, die als bij overrompeling zich weer liet gelden. Het is naar aanleiding van deze eensge- Naar wy van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis vernemen, is het by dit bureau op 4 Maart geregistreer de aantal slachtoffers gestegen tot 1751. Aantal geregistreerde doden, die gebor gen of geïdentificeerd zyn: 690. Aantal ge registreerde vermisten: 1061. Overzicht van de aantallen geregistreerde doden en vermisten, gerangschikt naar leeftijdsgroep. doden vermisten m. V. m. V. I 4 jaar 33 20 49 48 01 jaar 7 9 12 12 5 14 jaar 45 39 87 70 15 19 jaar 15 .20 37 26 2029 jaar 26 27 49 51 30 39 jaar 25 35 56 71 40 49 jaar 31 43- 61 50 50 59 jaar 27 44 36 53 60 69 jaar 38 46 47 45 70 79 jaar 35 39 42 25 80 90 jaar 24 28 10 11 90 jaar enz. 3 2 2 onb. leeftijd 9 20 54 57 Totalen 318 372 542 519 zindheid, gewekt door deze ramp, waarvan de zwaarste slag op Nederland neerkwam, dat ik mij richt tot de gehele vrije wereld. Broeders, buiten en binnen onze grenzen! Toen resultaten van menselijk vernuft het onheil van de watersnood niet konden keren, stonden wij geconfronteerd met onze eigen machteloosheid. Diep bewogen door de nood hebt gij meteen gehocr gegeven aan het grote gebod van Christus: „Hebt uw naaste lief als uzelve". Toen is in de harten het beginpunt gelegd voer een verbroedering der mens heid. Wij ervoeren toen de kracht, tevens de bevrijding die er uitgaat van het ge volg geven aan dit gebod. Tegenover deze kracht schrompelen vrees en wantrouwen ineen, verdwijnt zelfs haat. Deze geest, waarvan de genezende wer king door ons heen is gegaan, kan niets of niemand ons meer ontroven: noch mens noch maatschappij, noch ramp noch chaos. Laten wij in die geest van verbroedering ons vertrouwen stellen en daarin voort bouwen voor de toekomst. 7VTU richt ik mij in het bijzonder tot allen in Europa, die zich vrij kunnen uiten. Toen onze dijken bezweken hebt gij ge voeld: hier wordt een stuk Europese kust overspoeld, en metterdaad een Europees saamhorigheidsbesef getoond. Dit was doeltreffend Christendom, reëel toegepast op reële nood. De eenheid in Hem, Die werkt en bouwt aan onze toekomst en Die met ons is en bij ons is. werd een feit. Bouwt het ver rijzende Europa op, de ogen gericht op deze hoge eenheid: maakt er het cement van, dat mensen en volken samenbindt. U allen die dit leest nodig ik uit, indien deze gedachte bij u weerklank vindt, daar van te doen blijken, opdat wij elkaar leren kennen. Ik ben er zeker van, dat allen bij wie deze gezindheid leeft, haar in daden begeren om te zetten. Wij reiken elkaar de hand en verwelkomen elk initiatief, dat op deze grondslag reeds is opgebloeid of nog zal ontluiken. En nu allen tezamen met dit verworven goed op weg, de toekomst in. Volgen wij Hem, Wiens stem vanuit onze verbondheid tot ons spreekt. WÏLHELMINA, Prinses der Nederlanden. Verzocht wordt betuigingen van instem ming te zenden aan de secretarie van H.K.H. Prinses Wilhelmina, afdeling Re acties Oproep, Paleis Het Loo, Apeldoorn. Langzaam cirkelt de helicopter van de Amerikaanse marine om het Rode Kruis- schip Raven. Even later daalt het langzaam op het dek om zijn kostbare last, gewonden uit de frontlijn op Korea, in de bekwame handen van het verplegend personeel achter te laten. Geen maximumprijzen meer voor aardappelen Zoals reeds werd verwacht, zyn de maximumprijzen voor consumptieaardappe len thans vervallen, want de desbetreffende verordening van het bedrijfschap voor aardappelen is ingetrokken. Er zyn vol doende aardappelen voor de rest van het seizoen om een ongemotiveerde prysstyging denkbeeldig te maken. Uiterlijk weer rust in Perzië Woenrtdag is aan drie bladen van de rechtse oppositie in Perzië en een blad van de communistische Toedeh-partij een ver schijningsbod opgelegd. Tot dusver zijn in het geheel 148 arrestaties verricht. Woens dagochtend was het rustig in-Teheran. Een Japanse handelsdelegatie van 13 personen is in Teheran aangékomen en zal daar 5 dagen blijven. De broer van de sjah, prins Abdol Reza Pahlavi, is Woensdag uit de Perzische hoofdstad naar India vertrokken: Naar het Franse persbureau A.F.P. uit Teheran meldt, zal binnenkort de echtge note van de Perzische sjah, Soraja, om gezondheidsredenen Perzië verlaten en naar Europa reizen. Vluchtelingenkampen in West-Berlijn overvol De Westduitse kanselier, Adenauer, heeft de geallieerde Hoge Commissarissen ver zocht om militaire vliegtuigen voor het vervoer van Oostduitse vluchtelingen uit West-Berlijn naar West-Duitsland. De kan selier deed ook een beroep op de bevolking van de Sowjetzone, slechts in geval van absolute noodzakelijkheid naar het Westen te komen. Adenauer zei voor de Bondsdag, dat de mist thans.het vervoer van vluchte lingen naar West-Duitsland belemmert. De kampen in West-Berlijn zijn overvol. we voldoende tijd hebben om voor het vol gend stormseizoen weer een goede water kering te hebben. Spr. zei hierover niet al te pessimistisch te zijn. De noodvoorzieningen, die er thans zijn. zijn nog een meter lager dan de hoogste stand van de stormnacht Van veiligheid voor de gebieden echter de waterkeringen op Goeree-Overflakkee, de Hoekse Waard en een deel van Voorne- Putten kan men dan ook nog niet spreken, „Het is nodig tot nieuwe constructies van het dijkherstel te komen", zo zei spr., „om dat op vele plaatsen niet voldoende klei aan wezig is om de oude kleidijken weer op te voeren". Aan het einde der vergadering besloten de Staten ir Peutz op te dragen een nieuw schetsplan voor een provinciehuis te maken. Voorts werd besloten een bedrag van 2 millioen beschikbaar te stellen ten behoeve van maatregelen, die door de watersnood noodzakelijk zijn geworden. Weg Breda-Moerdijkbrug Maandag weer geopend Naar wy vernemen is de kans zeer groot, dat Maandag a.s. de ryksweg BredaMoer- dykbrug voor personenauto's geopend zal worden. Datum hervatting treindienst Breda-Dordt nog niet bekend Het staat nog in het geheel niet vast, wanneer de treinenloop op het baanvak Breda—Dordrecht, dat door de overstro mingen zwaar beschadigd werd, hervat kan worden. Berichten, die reeds een be paalde datum noemden, moeten op zijn minst genomen zeer préematuur genoemd worden. (Van onze Rotterdamse correspondent). Levenslange gevangenisstraf eiste het OM. tegen de 30-jarige los-werkman A. T. B. uit Rotterdam, die voor de rechtbank Donderdag terecht stond wegens moord op de 20-jarige telefoniste Annie Burg. In volle openbaarheid heeft de president van de rechtbank, mr J. van Vollenhoven, deze afschuwwekkende zaak behandeld, waarbij kwam vast te staan, dat B., die bij het verhoor uiterlijk onaangedaan was, de telefoniste op afschuwelijke wijze had vermoord in haar woning aan de Wiliebrordusstraat, op 7 Juli 1952. B. was al eens wegens een zedendelict veroordeeld en was voorwaardelijk ter be schikking van de regering gesteld. Na de moord heeft B. de wijk genomen naar Bel gië, zodra hij door de politie op vrije voeten was gesteld. In België kreeg hij wroeging en keerde begin September per fiets naar Nederland terug, waar hij zich te Rotter dam bij de politie meldde, om een bekente nis af te leggen. De politie, aldus de adjudant-rechercheur, die het eerste onderzoek had geleid, kon B. aanvankelijk niet geloven, maar de details b.v. van de kamer, waar het misdrijf zich had voltrokken, gaf hij zo precies op, dat B. de dader moest zijn. Volgens prof. dr mr P. A. H. Baan uit Utrecht, is B. een patiënt. Er kunnen zich momenten voordoen, dat bij hem alle gees telijke remmen zijn weggevallen en dan is hij uiterst gevaarlijk voor de maatschappij. Het gaat er om, hoe de maatschappij het best tegen deze man beveiligd kan worden. Een medische behandeling van dit soort patiënten is nodig. Misschien chirurgisch ingrijpen, maar getuige kon geen zekerheid geven of B. na zo'n behandeling veilig in de maatschappij zou kunnen terugkeren. In elk geval, aldus prof. Baan, dient ten aanzien van B. zorgeloze uitvoering van de ter beschikking stelling te worden ver meden. Ik kon niet anders, riep hy uit. Of zy dood, of ik levenslang ter beschikking van de regering gesteld. Het dreigende beeld van de officier met de voorwaardelyke ter beschikking stelling had ik op die kamer steeds voor ogen. Ze moest dus dood? vroeg de president. Ja, antwoordde B., koel en nuchter. De president herinnerde B. eraan, dat na het misdrijf B. zich andermaal aan een soortgelijk delict had "schuldig gemaakt. Door een gunstige samenloop van omstan digheden heeft dit misdrijf geen ernstige gevolgen gehad. Het O.M. zei in zijn requisitoir, dat B. zich niet kan beheersen op zekere ogen blikken in zijn leven. Hij is een dubbel ge vaarlijk persoon, die uit de maatschappij dient te worden verwijderd omdat hij ernstige geestelijke defecten bezit. Alle sporen van zijn misdrijf heeft hij zorgvul dig uitgewist. De maatschappij mag geen risico lopen, dat B. nog eens in vrijheid zou worden gesteld, omdat uit het psychiatrisch rapport geen voldoende zekerheid blijkt, dat B. ooit zou genezen. Nadat het O.M. de eis had uitgesproken, stelde de raadsman, mr H. J. Kreulen, in zijn pleidooi vast, dat men hier met een patiënt heeft te maken die geen gevange nisstraf, maar medische behandeling be hoeft. Vergelding is hier niet te bereiken door het opleggen van levenslange gevan genisstraf. Zijn cliënt wenst elke behande ling te ondergaan, die hem genezing kan brengen. Pleiter wachtte met gerustheid het vonnis van de rechtbank aL Uitspraak 19 Maart a.s. ZIERIKZEESE MIDDENSTAND IN HOGER BEROEP Tijdens een Woensdagavond gehouden vei gadering van de Zierikzeese middenstands centrale is gesproken over de uitspraak van de president van de arrondissements rechtbank te Middelburg in het kort geding tegen het gemeentebestuur. Men besloot aan de juridisch adviseur, mr K. Keuning, die als procureur van de middenstand ty- dens het kort geding optrad, te verzoeken op dit vonnis in hoger beroep te gaan. Dit besluit werd met vrijwel algemene stemmen genomen. Aanhoudend rustig weer Weerverwachting. meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. Overwegend droog weer met in de nacht en ochtend bijna overal laaghangende be wolking of mist. Overdag plaatselyk opkla ringen. Weinig wind. Dezelfde of iets ho gere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1