PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE BILT Amerikaans senator wij stop dreigend gevaar in Midden-Oosten Er is herhaaldelijk gewezen op gevaren van duinafslag de Kantlijn Mossadeq laat tegenstanders in arrest stellen Verslechtering van Arabisch- Amerikaanse betrekkingen Onverzoenlijke rede van Wysjinski BIRMESE TROEPEN POGEN DE CHINEZEN TE OMSINGELEN Nederlanders eten weinig boter maar drinken veel melk Grote concurrentie 196e Jaargang No. 53 firma Provinciale Zeeuwse Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. \V. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 4 Maart 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per tn.m. Minimum pep advertentie f3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine adver tenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f L—Iedere regel meer 24 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2881 of 2160) Middelburg, Markt 51, telef. 3841 Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228) Oostburg, Finlandstraat 2, telef. 36 Terneuzen, Brouwerijstr. 2. Zierlkzce. N. Bogerd'.tr. C ïeo. telef. 26. Nadat de Sjah van Perzië zijn volk had medegedeeld, dat hij onmiddellijk en voor onbepaalde tijd het land zou verlaten, ver zamelde zich voor zijn paleis te Teheran een joelende menigte, die de Sjah op fana- tieke wijze trachtte te bewegen in het land te blijven. Vowel in de bijeenkomst van de Vlissingse *-* gemeenteraad van Vrijdag jongstleden, als in de Nieuwe Rotterdamsche Courant van Zaterdag is commentaar geleverd op hetgeen wij in ons artikel van 27 Februari schreven over het alarmeringssysteem in Zeeland. Daarbij werd door de commentatoren be twijfeld, of men in Vlissingen geruime tijd, zelfs twaalf uur voor de ramp, heeft ge weten, dat een abnormaal hoge vloed ge paard zou gaan met een abnormaal sterke storm. Wij hechten er daarom waarde aan, hier uitdrukkelijk te verklaren, dat ons van ver schillende zijden is medegedeeld, dat men op meer dan één plaats in Vlissingen inder daad met deze kennis was gewapend. Dit zou het geval geweest zijn bij het station van het Meteorologisch Instituut, het zou evenzeer het geval geweest zijn bij de wer ken aan de grote sluis, die thans in uit voering zijn. Precisie-instrumenten en waar nemingen zouden afdoende hebben aange toond, dat de weersomstandigheden uiter mate ongunstig waren, dat de eb niet weg trok, dat er een nieuwe hoge vloed ver wacht moest worden, in de nacht van Za terdag op Zondag, zowel als in de late mid daguren van de Zondag. Ook toen immers was het gevaar nog allerminst geweken. De enige waarschuwing, die de bevolking van Zeeland heeft bereikt was de mede deling van de radio, dat er gerekend moest worden met vliegende storm en met hoge waterstanden. VT/"ie, die als wij, deze mededelingen heeft gehoord, realiseerde zich, dat er inder daad ernstig gevaar dreigde? Wij hebben het niet gedaan, maar aange nomen, dat het wel weer zou loslopen. En toch, toch zou een. waarschuwing in de late avonduren nuttig effect gehad kun nen hebben. Maar zelfs danhet alarmsysteem faalde, ook later, tóen de ramp er eenmaal was. Klokgelu wordt in een stormnacht niet gehoord. Het kwam bovendien te laat. Niet alleen in Vlissingen maar overal elders. Een radiomededeling wordt door velen niet gehoord. En wat wij dan ook wenselijk achten, is, dat men een systeem ontwerpt, waarbij een alarm de mensen wel bereikt. Dat zal wellicht niet gemakkelijk zijn, maar het dient te geschieden. Men moet een volgende catastrofe, als die zich onver hoopt mocht voordoen, tegemoet kunnen treden met een afdoender alarmsysteem. TVTen houdt ons staande, dat bevoegde in stanties in Zeeland Zaterdagmiddag gewaarschuwd zijn èn Zaterdagavond. Men blijft ons verzekeren, dat er meer waar schuwingen zijn geweest aan andere in stanties. Wij bedoelen met het vermelden van dit feit allerminst iemand pijnlijk te treffen. Wij constateren slechts, dat als die waar schuwingen er inderdaad geweest zijn, de alarmering tijdiger had moeten komen en doordringender. Gelukkig zegt de Nieuwe Rotterdamsche Courant zelf, dat zovele lagere organen in het geheel niet hebben gereageerd op de waarschuwingen, welke de radio gaf. Het blad is het met ons eens, dat er tekort komingen zijn geweest. Die moeten voorkomen worden. Zij moe ten onmogelijk worden gemaakt. Want een volgende keer zal het excuus niet meer kun nen gelden, dat mén verrast werd, dat men niet vermoeden kon, dat het ditmaal anders zou lopen, dan het zo vaak al eerder was gegaan. In Engeland heeft het aan de zeer scherpe critiek op het alarmeringssysteem na de ramp niet ontbroken. Hier mag zij evenmin achterwege blijven. Het gaat om te ernstige dingen. rrot zover de commentaren op wat in ons artikel over de zorgen van Zeeland ge schreven werd. Nogmaals herhalen wij, dat zij een afspie geling zijn van wat er in Zeeland bij velen leeft. Terecht of ten onrechte. Het kan alleen maar goed zijn, als men zich in Zeeland en daarbuiten van deze ge dachten rekenschap geeft, ongerechtvaar digde vrees of zorg wegneemt, waar ge rechtvaardigde zorg of vrees bestaat in grijpt. Zeeland kan daarmede slechts gebaat zijn. De Perzische regering heeft de voormalige oppositieleider Jamal Imami en een aantal leiders van de communistische Toedeh-partij laten arres teren. Ook drie generaals zijn gearresteerd. Imami, een onverzoenlijk tegenstander van Mossadeq, is reeds twee keer gearresteerd in 1946 en nogmaals in 1952. Hij bestreed de Perzische premier op het punt van zijn politiek voor nationalisatie van de Brits-Perzische oliemaatschappij en beschuldigde hem er van, de Perzische welvaartsbron afgesneden te hebben en het land „aan de rand van de afgrond" gebracht te hebben. Eens zijn tijdens een debat aanhangers van Imami en die van Mossadeq slaags geraakt. Kamerleden vertrouwen hem niet Het ultimatum van dr Mossadeq aan de Tweede Kamer om hem een vertrouwens votum te geven of hem een volksstemming te laten organiseren verliep Dinsdag. De Tweede Kamer is Dinsdag echter niet bijeen geweest. Een van de afgevaardigden, Mehdi Misrasrafi, heeft verklaard, dat de voorzitter van de Kamer, Kasjani, Mossa deq schriftelijk heeft medegedeeld, dat enige leden van de Kamer de veiligheid niet gewaarborgd achten, doordat de com mandant van de bewaking der Kamer is vervangen. De Kamer kan derhalve niet bijeenkomen, alvorens de voormalige com mandant, kolonel Zahadi, in zijn functie hersteld zal zijn. Kolonel Zahadi is vervangen door de nieuwe stafchef, genei-aal Taghi Riahi, een bekende aanhanger van dr Mossadeq, die Zondag de ontslagen generaal Baharmast door Riahi verving. In een communiqué van het Nationale Front wordt gezegd, dat de sjah de parle mentaire delegatie er van verzekerd heeft, dat hij de regering-Mossadeq volledig steunt en dat hq voort zal gaan met het uitvoeren van zijn constitutionele taak. In geheel de stad Teheran werden Dinsdag betogingen voor Mossadeq gehouden. Amidi Noerid, di recteur van het blad Dad, dat gekant is tegen de regering van Mossadeq, is gearres teerd. Een groep gepensionneerde officieren heeft Maandagavond in een verklaring Treinongeluk in Saarbriicken Op het hoofdstation van Saarbrücken is Dinsdag tengevolge van de zware mist een personentrein op de buffers aan hei einde der lijn ingereden. Er zijn 35 gewonden. Van hen zijn zeven naar het ziekenhuis over gebracht. trouw aan Mossadeq en diens regering be tuigd. De officieren verklaarden, dat zij in de afgelopen dagen in bepaalde kringen waren belasterd. Radio-Teheran meldde, dat uit alle delen van het land telegrammen naar de hoofd stad worden gezonden, waarin Mossadeq steun wordt toegezegd en bestraffing van de samenzweerders wordt geëist. De minister van buitenlandse zaken, Fa- temi, heeft medegedeeld, dat de militaire gouverneur van Teheran, generaal Vapa, afgetreden js „in verband met gebrek aan discipline onder zijn officieren en man schappen". Een Mitchell blies een Tiger Moth omver Op 27 Januari werd een Tiger Moth les- vliegtuig, kort nadat het geland was op liet vliegveld Ypenburg, omver geblazen door de schroefwind van een 90 meter verder op gestelde Mitchell B-25, die daar stond proef te draaien. Het was Maandagmiddag aan de Raad van de Luchtvaart om uit te zoeken wie daarvoor aansprakelijk gesteld moest worden. De meningen van de getuigen hierover liepen op de zitting nogal uiteen. De be stuurder van het vliegtuig, de leerling van de Nationale Luchtvaartschool, J. P. K. Vlieghert, had gehandeld op aanwijzingen van het grondpersoneel en was na de lan ding met de Tiger naar de plaats gereden, waar de schroefwind van de Mitchell vat op zijn toestel kreeg. De directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst, J. W. F. Backer, vond geen aan leiding tegen V., die er goed was afgeko men, maatregelen te treffen. De directeur-generaal was wel van me ning, dat de havenmeester van het vliegveld geen afdoende veiligheidsmaatregelen had getroffen en dat ook de N.\. Avio Diepen, bij wie de Mitchell in revisie was, maatre gelen had kunnen nemen. VREES VOOR ONTPLOFFING De voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommissie voor buitenlandse betrek kingen, senator Wiley (republikein voor Wisconsin!, heeft voor de Amerikaan se vereniging tot steun aan de Verenigde Naties verklaard, dat het Midden-Oos ten „ieder moment kan ontploffen", hetgeen 'een „volledige verstoring van het evenwicht in de wereld" ten gevolge zou kunnen hebben. Men diende te beseffen, dat Korea niet het enige slagveld was waar tegen het communisme gestreden werd. De Sowjet-Unie wenst niets liever, zo ging hij voort, dan dat Amerika in Korea bezig gehouden wordt, opdat het de ogen afwendt van „bijvoorbeeld de kritieke toestand in het Midden-Oosten". Het Kremlin zou er genoegen in scheppen als wij ons in Korea en andere Azia tische gebieden zouden overbelasten en op deze wijze Europa, Afrika en het Nabije Oosten zouden vergeten, zo zeide Wilev. Oosten en Zuid-Oost-Azië, zulks ter versterking van het Amerikaanse pres tige in deze streken. Ten dele zou de reis ten doel hebben uiting te geven aan „de Amerikaanse vriendschap voor de Arabische landen". Deze landen, aldus Reuter, worden te Washington van het grootste belang geacht voor „de vergrote anti-Sowjet-activiteit". Sommige adviseurs raden Dulles aan de reis te maken in de komende maanden, mogelijk in April na de conferentie van de Atlanti sche Raad te Parijs. Men wijst er op, dat tot nu toe geen Amerikaanse minister van buitenlandse zaken ccn bezoek aan het Nabije Oosten heeft gemaakt. Men is van oordeel dat een dergelijk bezoek veel zou bijdragen to't het tegenwerken van de Sowjet-activiteit, die er op gericht is gebruik te maken van „Arabische teleurstelling over de Ameri kaanse politiek in het verleden". Het be zoek zou op deze wijze bijdragen tot John Foster Dulles naar Midden-Oosten Naar uit Washington gemeld wordt overweegt de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, het maken van een reis naar het Nabije Nieuwe brief aan oude meesters r De directie van de N.V. Kon. Ned. f 'i Gist- en Spiritusfabriek te Delft heeft, ler gelegenheid van de jaarwisseling, haar buitenlandse relaties een kalen- f der met reproducties van schilderijen 'f van Jan Steen, Nicolaes Maes 'i Adriaen van Ostade gezonden. Per luchtpost ontving de directie nu dezer dagen een brief uit het buitenland, welke als volgt was geadresseerd: „Messrs, Jan Steen, Nicolaes Maes, 'i Adr. van Ostade, Koninklijke Neder- lansche Gist- en Spiritusfabriek N.V., Delft, Holland. t De relatie meende blijkbaar, dat de heren Steen, Maes en Van Ostade de directie vormen. bespoediging van een vergelijk over een verdedigingsorganisatie in het Nabiie Oos ten, die gesteund wordt door het Westen. President Eisenhower gaf Maandag uit drukking aan „ongerustheid over de ver slechtering van de Arabisch-Amerikaanse betrekkingen". Hij deed dit na een onder houd met de minister van buitenlandse zaken van Saocdi-Arabië Hij beloofde te zullen werken voor het herstel van het ver trouwen. In diplomatieke kringen neemt men aan, zo vervolgt Reuter, dat Eisenhower een nieuwe „methode" voor het aanvatten der vraagstukken van het Midden-Oosten be oogt. Hij zou voorstander zün van een strikte onpartijdigheid, die zich ook tot Israël zou uitstrekken. De Russische minister van buitenlandse zaken, Wysjinski, heeft in een rede van anderhalf uur in de politieke commissie een stroom van verwijten en beschuldi gingen gericht tot de Verenigde Stalen, die volgens hem rechtstreeks op oorlog aan sturen en die blijven weigeren een einde te maken aan de oorlog in Korea, omdat de Amerikaanse grote industrie belang heeft bij een voortzetting van de strijd. Wysjinski diende opnieuw het voorstel in tot onmiddellijke bèëindiging van de vij andelijkheden in Korea en instelling van een commissie voor de vreedzame oplos sing van het Koreaanse probleem. De Amerikaanse afgevaardigde Lodge merkte op, dat Wysjinski had toegegeven de Chinese communistische strijdkrachten, die door de Verenigde Naties als agressors waren gebrandmerkt, te steunen. Hij wees het Sowjet-voorstel van de hand, „niet omdat de V.S. geen vrede willen, maar omdat het voorstel de kwestie der krijgs gevangenen in het onzekere laat". Het debat werd daarop tot heden verdaagd. Canadees vliegtuig bij Karatsji verongelukt Een passagiersvliegtuig met straalaan drijving, type Comet, van de Canadian Pacific Airlines is Dinsdag op het vliegveld van Karatsji neergestort. De bemanning van vijf en zes passagiers zijn om het leven gekomen. Het toestel verongelukte bij het opstijgen. Er zijn geen overlevenden. De passagiers waren technici van de luchtvaartmaat schappij. Groot offensief begonnen Strijd aan de Birmese grens De Birmese regering is met Tsjins en Goerka's een groots offensief begonnen tegen de nationalistische Chinese troepen in Noord-Oostelijk Birmees grensgebied. Dit is tot nu toe de grootste actie, die tegen de nationalisten ingezet is. Men poogt de Chinezen te omsingelen. De Tsjins worden gesteund door pantservoertuigen. Tot nu toe waren de Birmese troepen steeds in het defensief. Brigade-generaal Douglas Blake, die be last is met het „opruimen" van Chinese nationalisten van de Birmese bodem, heeft verklaard, dat de Chinezen in Mongsjoe verslaafd zijn aan opium. Op iedere ge dode nationalist had men een opiumpijp gevonden. Hun moreel was laag. Men had van (Door prof. Albert van Houtte) In West-Europa, waar gedurende de oor logsjaren de melkproductie sterk daalde, is het verlies na de oorlog snel ingehaald. De productie is thans hoger dan de vooroorlog se. Daar staat echter tegenover, dat de be volkingstoeneming (14 de stijging van de melkproductie (10 overtreft, zodat per persoon minder melk beschikbaar is dan vóór de oorlog. Belangrijke wijzigingen hebben zich in de bestemming van de melk voorgedaan. Wordt enerzijds een verhoging van het ver- RURGEMEESTER BOLKESTEIN VERKLAART: „Iedereen, landgenoot of vreemdelingen, als vanouds welkom in Middelburg" Bij de aanvang van de Dinsdagmiddag gehouden zitting van de Middelburgse ge meenteraad heeft de burgemeester, mr dr N. Bolkestein, een rede gehouden, waarin hij uitvoerig aandacht schonk aan enkele aspecten van de catastrophe, die Nederland in de nacht van 31 Januari op 1 Februari j.l. trof. Daarbij bracht mr Bolkestein ook de debatten ter sprake, die in de Tweede Kamer zijn gehouden naar aanleiding van de ramp. Bij deze debatten heeft de minister van Verkeer en Waterstaat er op gewezen, dat er door ingenieurs critiek is geleverd in vak bladen, maar dat deze ingenieurs nooit een bezoek aan de minister of zijn voor gangers hadden gebracht. „Een dergelijk verwijt kan de minister niet richten tot het gemeentebestuur van Middelburg of de directie van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf", aldus de burgemeester. In de loop der jaren is herhaaldelijk gewezen op de gevaren, die door de voortgaande duinafslag de waterwinning bedreigen. In een bespreking met de ambtsvoorganger van de huidige bewinds man op 7 Mei 1852 is dit punt wederom nadrukkelijk ter sprake gebracht". De burgemeester wees er op, dat de grote moeilijkheid is, dal een goede verzorging der kustverdediging ae taak is van de Polder Walcheren, doch dat dit waterschap de grote bedragen, die hiervoor nodig zijn, niet kan opbrengen. Derhalve wendde de pol der zich tot het Rijk. Het Rijk deed echter ook niets. „Het is dus misschien moeilijk uit te ma ken, wie er in gebreke is, maar vast staat, dat dit het geval is. De gemeente is hier van het slachtoffer geworden en zij zal niet mogen aarzelen haar recht op volledige schadevergoeding te claimen", zo verklaarde de burgemeester. Spreker maakte deze op merkingen naar aanleiding van de over stroming van het waterwingebied in Oranje zon, het enige belangrijke punt, waarop Middelburg werd getroffen. Hij bracht hulde aan de 'directeur van de Gemeentebe drijven voor de deskundige en doortastende wijze, waarop hij terzijde gestaan door zijn personeel de moeilijkheden tracht op te lossen en voor de onverflauwde ijver, waarmede hij werkt. Het was echter niet mogelijk alle moei lijkheden zelfstandig op te lossen, zodat hulp van andere bedrijven nodig was. In het algemeen is er prettig samengewerkt om tot een noodoplossing voor geheel Walcheren en Zuid-Beveland te komen. De burgemeestci dankte de Waterleidingmaatschappijen Zuid Beveland en Midden Zeeland, alsmede alle Rijks- en Provinciale autoriteiten en sprak de hoop uit, dat de samenwerking in stand moge blijven om ook lot een goede defini tieve oplossing te geraken. Dank werd ook gebracht aan de ingenieur van de Polder Walcheren voor diens snelle en afdoende hulp. Wegens het uitvallen van de drink watervoorziening wej-d Middelburg niet aan gewezen als opvangcentrum voor ëvacué's. Wel zochten sommigen van hen onderdak bij familie en kennissen in de stad. Op Februari waren 272 ëvacué's ingeschreven. De collecte De burgemeester behandelde voorts de in zameling van kleren en geld, waarbij hij opmerkte, dat achteraf is gebleken, dat deze combinatie minder gelukkig was. De geld inzameling heeft er onder geleden en bracht minder op, dan zij eigenlijk had behoren op te brengen. Later is nog overwogen om de geldinzameling te herhalen, maar na rijp beraad is dit denkbeeld verworpen. De kle reninzameling was een groot succes. Reeds Dinsdagmorgen na.de ramp gingen de eerste gesorteerde paketien met kleding en de kens voor ca 4500 personen de deur uit. Spreker bracht hulde aan al diegenen, die belangeloos hun tijd en energie aan dit werk gaven. Daar verschillende organisaties meenden, dat dit werk speciaal op haar ter rein lag, werd er helaas niet in één verband, maar meestal langs elkaar heen gewerkt, waardoor nogal wat wrijving en strubbe lingen ontstonden. De uitdeling van de goe deren aan in Middelburg verblijvende ëva cué's werd door B. en W. opgedragen aan de directeur van Maatschappelijke Zorg. Ook aan hem en zijn personeel bracht de burgemeester dank. Het plaatselijk hoofd Bescherming Bevolking was bereid om re gelend op le treden bij het zoeken naar bergruimte voor het ingezamelde. A Vervolg op pag. 2. bruik van consumptiemelk algemeen waar genomen (met 30 procent), anderzijds con stateert men. dat het boterverbruik vrijwel overal is a'chteruit gegaan (met 14 Vóór de oorlog werd 44 van de melk tot boter verwerkt; in 1951 nog slechts 35*/o, een hoeveelheid, die ondanks de produc tiestijging lager is dan vóór de oorlog, n.l. 52,4 millioen ton tegen vóór de oorlog 60,6 millioen ton. Dit heeft uiteraard een duidelijke weerslag gehad op de internatio nale boterhandel, die in 1951 in vergelijking met 1938 met 30 is achteruitgegaan (en met 12 V» indien vergeleken met 1950). De achteruitgang van het boterverbruik is te wijten aan de concurrentie van de mar garine, waarvan het verbruik van 876.000 ton vóór de oorlog is gestegen tot 2.066.000 ton in "9751. Zekere boterproducerende landen zoals Nederland volgen een politiek van bet sterk stimuleren van het margarineverbruik in het binnenland om meer boter te kunnen uitvoeren. Wanneer echter het gebruik van margarine gewoonte is geworden, zal de consument zeer moeilijk terug kunnen keren naar boter, en dit des te meer omdat hij het deel van zijn inkomen, dat het ver schil uitmaakt tussen de boter- en de mar- garineprijs. voor andere doeleinden zal heb ben bestemd. Het tijdelijke voordeel van de substitutie van boter door margarine zou dus op de lange duur tégen de boterprodu cerende landen kunnen gaan spelen. Wordt in het boterproducerende Neder land betrekkelijk weinig boter gegeten, de consumptie van melk is bevredigend. Vóór de oorlog was het verbruik per hoofd hier 146 kg per jaar, in 1951 was het 196 kg. Deze toeneming zal stellig een gunstige invloed hebben op de volksgezondheid. Rampenfonds ruim 70 millioen Tot Dinsdag was bij het Nationaal Rampenfonds een bedrag binnengeko men van ruim zeventig millioen gulden. Dit betekent sedert Maandag een stij ging van één millioen gulden. Bidault houdt vast aan de „protocollen" De Franse minister van buitenlandse za ken, Bidault, heeft gisteravond in een ver klaring gezegd, dat de Franse aanvullende en verklarende protocollen op het E.D.G.- verdrag, waarin geen enkele wijziging van het verdrag wordt voorgesteld, in de ogen van de Franse regering een fundamentele noodzaak blijven. Te Parijs is bekendgemaakt, dat Frank rijk de tekst van de protocollen zal wijzi gen. Het zullen meer veranderingen in de bewoordingen, dan in de strekking der pro tocollen betreffen. de laatste modellen Amerikaanse kara bijnen. machinepistolen van browning en -millimeter mortieren op de Chinezen veroverd. De in Birma geboren Mohammedaanse Chinezen strijden aan de zijde der Chinese nationalisten. Men poogt de uitweg naar het Noorden voor de nationalisten af te sluiten. Koningin Elizabeth heeft een bezoek ge bracht aan de BBC te Londen, waar zijen de hertog van Edinburgh, die haar verge zelde. een speciale uilvoering van BBC- radio-variété-artisten bijwoonden. De Koningin arriveert bij het gebouw op Portland Place. VERWACHT: RUSTIG WEER. Weerverwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. Overwegend droog weer met op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking. Matige tot zwakke wind hoordzakeiyk lus sen West en Noord. Vooral in bet Zuiden en Oosten van het land minder koude nacht, overdag weinig verandering in temperatuur. 4 Maart Afnemend* maas Zon op 7.22; onder 18.24 Maan op 33.01; onder 7.86

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1