PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Sjah van Perzië wilde zijn land verlaten Huren geen sluitstuk der loonpolitiek Teheran was het toneel van onlusten Verhouding tussen vorst en premier laat veel te wensen over Politie opende het vuur Kantlijn HET 75 METER LANGE GAT BIJ HELLEVOETSLUIS IS DICHT Belgische moeilijkheden geen gevolg Nederlandse loonpolitiek Op weg naar de oplossing van de 196e Jaargang No. 51 de firma Provinciale Zeeuwse Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 Ct. per week, f 5.45 p. kW-, ir. p. p. f5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 2 Maart 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per m.m. Minimum per advertentie 13.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine adver tenties (max. 8 regel») van 1—5 regels f Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 33S3O0 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51. telef. 3841 Goes. Lange Vorst straat 63, telef. 2415 ib.g.g. 2228) Oostburg, Finlands'.raat 2, teief. 16 - Teineuzcn. Brouwenj'tr. Zlerikzee, N. Bogerdstr. C 160, telef. 26. De Sjah van Perzië, de 33-jarige Mohamed Reza Pahlevi, heeft Zaterdag zijn volk meegedeeld, dat hij besloten had zijn land „om gezondheidsredenen" te verlaten, doch toen een juichende menigte voor zijn paleis samenstroomde, verklaarde hij van zijn voornemen af te zullen zien. Met ontroerde stem verklaarde de vorst door middel van luidsprekers: „Nu gij mij verhindert, het land te verlaten, heb ik besloten mijn reis, die ik om gezond heidsredenen en voor het doen van een pelgrimstocht wilde maken, uit te stellen". Deze mededeling werd met luid gejuich begroet en men hoorde kreten als „wij willen de Sjah niet laten gaan". De vorst richtte zich persoonlijk tot zijn volk na een snelle opeenvolging van gebeurtenissen. Eerst had hij een schrijven aan de voorzitter van de Kamer, de religieuze en politieke leider Kasjani, gezonden, waarin hij deze meedeelde, dat hij besloten had zijn land te verlaten en zich naar Spanje te begeven. Hierop werd de Kamer, die gewoonlijk niet op Zaterdag vergadert, omdat deze dag de Mohammedaanse rustdag is, in speciale zitting bijeengeroepen om de brief van de vorst te bespreken. Vervolgens haastten afgevaardigden zich naar het paleis voor een onderhoud met de Sjah. Na hun terugkeer werd de geheime zitting van de kamer voortgezet. Het nieuws van het schrijven van de Sjah had zich inmiddels snel verspreid. Tal rijke inwoners verschenen op straat, velen samengepakt op vrachtauto's, schreeuwend „Wij willen niet, dat de Sjah het land ver laat'. Troepen zetten de wegen naar de re sidentie van premier Mossadeq af, die ge legen is aan een boulevard, die naar het paleis leidt. In het begin van deze week had de vorst een onderhoud van vier uren met zijn eerste minister om de verhouding tus sen het hof en de regering te bespreken. Ook de straten rondom het paleis werden afgezet, waar een groot aantal burgers sa menstroomden. Eerst toen de Sjah zijn ver klaring had afgelegd, keerde de rust onder de menigte weer. De jonge vorst, die in 1941 door de Brits-Russische bezettingstroepen op de troon werd gebracht, na de afzetting van zijn vader, verscheen niet zelf voor de menigte. Hij sprak zijn verklaring uit door middel van een geluidsinstallatie. Hij zeide o.m.: „Vandaag nog hebben de artsen mij aangeraden voor mijn gezondheid een reis te maken, doch nu gij mij belet te gaan, heb ik besloten mijn tocht uit te stellen". T\e Nieuwe Rotterdamse Courant heeft ons artikel van 27 Februari over de zor gen, die vele Zeeuwen vervullen, groten deels overgenomen in haar editie van Za terdagavond en het voorzien van commen taar. Hei; blad wijst, er op, dat een deel dei- in ons artikel gestelde vragen reeds beant woord wordt in de uiteenzettingen van mi nister Algera in de Tweede Kamer. Ander zijds vraagt de N.R.C. de aandacht voor al datgene wat voor de ramp reeds is geschied of onder handen was en wat er thans nog staat t,e gebeuren. Dat de Nieuwe Rotterdamse Courant op deze wijze in bredere kring de aandacht vestigt op de Zeeuwse problemen, vervult ons met dankbaarheid, evenzeer als wij de reactie op dit artikel in de vergadering van de Vlissingse gemeenteraad van Vrijdag verheugend achten. Gaarne verlenen wij daarom op onze beurt plaats aan de commentaren. Alvorens daartoe echter over te gaan, verdient het aanbeveling iets mede le delen omtrent de voorgeschiedenis van ons ar tikel. TVt artikel was een „geïnspireerd" artikel. Men weet, dat de Prov. Zeeuwse Cou rant als gevolg van de ramp nog steeds in Rotterdam gemaakt wordt. Toen schrijver dezes voor enkele dagen terugkeerde naar Zeeland, werd hij benaderd door vooraan staande figuren uit alle delen der provincie, die, alle officiële mededelingen ten spijt, uiting gaven aan de zorgen, die er heersen. Hun verzoek was: Vraag, zonder een paniek te wekken, aandacht voor deze pro blemen, stel deze dingen aan de orde. In Rotterdam zit men ver van de Zeeuw se werkelijkheid. In Den Haag zit men nog twintig kilometer verder. En men ziet daar de dingen anders dan in Zeeland, waar men tot aan de nek in de harde realiteit zit. Dit is schrijvers eigen ervaring geweest. En aangezien degenen, die om aandacht voor de Zeeuwse zorgen vroegen, niet de eersten de besten waren, maar figuren, die op leidende plaatsen zetelen, was het voor de hand liggende resultaat dezer besprekin gen een artikel, waarin de Zeeuwse zorgen aan de orde werden gesteld. Pn nu het commentaar. De N.R.C. deelt de vrees niet, dat wat er in Zeeland en elders geschied is, be schouwd zal worden als „aanvaardbaar ri sico". Het blad herinnert er aan, dat ir Maris op de persconferentie van 19 Febr. uitdrukkelijk heeft gezegd, dat de schade veel groter blijkt dan aanvankelijk was ver ondersteld en dat men reeds bezig was met het plaatselijk verhogen van enkele dijken, een werk, dat van zeer lange adem is en dat meer kostte, dan men tot dusver beste den kon. Inderdaad, dit werd verklaard. Maar terzelfdertijd is in allerlei commentaren het „aanvaardbaar risico" opgedoken en dat is een gevaarlijk woord om mee te spelen. Al te gemakkelijk kan het een motief worden om minder te doen, straks, als het leed een tijd geleden is, dan men thans bereid zou zijn te doen. Het verkeer eist meer slacht offers, dan de watersnood, lazen wij ergens. In een enkel jaar tijds. Het werd niet zon der bedoeling gezegdEn dat woord aanvaardbaar risico is er. En de Zeeuw hoort het niet graag. T\e N.R.C. constateert verder, dat een voorstel om de uitgaven van Rijkswater staat zeer aanzienlijk te verhogen, voor 1 Februari op sterk verzet zou zijn gestuit, óók in Zeeland. Inderdaad, maarde jongste ramp heeft bij de Zeeuwen het besef weer leven dig gemaakt, dat watervloeden hier geen uitzondering zijn en onder de druk van die ervaring en dit besef is ook het verlangen hier sterker geworden, dat er zodanige maatregelen worden genomen, dat van re delijke veiligheid kan worden gesproken. Wij hebben betoogd, dat men niet zal kunnen volstaan met herstel van de dijken in de oude toestand. De directeur-generaal van de Rijkswaterstaat heeft dit zelf even eens gezegd. Maar wat moet voorgaan, vraagt de N.R.Cde dichting der zee gaten of verhoging van alle dijken? Wij menen, dat versterking van de Zeeuwse waterkerende dijken niet zal mo gen wachten, totdat de beslissing over het toekomstproject van de dichting der zee gaten tot uitvoering komt. Het is een enorm werk, dé dijken te verhogen en te versterken, maar men mag Zeeland, waar de dijken zeer zwaar geleden hebben, niet aan nieuwe rampen blootstellen. Doet men dat wel, dan kan het goed gaan, zoals het zo lang goed was gegaan. Maar het risico is onaanvaardbaar. Na de ervaring van 1 Februari. Althans zo ziet men het in Zeeland. (Voor vervolg zie P.Z.C. van morgen) Zodra het nieuws over de brief van de Sjah bekend werd, sloten alle winkels en warenhuizen hun deuren. Extra-afdelingen van het leger en de politie verschenen in de straten, waar de menigte demonstreerde. Toen een jeep met aanhangers van Kasja ni poogde het cordon rondom de woning van dr Mossadeq te doorbreken, opende de politie het vuur. Hierbij zouden drie per sonen zijn gewond. De menigte slaagde er echter in hel hoofdhek open te breken. Toen een opgewonden lid van het personeel van de premier de menigte op de hoogte bracht van het nieuwe besluit van de Sjah, trok ken de demonstranten af naar het palcis. Een ogenblik later maakte radio Teheran, die tot dusverre over de gebeurtenissen ge zwegen had, de wending in de gebeurtenis sen bekend in een communiqué, dat onder tekend was door de minister voor hofzaken, Hoesain Ala. In witte kleding Voor het paleis werd hierop een grootse demonstratie van aanhankelijkheid aan de vorst gehouden. Vele vlaggen van het vor stenhuis en portretten van de Sjah werden door de betogers meegevoerd. Een groep de monstranten verscheen in witte kleding, een teken dat zij bereid was voor de vorst te sterven. Dé menigte werd in hoofdzaak ge leid door aanhangers van Kasjani. Ook stu denten, militairen en zakenlieden getuigden van hun wil om de Sjah niet te laten gaan. Later werd het cordon rondom de woning van dr Mossadeq versterkt door Sherman- tanks en gewapende wachtposten. Niemand kreeg toestemming de straat voor de resi dentie te passeren. Op de boulevard tussen het huis van de premier en het paleis ver zamelde zich een menigte, die pro-Mossa- deq-leuzen schreeuwden. .A Vervolg op pop. 4. Rheuma-kliniek geopend te Noordwijk In tegenwoordigheid van onder meer ver scheidene hoogleraren van de Leidse Uni versiteit heeft dr P. Muntendam, secretaris generaal van Sociale Zaken en Volksge zondheid, Zaterdag de Rheumakliniek „Sole Mio" te Noordwijk aan Zee officieel ge opend. De voorzitter van de stichting Leidse Rheumatologische Kliniek, waaronder „Sole Mio" ressorteert, mr H. W. Groenevelt, richtte bijzondere woorden van dank tot dr J. Goslings, directeur-generaal van de Leidse Rheumatologische Kliniek, door wiens activiteit deze kliniek tot stand kwam. Ten slotte bracht mr Groenevelt dank voor de geschenken. Zo werd van ds Vereniging van Raden van Arbeid een com plete filminstallatie ontvangen ten behoeve van de patiënten en van de onder-aannemer een radio-gramofooncombinatie met gramo- foonplaten. Nadat dr Muntendam zijn openingsrede had uitgesproken, werd onder leiding van dr Goslings een rondgang gemaakt door het fraaie en zeer doelmatige gebouw. Prins Bernhard zal de voorjaarsbeurs openen Prins Bernhard zal 17 Maai-t a.s. de openingsdag van de jubileumbeurs te Utrecht de nieuwe jaarbeurshal aan dc Croeselaan officieel in gebruik stellen. De ze hal zal de naam „Bernhardhal" krijgen. De nieuwe expositiehal heeft een oppervlakte van 15.000 vierkante meter. De kruiser De Ruyter is nu zover by Wil- ton-Fijenoord gereedgekomen, dat de oor logsbodem binnenkort de eerste van een reeks technische proeftochten kan maken. I Verdacht koffertje! Een koffertje, dat was achtergelaten in een trein, die te Rome was aangeko- men, heeft reizigers en stationsbeamb- s s ten enige benauwende ogenblikken be- 5 zorgd. Men hoorde namelijk binnen in S het koffertje een soort gezoem en de vrees »atte post, dat het een helse ma- jj chine was. Met veel omzichtigheid, ter- s wijl iedereen de adem inhield, werd het s s koffertje op het bureau van de stations- 5 i chef geopend en.... een kleine witte kat sprong te voorschijn! wnvuwvvuuuvMwuuuuvvmmuvvYYUwuwunvwuvvuwm' Congres Nederlandse Bond van Oud-Strijders De Nederlandse Bond van Oud-Strijders (Het MobiIisaliekrui3) heeft Zaterdag in Dert Bosch zijn jaarcongres gehouden. De bonds voorzitter. generaal-majoor Dwars uit Apeldoorn, installeerde als ere-voorzitter de heer H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, lid van de Raad van State, die indertijd de oprichting van de nieuwe bond tot stand heeft gebracht. De nieuwe ere-voorzitter ontving als eerste het zilveren bondskruis. Dezelfde onderscheiding viel ten deel aan het hoofdbestuurslid J. C. Kramer uit Nij megen. De aftredende hoofdbestuurders werden herkozen. Jhr J. Alting von Geusau, garnizoenscommandant uit Grave, werd ge kozen in het bestuur. Klinkende overwinning op liet tvater Opkomende vloed heeft thans geen vat meer op de polders van Voorne-Putten De rampmaand 1953 is onder Hellevoetsluis geëindigd met een klinkende over winning op het water. Zaterdagmiddag werd bij kerend tij een drijvende caisson in het 75 meter lange gat in de dijk tot zinken gebracht. De openblijvende ruimten werden snel met behulp van bakken, kranen, vrachtauto's en een persleiding vol zand en stenen geworpen. Binnen twee uur zat de zaak „geheid". De opkomende vloed heeft thans geen vat meer op de vier polders van Voorne-Putten. De ge malen, sluizen en pompen kunnen de vijand definitief gaan uitspuwen. Binnen vier weken dus is men er in ge slaagd de waterkwelgeest op Voorne-Putten meester te worden. Rond en op de dijken van de vier, tezamen ongeveer 2500 ha me tende, polders heerst vreugde. Binnen niet al te lange tijd zullen dorpen en hofsteden droogvallen. Langdurig waren de voorbereidingen van Waterstaat, het Waterloopkundig Laborato rium en de aannemers om met wetenschap en techniek het gat in één slag te dichten. De caisson werd geïmproviseerd gebouwd van twee drijvende betonnen bakken, die met ijzeren platen in eikaars verlengde wer den gehecht en voorts geheel omkleed. Dit gevaarte werd met slepers voorzichtig lood recht op het gat gemanoeuvreerd en daarna, in afwachting van kerend tij, aan staalka bels gemeerd. Met zware steerfblokken ge vulde bakken en vrachtauto's, een zand- persleiding van 2700 meter lengte van het Voornse kanaal naar de dijkbreuk, een dragline, een drijvende kraan, een zandzui ger, een baggermolen en een kleine vloot aan sleepboten en andere vaartuigen wer den in gereedheid gehouden. Om half twee klonk een schril fluitsignaal. De leider van de „operatie", die het kenterend ti) scherp in de gaten hield, maakte enige armbewe gingen .en vier slepers begonnen de caisson om te drukken. In weinige minuten De sleepboten dreven langzaam maar ze ker de caisson tussen de beide dijkuiteinden. Rustig manoeuvrerend slaagde men er in het metershoge, 65 meter lange gevaarte op zijn plaats te krijgen. Na drie kwartier lag de caisson precies op zijn plaats. Snel wer den de van te voren aangebrachte water- kleppen in de bodem geopend en zo kon het in weinige minuten naar het in de afge lopen weken op 4 a 5 meter gelegde bed van rijshoutzinkers wegzakken. Zware vrachtwagens met zware stukken stortsteen reden af en aan en lieten hun vrachten met groot geraas in het steeds fel ler kolkende vloedwater tussen de versterk te wal en de caisson vallen. Een paar honderd man werkte met ge spannen ijver en toewijding om het werk zo snel en goed mogelijk op te knappen. En zo was de mens weer het wassende wa ter de baas geworden. In tegenwoordigheid van koningin Juliana en prins Bernhard werd vorige week in dï Amsterdamse Stadsschouwburg de ISe Boekenweek officieel geopend. Beurzen open. «lijken dicht bijna twee millioen De actie „Beurzen open, dijken dicht" van de samenwerkende omroepverenigin gen heeft tot en met Zaterdagavond opge bracht 1.882.903,27. Ook Zaterdag is de radioavond gehouden in het beursgebouw te Leeuwarden, een klinkend succes geworden. Nadat in de mid daguren reeds een bedrag van bijna 25.000 was geschonken, steeg, terwijl de medewer kers aan het avondprogramma (onder wie het zangkoor „Fryske Stimmen") het hunne gaven, het bedrag der giften. Uit alJe delen van ons land kwamen weer vertegenwoor digers van organisaties en van personelen en hun directies hun offers aanbieden, zodat ten slotte een totaal van 1.882.903,27 was bereikt. De door twee Engelse banketbakkers, die tijdens de oorlog als militair in Noord- Brabant ons land leerden kennen, geschon ken taart, een zogenaamde fruitcake, waar aan 80 werkuren ten koste zijn gelegd, zal verloot worden onder bezoekers der radio avonden van die stad, welke het hoogste ge middelde heeft geleverd. In zijn antwoord op het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de be groting van het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting heelt de minister zijn mening over het huurvraagstuk kenbaar gemaakt. De minister is van mening, dat de huren van diverse woningen, die na 1950 zijn gebouwd, voor verscheidene arbeiders te hoog zijn. Bij de voorgenomen algemene huurverhoging, die met compensatie gepaard zal moeten gaan, zullen de huren van bedoelde woningen, voer zover zij thans reeds boven het nieuwe huurpeil liggen, niet worden verhoogd, terwijl de in deze woningen levende arbeiders de compensatie wel zullen ontvangen. Op deze wijze zal aan de geschetste moei lijkheid bij de komende huurverhoging tegemoet kunnen worden gekomen. Voorstellen spoedig te verwachten Evenals verscheidene Kamerleden is de minister van oordeel, dat de huren niet het sluitstuk van de loonpolitiek der regering mogen zijn. Hij ziet het verband tussen het De besprekingen te Luik van het vaste ministers comité van de Benelux zijn Zaterdagavond geëindigd. Zij hebben zich geconcentreerd op de moeilijkheden die zich in een aantal sectoren van het Belgische bedrijfs leven voordoen. In de aanvang werd besloten de discussie over het alge mene vraagstuk van prijzen en lonen niet te heropenen, maar deze tot het hiervoor genoemde speciale terrein te bepalen. De Nederlandse delegatie aanvaardde, dat voor een beperkt aantal sectoren de verschillende stadia van onderzoek en overleg waren doorlopen en dat deze sec toren nu in aanmerking kwamen voor een beslissing van het vaste ministeriële co mité. Zaterdag werd echter door de Neder landse delegatie nog geen beslissing met betrekking tot deze sectoren genomen. Be sloten werd dat de Nederlandse regering haar beslissing zeer binnenkort schriftelijk aan de Belgische regering zal meedelen. In grote lijnen is de bestaande procedure van Ulvenhout strikt gehandhaafd. Als het onderzoek en overleg in een bepaalde be drijfstak van te lange duur worden, kun- nen de presidenten de zaak in handen ne men. Komen de presidenten niet tot over eenstemming, dan komt de zaak in het mi nisterscomité, dat dan een beslissing moet nemen. Voor de Nederlandse delegatie kan het een succes worden genoemd, dat de argu menten van België, dat de Nederl. loon politiek oorzaak van de thans bestaande moeilijkheden zou zijn, in principe werden verworpen. Een systeem van compenserend invoerrecht met betrekking tot de omzet belasting zal voorts worden ingesteld bij de invoer in België en Luxemburg. Zulks zal geoeuren in een gemeenschappelijk overleg in de raad voor de douane-unie. Het zai voorts mogelijk worden gemaakt Belgisch hier in ons land te doen afzetten, hetgeen volgens de warenwet tot dusver niet mogelijk was. Ook de Belgen tevreden De conferentie heeft een belangrijke vooruitgang geboekt op de weg naar de oplossing van de moeilijkheden, welke Benelux op het ogenblik kent. Dit is de mening van de Belgische ministers, die aan de conferentie deelnamen. De Belgische delegatie verheugde zich er over, dat het beginsel van de eventuele vaststelling door het comité der voorzitters van de Beneluxraden van de uitvoermaxi- ma is goedgekeurd. Men merkte in dit ver band op, dat dit besluit in de lijn ligt van de verklaring van Knokke. Krachtens deze verklaring verbonden de regeringen zich er toe tussenbeide te komen, in geval de resultaten van het werk der bijzondere comité's onvoldoende mochten blijken. Het grondprobleem van de toenadering der in de onderscheiden landen toegepaste politiek inzake prijzen en lonen werd an dermaal ter sprake gebracht. Van Belgi sche zijde werd er bij de Nederlandse af gevaardigden met klem op gewezen, dat. al verwacht men van hun regering ook niet, dat deze tot een gelijkschakeling van de lonen zal besluiten, men het toch be slist noodzakelijk acht, dat zij een proef zal nemen met een vrije loonvorming. De zaak, zo merkte men andermaal op, is de moeite waard. Rampenfonds ruim 68 millioen Bij het Nationale Rampenfonds was tot Zaterdagavond een bedrag binnengeko men van ruim 68 millioen gulden. Vrij dagavond was de stand ruim 66 millioen gulden. vraagstuk der huren en dat der lonen aldus, dat allereerst de noodzaak van een herzie ning van de huren moet zijn gebleken. Daar na komt dan de vraag of en in hoeverre er maatregelen nodig zijn om de huurders ge heel of ten dele tegemoet te komen in de lastenvermeerdering, welke het gevolg is de noodzakelijk gebleken huurverho ging. Beperkte mogelijkheden met betrek king tot de compensatie kunnen tenslotte de reden zijn om een verhoging, welke op grond van bepaalde overwegingen wellicht erder zou kunnen gaan, uit anderen hoofde te beperken. Over 't huurvraagstuk kan niet buiten verband met andere vraagstukken, zoals die betreffende de belastingen en de lonen, worden beslist. De regering vertrouwt binnenkort samenvattende voorstellen bij de Staten-Generaal te kunnen indienen. Sociale voorzieningen van Bescherming Burgerbevolking Het hoofd Bescherming Bevolking te Til burg. de heer J. J. A. Beaumont, heeft einde der vorige week aan de Tilburgse schoenmaker W. van Gooi, die het ongeluk had een been te breken, toen hij begin Februari als B.B.-vrijwilliger dienst deed bij de hulpverlening in het watersnood- gebied, een bedrag van 280 ter hand ge steld. Dit was de uitkering over vier we ken van zijn B.B.-salaris, dat 10 per dag 70 per week) bedraagt en dat, ingevolge de sociale voorzieningen van Bescherming Burgerbevolking bij ziekte of ongeval voor de volle 100 wordt uitgekeerd. Dit was -de eerste keer, dat de sociale voorzieningen van de B.B. in de practijk werden toegepast. De betrokken B.B.-er verdient als schoenmaker 60 per week en zou dus. als hij een ongeluk had ge kregen terwijl hij dienst deed bij zijn werkgever, ingevolge de Ongevallenwet van de Rijksverzekeringsbank slechts 80 van zijn loon, is ƒ48 per week uitgekeerd hebben gekregen. Als B.B.-er verdiende hij ƒ70 per week. krijgt nu 100 V» uitgekeerd en heeft dus een voordeel van 22 p. week. Of de Rijksverzekeringsbank 80 van 60 of van 70 zal vergoeden speelt voor Van Gooi verder geen rol. zo vernemen wij van de zijde Bescherming Burger bevolking. Hij krijgt in ieder geval het volle pond. Arrestatie in verband met moord te Eindhoven speurderswerk is de Eind- hovense politie overgegaan tot de arrestatie van de 27-jarige losarbeider Van den B„ uit het stadsdeel Strjjp, als vermoedelijke da der van de vorige week Zondagmorgen in Eindhoven gepleegde moord op een 74- jarige landbouwer. De politie neemt aan. dat Van den B. Zondagmorgen, met een bijl gewapend, naar de boerderij van Van K. is gegaan en de woning is binnengedrongen. Terwijl hij daar bezig was met het doorzoeken van een kast. werd hij betrapt door de bewoner, die de kamer binnenkwam met een mes in de hand, dat hij had gebruikt om wortels te snijden voor zijn konijnen. Van den B. heeft toen, zo veronderstelt de politie, de landbouwer met zijn bijl doodgeslagen en hem bovendien met een broodmes in de hals gesneden. Vermoedelijk is de gearresteerde dezelfde man, die, gemaskerd en met een bijl ge wapend. enkele weken geleden in dezelfde buurt een boerderijtje binnendrong en daar de bewoners geld afperste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1