van Ylissingse zeewering bijzonder snel Herstel vordert Waardering voor Duitse hulpwerk op Schouwen Binnen vijf minuten moest over een loopbaan beslist worden Dijk van het Eiland wordt anderhalve meter hoger Zeeuwse Almanak WIE VERMOORDDE DE OUDE VROUW TE EEDE EN WAAROM? Arme hnid. Noodlijn Breskens—Breda voor Zeeuwsch-Vlaanderen ideaal Gesprek met nieuw-benoemde directeur van Gemeentewerken te Vlissingen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 28 FEBRUARI 1953 Het herstelwerk in vogelvlucht Het herstel van de schade aan de Vlissingse Boulevard en elders in Vlissingen vordert zienderogen. Het vordert zelfs veel sneller dan menigeen heeft durven hopen en voor een belangrijk deel heeft men dit te danken aan de bijzonder gunstige weersomstandigheden. Wind en water hebben zich in die noodlottige Zondagnacht blijkbaar volledig uitgeraasd en werkten nadien voor de volle honderd procent mee. En al weet men natuurlijk nog op geen stukken na hoe het weer zich in de komende weken zal houden in Maart en April kan immers nog van alles gebeuren de moeilijkste dagen voor het herstelwerk zijn toch voorbij en men kan het volgende springtij met een gerust hart afwachten De Vlissingers en honderden van elv ders die zo nu en dan eens op de Boule vard een kijkje gaan nemen hebben daar eigenlijk zoiets als een klein wonder ïtfen voltrekken. Op zeven punten waren immers in de Boulevard diepe wonden ge slagen en een leger van arbeiders op een gegeven moment werkten er ruim 500 tege lijkertijd heeft zich onder toezicht van de Rijkswaterstaat en bijgestaan door tech nisch personeel van de gemeente, ingespan nen om deze wonden te helen. Het dijkgat bij de Scheldeflat is dicht, evenals het grote gat hij het badbedrijf en terzijde van de badtrappen. Het grote gat bij het Haventje van Meijer vrijwel. Even vefder aan de Boulevard Bankert, ongeveer tegenover de woning van de burgemeester, heeft de polder Walcheren de schade her steld en de weggeslagen zware borstwering aan de Westzijde van de gevangentoren is weer opgemetseld. Ook de zwaar geha vende Weststraat-muur is gedeeltelijk her steld en op het ogenblik is men bezig de gescheurde gedeelten hiervan met behulp van luchtdrukhamers te slopen. En dan ten slotte het enorme gat tegen over de Flat aan de Boulevard De Ruyter: ook daar vorderen de werkzaamheden uit stekend en het is vooral hier, dat men met vreugde kan constateren, dat het uitermate gunstige weer van de laatste weken tot ge volg heeft gehad, dat het verse metselwerk tot dusver niet door het zeewater werd aangetast. Op de verschillende punten heeft men in aansluiting op het herstel van de zeewering, ook terstond de reparatie van wegdek en trottoirs aangevat en de vele wandelaars en fietsers, die hier regelmatig komen, zullen tot hun vreugde geconstateerd hebben, dat men vrijwel overal weer vlot en gemakkelijk kan passeren. Het strand Intussen is men van gemeentewege ook reeds begonnen met het verwijderen van het puin op het strand. Vracht na vracht wordt hier weggereden en langzamerhand ziet men het strand weer schoon worden. Ook het laatste stukje bij de Scheldeflat, dat niet tot het officiële badstrand behoort, maar waar eveneens zeer veel puin is te recht gekomen, zal hiervan worden ont daan. Men heeft ons gevraagd of tegelijkertijd wellicht ook de stenen, welke hier sinds jaar en dag in een dikke laag boven aan het strand liggen, kunnen worden opgeruimd. Voor de sfrandbezoekers zou dit inderdaad een belangrijke vooruitgang zijn. Maar het gaat helaas nietjuist deze stenen heb ben immers bij de jongste storm hun grote nut bewezen. Zij beschermen de „teen" van de dijk en het staat als een paal boven wa ter, dat zonder deze stenen de ramp op dit punt een nog veel ernstiger omvang zou hebben aangenomen. De stenen blijven dus. Een andere vraag betrof de toe stand van het strand zelf. Is er veel zand verloren gegaan en hoe heeft het dit najaar „geklapte" zandstrand zich gehouden? Inderdaad is er nog al wat zand verloren gegaan. Ach ter op het strand, aan de dijkvoet dus, is er gemiddeld zeker een meter weggeslagen, zodat het strand hij hoog water aanmerkelijk smaller is geworden. Maar het geklapte zand ligt er nog en men heeft dus wel enige hoop, dat water en wind straks hun werk weer zullen doen en ook de achterzijde van het strand weer zullen ophogen. Zoals onlangs reeds gemeld, worden maatregelen beraamd om het zwaar geha vend badbedrijf door een noodherstel voor het a.s. seizoen althans bruikbaar te maken. De kwestie is echter nog in studie, zodat daarover op dit moment nog geen mede delingen te doen zijn. Op het eiland Intussen vorderen ook de herstelwerk zaamheden op andere punten: aan de Oost zijde van de zgn. Voorhaven b.v. en bij de Zeehondenwerf, waar aan de hellingen en bankstellingen, die eigendom van de ge meente zijn, nogal wat schade werd aange richt. Prachtige vooruitgang valt er op te merken aan de zeewering vooral bij de Oranjemolen (juist bij de uitmonding van de riolering) en vooral op het eiland, waar de dijk vrijwel geheel weggeslagen was. Hier krijgt de dijk een veel zwaarder profiel, waar hij aan de voet 9 m breder en bovendien anderhalve meter hoger van kruin wordt. Dit werk vordert even eens, al zal het natuurlijk geruime tijd men neemt aan 25 weken duren voor de nieuwe dijk helemaal „af" is. Vooral aan dit gedeelte is ook te zien, hoe funest de aanwezigheid van bunkers soms heeft gewerkt. Men heeft daar te doen met vergraven grond welke het het eerst voor het geweld van het water begaf. Inmiddels is men ook ,fuul speed" bezig de bouwput voor de nieuwe grote zeesluis leeg te pompen. Tien meter water stond er in en het peil is hu tot ongeveer anderhalve meter gezakt. Als zich geen bijzondere te genslagen voordoen hoopt men de put Zon dagavond of in de loop van a.s. Maandag vrij van water te hebben. Vrij van watermaar niet droog, want vanzelfsprekend is hier alles met een dikke laag vuile vette modder bedekt, die zich niet gemakkelijk laat verwijderen. Reeds wor den vrijgekomen delen schoongespoten, maar helaas kan men hiervoor onder de huidige omstandigheden geen zoet water gebruiken. Dat zou ten opzichte van de drinkwatervoorziening niet verantwoord zijn. Alle gereedschappen, machines, motoren enz., die uit het water komen, worden na tuurlijk zo snel mogelijk hersteld en zo no dig voor volledige revisie opgezonden. Maar ook schade aan het werk zelf valt niet mee. Met name blijkt het nodig alle zgn. center- pennen in de bekisting los te maken, te rei nigen en opnieuw inte vetten omdat an ders het gevaar bestaat, dat zij na het stor ten van het beton niet meer los gemaakt zouden kunnen worden. Tot zover het relaas over het herstelwerk in Vlissingen. Het verdient inderdaad be wondering. In Vlissingen beseft men en men is er ook dankbaar om dat elders in Zeeland is geleden op een wijze, welke de hier toch ook niet onaanzienlijke schade eigenlijk in het niet doet verzinken. Daar om spreekt men er ook niet zoveel over. Maar allen, die in enigerlei functie bij het herstel zijn betrokken, overheidsinstanties zo goed als de aannemersfirma's en hun per soneel doen wat zij kunnen. En dat blijkt in tijden van nood toch heel veel te zijn! Het wandelt.... Met koppige oude mannetjes is veelal nog minder te beginnen, dan met onwillige honden wanneer ge hazen wilt vangen Dat ondervond een actief dienaar van de heilige Hermandad in Breskens, toen hij zulk een bejaard mannetje aansprak en het er op attent maakte, dat het op verboden gebied wandelde. De grijsaard maakte namelijk een strand wandeling en het strand was nog niet vrijgegeven. Maar daar had de grijsaard zo betoogde hij niets mee te maken: leef den we in een vrij Nederland of niet? Niet temin wist de agent hem te overreden en hij verliet het strand, zij het mopperend in zijn baard. Edoch: twee dagen later smaakten beiden wederom het ongenoegen van een ontmoe ting en weer op het strand. Maar dit maal was het mannetje, dat wellicht over de rechten van de mens had nagedacht, niet zo gewkkelijk te overtuigen. Hij zocht het „hogerop", zei hij, en deed zulks door de burgemeester te bezoeken. Het geluk was met hem. De burgemees ter oordeelde de tijd gekomen om het strand tot vrij gebied te verklaren en in deze gelukzalige wetenschapsnelde onze verstokte strandliefhebber opnieuw naar Breskens' zeekant. Alwaar, ten derden male, dezelfde dienaar van de Hermandad dienst deed De ontmoeting was niet vriendschappe lijk. De agent dreigde met bonnen en sprak boze, vermanende taal, welke het mannetje rein glimlachend en niet in het minst ge schrokken aanhoorde. Hij had betere troeven „De burgemeester gaf het vrij", ver klaarde hij bokkig en toen besloot de agent, misschien omdat ze intussen toch oude be kenden waren geworden, tot een compro mis. „Als het niet waar is krijg je een bon", sprak hij, „en anders wandel je maar raak". Het mannetje heeft de bon niet gekregen. Het wandelt Vlissings zeeman kreeg vonnis te Breda Voor de rechtbank te Breda hebben te recht gestaan de zeeman J. B. uit Vlis singen en de kermisreiziger S. uit Ooster hout, die 2 rijwielen hadden gestolen en ook nog getracht hadden een conductrice een Brabantse autobusdienst te over vallen. Tegen hen was 3 jaar geëist. Ze werden veroordeeld tot 12 maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelijk, met een proef tijd van 3 jaar. Er liggen nog 3500 kadavers Landbouwmachines moeten gered worden In de eerste dagen na de ramp pakte de Ned. Heidemaatschappij elk werk aan, dat er op Schouwen-Duiveland te doen was, doch nu de situatie enigszins is gestabiliseerd, heeft men zich voornamelijk teruggetrokken op die arbeid, welke de Heide Mij meestal pleegt te verrichten, namelijk cultuurtechnisch werk. Men is daarmee reeds aan de gang, onder andere in de polder Noordgouwe en Zonnemaire, die van het overtollig water worden bevrijd. Van de Prov. Water staat heeft de Heidemaatschappij opdracht gekregen om dijken en wegen te herstellen. Men is bezig met de belangrijke verbindingsweg ZierikzeeBrou wershaven, waarvan vooral het eerste gedeelte, tussen Zierikzee en de provin ciale weg bij Schuddebeurs dringend herstel behoeft. Bovendien is men bezig met de Stellendijk, de Oude Polderdijk naar Nieuwe Veer bij Dreischor en met de Zuid- en Westzijde van de dijk langs de Dreischor-polder. Ir A. A. C. van Leeuwen van de Heidemij., die hier tijdelijk is gedetacheerd, vertelde ons, dat bij deze werken zoveel mogelijk plaatselijke aannemers worden ingeschakeld. Er komen bij dit herstel ook nog verschei dene vraagstukken aan de orde, zoals het probleem van de opruiming. De weg Vele vragen rijzen Simpele diefstal wellicht aanleiding Te Zierikzee worden de landbouwtractoren, die op Schouwen uit het zilte water zijn gehaald, schoongemaakt en gerepareerd. Haven van Zierikzee enkele dagen gesloten Bootdienst wordt t/m. Dinsdag stilgelegd Ten behoeve van het dichten der gaten in de havendammen va nde Zierikzeese ha ven zal deze voor het scheepvaartverkeer gesloten zjjn van Zondag 1 Maart te 8 uur tot Dinsdag 3 Maart te 12 uur, of zoveel korter of langer al naar gelang mogelijk of noodzakelijk zal zijn. In verband hiermee kan t/m Dinsdag geen bootverbinding tussen Katseveer en Zie rikzee worden onderhouden. Wel zorgt de Provinciale Stoombootdienst er voor, dat de post in Brouwershaven komt. BESCHERMING VAN BEVOLKING Regeren is vooruit zien, maar de lessen van het verleden moeten in acht genomen worden, want de toekomst is niets anders dan het verleden, dat door een andere poort binnenkomt. Toen Nederland in 1940 door de oorlog werd overvallen, waren wij daarop ter nauwernood voorbereid. In het kader van onze neutraliteitspolitiek dier dagen was de hoop dat de dreigende oorlog aan ons voor bij zou gaan. sterker den het besef dat wij te allen tijde op alles voorbereid moeten zijn. Bovendien: iedere oorlosgervaring was ons geslacht volkomen vreemd. De gevolgen waren in alle opzichten meer dan verschrik kelijk. In die gevolgen liggen de lessen voor het heden en de naaste toekomst opgesloten. De voornaamste les is. dat wij allen te zamen met niet aflatende kracht er naar moeten blijven streven, dat de oorlog zich nimmer herhalen zal. Helaas echter is dit niet alleen van ons afhankelijk. De oorlog kan aan vredelieven de volkeren worden opgedrongen. Zouden Wé daar in verkeerd begrepen'idealisme geen rekening mee houden, we zouden het gevaar naar ons toetrekken. Trachten het gevaar af te wenden doch er tegelijkertijd op voorbereid zijn. dat is de juiste midden weg. De hele opzet van de B.B. toont aan dat ook waar het de bescherming van de burger bevolking betreft, de lessen uit de afgelopen oorlog ter harte genomen zijn. De organi satie is deze keer grondig voorbereid, er zijn grote hoeveelheden uitstekend materieel aangekocht en ook ten aanzien van de op leiding heeft men er naar gestreefd impro visaties zoveel mogelijk te vermijden. De vrijwilligers, die zich voor de B.B. melden, hebben de zekerheid, dat zij door geoefend heid en uitrusting een korps zullen gaan vormen dat. als de nood ooit aan de man mocht komén, kan dienen als een schild voor ons volk. (Advertentie) Het waterpeil rond Axel Het water, dat door de regens en de lo zing van enkele ondergelopen polders op het binnenwater, vrij sterk was gestegen in de Zeeuwschvlaamse kreken en watergangen rond Axel begint weer zijn voorjaarspeil te bereiken. De lozing op de Schelde vindt geregeld voortgang en grote hoeveelheden polderwater worden gespuid. Ook op de ak kers zakt, tegelijk met het grondwater, de hoeveelheid opperwater reeds behoorlijk en overal is men reeds volop bezig de bodem zaaiklaar te maken. Wie vermoorde de 83-jarige Weduwe E. van den BosscheNeulen en waarom? Sinds de afschuwelijke ontdekking op Donderdag morgen j.l„ toen men de oude vrouw, ver moord inhaar huisje aan de Rijksweg te Eede vond, liggende onder een matras, houdt de Rijkspolitie te Aardenburg, bijgestaan door districtsrechercheurs en door de Rjjks- identificatiedienst, zich intensief met deze vragen bezig maar tot nu toe helaas zonder resultaat. In Eede dat rustige grensplaatsje, is men reeds over de eerste schrik heen en noch uit Aardenburg, noch uit andere omliggende j plaatsen toont men bijzondere belangstelling voor dat woninkje, waarin de nacht van Woensdag op Donderdag een hoogbejaarde vrouw, wier levensdraad toch reeds dun was geworden, zo plotseling en wreed om het leven kwam. Maar wel houden velen, die haar sinds jaren en jaren kenden als een eerzame we duwe, zich bezig met de vraag waarom dit gebeuren moest. Men gist natuurlijk.Zeker, als vaststaand nam men aan. dat de vrouw geen bezittingen had. Zij beschikte slechts over een luttele soms gel-ds, welke zo is intussen gebleken bovendien veilig was ondergebracht bij de Boerenleenbank, maar nu deze moord (met klaarblijkelijk roof als motief) is gepleegd, vraagt men zich af of zij dan misschien toch iets waardevols bezat. Anderszjjds overweegt men de mogelijk heid, dat de dader(s) een simpele diefstal heeft (hebben) willen plegen en slechts uit angst voor ontdekking tot de gruwelijke daad is (zijn) overgegaan. Vele vragen rijzen. Waarom bond men de arme vrouw? Waarom stak men haar een (Advertentie) Indien Uw huid arm en schraal is, niet soepel en zuiver, brengt PUROL al de gewenste verbeteringen. prop in de mond indien men toch het plan had haar van het leven te beroven? Wat dacht men te vinden in deze armelijke wo ning? Vragen, waarop de politie straks een antwoord hoopt te geven. Speurhond zocht vergeefs Donderdagmiddag heeft men getracht met behulp van een speurhond nadere aanwijzin gen te verkrijgen, doch deze poging mis lukte. Intussen is door de politiedeskundige, dr Zeldenrust uit Den Haag sectie op het lijk verricht en werd het stoffelijk over schot overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg. Voorlopig kan men uitsluitend als vast staand aannemen, dat misdrijf in het spel is geweest, doch voor het overige tast men zoals wij van bevoegde zijde vernamen nog volkomen in het duister. In Sint Annaland worden weer twee postbestellingen per dag uitgevoerd en rij den bovendien de bussen weer naar Bergen op Zoom, zij het voorlopig alleen over dag, zodat de eerste en laatste ritten uit vallen. DreischorNoord-Gouwe bijvoorbeeld ligt bezaaid met allerlei soorten wrakhout en talloze cadavers. Er zijn thans 35 man van de Heidemij. met opruiming hiervan bezig in samenwerking met het bureau Oogstvoor- ziening. Ir. Van Leeuwen vertelde, dat naar schat ting nog 3500 dode beesten op het eiland móeten opgeruimd worden. Men kan echter voor dit werk niet meer mensen beschikbaar stellen, omdat er niet meer zijnDe ca davers worden opgehaald met vrachtauto's en motorvletten. Pendeldienst Ir Van Leeuwen had bijzonder veel lof voor het werk van het Duitse „Technisches Hilfswerk", dat sedert enige tijd op Schou wen-Duiveland ingeschakeld is. Deze Duit sers hebben met rubberboten een pendel dienst onderhouden om zandzakken aan te voeren bij Kakkersweel. bouwden van tele foonpalen een bok 'voor het lossen van een zware pomp, waarmede thans de polder Noordgouwe wordt drooggemalen en zullen in de toekomst worden ingeschakeld bij het opvissen van het kostbare materiaal uit het ruilverkavelingsobject de Vier Bannenpol- der, want het gebrek aan materiaal is groot en daarom mpet er gered worden wat moge lijk is. In de Vier Bannenpolder bevinden zich nog waardevolle stukken, zoals sm'al- spoor enz, Met behulp van de Duitsers wil men trachten zoveel mogelijk uit het water op te diepen en weer bruikbaar te. maken voor het cultuurtechnische werk, aldus ir Van Leeuwen, die met opzichter J. Buteijn de Leiding van de Heidemij. op' Schouwen- Duiveland heeft. Met name de vraag of de drainage goed is gebleven in de onderge lopen polders is belangrijk, aldus ir Van Leeuwen. Op Walcheren had men daarmede minder goede ervaringen. Wellicht zal hier de situatie ook niet zo goed zijn en zal het herstel jaren duren. UIT ISOLEMENT VERLOST Nu rechtstreekse verbindingen Sedert 4 Februari j.l. onderhouden de bus sen van de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg Maatschappij nu regelmatig de dienst Bres kens—Breda. Driemaal daags vertrekken zo wel uit Breskens als uit Breda de bussen en naar men ons verzekerde altijd goed bezet. De dienst verloopt tot volle tevreden heid en met name in Oost Zeeuwsch-Vlaan- deren speelt men met de gedachten om ze ook na het herstel van de normale verbin dingen te handhaven! Voor de ingezetenen van dit deel van Zee land betekent de nieuwe lijn immers een „TUSSEN DE KRULLEN OPGEGROEID" De heer J. Moll, die gisteren door de Vlissingse gemeenteraad werd aange wezen om per 1 Augustus a.s. de heer C. Ouwehand als Directeur van Gemeente werken op te volgen, is een man, die groot is geworden in de praktijk. Toen wij tegenover hem zaten in zijn werkkamer, ergens hoog in het Vlissingse stad huis, was dat eigenlijk het eerste, waarop hij de aandacht vestigde: „Practisch werken je vak kennen, dat stelde mijn vader, die zelf een aannemersfirma in Huizen leidde, voorop. Studeren? Prima! Maar eerst zelf aan de werkbank. Zo hen ik eigenlijk tussen de krullen opgegroeid". Natuurlijk is daar later nog heel wat studie bijgekomen, maar die degelijke practische opleiding in de werkplaats van zijn vader, heeft toch de grondslag gelegd voor de vakman, die de heer Moll is geworden. Degelijkheid, bekwaam heid en practische kennishet zijn alle eigenschappen, die juist in de nu achter ons liggende weken de heer Moll zeer van pas zijn gekomen bij het belangrijke aandeel, dat hij in het eerste hulpverleningswerk na de ramp op zich heeft genomen. En vanzelfsprekend ook bij de organisatie der herstelwerk zaamheden, welke daarop moesten volgen. „Ik wilde aannemer worden" De heer Moll, die 22 Februari 1895 in de Gooise vissersplaats Huizen werd geboren, werkte na die eerste leertijd bij zijn vader bij verschillende aannemers en architec ten: uitvoerder voor de firma Snijders in Naarden, opzichter van de architecten J. Rebel uit Laren en Th. Hamers uit Bussum en daar tussendoor lessen van architect Re bel en van een leraar uit Bussum, de heer Bus. In de jaren 1919—'20 kwam hij in Am sterdam als opzichter bij de woningbouw vereniging „Eigen Haard" en spoedig daar na bij de gemeente. „Maar de gemeentedienst trok me hele maal niet. Ik wilde aannemer worden, 't Is tenslotte wel heel anders gelopen...." Weer in dienst van architect Hamers, kwam de heer Moll in 1921 in Vlissingen, dat hij overigens al kende, omdat hij als sol daat enige maanden in de Willem Il-kazerne had gelegen. 116 Woningen moesten worden gebouwd in „Tuinstad" voor „Gemeen schappelijk Belang" en bij dat werk werd de heer Moll als opzichter betrokken. Het werk in Vlissingen nam anderhalf jaar in beslag en toen trok de heer Moll weer terug naar zijn geboorteplaats, waar hij zich als aannemer wilde vestigen. „Mijn eerste werk werd een dubbele wo ning voor mijn broer en mezelf, maar toen kwam dat telegram...." En dan volgt er inderdaad een heel merkwaardige geschiedenis, die begon met een telegram. Of ik maar direct even naar Vlissingen wilde overkomen. Ik ging. Natuurlijk iets niet in orde met die woningen in Tuinstad. Dat dacht ik tenminste. Maar in Vlissingen werd ik ontvangen door de heer Ouwehand en wethouder J. G. van Niftrik. Ik kon opzichter in dienst van de gemeente worden. De heer Van Niftrik gaf me vijf minuten bedenk tijd en dan meteen maar beginnen En de heer Moll, die immers eigenlijk niet veel voor gemeentedienst voelde, hapte toe. Binnen de gestelde vijf minu ten. Een telegram naar huis, dat hij niet onmiddellijk terugkwam en een paar uur later stond hij al in zjjn goeie pak op zijn eerste karwei: de verdubbeling van de Koudekcrkseweg bij de Joodse Be graafplaats. Dat was op 13 December 1922 en sindsdien is de heer Moll de gemeente Vlissingen trouw gebleven. Bij gemeentewerken heeft hij werk van allerlei aard verricht: nieuw werk, onderhoudswerk, reinigingsdienst, plantsoendienst, ja zelfs administratief. In 1930 werd hij technisch bureelambtenaar en in 1939 hoofdopzichter, tevens waarne mend-directeur van gemeentewerken. Deze loopbaan vindt thans zijn bekroning in de benoeming tot directeur als opvolger van de heer Ouwehand, die hem in 1922 met dat telegram naar Vlissingen haalde. Bestuursfuncties De heer Moll bekleedt tal van bestuurs functies in het openbare en ook in het ker kelijke leven: president-kerkvoogd en voor dien kassier en secretaris van de Kerk voogdij van de Ned. Hervormde Gemeente in Vlissingen, voorzitter van het .bestuur van het Chr. Ziekenhuis „Bethesda", tot De heer J. Moll: eigenlijk trok de Gemeentedienst me helemaal niet aan. voor enige tijd voorzitter van de afd. Vlis singen van de Chr. Bond van Overheids personeel en secretaris van de Zondags- schoolvereniging, thans lid van het dag. bestuur van de Vereniging van Kerkvoog dijen in Nederland, lid van de bouw- en restauratiecommissie en lid van de commis sie „Goedkope Kerkbouw", beide uitgaan de van de Generale Synode, voorzitter van het provinciaal college van toezicht op de Kerkvoogdijen en voorzitter van de Kerk voogdijkamer in Zeeland. En dan tot slot nog bestuurslid van het Chr. Lyceum in Goes, secretaris van het Gemeentelijk Grondbedrijf en na de oorlog gedurende vijf jaar taxateur van de Schade-enquête-com missie voor Vlissingen. Mogelijk zijn wij nog niet helemaal vol ledig, maar het is reeds een respectabele lijst. En een lijst, die een uitstekende beeld geeft van arbeidskracht en de bekwaam heden van de heer Moll, die blijkbaar leeft en werkt naar het devies, dat juist zij, die reeds veel werk verzetten, altijd nog wel wat tijd kunnen vinden om nog meer te doen! aanzienlijke besparing van tijd. De normale verbinding met boot, bus en trein is voor deze categorie reizigers veel minder aantrekkelijk dan de noodlijn, welks hen via St. Niklaas en Antwerpen rechtstreeks naar en van hun woonplaatsen brengt. Het ver voersaanbod ligt hier' dan ook hoger, dan in Breskens, waar gemiddeld tien tot vijftien passagiers per rit geboekt worden. De verwarring met de bussen van de N.S., welke een dienst Bergen op Zoom via Gent naay Breskens onderhouden, bezorgde in "net begin velen van de voor Oost Zeeuwsch- Vlaanderen bestemde reizigers - nogal eens onnodig oponthoud, doch intussen is het ge noegzaam bekend geworden, dat men vanuit Breda per Z.V.T.M. rechtstreeks naar Zeeuwsch-Vlaanderen kan reizen. Voorlopig blijft deze mogelijkheid nog bestaan. Het herstel van de normale verbindingen zal nog geruime tijd vergen, terwijl Oost Zeeuwsch-Vlaanderen bovendien zal moeten wachten op een hervatting van de veerdienst KruiningenPerkpolder. Overigens valt momenteel nog geenszins te voorspellen of de betrokken instanties te zfo"ner tijd toestemming zullen verlenen om deze dienst te doen voortbestaan en daarmee het isolement voor Zeeuwsch-Vlaanderen op te heffen. Inwoner van Koudekerke dodelijk verongelukt Kwam onder kantelende kraanauto terecht Naby de Klokkenberg te Tilburg is door een noodlottig ongeval om het leven geko men de 50-jarige P. de Potter uit Koude kerke. De heer De Potter, die dagelijks met een tankauto melk van Walcheren naar ver- scheideneplaatsen in ons land vervoerde, be vond zich Woensdkgavond te Tilburg, toen hij bemerkte, dat er een veerblad van de auto kapot was. Hij riep de hulp van een garagehouder, die zich met een kraanwagen op weg begaf en deze auto naast de auto van de heer De Potter parkeerde. Omstreeks half tien naderde er een zware vrachtauto, die door tot nu toe onbekende oorzaak op de kraanwagen inreed. Deze kantelde, viel en kwam ongelukkigerwijs terecht op de heer De Potter. Het slachtoffer moet vrijwel onmiddellijk zijn overleden. De verslagen heid in Koudekerke over dit tragisch gebeu ren is algemeen. Het slachtoffer was we duwnaar en vader van twee volwassen kin deren. Bond Plattelandsvrouwen helpt getroffen afdelingen De Bond van Plattelandsvrouwen zal aan de 28 getroffen afdelingen zoveel mogelijk hulp gaan bieden. Besloten werd reeds, dat alle leden van deze afdelingen drie jaar lang vrijgesteld worden van contributie-betaling. Dit kon het Zeeuwse hoofdbestuurslid, mevr. F. KostenseKraak mededelen op de te Goes gehouden spoedvergadering van het provinciaal bestuur van deze bond. Bij de opening herdacht de provinciaal presidente, mevr. L. Huysman—Griep uit Rilland, de slachtoffers van de ramp en hen,'die goed en have verloren hebben en thans in moeilijke omstandigheden een nieuwe toekomst moe ten opbouwen. Gelukkigzijn zijn er ook velen niet getroffen. Op hen rust de plicht de gedupeerde zusters te helpen. De niet-ge- troffen afdelingen zullen gelden moeten bij eenbrengen. Iedere afdeling zal zelf kunnen beslissen op welke manier zij dit doet. Ook zullen diverse hulpacties worden georga niseerd. Besloten werd de voorjaarsvergade ring op 28 April a.s. te Oostburg te doen doorgaan. Wel zullen in het programma enige wijzigingen moeten worden gebracht. Op 17 Maart zal het provinciaal bestuur op nieuw bijeen komen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2