JOANNA'S DIEFSTAL Super-tafeltennis in Rotterdam Aagtekerke won laatste wedstrijd van Ylissings tiental Reserves van Hulst en Hontenisse deelden de punten RHEUMIN Benningshof en Doolhof door .ILN.V.B. geschorst De wereldreis van JIMMY BROWN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI 1953' Diana Rowe en René Roothooft winnen internationale titels in enkelspel (Van onze tafeltennismedewerker) De zesde internationale kampioenschappen van Nederland die Zaterdag en Zondag in de Ahoy'hal te Rotterdam werden gehouden hebben niet alleen bijna volmaakt' tafeltennis gebracht, maar ook zeer grote verras singen. En de grootste daarvan is wellicht de volkomen onverwachte overwinning van de Pool Aloyzi Ehrlich op de Engelsman Richard Berg- mann, in de vierde ronde van 't heren-enkelspel. In de finale verloor hij van de Fransman René Roothooft in 4 games. De eerste drie hiervan had den een kalm verloop doordat aan weerszijden weinig risico werd ge nomen. In de vierde game werd Ehrlich min of meer direct het slachtoffer van eigen verkeerde tactiek. Hij trachtte tot elke prijs tot aanval te komen doch de nauwkeurigheid van zijn spel ging bij deze geforceerde poging te loor. Hij verloor de game en de partij. Goede tegenstand van de Nederlanders "Deeds in de derde ronde had Richard Bergmann het tegen de Fransman Ca- fièro verre van gemakkelijk gehad, maar hij slaagde er ten slotte na vijf games in de moeilijkheden, die de fel aanvallende Ca- fièro hem in de weg legde te overwinnen. Ehrlich gaf Bergmann in de eerste game geen kans (219) en eiste ook de tweede game voor zich op bij het overschrijden van de internationaal vastgestelde tijdsli miet van twintig minuten (2017). Door dit overschrijden van de z.g. time- liniit-rule mochten de volgende games niet langer duren dan 10 minuten en daardoor werd de spanning ongekend groot. Richard Bergmann won de derde game met 10- nadat hij een 7—2 achterstand in enkele minuten liad weggewerkt. In de vierde game liep Ehrlich opnieuw uit, nu tot 9G, maar wederom scoorde Bergmann in een s korte tijd en met li10 was de game-stand geljjk (22). Een ongemeen enerverende vijfde game, waarbij elk punt van beslis sende betekenis kon zijn, liep tot 9—9 geljjlc op. Toen benutte Ehrlich zijn kans en scha kelde de befaamde Richard Bergmann met 119 voor het heren-enkelspel uit. Verwachtte men nu, dat Ehrlich in deze vorm spelende ten slotte de titel van in ternationaal kampioen van Nederland zou gaan veroveren, het liep anders uit. In drie games zegevierde hij over de Joego-Slaaf Dolinar (12—14, 21—16, 21—15), maar voor René Roothooft zou hij na vier fel omstre den en zeer spectaculaire games zwichten (22—20, 14—21, 23—21, 21—16). Deze Root hooft, die het vorig jaar te Utrecht in de finale voor Richard Bergmann het hoofd boog, bereikte thans de eindstrijd door een zeer tactisch behaalde overwinning op Vi- lim Harangozo (Joego-Slavië) in de halve finale (15—21, 21—12, 21—8, 21—9) en een zege op Bryan Kennedy in de kwart finale (21—18, 12—21, 21—18, 21—15). Bij het dames enkelspel verdedigde Diana Rowe met succes haar titel tegen haar twee lingzusje Rosalind Rowe (1821, 21- 2118, 2119). En evenals het vorig jaar zegevierden de Rowe-sisters bij het dames dubbelspel door een overwinning in de eindstrijd op het Franse dubbel Huguette Béolet en Monique Alber (2111, 2114, 21—18). Bij het heren-dubbelspel onderscheidde zich het Nederlandse dubbel Cor du Buy en Will van Zoelen door na een fraaie zege op het Frans-Engels dubbel Haguenauer—Mil ler de halve eindstrijd te bereiken, waar zij met 17—31, 20—22, 19—21 door de Joego- Slaven Harangozo en Dolinar werden uitge schakeld. En deze Harangozo en Dolinar klopten in de finale eveneens de sterke Engelse combinatie Bergmann—Kennedy met 16—21. 21—19, 21—18, 21—13. Bij het gemengde dubbelspel waren twee Nederlandse speelsters in het bijzonder zeer succesvol. Het waren de jeugdige Nora van Megen uit Nijmegen, die met, Richard Berg mann het gemengde dubbel vormde en Cor- rie Schuyt uit Beverwijk, die Zarko Doli nar tot partner had. Jammer genoeg vonden deze dubbels elkaar reeds in de halve fi nale, waarbij Corrie Schuyt en Zarko Doli nar Richard Bergmann de derde teleurstel ling bezorgden. Zij zegevierden met 1421, 2112, 10—21, 2220, 2220 over de Ne derlands-Engelse dubbelformatie Van Me genBergmann. Maar in de finale kwamen Trainingsrit H.W.C. Oosthoek voor de tweede maal winnaar Kees Oosthoek, die enkele jaren geleden furore maakte in de wielerwereld en het laatste seizoen uitgeschakeld is geweest wegens militaire dienst, schijnt een goede come back te gaan vieren. Zondag won hij de tweede trainingsrit van H.W.C. te 's Heerenhoek door zijn naaste rivalen Jan Westdorp en de Goessenaar Van Wijchen in de eindsprint geen kans te geven. De uitslag luidde: 1. Kees Oosthoek ('s Heerenhoek) 40 km in 1 uur 12 min. 2. J. Westdorp (idem). 3. Van Wijchen (Goes). 4. Timmerman (Lewedorp). 5. Dominicus (Nieuwdorp). 6. Op 1 ronde Stok ('s Hee renhoek). Biljartkampioeiiscliappen Te Vlissingen en te Middelburg werden de voorwedstrijden om het persoonlijk biljartkampioenschap eerste klasse libre van Walcheren en Zuid-Beveland beëin digd. De resultaten waren als volgt: Middelburg: Sytania ('t Hoekje), 10 pun ten, alg. gemiddelde 4.17; Verhage (A.L.M.) 8-5.38; Leynse (KOT) 8-5.17; Loenhout (A.L.M.) 4-4.74; Korff (VEG) 4-3.91p> Over- beeke ('t Hoekje) 2-4.32. Vlissingen: Revnhout (A.L.M.) 10-5.91; Houtzager (A.B.V.) 10-5.78; De Bruine (A.B.V.) 4-5.60; Kats (A.B.C.) 6-4.10. De wedstrijden worden te Goes voort gezet. P.S.K.—E.M.M. 2—2 E.M.M., dat met drie invallers in het veld verscheen, moest tegen P.S.K. met een 2—2 gelijk spel genoegen nemen. Na eerst met de rust een 2—0 achterstand opgelopen te hebben toen zij tegen de vrij sterke wind moesten optornen. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op, maar P.S.K. wist na ruim een half uur met twee mooie doorbraken een 20 voor sprong te nemen. Na de rust werd E.M.M. direct sterker en kwam het P.S.K.-doel dikwijls in gevaar. Toch kwam E.M.M. nog goedkoop aan het eerste tegenpunt, toen de linksback van P.S.K. een fout maakte, welke goed door M. Bosselaar afgestraft werd. Twintig minuten voor het einde maakte D. v. d. Gruyter de stand gelijk met een prachtig doelpunt. Het laatste kwartier zat E.M.M. steeds voor het P.S.K.-doel, maar de achter hoede liet zich niet meer verschalken. De eindstand 22 gaf de verhouding goed weer. Corrie Schuyt en Zarko Dolinar te staan tegenover Rosalind Rowe en Bryan Ken nedy, die met 2113, 2115, 21—9 zich als rechthebbenden op de internationale kam pioenstitel van Nederland voor het. gemeng de dubbelspel duidelijk lieten gelden. "jVTaar deze prestatie van Corrie Schuyt om met Zarko Dolinar de finale van het gemengde dubbelspel te bereiken werd met recht aangemerkt als te zijn de beste door Dt praiongeerde tim ioor een Nederlandse speler ol speelster ver- d finale in vler"gama Rosnlind u richt. En daarbij kan tegelijkertijd worden winnen aangetekend, dat de verrichtingen van de Nederlanders over het algemeen aanzienlijk beter waren dan in voorgaande jaren. De zelfde Corrie Schuyt b.v. klopte de Franse jeugdkampioene Monique Alber. Nora van Megen verweerde zich voortreffelijk tegen de Engelse Diana" Rowe, die ten slotte de titel voor zich opeiste; Bert van der Spek schakelde de enige speler uit Vietnam, Pho Quoc Huy, uit.' En dat Cor du Buy en Wirn Stoop het hoofd bogen voor resp. Ehrlich en Roothooft, doet gelet op de verdere prestaties van deze twee uiteinde lijke finalisten niets af aan de prachtige tegenstand welke deze Nederlandse topspe- lers juist in deze partijen hebben geboden Axel moest het afleggen tegen De Baronie Twaalfhonderd toeschouwers hebben Axel met 3—0 zien verliezen van een goed spe lend De Baronie. Het was een verdiende overwinning van de Bredase ploeg, waar van de voorhoede al direct na enige ver kenning op volle toeren begon te draaien. Nadat een corner geen resultaat had opge leverd, kon midvoor Van den Langenberg uit een afgemeten voorzet van linksbuiten Ritzen met een prachtige kopbal scoren (0—1). De voorhoede van Axel was er jam mer genoeg niet erg in. Het rammelde ge ducht en zo had de Brabantse achterhoede dan opk niet veel moeite om de aanvallen te keren. Met de stand 01 werd gedraaid. Axel, waarbij Sijs was vervangen door Brugge, bracht er ook na de rust weinig van terecht. Deij was helemaal niet in vorm en Van de Velde deed weinig voor hem onder. De Baronie kon in de eerste minuten van de tweede helft al 5 corners op het Axelse doel nemen, maar geen ervan resulteerde in een doelpunt. Na 8 minuten kreeg rechtsbuiten Grau- mans de bal ineens op zijn schoen en toen was de Axelse doelman verslagen (0—2). Een minuut later gaf deze uitstekende Baronie-speler zijn collega op de linker vleugel een afgemeten pass, die met een keurige kopbal in een doelpunt werd om gezet (03). Axel gaf de moed niet op, doch de voorhoede, die toch al niet uitblonk door goed samenspel werd danig op de huid ge zeten door de verdediging van De Baronie en verder dan een schot van Deij tegen de lat bracht Axel het niet. De wedstrijd eindigde dan ook in een verdiende 30 overwinning voor De Baronie. Eindhoven trad Zondag in het strijdperk tegen Feijenoord. te Rotterdam en de gasten legden beslag op beide punten door een 32 overwinning op de Rotterdammers. Tijdens een schermutseling voor het doel van Eindhoven zien we v.l.n.r.': F. Tebak (E.), v. d. Hoek (F.), doelman Hanssen (F), Van Tuyll (E.), F. v. Kennemade (E.) en M. van Woerden (F.). COMPETITIEWEDSTRIJDEN ZEEUWSE DAMBOND Voor de competitie van de Zeeuwse Dam- bond werden onderstaande- wedstrijden ge speeld, welke uitslagen luidden als volgt: Vlissingen 1—Aagtekerke 1« 9—11. Hoofd-klas- se: P. MaasP.-de Visser 02. W. I-IeydraA. Willemse 11, Joh. de SmetD. Trieller 11, L GoedbloedJ. Maljers 20; O. HellingaJ. de Visser 11, L. LabruijereS. Blaas 11, N. Corstanje—L. Trieller 11, G. Luwems-C. Jongepier 0—2, C. Franke—J. den Hollander 0-2,- P. v. Oorschot—A. Provoost 2—0. 2e Klas „Groep Walcheren" Souburg'2—Aag tekerke 2 10—8 (voorlopig): M. J. Pluijmers— C. de Smit 0—2, P. de Wolff—L. Bakker sr. L. Bosschaart—L. Bakker jr. 2—0; Platje—A. Trieller afg., C. V. Rijswijk—D. FEUILLETON door MARY BURCHELL Maar die brigadier van politie Agent van politie. Nu agent dan; ze zien er in die mooie uniform allemaal hetzelfde uit. Hij zei, dat juffrouw Deane je verloofde was. We moesten hem dat wel wijsmaken om... om juffrouw Deane's aanwezigheid hier te verklaren en het onderzoek te bekorten. Maar ik begrijp het niet. Ik geloofneen ik hoop tenminste, dat ik het niet begrijp, hernam tante Jessica, op lichttelijk veran derde toon. Niet dat ze bepaald ontsteld was, wat trouwens ook wel uit haar enigszins weifelende, veelbetekende glimlach bleek. Toch leed, het geen twijfel, of ze had nu het knappe meisje, dat ze op zo'n eigenaar dig vroeg morgenuur in de flat van haar neef had aangetroffen, naar een andere ca tegorie verwezen dan een ogenblik tevoren. Neen, tante Jessica, u begrijpt het niet. verzekerde neeflief droogjes. En u behoeft ook helemaal niets te begrijpen. U zult me peizier doen, met u niet in gissingen te ver diepen of vragen te stellen. Als u inderdaad uw reputatie van prettig familielid en vrouw van de wereld wilt handhaven, gaat u nu naar huis en dadelijk te bed waarna u vergeet, dat u ooit hier op een verkeerd ge kozen ogenblik is binnengevallen. Natuurlijk beste jongen. Als je dat heus graag wilt Inderdaad, dat wil ik heel graag. Op het knappe gelaat van tante Jessica spiegelde zich een innerlijke strijd af. Bran dende nieuwsgierigheid dreeft haar er toe. te blijven en nog meer te vragen, maar warme genegenheid jegens haar neef pleitte voor het inwilligen van zijn wens. En tot haar eer dient gezegd, dat dg genegenheid overwon. Zonder Joanna goedendag te zeg gen welk sybtiele verschil aantoonde, hoe weinig waarde zij aan Neils mededelingen over zijti schone bezoekster hechtte liet ich door hem naar de hall leiden en na nog enig energiek gefluister ook de voor deur uit. Toen hij in de kamer terugkwam, was Joanna neergezonken in de door tante Jes sica verlaten stoel. Zonder dadelijk het woord tot het meisje te richten, bracht hij haar iets te drinken. Probeert u dit eens, dan zult u zich wel beter voelen. .Teonna nam het glas zwijgend aan. Het spijt me. hernam hij, dat ik er niet in geslaagd ben, uw goede naam tegenover mijn tante te handhaven, maar u zult haar waarschijnlijk nooit meer ontmoeten dus komt het er misschien niet op aan. Natuurlijk niet, gaf Joanna toe, met. deze naar woorden de opinie van tante Jessica te haren opzichte terzijde schuivend. Er waren immers andere, belangrijker zaken te be spreken. Waarom waarom hebt dat gedaan? vroeg ze, hem nieuwsgierig aansta rend. Waarom ik tante Jessica een illusie heb ontnomen? Neen. neen, waarom hebt u me tegen--de politie in bescherming genomen?" Ik weet het heus niet, maar ik neem aan, dat u inderdaad geen mes in Ginley's rug hebt gestoken. Is het niet zo? vroeg hij ge moedelijk. Natuurlijk heb ik dat niet gedaan? ant woordde ze bevend. Maar als u die politie man had verteld, hoe ik in uw flat was ge komen en wat ik had gedaan, zou hij me ze ker hebben verdacht en zouden er voor mij allerlei narigheid en publiciteit uit zijti voortgesproten. Ja, wie weet wat er nog ge beurd zou zijn? Nu, vermoedelijk heb ik daar in mijn on derbewustzijn aan gedacht, gaf hij enigszins peinzend toe. want ik vond het ellendig, u er in te laten lopen, zelfs als u een beetje dwaas had gehandeld door u met de ver keerde man in te laten. Dat heb ik niet! riep ze uit, maar hij maakte glimlachend een afwerend gebaar. U kunt moeilijk in één nacht drie goedgelo vige mensen verwachten, merkte hij op. Nu mijn tante èn de agent zijn afgepoeierd, moet u dit voldoende zijn. O maar verder kwam ze niet. Wat deed het er tenslote toe? Hij mocht haar gerust op z'n laatdunkende, glimlachende manier minachten, want ze zou hem vermoedeiijk evenmin meer ontmoeten als tante Jes sica, De hoofdzaak was, dat hij haar had gered en haar, ondanks die minachting, tot het uiterste had geholpen door tien minuten lang de verloofde te spelen. In de gegeven omstandigheden zouden niet veel mannen dit hebben gedaan. Hoe dan ook, ik ben u zeer dankbaar, zei ze wat stijfjes. Waarop hij ietwat spottend een lichte buiging maakte. Intussen ben ik bang. dat u geen stap verder is gekomen wat die brief aangaat, merkte hij op. O riep ze, even weer door een panische schrik bevangen. Toen drong het tot haar door, dat de man, die van de brief misbruik had willen maken, nooit weer zulke planne tjes zou kunnen uitvoeren. De spanning week; en kalm ging ze voort: 't Komt er nu niet meer op aan. Zelfs niet als de politie de, brief onder de andere papieren vindt? Neen, dat denk ik niet, hernam ze. ter wijl ze zich trachtte te herinneren wat Auriel haar precies verteld had. 't Gaat over iets van lang geleden, wel meer dan een jaar, geloof ik. Juist klonk het en wéér zag ze dat even spottende lachje, dat haar steeds aandreef zich jegens hem te rechtvaardigen, ofschoon hij niets voor haar persoonlijk betekende... Na een ogenblik stilzwijgen hernam ze: Het spijt me. dat ik u als 't ware noodzaak, mij hier te dulden tot de politie met haar onderzoek klaar is. O, laat het u niet spijten, poogde hij haar gerust te stellen. Ik zou immers niet weten waar mijn verloofde anders zou moeten wachten. Onder gewone omstandigheden zou ze hebben geglimlacht en een of ander vrolijk antwoord hebben gegeven. Nu ze echter be sefte. hoe hij over haar dacht, vermoedde ze. dat achter dat ene woord „juist" een wereld van ironie en sarcasme school. 't Was bijna een opluchting, toen er ander maal, ofschoon minder krachtig en dreigend, op de flatdeur werd geklopt. Niettemin be gon haar hart sneller te slaan bij de gedach te. dat er nog een onderzoek zou kunnen volgen. (Wordt vervolgd). Jongepier 0—2, P. van Sorgewz—F. Blaas 0—2, J. C. Sinke—P. Dèkker 11F. v. Eenennaam— A, Louws 2—0, A. J. Veenstra—A. Maljaars 1I, M. Marijs—P. de Visser 2—0. Aagtekerke 2—Lammerenburg 164. M. C. de SmitA. de Buck 20, L. BakkerI. Vinlce 1—1, L. Bakker Lzn,M. v. d. Heijden 2—0, A. Trieller—W. Koole 1—1, D. Jongepier—A.' C. Koole 2-^-0, F. Blaas—A. Aarnoudse 1—1. A. Louws—A. Brasser 1—1, A. Maljaars— C. Gel- jon 2—0, P. de Visser—A. de Haan 2—0, A. Kodde—J. Koppejan 2—0. KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. Om het kampioenschap van Zeeland werden onderstaande partijen gespeeld, waarvan de uitslagen luidden als volgt: Hoofdklasse: W. I-Ieydra—P. Maas 1—1, E. A. Schuitema—R. Rijkse 0—2, J. Sinke—J. Blom 2—0, en Iz. PorreyD. Trieller 0—2, reglemen tair toegekend wegens niet opkomen van Por rey. le Klasse: II. v. Benthem—P. van Boven 2—0, G. M. v. d. VoordeP. van Belzen 20, L. Davidse—A. v. d. Schraal 0—2, II. Meerma P. Brasser 0—2, N. Corstanje—C. P. de Vos 2—0, H. de Vlieger—G. M. v. d. Voorde 0—2. Jeugdklasse: A. de Buck—mej. Kasse 2—0, J. Kluiver—mej. Kasse 0—2. Viertallencompetitie bridge WALCHEREN Eerste Klasse A Vliss. Fles 2—Fles 3...-0—2 Eindelijk behaalde Fles 3 de lang ver wachte en verdiende eerste overwinning! OOST ZEEUWSCH VLAANDEREN Hoofdklasse B Hulst 1Terneuzen 2 0—2 Terneuzen 2—Sas van Gent 1 2—0 Door de zege op Hulst 1 en een grote overwinning op no 1 der ranglijst, Sas 1, behaalde Terneuzen 2 op overtuigende wijze het kampioenschap dezer afdeling. De wed strijden om het Zeeuwse hoofdklassekam pioenschap gaat tegen Vliss. Bridgeclub 1. Nog slechts één wedstrijd Terneuzen 1 Hulst 1 moet hier gespeeld worden. Alleen door een grote overwinning kan Terneuzen 1 nog van de laatste plaats komen. Eerste Klasse B 1 Hulst 2—Luctor 1 2—0 Luctor 3Hulst 2 0—2 Luctor 1—Sas 3 2—0 Door deze dubbele zege verdrong Hulst 2 Luctor l.van de eerste plaats en behaglde daardoor practisch zeker het afdelingsk pioenschap. PARENCOMPETITIE De drie laatste zittingen der parencom petitie zullen in afdeling B gehouden wor den op 19 Februari te Terneuzen, op 26 Fe bruari te Sas van Gent en op 5 Maart te Hulst. De drie laatste data in de afdeling A zullen zo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. Jeiigdschaakkampioeiiscliap In de finale van het; jeugdschaakkam- pioenschap van Zeeland werd in de afgelo pen week slechts één wedstrijd gespeeld. Gabe Woudstra uit Middelburg won van de Vlissinger Bikker, waardoor de stand nu als volgt is: Snip 3 uit 3, Woudstra 3 uit 4, Marsilje 1 uit 2, De Wolf '/j uit 3, Bikker uit 4. K.N.V.B. AFDELING ZEELAND Groede klom een plaatsje omhoog liet afgelopen weekend is er voor de afdeling Zeeland van de KNVB weer zoveel mogelijk een volledig programma verwerkt. Hoe het verdere verloop van de competitie zal zijn, is nog niet bekend. Ploegen, die goede kansen op de titel hadden, zoals Krui- ningen, Hansweertse Boys en Krabbendijke en Wolphaartsdijk in de Zaterdagcbmpe- titie, zijn voorlopig uitgeschakeld doordat de velden onder water staan ofwel omdat de spelers geëvacueerd zijn. In de eerste klasse B werd de wedstrijd WalcherenLewedorpse Boys 5 min. voor het einde gestaakt wegens ziekte van de scheidsrechter, het was toen 5—0 voor de bezoekers. Domburg liet zich door Hoofd plaat verrassen 2) en Groede maakte daar gebruik van om door een 41 over winning op Retranchement een plaatsje op te klimmen. De stand is hier; Noormannen 9 6 3 Lewedorpse Boys 7 6 0 Schoondiike 9 5 2 Hoofdplaat 8 4 1 Groede 7 2 2 Dorphurg 7 2 1 Walcheren 6 11 Retranchement 9 0 0 De belangrijke wedstrijd Hulst 2Honte nisse 2 eindigde in een 33 gelijk spel. Voorts deden zich geen verrassingen in de 44—14 31—u 26—17 26—15 17—19 13—19 12—29 7—57 Advertentie 20 tabletten 45 ct. Corn Boys klopte Biervliet Corn Boys heeft met 3—2 verdiend ge wonnen van Biervliet in een wedstrijd, die niet op bijzonder hoog peil stond. Vooral het spel van Biervliet was zeker niet van groot gehalte, hetgeen misschien ook wel te wijten was aan de lange rustperiode. De aanvallen van beide ploegen voor de rust waren niet erg gevaarlijk en ook dikwijls te doorzichtig van opzet. Pas tien minuten voor de rust kwam er een reële kans voor een doelpunt, toen Brakke een penalty mocht nemen. Hij schoot echter naast. De rust brak met dubbel blanke stand aan. Na de hervatting bleek Biervliet er beter in te komen en menige schermutseling speelde zich voor het Corn Boys-doel af. De achterhoede was evenwel moeilijk te pas seren; Eerst een kwartier voor het einde kwamen de doelpunten. Rechtsbuiten De Smit van Corn Boys opende de score, maar direct daarop maakte De Kramer gelijk (1—1). Biervliet wist direct daarna een voorsprong te nemen door De Meijer (12). Corn Boys gaf de moed niet op en De Smit slaagde er weer in de partijen op gelijke voet te brengen (2—2). In de laatste minuut kon midvoor Cardon Corn Boys nog aan de overwinning helpen, toen hij bij een scrim mage de bal in het doel werkte (23). Clinge had tegen R.K.F.C. iveinig in te brengen Reeds voor de rust was de thuisclub het meest in de aanval hetgeen tot uitdrukking kwam in drie doelpunten waartegenover het bezoekende Clinge er geen een wist te stellen, zodat met een 3—0 voorsprong voor R.K.F.C. thee werd gedronken. In de tweede helft trachtte Cringe in het offensief te komen en zowaar gelukte het de midvoor na elf minuten de stand op 3—1 te brengen. Drie minuten later werd het door dezelfde speler 3—2, maar nauwelijks was weer afgetrapt, of Smeijers van R.K.F.C. slaagde erin de score tot 42 op te voeren en nog even later zelfs tot 52. Clinge was toen een geslagen ploeg, het geen aan het peil ook duidelijk merkbaar was. De thuisclub slaagde er nog in de stand tot 7—2 op te voeren, waarna de Clinge-midvoor vlak voor het einde zijn derde goal scoorde en zo de eindstand op 73 bracht. (Advertentie) Herstellend na ziekte? f A versterkt U met PLEEGZUSTER Bloedwijn res. eerste klasse A voor en de stand luidt.' Hontenisse 2 10—19, Hulst 2 7—11, Oostburg 2 7—10, E.M.M. 2 9—9, Aardenburg 2 10—9,' Ter neuzen 3 7—8, Steen 2 8—7. Sluiskil 2 8—7, P.S K. 2 7—4, Ria 2 6—0, IJzendijke 2 7—0. In B kwamen in de staartgroep nogal ver schuivingen voor. Robur 2 won zelfs van Goes 3 (43) en de Zeeuwen 2 schoof ook al omhoog door een 21 overwinning op Luctor 2. De stand is hier: Middelburg 3 6—11, Vlissingen 3 9—11, Goes 3 8—10, Biervliet 2 G—9, Kruiningen 2 8—9. Clinge 2 10—8, Axel 3 5—6, De Zeeuwen 3 6—5, Robur 2 8—5, Luctor 2 8—4, Breskens 3 6—3, Yerseke 2 4—3. TWEEDE KLASSE De stand in de tweede klasse A luidt: Middelburg 4 610, Zeelandia 3 5—8, Bier vliet 3 6—7, Vlissingen 4 3—6, Breskens 4 5—5, Noormannen 2 105, R.C.S. 3 63, Zuidzande 7—0. B: Hulst 3 11—19,. Graauw 1 8—12, Hansw. Boys 2 9—11, Kwadendamme 1 5—4, Honte nisse 3 74, Goes 4 5—1, Koewacht 2 7—1. DERDE KLASSE A: Schoondijke 2 4—8, Hoofdplaat 2 3—6, R.C.S 4 5—2, Walbheren 2 4—0. B: Clinge 3 9—11, Corn. Boys 3 7—11, Vogel waarde 2 58, Terneuzen 4 68, Steen 3 75, Rapenburg 2 64, Hontenisse 4 33, Graauw 2 7—0. C: Goes 5 7—14, Domburg 2 7—11, Kruinin gen 3 6—7, Vlissingen 5 6—7, Middelburg S 6—4, Lewedorpse Boys 2 64, Zeelandia 4 8—3, E.M.M. 3 4—0. ZATERDAGCOMPETITIE De stand in de eerste klasse is: Krabbendijke 11 8 2 1 18 48—17 Arnemuiden 10 6 3 1 15 2514 Rillandia 10 6 2 2 14 38—33 Colijhspl. Boys 10 6 1 Nieuwdorp 9 5 2 Kloetinge Mevo Kapelle V.C.K. Wemeldinge 10 12 1 1 10 26—21 29—14 25—22 23—41 27—37 16—28 22—52 Voorz. I.O.C. noemt Melbourne te afgelegen voor Olymp. Spelen In antwoord op een uitnodiging van het Australische organisatie-comité van de Olympische Spelen in 1956 om naar Mel bourne te komen, heeft de president Van het I.O.C. Avery Brundage verklaard: „Als ik naar Melbourne ga, zal het zijn om te vragen dat men er van afziet de spelen daar te houden". 1-Iij voegde hieraan toe, dat de andere landen zich in de laatste tijd rekenschap gegeven hebben van de incön- veniënten welke de spelen te Melbourne zouden meebrengen, omdat deze stad naar verhouding te ver verwijderd is en te zeer geïsoleerd. Russische scliaatsters beheersen kampioenschappen te Lillehammer In het bekende wintersportplaatsje Lille- hammer, tussen Oslo en Hamar gelegen, zijn gedurende het weekeinde de wereld kampioenschappen in het hardrijden voor dames gehouden, waarbij de Russische deel neemsters, acht in totaal, de hoofdrol speel- den. De uitslagen van de eerste dag luidden: 500 Meter: 1. Rimma Sjukova (USSR) 48.3 sec. 2. Sofia Kondiakova (USSR) 48.6 sec.; 3. Olga Akifieva (USSR) 48.7 sec. 3000 meter: 1. Khalida Sjigolejeva (USSR) 5.25,8; 2. Rimma Sjukova (USSR) 5.28.3; 3. Eevi Huutonen (Finland) 5.29.9 (nieuw Fins record). Na de eerste dag luidde de stand: 1. Rimma Sjukova 103.033 punten; 2. Khalida Sjegole- jeva 103.500 p.; 3. Lidia Selichowa 104.167; 4. Alga Akifieva 104.667 p.; 5. Eevi Huwtonen 105.283 p.; 6. Randi Thorvaldsen 105.697 p. De K.N.V.B. heeft het nodig geoordeeld drie spelers te schorsen wegens overtreding van de amateursbepa lingen. Het zijn Benningshof van Sparta, die voorwaar delijk geschorst is. Doolhof van R.F.C. en Rixoort van Sittardia. Een en ander is een nasleep van de affaire van de penningmeester van de v.v. Heerlen, die voor de rechtbank heeft gestaan wegens verduistering van 11.000 uit de kas van de Gemeentelijke Volkscrediet- bank. Zoals men weet zou dit bedrag gebruikt zijn oti enige spelers van het elftal douceurtjes te geven. Benningshof is voorwaardelijk geschorst voor de tijd van drie m-aanden, met een proeftijd van een jaar; Doolhof zal een jaar niet mogen spelen i zes maanden niet Naar wij vernemen heeft Benningshof zich in de bedoelde periode, die nu zijn voor waardelijke schorsing tot gevolg heeft, twee dagen in Limburg opgehouden. Hij was met Doolhof meegegaan, die werk voor Ben ningshof wist te vinden. Toen bleek, dat dit werk uit arbeid in de mijnen bestond, keer de Benningshof naar Rotterdam terug. De Spartaan zou geen geld aangenomen heb ben, zoals de beide anderen, maar alleen „veroordeeld" zijn. wegens het meespelen in een andere club. Daaraan zou hij ook het voorwaardelijke karakter van de straf te danken hebben. In Limburg heerst grote .verontwaardi ging over de schorsing van Rixoort, de doel man van Sittardia, daar zijn club door deze beslissing onverwacht ernstig gedupeerd wordt. Rixoort Lou Benningshof N.W.B. bestond? 3aar Ter gelegenheid van het 12'/!-jarig bestaan van de N.W.B. heeft het bestuur Zaterdag middag gerecipieerd in hotel Noord-Brabant te Utrecht. De voorzitter mr W. J. Kom; kreeg van zusterorganisaties, afdelingeh en verenigingen vele gelukwensen en geschen ken voor de jubilerende bond in ontvangst te nemen. Uit de toespraken van de ver tegenwoordigers der afdelingen bleek weer dat zij zich geheel met het beleid van het bestuur inzake de vierdaagse konden ver enigen. De jubileumcommissie bood de N.W.B. een nieuwe bondsvlag aan. Daarbij ontvingen de bestuursleden en de afdelings voorzitter een jubileumvaantje. 52. Piet Potlood, die al door enige open uit de auto was ge sleurd, werd, nadat Jimmy de Roekiraki-apen in hun eigen taal had aangesproken, onmiddellijk losgelaten. De andere stonden met grote ogen naar Jimmy, die nog steeds op het dak van de auto was, te kijken. Jimmy was nog lang niet klaar met zijn toespraak. Hij schold zijn gewezen landgenoten zo verschrikkelijk de huid vol, dat er zelfs enigen bij waren, die hun handen van schaamte voor de ogen hielden. Een jonge Roekiraki begon klaaglijk te wenen. Toen brulde Jimmy nog iets en op hetzelfde ogenblik begonnen de chimpansees alle kisten, koffars en zakken, die zij uit de auto hadden gehaald, weer ijlings in te laden. „Wie is jullie hoofdman?" schreeuwde Jimmy, toen dat wss gebeurd. Er trad een grote Roekiraki naar voren. Hij" ook was erg onder de indruk. „Ik ben hoofdman Boelowangkie," zei hij met een benepen stem. Jimmy stelde hem allerlei vragen, welke de grote aap nederig en beleefd beantwoordde. Piet Potlood stond er oplettend bij, maar hij begreep niets van het gesprek. Hij. kon geen woord van deze taal verstaan. Hij zag alleen, dat Jimmy de grote aap beval in de auto te stappen. Daarna snauwde hij nog iets tegen de Roekiraki's, die snel de benen namen. Jimmy startte en reed weg. Zijn gezicht stond op storm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6