Koning Boudewijn moet aan de Riviera blijven Zijn gezondheidstoestand baart zorgen Schouwen -Duiveland eerst droog tegen herfst VERKLARING VAN PREMIER VAN HOUTTE Gemeenschappelijke verklaring over de houding van de A.V.R.O. Deense soldaten in hongerstaking Generaal Kruis: Derde wereldoorlog is niet onvermijdelijk VOOR EEN ZONDAG OP ZEE: EEN DAQ VERLOF AAN WAL Wereldgebeuren Griep? Cheffarine „4'' doet wonderen! Chefarine 4" Eén dijk moeilijker te herstellen dan Walcherse dijk in 1945 SCHADE IN BELGIE VALT MEE iWOENSDAG 18 FEBRUARI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Holland heeft kruiwagens nodig, en alleen al in Kopenhagen werden er enige hon derden bijeengebracht. In optocht werden ze naar het station gebracht, door school kinderen, vanwaar zij zouden worden ge transporteerd naar Nederland. Denemarken schonk tot dusver voor een bedrag van ruim f 16 millioen De Belgische premier Van Houtte, die Zondag een bezoek aan koning Boudewijn aan de Rivièra heeft gebracht, heeft Maandag Iaat het kabinet in buitengewone vergadering bijeengeroepen. Van Houtte heeft later tegenover verslaggevers verklaard: „De twee hoofdproblemen van het land zijn op het ogenblik: koning Boudewijns slechter geworden ge zondheidstoestand en de noodzakelijkheid van spoedige hulp aan de slachtoffers van de watersnood". Voor herstel van zijn gezondheid is het noodzakelijk, zo zei premier Van Houtte, dat de koning aan de Bivièra blijft, misschien voor verscheidene weken. De eerste-minister achtte het mogelijk, dat hij de koning ginds weer een bezoek zal moeten brengen. De premier zei, dat de koning bij voort during een te hoge temperatuur heeft. Toen de koning acht dagen geleden van de Ri vièra terugkwam en de overstroomde gebie den in de omgeving van Antwerpen bezocht, „De heer De Clercq wilde niet meewerken De lieren P. A. M. Speet, directeur van de K.R.O., mr A. B. Roosje'n, voorzitter van de N.C.R.V. en mr J. A* W. Burger, voorzitter van de V.A.R.A. verklaren, dat de omroep- berichten over beide zenders op Zondag 1 Februari en het grootste deel van Maaindag 2 Februari verwarrend waren, doordat over beide zenders niet dezelfde berichten wer den gegeven. In verband hiermee werd in de loop van Maandag 2 Februari door N.C.R.V. en V.A.R.A., die toen in de aether waren, besloten tot het coördineren van de berichtgeving over beide zenders, terwijl omtrent het uitspreken van deze berichten contact werd gezocht met de Regeringsvoor lichtingsdienst. De K.R.O., die Dinsdag in de aether kwam, was onmiddellijk bereid de getroffen rege ling te continueren en stelde zich daartoe in verbinding met de betrokken A.V.R.O.- functionai'is. Deze achtte het voortzetten van de regeling vanzelfsprekend, maar moest zijn aanvankelijke toestemming later opgezag, van de heer De Clercq intrekken. Op Dinsdag 3 Februari besloten de ver tegenwoordigers van de reportage-afdelin gen van K.R.O., N.C.R.V. en V.A.R.A. tot volledige samenwerking op reportagegebied, hoewel zij vernomen hadden dat de A.V.R.O. daaraan niet wenste deel te nemen. Ten overvloede heeft de programma-commissa- 4% Het dorstgevoel is een zekere dwang die ons wordt opgelegd om het lichaam voor uitdroging te behoeden. Zouden we het dorstgevoel niet kennen, dan zouden toe al spoedig te gronde gaan, omdat we niet op merkzaam worden gemaakt op het vocht verlies, waaraan het lichaam voortdurend onderhevig is. De hoeveelheid vocht, die een mens dage lijks verliest door ademhaling, verdamping aan het huidoppervlak, urinelozing e:d„ wisselt uiteraard naar gelang de omstandig heden waarin men zich bevindt, en varieert van 1 tot 2llt liter, hetgeen ongeveer over eenkomt met 20 tot 30 gram per kilo lichaamsgewicht. Dit vochtverlies moet dus minstens met een gelijk bedrag worden aangevuld, wil de vochtverhouding in het lichaam op peil blijven. Voor hgt kind gel den echter aanzienlijk hogere waarden, want het jonge wezen heeft verhoudings gewijs een aanzienlijk grotere behoefte aan water dan de volwassene. Hoe dit ook zij, b\j onvoldoende toe voer van vocht ontstaat, nog vóór er sprake is van schade in het lichaam, het gevoel van dorst, doordat het organisme bij een gering watergebrek reeds reageert met een verminderde speekselafscheiding, waardoor plaatselijk droogte in mond en keel op treedt. Dit is het waarschuwingssein. Wan neer hieraan geen gevolg wordt gegeven, ontstaat een te grote concentratie van op geloste stof/en in het bloed dat als het ware indikt waardoor dit zijn normale functie niet kan vervullen, zodat, naast droogte van mond en keel. een algemeen gevoel van onwelzijn hiervan het gevolg is. Bij het eten van zeer zoute of zoete spij zen, ontstaat eveneens hel dorstgevoel, om dat deze stoffen de concentratie in het bloed verhogen, waarop zoals wij gezien hebben de speekselklieren direct reage ren door verminderde vochtaf scheiding. Doch daarnaast kan tevens een dorstgevoel optreden, dat met toe- en afvoer van water weinig uitslaande heeft, doch dat voorna melijk beïnvloed wordt door geestelijke omstandigheden, zoals angst. De speeksel afscheiding is n.l. ook voor deze psychische factoren zeer gevoelig en vermindert dien tengevolge eveneens, zodat het dorstgevoel zich aandient. Goede middelen ter bestrij ding van. deze dorslgevoelens zijn kauw gom e.d. (waaruit u al weer kunt zien, dat de kauwgomkauwers in vele. gevallen toch minder zelfverzekerd zijn dan zij zich wil len voordoen. Uiteraard kunnen echter niet allen op één lijn worden gesteld, want ge woonte speelt hierbij eveneens een belang rijke rol). Bij het voorgaande hebben we als van zelfsprekend aangenomen dat dorst sleeds met normaal drinkwater gelest moet wor den. In het algemeen is die opvatting juist. Maar weet u dat in sommige gevallen van verdorsting juist zoutwater moet worden gebruikt? H. PéTILLON, ris van de N.R.U. de heer De Clercq opge beld om hem te vragen of het juist was, dat de A.V.R.O. aan deze samenwerking niet wilde meedoen. Dit werd door de heer De Clercq bevestigd. Toch cabaret? Op Dinsdag 3 Februari heeft de heer Lugtenburg namens de A.V.R.O. in een ver gadering van de Televisie-Coördinatie-Com missie meegedeeld, dat de heer De Clercq v/enste dat het cabaret-program op Vrijdag avond 6 Februari j.l. normaal zou doorgaan. Onmiddellijk na deze vergadering heeft de secretaris van de Nederlandse Televisie- Stichting de heer De Clercq opgebeld en zijn verwondering over dit voornemen uit gesproken. Toen tijdens dit gesprek bleek dat de heer De Clercq vasthield aan zijn voornemen, heeft de secretaris van de N.T.S. nog dezelfde avond in overleg met de andere leden van het dagelijks bestuur een spoedvergadering van dit bestuur uitge schreven op Woensdagmorgen. Eerst in deze spoedvergadering heeft de heer De Clercq meegedeeld, van zijn voornemen af te zien. De drie omroepdirecteuren besluiten dat het duidelijk is, dat de heer De Clercq de op Maandag tot stand gekomen coördineren de regeling inzake de berichtgeving niet wilde continueren, maar de toestand wilde herstellen waarbij over beide zenders niet dezelfde berichten zouden worden uitgespro ken. Dat de regering dit niet wenste te aan aarden, is begrijpelijk. Dat de heer De Clercq zjjn eigen houding tracht goed te praten door het werk van anderen in dis- crediet te brengen is minder begrijpelijk, aldus de drie directeuren. Naar aanleiding van deze verklaring heeft het A.N.P. de heer. De Clercq naar diens mening gevraagd. Het antwoord luidde: „Geen commentaar". voelde hij zich ziek en koortsig, aldus de eerste minister. De volgende dag was hij volkomen uitgeput geweest, maar, zo zei premier Van Houtte, de koning verklaarde in staat te zijn tot het afleggen van een nieuw bezoek aan de zeekust, omdat de dokter hem wel een opwekkend middel zou geven. Premier Van Houtte verklaarde verder, dat de koning geen longaandoening heeft. Wel moest zijn zwakke gezondheid steeds worden gecontroleerd en men onderzoekt voortdurend zijn bloed. De koning heeft gisteren een autotocht van twee uur langs de Rivièrakust ge maakt. Van Houtte deelde nog aan de pers mede, dat de regering o.m. besloten heeft gedu rende een jaar de inkomstenbelasting met ongeveer vijf procent te verhogen voor herstel van de overstrominèsschade. Protest tegen verlenging van de diensttijd Tweehonderd soldaten van de Deense artillerie te Aarhus in Jutland zjjn Maandag in hongerstaking gegaan uit protest tegen verlenging van de diensttijd. De betrokken eenheid is de enige in Aarhus die het half jaar extra zou moeten dienen. De rest zwaait in Mei a.s. af na een jaar gediend te hebben. Ook te Haderslev in Zuid-Jutland werd door soldaten geprotesteer-l tegen uit breiding van de dienstplich* <m twaalf tot achttien maanden. In een kamp in het Zuiden van Jutland verlieten honderd soldaten de kazerne. De bevelvoerende officier slaagde er in 65 van hen te bewegen terug te keren, de 35 ande ren begaven zich naar het station van Aa- behnrae. waar hen bevel werd gegeven naar de kazernes terug te gaan. Eén man die weigerde, werd gearresteerd. De oorzaak van de verschillende dienst tijd, van de eenheden van het leger is een gevolg van het gebrek aan kazei-neruimte. De diensttijd is verlengd van twaalf maan den tot achttien maanden. Met de beschik bare kazerneruimte kan slechts de helft van de troepen achttien maanden onder de wa penen worden gehouden. Advêrtentie Nauwe samenwerking van Westerse landen is eerste vereiste Zoals het dikwijls met een ramp gaat, zo gaat het ook met onze verdediging. Meestal neemt men pas maatregelen als de rampspoed reeds heeft toegeslagen, aldus generaal H. J. Kruis in een toespraak, welke hij Maandag in een zaal van het Groothandelsgebouw hield voor het Comité voor het Studenten Oplei dingscentrum en de Nederlandse Studentenvereniging voor "Wereldrechtsorde. Onze verdediging verschilt veel van vroeger. Het is niet meer de verdediging van Nederland, maar van West-Europa. Verdediging in de ruimste zin van het woord. Niet alleen militair, maar ook financieel-economisch en geestelijk! Generaal Kruis zag land als Nederland, dat door zijn ligging het gevaar, dat ons uit aantrekkelijk is voor de vijand, niet wor- het Oosten dreigt niet den verwaarloosd. Op dat gebied ligt een alleen in het commu- taak voor de reservediensten, die er voor nisme, maar vooral in zzmmm kunnen zorgen dat vijfde-colonne-actïvïteit Rusland, dat zich bij de kop wordt ingedrukt en dat orde en het zoeken naar ex- jMKV/ rust worden bewaard. Er moet gewerkt pansie bedient van het worden, hard gewerkt voor de bescherming communisme, door Tf&f van de Westerse democratie. vij f de-colonne-aetivi- teit en door het gelei delijk bouwen aan de satellietenring in het Westen. Spr. conclu deerde. dat de Sow jet- Unie in een zeer sterke positie uit de oorlog is gekomen en terwijl het Westen niet veel aandacht aan de verdediging besteedde, bouwde Rusland voort aan het defensie- apparaat. Generaal Kruis achtte een derde wereld oorlog niet onvermijdelijk. De Sowjet-Unie bezit niet de zekerheid een nieuwe oorlog tot een goed einde te kunnen brengen want voor een voortgezette oorlog is het oorlogs potentieel van de Sowjet-Unie niet vol doende. De olie- en staalpositie is beslist slechter dan die van de Westerse landen en ook is er gebrek aan technisch geschoold personeel. Het Westen zal echter de storm alleen te boven kunnen komen, als het niet alleen militair, maar ook financieel-econo misch sterk is. Voorwaarden daarvoor zijn dat bij de opbouw van onze strijd krachten moet worden gestreefd naar doelmatigheid en een nauwere vereni ging van de landen van het. Westen. De territoriale verdediging mag in een Thans: 48-urige werkweek voor de koopvaardij Met de regeling van de vergoeding voor op zee doorgebrachte Zondagen, nu vast gelegd in de collectieve arbeidsovereenkomst, heeft de Contact-commissie van Organisaties van Werknemers ter Koopvaardij door onderhandelingen met de Raad van Advies voor Werkgevers in de Koopvaardij een lang gekoesterde wens voor een deel in vervulling zien gaan. Hiermede is in feite verkregen, dat op de koopvaardij de 48-urige werkweek is ingevoerd, al leggen enkele andere bepalingen er de nadruk op, dat op zee een zevendaagse werkweek van kracht blijft. De op zee doorgebrachte Zondagen zullen worden vergoed door verlofdagen aan de wal, die vanzelfsprekend gegeven worden boven de gewone reeds bestaande verlofregeling. Langdurige onderhandelingen Deze wijziging in de C.A.O. werd verkre gen door ondex-handelingen, die ongeveer een jaar in beslag namen en die medio 1952 nog enige tijd op dood spoor zijn geraakt. Daarmede is ook gedeeltelijk in vervulling gegaan een van de wensen, vastgelegd in het programma van naoorlogse arbeidsvoor waarden voor de koopvaardij, door twaalf naties aanvaard op de definitieve maritie me conferentie, welke in 1946 in Seattle werd gehouden. Weliswaar zijn de daar ge nomen besluiten slechts door Australië ge ratificeerd en houdt het Internationaal Ar beidsbureau zich bezig met de vraag hoe het komt, dat de andere naties nog niet tot ratificatie zijn overgegaan, maar wat nu met deze nieuwe regeling is bereikt, mag men zien als een gevolg van wat in Seattle werd besproken en vastgelegd. Naar aanleiding van deze regeling van de vergoeding voor op zee doorgebx-achte Zon dagen heeft de heer P. de Vries, voorzitter van de contactcommissie, die de onderhan delingen voerde, medegedeeld, dat de be perkende bepaling, dat bij het niet moge lijk zijn van het geven van deze verlofdagen uitbetaling in dagloon dient te geschieden, is aanvaard, hoewel de werkgeversorganisa ties er scherp tegen gekant blijven. Naar aanleiding hiervan gaf de heer De Vries ook als zijn mening te kennen, dat. wil de ambitie bij de hedendaagse jeugd voor de zeevaart voldoende blijven, er een algehele omzwaai in de verlofregeling zal moeten komen. Het personeelsareaal zal moeten Franse onzekerheid 'T'HEODOOR BLANK, de Duitse defcnsic- ■L commissaris, legt nog altijd verklarin gen af over het Duitse leger, dat als onder deel van de Westeuropese strijdmacht staat te herrijzen. Hij heeft nu weer verzekerd, dat in het voorjaar van 1955 twaalf Duitse divisies gereed zullen staan voor de strijd. Aangenomen althans, dat op 23 April a.s. dc samenwerkende Westeuropese landen het verdedigingsverdrag hebben aanvaard. De heer Blank is een optimist. Het ziet er niet naar uit, dat de Westeuropese samen werking op het gebied van de defensie zo lot tot stand zal komen als men in Bonn en ..i Washington wenst. Wat bekend is ge worden over de Franse protocollen, die aan het defensieverdrag moeten worden ge hecht, geeft weinig reden tot verheugenis. De Fransen willen het recht behouden op elk willekeurig ogenblik troepen uit Europa te gebruiken voor activiteit in hun kolo niale gebieden. Daarmee ontnemen ze dus aan het opperbevel van de N.A.V.O. de zekerheid, dat steeds ee bepaald aantal Franse eenheden onder dat opperbevel staan. Geen opperbevelhebber zal zo'n toestand kunnen aanvaarden. Bovendien willen de Fransen een speciale status voor de niet- Duitse troepen in Duitsland en willen ze nog een reeks kleinere voordelen, die er op neerkomen, dat de Fransen ondanks hun twijfelachtige militaire prestatie voor de verdediging van West-Europa toch een grote mate van medezeggenschap behouden binnen de Europese Defensie Gemeenschap. Sterk treedt daarbij de Franse vrees naar voren, dat men in militair opzicht na Duitsland zou komen. IN de afgelopen week hebben premier Mayer en enkele van zijn ministers be sprekingen met de Engelse regering gevoerd over de rol, die Engeland wil spelen in de Europese Defensie Gemeenschap. Daarbij zijn aan Frankrijk vage toezeggingen ge daan, maar de zekerheid van een aantal Britse divisies in Duitsland hebben de Engelsen niet willen geven aan de Fransen. Het zou in strijd met de Britse traditie zijn, wanneer men zich te sterk aan militaire verplichtingen in' Europa bond. Dit Frans- Britse spelletje is niet ggëindigd om in Bonn groot vertrouwen te wekken. Men proeft daar in bepaalde kringen een discri minatie van Duitsland en van het nieuwe Duitse leger uit. De Franse troepen, zo zegt men in Bonn, worden geen Europese troe pen zoals de Duitse, ma?r blijven nationale Franse troepen. Dat is ook inderdaad de be doeling van zulke generaals als Charles de Gaulle, die een Frans nationaal leger wen sen te behouden en die een Westeuropees leger tamelijk hersenschimmig vinden. OPTIMISTEN in Bonn willen nog onder handelen over de voorgestelde Franse protocollen. Zij hopen op een soort compro mis en dat wel vóór 23 April a.s. Dat onder handelen heeft vermoedelijk weinig zin. De Europese Defensie Gemeenschap kan be zwaarlijk worden opgebouwd met een on willige partner als Frankrijk thans is en met een afzijdige partnei; als Engeland. Zij is er toe veroordeeld, altijd een zwak en innerlijk verdeeld instituut te blijven, wanneer Frankrijk en Engeland op de hui dige standpunten blijven staan. We zouden het daarom kunnen begrijpen, wanneer Bonn zich minder geïnteresseerd toonde in de hei'bewapening van West- Europa. Grote verwachtingen kan men er niet meei van koesteren. (Advertentie) Hoog water in het Po-gebied De in het Noorden van de Adriatische Zee opgestoken, storm heeft het water zo danig opgejaagd, dat de rivier de Po in het deltagebied gestegen is, waardoor plaatselijk overstromingen van niet-bewoonde gebieden entstonden. Het onmiddellijk ingrijpen bij zwakke plekken in de dijken heeft erger kunnen voorkomen. Verscheidene vissers vaartuigen zijn door de storm op oe kust geworpen. De installaties in de havens van Chioggia, Venetië en Triëst liepen bescha digingen op. In het binnenland traden sto ringen in de electriciteitsgeleidingen op en bergwegen werden door hevige sneeuwval geblokkeerd. worden vergroot, ten einde het mogelijk te maken, dat allen het hen toekomende verlof kunnen opnemen en aflossing mogelijk wordt van hen, die verlof te goed hebben. De vergoeding voor de op zee doorgebrachte Zondag geldt voor iedereen aan boord, dus zowel voor dagheden, die op Zondag niet werken, als voor wachtlopenden. Feestdagen gelden niet als een Zondag. Daar bij de koopvaardij een 56-urige werkweek geldt, zal met het vergoeden van de Zondag in feite de 48-urïge werkweek zijn beslag heb ben gekregen. Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. e doet wonderen f Ongeveer 10.300 gedupeerde gezinnen (Van onze correspondent te Brussel) De vooi-zitter van het Belgische Rode Kruis, pirins Jean de Mérode, die samen met verlegenv oordigers van de regering het rampenfonds beheert, heeft verklaard, dat in België ongeveer 10.300 gezinnen door de ramp werden getroffen. Een twintigtal ge meenten werd zwaar en een dertigtal plaat sen licht geteisterd. De eex-sle fase van de hulpverlening, d.w.z. toewijzing van een gel delijke steun van 2000 frs per volwassen persoon, plus 1000 frs per kind, mag thans als afgelopen worden beschouwd. Uit een raming blijkt, dat voor ieder ge troffen gezin een totaal bedrag van 25.000 francs nodig zal zijn, ofwel circa 2000 gul den. Het ï-ampenfonds zal deze week be schikken over een totaal bedrag van 75 mil lioen frs. De regering verleende 10 millioen en de drie grote banken ieder 8 millioen. De voorzitter van, het verbond der Belgische nijverheid stortte een millioen frs voor het Belgische rampenfonds en 10.000 gulden voor Nederland. Het zwaarst getroffen zijn de Belgische poldex-gebleden boven Antwex-pen: Lillo, Kallo, Berendrecht en Zandvliet. De kust plaatsen zullen tegen het a.s. "seizoen weer hersteld zijn. Voor Knokke blijkt het aanvankelijk ge raamde bedrag van 200 millioen frs (of 15,2 millioen gulden) aan schade veel te hoog te zijn. In feite zal voor de helft van dit bedrag de gehele kust van Oostende tot Knokke kunnen worden gei-epareerd. De schade aan het staatsdomein zal binnenkort nauwkeurig --orden bepaald. Zij schom melt rond de 100 millioen gulden. Het basisplan voor het herstel van de zee weringen en polderdijken van Schouwen- Duiveland is thans gereed. Als het een beetje meezit, hoopt men tegen de herfst van dit jaar alle polders van het eiland droog te hebben. Het wordt een geweldig karwei, dat ontveinst men zich niet. Er zit ten op het ogenblik nog tal van onbekende moeilijkheden in. Een groot probleem vormt de polder Schouwen, die ruim 9.000 ba. groot is. In de Zuidelijke zeedijk bij de Burgsluis, ten Oos ten van de duinrand dus. zitten drie flinke gaten, bij de Schelphoek een gat van onge veer 250 meter en voorts enige gaten in de havendijken van Zïerikzee. Waterbouwkun digen hebben becijferd, dat eerst de gaten bij Burgsluis en Zierikzee dicht moeten. Daarna komt het gat bij de Schelphoek aan de beurt In dit gat. dat een diepte heeft van onge veer 30 meter, staat een geweldige stroom, die van en naar de bijzonder grote Schou- wenpolder loopt; Het dichten van dit gat zal naar deskundig oordeel, veel moeilijker zijn dan het dichten van de Walcherense dijk bij Westkapelle in 1945. Voor de twee eerstgenoemde gaten worden thans zinkstukken gemaakt Ondertussen is een enorme baggermolen bezig Oostelijk van Zierikzee een werkhaven te graven. De genoemde werken zijn lang niet de enige op Schouwen-Duiveland. Van Zlerik- Een millioen brandschade in December Gedurende de maand December 1.1. ver loren tengevolge van brand drie personen het leven en werden 31 personen door brand gewond, waarvan 11 leden van het brandweerpersoneel. De directe schade als gevolg van brand wordt geraamd op 1.003.675 (November '52 1.444.640; December 1951 ƒ2.468.315). Elf branden veroorzaakten elk een schade van 20.000 of meer. Hierbij werden 10 boer derijen geheel of gedeeltelijk vernield, waarvan de totale directe schade wordt geraamd op 417.800. Handel en industrie leden met 2 branden een schade van, ƒ61.745 (November '52: 6 branden met een schade van 542.000; De cember 19ol: 10 branden, schade 1.623.000). zee naar het 'Noorden loopt de ouae Schouwsedijk. een zeedijk uit de tijd toen enkele eeuwen geleden Schouwen, Duive land en Dreischor nog drie aparte eilanden waren. Deze binnendijk is met ontzaglijk vee) moeite in de laatste 14 dagen behouden ge bleven. Nog is het gevaar voor de achterlig gende grote polders niet geweken. Deze pol ders staan dras door doorgekweld en over geslagen water. Het wordt nog niet verant woord geacht de bevolking te laten terug komen. Slaagt men er in de oude Schouwse dïjk te behouden en de polders droog te krij gen hulpgemalen zijn of worden daartoe door technici van werkspoor verzameld dan is een belangrijke corridor verkregen ven Zierikzee naar Brouwershaven, waar door het herstelwerk zeer aanzienlijk ver gemakkelijkt zal worden. Na het droogmaien zullen de gronden moeten worden ontzilt. Reusachtige kre ken en scheuren zullen moeten worden ge dicht en vele sloten en greppels moeten worden geschoond. Het staat nu wel vast. dat voorgestelde en reeds in gang zijnde ruilverkavelingen met voortvarendheid zul len worden uitgevoerd. Geld en goederen uit het buitenland De millioenenstroom uit het buitenland houdt aan. De Nederlandse Antillen hebben al meer dan 2'Is millioen bijeengebracht, ofwel bjjna ƒ14.50 per hoofd van de be volking! Dit geld zal in dollars ter be schikking worden gesteld. Ook wordt veel hulp in de vorm van goe deren geschonken, zoals tien ton rijst en voorraden wijn en cognac uit Spanje, drie ton tapioca van Chinezen te Bandoeng, brandstoffen en laarzen uit Zwitserland, hulp van 17 zware transportauto's met 35 chauffeurs uit Denemarken en een aanbod van de heer Janssens te Mechelen, om gratis een postzegelgravure op staal te vervaardi gen, welke postzegel te gebruiken zou zijn voor een uitgifte ten voordele van de nooa- gebieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5