PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Grootscheepse en practische hulp ter waarde van millioenen De gezondheidstoestand onaangetast BILT DUITSERS KOMEN NU OM OP TE BOUWEN Gratis materiaal en mankracht Kantlijn SLAGER EN DOCHTER HIELDEN ROVER IN BEDWANG FRANSEN VRAGEN MILITAIRE GARANTIES VAN DE BRITTEN T.b.c.-bestrijding niet in gevaar DE VERWACHT: 196e Jaargang No. 40 Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj; W. de Pagter. Hooldred. G. Ballintijn PI. verv.i W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 Ct. per week, t 5,45 p. kW., fr. p p. f S.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 17 Febr. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per m.m. Minimum per advertentie f3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine adver tenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. S3—00, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51, teief. 3841 Goes, Lange Vorststraat G3, telef. 2475 (b.g.g. 2228) Oostburg. Finlandstraat 2, telef. 16 Terneuzen, Biouwerijstr. 2. Zieilkzee, N. Bogcids'.r. C 160. telef. 26. Voor het herstel van de schade, welke de stormvloed in Nederland heeft aangericht, zal West-Duitsland grote basaltleveringen van stort- steen en zuilen uitvoeren. De steen wordt gratis geleverd. Ook zal rijs hout worden geschonken. Westduitse steenzetters zullen worden be schikbaar gesteld voor de dijkenbouw. Alleen hun verblijfkosten komen voor rekening van Nederland. Geschonken worden voorts autobussen voor het vervoer van arbeiders. West-Duitsland zal aan Nederland 1 veren: pompen met motoren, 60 cm-spoorrails met kipwagens, draglines, woonwagens en vrachtauto's. De omvang van al deze hulp is door de Westduitse bondsregering voorlopig bepaald op vijf millioen Duitse mark. "TiE achter ons liggende watersnood heeft ons enkele harde lessen geleerd, lessen, •welker strekking verder gaat, dan alleen de constatering, dat er aan de spontane hulpverlening niet, aan de centrale, georga niseerde hulpverlening de eerste dagen zeer veel heeft ontbroken. Plaatselijk immers kon men onmiddellijk ingrijpen en men deed het, vaak op eigen houtje, op eigen verantwoordelijkheid, zon der dat de hulpverlener de bevoegdheid had om te handelen. Dat geschiedde onder de druk van het eerste ogenblik, in de weten schap, dat als er niet snel gehandeld werd de gevolgen fataal zouden zijn. Eer echter de centrale hulpverlening georganiseerd op gang kwam, eer er gecoördineerd ge werkt werd, verliep te veel tijd. Tijd, die kapitalen kostte, tijd, die mensenlevens eiste. 'T'E betreuren is het, in dit verband, dat de organisatie Bescherming Burgerbe - volking niet een half jaar eerder tot- stand is gekomen. Nog is men in de meeste pro vincies niet aan de wervingsactie toe. Be scherming Burgerbevolking was er dus niet. Maar wat zou zij niet hebben kunnen doen als zij er wel geweest was! Men zou dan hebben beschikt over plaatselijke orga nisaties, die onderdeel zouden zijn geweest van regionale, provinciale en nationale li chamen. Men zou geweten hebben, wie de leiding had, op welke instanties men met de grootst mogelijke spoed terug kon vallen bij het nemen van belangrijke beslissingen. Men zou nergens een slag in de lucht heb ben gemaakt, hetgeen thans maar al te vaak geschiedde. Gedane zaken nemen geen keer. Maar het is een prettige wetenschap, dat als de nood nogmaals, op welke wijze dan ook,, aan de man moclit komen, de organisatie Bescher ming Burgerbevolking paraat zal zijn. PR is echter meer. In zekere zin is de Blitzaanval van wind en water op de Lage Landen in de eerste uren van de le Februari te vergelijken met de overval van de 10de Mei 1940. Deze aan val trof Nederlandmilitair volkomen onvoorbereid. Bevelvoerende instantie voor de strijd tegen deze aanvaller was de Ne derlandse territoriale bevelhebber. En deze hadgeen parate troepen beschikbaar. Die zijn er namelijk niet, die moeten eerst gemobiliseerd worden! Om de situatie het hoofd te bieden stelde de Generale Staf toen de parate troepen van het veldleger ter beschikking van de territoriale bevel hebber en zij hebben voortreffelijk werk ge daan. Maar in werkelijkheid, bij een mili taire aanval, zouden deze troepen niet be schikbaar zijn geweest: zij zouden ergens diep in Duitsland hebben gestaan De watersnood heeft de militaire les ge leerd, dat bij een onverwachte aanval op het binnenland de territoriale bevelhebber eigen troepen tot zijn beschikking moet hebben. Ten overvloede beschikte de territoriale bevelhebber niet over een eigen staf van voldoende sterkte en deskundigheid. Hals over kop moest men de mensen daarvoor bijeenrapen. Zij hadden niet de flauwste notie van de troepen, waarmee zij moesten werken. Geen wonder dus, dat er het een en ander aan de actie mankeerde, althans bij deze staf. Het ergste is evenwel, dat het 1ste Leger korps een eigen, volledig ingewerkte, van alle dingen op de hoogte zijnde staf heeft en dat die stafheeft zitten te duimen draaien, tot werkeloosheid gedoemr, omdat de staf van de territoriale bevelhebber dé zaak wel op zou knappen. Men voelt welk een dwaasheid dit is geweest. Hier dient de organisatie dringend te worden herzien. En niet alleen hier. W7"ANT ook bij de Marine is lang niet alles even vlot gegaan. De watersnood was reeds enkele dagen oud, toen velen ver wonderd door de radio vernamen, dat er stappen waren gedaan om de hulpverlening door de Marine te coördineren. Te laat! riep men uit en vroeg zich af, waarom men niet eerder daartoe besloten had. Dan zou den in ieder geval opeenhopingen van sche pen, zoals men die in Zeeland heeft meege maakt, voorkomen zijn geworden. De spontane hulpverlening door de Ma rine is uitstekend geweest. Wie als wij reeds de eerste middag de kloeke knapen uit Vlis singen in actie heeft gezien bij Kruiningen, wie hen daar storm en gevaar manmoedig heeft zien trotseren, voelde zijn hart warm worden. Het late radiobericht over het ein delijk inzien van de noodzaak van coördi natie werkte verkillend. Het zijn lessen, die men ter harte kan nemen. Een watersnood van deze omvang zal zich wellicht niet zo spoedig meer voor doen. Misschien in geen eeuwen meer. Laat ons dat hopen. En een militaire aanval zal wellicht nimmer komen, in ieder geval zal hij ons nooit zo onvoorbereid treffen, als wij tegen het water waren. Maar de watersnood kèn zich herhalen. En een onverhoedse aanval behóórt tot de mogelijkheden. En dus dient men paraat te zijn. Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mee: In Den Haag zijn het afgelopen weekeinde besprekingen gevoerd tussen een Duitse missie enerzijds en ambtenaren van de Nederlandse departementen van buiten landse zaken, verkeer en waterstaat en eco nomische zaken anderzijds over de hulpver lening van de Westduitse bondsregering bij de wederopbouw van de door de watersnood getroffen Nederlandse gebieden. De West duitse bondsregering zal voor een waarde van enige millioenen Duitse marken mate riaal en werktuigen ter beschikking stellen. Het initiatief voor deze grootse en groot scheepse hulpverlening is uitgegaan van de ministers van economische zaken en bui tenlandse zaken van West-Duitsland en werd gesteund door een éénstemmige goedkeuring van het Westduitse bondskabinet om zo mo gelijk de meest daadkrachtige hulp aan Ne derland te verlenen bij de herstelwerkzaam heden in de getroffen gebieden. De Neder landse regering is zeer erkentelijk voor deze spontane humanitaire actie van de Westduitse bondsregering. De besprekingen in Den Haag, gevoerd over de technische uitvoering van de hulp verlening, hebben tot volledige overeen stemming geleid. Uit het door beide partijen ondertekende protocol blijkt het volgende: De Duitse re gering stelt bouwmaterialen en technische hulpmiddelen, voornamelijk voertuigen, ma chines voor het bouwbedrijf, gereedschap pen e.d. kosteloos ter beschikking van de Nederlandse regering. Met de uitvoering van de hulpverlening aan Duitse zijde het ministerie van economische zaken belast, in overeenstemming met het Duitse ministerie van buitenlandse zaken. Voor het ministerie van buitenlandse zakep zal in dezen optre den dr H. Bidder, consul-generaal en voor het ministerie van economische zaken de „Regierungsdirektor", dr K. Massar. Voor het Nederlandse ministerie van buitenland se zaken treedt op mr P. J. de Kanter of diens plaatsvervanger en voor het ministe rie van verkeer en waterstaat, ir A. E. J. Nap of plaatsvervanger. Tiet Duitse ministerie van economische zaken zal de hulpactie uitvoeren volgens de wensen van de Nederlandse regering en in het bijzonder zorgen voor het bijeenbrengen van dé gewenste materialen, voor het ver- Italiaans schip gezonken Alle opvarenden gered Het Italiaanse stoomschip Tripolitania heeft, 200 mijl uit de kust van Sicilië, door nog onbekende oorzaak een lek opgelopen. De 62 passagiers zijn er door een Ameri kaans schip afgehaald. De bemanning van 43 koppen bleef aanvankelijk aan boord in de hoop het schip drijvende te houden tot er assistentie zou komen. Later werd ge meld, dat de bemanning eveneens het schip verliet. Het schip is gezonken. voer naar Nederland en voor de aflevering op een door de Nederlandse regering aan te wijzen plaats. Genoemd ministerie zal. bij een r.og aan te wijzen grensovergang, aan Duitse zijde een uitklaringskantoor inrich ten voor de materialen, die niet per spoor of schip vervoerd worden. Samenwerking met de Duitse douane- en grenspolitic- autoriteiten wordt gegarandeerd. Aan Ne derlandse zijde zal een inklaringskantoor worden ingericht. De Nederlandse regering zal zorgen, dat de goederen door een nog nader aan te wijzen centrale ambtelijke instantie wor den overgenomen en ze naar eigen inzicht doelmatig doen gebruiken. Het Duitse mi nisterie van economische zaken zal bij de centrale instantie een verbindingsman deta cheren, die bij eventuele moeilijkheden met genoemd ministerie overleg zal plegen. Het Westduitse ministerie van economi sche zaken zal er voor zorgen, dat de ma terialen, rééds vóór het transport naar Ne derland, verzekerd zijn. Onderhoud en re paratie zullen vallen onder de competenlie van de centrale ambtelijke instantie. Bij re paraties van grote omvang kan een beroep op Duitse hulp worden gedaan. Duits bedieningspersoneel wordt ter be schikking gesteld voor voertuigen en vaar tuigen. diesellocomotieven, baggermolens, walsen met rupsbanden e.d. Het loon van deze vaklieden zal het Duitse ministerie van economische zaken voor zijn rekening nemen. Eventuele, in Nederlandse munt te betalen, bij het loon komende kosten zullen door de Nederlandse regering worden betaald. De Nederlandse centrale ambtelijke in stantie zal zorgen, dat de materialen, die aan ons land worden uitgeleend, na afloop van de hulpactie naar Duitsland terug wor den gebracht. De Duitse- verbindingsman bij de centrale instantie zal werkzaam blij ven tot alles is teruggebracht. Parijse politiemannen offerden ook Goederen voor gedupeerde Nederlandse collega's Zaterdagavond zijn bij het hoofdbureau van politic ie Rotterdam drie vracht wagens aangekomen met twaalf ton goede ren. ingezameld door de Parijse politic en bestemd voor de getroffen collega's in het rampgebied. Bovendien hebben de politie mannen uit de lichtstad drie miilioen francs bijeengebracht voor het Rampenfonds. De hoofdcommissaris van politie, de heer H. M. C. A. Staal, was al een paar dagen geleden door onze consul in Parijs opgebeld, dat hij deze zending kon verwachten. Na aankomst dankte de hoofdcommissaris namens de ge troffen collega's voor het grote enthousias me waarmee men deze actie was begonnen en hij bood als klein souvenir voor de Pa rijse politieprefect een album aan van de Rotterdamse politie. Ook de commandant van de Rijkspolitie, F. Fokkinga, van de intendance te Apel doorn. de kolonel van de Rijkspolitie T'n. B. W. van de Vliervloet. de leider van het convooï. de adjudant M. la Blanche, en ten slotte de Franse consul te Rotterdam, de heer J. de Latour Dejean, hebben een woordje gesproken. Zondag was het gezelschap de gast van de Rijkspolitic te water in Dordrecht. Men heeft met boten een tocht gemaakt door het getroffen gebied. O.m. werd een woning van een getroffen rijkspolitieman in 's-Graven- deel bezocht. Verder ging de tocht langs Willemstad en de Moerdijk. Vandaag ver trekt het gezelschap, dat uit acht man be staat, weer naar Parijs. De dienstplicht In Denemarken. De Deense regering heeft besloten, de wet inzake ver lenging van de dienstplicht van 12 tot 18 maan den niet volledig ten uitvoer te leggen. De wet wordt in Mei van kracht. Slechts vijftig procent van het leger zal de volledige perio de moeten dienen, terwijl voor de marine een diensttijd van 15 maanden zal gelden. De lucht macht valt buiten de nieuwe wet. Op 18 Februaria,s. hoopt Prinses Marijke, de jongste dochter van Koningin Juliana en Prins Bernhard, haar zesde verjaardag te vieren. (Foto Paul Huf). De Amsterdamse politie heeft Zaterdag avond een 48-jarige Hilversumse chauffeur achter slot en grendel gezet, die getracht had een slager te beroven. Om ongeveer zeven uur 's avonds kwam een bewoner van de Herman Gorterstraat te Amsterdam, die een aantal slagerijen in de hoofdstad bezit, thuis. Zoals gewoonlijk had hij een klein koffertje bij zich, waarin zich de opbrengst van zijn winkels op de drukke Zaterdag bevond. Plotseling sprong een man later bleek het de Hilversum mer te zijn toe en trachtte het koffertje met geld uit handen van de slagerspatroon te rukken. Deze liet echter niet los, integen deel, greep de aanvaller en riep luid om hulp. Zij 17-jarige dochter snelde toe en vader en dochter hielden de aanvaller zó Te Oslo is de verloving bekendgemaakt van prinses Ragnhild, de oudste dochter van kroonprins Olof en prinses Martha van Noorwegen, met de jonge reder Erling Lorentzen uit Oslo. Het huwelijk zal in be gin Mei worden gesloten. Prinses Ragnhild is 22 jaar, Lorentzen is 29. lang in bedwang, dat zij hem aan de inmid dels gealarmeerde agenten van de radio- autodienst konden overgeven. Tegenover de politie heeft de Hilversum mer, die werkloos is, verklaard, dat hij van de gewoonten van zijn slachtoffer op de hoogte was. Hij heeft Zaterdag een auto gehuurd en toen de slagerspatroon voor de deur van zijn woning stond heeft hij ge tracht zijn slag te slaan. Zo boorde het treinstel zich in de stilstaande locomotief bij Gouda. 23 Doden bij autobusongeluk op Philippijnen Een autobus, die op weg was van Ilocos naar Manilla, is op ongeveer 250 kilometer van laatstgenoemde stad in een diep ravijn gereden, vermoedelijk omdat de chauffeur in slaap was gevallen. Het voertuig vloog onmiddellijk in brand. 23 Personen ver brandden levend, terwijl 28 inzitlendèn ernstige verwondingen opliepen. De chauf feur heeft gepoogd zelfmoord te plegen. Tegenwicht tegen de Duitsers (Van onze correspondent te Londen) Thans is bekend geworden, dat de Franse ministers tijdens hun besprekingen in Lon den van de Engelse regering de garantie hebben gevraagd, dat een bepaald aantal Britse divisies op het vasteland zal worden gestationneerd, zolang de Europese Verdedi- gings Gemeenschap dat wenst, tenminste zo lang de strijd in Indo-China voortduurt. Alleen op deze manier kan Frankrijk op het continent over strijdkrachten beschikken, welke zullen opwegen tegen een Duitse numerieke overheersing. Engeland acht het Franse voorstel in strijd met de Britse traditie en is zeer huiverig om troepen op het vasteland te legeren zonder het recht te bezitten, ze terug te trekken. Zelfs onder de N.A.V.O. is er geen ver plichting om een bepaalde troepenmacht op het continent te houden. Het Britse kabinet beraadt zich op het ogenblik over het Franse voorstel. Vliegtuig met 46 man a'b verongelukt Een kotter van de Amerikaanse kustwacht heeft het wrak van het Amerikaanse vlieg tuig, dat met 46 personen aan boord op weg van Tampa in Florida naar New Orleans vermist werd, waargenomen 100 km ten Z.O. van Mobile in Alabama. In de golf van Mexico, waar het toestel is neergekomen, woedt een zware storm. Metershoge golven bemoeilijken het op sporingswerk. Eén vliegtuig heeft op een reddingsvlot zes overlevenden gezien, maar een ander vliegtuig heeft dezelfde vlotten waargenomen en niets van overlevenden bemerkt. HET BEZOEKPROGRAMMA VAN DE KONINGIN Het secretariaat van de Koningin deelt mede, dat het bericht, dat de vorige week is verschenen omtrent een voorgenomen beperking van de bezoeken van de Ko ningin, niet geheel juist is. H.M. is voor- 'nemens het bestaande bezoekprogramma voor dit jaar zoveel mogelijk te handhaven, al zuilen de getroffen gebieden zeer veel van haar aandacht vragen. Uiteraard zullen hierdoor uitgebreide provinciale en streek- bezoeken aanvankelijk worden beperkt. ZEEUWSE RUNDVEESTAPEL GEDECIMEERD DOCH.... Hoewel de Zeeuwse rundveestapel zware slagen te incasseren heeft ge kregen, doordat bijna tien procent van de 80.000 koeien is omgekomen, behoeft de toekomst niet direct somber te worden ingezien. De voorzorgs maatregelen, welke bij de afvoer van het vee uit de rampgebieden werden getroffen, wettigen het 'vertrouwen, dat de t.b.c.-bestrijding onder bet Zeeuwse rundvee niet in gevaar wordt gebracht, zodat de gezondheids toestand van de veestapel vrijwel onaangetast zal blijven. Nu een globaal overzicht kan worden op gemaakt, moet worden aangenomen, dat van de 10.500 runderen op Scnouwen-Duiveland ongeveer de helft is omgekomen. Via Goes konden er 2600 worden afgevoerd, 1200 ver blijven er nog in de Westhoek van Schou wen, terwijl ca 1500 koeien naar Rotterdam en Dordrecht zijn afgevoerd. Deze laatste zijn overgenomen door het Provinciaal Voedsel-commissariaat Zuid-Holland, dat de dieren heeft gesorteerd en voor een deel heeft doen slachten. Door de grote aan voer i3 daar echter, in tegenstelling tot in Goes, een goveTe selectie toegepast tussen slacht- en gebruiksvee. Momenteel is het nog moeilijk na te gaan, waarheen het ge bruiksvee is gedirigeerd. In de Zeeuwse stallen voornamelijk in Zeeuwsch-Vlaanderen waar het geëva cueerde vee is ondergebracht, zal binnen kort opnieuw worden nagegaan, welke die ren slachtrijp zijn. Men wil namelijk zo veel mogelijk plaats maken voor het gebruiks vee, dat behouden dient te blijven. Het ziet er intussen wel naar uit, dat. de koeien uit Schouwen, waarvan de èigenaren niet bin nen afzienbare tijd naar hun bedrijf kunnen terugkeren, zullen worden verkocht. Men wil hiermee de Zeeuwen helpen, die sneller aan de herbouw van hun bedrijf kunnen beginnen. Hierdoor zal ook bereikt worden, dat de gezondheidszorg, welke in de afge lopen jaren aan de Zeeuwse veestapel werd besteed, voor onze provincie behouden blijft. De verliezen Op Zuid- en Noord-Beveland zullen on geveer 1100 koeien zijn verdronken, waar van alleen reeds 600 in de omgeving van Kruiningen, waar practisch de gehele vee stapel verloren ging. Op Tholen en St. Philipsland zullen naar schatting 1000 koeien zijn omgekomen, waarvan ongeveer 350 in de polder Stavenisse. Verder verloren Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren elk ongeveer 100 dieren. Met de gezondheidstoestand van het vee Verder wil Frankrijk, dat Engeland een waarnemer zal benoemen bij het politieke lichaam van de E.V.G., die te allen tijde het recht zou hebben zijn mening kenbaar te maken. Tegen dit voorstel zal waarschijnlijk geen bezwaar bestaan. Dat Engeland zich formeel buiten de E.V.G. zal houden, werd de Fransen reeds terstond duidelijk gemaakt toen zij het plan- Pleven lanceerden. Het is echter begrijpe lijk, dat Frankrijk alles doet om de Engelsen zo innig mogelijk bij de verdediging van het vasteland te betrekken. Het voortbestaan van het Franse kabinet zal in hoge mate afhangen van de verdere reactie van de Engelsen. Als Engeland de Franse voorstellen accepteert, zullen waar schijnlijk vele Franse socialisten vóór de ratificatie van het verdrag inzake de E.V.G. stemmen. Minder Britse troepen in Suez-kanaalzone Van gezaghebbende zijde is vernomen, dat een zeker aantal Britse eenheden binnen kort uit de zóne van het Suezkanaal terug getrokken zal worden. Verwacht wordt, dat in de komende drie weken drie baltaljons infanterie zullen vertrekken, twee hiervan naar Engeland en het derde naar Cyprus. Andere eenheden maken zich gereed voor de terugkeer naar Engeland om deel te ne men aan de kroningsplechtigheden. Een ba taljon is onlangs naar Kenya vertrokken. Argentijnse trein in een ravijn gestort Bü Comodoro Rivadavia, aan dc baal van St Georges, 1600 km ten Zuiden van Buenos Aires, is Zondag een trein ontspoord en in een vijftig meter diep ravjjn gestort. 23 Men sen kwamen om het leven en 42 werden ge wond. uit de rampgebieden valt het erg mee. Dit, terwijl honderden dieren soms dagen lang zonder eten eh drinken in het water hebben moeten staan. Men kan zich indenken, dat de boeren op vrije bedrijven misschien met een enigszins benauwd hart de geëvacueerde koeien heb ben opgenomen/ Het risico is echter gering. In de ontvangstcentra, waar aan de hand van de oormerken werd nagegaan of de dieren tb. c.-vrij waren, werden de reageer- ders reeds verwijderd om op de normale wijze met subsidie geslacht te worden. Alle boeren die koeien ontvingen kregen ook bericht of de dieren van een 'vrij, dan wel van een besmet bedrijf afkomstig waren. Binnen één of twee weken na aiankomst op de nieuwe stal worden de dieren opnieuw ingespoten, waarna eventuele reageerders onmiddellijk" worden opgeruimd. Na twee of drie maanden zullen de koeien daarop voor alle zekerheid nogmaals worden onder zocht. De deskundigen zijn daarom vol vertrouwen, dat er geen grote tegenvallers zullen optreden. Te meer omdat de t.b.c.- bestrijding o.a. op Schouwen reeds ver gevorderd was en daar nog slechts weinig reageerders aanwezig waren. In alle verwarring van het eerste ogen blik is dus door de genomen maatregelen ook het oog gericht op de herbouw van een gezonde Zeeuwse veestapel. Dit ideaal zal ook in de toekomst voorop moeten blijven staan. Daarom zal het taak van de overheid zjjn, dat straks wordt bepaald, dat alleen t.b.c.- en abortus-vrij vee van elders mag worden aangekocht. Dit zal het beste kun nen geschieden door centrale inkoop, zoals destjjds op Walcheren heeft plaats gevonden. Nederlands oudste inwoner Jan Kip uit Dreischor (102 jaar) die door de overstro mingsramp al zijn bezittingen kwijtraakte, is thans liefderijk als evacué in Dordrecht opgenomen, waar het hem aan goede zorgen niet ontbreekt Minder koud Weerverwachting, meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. Veel bewolking met hier en daar wat lichte sneeuw of motregen. Overwegend ma tige wind tussen Zuidwest en Noordwest. Over het algemeen lichte dooi maar aanvan kelijk in het Zuidoosten van het land nog lichte vorst. 17 Febrnari Wassende maan

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1