PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT JA Vrijwel normale scheepvaart de Wester-Schelde over 'm Waar mensen wonen kan men in Zeeland telefoneren BILT LOODSEN LIFTTEN NAAR HUN BASIS Beide loodsdiensten losten vele moeilijkheden vlot op Kantlijn België bouwt aan zijn dijken Geen gratie voor de Rosenbergs Moskou verbreekt diplomatieke betrekkingen met Israël BEVELANDSE KABEL ZORGENKINDJE Telefoondienst verrichtte voortreffelijk werk 196e Jaargang No. 36 Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. AdJ. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kW., fr. p. p. 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 12 Febr. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per m.m. Minimum per advertentie £3.—. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine adver tenties (max. 8 regels) van 1—5 regel* 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. 58-60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51, telef. 3841 Goes, Lange Vorststraat $3, telef. 2475 (b.g.g. 2223) Oostburg, Finlandstraat 2, telef. 16 Terneuzen. Brouwerijstr. 2, Zlerikz^^J-J^ogerd^^^ Reeds eerder hebben w$ gemeld, dat het personeel van het loodswezen te Vlissingen het Nederlandse zo goed als het Belgische, tijdens de eerste dagen na de ramp van 1 Febr. op bijzonder kranige wijze hun aandeel in het reddingswerk hebben geleverd. Zij deden dit spontaan en met inzet van alle energie, vaak zelfs met risico van eigen leven. Zjj deden dit soms ook op veel eenvoudiger en minder gevaarlijke wgze, zoals bijvoorbeeld de Belgische loodsen, die tijdens de eerste herstelwerkzaamheden hun sociëteit ter beschikking stelden, om hen, die aan de Boulevard-gaten werkten gelegenheid te bieden bij een kop koffie en een boterham van tijd tot tijd wat op hun verhaal te komen. Maar het loodswezen heeft als gevolg van de ramp ook zijn eigen moeilijkheden ■te verwerken gekregen. Geen rampen op zich zelf weliswaar, maar toch moeilijk heden en problemen, die om een oplossing vroegen, waarvan men thans wel kan zeg gen, dat zij voor een zeer belangrijk deel gevonden is. In de eerste plaats was er aan de bebakening en verlichting van het vaarwater, zowel op de rivier als buiten gaats door de storm nog al wat schade veroorzaakt: de boeien en de tonnen weg geslagen, lichten gedoofd, enz. Gelukkig is dit riu voor een belangrijk deel weer in orde zodat de scheepvaart, zij het met enige beperking, voor de nachtvaart, weer ongestagneerd kan voortgaan. Trouwens: dank zij aller inspanning en vooral ook de grote bekwaamheid van het loodsen-korps, heeft men in de afgelopen 12 dagen stag natie toch tot een minimum weten te be perken, Liftende loodsen. Een andere moeilijkheid lag echter in het vervoer van de rivierloodsen naar en van Antwerpen. Normaal geschiedt dit per trein, hetgeen na de ramp natuurlijk niet meer mogelijk is geweest. Nu weet een loods in de regel niet alleen op het wa ter maar ook op het land de weg wel te vinden en zij slaagden er dan ook altijd wel in hun bestemming te bereiken: via Gent soms zelfs liftende Het liefst had men natuurlijk terstond gebruik gemaakt van de bussen der Ned. Spoorwegen, die Breskens via Antwerpen met Brabant verbinden, maar dit is transito-verkeer en dus mag men in Ant werpen niet uit of in stappen. Hiervoor is thans in het belang van een vlot functio- Daar dreigde zowaar Zeeland even in een kwaad gerucht te geraken. Terwijl overal de lof gezongen wordt van de bur gemeesters in de rampgebieden, zou er in Zeeland een geweest zijn, die het er, zacht jes uitgedrukt, lelijk bij had laten liggen. Gelukkig blijkt burgemeester Cornells van Noordgouwe vrijuit te gaan. Er treft hem geen blaam. Daarom is het des te betreu renswaardiger, dat er bladen zijn geweest, die het valse gerucht hebben verspreid, dat deze burgemeester zich aan zijn plicht zou hebben onttrokken. Men moet met zulke dingen buitengewoon voorzichtig zijn. Reeds bij eerste informatie zou immers ge bleken zijn, dat er van plichtsverzaking geen sprake was geweest. Intussen: dat doet ons, Zeeuwen, goed. hoorlijk van zich afgebeten. Hij constateerde nuchter, dat degenen, die critiek hebben op de regering, het achteraf gemakkelijk hebben. Ook de mensen, die nu schrijven, dat de dijken te laag waren en dat zij daar de aandacht tijdig on had den gevestigd, hebben zich nimmer bij de minister gemeld, noch bij een van zijn voor gangers. Hadden zij dat maar gedaan, meen de de heer Algera. Nu immers kwam de critiek te laat. Toch zou hier een Zeeuwse opmerking op haar plaats zijn. Een opmerking, die verband houdt met de toestand in het Vrije van Sluis. West Zeeuwsch-Vlaanderen is er ditmaal buitengewoon goed afgekomen. Indien er gens in Zeeland, dan bleef de schade daar beperkt. Maar er is enkele jaren geleden beweerd, dat in de buurt van Cadzand de zeewering zp zwak is, dat zij bij elke storm ernstig g'evaar loopt en dat in geval van een door braak geheel West Zeeuwsch-Vlaandèren onder water zou komen. Het is zaak om de juistheid van deze be wering aan de waarheid te toetsen. In ieder geval zal men, als er in het Zuid- Westen van onze provincie malheur komt, niet kunnen zeggen, dat men zich het drei gende gevaar onbewust was en nimmer ge waarschuwd was. het Nederlandse volk legt, zullen er toe leiden, dat de belastingverlaging, welke tot uitvoering zou komen, vertraagd zal worden of onuitgevoerd zal blijven. Nederlanders zijn merkwaardige mensen. Als dit bericht half Januari zou zijn ge komen, zouden zij moord en brand hebben geschreeuwd. De minister van Financiën zou geen leven hebben gehad. Nu zegt iedereen: Maar natuurlijk, hoe zou het ook anders kunnen T^r komen weer emigranten terug uit -*-i Australië. Teleurgesteld. Mislukt, Ont moedigd. Maar tegelijkertijd komen anderen hier hun verlof doorbrengen. Geslaagd. Niet mislukt. Niet ontmoedigd. Dit doet de vraag Tijzen, of er bij de uit zending van emigranten met regeringssteun wel een redelijke selectie wordt toegepast Nog altijd zijn tal van emigranten zich niet bewust van het feit, dat zij in het bui tenland moeten vechten voor hun bestaan, en dan nog lang niet in alle gevallen een ruim bestaan zullen vinden. Dat men elders zonen van eigen volk voor laat gaan bij Nederlanders, het ligt voor de hand. Wie heeft anders verwacht? Maar de Nederlander, die wat kan, komt er Waar dan ook. Al moet hij er voor vechten. En vechters waren zij, die met hangende pootjes terugkomen, niet. nerende loondienst een regeling getrof fen, zodat de loodsen nu de bus naar of van Antwerpen kunnen nemen. Dit 'Is reeds een zeer belangrijke verbetering. Het feit, dat de bus slechts 3 maal per dag rijdt heeft nog wel tot gevolg, dat men de loodsen niet óp elk gewenst moment kan overbrengen, maar daarmede houdt men bij de „planning" al rekening, zodat deze moeilijkheden in de practijk wel over brugd kunnen worden. Ook het loodswezen kan dus op het ogenblik weer vrijwel nor maal zijn diensten aan de internationale scheepvaart op de Schelde bewijzen. Mr Roolvink in de Kamer voor en ondanks K.V.P. Het bestuur van de K.V.P. heeft mr Rool vink, benoemd lid der Tweede Kamer, uit genodigd die benoeming niet te aanvaarden. De heer Roolvink meent aan die uitnodi ging geen gevolg te kunnen geven. Hij zal in beroep komen bij de partijraad en heeft inmiddels in overeenstemming met de be palingen van het kiesreglement het lid maatschap aanvaard. Het secretariaat van de K.V.P. deelt me de, dat het partijbestuur Zaterdag, na een zeer ruime bespreking eenstemmig heeft be sloten de heer Roolvink te verzoeken zijn benoeming niet te aanvaarden, zulks op grond van de bepalingen van het eigen reglement van de partij. Vergoeding vervoer in de noodgebieden De minister van Verkeer en Waterstaat heeft een regeling getroffen voor ver goeding van het vervoer te land en te wa ter in de rampgebieden. Deze regeling bevat bijzonderheden over de wijze, waar op rekeningen kunnen worden ingediend en vereffend bij de Rijksverkeersinspectie, de bevrachtingscommissarissen, de burge meesters en de evacuatiecommissarissen. Op sommige plaatsen dreigt nog gevaar De werkzaamheden tussen Gent en Ben- dermonde hebben geleid tot het herstel van een normale toestand aldaar, zo is van offi ciële Belgische zijde meegedeeld. In de streek tussen de Durme en de Schelde zijn alle bressen in de Urmedijken te Hamme, in de' Scheldedijk te Hamme en te Grem- bergen gedicht, zodat de gemeenten Hammë, Zele en Grembergen di'oog kwamen. Op verscheidene plaatsen hebben diepe bres sen het nog niet mogelijk gemaakt de toe stand meester te worden. Nabij Dender- monde ,op de rechteroever van de Schelde staat het gehucht Vlassenbroek nog onder water. Er zijn twee grote bressen in de hoofddijk tussen Dendermonde en genoemd gehucht. In de streek van Wintham-Hingene blijft de toestand ernstig, door twee bressen, de ene in de dijk van de .Schelde, de andere in de dijk van de Rupel. Langs de Dijle en de Nete zijn de meeste bressen gedicht. Stroomafwaarts van Antwerpen wordt de laatste hand gelegd aan het dichten van de openingen in de binnendijken tussen de polders. Wanneer dit werk voltooid vis zul len het Vlaamse hoofd, Zwijndrecht. Beve- ren, en Kallo (linkeroever) volledig van water bevrijd zijn, evenals Zandvliet, Be- rendrecht en Lillo op de rechteroever. Thans zijn er nog twee grote openingen: rik (tegenover Berendrecht) waar het water een in de dijk aan de linkeroever te Kallo en een op de rechteroever, bij Fort Frede- Onderzoek naar doelmatigheid van M.S.A.-programma's Het Bureau voor Wederzijdse Beveiliging heeft de samenstelling bekendgemaakt van de commissies, die binnenkort een onder zoek zullen instellen naar de doelmatigheid van de M.S.A.-programma's, die thans in Europa en het Verre Oosten ten uitvoer worden gelegd. De commissies, waarin voornamelijk za kenlieden en financiële deskundigen zitting hebben, zullen in België, Denemarken, Frankrijk, West-Duitsland, Griekenland, Italië, Nederland, Turkije, het Ver enigd Koninkrijk, Cambodja, Laos, Viet nam, Formosa en de Philippijnen het nuttig effect van de M.S.A.-hulp bestuderen en dienaangaande rapport uitbrengen. Harold Stassen. de directeur van het Bu reau voor de Wederzijdse Beveiliging heeft inmiddels reeds medegedeeld, dat de com missie binnenkort naar Europa en Azië zullen vertrekken en tegen eind Maart in Washington worden terugverwacht. Prinses Margretha, de 13 jaar oude doch ter van Koning Frederik en Koningin In- grid van Denemarken is een goed schaat- senrijdstertje en zij houdt er van op een vrije middag met haar schaatsen naar een ijsbaan te. gaan, en naar hartelust „krullen te draaien" en „baantjes te trekken". Hier rijdt zij in het Deense nationale park Dyre- haven ten Noorden van Kopenhagen. Op de achtergrond slaat haar zusje Benedikte. nog bij elk hoogtij de polders van Melsele en Zandvliet binnenstroomt. Het dichten van deze openingen biedt grote technische moei lijkheden daar deze bressen zeer diep (die te Kallo is 12 meter diep bij laag water) en breed (65 a 150 meier) zijn en de stroming bij elk tij zeer sterk is. Terwijl nieuwe sneeuwstormen het ver keer in de Ardennen bemoeilijken, stijgt het peil van de Belgische rivieren snel tenge volge van hevige regens in West-België en de hiermee gepaard gaande dooi. De scheepvaart op de Sambre ligt stil. In het gebied tussen Bergen en Charleroi is het peil twee meter geslegen, waardoor talrijke landerijen zijn ondergelopen. Het ministerie van financiën heeft de Kamer van Afgevaardigden meegedeeld dat de kosten voor het herstel van de dijken en kaden, die bij de jongste overstromin gen zijn vernield, officieel op een milliard Belgische francs worden geschat. De schade die particulieren hebben geleden, wordt eveneens op een milliard geraamd. Het antwoord overtrof haar verwachtingen! „Hoe krijg ik de spullen naar Nederland?" Dat is op het ogenblik het grote probleem van mevrouw Boogaert—Riet (2840 Porter Avenue, Ogden Utah U.S.A.), die in haar eentje, onmiddellijk nadat haar de eerste berichten over de watersnood be reikten, een hulpactie voor de getroffenen op touw zette. Hiermede had zij, evenals de bekende tovenaarsleerling, een formule uitgesproken, waarvan zij de gevolgen niet heeft kunnen overzien. Haar adres wordt namelijk thans over stroomd met gaven voor Nederland. Grote hoeveelheden kleding staan al klaar voor verzending. Haar probleem is thans, deze zendingen in New York of San Francisco te krijgen ter verdere expeditie naar Neder land. ,,'t Volk van Utah wil nog meer zenden", aldus mevrouw Boogaert, „maar ik durf op het ogenblik niet eerder verdere gaven te accepteren, voor ik weet, dat het transport is geregeld". .4 -v- J! .4 Canada tegen blokkade van China De Canadese minister van buitenlandse zaken, Lester Pearson, heeft gisteren bij de opening van een algemeen debat over de buitenlandse politiek in het Lagerhuis ver klaard: „Wij zijn van mening, dat het doel der V.N. in Korea het neerslaan van agres sie is en niet tussenkomst in de burger oorlog in China". Canada zou al het mo gelijke doen om de vijandelijkheden tot Korea te beperken en gebruik te maken van elke gelegenheid om vredesonderhan delingen te voeren. De Westelijke mogendheden dienen geen militaire en economische maatregelen te nemen, die „zeker niet zouden worden ge steund en zelfs actief zouden worden be- [straden door belangrijke niet-communis- t.Scne kulden in Azië", zoals India. Pearson duidde hier kennelijk, aldus waarnemers, op de mogelijkheid van een Amerikaanse blokkade of andere maatre gelen tegen continentaal China. 152 Babies stierven door vergiftig poeder De autoriteiten die een onderzoek instel len naar het „zdigelingenpoederschandaal" in West-Frankrijk, hebben bekendgemaakt, dat tengevolge van het gebruiken van een vergiftig, poeder vorig jaar 152 zuigelingen om het leven zijn gekomen, terwijl 752 zui gelingen verwondingen hebben opgelopen. Het poeder, .dat te Bordeaux werd ver vaardigd en in grote hoeveelheden in West- Frankrijk werd verkocht, bleek' een hoog arsenicumgehalte te bevatten. Het ónder- zoek was ingesteld naar aanleiding van een uitslagepidemie onder zuigelingen in. het genoemde gebied. De scheikundige, die aan het hoofd stond van de betrokken fabriek, zal wegens doodslag moeten terechtstaan. Koningin Juliana, met kaplaarzen dn het water staande, onderhoudt zich met de burgemeester van St. Philipsland op Tho- len, waaraan zij Woensdag een bezoek bracht. Hun is volledig recht geschied!" President Eisenhower heeft geweigerd gratie tc verlenen aan Ethel en Julius Ro senberg, die op beschuldiging van het ver raden van atoomgeheimen zijn ter dood veroordeeld. In een door het Witte Huis uitgegeven verklaring zegt de president o.m.: „De aard van de misdaad, waaraan de Rosenbergs schuldig zUn bevonden, is veel ernstiger dan het doden van een medeburger: het gaat hier om het moedwillig verraden van oen gehele natie, hetgeen zeer goed de dood van vele, vele duizenden onschuldige burgers ten gevolge zou kunnen hebben. Door hun daad hebben deze twee personen in feite dc zaak van de vrijheid verraden, waarvoor op dit ogenblik vrye mensen strijden en ster ven." President Eisenhower zegt verder, dat een zorgvuldige bestudering van de zaak hem de overtuiging heeft gegeven, dat aan de Rosenbergs „volledig recht is geschied". „Er zijn noch nieuwe bewijzen, noch ver zachtende omstandigheden aan het licht ge komen, die een wijziging van het vonnis zouden rechtvaardigen". De zaak van de Rosenbergs heeft maan denlang in de Verenigde Staten en Europa in het middelpunt van de belangstelling ge staan. In Maart 1951 werd het echtpaar we gens atoomspionnage voor de Sowjet-Unie ter dood veroordeeld. Alle beroepen, ook dat bij het Hooggerechtshof, werden afge wezen. Aanvankelijk was de terechtstelling vastgesteld voor de week, die 12 Januari begon. De executie werd echter uitgesteld teneinde de beklaagden in de gelegenheid te stellen, de president om gratie te ver zoeken. Het vonnis'zal nu waarschijnlijk de volgende week ten uitvoer worden ge bracht. Militair omgekomen. Tengevolge van een auto-ongeluk in de nabijheid van Terneuzen is op 10 Februari de dienstplichtig soldaat M. Blok, legernummer 31.08.06.033. ingedeeld bij het regiment veldartillerie Prins Frederik te Bergen op Zoom, om het leven gekomen. Hl} was afkomstig uit de gemeente Vierpolder op het eiland Voorne. Hij was ongehuwd. Wegens vijandige houding van Israël De Sowjet-Russische minister van buitenlandse zaken, Wysjinski, heeft de Israëlische gezant in Moskou, Samuel Eliahsiv, mededeling gedaan van het besluit van de Sowjet-Unie, haar gezantschap in Tel Aviv te sluiten. Wysjinski verzocht de Israëlische legatie, Moskou onverwijld te verlaten. De diplomatieke betrekkingen zijn afgebroken, drie dagen, nadat zich in de Sowjet-Russische legatie te Tel Aviv een ontploffing heeft voor gedaan, waardoor een deel van het gebouw ernstig beschadigd werd en drie personen verwondingen opliepen, onder wie de echtgenote van de Russische gezant, Pavel Jersjof. De Israëlische regering veroordeelde de aanslag en beloofde schadevergoeding. Er werden vele arrestaties verricht Onder de arrestanten bevinden zich leden van anti-communistische organisaties. In de vandaag door Tass uitgezonden of ficiële verklaring, waarin de verbreking van de betrekkingen tussen de Sowjet-Unie en Israël wordt bekendgemaakt, wordt ver der gezegd, dat op 9 Februari „negen mis dadigers, kennelijk -met medeweten van de Israëlische politie, een bomontploffing in de Sowjet-Russische legatie in Israël tot stand brachten". Als gevolg hiervan liepen de echtgenote van de Sowjet-Russische ge zang de echtgenote van een -functionaris van de legatie en een lid van de legatie Op alle plaatsen in Zeeland waar mensen wonen is thans weer een telefoonverbinding, doch de schade aan het telegraaf- en telefoonnet loopt in de millioenen. Soms is de verbinding nog provisorisch via een mobilofoon, hier en daar liggen noodkabels, maar zoals de toestand thans is kan men overal contact krijgen met de rest van Nederland en als het moet ook met het buitenland. Dit is het werk geweest van de mannen van het Telefoondistrict Breda, dat alle ge troffen gebieden in Zeeland en Brabant om vat en waar men als paarden gewerkt heeft om de verbroken contacten te herstellen. En wat meer is, men heeft er nog 150 extra verbindingen bijgemaakt voor militaire pos ten, het Rode Kruis, de evacuatiedienst, en kele burgemeesters en aannemers, die thans reeds hard werken aan het herstel der dij ken. 175 Km. veldkabel is uitgelegd en voor een aannemer is er zelfs een gesloten mobi lofoonnetje gemaakt. Het zal echter nog wel even duren, voor dat het gehele telefoonverkeer in het district weer is, zoals het was voor de ramp. Des kundigen rekenen hier ongeveer drie Kwart jaar voor, want het meeste werk komt nog als straks de ondergelopen gebieden droog vallen. Bij het provisorisch herstel van de ver bindingen werd allereerst de aandacht ge concentreerd op de geïsoleerde gebieden. Waar de kabels, die door de waterwegen lagen, niet direct te repareren waren heeft men mobilofoonverbindingen tot stand ge bracht. Zo werden reeds Maandag naar Zierikzee en Tholen per bootje mobilofoons gebracht. Het tweede punt was het vervangen van verbroken en niet direct te herstellen ver bindingen door radio-verbindingen en ten derde werden telefoonverbindingen gelegd, met militair materiaal. Het eerste alarm Om kwart voor acht op de -bewuste Zon dagmorgen had de directeur een stafverga dering bij elkaar om een overzicht van de situatie te krijgen. Op dat tijdstip bleek het, dat weggevallen waren de verbindingen met Schouwen en Duiveland en Tholen, St. Phi lipsland en Noord-Beveland. Voorts in Z.-Beveland de netten Wol- phaartsdijk, Ellewoutsdijk. Kruiningen en Rilland, in Zeeuwsch-Vlaanderen Ossenisse. De interlocale verbindingen van Breda naar Rotterdam, via Dordrecht was verbroken. Direct is deze omgelegd via Den Bosch. Ook alle verbindingen met Engelaad wa ren korte tijd -verbroken. De kabel Breda- Goes-Middelburg heeft met moeite stand gehouden. Schouwen Op Schouwen en Duiveland is de toestand als volgt. Zierikzee heeft zes lijnen naar Goes en men hoopt ze deze week uit te brei den tot tien. De lijnverbinding Zierikzee- Brouwershaven is thans ook in dienst ge steld en nu is men bezig aan een verbinding van Brouwershaven naar Ren esse. De ver- binding van dit dorp met Burgh-Haamstede j Op Walcheren is de schade het minste ge ls steeds intact geweest. Voorts is er tussen weest. Slechts in Vlissingen zijn 300 abonné's Brouwershaven en Burgh-Haamstede nog j tijdelijk verbroken geweest. Ook in een mobilofoonverbinding. Tussen Zierikzee i Zeeuwsch Vlaanderen heeft men de schade, en Rotterdam is er een radiotelegrafische zij het dan soms provisorisch, hersteld. verbinding (teletype) en Bruinisse heeft via een R.T.M! vërbinding met Steenbergen. Voor zóver er heen lijnverbinding is, heeft men tussen de .plaatsen mobïlofooncontact. Donderdag is men gereed gekomen met 12 kanalen radio-telefconverbinding van Zie rikzee met Rotterdam. Tholen Tholen heeft thans' 6 verbindingen met Bergen-op Zoom. Met bootjes zijn 3 kabels getrokken naar Halsteren. Stavenisse en St. Annaland hebben verbinding per mobilo foon. De Bevelanden Van de vief automatische posten op N.- Ee.veland. die in eerste'instantie uitgescha keld waren, zijn er "thans weer 3 normaal in dieast. -Het knooppunt-, de centrale te Kort- gene,-was zodanig-beschadigd, dat het ee- demonteerd moest worden. En thans werkt men hier-weer met handbediening.. Een deel van de kabel Kortgene-Goes, waar ook ae verbinding met Zierikzee over loopt, is thans hersteld. Met de netten Wolphaartsdijk en Elle woutsdijk kan men thans verbinding krijgen via Goes. In Kruiningen kan men het ge meentehuis bereiken en in Riiland-Bath het huisje dat daarvoor is ingericht in de Bath- polder. Tussen Waarde en Rilland is een mobilofoonverbinding. De grootste zorg baart de kabel over de slurf van het eiland bij Kruiningen en Rilland Bath. Om deze verbinding, ook in de meest ongunstige omstandigheden, intact te houden, kan men thans een 4 kanalen straalzender systeem tussen Goes en Bergen op Zoom, dat de Amerikanen beschikbaar bebben gesteld, inschakelen en tussen Goes en Roosendaal een 24 kanalen straalzender van de Nederlandse Luchtmacht. verwondingen op. De legatie werd gedeel telijk verwoest. De president van IsraëJ en het Israëlische ministerie van buiten landse zaken hebben op 10 Februari de Russische legatie schriftelijk, namens de Israëlische regering, hun leedwezen over het gebeurde betuigd en hun verontschul digingen aangeboden, maar deze verklarin gen en verontschuldigingen van de Is raëlische regering worden gelogenstraft door talloze bewijzen van rechtstreekse deelneming van vertegenwoordigers van de Israëlische regering aan de haatcampagne tegen de regering van de Sowjet-Unie en het aanzetten tot vijandige handelingen tegen de Sowjet-Unie", aldus de Russische verklaring. Volgens de Russische verklaring wordt het provocerende karakter van de aanslag niet alleen aangetoond door de inhoud van artikelen in de Israëlische pers, doch ook door redevoeringen in het Israëlische par lement van leden van de regering en ver tegenwoordigers der heersende partijen. In het bijzonder wordt een rede genoemd van de minister van buitenlandse zaken. Mosje Sjaret, „die openlijk tot vijandige daden tegen de Sowjet-Unie aanzette" Deze rede werd op 10 Januari uitgespro ken. „De terroristische daad. die op 9 Februari werd gepleegd, bewijst, dat de elementaire voorwaarden voor èen normale diplomatieke werkzaamheid van de Rus sische diplomatieke vertegenwoordigers in Israël ontbreken", aldus de verklaring. Het penningske van de weduwe De Raad van Arbeid te Maastricht ont ving gisteren een brief van een weduwe uit Talheim in Duitsland, met net verzoek om het bedrag van haar weduwenrente over één maand door de Rijksverzekerings bank te laten inhouden ten behoeve van de slachtoffers van de watersnoodramp in Nederland. Deze Duitse vrouw schreef diep getroffen te zijn door de natuurramp in Nederland. Door jarenlang verblijf in ons land voelt zij zich innig verbonden met het Nederlandse volk. Alhoewel zij voor haar levensonderhoud aangewezen is op de haar toegekende rente, wil zij toch mee helpen om de nood der slachtoffers te lenigen. DE VERWACHT: Lichte vorst Weerverwachting. meegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige sneeuw. Matige tot krachtige en langs dc kust mogelijk nu cn dan harde wind tussen Noord cn Noord-Oost. Temperatuur om bet vriespunt tot lichte vorst. WATERGETIJDEN 13 FEBRUARI Rotterdam, le tu 4.08 uur, 2e ty 18.29 uur. Dordrecht, le tij 4.58 uur, 2e tij 17.19 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1