Vita Zioin Ziipe s i TREINVERKEER WALCHEREN- BEVELAND HERSTELD Cadaververbranding in St. Annaland noodzakelijk Spinazie 500 gram Speksnijbonen 500 gram Sperciebonen500 gram Losse spruiten 500 gram Bloemkool h«i0.97 May Be" legde eerste radiocontact uit Zeeland Rode Kruis in Goes kan alles leveren Jutezakken MATR0ZENSHAG %/»CELÉS^ DONDERDAG 12 FEBRUARI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR'ANT j Spoorwegen pakken aan Spoorbaan' bij Sloedam provisorisch in orde Indien maar enigszins mogelijk zal van Donderdag af weer een treinverbinding tussen Vlissingen en Goes of Kapelle-Biezelinge worden onderhouden. Voorlopig zullen echter slechts enkele treinen per dag in belde richtingen rijden. De spoorbaan bij de Sloedam, die over circa 300 meter werd weggeslagen is provisorisch hersteld, het treinstel, waar de Nederlandse Spoorwegen nog op Walcheren over beschikken, zal er slechts met beperkte snelheid, om te beginnen 5 km per uur, over heen rijden. Dat zo spoedig alweer een treinverbinding tussen Walcheren en Zuid-Beveland moge lijk is, danken wij aan het feit, dat de Nederlandse Spoorwegen snel en goed heb ben aangepakt. Op de Zondagmiddag na de stormramp werd begonnen met de verster king van de Sloedam, waarin lelijke bres sen waren geslagen. Maandag werd het 25 meter lange en l'/s meter diepe gat in de spoorlijn ter hoogte van de nieuwe P.Z.E.M.- centrale te Vlissingen gedicht en de volgen de dag werd alle energie geconcentreerd op een gat van 100 meter lengte, dat dicht bij de spoorwegovergang van Arnemuiden in de spoorlijn was ontstaan. Vorige week Woensdag werd het sein gehesen voor het grootste karwei: de sluiting van de 200 m brede bres in de spoordijk aan de Walcher- 6e zijde van de Sloedam en het herstel van de spoorlijn. Woensdagavond lagen al 1000 zandzakken op hun plaats, maar voor de ogen van de spoorwegmensen spoelden zij toen alle door het hoge water weer weg. Daarover werd echter niet lang getreurd, de volgende morgen begon men opnieuw en al spoedig was een karrespoor gelegd over een dam van zakken. Nu kon midden in de watervlakte, die eens de Suzannapolder was, een heel smal dijkje worden gestort en ver volgens werd met rails en biels uit Vlis singen de oorspronkelijke baan belandde in het water weer een echte spoorlijn ge legd. Dinsdag werd het laatste nog ontbre kende fragment op zijn plaats gebracht en Woensdag zagen wij, dat de aansluiting al weer tot stand was gekomen. Dag en nacht is er gewerkt, maar de afgelopen dagen heeft het slechte weer de spoorwegarbei ders danig parten gespeeld en het werk vertraagd. Er waclit nog veel werk Overdag zijn 120 man in touw, 's nachts 60. Het nieuwe stuk spoorbaan hing nog wat naar beneden, maar voortdurend werden nieuwe ladingen zand aangevoerd, zodat de Geen eigen regeling bij „De Schelde" Hoewel bij de N.V. Kon. Mij „De Schel de" te Vlissingen onmiddellijk na de ramp in snel tempo gebruikte kleding e.d. werd uitgereikt aan getroffen werknemers, bete kent dit niet, dat er bij deze N.V. een eigen regeling voor hulp aan getroffenen zou be staan, zo deelt men ons mede. Ook de werk nemers van „De Schelde" dienen zich voor het verkrijgen van hulp te wenden tot de dienst voor Sociale Zaken te Vlissingen. Personeel Schelde offert voor Rampenfonds In de kernvergaderingen van het perso neel der N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen, Dordrecht en Bres- kens is besloten een vacantiedag te offeren voor het Nat. Rampenfonds. De directie voegt daaraan een minstens even groot be drag toe. Om vlug te kunnen handelen werd besloten deze vacantiedag te laten vallen op 12 Februari. Dat wordt dus een gewone werkdag. Aangenomen wordt dat nog deze week ongeveer 100.000 kan worden overge maakt. Collecte in Goes In de gemeente Goes zal, zoals in elke niet getroffen gemeente, een lijstcollecte gehou den worden voor het Nationaal Rampenco mité. Heden en Vrijdag en Zaterdag aan staande zullen zich collectanten vervoegen aan elk huis. Het comité verwacht, dat de burgerij van Goes naar vermogen op deze lijsten zal tekenen. spoordijk zienderogen weer op hoogte kwam. Dit zand is onttrokken aan de ene helft van de niet weggeslagen dijk, de helft waar op vroeger de tweede, op het laatst van de oorlog verdwenen baan lag. De rails werden iedere keer als de dijk weer iets hoger was geworden opgevijzeld en Don derdag kwamen zij te rusten op een bedje van grint, dat 25 cm hoog is. De trein kan weer rijden, maar de spaden gaan voorlopig nog niet aan de kant. De spoordijk wordt nu weer op de oorspron kelijke breedte gebracht en de knik, welks nog in de baan zit zal verdwijnen. Ook de afgeknapte telegraafdraden moeten nog worden hersteld. En daarna wacht een nog veel omvangrijker werk: het herstel van de spoorbaan tussen Kruiningen en Rilland- Bath. Daarmee kan evenwel pas worden be gonnen wanneer het dijkgat bij Kruinin gen gedicht is. En dat zal nog wel geruime tijd duren. Bijeenkomst evacué's in Goes Besloten met Wilhelmus In de aula van het-Chr. Lyceum te Goes werd Dinsdagavond door ds W. C. van Burgeier een bijeenkomst belegd voor de evacué's uit Kruiningen. Deze contact avond, die zeer druk bezocht was, droeg een godsdienstig karakter. Na de opening door ds Van Burgeier werd achtereenvolgens gezongen Gez. 201 vs 1, 2 en 3, Psalm 79 vs. 4 en Psalm 42 vs 4 en 5. Ds Van Burgeier vertelde daar op voor zijn aandachtig, maar ook ontroerd gehoor, hoe hij op de beruchte Zondag niet in Kruiningen aanwezig was en hoe hij daar, na de eerste berichten over de ramp te Kruiningen in Driewegen gehoord te hebben, ook niet meer had kunnen komen. Ds Van Burgeier wees er vervolgens op, dat het in deze omstandigheden moeilijk is om Christen te zijn en dat nu kan blij ken of er werkelijk geloof is. Uit deze rampspoed kunnen wij leren, dat we bij elkaar behoren en dat moet zo blijven, om dat het een voorwaarde is om Kruiningen weer op te bouwen. Hij drong er op aan om de eenheid, die een gevolg was van de ramp, te bewaren, omdat men niet te veel op steun van buitenaf mag rekenen: Deze treffende bijeenkomst werd besloten met het zingen van drie coupletten van het Wilhelmus. Woensdag werd in Ierseke een dergelijke bijeenkomst belegd en vandaag, Donderdag, in Heinkenszand. Het 81.000 ton metende passagiersschip „Queen Mary" stoomde deze week zelf de Hudson- rivier op en meerde, zonder de hulp van sleepboten aan de kade in de New Yorkse haven, terwijl een grote mensenmenigte op de kaden ademloos stond toe te zien. Geen drink tv at er - werken in modderpoelen In St Annaland blijft het grootste pro bleem de watervoorziening, temeer nu het aantal van 2600 inwoners bijna verdubbeld is door militairen, die water hebben voor eten en drinken, maar evenals de inwoners niet voldoende om zich te wassen. Men zit er evenals op Walcheren zonder water leiding. Dank zij de hulp uit Oud-Vosse- meer wordt er thans per dag 16.000 liter aangevoerd, wat evenwel voor reiniging onvoldoende is. Inmiddels gaat het aan de dijken in goede richting en, zoals de waterbouwkundig amtenaar, de heer J. D. Jagt, ons Dinsdag- Advertentie) We moeten'zuinig zijn, maar VITA Diepvries komt op tafel! Dat kan, wast VITA is niet duur. Aan 500 gram VITA bladgroente heb je evenveel al3 aan 1000 gram niet-bevroren bladgroente, want er gaat niets verloren. Bovendien schenkt VITA vitamine C, die vooral in de winter zo nodig is. Vraag echter vooral het vertrouwde merk VITA! Wie VITA eet, voelt zich fitter Let er op, dat U het bekend» merk VITA krUgt. VERKRIJGBAAR IN MÊËR DAN 3000 VOORAANSTAANDE WINKELS »N NEDERLAND; avond meedeelde geeft een normale weers gesteldheid, dus zelfseen harde Noord wester, geen reden meer tot ernstige onge rustheid. Aan het laatste buitengat is men Woensdag begonnen en hiermee hoopt men Zaterdag zover klaar te zijn, dat van een goede noodvoorziening kan worden gespro ken: Zodra het is afgewerkt gaat men in de richting Stavenisse trachten meer land terug te winnen. De weersomstandigheden zijn van dien aard, dat de werkobjecten in modderpoelen zijn herschapen en in uiterst moeilijke omstandigheden wordt gewerkt. Zoals ook in de andere noodgebieden duurt cadaververwerking te lang en is verbran ding ter plaatsen dringen nodig. Men is dankbaar voor aanbieding van alles, maar men moet er rekening mede houden ook de particuliere instanties dat er nergens anders tijd voor is dan voor de dijken, dus ook niet om de vele aan biedingen te beantwoorden. Hopelijk houdt men die aanbiedingen op langere termijn vast, daar zeer veel nodig zal zijn. De grote nationale handwerktentoonstel- ling, welke op 17 en 18 Maart te Goes zou worden gehouden, wordt uitgesteld, ver moedelijk tot Juni. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 9/2 ..Lodestone" van Norfolk; „Hoop op Zegen" van Gent; 10/2 „Al- bisola' van Toulon; „Arator" van Husun. Gepasseerd naar Antwerpen: 9/1 „Oranjefon tein" van Hamburg; „Alhena" van Hamburg; „Monica" van Portsmouth; „Regina" van Duin kerken; 10/1 „Hartel" van Hamburg; „Maartje" van Ostende; „Anna B" van Zee naar Ter- neuzen; „Johannes", van Amsterdam. Vlissingen vertrokken: 10/2 „Lodestone" naar Norway; „Arator" naar Boston. Gepasseerd van Antwerpen: 9/1 „Harm" naar Wicklaw: „Maria Theresia" naar Gothen burg; „Langkoeas" naar Rotterdam; „Actinia" naar Huil; 10/1 „Alioth" naar Rotterdam; „Coeta" naar Dublin; „Rijnhaven" naar Ko penhagen; „Nassauhaven" naar Kopenhagen. VLISSINGEN AANGEKOMEN. 10/2 Albergen van Gent; Welle van Antwer pen; Vlissingen gep. naar Antwerpen. 10 2 Willemstad van Southampton; Alja van Liver pool; Diana van Amsterdam; 11/2 Lydia van Londen; Michel Swenden van Vlaardingen; Josien van Kingslynn; Averdijk van Bremen. VLISSINGEN VERTROKKEN. 10/2 Albisola naar Rotterdam; Vlissingen gep. van Antwerpen; 10/2 Maraat naar Queens- borough; Amedijk naar Rotterdam; Diemer- dijk naar Rotterdam; Alhena naar Rotterdam; Arbo naar Askarham; Europa naar Londen. (Advertentie) In KING pepermunt proeft U - maar dan in de vorm van een verfijnde lekkernij - hetzelfde natuurproduct, dat door de eeuwen heen in de geneeskunde is gebruikt als middel ter opwekking en verkwikking. de natuurzuivere l)e natuur is niet ie verbeteren Gerestaureerde kerk van Koudekerke in gebruik De fraai gerestaureerde Hervormde kerk van Koudekerke is tijdens een sobere bijeenkomst opnieuw in gebruik genomen. Deze samenkomst, die door zeer velen werd bijgewoond, werd geopend door de presi dent-kerkvoogd, de heer W. P. Rooze. Na een toepasselijk woord reikte hij de voor ganger ds L. D. van Dyl, het nieuwe dienst boek der Ned. Herv. Kerk over en droeg hij tevens het kerkgebouw over aan de Kerkeraad. Ds Van Dijl, die hierna de kansel besteeg, sprak er zijn blijdschap over uit. dat de gemeente thans weer in eigen kerk kan samenkomen. In verband met de omstandigheden werden geen toespraken gehouden. De dienst werd o.a. bijgewoond door de burgemeester, de wethouders en de secretaris van Koudekerke. De brandweer te Vlissingen is met ingang van heden weer gehuisvest in het eigen pand aan de Korenstraat, telefoon 2323. V) Wie was deze geheimzinnige radio-amateur? Hij kwam, zag, rapporteerde en verdween (Van onze Haagse redacteur) Een nuchtere en betrouwbare radio amateur, wiens naam ons nergens kan worden meegedeeld, is het eerste steun punt geweest in het verdronken land van Zeeland om het van schrik verlamde Nederland zakelijk verslag te doen van de nood, die het watergeweld in de Zuid- Westhoek van ons land gewekt had. „Hier is de noodzender „May be", an nonceerde hij zich in. de grijze morgen van „Grossierderij" Moeilijkste problemen worden opgelost Onophoudelijk ratelt op de commando post van het Rode Kruis te Goes de telefoon met boodschappen en verzoeken uit de bui tengemeenten van de Bevelanden. Burge meesters vragen om kleding en dekking voor de achtergebleven bevolking en niet te ver geten om laarzen en regenkleding voor de mannen aan de dijken. De Rode Kruis-dames en -heren worden vaak voor de moeilijkste problemen gesteld, doph wanneer zij maar een kleine mogelijk heid zien, wordt aan de verlangens voldaan. Met een .variant op een reclame-slagzin kan van deze organisatie zeker gezegd worden: Spreek met het Rode Kruis en het komt in orde! Wij namen een kijkje in de „grossierderij" van het Rode Kruis in zaal Krijger. Meters hoog hebben daar de pakketten kleding, schoeisel, dek enz. opgeslagen gelegen, w£lke uit verschillende delen van ons land naar Goes zijn gestroomd. Het leek een bijna onmogelijke opgaaf om hierin orde te scheppen. Onder leiding van de heer C. W. Vervest is hier echter een legertje van da mes en heren met de hulp van vele meisjes van de vakschool aan het werk getogen om alles te sorteren. Resultaat was, dat in enke le dagen tijds niet minder dan 1300 kg. pa pier kón worden geruimd. In twee kamertjes liggen de „vodden" gereed om verkocht te worden. De bruikbare kleding is thans voor e-en belangrijk gedeelte gesorteerd, zodat bij aanvraag door buitengemeenten direct voor verzending kan wordep gezorgd. Geleidelijk zullen nu ook de goederen uit de Veilinghal en het Beursgebouw naar de „grossierderij" worden overgebracht om gesorteerd te wor den. Voor het verstrekken van kleding en dekens aan de in Goes ondergebrachte eva cué's is een uitgiftebureau in de gymnastiek zaal aan de Kreukelmarkt ingericht. Intussen zijn de transportcolonnes van het Rode Kruis te Goes naar Noord-Beveland ge dirigeerd. waar men behulpzaam is met 'net bergen van lijken. Voorts is in „De Prins van Oranje" nog een ziekenzaaltje en een slaapzaal voor ouden van dagen ingericht. Overdag kunnen de oudjes desgewenst in de sociëteit voor ouden van dagen vertoeven. Door hen bovendien nog eens te verwennen met extra hapjes, tracht men ook voor deze oudjes het leed zoveel mogelijk te verzach ten. Dijk bij Poortvliet dicht Uit Poortvliet meldt men ons, dat begin deze week de gaten in de buitendijk aldaar gedicht zijn. Er stroomde geen vloeiwater meer binnen en dientengevolge steeg het water in het dorp niet verder. Meer dan de helft van het dorp staat nog steeds blank, waardoor de droppings voor Poortvliet elders moesten geschieden. Er is geen gebrek aan levensmiddelen. Voor noodgevallen is er verbinding door middel van roei- en motorboten met Tholen, maar Scherpenisse kan reeds door tractoren en hoge vrachtwagens bereikt worden. De be volking houdt zich uitstekend, er wordt hard gewerkt en velen gunnen zich nauwe lijks tijd om te eten of te slapen. Aan de zeedijk werken ongeveer 1000 mensen. He laas moesten de militairen naar hun garni zoenen terugkeren. In het bijzonder acht men ook het vertrek van de marechaussee Monteau een groot verlies. Met groot gevaar heeft hij vaak contacten met de buitenwereld tot stand weten te brengen. (Advertentie) Nieuwe en gebruikte NOORD-NEDERL. ZAKKENHANDEL N.V. GRONINGEN - Telefoon K 5900-31345 DEPOT TERNEUZEN L. M. MECHIELSEN-Donze Visserstraat 89 -TeL K 1150-2144 (Advertentie) VAN ROSSEM S Vierduizend Schouwse koeien afgevoerd Productief vee blijft achter De evacuatie van het vee uit Schouwen is thans in een stadium gekomen, dat enigs zins normaal genoemd kan worden. De kolossale drukte aan de haven in Goes is geluwd. Preeiese cijfers omtrent de ver liezen zijn nog niet te geven, doch het aantal verdronken koeien is aanmerkelijk minder dan werd verwacht. Van de 10.000 stuks rundvee zijn er nu ongeveer 4000 afgevoerd, voornamelijk naar Zuid-Beveland. Momen teel zijn er nog ongeveer 1000 aanwezig in de Westhoek van Schouwen en in de omgeving van Noordgouwe en Zonnemaire. Voorlopig wil men het productieve vee daar achterlaten voor de melkvoorziening. Het jonge vee zal verder worden afgevoerd. Van de 1800 paarden op Schouwen is nog ongeveer de helft behouden gebleven. En kele honderden zijn afgevoerd, terwijl de rest gebruikt wordt voor vervoer op het eiland. De varkensstapel welke voor de overstro ming ongeveer 2800 stuks telde, is naar schatting voor 90 procent omgekomen. Tot dusver zijn er nog slechts ongeveer 250 af gevoerd. de voor ons allen onvergetelijke Zondag 1 Februari bij Scheveningen-Radio. En ver der bediende hij zich van de roepletters P-A. o X.X. Om het half uur meldde hij zich en deelde hij zijn bevindingen mee, opdat hulpcolonnes in het geweer geroepen zouden kunnen worden. Ontstellend waren de berichten, die hij telkens van een andere plaats af aan de buitenwereld wist te geven, totdat de Urker vissers een radioring om de onder gelopen eilanden getrokken hadden en de taak van „May be" konden overnemen. Even stil en onverwacht als deze „May be" in de lucht gekomen was, is-ie ook weer vertrokken. Zonder dat iemand zich ooit de tijd gegund had te vragen, wie nu toch deze geheimzinnige „zendeling" geweest was. Geen licentie We hebben getracht hier achter te komen. Het is ons niet gelukt. De Bijzondere Radio dienst van P.T.T. deelde ons mede, dat het geen geliccnsecrdc amateurzender geweest kan zijn. P.A. o X.X. komt niet in de boe ken voor. En bij geruchten vernam men, dat het iemand geweest is, die „vroeger in Haarlem gewoond zou hebben". „May be", zo wist men verder te vertellen, is een luxe motorjacht, dat toevallig in de Zeeuwse wateren kruiste. Maar niet de eigenaar van dit uit Amsterdam komende jacht zou de zendinstallajie bediend heb ben. Het zou een onbekende „clandestiene" amateur geweest zijn, voor wiens clan destiene optreden men onder de gegeven rtood-omstandigheden niets dan lof gehad heeft. Ook bij Scheveningen-i'adio het radio baken voor de scheepvaart in IJmuiden konden we niets wijzer worden. Men wist, het was een krachtige zender geweest, die op de visserijband de 137 meter-band werkte. „Maar de naam, nee, daar is nooit tijd voor geweest in die zenuwslopende uren, om naar te vragen. En toen de Ur- kers in de lucht kwamen, is de onbekende helper in de nood even geheimzinnig ver dwenen, als hij gekomen was". Een mysterieuze affaire, waarin publici teit misschien nog de oplossing kan bren gen. Burgemeester van Eikerzee en Ellemeet overleden De burgemeester van Eikerzee en Elle meet, de heer A. J. de Bruijn, is dezer da gen op 63-jarige leeftijd overleden. Wijlen de heer De Bruijn, die op 18 Februari 1889 te Vrijhoeve-Capelle (N.B.) werd geboren, was sinds 29 April 1914 burgemeester en van 1 Januari 1914 tot Maart 1947 tevens secre taris van Ellemeet en Eikerzee. Voor die tijd was hij ambtenaar ter secretarie. Hij werd door de bezetter ontslagen als burgemees ter van deze Schouwse gemeenten. Later werd hij natuurlijk in ere hersteld. De begrafenis is bepaald op Vrijdag a.a. VAN TOT In het jeugdhuis van de Ned. Herv. kerk te Sluis is een conversatiezaal inge richt voor geëvacueerden. Inwoners van Sluis hebben voor de inrichting servies goed, rookwaren, lectuur, koffie en derge lijke bijeengebracht. Ten gerieve van het publiek en van de handel en industrie in Zeeland hebben de Nederlandse Spoorwegen in het station te Middelburg met ingang van Woensdag een tijdelijk inlichtingenbureau geopend. De burgemeester van Stavenisse heeft alle geëvacueerde bewoners van deze plaats verzocht, schriftelijk hun huidige adres op te geven aan de secretaris van Stavenisse. gemeentehuis te Tholen. Men hoopt spoedig een overzicht te krijgen van het totaal aantal inwoners, dat gered is. Toen de echtgenote van de heer A. v. H. over de weg HulstDe Paal reed, kwam zij met de fiets zo ernstig te vallen, dat zij op advies van dokter Van Lierop uit Hulst, die eerste hulp verleende, naar het ziekenhuis te Hulst moest worden overgebracht. De inenting tegen kinkhoest, diphterie en tetanus, welke in het wijkgebouw te St Jansteen zou worden verricht, is enige tijd uitgesteld. Mer. beeft de inwoners van St Jansteen namelijk kortgeleden tegen pokken ingeënt. De uitvoering van de zangvereniging „Zanglust" te IJzendijke is in verband met de watersnood voorlopig uitgesteld. Ook het concert van „Geduld Overwint" gaat niet door. Namens de Nederlandse Gregorius- vereniging zal door de heer W. Bartz een directeuren-cursus gegeven worden voor leiders van muziekgezelschappen. Deze begint 15 Februari en duurt ongeveer een half jaar. Er bestaat hiervoor .veel be langstelling. Namens de Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid heeft het lid van de Tweede Kamer, de heer J. H. Scheps, een tweedaags bezoek aan de overstroomde gebieden gebracht. Na de getroffen ge bieden in Zuid-Holland en Brabant te hebben bezocht, bereikte de heer Scheps via Gent de provincie Zeeland. De filmclub Oostburg geeft Vrijdag avond in het Ledeltheater te Oostburg een filmvoorstelling, die voor ieder toegan kelijk zal zijn. De bruto recette is voor het Nationaal Rampenfonds. Vertoond wordt als hoofdfilm „Der Untertan" van Wolfgang Staudte, terwijl bovendien een journaal wordt gedraaid over de ramp van 1 Februari. Aan de Rijksuniversiteit té Utrecht slaagde voor semi-arts de heer J. Roo6 te Oostkapelle. Te Yerseke werd Dinsdag begraven de 16-jarige F. Rijkse uit Kruiningen, die bij de watersnood omkwam. Aan P. J. de Bruijckere en A. R. Moeo6 te Aardenburg werd het Ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt, terwijl W. A. Ginneberge het Ereteken voor Orde en Vrede met de gespen 1946, '47 en '48 ont ving. In de gemeente Aardenburg zijn 91 geëvacueerden ondergebracht. De Ronde van Aardenburg, welke tot vorig jaar de Maandag van de Aarden- burgse kermis werd gehouden, zal dit jaar op Zaterdag 6 Juni worden verreden, dat is op de eerste dag van de kermis. Veiling V.V.Z.B. Goes Dinsdag lO-2-'S3: Exportfruit: Goudreinetten AAA 25.10; A 21.20—21.60; B/C 18.50; I grof 19.10; I 12,30—12,50: II 6.20; Jonathan A 33.60: B/C 28,30; I grof 31; I 19.30—20.05; II 8.50 Golden Delicious A 4551; B/C <045; I grof 40,15—46; I 26.70—40; II 18—21; Brab. Bellefleur A 15,70; B/C 8,50; I grof 13,70—14; I 8.50; II 3; Cor A 83; B'C 63; I grof 72; I 58: Winston I 4050.20; Lombarts Calvillo I 21; II 9.50; St Remy I grof 11; I 10—11; II 6—9: Gleser Wildeman I grof 23—24; I 16—20; II 7—7.50. Verpakt fruit: Goudreinetten AAA 26—31; AA 26—30; A 23—25: Jonathan AAA 38: AA 38; A 35—36: Golden Delicious AA 55—53: A 52— 56; B 46—47; Lombarfs Calville A 35; B 33; C 28. Gewone velling: Goudreinetten 515: Jo nathan 7—24; Zure Bellefleur 3—8; Golden Delicious 7—37; Cox 3048; Lombarts Calville 9Vs21Gieser Wildeman 6—20; Saint Remy 8—11; Doyenne du Comise 9—16. Uien (middel 47.60. Alles in guldens per 100 kg. Veiling Goes II Februari. Spruiten 36—58; rode kool 14— 19; savoye kool 13—18; witte kool 8; prei 40; peen 9; witlof 36—63; koolrapen (afw) 2.50: kroten 13; andijvie 85; rammenas 2; uien (afw) 16—24. Eiernolering Goes Bericht handelaren. Kipeieren 12 et; Poelje eieren 10 ct; Eendeieren 10 ct; Kalkoeneieren 20 ct; Ganseieren 30 ct. Slachtoffer van gladheid Door de gladheid kwam de heer Van O. uit de Leliënlaan te Vlissingen zo ongeluk kig te vallen, dat hij een gebroken enkel opliep. Het slachtoffer werd ter verpleging naar het St. Josephziekenhuis overgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3