Millioenen aan geld en materiaal worden geschonken K AP PIE EN HET DRIJVENDE WOUD Aan onze correspondenten Vee op Schouwen en Duiveland moét afgeslacht worden Nederland sloeg Zweden op het ijs met stevige cijfers Geen angst voor een normale springvloed Koningin bezocht evacuatie-centra. Saterdag 7 Februari 1953 PROV. ZEEUWSE COURANT Pagina I Hulp voor de noodgebieden Dorpen waar men fl. 35.- per gezin geeft zijn niet zeldzaam! Uit het buitenland komen grote giften De hulpactie voor de noodgebieden ontwikkelt zich in binnen- en buiten land met een elan, dat ontroering en bewondering afdwingt. Zaterdagavond was het eindbedrag van het Nationaal Kampenfonds geste gen tot 24 millioen gulden. Gemeenten, die f 35 per gezin geven, rijn lang geen zeldzaamheid. Schenkingen van een ton komen veelvuldig voor. De Rotterdamse beurs bracht f 130.000 bijeen, de Provinciale Noord-Brabant se Electriciteits Maatschappij schonk f 100.000, de provincie Limburg be reikte reeds de f 400.000 en er komt nog meer, het hoofdbestuur van de or de van Vrijmetselaren schonk f 100.000 De gemeente Enschede schonk een ton en de bedrijven zullen circa f 350.000 bijeen brengen, de Korea-vrijwilligers brachten f 10.000 bijeen. De gemeen tenaren van Arnhem brachten 7 ton bijeen, maai ze willen het millioen ha len. Groningen bereikte het millioen reeds. Delft heeft meer dan twee ton ingezameld. Een open-schaal-collecte in de R.K. kerken van Amsterdam bracht f 190.000 op. De voetbalvereni ging Ajax schonk f 5000. In Deventer heeft men f 150.000 bij elkaar en men werkt nog voort. In Indonesië heeft men te Djakarta rp. 410.000 bij elkaar en te Bandoeng rp. 223.000. Op alle Nederlandse schepen brengt men geld bijeen. Emigranten, die op weg zijn naar Australië, schonken te- «amen f 10.000. Ook de hulp uit het buitenland blijft overweldigend. Ze komt in de vorm van goederen per trein, per vrachtauto per vliegtuig en per schip binnen. Zwitserland stuurt 20 wagons met kleding, schoenen, dekens, beddegoed enz. Uit Zweden en Denemarken rol len vrachtauto's aan met rubberlaar zen, dekens, kooktoestellen en wat niet al. Ook Duitsland zendt hulp in geld en in goederenFrankrijk en Engeland blijven niet achter,... De Finse regering schonk 50 millioen mark. Lissabon zond 10.000 dekens, 20.000 beddelakens, 2000 paar schoe nen enz. In Luxemburg laadt men thans wagens met kleding, beddegoed enz. In% Frankrijk, waar geld en goederen voor Nederland binnenstromen, schonk een fabriek f 90.000, de oliegemeen*- schap in Venezuela bracht f 135.000 bijeen. Voor Nederland zijn nog nieuwe grote acties gestart, waarvan we noe men de radioactie „De beurzen open, de dijken dicht", die Maandagavond aanvangt. De hulpverlening is op gang en het ziet er naar uit, dat de millioe nen die nodig zijn, zoal niet geheel dan toch voor een belangrijk deel spontaan bijeen gebracht kunnen worden. Ook de padvinders beginnen deze week met een actie. We volstaan met deze korte vermeldingen, omdat het onmogelijk is een volledig overzicht te geven, dat recht doet wedervaren aan de grote activiteiten, die thans allerwege wor den ontplooid. Engels blad vraagt: Waarom geen open' baar alarmsysteem l Ten aanzien van de werking van het alarmsysteem in Engeland schrijft de „Manchester Guardian" o.a.: „Wanneer het vooruitzien, dat zich voorbereidt op het ergste, niet be schouwd moet worden als een essentie van regeren, kan.dit verklaren, waar om geen regering ooit nodig heeft ge oordeeld een openbaar alarmsysteem voor overstromingen te organiseren. Bij een onderzoek te King's Lynn verklaarde de politie, dat zij in het geweer werd 'gebracht zodra de waar schuwing was ontvangen en dat deze door middel van luidsprekers aan het publiek werd doorgegeven doch in de tijd, welke zij ter beschikking had, waren haar hulpmiddelen geheel on voldoende. De regering ontwerpt thans een beter alarmsysteem". Het blad pleit verder voor het in gebruik nemen van luchtalarmsirenes ter waarschuwing voor overstromin gen. In een ander artikel zegt de „Man chester Guardian" naar aanleiding van Ohurchills mededelingen over de ge troffen eerste-hulpmaatregelen, dat krachtige steun verwacht kan worden voor het instellen van een algemeen onderzoek naar de staat van de zee weringen aan de Oostkust, waarop in het Lagerhuis Is aangedrongen. Ook zou aanzienlijke steun te verwachten zijn voor een voorstel van de afgevaardigde Woodburn voor een permanente natio nale verzekering tegen overstromings- schade, gelijk aan de regelingen voor oorlogsschade in de afglopen oorlog. Zoals reeds gemeld is ook in de Brit se pers critiek geleverd op het alarm systeem in Engeland. Deze critiek was vooral gericht tegen de BJ3.C., aan wel ke de Nederlandse radio ten voorbeeld Werd gesteld omdat deje de regering Cen zender ter beschikking stelde. In Engeland wisten millioenen niets van de overstromingen af voordat zij hun Maandagochtend in handen kregen, al dus de critiek. Buitenlands concert voor rampenfonds. De Amerikaanse violist Louis Kauf man zal de ontvangsten van zyn concert 8) 14 Februari in Düigentia in Den aag afstaan voor het Nationaal Ram penfonds. Aan dit concert werken mee de pianist Gerard Hengeveld en het Roentgenkwartet. Ds A. F, L. van Hengel overleden. Te Hollandsche Rading is in de ouder dom van 78 jaar overleden ds A. F. L. v. Hengel, em. predikant der Ned. Herv. kerk. Ds v. Hengel werd in 1874 geboren en in 1900 candidaat in Noord-Holland om 28 Augustus van daf' jaar te Borssele het predikambt te aanvaarden. In 1911 verkreeg hij eervol emeritaat in ver band met zijn benoeming tot Prot. godsdienstleraar bij het Rijksopvoe dingsgesticht te Amersfoort. Hij is al daar werkzaam geweest tot '41 toen hij eervol ontslag ontving waarna hij zich metterwoon te Haren (Gron.) vestigde. Ingevolge zijn wens is zyn stoffelijk overschot in alle stilte ten ruste ge legd. OE OORZAAK VAN DC RAMP Het verloop van de storm Waarschuwing I De directeur van de Keuringsdienst van Waren te Goes vestigt de aandacht van de bevolking in %ecland en het Wes telijk gedeelte van Brabant met nadruk op de gevaren, die verbonden zijn aan het gebrnik van levensmiddelen, die korter of langer ttyd geheel of gedeeltelijk onder water hebben gestaan. Doordat dit water in aanraking is ge weest met mest, afvalstoffen en cadavers is het duidelijk, dat het met ziektekie men is besmet. In twijfelgevallen wende men zich om raad tot de Keuringsdienst van Waren of tot plaatselijke Instanties, die tot oor delen bevoegd zijn. 6 Aanvankelijk scheen het, dat de som- bc.a voorspelling van de Maat niet be waarheid zouden worden. Dagenlang hadden zij mooi weer en Kappie was in de beste stemmnig. Maar toen begon de barometer onrustbarend te zakken. Don kere wolken kwamen opzetten, de zee werd hoe langer hoe woeliger. „Dat wordt storm, jong", zei Kappie, terwijl hy bezorgd naar de dreigende lucht keek. „Ik wist het, ik voelde het", piepte de Maat, „altijd heb ikDe rest \aa zijn gepiep ging verloren, toen de eerste windstoot gierend over de Kraak veegde. Woeste golven beukten het schip, maar het ergste had de sleep het te verduren, die niet op zo'n woeste zee was berekend. „Wij moeten de trossen kappen 1" riep de Maat, „als de sleep zinkt, zijn wij ook verloren „Wij kappen niets, klont", riep Kappie grimmig. ,,Wij zullen mèt die sleep land bereikenal was het het land onder zee1" Aan onze correspondenten delen wij mede, dat in verband met de ernstige beschadiging van ons gebouw in Vlissingen al het nieuws voor de Provinciale Zeeuwse Courant tot nader aankon diging per post zowel als telefonisch moet worden gezonden naar ons bureau te Middelburg. Ons bureau te Middelburg is telefonisch bereikbaar van 9.00 tot 17.30 uur en van 20.00—22.30 uur, onder no. K 1180—3841. Tevens wekken wij onze correspondenten en medewerkers op van nu af al hun nieuws regelmatig en snel aan ons toe te zenden. De Provinciale Zeeuwse Courant moet, ondanks de nood toestand, haar taak weer volledig vervullen en dat kan alleen als de nieuwsvoorziening weer normaal werkt Geïsoleerd duingebied Burgh, Haamstede en Renesse nog steeds geïsoleerd Het gebied van Burgh-Haarastede en Renesse In het uiterste Westen van Schouwen-Duiveland ls nog steeds vrij wel volledig geïsoleerd. Er zijn verbindingen met overig Zee land door de lucht en over het water, maar de in dit hoger gelegen duinge bied samengestroomde mensen on- geveër 1800 naar schatting kunnen toch pas heel geleidelijk worden af gevoerd. Een collega van een der landelijke bladen, die Zaterdagmorgen per heli- coptère uit Haamstede in Middelburg aankwam, vertelde ons, dat de dorpen in dit deel van het eiland er betrekke lijk goed zijn afgekomen. Men heeft geen electriciteit en gas, maar wel wa ter en daarvoor is men reeds erg dank baar. De evacué's, die hier op verder transport wachten, komen voorname lijk uit Serooskerke en Noordwelle. Voor hen is in de landbouwhuishoud- school van Haamstede een evacuatie-' post ingericht, van waar uit ook eten wordt gezonden naar tal van hulppos ten in dit gebied. Het slot van Haamstede zal als nood ziekenhuis het ziekenhuis van Noord- gouwe gaan vervangen. Ook in de „Schouws# Boer" zyn zieken onderge bracht. HET VEE. Ellendig is ook de toestand van het vee. Veearts Stevens» van Renesse doet hier weliswaar prachtig werk, maar ook hij staat vaak machteloos. Zeven duizend beesten moeten worden afge voerd naar Rotterdam of Goes, maar men heeft daarvoor onvoldoende plat boomde vaartuigen en geen stalling. Men gaat er dan ook noodgedwongen reeds toe over om een deel van het vee af te slachten en dan liefst het beste zo mogelijk te redden. De duinafslag is vooral in de omge ving van Renesse heel erg. Loodrecht rijzen hier de duinwanden van. het strand omhoog en voortdurend is men in de weer om mensen, die over de dyk en langs het strand uit de rich ting van Scharendijke komen, met be hulp van touwen op het duin te bren gen, van waar zij Renesse kunnen be reiken. Ook dit dorp heeft zelf weinig geleden, maar het water staat er niet ver vandaan. Het kasteel Moermondt b.v. staat geheel in het water en op de benedenverdieping daarvan is heel wat kostbaar oud meubilair geruïneerd. Tussen Renesse en BurghHaam stede worden met draglines grote ga ten in de duinen gedolven om de ca davers van omgekomen vee te begra ven. EVACUATIE RENESSE UITGESTELD. Zaterdagmorgen was de evacuatie van Renese voorlopig enkele dagen uitgesteld. De mensen zitten hier vei lig en de beschikbare schepen kunnen elders beter gebruikt worden. Of van uitstel hier ook afstel zal ko men? Niemand weet het nog, maar ve len in Renesse hebben er hun hoop wèl op gevestigd! VOETBAL. Nederland Denemarken voor het Nationale Rampenfonds De K.N.V.B. heeft het aanbod van de Deense Voetbalbond om het nationale elftal een extra wedstrijd te laten spe len ten bate van de slachtoffers van de watersnood, dankbaar aanvaard. Op Zaterdag 7 Maart a.s. om halfvijf wordt de officiële landenwedstrijd Ne derlandDenemarken in het Feyenoord stadion te Rotterdam gespeeld. De K.N.V.B. en het Feyenooid-sta- dion stellen de bruto-recette geheel ter beschikking van het Nationaal Ram penfonds. B. en W. van Rotterdam hebben ont heffing van vermakelijkheidsbelasting verleend. De K.N.V.B. verwacht op deze wijze een bedrag van f200.000 te kunnen af dragen. ZATERDAGVOETBAL COMPETITIE GESTAAKT. In verband met de noodtoestand zijn de voetbalcompetities van de K.N.V.B., afd. Zeeland alle stopgezet. Zodra een duidelijk overzicht is verkregen zullen nadere mededelingen volgen over eventueel te treffen maatregelen. Vast staat wel, dat van een normale afwerking van de Zaterdagmiddag voetbalcompeti tie geen sprake zal zijn in dit seizoen. BILJARTEN. LUTGEHETMANN EUROPEES KAMPIOEN 71/2. Na ln een schitterende laatste partij onze landgenoot Van de Pol te hebben verslagen, is de Duitser Lutgehetmann Europees biljartkampioen 71/2 gewor den. Hij eindigde in het tournooi te Viersen als eerste met 15 matchpun- ten voor Van de Pol, die er 13 verover de. De Belg Van Hasselt werd derde met 12 matchpunten. Tweedaagse wedstrijden te Avesta Broekman eerste in algemeen klassement De interlandontmoeting op de schaats tussen Nederland en Zweden, welke Za terdag en Zondag in de Zweedse plaats Avesta werd gehouden, is geëindigd in een flinke overwinning voor de Nederlanders, die in totaal vijftien punten meer be haalden dan de Zweden. In het individueel klassement eindigde Broekman als eerste gevolgd door de Zweed Sigge Ericsson en Wim v. d. Voort. Bij deze wedstrijden, die onder vrij on gunstige omstandigheden werden verre den, was de uitslag op de 1500 meter wel zeer verrassend. Wim van der Voort werd in zijn speciale nummer met niet minder dan drie seconden geslagen door de 22- jarige Sigge Ericsson. Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat Van der Voort tijdens zijn rit door een foutie ve kruising van zijn tegenstander Sjölin zwaar gehinderd werd, hetgeen hem ze ker seconde heeft gekost. Maar ook Maarse, die in zyn rit tegen Ericsson door de Zweed tot een mooie tijd werd opgetrokken en Kees Broekman eindig den op de 1500 meter boven Van der Voort. Deze maakte echter veel goed door op de 1500 meter als eerste en op de 3000 meter als tweede te eindigen. We reldrecordhouder Broekman moest op dit laatste nummer met de derde plaats ge noegen nemen, omdat hij voor de wed strijd een warm bad had genomen en daardoor geen knip voor zijn neus waard was, zoals hij het zelf uitdrukte. De uitslagen waren: 500 meter; 1. v. d. Voort, 46,6 sec.; 2. Maarse, 46,7 sec; 3. Broekman, 47,1 sec.; 4. en 5. Ericsson en Sjölin 47,2 sec.; 9. Schuier (Ned.), 49 sec.; 10. Van 't Oever, 49,7 sec. 3000 meter: 1. Ericsson, 5.12,4; 2. v. d. Voort, 5.12.4; 3. Broekman 5.16.1; 4. Pajor, 5.18.0; 5. Asplund, 5.22.7; 6. Maarse, 5.23.3; 7. Schuier, 5.24.5; 9. Van 't Oever 5.28.0. 1500 meter: 1. Ericsson, 2.24.9; 2. Maar se, 2.26.6; 3. Broekman, 2.27.0; 4. v. d. Voort, 2.28,3; 5. Asplund, 2.29,5; 6. Van Oever, 2.31.2; 9. Henk Schuier, 2.37,3. 5000 meter: 1. Broekman, 8.40,3; Ericsson, 8.53.2; 3. v. d. Voort en Pajor 8.57.7; 5. Asplund, 8.59.9; 6. Van 't Oever, 9.05.7; 7. Maarse, 9.08.2; 8. Schuier 8.17.3. Het eindklassement luidde: 1. Nederland 79.5 p.; 2. Zweden 64.5 p. Zondagavond is besloten Gerard Maar se als vierde Nederlander af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen tc Hel sinki. Huiskes in Oslo. Bij internationale schaatswedstrijden in Oslo werd de Nederlander Anton Huis- kes eerste op de 10.000 meter in de tijd van 17 min. 43.4 sec. Op de 1500 meter werd Huiskes 14de, in het eindklassement vierde. Fin Hodt (Noorwegen) eindigde als no. 1. 7 erneuzen. In West Zeeuwsch-Vlaandecen Werkzaamheden vlotten goed De werkzaamheden aan de kustver dediging ln West Zeeuwsch-Vlaanderen vlotten goed, hoewel de sneeuwval een handicap vormde. De kritieke phase is nog niet geheel voorbU. Maar een nor male springvloed kan rustig onder ogen worden gezien. Momenteel worden de binnendyken versterkt en voor een eventuele doorbraak wordt materiaal gereed gehouden. Dit kwam naar voren in de te Bres- kens gehouden vergadering van de „Commissie Watersnood W. Zeeuwsch- Vlaanderen", welke als vt>lgt is samen gesteld: C. Hamelink, Axel (lid van Gedep. Staten), voorzitter; Ir J. v. d. Centrale leiding voor Rode Kruis hulp in Nederland. De Canadese deskundige van het Roode Kruis op het gebied van rampen luite nant-kolonel Walter Reynolds, is aoor de Liga van het Roode Kruis aangewezen om de verschillende hulpacties voor Ne derland te coördineren, aldus is Vrijdag avond te Toronto bekend gemaakt. Reynolds kwam Donderdag in Neder land aan, waar hy Winsall, hoofd van het bureau voor hulpverlening van de Liga, afloste. Winsall is naar het hoofd kwartier van de Liga te Genève terug gekeerd. Hij zal in Nederland optreden als de officiële vertegenwoordiger van alle Roo de Kruisverenigingen die deelnemen aan de hulpverlening. Dr Stansbury, nationaal commissaris van het Canadese Roode Kruis, verklaar de dat Reynolds voor de Liga zou wer ken zo lang de bijzondere omstandighe- den in Nederland voortduren. Kerk van Rijkswaterstaat, de heer M. van den Broecke, dijkgraaf van „Het Vrije v. Sluis", de heer A. P. Kos tense, burgemeester van Biervliet, en als technisch adviseurs de heren J. B. Brit- tijn (Rijkswaterstaat) en Q. A. Linde (Prov. Waterstaat). De centraal- post is gevestigd in het polderhuis van „Het Vrije van Sluis" te Oostburg. Aan de kustverdediging wordt dag en nacht doorgewerkt en de burge meesters van West Zeeuwsch-Vlaande- ren doen een dringend beroep op allen om zulks te blijven doen. De hoofd ingenieur van Rijkswaterstaat, ir J. d. Kerk, doet een beroep op de zgn. eigen vervoerders om vrachtauto's af te staan, daar aan deze voertuigen nog steeds gebrek is. In Oost Zeeuwsch-Vlaanderen is de Commissie Watersnood als volgt sa mengesteld: A. L. S. Lockef eer, lid van Ged. Staten, voorzitter; C. J. van Hoo- tegem, burgemeester van Hontenisse, H. A. A. Baron Collot d'Escury voor polders en waterschappen en Ir J. A. Hofwegen voor de Prov. Waterstaat. BRIDGE. Vlissingsc Fles III leed een kleine nederlaag. In de eerste klasse A (Walcheren) van de viertallencompetitie in district Zee land van de N33. won Vlissingse Fles I met 20 van Vlissingse Fles Hl, Middel burg II ging met 0—2 tegen Vlissingse Bridgeclub ten onder. In de Hoofdklasse B. (O-Z.-Vlaanderen) waren de uitslagen: Terneuzen I—Ter- neuzen Hl 0—2; Hulst I—Sas van Gent I 02; Sas van Gent ITerneuzen I 2—0. In de eerste klasse B. I verloor Hulst II van Sas van Gent met 0—2; Sas III klopte Luctor III met 2—0. .Onverwacht verloor Sas n met 02 van Terneuzen IV. WIELRENNEN. SCHULTE—PETERS ZEGEVIEREN TE PARIJS. Tijdens te Parijs gehouden interna tionale wielerwedstrijden hebben Jchulte en Peters een koppelwedstrijd jver 3 uur gewonnen. Met de 141,540 lilometer, die zij in deze tijd aflegden, /erbeterden zij tevens het baanrecord, Jat 141,250 km. bedroeg. DAG NA DAG in d© afgelopen week is H.M. Koningin Juliana in de weer geweest en zy heeft het moeilijkste werk gedaan, dat ln deze dagen gedaan kon worden: troost brengen aan hen die alles verloren hebben en die geen licht puntje meer zien. Vrijdag bezocht zy de evacuatiebureaux ln Utrecht en Amersfoort, vergezeld van haar particuliere secretaresse^ mevrouw Smitt-Avis, AUTOMOBILISME. BRABANT—GRENSRIT GAAT NIET DOOR. Het bestuur van de R.A.C.-Zuid, or ganisatrice van da Brabant-Grensrit, welke op 20 en 21 Maart zou worden gehouden, heeft besloten deze niet te laten doorgaan in verband met de na tionale ramp. HUMANISTISCH VERBOND. In het kader van de Nationale Rouw dag hield de gemeenschap Oost Z. Vlaanderen van 't Humanistisch Ver bond een bijeenkomst te Terneuzen. De voorzitter, de heer H. Heideman, sprak een bezinningsrede uit, terwijl deze bijeenkomst muzikaal omlijst werd met muziek van Bach. Voorts werden enkele toepasselijke gedichten gedeclameerd. BIGGEKERKE Schoolvergadering. Deze week werd de ledenvergadering gehouden van de Chr. school I onder voorzitterschap van de heer Joh. Kodde. De penningmeester, de heer W. Geschiere, gaf een overzicht van de financiële toestand der school vereniging. In het bestuur werd als nieuw bestuurslid gekozen de heer Jac. Simonse, terwijl de heer Abr. de Buck gekozen werd tot secretaris, daar de heer J. Dekker deze functie wegens verge vorderde leeftijd wenste neer te leggen. Het hoofd der school bracht verslag uit over het schoolleven in het afgelopen jaar. Hij 'vestigde de aandacht op het verlies van zo vele meelevende gezinnen naar de N.O.P. en wekte op om, wat ws met hen verliezen aan liefde en offer vaardigheid voor de school, samen aan te vullen. t.jj\I n-oKERKE Jaarvergadering CJB.T.B. In de jaarver gadering van C.B.T.8., afd. Grijpskerk# stelden de heren A. P. Koster en J. Wisse zich niet meer herkiesbaar. Hiervoor in de plaats werden gekozen de heren Chr. Riemens en A. Geschiere. De heer P. S. Geschiere werd herkozen. De heer A. Poppe hield een inleiding over „Organi satie en bewust leven". De vice voorzit ter sprak woorden van dank tot de schei dende bestuursleden. s-HEERENHOEK Zeven gulden per gezin. De opbrengst van de collecte voor het Nat. Rampen fonds heeft in 'e Heerenhoek f 2416,40 be dragen, hetgeen neerkomt op ongeveer f7,— per gezin. Bovendien werd een be langrijke hoeveelheid kleding ingezameld. HONDERDDUIZEND EXEMPLAREN „DE RAMP". Het aantal inschrijvingen op het boek „De Ramp" is thans zo groot, dat de Ver eniging ter behartiging van de belangen des boekhandels heeft besloten het aan tal exemplaren der eerste oplage te ver dubbelen. Binnenkort gaan dus honderd duizend exemplaren naar de Nederlandse boekhandel. Herdenking Martinus Nijhoff in Utrecht ln de boekhandel Broese te Utrecht heeft Anthonie Donker voor een aantal genodigden, onder wie zich bevonden mevr. N. Smit-Avis, secretaresse van H. M. de Koningin en de Commissaris der Koningin der provincie Utrecht, de heer M. A Reinalda, de dichter Martinus Nij hoff herdacht. Nagekomen Advertentiën Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig ge dragen lijden, onze innig gelief de Vrouw en Moeder, Mevrouw WILLEMINA VAN LIERE, geb. HARINCK, op de leeftijd van 38 jaar en ruim 9 maanden. Haar diepbedroefde Man en Kind, J. VAN LIERE. CORA. Noordwelle, 8 Februari 1953. Evacuatie-, tevens condoleantie- adres: 's-Heer Abtskerke, B 4. De begrafenis zal plaats vinden te 's-Heer Abtskerke op Woens dag 11 Februari a.s. Vertrek ge bouw „Irene" 12.30 uur. Hiermede vervullen wij. de treu rige plicht kennis te geven van het overlijden van onze geliefde Zuster, Schoonzuster 'en Tante Mevrouw WILLEMINA VAN LIERE, geb. HARINCK, op de leeftyd van 38 jaar en 9 maanden. Namens de familie HARINCK. Noordwelle, 8 Februari 1953.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3