PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Op de nationale rouwdag begaven honderdduizenden zich ter kerke REGELING VOOR VERGOEDING WATERSNOODSCHADE Ontroerende rede H.M. de Koningin bevaar voor bevelandse polders geweken J Minder vee verdronken dan eerst werd gedacht Schade aan boerderijen en gebouwen in Zeeland geraamd op 7 b millioen Dagblad uitgave van de firma Provin ciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per wek, fö.45 per kw., fr. p. p. ffr.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 9 Februari 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mjn. Minimum per advertentie f3.Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 16 regels f 1.Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vllssingen, Walstr. 58-60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt BI, tel. 3841. Goes, L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228). Oostburg, Finlandstr. 2, tel. 16. Terneuzen, Brouwerystr. 2. Z'zee,. N. Bogerdstr. C 160, teL 26 Sneeuwwitte stilte na de storm Hoe dieper de nood, die zijn offers nam, des te dieper is tevens in de harten het be- ginpunt gelegd voor een verbroedering der mensheid In overvolle kerken hebben Zondag honderdduizenden Nederlanders het hoofd gebogen om in gebed de slachtoffers te herdenken van de watersnood. De Nederlandse grond was op deze nationale rouwdag bedekt met een wit sneeuwkleed, waarover van tijd tot tijd de stralen van de winterzon blonken. Alles ademde vrede en stilte na een week vsa diepe beproeving. In steden en dorpen wapperden bijna huis aan huis de halfstok ge hesen vlaggen in de flauwe wind. Prinses Wilhehnina woonde de bijzondere oecumenische dienst bij in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar ingezamelde goederen voor de hulpverlening hoog opgestapeld lagen in het kerkgebouw. Te Baarn woonden H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Bernhard en de Prinsessen Beatrix en Irene de kerkdienst bij. Zondagmiddag heeft H. M. de Koningin voor de Nederlandse radio zenders de volgende rede uitgesproken: Landgenoten, die door de ramp ge troffen zijn en gij redders en helpers in de ruimste zin, wij staan allen vol VOtzag tegenover het grote leed, dat gehele volk trof toen een deel daarvan een week geleden werd overvallen door storm en vloed; te genover de moed, door zovelen be toond in de nood en tegenover de verschrikkingen, doorstaan door hen, die van ons heengingen, en door hen, die bij ons bleven met het zware lot, zij thans dragen. Nederland is niet alleen het kind van de rekening geworden op het punt van de doorbraak van zyn dij ken, maar het heeft ook als een kind het hoogste gebod gevolgd van de Naastenliefde ons door Christus gege ven, Die alle leed doorleden heeft en kent. Zelfs onze superieur ontwikkel de techniek was machteloos de ramp ©p het kritieke moment af te wenden. &jj moest het opgeven tegenover wat üns lot moest zijn, en dus toch nooit met mensenmacht te keren is. Maar, op het kritieke moment, waar materiële hulp niet kon worden aangewend, werd de geestkracht van «ie mens opgeroepen. De doorbraak van de dijken riep, daartegen in, een springvloed op van medeleven met el kander. De eendracht uit de oorlogs tijd, was plotseling weer paraat. Dit hief ons volk in eens op boven alle af scheidingen en ieder compromis der samenleving uit. Wij voelen er allen de weldadigheid van, en in ons en thousiasme werken we door zonder er ©p te letten of wij moe worden of »cn enken weg zonder te letten op wat wij ons ontzeggen. Als straks de zwaarste stoot is opgevangen, en ook het normale leven weer een groot deel van onze aandacht zal vergen, dan wens ik ons allen toe, dat we met taaie volharding toch het herstel en de we deropbouw in dezelfde geest mogen volbrengen, met onze saamhorigheid Door de onvermoeide krachts inspanning van 't 332e bataljon en de H compagnie van het regiment Johan Willem Friso te Oirsehot is Zondag de dijk van de Emanuel- polder in Oostelijk Zuid-Beveland gedicht, waardoor de bedreiging van 7 polders voorlopig is afge wend. Ook Amerikaanse negers werkten broederlijk naast de Nederlandse mili tairen. Vrachtauto's op hoge wielen schoten over het ondergelopen weggedeelte bij Kruiningen. Dit zijn, behalve de ducks, de enige rijdende voertuigen, die bij laag tij over de Kreekrakdam kunnen. In Rilland Bath neemt na het verdrin ken van de burgemeester, gemeentesec retaris Kouman de z alten waar. Hij stond Zaterdagavond met een zware griep in het huisje, dat tot gemeente huis was getransformeerd en waar thans alles geregistreerd wordt: wie er weg zijn, waai' de mensen woonden, en zo mogelijk waarheen ze vertrokken zijn. Maar secretaris Kouman heeft geen tijd om ziek te zijn. Hij is een van de zeer velp uebtenaren die in de zeer moeilijke urea meer dan hun plicht hebben gedaan en thans nog niet van hun post wijken. ♦Prins Bernhard in Bruinisse en Zijpé Z. K. H. Prins Bernhard heeft Za terdag voor de derde achtereenvol gende dag een bezoek gebracht aan de getroffen gebieden. Na te Soest- dijk te zijn opgestegen, landde de Prins in een polder bij Zonnemaire. Vandaar stapte hij over in een heli copter, die hem naar Dirksland bracht. Daar sprak hij met de voorbijtrek kende evacué's. Vervolgens bezocht hij Herkingen, Middelharnis, Melis sant, Stellendam, Goedereede, Zijpe, Bruinisse, Ooltgensplaat en Willem stad. In al deze plaatsen sprak Prins Bernhard langdurig met de burge meesters en de bevolking. Wat de Prins bijzonder opviel, was de voor beeldige stemming van de bevolking en de wilskracht, waarmede het her stel van de dijken ter hand is ge nomen. in het oog en voor ieder zichtbaar. Hoe dieper de nood, die zijn offers nam, des te dieper is tevens in de har ten het beginpunt gelegd voor een ver broedering der mensheid, wat tot ver over de grenzen van het vaderland zijn weerklank vond. Dit was zo by hen die zelf getroffen en zelfs zeer zwaar getroffen werden door dezelfde ramp, dit, was zo, nabjj en ver. Uit de gehele wereld ondervon den wy dit, In grote dankbaarheid. Zo kort na de ergste aller oorlogen treft ons deze ramp, die ons echter niet door menselyke verdorvenheid werd aange daan. Het raadsel van het „waarom" Is alleen bekend aan Hem, Die weet wan néér Hy elk van zyn kinderen tot Zich roept, en Die weet weike beproeving, welke krachtmeting, wy kunnen ver dragen, elk afzonderiyk en allen te sa men. God doet thans een beroep op on ze geestelijke veerkracht, en op ons vertrouwen in Hem. Dit lijden voert maar naar één uit komst, zowel voor de doden als voor de levenden, en dat is: naar de barm hartigheid van God en waar deze werkt in de mens. Overal waar leed is, is zegen nabij. ANDERE TOESPRAKEN. Tot zover de toespraak van H.M. de Koningin. Voor de radio sprak Zater dag nog Z.K-H. Prins Bernhard. Hij bracht So zijn toespraak bijzonder daiik aan de duizenden burger-vrijwilligers, die ogenblikkelijk waren toegesneld om hulp te bieden, aan de zwoegende dorpelingen in de noodgebieden, aan de vissers en de schippers, de D.U.W.- arbeiders en de studenten, de vracht rijders en de vele stille werkers, die nacht en dag op post zyn gebleven om slachtoffers te redden en groter leed te voorkomen. Zondag werd voor de radio ook ge sproken door mgr. Righi Lambertini, die als speciale afgezant van de Paus naar Nederland was gekomen omde katholieken moed in te spreken en een nieuwe pauselijke schenking te doen. DE MINISTER-PRESIDENT. Minister-president, dr. W. Dreés, maakte Zaterdag een vliegtocht over het geteisterde gebied en Zondag arri veerde hy met een boot van de rijks waterstaat te Middelharnis, waar hy de protestantse kerkdienst bijwoonde. Daarna werden nog enkele plaatsen op de Zuid-Hollandse eilanden be zocht. Ook de ministers van waterstaatsen van oorlog brachten Zaterdag bezoe ken aan het rampgebied. Zondagmiddag maakten de prinses sen Beatrix en Irene een vliegtocht over de geteisterde streken van Ne derland. De Koningin en Prins Bern hard waren van oordeel, dat hun dochters een volledig inzicht moesten krijgen van de ontstellende ramp, die Nederland heeft getroffen. Deze week zal H.M. de Koningin wederom enkele bezoeken aan de noodgebieden brengen, waarbij ook Texel wordt bezocht. Districtsbureau S.E.C. geopend Aanvragen van voorschotten mogelijk Naar wy vernemen zyn met Ingang van 7 'Februari j.l. voor Zeeland een vijftal districts-bureaux van de schade-enquêtecommissie geopend, die de ten gevolge van de watersnood geleden schade aan goederen (gebouwen, huisraad, bedryfsuitrusting en voorraden, grond gewassen, levende haven en landbouw werktuigen e.d.) zullen registreren. Deze bureaux zijn gevestigd in: i Aan hen,- die reeds thans terugge- Terneuzen; rayon Oost Zeeuwsch- I keerd zijn en daaraan dringend be- Vlaanderen; Oost burg: rayon West J hoefte hebben, kunnen door bovenge- Zeeuwsch-Vlaanderen; Middelburg: rayon Walcheren; Goes: rayon Noord en Zuid-Beveland; Tholen: rayon Tho- len en Sint Philipsland (voorlopig ge vestigd ten kantore van de S.E.C. te Middelburg). Gedupeerden dienen de schade aan te melden op bij genoemde bureaux verkrijgbare aangifte-formulieren. De aangifte dient te geschieden bij het bureau, binnen welks rayon de schade is geleden. Het verdient aanbeveling met het doen van aangiften te wachten totdat men naar zyn woonplaats kan terug keren en de omvang van de schade kan overzien. De mogelijkheid tot het doen van aangifte zal openstaan tot zes maan den nadat 't betrokken gebied is droog gevallen. Avondklok voor Zierikzee Met ingang van Zaterdag is voor Zierikzee de avondklok ingesteld van tien uur 's avonds tot zeven uur des morgens. Het is verboden, zonder schrifte lijke vergunning van de politie de ge meente te betreden, zich in het over stroomde of geëvacueerde gebied van de gemeente, voor welk doel dan ook, te begeven. Dit verbod geldt niet voor militairen, die in deze gemeente zijn of worden ingezet. De. toegang tot de.door borden af gesloten straten, wegen en terreinen is ten strengste verboden. Na eerste sommatie, waar geen gevolg aan wordt gegeven, zal door de politie van de vuurwapens worden gebruik gemaakt. Zierikzee is geadopteerd door Al melo en door de Amerikaanse steden Hays in Kansas eh Danville in Penn sylvania. Prinsessen Beatrix en Irene bij evacué'suit Schouwen, De prinsessen Beatrix en Irene brach ten Zaterdagmiddag in Doorn onverwacht een bezoek aan de evacué's, die juist uit Zierikzee waren aangekomen. Ook werd nog een bezoek gebracht aan de evacué's uit Schouwen-Duiveland, die in het bondshuis van de Nederlandse Protestanten Bond te Soesterberg zijn on dergebracht. Geruime tijd hebben de prinsessen zich met de vluchtelingen onderhouden. Zij deelden speelgoed uit aan de kinderen. De evacué's waren diep ontroerd. noemde bureaux vrijblijvende voor schotten beschikbaar worden gesteld (met uitzondering voor schade aan huisraad). Aanvragen voor voorschotten kunnen zowel schriftelijk als mondeling wor den gericht tot het district-bureau, binnen welks rayon de schade is ge leden. Men beperke het aanvragen van voorschotten zoveel mogelijk. JuUien u-oAAt en dooi In Vlissingcn vroor het 14 graden (Van onze weerkundige medewerker) Na de sneeuwval van Zater dag klaarde de lucht tegen de avond op en in de daarop vol gende nacht daalde het kwik hier in Zeeland tot zeer lage waarden. In Vlissingen werd zelfs de laagste temperatuur van de zeven hoofdwaarne mingsstations in ons land ge meten, namelijk 14 graden Celsius. Zondag steeg het kwik bij Westenwind snel en kwam des middags 2 jp-aden boven 't vriespunt, terwijl het in het Oosten van ons land zeven tot negen graden bleef vriezen. Een front met toenemende wind en sneeuw naderde gis teravond uit het Westen. Het was nog onzeker of Zeeland in de iets zachtere dooilucht, of juist in de vorstlucht zou blij ven liggen. In het grootste deel van ons land zal het koude weer met vorst, met af en toe enige sneeuw, nog aanhouden. Belgische Koninklijke Familie en de watersnood. Koning Boudewyn van België is Zon dag te Brussel teruggekeerd van een kort verblijf aan de t"ranse Rivièra. Belgische bladen was critiek geleverd op het feit, dat de Koning naar de Riviè ra ging, terwijl zyn land nog leed als ge volg van de overstromingen. Dè Belgische prinses Josephine-Char lotte heelt Zaterdag een bezoek gebracht aan de overstroomde gebieden in België. Een Katholieke krant te Antwerpen, heeft Vrijdag de prinses gecritiseerd om dat zij niet een deel van het bedrag, dat voor haar huwelijksgeschenk is ingeza meld, ter beschikking van de getroffenen heeft gesteld. Zaterdag heeft het konink lijk huis bekend gemaakt, dat zij dit nu heeft gedaan en voorts, dat koning Bou dewyn en zyn vader ex-koning Leopold) samen 500.000 francs aan iiet Nationaal Rampenfonds hebben geschonken, 's Ko- nings grootmoeder gaf 100.000 francs. JONGEMAN DOOR AGENTEN NEERGESCHOTEN. Zaterdagmiddag om vief uur werd de Amsterdamse politie gewaarschuwd voor een vechtpartij in een perceel aan de Bil- derdijkkade. Twee agenten gingen erheen en juist toen zij by de woning aankwa men, vloog de deur open en stormde een vrouw naar buiten. Achter haar kwain een 27-jarige jongeman, die twee wind buksen meedroeg. Toen hij de agenten zag, stopte hij en richtte de buksen op hen. Zij zochten dekking in een portiek. Twee andere agenten, die door omstan ders waren gewaarschuwd, konden op een afstand niet zien wat voor yuurwa- ptiis de jongeman: bij zich had. Zuj trok ken hun revolvers en losten drie schoten. Eén daarvan trof de jongeman in de rech terzij. Hij viel neer en moest naar het Wilhelmina-Gasthuis overgebracht wor den. Later is gebleken, dat de ene windbuks geheel onbruikbaar en dat de andere niet geladen was- De jongeman zou gees telijk niet geheel normaal zijn. 281 DODEN IN ENGELAND. Zaterdagavond was het aantal slachtoffers van de overstromingen in Engeland gestegen tot 281. Het door de burgemeester van Londen ingestelde rampenfonds had toen 126.000 pond sterling bijeen. TOCH GEEN BEPERKING VAN DEFENSIE-PROGRAM. De Nederlandse ambassadeur in Wash ington, de heer J. H. van Royen, heeft voor de Amerikaanse radio verklaard, dat Nederland zeker niet het plan heeft zijn defensieprogram te beperken, nu het door de overstroming getroffen is. De ambas sadeur voegde hieraan toe: „Wij zullen alles in het werk stellen om onze ver- plictingen jegens de NAVO na te komen". Het eiland Schouwen is een van de zwaarst getroffen gebieden in het «ver- stroomde land. Viervyfde gedeelte van het eiland staat onder water, bonder den mensenlevens, en het verlies van duizenden stuks vee zyn er te betreuren. Een dykdoorbraak by Oosterland op het eiland .Schouwen. Zeeland gaat weer opbouwen Bespreking van Stichting voor de Landbouw te Goes gehouden De evacuatie van het vee verloopt vlot en naar wens. Het is ge bleken, dat er minder vee is verdronken, dan aanvankelijk werd ge dacht. In Schouwen-Duiveland werd het verdronken vee geschat op 90 pCt; deze schatting zal wellicht teruglopen tot 50 pCt. Aldus vernamen wy van de zijde der Slachting voor de Landbouw in Zeeland. Vertegenwoordigers dezer Stichting hebben Zaterdagmiddag en -avond, een bespreking gevoerd met een deputatie uit de Landelijke Stichting, bestaande uit de heren: Ir G. Royakkers, Ir H. H. Srneenk, Ir D. C. de Ridder, Mr Cerutti en Mr N. M. Zijp. Voorts waren aan wezig de Provinciale voedselcommissa- ris in Zeeland, Ir J. D. Dorst en de con sulenten Dr Ir C. W, G. van Beekom, Ir P. Bouman, Ir Eelkema en de di recteur van de Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, Dr G. Wagenaar. SCHADEREGELING. Na de ramp volgt het herstel en daarom was het eerste punt dat werd behandeld de toekomstige schaderege ling. Deze is waarschijnlijk op korte ter mijn te verwachten ingedeeld naar ver schillende rubrieken. Het ligt in de be doeling om, zodra deze regeling bekend is, hierover een uiteenzetting te geven in de verschillende districten en eva cuatiécentra. Er zal op worden aangedrongen om ook op fiscaal gebied tot redelijke re gelingen te komen met betrekking tot de uit te keren vergoedingen. Voorts werd gesproken over de orga nisatie van het Watersehapswezen in verband het de geweldige ramp in het Zuidwesten des lands. Betreffende de veestapel vernamen we voorts, dat is besloten de stamboek- paarden zoveel mogelijk in enkele delen van de provineie te verzamelen. Er dient, ook, zo besloot men, een Ministers Witte, Suurhoff en Beel op bezoek Daarbij is voor bouw noodboerderijen vijf millioen inbegrepen De totale schade aan verwoeste, zwaar en licht beschadigde boerderijen in de provincie Zeeland wordt momenteel geraamd op vyf en veertig millioen gulden. Voor het zo snel mogelijk onderbrengen van mensen en veestapel In noodboerde rijen zal zeker een bedrag van vijf millioen galden nodig zyn. De schade aan wo ningen in Zeeland (verwoest en beschadigd) kan worden geschat op vijf en twin tig millioen. Deze cyfers kunnen uiteraard slechts onder voorbehoud worden ge geven. Het is een zeer globale schatting, omdat het nog geruime tijd zal duren, voordat precies bekend zal zijn hoeveel boerderijen en huizen zyn vernietigd door het water of schade hebben opgelopen. Het bovenstaande kon Zateraag op de de burgemeester de heer M. Vogelaar. Prov. Griffie van Zeeland worden mede gedeeld aan de minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, die vergezeld was van dr. ir. Z. IJ. van der Meer, directeur-generaal van het ministerie. Uitvoerig is met de provinci ale autoriteiten en met de hoofdingenieur directeur van de wederopbouw in Zee land, de heer M. D. A. Glerum, gespro ken over de vraagstukken, die samen hangen met de organisatie van de dienst voor het opnemen der schade aan hui zen en boerderijen, alsmede over de ver schillende facetten van de regeling, die voor de vergoeding der schade zal wor den getroffen. Het Prov. Bestuur kreeg volop gele genheid zijn mening uiteen te zetten om trent de opzet van de organisatie voor de wederopbouw en het herstel. De minister heeft na afloop der bespre kingen een bezoek gebracht aan Kruinin gen, waar hij per dukw de grote ver woestingen in ogenschouw heeft geno men. Daarna is hij met de provinciale boot van Hoedekenskerke naar Terneu zen overgestoken om via België onze provincie te verlaten. In een vraaggesprek, dat minister Witte gisteravond toestond aan een radio reporter van de KRO, heeft hij meege deeld, te Kruiningen bezocht te hebben Deze ligt ziek te bed op een boven woning in zijn gemeente. De burgemees terswoning is grotendeels verwoest. Mi nister Witte zei aan het ziekbed te heb ben gesproken met deze burgemeester, dia had gezegd, dat wanneer de regering de middelen verschafte, de gemeente bin nen de kortst mogelijke tijd weer zou zijn opgebouwd. Minister Witte was hier door zeer getroffen en zei, dat een der gelijke uitspraak kenmerkend is voor de geestkracht van de bevolking. Zaterdagmiddag kwam de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, met de Staatsse cretaris van Volksgezondheid, dr. P. Muntendam, naar de Zeeuwse hoofdstad voor besprekingen. Deze liepen hoofdza kelijk over de vraag, welke maatrege len getroffen dienen te worden met het oog op de gezondheidstoestand der bevol king in de Zeeuwse rampgebieden. De heer J. R. v. d. Borgh, inspecteur volks gezondheid in Zeeland, was bij de be sprekingen aanwezig. IN ZIERIKZEE. Te Zierikzee zyn in het afgelopen week-end vele autoriteiten, onder wie de minister van binnenlandse zaken, dr. L, J. M. Beel, de Commissaris der Koningin in Zeeland, jbr. mr. A. F, C. de Casem- broot de minister van sociale zaken, de heer J. G. Suurhoff, bijeen geweest. >fpn beraadslaagde over de te nemen maatregelen*. De Commissaris der Koningin ver toefde de gehele Zondag op Schouwen en Duiveland en bracht, na de kerkdienst van 10 uur in de Ned. Hervormde Kerk te Zierikzee te hebben bijgewoond, be zoeken per Engels marinebootje aan ver schillende dorpen. Vandaag (Maandag) bezoekt de Commissaris St Philipsland, vanwaar hij naar Den Haag zal doorrei zen. Zaterdagmorgen brachten ook de visi tatoren van het moderamen van de Ge nerale Synode der Ned. Hervormde Kerk een bezoek aan Zierikzee. Na een bespreking met de plaatselijke predikanten werd ds. C. J. van Royen aangewezen als algemeen gevolmachtig de voor de Ned. Hervormde kerken op Schouwen en Duiveland. DE SITUATIE. De situatie op Schouwen is momenteel ongeveer zó, dat men de geteisterde ge bieden in drie gedeelten kan onderschei den: de Westhoek, het middengedeelte met Schuddebeurs, Noordgouwe, Zonne maire, Blooys en Oud- en Nieuwe Bom- menede, en de polder van Bruinisse tot de Oudedyk. In tegenstelling tot vroege re berichten kan gemeld worden, dat de Sehouwse Dijk, welke voornamelijk het middengedeelte beschermd, niet is door gebroken. De polders staan practisch droog, mara de mensen zijn niettemin geëvacueerd. De Langedyk bij Scharendijke is even min doorgebroken. Een en einder is mede te danken aan het lofwaardige optreden van de Kon. Landmacht en van het de tachement marinetroepen „Jan Willem Friso". De weg naar Ren esse wordt ver hoogd en verhard, daar het haventje van Scharendijke aanvoerhaven wordt voor de Westhoek. De secretarieën van diverse gemeenten zullen hier geconcentreerd worden in een nader aan te wijzen ge meente. premie te worden uitbetaald voor nood- slachtingen en sterlgevallen van het vee, hetgeen volgens de bestaande re geling niet mogelijk is. By de wederopbouw van de veestapel zal gestreefd worden naar de aankoop van t.b.c.-vry en zo mogelijk ook abor- tus-vry vee. Het Bedryfslaboratorium voor Grond onderzoek te Goes wordt een „zout- laboratorium". Reeds vandaag zal Wor den' begonnen met de bemonstering in Zeeuwsch-Vlaanderen. DK MACHINES. De behandeling en liet onderhoud van de uit het water gekomen machines zal natuurlijk speciale aandacht vragen. Hierover is dezer dagen een publicatie te verwachten. Er zal hiervoor speciaal personeel worden aangetrokken, aangezien de schade by een snelle beiianüeiing tot een minimum kan worden beperkt. Het bouwplan voor Zeeland ten gevolge het verloren gaan van bepaalde teelten in verschillende districten vorm de tenslotte een punt van bespreking. HET SAARLAND HELPT ZEELAND. „Saarland hilft. Hilfaktion der Saa, - landischen Regierung Dit stond met grote letters op één der levensmidde lenwagens, die Zaterdagmiddag uit Saarland in Zeeland ariveerae. De co lonne, die bestond uit één keukenwa gen, 3 levensmiddelenwagens (waar in zich ook kledingstukken bevonden) en één wagen met een nood-agregaat voor het opwekken van electriciteit, werd voorafgegaan door een jeep van de Kon. Marechaussee en een Duitse particuliere auto. In totaal kwamen er 15 personen mee. De kledingstukken zijn in Goes uit geladen voor de geëvacueerden en gis termorgen is de keukenwagen naar Kruiningen vertrokken om daar be hulpzaam te zijn by de voedselvoor ziening der bevoiking. De colonne, die naar Zeeland kwam, maakt onderdeel uit van een z.g. unit, waarvan het andere deel in Klunaert was ingezet. Het is niet onmogeujk, dat deze ook hierheen komt, wanneer in Klundert het werk achter de rug is en in de Zeeuwse rampgebieden nog hulp nodig mocht zijn. Benelux-conferentie uitgesteld. De conferentie van het permanent co mité van ministers van de Benelux, die op i4 Februari a.s. op een nog nader te bepalen plaats zou worden genouden, is, als gevolg van de watersnood, enkele da gen uitgesteld. Belgisch vissersvaartuig vermist. De havenautoriteiten van Zeebrugge hebben verklaard, dat de vissersDoot Zeebrugge 527, met een bemanning van vijf personen aan boord, waar schijnlijk verleden week in de storm is vergaan. HET PROCES TEGEN SULTAN HAM1D. Sultan Hainid II zal op 25 Februari voor het Hooggerechtshof te Djakarta terecht staan. De ziting zal openbaar zijn. DE BILT ZEGT: TIJDELIJK SNEEUW. Zwaar bewolkt met tijdelijk sneeuw. Matige tót krachtige Zuidoostelijke wind, later op de dag in het Zuidwesten moge lijk ruimend naar Noordwest en enkele regen- of hagelbuien. Matige tot lichte vorst. In het Zuidwesten echter lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1