In de Goese ontvangstcentra is het rustig geworden* Kantlijn Coördenatie van ramp bestrijding. F1W1 Droeve plechtigheid op de Goese dodenakker. BEWOGEN VERGADERING VAN DE EERSTE KAMER. K AP PIE EN HET DRIJVENDE WOUD LAXEERAKKERTJES Donderdag 5 Februari 1953 PROV. ZEEUWSE COURANT Pagina 9 Stilte na de storm Vluchtelingen worden naar Oostburg doorgezonden. In de ontvangstcentra te Goes, waar de laatste dagen vele honderden vluch telingen zijn „verwerkt", la Woensdag een betrekkelijke rust ingetreden. De stroom van slachtoffers uit Schouwen, die In Yerseke en Wemeldinge worden aangevoerd, wordt thans direct doorgezonden naar Middelburg, waar de eva cuatiecommissaris de verdere bestemming bepaalt. Momenteel worden de meesten In de richting Oostburg afgevoerd. „Het enige werk dat we momenteel nog hebben Is het oplossen van krepeer- gevallen", zo vertelde ons ds Strating. Toen Maandag en Dinsdag de grote toevloed kwam hebben velen onderdak gekregen in huizen, waar dit amper mogelijk was. Het was een oplossing voor enkele dagen, doch thans komen de vragen los om hierin verandering te brengen. Gelukkig beschikt men nog over vele adressen, zodat met veel plooien de zaak geregeld kan worden. Nu de taak voor Goes als ontvangst centrum dus practisch beëindigd is, werd „De Prins van Oranje" als zodanig op geheven. Momenteel worden daar de vluchtelingen geregistreerd, die Vrijdag en Zaterdag een voorlopige uitkering zullen ontvangen op basis van de door de regering gegeven voorschriften. Ook op de commandopost van het Roode Kruis in het stadhuis is door de maatregel van Middelburg een be trekkelijke periode van werkeloosheid Ingetreden. Anders is het echter in het inlich tingencentrum aan de Lange Kerk straat. Doorlopend worden de dames en heren hier nog bestormd met vra gen van mensen, wier familie uit el kaar gerukt is en die thans om in lichtingen omtrent verblijfplaats van ouders of kinderen komen. Velen moeten helaas teleurgesteld worden, doch talloze malen is het gelukkig ook mogelijk aan de angstige onzeker heid van de vragers een eind te ma ken. „U kunt zich niet indenken, welk een grote voldoening ook dit voor ons is", zo merkte ons een der heren op. Op onze tocht langs de hulpdiensten in Goes vertoefden we nog een ogen blik in de wandelkerk. Een diepe stilte hangt er in de grote kathedraal. Stil doen daar de mannen en vrouwen van het Roode Kruis hun werk; bergen en Wie zijn radiotoestel aansluit bij 't voorlezen van de persberichten, moet wel onder de indruk komen yan de stroom van giften aan het Na tionaal Rampencomité en van de groot se hulp, die door het buitenland gebo den wordt. Dat de Nederlanders hun medemen sen helpen, het mocht worden ver wacht. Zij zijn tenslotte zonen en doch ters van één volk. Dat echter het buitenland zo kracht dadig medewerkt om althans een deel der schade té herstellen, Het is meer dan menigeen wellicht verwacht zal hebben. Als de omroeper zwijgt, heeft men moeite om zich de omvang van deze hulp te realiseren. En dan stelt men zich de vraag: Was er nu waarlijk een ramp van zulk «en omvang nodig om de mensheid tot naastenliefde te brengen? Waarom kan dat niet altijd? Het is een dure les, die spoedig vergeten zal zijn. Helaas. Van achter het ijzeren gordijn komt intussen nog geen hulp. Het is tot dus ver gebleven bij betuigingen van deel neming. Wordt de scheidslijn consequent doorgetrokken, ook in tijd van nood? Tot twaalfhonderd-drie-en-twintig is het dodencijfer gestegen. Het zal nog verder stijgen. Nog steeds zijn de gevolgen van de watervloeden Van 1953 niet in volle omvang bekend. De aasgieren evenwel, de plunde raars, de dieven, laten zich door zulk #en dodencijfer niet weerhouden. Zij trekken de noodgebieden in en plun deren en roven. Zij verrijken zich ten koste van hun medemensen, die in de zwartste ellende verkeren. Voor deze onmensen is blijkbaar niets te erg. In 's-Gravendeel, waar nog mensen zijn achter gebleven, heeft men de avondklok in moeten voeren. Ongure elementen ónder de achtergeblevenen, ontzagen zich niet hun medeslachtof fers te bestelen. De politie zal schie ten In Zeeland hebben zich in Vlissin- gen plundergevallen voorgedaan ge durende de eerste rampdag. Voor het overige wordt in onze provincie van dergelijke misdrijven geen melding gemaakt. Wel meldde een blad uit het Westen des lands, dat in Goes een man aangehouden was, die f 40.000 in zijn bezit had, maar de politie kon ons tot dusver geen bevestiging daarvan geven. Laat men intussen deze dieven, deze plunderaars en rovers, deze aasgie- - ren snel voor de rechter brengen. En laat men tegenover hen geen barm hartigheid tonen. Een voorbeeld zal anderen van misdrijven als deze weer houden. De hulpverlening begint op stoot te komen. Waar men aanvankelijk langs elkaar heen werkte, wat be grijpelijk was, omdat veelal geïmpro viseerd moest worden, komt coördina tie tot stand en efficiëntie. Opvallend is de enorme rol, die de radio, bij deze hulpverlening speelt. Slechts minuten duurt het, eer oproepen om hulp in het gehele land bekend zijn. Dat maakt het mogelijk, dat wat snel benodigd is, ook snel voorhanden is en getransporteerd kan worden. Ook het vliegtuig speelt een rol van betekenis. De Zeeuwse hoofdstad heeft er zich van kunnen overtuigen. Om kwart voor vijf Woensdagmiddag landde op de Markt te Middelburg een helicoptère van de Royal Navy. Zij bracht medicamenten, waaraan in Zee land behoefte bestaat. Slechts enkele minuten stond het toestel met zwaai ende wieken op de Markt. Daarna steeg het loodrecht omhoog. Om elders weer hulp te gaan bieden. Helaas bevond zich Woensdagavond bij de oproepen om hulp ook weer een oproep uit Schouwen. Er dreigden nieuwe dijkdoorbraken. En dat terwijl het weerbericht stormachtige wind voorspeld had. identificeren van slachtoffers. Juist waren de eerste 24 slachtoffers naar hun laatste rustplaats gebracht en op nieuw stonden weer een rij van kisten en brancards met vijftien slachtoffers, die de strijd tegen de woeste golven niet hebben kunnen volhouden PADVINDERSKEUKEN. Zo gaat Goes voort hulp te bieden waar dit mogelijk is. En nog steeds komen ook aanbiedingen voor hulp van buiten Zeeland. Woensdagmiddag arriveerde nog een groep padvinders uit Zeist. Tot Maandagavond had deze wakkere ploeg, voorzien van een keu kenwagen. zijn diensten in Zuid-Hol land verricht en op het eerste seintje was men weer in de wagen geklom men om naar Zeeland te vertrekken. Nauwelijks in Goes gearriveerd, volg de daar de order: naar Kattendijke. En onvermoeid gingen de jongens op nieuw op weg om daar de mannen, aan de dijk van voedsel te gaan voor zien. Want ook daar moet het werk onverminderd voortgaan. Militair verdronken. Twee man vermist. Tijdens de hulpverlening aan slacht offers van de watersnood is op 1 Fe bruari de dpi. soldaat E. Kasan,' legernr 260724240 van het regiment zware luchtdoelartillerie Waalhaven nabij Klundert ten gevolge van ver drinking om het leven gekomen. Hij was afkomstig uit Amsterdam. Bij dit ongeval zijn twee militairen van hetzelfde onderdeel vermist. Het zijn de dpi. soldaat N. F. Berg, legernr 310401011, afkomstig uit 's-Gravenhage en dpi. soldaat A. Zwarts, legernr 810501440 afkomstig uit Delft. Onder voorzitterschap van de minister van B. Zaken is 'n coördinatie-commis sie „Watersnood 1953" ingesteld, wel ke de nodige coördinatie in de leiding bij de bestrijding van de ramp en bij de latere verzorging van de getroffe nen zal verzekeren. In de provincie heeft de Commissaris der Koningin de opperste leiding bij de onmiddellijke be strijding van de ramp. .Deze stelt vast wat gedaan moet worden en in welke volgorde. Hoe dit gedaan moet wor den, ware over te laten aan instanties, die daarvoor zijn aangewezen. Evacua ties worden geregeld door de prov. eva cuatie-commissarissen en de centrale evacuatiecommissie. Zijn de geëvacu- eerden eenmaal in de definitieve vlucht oorden, dan is de verdere verzorging zaak van het ministerie van maat schappelijk werk, met inschakeling van de provinciale opbouworganen. Besloten is verder het bijeenbrengen der bijeen- gezamelde goederen op te dragen aan het Rode Kruis, terwijl het nationaal rampenfonds de centrale inzameling van gelden regelt. De militaire bijstandregeling. De commandant 3e militaire afdeling in Den Bosch bericht aan civiele auto riteiten in Brabant en Zeeland, die bij stand wensen, dat nu 18 uur op 3 Fe bruari de navolgende regeling geldt: a) Civiele aanvragen richten tot Den Bosch, telef. 8181. b) Evacuatie-aanvragen richten tot Den Bosch, telef. 8348. c) Militaire bystand richten tot Den Bosch, telef. 5741 of 5742. De noodgebieden voor wat Zeeland betreft zijn als volgt ingedeeld: Zeeuwsch-Vlaanderen: commandant kap. Haersma Buma te Terneuzen. Noord-Beveland, Zuid-Beveland ten Westen van het kanaal Hansweert Wemeldinge: commandant majoor Pot- teboom in Middelburg. Tholen, Bergen op Zoom, Ossendrecht, Halsteren, Roosendaal, Zuid-Beveland ten Oosten van het kanaal Hansweert- Wemeldinge commandant luit. kol. Pino in Bergen op Zoom. Steenbergen, Fijnaart, Dinteloord, Willemstad, Oud-Tholen, Sint Philips- land, Schouwen-Duiveland: comman dant kol. Anthonie in hét gemeentehuls te Steenbergen. (Advertentie) Van „luchtjes" gesproken... iaat de lucht van koken, bakken ea 'braden niet in uw woning rondhangen. Alle keukengeuren worden door Air-Wick even prompt weggenomen als de rooklucht uit uw woonkamer. ^°°K EEN NEU* CONVOOI VOOR THOLEN. Een convooi platboomschuiten lag vannacht gereed met 100 man com mandotroepen en 100 man van de Franse genie, die over prachtig mate riaal beschikt, om heden naar Tholen te vertrekken. Hier zal men een bin nendijk in de meest Zuid-Oostelijke punt van het eiland gaan versterken, De rest van het eiland, ongeveer 8C procent, zal voorlopig worden prijsge geven. Eerste slachtoffer van watersnood teraardebesteld. Woensdagmiddag is op de Noorderbe graafplaats het. stoffelijk overschot van het eerste slachtoffer van de overstro mingsramp in Vlissingen de heer F. de Jonge ter aarde besteld. Deze begrafenis werd slechts bijgewoond door enkele fa milieleden; aan de groeve werd piet ge sproken. De twee andere slachtoffers zullen van daag worden begraven. Brandweer van Vlissingen van standplaats veranderd. Door de belangrijke schade welke de brandweergarage te Vlissingen heeft op gelopen, heeft de brandweer zich genopd- zaakt gezien zijn wagens in een ander gebouw onder te brengen. De wagens zhn nu geStationneerd in garage De Muynck aan de Paul Krugerstraat. Men verzoekt ons met klem er Öe aan dacht op te vestigen, dat de brandweer voorlopig alleen te bereiken is onder muxuner 2008 in Vlissingen. Toestand in de omgeving yan Kamperland. j De onrustpolder nabij Kamperland is voor een vierde gedeelte ondier wa ter gelopen. De gaten in de zeedijk van deze polder zijn momenteel zover gestopt, dat bij zeer gunstig weer geen water meer binnenloopt. Het wa ter is thans aan het zakken. De zee dijk van de Anno Frisopoldér is bij de inlegdijk doorgebroken. Het vee is in veiligheid gebracht. Op het sportterrein en in de omge ving daarvan werden Maandag er Dinsdag door vliegtuigen voedselpak ketten, rubberboten en zandzakken af geworpen. Het voedsel werd onder de geëvacueerden verdeeld. In de Mariapolder is een lijk van een vrouw aangespoeld. Aan de kust langs Kamperland spoelen cadavers van verschillende dieren aan, die met tractors bijeen gereden en later per schip afgevoerd worden. Rijssen adopteerde Oosterland, De gemeenteraad van Rijssen (Ov.) heeft besloten de gemeente Ooster land evenals na de bevrijding te adop teren. Souburg buiten gevaar. De burgemeester van de gemeente Sou burg heeft de bewoners laten weten, dat Souburg als buiten gevaar mag worden beschouwd. MOEDIGE REDDING. In de nacht van 3 op 4 Februari is op Schouwen Duiveland een aantal men sen van het dak van een huis gered door het stoutmoedige optreden van een re serve-kapitein-vlieger van de lucht macht, die met een sportvliegtuig drie rubberboten afwierp tijdens een moeilij ke vlucht in het duister. Deze reserve-of ficier, de heer J. Hoekstra die zich thans niet in actieve dienst bevindt, stel de zich met zijn Fairchild-vliegtuig be schikbaar voor reddingswerk op punten, waarvan bekend was, dat zij tot de z.g. noodadressen behoorden. Hij voerde drie rubberboten mee, voorzien van lange touwen, die hij tussen 2 en 5 uur in de ochtend van 4 Februari met succes op een benarde plaats op Schouwen-Duive land heeft kunnen neerlaten. De lange touwen gebruikte hij om verbinding tot stand te kunnen brengen tussen de men sen op het dak en de reddingboten, die in de nabijheid in het water terecht kwamen. Dank zij deze touwen konden de in nood verkerenden de boten naar zich toe trek ken en deze vervolgens gebruiken om zich van hun benarde positie te verwij deren. Dezelfde vlieger heeft reeds vóór dit nachtelijk avontuur daadwerkelijk en vrijwillig aan het reddingswerk uit de lucht deelgenomen en is ook thans nog op dit gebied actiet 24 doden in massagraf bijgezet. „Jezus Christus is onze enige troost." Gistermiddag zijn op de alge mene begraafplaats te Goes 24 ver dronkenen in een massagraf aan de schoot van de aarde toevertrouwd. Familieleden van de overledenen en talloze belangstellenden maakten deze begrafenis van de 24 slacht offers mee, waarvan er slechts 15 waren geïdentificeerd. Het kistje van de vier maanden oude Maaike Giezen opende de lan ge rjj van kisten. Slechts enkele bosjes tulpen dekten het massagraf. De burgemeester van Goes, mr W. C. ten Kate betuigde namens de in woners van Goes de diep gevoelde deernis met de getroffenen. In zijn toespraak gingen zijn gedach ten uit naar de familieleden van de overledenen van wie de namen be kend waren. In het bijzonder herdacht burgemeester ten Kate de vele familie leden van de onbekende doden, welke familieleden hun dierbaren de laatste eer niet konden bewijzen. „Het moet voor ons een troost zyn", zo zei burgemeester ten Kate, „dat alles komt uit Gods hand. Hier hebben we geen blijvende stad. Alles moeten we aan hem toevertrouwen". Ds W. C. v. Burgeier, Ned. Herv. pred. te Kruiningen las aan het graf voor het twaalfde hoofdstuk uit de klaagliederen van Jeremia. „Gods Woord leidt ons ook thans aan dit graf", zo sprak ds Burgeler. „Al Gods golven en Zijn ba ren zijn over ons heengegaan en hebben ons getroffen. Wij woonden in een land van vrede en voorspoed. Wij leefden on bezorgd verder. Toen kwam plotseling God. Hij trof ons dodelijk. „Zo gij al leenlijk vertrouwt in een land van vre de, hoe zult gij het dan maken in de verheffing van de Jordaan", zegt Gods Woord. De verheffing van de Jordaan kwam en velen kwamen om. Nu komt 't er op aan of ons geloof sterk is. God leert ons nu, dat we alleen op Hem moeten vertrouwen en alle aardse din gen moeten vergeten. Op Hem moeten we vertrouwen. Het zaad, dat in dit graf gezaaid wordt, zal misschien rijke vruchten dra gen voor ons volk. Misschien zal ons volk nu leren met Hem rekening te hou- VAN MARKT en veiling MIDDELBURG, 3 Febr. Fruit: Jo- nathan 326; Goudreinette 818; Golden Delicious 1112; Lombart Calville 21; Zure Bellefleur 45; Ap pels kroet 49; St. Remy 67: Confe rence 5,^ Court Pendu 35; Comtesse de Paris 12; Beurré Hardy 10; Gieser Wildeman 8; Harms Harkes 56; Pe ren kroet 34; Groenten: Andijvie 98, Bloemkool C 20; Uien per kg. 14—23; Kroten per kg. 5—14; Witlof 6780. Veldsla 195205; Sla per kg. 125133; Rodekool 720; Wijnpeen 810; Spruiten 4373; Prei 2039; Boere- kool 823; Savoyekool 14—34. „Moge zij allen in de uren van de nood de sterke hand Gods hebben ervaren." Ook de Eerste Kamer kwam bijeen. De voorzitter, mr Jonkman, sprak een gevoelvol woord over de grote ramp welke ons volk heeft getroffen. Van de zware verliezen In de 2e wereldoorlog geleden, begon ons herstel op gang te bomen. Wederom moet op grote schaal en met offervaardigheid hulp worden geboden aan wie van huls en werk verdreven zijn. Opnieuw zal in de geteisterde gebieden de wederopbouw moeten worden ondernomen. Na-, tionaal is de ramp echter ook in deze zin, dat ons volk altijd watersnood met eensgezindheid en volharding bestrijdt. Ook uit deze ramp zullen wy hoe zwaar die ons ook treft lering trekken voor de toekomst. Hem schoot daar bij te binnen hoe den Doolaard tegen het einde van zyn „Het verjaagde wa ter" schryft over „de stoutmoedige droom van de Nederlandse waterbouw kunde: voor het jaar 2050 alle Nederlandse zeegaten, behalve de Schelde af te dammen". Hij gaf de regering de verzekering, dat ook deze Kamer bereid is mee te werken aan wat aan hulp, herstel en aan vernieuwing geboden zal blijken. De voorzitter gaf hierna het woord aan minister Beel. Deze bracht dank voor de gelegen heid hem geboden om namens de rege ring ook in deze vergadering een ver klaring af te leggen, nu ons volk in diepe rouw is gedompeld door de ont zaglijke ramp, welke Nederland heeft getroffen. Met grote erkentelijkheid neemt de regering kennis van uw ver zekering dat deze Kamer bereid zal zijn haar ten volle te schragen in de zware taak, waarvoor zij zich ziet ge steld. Zij wist zich trouwens hiervan bij voorbaat overtuigd. Nog steeds dra- Plotseling klaarde Kappie's gezicht op. „Ik weet al een oplossing, jong!" riep hij, „laat my die boompjes maar ver voeren. Ik zal ze levend overbrengen!" „Maar", zei de boomkweker, „hoe wilt ze dan vervoeren? Ze moeten in vaste grond staan, mogen niet in potten en..." „Ja, ja", viel Kappie hem ongeduldig in de rede, „en daarom stel ik voor een schuit met aarde te vullen en de bomen daarin te planten. Dan hebben ze toch zeker vaste grond genoeg!" ,Dat is de oplossing", riep de boom had gevonden. Izondere slt in, dat hij een slee; het is een heel bijzondere sleep", ger voor drijvende tuin gediend. Maar", voegde hij er aan toe. Deze mededeling werd met groot wantrouwen ontvangen. „Wat is hef?", piepte de Maat, „waarom kweker verheugd. „Ik kan wel aan een Kap; brede, platte schuit komen, die daar telle prachtig voor geschikt is. Die heeft vroe- „En ger voor drijvende tuin gediend. Maar", voegde hij er aan toe, „dat zal wel moei lijk sleepwerk worden". „Laat dat maar aan mil over", zei Kap- altijd iets bijzonders? Eerstdaags moeten pie, „ik heb vroeger wel meer rare sle- wij nog eilanden verslepen of„Je pen gehad". bent er niet ver naast", merkte Kappie De zaak was nu gauw beklonken. Te- onverstoorbaar op, „Het is een drijvende vreden drukten zij elkaar de hand en een tuin. Je zult onderweg wat moeten tui- half uurtje later kon een vergenoegde nieren, jong". gen land en volk de lidtekenen van de beproevingen, in oorlog en bezetting ondergaan. Te midden van onze arbeid, gewijd aan de geestelijke sociale en economische reconstructie worden wij thans opnieuw getroffen door een cata strophe, waarvan wij de omvang nog steeds niet volledig vermogen te over zien. Hierna gaf hij een overzicht van de tot heden bekende toestand en de door de regering genomen maatrege len. Iedereen deed wat de hand te doen vond en zo is gered wat gered kon worden en leed verzacht waar het maar mogelijk was. Ons land is eerder door grote watersnoden getroffen, maai ik geloof niet, dat ooit bereidheid om te helpen zo spontaan en zo algemeen is geweest. De gemeenschappelijk door stane oorlog en bezetting- en de nieu we dreigingen waaronder wij gebukt gaan zal dit gevoel van verbondenheid en van behoefte aan eendracht hebben doen groeien en nu ons volk door deze onverwachte natuurramp is getroffen, is dit op zo prachtige wijze tot uiting gekomen. Door het geweld der wateren zijn meer dan honderden dochters en zonen van ons volk meegesleurd en hebben hun levens gelaten. Tiendui zenden zijn van hun haardsteden ver dreven. Mogen zij allen in de uren van de nood de sterke hand Gods hebben ervaren en Zijn genade deelachtig zijn geworden. Zegene Hij allen, die nog steeds in nood verkeren, en verlene Hij aan ons gemeenschappelijk pogen Zijn onmisbare steun. Moge ons volk, Hem indachtig, onder het bezielend voorbeeld van onze geëerbiedigde Vorstinne en van de leden van ons Vorstenhuis de volle inzet van zijn beste krach ten in grootste offervaardigheid blijven geven opdat Nederland spoe dig weer herrij ze. Van de 24 slachtoffers, welke ter aarde zijn besteld, konden er 15 worden geïdentificeerd. De na men van deze slachtoffers luiden: Maaike Giesen, 4 maanden, Wol phaartsdijk. M. J. v. d. Male-Raamsdonk, Nieu- werkerk. Wed. Hoek van Dyke, Wolphaarts- dijk. Gysbrecht Heijnsdük, Wolphaarts dijk. Jae. Heünsdijk-op 't Hof, Wol- phaartsdijk. Dina van Da mme, geb. 12 Novem ber 1877, Wolphaartsdijk. Adriana van Damme, 23 Juni 1901, Wolphaartsdijk. Cornelia Mol-Janssens, 19 Octo ber 1875, Oudelande. Elisabeth Geleedst, 11 April 1887, Wolphaartsdijk. Helena de Jonge-Boogerd, Ouwer- kerk. Adriana de Bill-Krabbe, 70 jaar, Nieuwerkerk. Jan Lievense, 92 jaar, Nieuwer kerk. Toos Kleemans-Kate, Nieuwer kerk. Lina Zorge, Nieuwerkerk. Jaantje Bolyn, Ouwerkerk. den. Zo kan misschien uit dit graf vre de en voorspoed bloeien. God trooste allen. Dit moeten wj| weten, dat onze Enige Troost belde in leven en sterven is, dat wy, niet ons eigen, maar het eigendom zyn van on ze getrouwe Zaligmaker Jezus Christus, Die ons verlost heeft van al onze zon den en ons zal leiden naar zyn eeuwig Vaderhuis". „De stem des Heeren heeft geklon ken", zo zei ds Koolstra, Geref. pre dikant te Kruiningen, voordat hij on der doodse stilte de Geloofsbelijdenis las. Ds Koolstra besloot deze immense droeve plechtigheid met het lezen van het Onze Vader. Hierna volgde de stille rondgang van de nabestaanden langs het massa graf, waarbij zich tonelen afspeelden, die zich niet voor dit verslag lenen. Burgemeester mr W. C. ten Kate, dankte allen voor de belangstelling. (Advertentie) Inwendige znlverbeidl is het behoud van Uw gezondheid. I Neem eens per week één of twee I Oproep van classis IJzendijke. De praeses der Classis IJzendijke roept alle Hervormden op, zich a.s. Zondag iit de kerkdiensten te willen verenigen in dank aan God voor de verkregen uitred ding in stormgevaar en voorbede voor de nabestaanden van slachtoffers en te bid den om kracht tot herstel van geleden schade. De uren der kerkdiensten zullen plaatselijk worden bekend gemaakt. Middelburg. 25-jarig jubileum bij Vitrite. Op 1 Februari j.L was het 25 jaar ge- i leden, dat de heer P. de Visser, thans chef van de tekenkamer, als jong teke naar zijn intrede deed bij de Vitrite. Hoe wel, onder dramatische omstandigheden werd dit feit Maandag j.L in een bijeen komst met de directie en een groot aan tal medewerkers uit het bedrijf herdacht. De directeur, de heer ïr J. P. BerdenÜ van Berlekom noemde de heer de Visser in zijn toespraak een van de meest ge waardeerde medewerkers en prees in hem zijn enthousiasme en constructief vernuft. Hierna bracht ook directeur B. A. Hesselink de jubilaris zijn felicitaties. Namens de heer Kranen, die momenteel in het buitenland vertoeft en andere be ambten voerde de heer Haag het woord. Hij schetste de heer de Visser als de lo pende technische vraagbaak voor ieder een en noemde hem een opgewekte mede werker. De heer Kunst bracht hierna de gelukwensen van de verdere beambten over en bood hem namens de beambten een exemplaar van de kleine Winkler Prins aan. Ook voerden nog het woord de heren Hendriks en Meliefste. De heer de Visser dankte de directie en verdere aanwezigen voor hun waar derende woorden en cadeaux. AAGTEKERKE Interkerkelijke samenkomst. In de Geref. Gemeente werd een interkerke lijke gebedsure gehouden. Voorgangers waren ds Theunissen, ds Pontier en as Rijksen te Middelburg. Aan de uit gang werd een collecte gehouden voor het Nationaal Rampenfonds. Medegedeeld werd, dat er een huis aan huiscollecte zal worden ge houden. O.- EN W.-SOUBURC- Vlijt en Volharding". De muziek vereniging „Vlijt en Volharding", al hier, die op 7, 14 en 21 Februari a.s. haar jaarlijkse uitvoeringen zóu ge ven, heeft deze afgelast. De gelden, die anders voor de uitvoeringen zou den zyn gebruikt, ten bedrage van f250.—, zijn gestort op rekening van het Nationaal Rampenfonds. Bravo „Vlijt en Volharding!" Dank- en bidstond. In de Geref. Kerk werd een dank- en bidstond gehouden, waarin voorgingen ds Bre- derveld en ds de Stoppelaar. Na het dankgebed werd staande het Wilhel mus gezongen. WESTKAPELLE ZIEKENHUISVERPLEGING In de gisteravond gehouden vergade ring van de Ziekenhuisverpleging West- kapelle, werden de heren P. Minderhoud en P. Lievense als bestuursleden herko zen. Getracht zal worden de verzekering uit te breiden tot drie groepen. AXEL Gouden jubileum. Vorige week Za terdag herdacht de heer D. A. v. d. Berge de dag, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de aannemersfirma P. A. van Hoeve. De jubilaris, die tevens zijn 65e verjaardag vierde, werd met zijn huisgenoten door de patroon afgehaald om dit heuglijk feit ten huize van de heer van Hoeve te vieren. De heer v. d. Berge ont ving o.m. een enveloppe met inhoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3