DODENCIJFER THANS 1272 PROVIHC1ALE ZEEUWSE COURANT Overweldigende hulp uit de gehele wereld Ee^deniystële Terneuzen werkt aan zijn herstel Zondag algemene gedenkdag Schade nog niet te schatten Minister Mansholt in Goes Brandstof voor de poldergemalen Op Schouwen hoort men ontzettende wanhoopsverhalen Minister Mansholt: „ramp zonder weerga, maar niet versagen!" Snel recht Buiöilaci uitgave van do «rma Provln- rUrectio* KWvan de Velde en E\ B. den Boer. Adj. W. de Pagter. IXoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per wiek, f5.45 per kw., fr. p. p. f5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE. BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN 5 Februari 1953 i 22 Ct. por mm. Minimum por advertentie t 3.Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max. 8 regels) van I6 regels f 1.Iedere regel meer 10 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 58-60. tel 2356 4 Urnen (b.g.g. 2861 ot 2160). Middelburg, Markt 51, lel. 3841. Goes, L. Vorslstr. 63, tel. 2475 (b.g.g. 2228). Oostburg, Finlandstr. 2, tel. 16. Terneuzen, Brouwerijstr. 2. Z'zee, N.Bogerdj>tr. C 160, teL 26 Militaire vliegers speuren over waterwoestenij Goeree-Overflakkee wordt geheel geëvacueerd Het aantal slachtoffers van de overstromingsramp stijgt nog steeds en bedraagt thans 1272. In Zeeland zijn 428 doden geborgen. Hoeveel er echter nog gevonden zullen worden, niemand weet het. Overweldigend is de hulp die wordt verleend uit binnen- en buiten land. Door transportvliegtuigen werden gistermiddag in nog geen zes uur bijna zestigduizend zandzakken, twaalfduizend broden, tweedui zend liter drinkwater, bussen voedsel, dekens en rubberboten uitge worpen. Bij hét Nationaal Rampenfonds s tromen de gelden binnen. Gister avond om zeven uur kwam men reeds tot eeH bedrag van f 7.131.000. Militaire vliegers van vier naties Nederlanders, Amerikanen, Britten en Belgen speuren van het krieken van de ochtend tot de avond invalt over de waterwoestijnen van Goeree- Overflakkee, Schouwen-Duiveland, St. Philipsland, Tholen. Jagers, transport toestellen, amphibie-vliegtuigen, hef- schroefvliegtuigen, ongeveer honderd dertig bij elkaar, doen moedig hun werk. Beneden in het. gore water zwem men de „ducks". Deze varende auto's zijn een ware uitkomst gebleken by de reddingspogingen. Met veertig tegelijk vervoeren zij snel en veilig de slacht offers, die anders reddeloos verloren zouden zijn. BUITENLANDSE HULP. In Zweden zijn tot nu toe 564.000 kronen, w.o. een koninklijke gift, in gezameld. In Zwitserland werd 1.198.000 francs bijeen gebracht. Der tien landen schonken het internatio nale Rode Kruis te Genève ruim 500.000 dollar, w.o. een Italiaanse gift van 350.000 dollar. Bij een bank te Pa rijs werd tot nu toe 2 millioen francs gestort. Uit Frankfort in West-Duitsland is een vliegtuig met dekens en medica menten naar Nederland vertrokken. Uit Rome vertrokken vanochtend vier vliegtuigen, die in Nederland bij eva cuatie en opsporing zullen helpen en op de terugreis een eerste convooi kin deren meenemen. Uit Arcachon in Frankrijk zijn Woensdag twee hef- -het nenuaigaë roJ den. West-Duitsland stelde vier motor boten van de douane en een groot aan tal motorreddingboten ter beschikking. Uit Genève komt een colonne Rode Kruis-auto's. Tien zenders van Europese radio- omroepen zullen een gezamenlijke op roep tot hulp uitzenden. GOEREE EN OVERFLAKKEE WORDT GÊEVACUEERD. Alle vrouwen en kinderen zullen van Goeree en Overflakkee worden geëvacueerd. De betekent dat er nog maar zeer weinig bewoners op het eiland zullen overblijven. Een duizendtal is naar Den Bosch gegaan en een groot aantal naar Utrecht via Middelharnis. In Nieuwe Tonge is de toestand thans zeer kritiek geworden. IiX en rond Terneuzen is men met man en macht begonnen met de her stellingswerkzaamheden. In de stad zelf worden de in de straten geslagen gaten gedicht. In de omliggende pol ders, de Nieuw Neuzenpolder en Othe- nepolder werd gisteren begonnen met het herstel der dijken. Een aanvang werd gemaakt met het leegpompen van de Serlippenspolder. Van verschil lende zijden werden gisteren en eer gisteren in Terneuzen zendingen goe deren ontvangen, die onder meer in het veilinggebouw worden opgeslagen. Uit Gent (België) arriveerde 'n kraan wagen met bedienend personeel van de brandweer aldaar, die onmiddellijk is begonnen met het vervoeren en be graven van cadavers uit de onderge lopen polders. De gemeenteraad van Terneuzen komt vandaag in spoedeisende verga dering bijeen, ter behandeling o.m. van een voorstel van B. en W. tot het ver lenen van voorschotten tot een maxi mum van f 50.000 voor het doen van uitgaven ten behoeve van de slachtof fers van de watersnood. Met ingang van morgenochtend zul len met de veerdienst Terneuzen Hoedekenskerke, welke dienst wordt onderhouden door de „Koningin Em ma", weer auto's worden vervoerd. Door de politie te Terneuzen werd Dinsdagavond aangehouden W. v. D., wonende Javastraat aldaar, die werd betrapt toen hij trachtte op het ter rein bij het nieuwe ziekenhuis, waar zandzakken voor de dijkversterking worden gevuld een vijftal nieuwe zak ken te ontvreemden. Tegen de rover werd proces-verbaal opgemaakt. De burgemeesters van Terneuzen, Zaamslag en Hoek hebben een verbod uitgevaardigd om zonder noodzaak of zonder daartoe gerechtigd te zijn de zeedijken en de ondergelopen gebie den in hun gemeenten te betreden. De politie zal tegen overtreders streng op treden. Klundert is geheel geëvacueerd. Het dorp staat voor negentig procent on der water. Honderden mannen van de genie en burgers werken hier aan de dijken. PRINS VLOOG BOVEN ZEELAND. Met iedere beschikbare camera legt Polygoon-Profilti de nationale ramp op duizenden meters filmband vast. Deze ramp zal in al zijn oneindige droefheid voor het nageslacht bewaard blijven. Sinds Maandagmorgen worden die films per vliegtuig naar alle wereld delen gezonden. „Ik heb moeten filmen", zegt de chef cameraman Piet Buis, „maar is was het moeilijk om koelbloedig en nuchter je camera te richten op zo veel menselijk leed. Ik heb mezelf in geprent: Het buitenland moet dit ook weten. Er moet hulp komen". De heer Buis is gisteren van het vliegveld Soesterberg opgestegen in de Dakota, die Prins Bernhard zelf be stuurde. Naast de Prins nam majoor vlieger Gerben Sonderman plaats. „De Prins heeft heel Zeeland over gevlogen", vertelde Buis. „Hij was zichtbaar getroffen en zeide zich dit niet te hebben kunen voorstellen. Op het vliegveld Valkenburg is de Prins tenslotte geland". Minister Algera confereerde in Zierikzee De eerste gemeente, die de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, op zijn tocht door de geteisterde gebie den heeft bezocht was Zierikzee. De be windsman en de autoriteiten van de rijkswaterstaat, die hem vergezellen, heb ben een bespreking gehad met het colle ge van B. en W. van Zierikzee in het vijf eeuwen oude stadhuis, dat geheel spaard is gebleven. Goederen uit België, Vandaag arriveren uit België te Mid delburg: ruim 400 rubber handschoe nen en rubber laarzen, 50 kinderbed jes, vele dekens, verband- en genees middelen en kleding. Dit is medege deeld door het Ned. consulaat te Gent. De regering deelt mede: In verband met de ramp welke Ne derland heeft getroffen, hebben de gezamenlijke kerken besloten a.s. Zondag in de kerkdiensten op te roepen tot bijzondere ver ootmoediging, tot gebed en tot offer. H.M. de Koningin zal zich om 1 uur op die dag door de radio tot ons volk richten. De programma's der omroep verenigingen zullen het stempel dragen van herdenking van en bezinning op het geleden leed. De regering spreekt de ver wachting uit dat algemeen in het openbare leven met het bijzon dere karakter van deze Zondag rekening zal worden gehouden. De eerste officiële lijst met de na men van de mannen en vrouwen, de jongens en meisjes, die het leven heb ben verloren bij de grote stormvloed in de nacht van Zaterdag op Zondag, kan thans worden gepubliceerd. Het zijn allen inwoners van Kortgene en Kats geweest. De stoffelijke overschot ten zijn geïdentificeerd en dr. Maas uit Colijnsplaat heeft de lijkschouwing verricht. Gistermiddag om half vier zijn de lichamen aan de aarde toever trouwd. Het waren: 1. P. A. de Looff (1883) Kortgene; 2. Ja. Ca. Schrier (1907) Kortgene; 3. Aa. Verhulst (1896) Kortgene; 4. H. van Vliet (1892) Kortgene; 5. Ca. Bollen (1922) Kortgene; 6. Ha. Aa. Kramer (1952) Kortgene; Ge. v. Vliet (1905) Kortgene; 8. J. Boer (1948) Kortgene; 9. La. Koster (1899) Kortgene; 10. J M. Engelvaart (1869) Kortgene; 11. Ja. Koets (1873) Kortgene; 12. A. Clement (1912) Kortgene; 13. Chra. Huijge (1913) Kortgene; 14. J. J. Clement (1943) Kortgene; 15. Ba. N. Clement (1947) Kortgene; 16. Wa. Sa. Timmer- j man (1949) Kats; 17. J. F. Weijs (1909) Kats; 18. Ne. H. P. Weys (1945) Kats.j Een beeld, zoals men dit thans op vele plaatsen vindt: woningen, die eruit zien alsof ze door een bombardement zijn getroffen. Grondwerkers uit Brabant voor Sloedam en Suzannapolder. Naar wij vernemen arriveert van daag op Walcheren een ploeg van 400 grondwerkers.uit Noord-Brabant en de omgeving van Nijmegen. Deze vaklie den, wier hulp voor het dijkherstel natuurlijk hogelijk wordt gewaardeerd, zullen te werken worden gesteld op de Sloedam en in de Suzannapolder, waar hun hulp het meest nodig is. Het ligt in de bedoeling dat zij in ploegen dag en nacht zullen doorwerken. Ir. Swaters: cresmaad Biacrekprlro zorgt voor Walcherens water Personeel van W.M.Z. doet wat het kan KONINKLIJKE GIFTEN H.M. de Koningin heeft het Paleis Het Loo aangeboden voor geëvacueerden. Prinses YVilhelmina heeft haar particulie re auto, een „Cadillac" ter beschikking gesteld, die met levensmiddelen gevuld naar de geteisterde gebieden is vertrok ken. De heer P. Kas. directeur der Wa terleiding My. Midden Zeeland te Vlis- singen, deelde ons omtrent het pro bleem der drinkwatervoorziening het navolgende mede: Het pompstation Biggekerke is intact, dat op de Sloe dam staat onder water. Er is getracht om rechtstreeks water uit Goes naar Vlissingen te leveren, maar deze po ging is mislukt. Dientengevolge drijft de watervoor ziening van Walcheren thans op het zo gesmade, waardeloos geachte pompsta- Biggekerke. Dit levert water aan "V ..dingen, Westkapelle, Zoutelande, Meiiskerke, Koudekerke, Biggekerke, Souburg, Ritthem, Nieuwland en een deel van Arnemuiden. Aanvankelijk werd ook water geleverd aan Middel- 1 -irg, maar dit is nu gestopt. Wel tan ken er nog wagens voor Middelburg. Zo nodig kunnen ook Domburg, Oostkapelle, Vrouwenpolder, Aagteker- ke en Grypskerke van water worden voorzien, maar dit zal alleen in geval van uiterste nood geschieden, omdat Biggekerke niet onuitputtelijk is. Wat het watergebrek op de Vlissing- se boulevards betreft, vernamen wij van de heer Kas, dat er goede kans is, dat de boulevard-bewoners vandaag Hij sprak met Zeeuwse landbouwautoriteiten. Minister S. L. Mansholt is gisteravond in Goes gearriveerd waar hij heeft over nacht in hotèl „De Korenbeurs". Gister avond voerde hij in tegenwoordigheid van ir. F. P. Mesu, directeur van de cultuurtechnische Diensten, ir. Herweyer, directeur van de Rijksdienst voor Land- bouwherstel, een bespreking met voor aanstaande Zeeuwse landbouwautoritei ten over in de toekomst te nemen maat regelen. De minister was van plan hedenmorgen zijn tocht door het getroffen Zeeland voort te zetten. Vijftig baby's geboren in K,M,A.~gebouwen te Breda. Blijkens een mededeling uit Breda werden daar in de gebouwen van de K.M.A. sedert het uur van de ramp die Nederland trof 50 baby's geboren. Zo als bekend zijn in de K.M.A. ongeveer duizend evacué's ondergebracht. v/eer water zullen krijgen. De oude stad zal geleidelijk weer ingeschakeld worden. De heer Kas verklaarde zeer tevre den te zijn over de inspanning, die het personeel zich getroost om alles zo spoedig mogelijk te herstellen. Dank baar wordt ook gebruik gemaakt van de van buiten aangeboden hulp, die zeer aanzienlijk is. Brandstof voor poldergemalen. In Middelburg is een tankboot aan gekomen met benzine en petroleum, waarmede de poldergemalen op Wal cheren kunnen worden voorzien. Bij Stavenisse bestaat er geen dijk meer „De schade aan waterstaatswerken in onze provincie is nog absoluut niet te ramen. Misschien, dat wij ons vol gende week aan een globale raming kunnen wagen, maar dan is het best mogelijk, dat wij er nog vijftig pro- 4«?A.naast zijn. Wij zullen het herstel- lioenen kunen betalenaxons verklaarde gistermiddag ir H. D. 3. Swaters, de hoofdingenieur-directeur van de Prov. Waterstaat, toen wij hem naar zijn mening omtrent de situatie vroegen. Aan de hand van de gistermiddag beschikbare berichten, kon het volgen de algemene beeld van de herstel werkzaamheden worden verkregen. Op Walcheren wordt hard gewerkt aan de versterking van de binnendijk van de Oranjepolder, teneinde te voorko men, dat het Kleverskerkse gebied en Arnemuiden nog verder worden over stroomd. Aan de dichting van de ga ten in de Oranjepolderdijk wordt eveneens gewerkt, hetgeen ook het ge val is in de Suzannapolder. Dit werk is noodzakelijk om de Sloedam zo spoe dig mogelijk voor het verkeer te kun nen openstellen. Op Noord-Beveland wordt getracht de binnenpolders vrij van water te krijgen. De Stadspolder rond Kort gene ligt droog. De gaten in de dijk van de Westkerkepolder bij Wol- phaartsdijk op Zuid-Beveland worden gedicht. Voor de dichting van de ope ningen in de dijk van het waterschap Ellewoutsdijk worden maatregelen ge- imen. Van Schouwen en Duiveland kan het volgende w den medegedeeld: zo snel mogelijk wordt gezorgd voor het dich ten van de gaten in de havendijken van Zierikzee, teneinde het normale scheepvaartverkeer weer mogelyk te maken. Gehoopt wordt, dat binnen en- Jansland en Bruinisse ""züaf zyn "aSh^T- 'braeht. De polder Bruinisse zal dan weer droog vallen, want de zeedijken liepen geen schade op. De zeedijk van het waterschap Burgh en Westland is voorlopig gedicht, maar de toestand is nog moeilijk. De polder liep onder. De duinafslag is in Westelijk Schouwen schrikbarend. De haven van Schelp- hoek, met de havenplateaux en gebou wencomplexen, is volkomen verdwe nen. Er ontstond een gat van 200 tot 250 meter. De toestand bij Stavenisse op Tholen is zeer zorgelijk. Noodherstel is hier volslagen onmogelijk, omdat de dijk niet meer bestaat. Andere concrete gegevens van het eiland ontbraken gistermiddag nog. In Z.-Vlaanderen heeft men de situa tie thans in de hand. Militairen en an dere werkkrachten zijn druk doende de polders voor verder inlopen te be hoeden. Evacuatie vordert (Van een onzer verslaggevers). „MET GEEN MOGELIJKHEID kan ik U vertellen, hoeveel slachtoffers er in Nièuwerkerk zijn. Doodgewaande dorpelingen zijn er soms heelhuids doorgekomen, terwijl anderen, waarvan je bijna zeker was, dat ze gered waren, toch omkwamen". Een wachtmeester van de rijkspolitie uit Nieuwerkerk, die Woensdagmiddag juist in Zierikzee aankwam, vertelde ons dit verhaal en het is er een van de vele. Want van Oosterland, Ouwerkerk, Dreischor, kortom van vrijwel elke Duivelandse gemeente kan men hetzelfde zeggen en daardoor blijft de onzekerheid over de ver misten even groot. Nog altijd ban men zich geen nauwkeurig beeld yan de omvang van de ramp vormen, maar door alle onvolledigheid en onzekerheid heen begin nen zich de lijnen van een ontzettende catastrophe af te tekenen. Twee Kelicoptères landden te Middelburg. Te Middelburg landden Woensdag in de loop van de dag twee helicoptères. 's Morgens streek een toestel neer op het sportterrein aan de Nadorstweg, waar de heren De Vinlc en Hornstra van "het Prov. Watersnood-comité instapten voor een tocht naar de getroffen gebieden in Zee land. Maandagmiddag daalde een heli- coptère van de Britse luchtmacht op de Markt te Middelburg, waar een lading medicamenten in een bestelwagen Werd .geuraent voor veraer transport. Enkele verhalen noteerden wy, om dat onze zegslieden over gegevens be schikten, die gebaseerd waren op fei ten. Daar was bijvoorbeeld hel ver haal van de wachtmeester uit Nieu werkerk, die met de brandweer van zijn dorp uitrukte, afgesneden werd van buis en gezin, doch tenslotte zijn vrouw en kind terugzag. Daar is ook het verhaal van de familie Folmer uit Zierikzee, die een wiegje in het water drijven vond met een lieve baby. Wie en waar zijn de ouders? Daar is ook de ontzettende geschie denis van dat kindje, dat geboren werd op een vlot en slechts enkele uren leefde. Van die man die zijn kinderen begraven moest op een droog-gelegen dijk. Wanhoopsverhalen zijn het stuk voor stuk, waaruit echter af en toe de stugge geest van dit harde boerenvolk naar voren komt. Vlak bij de Zierik- zeese gasfabriek, kwam een jonge boer uit een helicopter, samen met zijn zwager en zijn zuster. Het meisje wankelde en moest ondersteund wor denOok zij kwamen van Nieu werkerk. De jonge man liep echter nog gemeente stad en flink en stevig en zei onmiddellijk j Zierikzee tot nu toe tegen de Rodekruismensen„Ik voel er niks voor om niet meer terug te gaan. Misschien kunnen we nog bees ten redden. La-me nog eens instap penEn hij wees op het toestel, dat zich al weer van de grond verhief. Hij was niet de enige, want op som mige plaatsen krijgen de redders de mensen absoluut niet mee, omdat ze toevallig nog droog zitten. Nóg droog, maar wie weet voor hoe lang, want gisteravond werd de toestand op de kleine, niet ondergelopen gedeelten door de toenemende wind weer kritiek, Daarom móeten de mensen weggehaald worden. De directeur van het postkantoor te Zierikzee, de heer W. Kwant, onder wie het gehele eiland ressorteert en die over vele gegevens beschikt, ver telde ons, dat naar zijn mening het accent van de ramp op Duiveland ligt, doch hij maakte dit voorbehoud, dat met sommige gemeenten in Schouwen zo goed als geen communicatie bestaat. De predikant van de Chr. Gerefor meerde Kerk van Zierikzee, ds M. van der Klis, deelde ons mede, dat zijn stad en omgeving van reeds 27 doden telde. „Maar wat zal er te voorschijn komen, als alle polders droogvallen?" Uit Zierikzee werd Woensdag de evacuatie met kracht voortgezet, ter wijl ook de eerste tekenen van herstel kenbaar werden. In sommige delen van de stad kwam weer stroom, tele foonverbindingen kwamen tot stand. Toch is de angst nog niet verdwe nen. „Er gebeurt nog veel", zo meen de burgemeester jhr mr Schuurbèque Boeye van Zierikzee. „We zijn bang voor een ongunstige wind". „Valt Zierikzee ook onder de eva cuatiebepalingen?" zo vroegen wij. „Inderdaad", aldys de burgemeester, „misschien niet alles, maar toch wel een zeer groot deel". De laatste man, die wij gisteravond in Zierikzee aantroffen, was minister S. L. Mansholt, die vrij laat arriveerde met ir J. D. Dorst. „Een ra .up zonder weerga", aldus de minister, „r* wij mogen niet ver sagen. We moe' i aanpakken! Ik wil zelf zien, hoe de situatie is, teneinde met name de agrarische facetten van de opbouw te kunen beoordelen". (Zie vervolg pag. 2) Nog 35 huizen bewoonbaar in Oudelande. De gemeente Oudelande staat gro tendeels onder water. Rond de kerk zijn nog ongeveer 35 woningen be woonbaar. Hier bevinden zich onge veer 350 mensen, waarvan een groot gedeelte zal worden afgevoerd via Kapelle. Het vee in de polders was niet meer te redden. Veel vee is verzameld in het dorp. Een Marine-afdeling is be zig het vee met boten af te voeren. De ouden van dagen zijn inmiddels door Rode K uïstroepen geëvacueerd. De doden zijn hier Joh. Mol Jz. en echtgenote, beiden ongeveer 75 jaar oud, en J.'de Jager Wz., 76 jaar. Zierikzee wordt geheel geëvacueerd De gemeenteraad van Zierikzee is in vergadering -bijeen geweest. Burgemeester jhr mr J. Schuurbèque Boeijc, deelde mee, dat Woensdag het zwaar getroffen stadje voor de tweede maal in negen jaar zou moeten worden geëvacueerd. Een kern uit de bevol king zal achterblijven. Deze personen zijn noodzakelijk voor het dijkherstel en het bestuursapparaat. Het grootste gedeelte van de bevolking blijkt zeer gekant te zyn tegen de evacuatie, z(j verlaten het eiland liever niet. Vele dorpen op Schouwen en Duive land zullen geheel moeten worden ge- evacueerd. In de loop van Woensdag werd nog gemeld, dat de toestand van verschil lende dijken op Schouwen-Duiveland weer kritiek was geworden. Vooral toen de weerberichten tegen de avond ongunstiger werden, maakte men zich grote zorgen voor de komende nacht. De gaten in de zeewering worden steeds groter. Op Walcheren hebben een beroeps sergeant-majoor en twee beroepsser- de hurpverifeViings-wemzaaTrrfiecn-j., waarvoor zij waren ingezet. Zij zijn onmiddellijk gedegradeerd. TAAK VIERMAAL ZO GROOT ALS OP WALCHEREN. Volgens Ir. A. G. MARIS Directeur-Ge neraal van de Rijkswaterstaat, is de taak, die thans wacht, zeker wel vier keer zo groot als, na de oorlog, de drooglegging van Waicheren. De omstandigheden zijn echter gelukkig veel gunstiger. Al het be schikbare materieel zal gemobiliseerd worden. EXTRA VERSTREKKINGEN AAN MILITAIREN. De minister van Oorlog heeft goed gekeurd, dat militairen, die daadwer kelijk optreden in de noodgebieden, tot nader order per dag een extra zakgeld zullen ontvangen van een gulden, als mede een pakje sigaretten, zulks met terugwerkende kracht van Zondag 1 Februari af. Faciliteiten voor getroffen aspirant-emigranten. Het Commissariaat voor Emigra tie deelt mede: Als onderdeel van de hulpverlening zullen aan aspirant- emigranten, die getfoffen zijn door de overstromingsrampen en in wier voornemen tot emigratie geen wijzi ging is gekomen, zoveel mogelyk fa ciliteiten worden verleend ten be hoeve van hun vertrek. De mate van urgentie van ieder afzonderlijk geval zal hierbij de doorslag geven. De busdiensten op Noord-Beveland In tegenstelling met wat wij over de busdiensten op Noord-Beveland eerder berichtten, kunnen wij thans melden, dat deze diensten reeds Dinsdagmorgen wer den hervat. De bussen rijden van Kam perland veer naar Kamperland, Wisse- kerxe, Colijnsplaat en Ka is. Er worden dagelijks 5 ritten gemaakt. Chinees voorstel tot staking vuren in Korea. Tsjou en Lai Chinees premier en mi nister van buitenlandse zaken, heeft Woensdag een onmiddellijke staking van liet vuren in Korea voorgesteld op ae be- stanósvoorwaarden, die reeds met de verbondenen zijn overeengekomen. Het staken van het vuren zou meteen worden gevolgd door een politieke confe rentie van eii landen over de nog onop geloste kwestie van de repatriëring der Krijgsgevangenen. Een wootdvoerder van het Britse mi nisterie van Duiten iandse zaken heelt het voorstel van Tsjou en Lai voor Engeland .volkomen onaanvaardbaar" genoemd. De Nederlandse sigarettenindustrie heeft 3.050.0000 sigaretten aan net Rode Kruis geschonken ten behoeve van de siacntof- fers. DE BILT ZEGT: Enkele buien. Weersverwachting geldig tot Don derdagavond: Veranderlijke bewolking met enke- regen-, hagel- of sneeuwbuien. Ge leidelijk afnemende en naar Noord- Oost ruimende wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1