L Zwitsaletten Nieuws uit de Provincie. Koninging Juliana sprak in Roosendaal met vele Zeeuwen r Defensieverdrag eist wijziging wetgeving. BESTRIJD DIE GRIEP! Voorlopige voorschotten voor gedupeerden K A P PIE EN HET DRIJVENDE WOUD 4krach(ige middelen tegen griep in 1 tablei Chefarine .4* Woensdag 4 Februari 1953 PROV. ZEEUWSE COURANT Pagina 3 Kantlijn. Langzaam maar zeker wordt het getroffen heeft, vollediger. Van beeld van de ramp, die Zeeland uur tot uur wordt het tevens huive ringwekkender. Telkens bij het vernemen van nieuw onheil is er de neiging om ongelovig het hoofd te schudden en te zeggen: Neen, dat kan niet waar zijn Even vaak moet men later erkennen, dat de waarheid verschrikkelijker is, dan de geruchten waren. Nog Zondagavond en Maandagmor gen mocht men aannemen, dat Schou wen en Duiveland en Sint Philipsland er betrekkelijk goed waren af geko men, dat het zwaartepunt van de ram pen bij Rilland, bij Kruiningen en op Noord-Beveland lag, met gedeeltelijk ernstige schade op Walcheren. De feiten leerden, dat Schouwen en Duiveland en Sint Philipsland tot de zwaarst getroffen gebieden behoren en dat met name de dodencijfers uit Schouwen en Duiveland ontstellend zijn. £r js tegen de ontzaglijke water massa's, die Zeeland geteisterd hebben niets bestand geweest. Wie in het wa ter terecht kwam vocht vergeefs voor eigen leven. De materiële verliezen moeten in de vele millioenen lopen. Hoe men de schade, die aan de lande rijen is toegebracht, moet taxeren is voorlopig nog een raadsel. Dn zoals het steeds gaat met de hiupverlening, zij klopt niet altijd, als zij nals over kop geïmproviseerd moet woruen. En dat moest zij helaas. Niet temin: ieder doet wat hij doen kan! Waarschuwende stemmen zijn bij herhaling opgegaan, dat de dy- ken in Nederland te laag wa- iej, aat men de zee als vijand begon te onderschatten. Het i° helaas maar al te waar gebleken. Moed verloren? De Zeeuwen heb ben de moed niet verloren. Zy doen v»at zij kunnen. Zij zoeken met niets dan hun handen in de puinen van wat hun woning was naar wat gespaard bleef door de verwoesting. Zij staan elders op de bres van de dijken en zetten hoofd en lichaam in om het wa ter te keren. Nog is het gevaar niet geweken. Maai' men is de situatie meester en er moeten nieuwe hevige stormen en hoge waterstanden komen, wil nieuw onheil zich voltrekken. Men tracht het herstel te beginnen. rwee dagen lang heeft Prinses Wil- I neeft zich begeven temidden van helmina in Zeeland vertoefd. Zij hen, die tot de zwaarst getroffenen in den lande behoren. Met moederlijke ontferming heeft zij velen naar him wedervaren gevraagd en woorden van troost en bemoediging toegesproken. Het is niet altijd tot de slachtoffers doorgedrongen wie tot hen sprak. Maar de Zeeuwen als gemeenschap zijn dankbaar voor deze blijken van war me belangstelling van haar, die on danks de last van haar jaren, na zó lang Nederlands landsmoeder te zyn geweest, geen moeiten en beslomme ringen telde, maar te midden van hen wilde zyn naar wie haar hart uitgaat. Ook in de Tweede Kamer is van daag de Nederlandse rampspoed besproken. De voorzitter van de 1 woede Kamer en de Minister-Presi dent hebben aan wat zich in onze pro vincie afspeelde de volle aandacht be- •teed. Zy constateerden, dat de sla gen, die Zeeland troffen, wellicht zwaarder waren dan die uit de oor logsdagen. Zo is het inderdaad. Maar God geeft kracht naar kruis en de mens pleegt te groeien mét de taak, die op zijn schouders wordt ge legd. Zo zal het ook thans zijn. Laat ons troost putten uit de we tenschap, dat de beproevingen niet meer toenemen. Dat het keerpunt er gaan. Na vliegtolht boven rampgebied Bewondering voor gezamenlijke krachtsinspanning bij hulpverlening Om 9.00 uur Dinsdagmorgen verliet HJVI. de Koningin Soestdijk om zich opnieuw naar de geteisterde gebieden te begeven. In Soesterberg nam HM. in een militair vliegtuig plaats voor een vlucht boven de geteisterde gebieden van Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant. Daarna landde bet toestel op Gilze-Ryen, waar de ko ningin zich door verscheidene autoriteiten, onder wie luitenant-generaal vlieger Aler over de hulpverlening liet voorlichten. Zy verklaarde bijzonder getroffen te zijn door het perfecte „teamwork" van alle samenwerkende instanties. Vergezeld van de Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant, prof. de Quay begaf H.M. zich per auto naar Breda voor een bezoek aan het ontvangstcentrum voor evacué's in het gebouw van de K.M.A. Het dorpje Fijnaart, dat nu droog is, maar nog midden in het water ligt en slechts één toegangsweg heeft, was het volgende doeL Hier heeft koningin Julia- Telefoonkabels uitgevallen. De telefoonverbindingen in een eilanden-provincie als Zeeland zijn uiteraard bijzonder kwets baarvooral wanneer het om de kabels tussen de eilanden gaat. De storm van j.l. Zondagnacht heeft dit opnieuw bewezen. Van de drie kabels, die bij Hoe- dekenskerke door. de Westei - Schelde naar de overkant zijn ge legd, is er slechts één de klein ste in tact gebleven. Vandaar dat het telefoonverkeer met Z. Vlaanderen uitermate gehandi capt is. Ook van de kabels naar Schou- wen-Duiveland (2 over Colijns- plaat, 1 over Sint Philipsland en 1 van Rotterdam naar Zierikzee) is er maar één over. Maar ook de ze kabel kan geen dienst meer doen, want het station te Colijns- plaat functionneert niet meer. sj na zich met velen onderhouden en met bewondering gadegeslagen, hoe door ge zamenlijke krachtsinspanning van mili tairen en burgers het dreigende gevaar, dat de aangrenzende polder onder zou lopen, gekeerd werd. Na een kort bezoek aan het stadhuis van Bergen op-Zoom en het stadhuis van Roosendaal, betrad de koningin in laatste plaats de ontvangstcencra voor de evacué's. Lang sprak zy daar met de slachtoffers, waaronder zich vele Zeeu wen bevinden. Op weg naar Den Boscn haalde de koningin de auto van de Fran se ambassadeur in. Zij liet haar wagen stoppen en onderhield zich enige tijd i de heer Gamier, van de gelegenheid ge bruik makend, de ambassadeur haar war me dank te betuigen voor de hulp van de Franse genie. De terugweg werd weer met het militaire vliegtuig gemaakt, dat om half negen gisteravond op Soesterberg aankwam. Regering tot Tweede Kamen Verdrag moet zoveel mogelijk in de N.A.V.O. opgaan. De regering heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen het wetsontwerp tot fioedkeuring van het op 27 Mei 1952 te Parys ondertekende Verdrag tot oprich- Ing van de Europese Defensie Gemeenschap met de van dat Verdrag deel uit makende protocollen. Dit Verdrag omvat verder de overeenkomst betreffende de rechtspositie van de Europese deiënsiestrydkrachten en het handelspolitieke •n fiscale regiem der Europese Defensie Gemeenschap, het Verdrag tussen het Verenigd Koninkryk van Groot-Brittanië en Noord-Ierland en de aan de Euro pese Defensie Gemeenschap deelnemende staten. Voorts het protocol by het Noord-Atlantisch Verdrag nopens de bijstandsverplichtingen van de staten die party zyn by het Noord-Atlantisch Verdrag, ten opzichte van de aan de Europese Defensie Gemeenschap deelnemende staten. De regering heeft, behalve een toe lichting op de stukken een algemene in leiding geschreven waarin wordt gezegd: De waarde, die de Nederlandse rege ring aan de Nooru-Atlantische verhou dingen hecht, hcoueu haar doen aandrin gen op zo ver mogeiyk doorgevoerde in passing van de nurapesc lJetensie Ge- meenscnap in de N.A.Y.O. Hoewel op neming van de Bondsrepubliek in hei Nooru-Atlantisch Verbond, waardoor veie Vraagstukken vereenvoudigd zouden zyn, vooralsnog op tegenstand stuit, is hei mogelyk gebleken Europese Defensie Gemeenscnap en N.A.V.O. te koppelen door ae eerste binnen het kader van de tweede te verankeren. Plaatsing van de Europese Defensie- strydkraciiïeü onder Noord-Atlantisch Opperbevel, hetwelk zelf aan Noord- Atiariuscne sU-ategische politieke lei ding onderworpen is, alsmede uitbrei ding van de oord-Atlantische AlLian- tie-oepanngen tot de Bondsrepubliek, is van sprenende betekenis, öamenwer king van ae raaen van beide organisa ties nail bezwaren van het niet aanwe zig zyn van de Bondsrepubliek in de N.zv.v.O. in aanzienlijke mate onder vangen. DE PREAMBULE. De preambule geeft in het kort en in algemene termen de denkneeiaen weer, welke ten grondslag hebben gelegen aan de loisiaiiaKoinmg van het verdrag. De inwerkingtreding van het verdrag en van de overige acten zal op menig punt wijziging in de Nederlandse wet geving ten gevolge hebben. In verhand met een en ander meent de regering ae bevoegoneid te moeten vra gen om, indien dit om redenen van spoed geoouen is, by net vaststeUen van alge mene maatregelen van bestuur voor de uitvoering van net verdrag noodzakelijk gyu, zo nodig af te wijken van de gelden de wetten. z.y beoogt hiermee geenszins aan de beslissingsbevoegdheid van de weigever aioreuk te doen. Deze algemene maatregelen van bestuur zuilen immers onverwyia aan de Staten-Generaal die nen te woruen voorgelegd. intreKKing of verwerping van een in uit veruanu door de regering geuaan voorstel zal herzie ning van de algemene maatregelen ten gevolge hebben. Uiteraard zal de regering van de hier bij gevraagde bevoegdheid slechts dan gebruik maken, indien dit gebruik door de omstandigheden wordt vereist. In alle andere gevallen zal de normale proce dure worden gevolgd. Slachtoffers en schade in België. In Brussel is vandaag officieel bekend gemaakt, dat de verliezen aan mensen levens tengevolge van de storm en de daarmede gepaard gaande overstromin gen tot dusver op acht is vastgesteld. De schade wordt voorlopig op meer dan een half milliard Belgische francs geraamd. (Advertentiën) met de snel en feilloos werkende: 'r> Z W/TSïAL preparaat/ Triest is het beeld van de over stroomde landen en wegen, tries ter nog is het lot der bewoners, Deze foto is gemaakt in de om geving van Raamsdonkveer, maar men zou er ook de naam van vele andere plaatsen onder kunnen zetten. Want waar het water heer en meester is, daar vervagen de verschillen. N. S. HERVATTEN DIENST VLISS1NGEN—ARNEMUIDEN. Gisterenmiddag om vijf uur hebben de N.S. de uuroienst ViissingenArne- muiden hervat. De eerste trein vertrekt des morgens om 6.55 uur uit Viissingen; aankomst Arnemuiden 7.14 uur. Het vertrekuur in Arnemuiden is 24 minuten over het hele uur, zodat de te Viissingen arri verende treinen aansluiting geven op de boten van de Prov. Stoombootdienst naar Breskens. De treinen stoppen in Middelburg. De laatste trein vertrekt om 20.55 uit Viissingen en om 21.58 uit Arne muiden (aankomst Viissingen 22.16 u.) Deze dienstregeling geldt ook voor Zondagen. Middelburg. MIDDELBURG GAF MET GULLE HAND. De collecte, die gisteren te Middel burg is gehouden, werd een groot suc ces. Een bedrag van f 7038.11 kon wor den ingezameld. Inmiddels zijn gisteren nog goede ren verzonden van de enorme voor raad, die in het stadhuis ligt opgesla gen naar Nisse, 's-Gravenpolder, Krab- bendijke, Wemeldinge en Tholen. Goes. Hengstenkcuring afgelast. Het bestuur van de Kon. Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard afde- ling Zeeland, brengt ter kennis, dat de gevolgen van de watersnoodramp in onze provincie zo ernstig zijn, dat be sloten is de centrale hengstenpremie- keuring, welke op 12 Februari a.s. te Goes zou plaats vinden, niet te houden. Viissingen. Motorrijder reed op auto. Maandagmiddag om half één reed de motorrijder Van O. uit Souburg in volle vaart in de Paul Krugerstraat te Viissin gen op een stilstaande auto. Van O. kwam te vallen en liep een gebroken been en verwondingen in het gelaat op. Hij werd naar ,3ethpsüa" overgebracht. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Openstelling kappers- en tabakszaken. De gemeenteraad van Nieuw- en St. Joosland vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester F. S. K. J. Graaf van Randwijck, die mededeelde, dat de nieuwe eerste ambtenaar ter secretarie nog niet in de gemeente kan wonen, aan gezien zijn voorganger nog geen woning heeft in zijn nieuwe standplaats en dit nog geruime tijd kan duren. De ophaal dienst huisvuil werd-gegund aan de heer J. Kodde. Voor uitzending gedurende zes weken van een kind naar een kinder herstellingsoord werd een subsidie toe gekend van f 0.52,5 per dag. De militaire bond „Pro Rege" krijgt eén subsidie van f25,De verordeningen ingevolge de Winkelsluitingswet voor kappers- en ta bakszaken werden gewijzigd en zullen opnieuw ter goedkeuring aan de Kroon worden voorgelegd. Bij de rondvraag kwamen div. kwesties met betrekking tot de wegen en riolering ter sprake, waar aan B. en W. hun aandacht zullen schen ken. Grote activiteit in Viissingen. Opruiming in snel tempo Dinsdag heerste in het stadscentrum van Viissingen een grote bedrijvigheid by het uitruimen van de drooggeko- men winkelpanden en werkplaatsen. Behalve vele belanghebbenden waren ook H.B.S.-ers aan het werk, die ge dirigeerd werden door het Bureau So ciale Zaken. De reinigingsdienst was in volle ac tie bij de afvoer van de enorme hoe veelheden vuil en vernielde goederen. Zeevaartscholieren verleenden daarbij assistentie. pe schade in de winkelbuurten van Viissingen is enorm en valt nog moei lijk te schatten. Men is bezig gegevens voor het ramen van de schade te ver zamelen. Bij vernielde plekken in de boule- varas en de zeewering werd in «nel tempo, maar met een beperkt aantal werkers voortgearbeid. In de nabij heid van de Gevangentoren waren reeds metselaars aan het werk. Ook het herstel van de bestrating is ter hand genomen. De P.T.T. en de P.Z.E.M. zyn druk in actie voor het herstellen van ver broken verbindingen en materiaal. Langzaamaan komt in de binnenstad van Viissingen het ormale leven weer op gang. Er zijn reeds winkeliers, die met een fleurige etalage de aandacht van voorbijgangers vragen. In een an der bedrijf arriveerden reeds nieuw bestelde goederen. Dat getuigt van on gebroken activiteit! Over enkele dagen zal alles weer van Viissingen het normale leven weer zijn gewone gang gaanwant Viis singen werd wel geslagen, maar niet verslagen! Gemeenteraad Viissingen B en W kregen blanco crediet Een Amerikaanse „B-50'' bommen werper is Vrijdag bij het opstijgen van een basis in de staat Georgia omlaag gestort en in brand gevlogen. Vier dér zeven inzittenden zijn gedood, terwijl de drie anderen werden gewond. In een ernstige stemming kwam Dinsdagmiddag de gemeenteraad van Viissingen bijeen om aan B. en W. e i blanco crediet te verlenen voor het treffen van de nodige maatregelen na de ramp van Zondag j.l. De eensgezindheid van de bevolking werd gesymboliseerd in het feit, dat de raadsleden ditmaal niet fractie-ge- wijs bijeenzaten, maar willekeurig ge groepeerd zaten aan de groene tafel. De burgemeester mr. B. Kolff wees op' het internationale karakter van de ze watersnood-ramp en verzocht enke le minuten stilte ter herdenking van de slachtoffers. Daarna gaf hij een kort overzicht van wat te Viissingen gebeurde. De twee hoofdfeiten zijn geweest 't onderlopen van de binnenstad en het vernielen van de boulevards en de zeewering. Om half twee werd ingezien, dat het water de binnenstad zou overstro men en werd alarm gemaakt. De wa terkering aan de Vissers- en Koop manshavens was berekend op een uiterste waterstand van 4,25 meter (in 1906 werd als hoogste waterstand 3,92 waargenomen). Zaterdagnacht j-1. werd een peil van 4,55 meter bereikt, waarbij dan nog het effect van de golf slag gevoegd moet worden. HULPVERLENING. Te half zeven des morgens werd het eerste beroep op de bevolking gedaan om met spaden en schoppen naar de boulevards te komen, opdat men de gaten in de zeewering provisorisch zou kunnen dichten. Geleidelijk kwamen grote groepen ingezetenen hulp bieden. Reeds Zondagmorgen kwam een te legram binnen van het comité Leiden helpt Viissingen, dat daarna textiel tot een waarde van 10.000 gulden af zond on de getroffenen in Viissingen te voorzien van onderkleding en bed- degoed. Ook kwam een aanzienlijke gift bin nen van de ZwedenAmerika Lijn. Spreker memoreerde het bezoek van 2. .Neem mij niet kwalijk, dat ik U met mijn zuchten hinderde", zei de dikzak, „maar ik heb zo hevige zorgen". Hy pinkte een traan uit het oog en vervolg de met sombere stem: „Ze zullen sterven door gebrek aan voedsel.... zo jong en zo teer!" ./Wat riep Kappie geschrokken; „Ja", zuchtte de man, „mijn arme splintereik- jes en knobbelbeukjes, die ik zo zorgvul dig heb gekweekt 1" „Oh", zei Kappie, „heeft U het over bomen „Natuurlijk", antwoordde de dikzak, „daarvoor ben ik boomkweker! Ik heb voor mijn boompjes een speciaal soort kunstmest uitgevonden; daar smullen ze van, meneer, zij smullen". „Maar", merkte Kappie op, „zoeven zei U, dat zij verhongerden". „Dat zullen ze, als ik ze over zee stuur", antwoordde de boomkweker. „U moet weten, dat ik een bestelling heb voor honderden boompjes. Maar deze soort kan niet tegen lang vervoer. Ze moeten in vaste aarde staan en gaan dood, wanneer hun wortels bloot liggen of in een pot worden gekneld. Er zouden schatten te verdienen zijn, mijnheer, als ze maar vervoerd konden worden „Zo, zo, zóó", zei Kappie belangstellend. En hy begon diep na te denken. 1 H.K.H. Prinses Wilhelmina, wier be- i langstelling en medeleven weer bleek, Wat de gasvoorziening betreft moest de burgemeester mededelen, dat deze nog tenminste een week zal stagneren. HET NOODHERSTEL. Wethouder M. A. van Popering gaf een overzicht van de activiteit, die ontplooid werd voor het noodherstel van de zeewering. Het plan bestaat het gat in de Bou levard Evertsen bij het Wooldhuis zo spoedig mogelyk definitief te dichten en de rijbaan in orde te brengen. Over het herstel van het badstrand zal nog beraadslaagd worden. Het dichten van het gat'by de Leeuwen- trap is een kwestie van zandaanvoer. De Rijkswaterstaat zal voor zand zor gen afkomstig van zandzuigers in het Veerse Gat. De ravage bij het haventje van Meijer zal door de Polder Walcheren worden behandeld. De zware bres bij de Gevangento ren zal zo spoedig mogelijk definitief worden hersteld. Ook het gat in de Boulevard De Ruyter by het flatge bouw zal in eens definitief worden hersteld. EVACUATIE. Wethouder W. Poppe verstrekte ge gevens over de hulpverllning aan de bewoners in de ondergelopen binnen stad. De marine stelde direct vier vletten en twee jollen beschikbaar. Met een kraan van „De Schelde" wer den de boten in de ondergelopen stra ten gezet. Te half elf des morgens waren vijf tien vaartuigen in het ondergelopen stadsdeel beschikbaar. Het blok Gro te MarktSlijkstraat werd geheel ge- cvacueerd. Wethouder L. P. van Oorschot sprak woorden van lof voor hen, die mee werkten om de hulpkrachten Zondag te voorzien van brood en koffie. Met behulp van een Rode Kruis-ploeg werd in de Bonedijkeschool een tijdelijk evacuatiecentrum ingericht, waar cir ca 100 personen onderdak vonden. De dienst van Sociale Zaken ver strekt thans waar mogelyk en nodig financiële en stoffelijke hulp. Ook de gedupeerde winkeliers en middenstan ders kunnen voorlopige voorschotten krijgen. Om in het getroffen stads deel te voorzien in de behoefte aan warm eten zal door militairen op ver schillende punten warm voedsel wor den uitgereikt. DENK AAN ANDEREN! Zowel de burgemeester als de wet houders legden er de nadruk op, dat Viissingen hoewel ernstig getrof fen toch nog in staat is hulp te bie den aan gebieden waar de bevolking nog zwaarder geleden heeft. Met name zou men een aantal eva cué's kunnen ontvangen. Leden van alle raadsfracties zwaai den daarna lof toe aan~Br en W. voor de wijze, waarop de organisatie van de hulpverlening direct na de ramp ter hand was genomen. Bij de discussie kwam nog naar vo ren, dat men niet in het wilde weg naar andere gebieden moet trekken om daar hulp te gaan verlenen. Wat de vissersvloot betreft diende gewacht te worden op een organisatorische op dracht. Twee schepen zijn thans met zo'n opdracht naar Tholen. Een derde ging op eigen risico naar Zierikzee, maar er zyn daar al teveel schepen. Herstelwerk begon in Zeeuws -V laanderen. De berichten uit West- en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen blijven gunstig luiden. Heden vangt men reeds aan met het definitief herstel van de ge schonden dijken der Nieuw Neuzen en Serlippens polders. Een grote stroom van goederen arriveerde voor de nood lijdenden. Te Terneuzen kwamen twee schepen aan met levensmiddelen, kle ding en medicamenten uit Antwerpen. Bovendien waren leden van het Bel gische Rode Kruis aan boord. De goederen, die te Terneuzen arri veerden werden grotendeels doorge- dirigeerd naar Middelburg, waar men de verdeling centraal regelt. Te Terneuzen werd een bijeenkomst in het gemeentehuis gehouden onder leiding van de burgemeester en op ini tiatief van de Jeugdraad. Besloten wer~ tot vorming van een comité, dat gelden zal inzamelen. Goederen zullen voorlopig niet worden ingezameld, omdat men reeds vele goederen wer den ontvangen van milde gevers el ders. Te Sluiskil zal een inzameling wor den gehouden door een plaatselijk co mité. Gelden kunnen eventueel bij de Rotterdamse BankverenJging gestort worden op de rekening van het Pro vinciaal Watersnoodcomité Middel-, burg. Uit Cadzand wordt gemeld, dat men daar nog met man en macht werkt aan versterkingen bij Cadzand-haven, waar de duinen zwaar hebben geleden. Tal rijke bunkers, die op de duinen ston den zyn op het strand gevallen en vormen nu een gevaar voor de zee wering. In Breskens en Hoofdplaat wordt voortgewerkt aan herstel, dat tot nog toe goed verloopt. (Advertentie) Chefarine „4" bevat 4 wereldbe roemde geneesmiddelen. Eén er van zorgt dat, ondanks de zeer krachtige werking, ook een zwak ke maag niet van streek raakt 'n doet wonderen Nederlander tweede op 500 Meter in Drontheim* Op de eerste dag van de internatio nale schaatswedstrijden, welke te Drontheim worden gehouden, werden de 5000 en de 3000 meter verreden. De uitslagen luidden: 500 meter: L Nic. Stene, Noorwegen, 46,6 sec.; 2. Gerard Maarse, Nederland, 47 sec.; 3. Kaarse Varvik, Noorwegen, 47,5 sec.; 4. en 5. Sverre Haugli, Noorwegen, en Salomaa, Finland, beiden 47,6 sec. 3000 meter: 1. Haugli, 5 min. 09,2 sec.; 2. Offenberger, 5,14,1; 3. Salomaa, 5,16,8. Na de twee afstanden luidt het al- jemeen klassement: 1. Haugli, 99.130 pnt.; 2. Stene, 100.08 pnk; 3. Salomaa, 100.400 pnt.; 4. Offenberger, 100.550 pnt. FRANSEN EN ELZASSERS. In het proces-Oradour zal de behan deling van Fransen en Elzassers afzon derlijk geschieden, zo is thans beslo ten. Bij de verdere behandeling van het proces zullen eerst voor de Duitsers het requisitoir en de pleidooien wor den gehouden, en daarna voor de Franse beklaagden. Ook de uitspraak zal voor Fransen en Duitsers afzonderlijk geschieden. De M.T.S. FEESTAVOND op Vrijdag 6 Februari as. is geheel AFGELAST. Dit in tegenstelling tot de advertentie van 3 Februari j.L

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3