Toogdag van de Zeeuwse Chr* plattelands- jeugd werd een daverend succes* Mededeling voor de burgemees ters der geteisterde gebieden. ui "KBAMSf Vlissingse binnenstad weer drooggevallen Vooral de zakenmensen zwaar getroffen WEK DE GAL IN UW LEVER OP Royaal gebaar ten bate Neerlands gebitsverzorging van Pipsdag 3 Februari 1953 PROV. ZEEUWSE COURANT Pagina 3 I Een feestdag in Oostburg. Mr Biesheuvel gaf belangrijke richtlijnen voor het nationaal en internationaal landbouwbeleid. Het slechte, stormachtige weer van Zaterdag heeft niet kunnen verhinde ren, dat Zaterdag vele enthousiaste Zeeuwse C.B.T.B.-jongeren, georgani seerd in de C.B.T.B. en de C.J.B.TJL, hun toogdag in Oostburg hebben ge houden. Uit alle delen van Zeeland was men de woelige Westerschelde overge stoken en zowel „Pro Rege", waav de meisjes 's morgens vergaderden als wel de zaal van hotel „De Vuyst", wa; de jongens bjjeen kwamen, waren propvol, toeu de vergadering geopend werd. In „Pro Rege" sprak mej. M. Lugtigheld uit Ede over „Wat verwacht 195S van ons als CRT.B.", terwQl in „De Vuyst" de landelyke secretaris van de C.B.T.B., mr Biesheuvel, refereerde over „Onze landbouw, nationaal en internationaal''. Het hoogtepunt van deze toog dag was (hoe kan het anders) de gecombineerde middagvergadering in het ruime „Ledeltheater", dat tot in alle hoeken bezet was. Deze laatste toogdag van de C.B.T.B.-jongeren is een doorslaand succes ge worden en meer nog dan andere jarenzyn z(j gesterkt naar hnis gegaan een ervaring en vele gedachten ryker door het principieel gesproken woord. Wegens ziekte van de voorzitter, drs J. J. Knibbe uit Goes, had de heer G. Koole uit Souburg de leiding. In zijn openingswoord van de morgenbijeen komst noemde de heer Koole deze toogdag een feestdag voor de Zeeuw se christelijke plattelandsjeugd. Een feestdag omdat men zich nu nader gezamenlijk zou kunnen bezinnen op de toekomstige taak. Om deze taak, die eigenlijk alleen arbeid in het Konin krijk Gods is, goed te kunnen vervul len, moet onze pijlekoker goed gevuld zijn, zo merkte de heer Koole op, die zijn treffende rede beëindigde met de woorden „Wat de toekomst brenge moge, Mij geleidt des Heren hand". Het jaarverslag van de secretaris, de heer G. de Jager uit Nieuwdorp vermeldde, dat de Zeeuwse afdeling 280 leden telt en de penningmeester, de heer M. v. d. Maas te Wissekerke vertelde dat het batig saldo f 106,16 en het kassaldo f 496.90. Hoezeer de landelyk voorzitter, drs J. J. Knibbe, door de leden op de han den wordt gedragen bleek het spontaan klaterend applaus, toen hij tot voor zitter werd herkozen. Mr B. W. BIESHEUVEL. De hoofdmoot van de morgenverga dering was de rede van mr Biesheuvel, die eerst sprak over de goede jaren, die nu achter de rug zijn en het gevoel van onbehagen dat zich van de boer en tuinder heeft meester gemaakt. Ook de agrarische klant is nu koning, de werkloosheid neemt toe in de land bouw en de prijzen op de internationale markt dalen. Deze factoren alsmede de toenemende exportbelemmeringen en de concurrentie in de exportlanden ver oorzaken een zeker pessimisme onder de landbouwende stand. Voegt men hier nog aan toe de zware post sociale lasten op de begroting dan is de teke ning van de huidige situatie nagenoeg volledig. De regering heeft na de oorlog te •veel toezeggingen gedaan en de land- bouwstandsorganisaties zijn te grif op tlezn toezeggingen ingegaan. „Wy moe ten het woord „bestaanszekerheid'', ge bezigd door de regering, nu maar schrappen'', zo zei mr Biesheuvel. Maar bij deze sombere uitspraak liet hij liet niet. Duidelijk gaf mr Biesheu vel de hoofdlijnen aan, die kunnen lei den tot een verbetering van de tegen woordige situatie: De individuele inspanning van de individuele boer, zo werd betoogd, is de hechtste basis voor de bestaans zekerheid. De Overheid heeft de taak om hiervoor een gunstig klimaat te scheppen. Dit moet de richtlijn zijn van ons nationaal landbouwbeleid. Internationaal moet ons landbouw beleid gericht zijn op de integratie van de Europese landbouw. Niets ligt meer voor de hand dan dat, omdat 75 pCt van i'o landbouw-exportproducten JUBILEUM „DE VOLKSSTEM". Te Vlissingen vierde Zaterdagavond de Gemengde Arbeiderszangvereniging „De Volksstem" haar veertigjarig jubi leum. Na een openingswoord van voorzitter C. Parent wensten tal van sprekers bestuur en leden van harte geluk met dit heuglijke feit? Mevrouw Bliek bood daarbij namens een daar toe ingestelde vlagcommissie een vlag aan, door de leden vervaardigd naar 'öia i i een ontwerp van de voorzitter van de s s gekregen. op de W.-Europese markten afgezet wordt. Maar mr Biesheuvel keek nog verder i betoogde, dat het van nog groter belang Is om haar nieuwe producten fe zoeken en naar nieuwe markten buiten Europa. Er heerst Immers in de wereld een schreeuwend gebrek aan voedsel. Hier liggen grote kansen als men er in slaagt, in de nog heersende chaos ordening té scheppen, zo besloot mr Biesheuvel dit deel van zijn betoog. Sprekend over de komende P.B.O. betoogde mr Biesheuvel met klem, dat men de arbeider niet minder moet zien dan de boer. Ook hij is een schepsel Gods. Het klemmende probleem is nog steeds de bezitloze arbeidersmassa, zo zei mr Biesheuvel, die zijn zeer leer zaam betoog met een kort en krachtig principieel woord sloot. MEISJESVERGADERING. In de morgenvergadering van de meisjes sprak mej. Lugtigheid uit Ede over de roeping van het plattelands meisje, die zich verenigd moet weten in de ene kerkelijke niet gescheiden organisatie. Mien de Bruin had aller bewondering toen zij keurig en correct „Het land van Cadzand" van F. Lasse declameerde. Het landelijk bestuur, dat werd gekozen bestaat nu uit de dames T. Geelhoed, R. v. d. Maas, K. Louwer- se, M. v. Sparrentaai, L. Kunst. Bets Schele en Nel Meeuwse, die altraden werden een geschenk aangeboden. Uit de jaarverslagen bleek, dat de organi satie 155 leden telt het batig saldo f 48,63 bedroeg. MIDDAGVERGADERING. In de middagvergadering, die door tal van officiële personen werd bijge woond, heeft de heer J. W. Ooms uit Soestdijk iets verteld over de platte landsjongeren en de jeugd. De heer Ooms sprak over de hunkering, die de ze wereld bestaat naar het verloren paradijs, een hunkering die in de kunst tot uiting komt. Na de antithese ge tekend te hebben, die de naar Christus gerichte en de naar de Satan gerichte kunst scheidt, wekte de heer Ooms zyn aangezien een bestudering van dit vraagstuk tot de principiële vorming behoort. In deze vergadering spraken nog mr K. Hoekzema, burgemeester van Schoondijke en o.a. de heer de Zeeuw namens de L.J.G. Ook hield de landelijke voorzitter van de jongeren organisatie, de heer de Jong uit Leiden een bézielende rede, waarin hij getuigde van de rijkdom van het geloof. Men kon de armbandhorloges ln de zaal horen tikken, toen een ontroerend schrijven werd voorgelezen van de voorzitter, dra J. J. Knibbe. Eendrach telijk besloot de vergadering na de ja rige Prinses Beatrix ook haar voor zitter een telegram te zenden. Na de pauze voerde West-Zeeuwsch- Vlaanderen het spel „Als de gieren aas zien" op, zong men samen tal van lie deren en sprak ds H. C. P. M. Wie bosch, Ned. Herv. predikant te Bier vliet een opwekkend slotwoord. „Slatogo" te Goes, Inschrijvingen uit alle provincies. Naar wy vernemen, bestaat er voor de van 14 tot en met 17 Maart a.s. te Goes te houden Nationale Slagersvak- wedstrijd en tentoonstelling zeer veel belangstelling. Uit alle provincies heb ben zich reeds deelnemers gemeld, hoewel de termijn van opgave eerst over enkele weken sluit. Ook van de zijde der industrie wordt grote belangstelling voor dit gebeuren aan de dag gelegd, waardoor alle op deze expositie voor de handel beschik baar gestelde ruimte zal zijn ingeno men voor de meest bekende produc ten en machines. Tegelyk wordt op 17 Maart de jaar lijkse paasveetentoonstelling georgani seerd, waarvoor een wisselbeker be schikbaar is, die in 1952 in bezit kwam van de heer J. Sinke te Wolfaartsdyk. Voor deze tentoonstelling zullen de overheidsvoorschriften betreffende de bestryding van mond- en klauwzeer het houden van varkensmarkten streng in acht worden genomen. Schade aan nieuwe centrale te Vlissingen. De kelder van de in aanbouw zijn de electrische centrale te Vlissingen is ondergelopen. Door het zoute water hebben de in deze kelder opgeslagen materialen voor nieuwe machines ver moedelijk grote schade opgelopen. De vrees bestaat, dat tengevolge hiervan de nieuwe centrale later dan men ge- aandachtig gehoor tenslotte op het hoopt had, in gebruik genomen zal kunstvraagstuk niet te laten liggen, kunnen worden. De Staatssecretaris van Volksgezondheid, dr P. Muntendam, deelt het volgende mede: Wanneer er een tekort aan geneeskundige hulp bestaat of dreigt te ontstaan, moet hiervan mededeling worden gedaan aan de genees kundige inspecteurs van de volksgezondheid te Middelburg, Breda, Den Haag of Haarlem. In de gemeenten, waar de drinkwatervoorziening ernstig is gestoord, verdient het aanbeveling tot massale typhus-vaccinatie over te gaan. Aanvragen voor vaccin met vermelding van het aantal personen, waarvoor vaccin nodig is, dient men te richten tot deze geneeskundige inspecteurs. Tekorten aan geneesmiddelen en ontsmettingsmiddelen moeten worden gemeld bij de pharmaceutische inspecteurs van de Volksgezond heid te Breda, Den Haag, Leiden of Leeuwarden. Vcerse reddingsboot voorlopig naar Vlissingen. De Veerse reddingsboot „Maria Ca rolina Blankenheim" heeft voorlopig =J Bond van Arbeiderszangverenigingen in Nederland, de heer A. Krelage. De ze was eveneens aanwezig en richtte zich in hartelijke bewoordingen tot de vereniging. Hierbij bood hij aan me- ■rouw Van de Berge 'n oorkonde aan wegens haar zilveren lidmaatschap, terwijl hij mededeelde, dat de heer M. v. d. Kuyt was benoemd tot lid van verdienste van de bond. 'k cthouder L. P. van Oorschot sprak na...„ns het gemeentebestuur, de heer J. van Wagtendonk namens de Vlis singse bestuurdersbond en de heer M. J. van Poelje namens de P. v. A., waarna voorts het ".voord werd ge voerd door afgevaardigden van „De Volksstem" te Middelburg en Goes, de Vlissingse Oratoriumvereniging, de mandolinevereniging Tovido, de har monie „St. Caecilia", Nieuwe Koers, de accordeonvereniging „Crescendo" en de A.J.C. Voorzitter Parent bood aan de oud-bestuursleden D. Romeijn, F. L. Bak, J. v. d. Bergen en M. J. van der Kuyt een boek aan. Onder leiding van de heer Ab Lich- tendahl erd daarna een verzorgd programma van koorzang uitgevoerd, waarbij mej. M. C. van de Volkere de pianobegeleiding verzorgde. Mevrouw A. Peeck-Boeke zong enkele liederen van Schumann (begeleiding Ab Lieh- tendahl) en mevrouw J.. J. Vertregt Schipper verzorgde de soli in de ko ren. Na de pauze werd uitgevoerd de ju- bi. jiimcantate „Vrijheid wekt een liec.tekst van Jan H. de Groot, mu ziek van Wolfgang Wijde- De soli werden gezongen door me Boeke en de heer Van Pc i Studenten op Walcheren. De leden en oud-leden van het Pro vinciaal Studentengezelschap „Zee land" hebben Zaterdag op Walcheren het 25e lustrum van dit gezelschap ge vierd. Na ontvangen te zijn door het ere lid, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot v. erd in Vlissingen een krans gelegi tij het standbeeld van De Ruyter. In L-liddelburg werden de jongelui ont vangen door het gemeentebestuur in de Burgerzaal van het Stadhuis. Ver olgens was er een receptie in „De Burg". In de Campveerse Toren wer den des avonds acht nieuwe leden ge- lastalleerd. Het feest werd met een souper besloten. „OVERSCHOTJE" De cabaretvereniging 't Overschotje te Middelburg gaf Zaterdagavond stampvolle Schuttershofzaal een opvoe ring van tde revue „Klaar? Halen maar". Het programma van zang, schetjes en show was voortreffelijk verzorgd en werd ook uitstekend gebracht. VOORSTELLINGEN TE GOES UITGESTELD De voorstellingen die H.M.D.T. deze week ter gelegenheid van het gouden ju bileum van „Onderling Kunstgenot" te Goes zou geven zijn tot nader order uit gesteld. BUSVERBINDING MIDDEL BURG^ GOES MOGELIJK. De „Stoomtram Walcheren" heeft Isteren vrijwel alle diensten normaal Peeck-jkunnen onderhouden. Zelfs naar Vee- nam de I e en Ritthem is er niet één dienst uit- declamatie voor zijn rek<_. aig. Het gevallen. De stadsbussen in Vlissin- succes van het optreden van koor en gen zijn pas begonnen te rijden toen solisten was bijzonder groot. De da- cc boot VlissingenBreskens weer re gelmatig voer. Middelburg-Goes werd twee etappes gereden, dit in ver mes-solisten ontvingen bloemen. (Advertentie) DUIZELIG DOOR ZORGEN drink nieuwe kracht uit PLEEGZUSTER BLOEDWl! tand met de toestand in de Sloepolder. Ie reizigers naar Goes moesten aan het kruispunt Arnemuiden uitstappen, een eindje verder wachtte dan de bus naar Goes. Tot zes uur is deze dienst onderhouden; de eerstvolgende en te vens laatste bus reed om 11 uur. Ver der hebben alle bussen de diensten met de verschillende dorpen zonder oponthoud kunnen onderhouden. Reddingsboot voer uit De reddingsboot „M. C. Blanken heim" te Veere werd Zaterdagavond door de kustwacht Schouwen gewaar schuwd, dat voor de kust van Schou wen de Finse boot „Bora VI" aan de grond was gelopen. Men voer direct uit, evenals de „Wilhelmina" van Stel lendam. Toen de Veerse reddingsboot buiten het Veerse Gat was, geraakte de machinist, de heer P. Oele, door on opgehelderde oorzaak buiten bewust zijn en alle pogingen om hem bij te krijgen, mislukten. Men keerde daar op terug naar Veere. Even voordat men daar arriveerde kwam de heer Oele weer bij bewustzijn. Op last van dokter M. van der Sluys werd hij per draagbaar van boord gehaald en naar zijn woning gebracht. Inmiddels had de „Wilhelmina" ge meld, dat het te donker op zee was om het Finse vaartuig te vinden. De schipper kreeg bevel naar Zierikzee te varen. Zondagmorgen zou de blanken heim" opnieuw uitvaren, maar de schipper had inmiddels de tijding ont vangen, dat het hier een loos alarm betrof. Maandag echter dook opnieuw het bericht op, dat de „Bora VI" aan de grond zit. Vee van geïnundeerd Walcheren verlaat Middelburg. Maandag is men begonnen het vee, dat afkomstig is uit de geïnundeerde polders bij Kleverskerke, Arnemuiden en Nieuw- en Sint Joosland en dat voorlopig was gestald in de grote vei linghal te Middelburg, over te bren gen naar boerderijen in de omgeving van Grijpskerke en Serooskerke, waar het gestald zal blijven tot dat terug keer naar de polders mogelijk is. Het drenken va nde dieren heeft weinig problemen opgeleverd. Dit ge schiedde met water uit het vijvertje in het Park de Griffioen, dat met be hulp van tankwagens naar de veiling werd gebracht. FILMVOORSTELLINGEN AFGELAST. Men verzocht ons mede te delen, dat de filmvoorstelling van de Chr. Metaal- bewerkersbond in Middelburg, Vlissingen, Souburg en Breskens niet doorgaan. Tienduizenden zandzakken boven Zeeland „gedropd". Vliegtuigen hebben Maandag tiendui zenden lege zandzakken, beschikbaar ge steld door diverse firma's boven Zee land gedropd". Op het voormalige vlieg veld bij Souburg belandden 10.000 zak ken en later kwamen er nog 30.000 bij, die aanvankelijk bestemd waren voor West-Zeeuwsch-Vla anderen, doch daar niet nodig bleken te zijn. Boven de Kr eekrak po ld er werden eveneens 10.000 lege zakken uitgeworpen en boven de Zuid-Sloepolder 30.000, bestemd voor Zuid-Beveland. De opdracht tot deze „operatie" werd gegeven door majoor Akkerhof van de inspectie der Genie in Den Haag. De Ge nie hoopt vandaag een groot aantal rub berboten boven Schouwen-Duiveland uit te werpen. Jubileum J. Meindersma. In verband met het feit, dat de heer J. Meindersma aan het einde van deze week 25 jaar als onderwijzer aan d« Chr. Nationale School te Goes zal ver bonden zijn, kunnen we nog mededelen, dat op a.s. Vrijdag 's middags een bij eenkomst zal belegd worden voor be stuur, personeel en schoolkinderen. Na afloop ervan zal in de bestuurskamer der school van 4 tot half 6 aan belang stellenden en corporaties gelegenheid worden gegeven om de jubilaris en de zijnen geluk te wensen. Afscheid ir Langebaerd bij de P.Z.E.M. Gistermiddag heeft de heer Ir J. M. Langebaerd, bedrijfsingenieur der N.V. P.Z.ELM. in Zeeuwsch-Vlaanderen, scheid genomen in verband met zijn ver trek naar Noord-Holland, waar hy een betrekking als hoofdingenieur bij het Prov. Electriciteitsbedrijf heeft aanvaard. In een der lokalen der electrische cen trale te Westdorpe werden over en weer hartelijke woorden gewisseld, waaruit bleek, dat de scheidende chef een plaats je in de harten der Zeeuws-Vlamingen heeft weten te veroveren. De hoofdinge nieur der P2.EJI, ir. A. P. Lindenbergh; dankte, mede namens de directie, voor hetgeen de heer Langebaerd voor het be drijf in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tot stand gebracht en voor de prettige menwerking met de leiding en het per soneel. Hierna sprak de Technische Hoofdambtenaar, de heer H. Dijkstra en bood hem namens het personeel een aan denken aan. De heer Langebaerd dankte ten slotte allen, die zijn werkkring in Zeeuwsch- Vlaanderen tot een zeer prettige hadden gemaakt. Middelburg. Jaarvergadering Geref. Mannenvereniging. De Geref. Mannenvereniging „Dr Her man Bavinck" hield dezer dagen in de Bogardzaal haar 26e jaarvergadering oLv. de heer A. Strikwerda. Uit het jaarver slag van de secretaris, de heer A. Maas, bleek, dat de vereniging thans 61 leden telt, vorig jaar was het ledental 55. Na samenzang en enige voordrachten hield ds H. Veldkamp een referaat over Ge bedsgenezing. Spreker waarschuwde voor piëtistische invloeden, die van bewegin gen als van Zaiss uitgaan. SAMENGAAN MET A.R. Na een inleidend woord van de voorzit ter der Chr. Historische Kamerkringver- eniging „Middelburg", mr. W. F. E. baron van der Feltz, sprak Zaterdagmiddag in „De Prins van Oranje" te Goes het Twee de Kamerlid mr. H. K. J. Beernink over de komende gemeenteraadsverkiezingen. Spr. begon met de positie van de ver schillende partijen te belichten waarbij hij ten aanzien van de A.R.-partij tot de conclusie kwam, dat deze partij moeilijk heden ondervindt in eigen kring en na deel van het optreden van het Gerefor meerd Verbond, terwijl er onder de jon geren een streven zou zijn om over te gaan naar de P.v.d.A. Mr. Beernink zeide voorts, dat de C.H.U. de tijd voor één grote prot. christelijke partij-formatie (een wens van de Chr. Volkspartij) nog niet gekomen acht, zo lang er nog ver schillend over theologische problemen wordt gedacht. De verhouding AR.-C.H. U. mocht echter in geen geval bestreden worden. „Het is een plicht dit na te la ten", aldus spr., die samenwerking moge lijk achtte, doch meende, dat het samen op één lijst uitkomen in geen geval ge forceerd zou moeten geschieden, waartoe in sommige gevallen een gevaar zou be staan. Sprekende over de C.H.U. in Zeeland bij de laatste Kamerverkiezingen merkte mr. Beernink op, dat de resultaten nogal teleurstellend waren geweest. Spr. drong er op aan om de zaken bij de komende verkiézingen stevig aan te pakken en be toogde o.m., dat het nodig zou zijn om principiële mensen candidaat te stellen, die als raadsleden het initiatief zouden nemen om de punten van het CR.U.-ge meenteprogram verwezenlijkt te krijgen. ARNEMUIDEN Gecombineerde vergadering. In een gecombineerde vergadering van de Geref. Mannenvereniging „Eben Haëzer" en de Geref. Vrouwenvereniging „Wees een ze gen", herdacht de voorzitter in zijn ope ningswoord het overlijden van mej. T. de Jager. De heer I. van Belzen leidde het bijbels onderwerp „1 Sam. 20" in, en mevrouw Veldhuijzen sprak over „De bijbel in de practijk". De avond werd verder gevuld met het stellen van vragen, een intelli gentiewedstrijd, spreekwoordenwedstrijd, declamatie, voordracht en zang. Een col lecte, gehouden voor de kerk in Axel bracht f 11.76 een slotwoord. (Advertentie) Geeft Uw haerden en kachels een blijvende diepzwarte (lent I Iedereen aan de slag De Vlissingse binnenstad is weer drooggevallen. Maandagmorgen kon men er reeds weer komen, al werd niemand toegelaten, die er niet beslist moest zyn. De toestand, waarin straten en buizen werden aangetroffen was in één woord onbe schrijfelijk. Weggespoelde bestratingen, bopen puin en stenen en modder, overal waar men zyn voeten zetteEn tussen dat alles allerlei huisraad en winkelarti kelen, totaal doorweekt en dik onder de modder. Vooral voor de zakenmensen in de bin- merking komen, zodat hun wel nenstad zijn de gebeurtenissen van Zon- dagnacht een ware ramp geworden. Dit was en iedereen gelegenheid kreeg zijn lijk, maar hoè erg het was, bleek eigen lijk toch pas toen het water weggevloeid was en iedreen gelegenheid kreeg zijn schade op te nemen. Hele winkelinventa rissen en voorraden gingen verloren en de schade loopt voor vrijwel iedere win kelier in het watergebied in de duizen den. zo niet in de tienduizenden. Intussen heeft het gemeentebestuur bekend gemaakt, dat de schade aan roe rende goederen voor iedereen voor aa kenmensen en particulieren dus gere gistreerd wordt, zodat niemand iets mag weggooien, hoe zwaar het ook gehavend mocht zijn. ALLES AAN DE SLAG. Onmiddellijk is iedereen aan de slag gegaan en het was eigenlijk verwonder lijk hoe al deze zwaar getroffen mensen terstond weer de energie en men zou haast zeggen het enthousiasme wisten op te brengen om de handen uit de mouwen te steken en toch weer wat orde in de chaos te scheppen. Maandagavond zegen we in de Walstraat al weer een enkele étalage in orde. Gelukkig kwam er hulp. Uit Vlissingse vrouwen, die zich ter beschikking had den gesteld, werden hulpploegen ge vormd en uit Middelburg kwam een on der leiding van de echtgenote van de burgemeester, mevrouw Bolkestein sa mengestelde hulpcolonne van ongeveer 40 wouwen. BETREURENSWAARDIG Helaas hebben zich ook enkele zeer betreurenswaardige „reacties" voorge daan, n.l. diefstallen uit open winkels en etalages in het getroffen gebied. Diefstallen van kleinigheden door kin deren, die medegenomen werden naar het politiebureau en daar een fikse re primande kregen, maar ook door twee jongelieden van 19 en 18 jaar. Deze laatsten zijn ingesloten in het Huis van Bewaring te Middelburg en zullen waarschijnlijk Woensdag reeds terecht staan. Het is niet de eerste keer, dat deze knapen met de rechter in aan- op. ST. LAURENS Praatavond Bedrijfsvoorlichting. Vrij dagavond hield namens de Ver. voor Be drijfsvoorlichting de heer Nieuwenhuljse te Middelburg, in het vergaderlokaal een lezing over „Mogelijkheden na de Kavel toedeling". Spreker wees op het noodza kelijke van grondonderzoek, vruchtwisse ling en bemesting. Een drukke bespre king volgde. Daarna werd door de heren van Liere en Nieuwenhuijse een mooie film vertoond over de Oesterteelt. De vergadering stond onder leiding van de heer M. Güde die beide heren dank bracht voor de leerzame avond. KAPELLE Alg. vergadering Chr. School. Uit de verslagen in de algemene vergadering van de Chr. school bleek, dat het met de school goed gaat Het leerlingen aantal stijgt en het tekort van de vereniging is teruggelopen. De aftredende bestuursle den, de heer J. Balkenende, Joh. de Ja ger en J. Wal hout werden herkozen. De ouderavond werd vastgesteld op 27 Februari a.s. Verder werd gesproken over de „openbare les" en ook was er een dis cussie over het te volgen onderwijs na afloop van de leerplichtige leeftijd. Jonge Kerk. Onder voorzitterschap van Ds Jebbink vergaderde Vrijdagavond de Jonge Kerk. In deze bijeenkomst sprak de voorzitter over het leven van de eer ste Christenen en de catacomben in Rome. Dit onderwerp werd verduidelijkt met lichtbeelden. BORSSELE Melkcontroleur. Door de vereniging van melkveehouders is voor het ophalen van monsters voor melkonderzoek aan gesteld als controleur, de heer M. Ver hulst, alhier. COL1JNSPLAAT Vergadering N.C.V.B. In de vergade ring van de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Colijnsplaat, heeft de heer A de Jong, gepensioneerd hoofdonderwijzer te Din- Ds Veldhuijzen sprak teloord gesproken over het onderwerp „Vrouwen uit de Heilige Schrift". vat te wachten zal staan DE BOULEVARDGATEN Met man en macht is ook weer ge werkt aan het verder voorlopig her stel van de gaten in de zeewering. Aannemers met hun personeel, in to taal waarschijnlijk 300 tot 400 man, geholpen door tal van vrijwilligers, zetten het Zondag begonnen reddings werk voort. Met name besteedde men nog alle aandacht aan het enorme gat tegenover de Scheldeflat, omdat het gevaar hier nog steeds niet als volle dig geweken mag worden beschouwd. SPOEDEISENDE RAADS ZITTING. Vanmiddag om twee uur komt de raad van Vlissingen in spoedeisend» vergadering bijeen. Mededelingen om trent de watersnood zullen worden gedaan, waarna B. en W. van de raad een blanco-crediet voor de te nemen maatregelen vragen. Burgemeester van Rilland vermist In Rilland Bath wordt sedert Zondag burgemeester J. A. de Goffan vermist. Hij ls bij het reddingswerk verdwenen en vannacht vreesde men het ergste. Advertentiën) C anlt 's morgen* „kiplekker" alt bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, ander»! verteert uw voedsel niet. het bederft! U raakt verstopt, wordt humeurig ea op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. VOEDT VERSTERKT EN DESINFECTEERT DE HUID Ingezonden Mededeling (Adv.) DRIE WEKEN GRATIS TANDEN POETSEN Er is in Nederland een tandpasta, die II wittere tanden geeft reeds na één enkele maal poetsen. Dat is: Castella Tandpasta. De fabrikan ten hebben de gelukkige gedachte gehad, om Nederland massaal en gratis te laten kennismaken met deze unieke tandpasta. Gedurende korte tijd zullen zij een ken nismakingstube Castella Tandpasta ver pakken bij ieder stuk van de nieuwe Castella-Spécial Schoonheidszeep. Castella-Spécial, gemaakt op een nieuwe Amerikaanse installatie (de enige in West-Europa!), munt uit door een schier onuitputtelyke schuim vorming. en door een rómig, naar lentebloesems geurend schuim. De prijs van Castella- Spécial is 32 cent Voor dit bedrag ont vangt men dus een stuk heerlijke, nieuwe schoonheidszeepen een tube Castella Tandpasta genoeg voor drie weken. Het mag verstandig heten, zo spoedig mogelijk van dit aanbod ge bruik te makende fabrikanten kunnen dit slechts zeer tijdelijK den! ©e Radio- toeneft onó WOENSDAG 4 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I (402 m.) VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws en weer- ber.; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00- Gram.; 9.35 Watersl.; 9.40 Gram.s VPRO: 10.00 Schoolradio; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 R.V.U.: Prof. dr ir M. J. Dols: „Wereldvoedselproblemen"; 11.30 Gram.; 12.00 Instrumentaal trio; 12.30 Land- en iuinbouwmed.; 12.33 Voor net platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Commentaar; 13.20 Accordeonmuz.; 13.50 Gram.; 14.00 „De weg omhoog", cau serie; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Voor da jeugd; 15.50 Pianorecital; 16.10 Voor de jeugd; 16.45 Voor de zieken; 17.15 Dans muziek; 17.50 Regeringsuitz.: Jeugduitz.: „De brievenbus gaat open". Correspon dentieclub o-i.v. Regina Zwart; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-v'aria; 13.20 Actuali teiten; 18.30 R.V.U.: Dr A Saalborn: Stu dies in vergelijkende literatuurgeschiede nis: Van Eden en Tolstoy, een parallel"; 19.00 Discussie; 19.20 Gram.; VPRO: 19.30 Voor de jeugd; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Politiek commentaar; 20.15 Concert- gebouwork. en soliste; 21.10 „Het laatste recept", hoorspel; 22.20 Amusementsmu ziek; 22.45 „Tranen op Anjouan", cause rie; 23.00 Nieuws; 23.15 Soc. nieuws in Esperanto; 23.30—24.00 Gram. uUiVhitat.il u \-jo Ui.i NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gewijde muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 1030 Morgend.; 11.00 Gram.; 11.15 „Het con flict", hoorspel; 12.00 Bas-bariton en pia- i; 1230 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.; 12.59 Klokgelui; 13.00 Nieuws; i3.15 Prot. Interk. Thuisfront; 1330 Lichte muziek; 13.50 2e acte uit ,.T akrr.é", opera gl. pl.); 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Gram.; 15.15 Kamerorkest; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Orgelspel; 17.50 MiL cause rie; 13.00 Viool, cello en ciavecimbel; 18.30 „Spectrum van het Chr. Org. en Verenigingsleven"; 18.45 Avonamaalslie- deren; 19.00 Nieuws en weerber.; 19.10 Boekbespr.; 19.25 Gram.; 19.30 Builenl. overz.; 1930 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Meisjeskoor en instrumentaal en semble; 20.45 „Jezus Christus en de We en soliste; 21.45 Gram.; 22.00 Pianoreci- reldreiigies", causerie; 21.05 Omroepork. tal; 2230 Intern. Evang. Commentaar: .40 Gram.; 22.45 Avondoverd.; 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber.; 23.1524.00 Gram. BRUSSEL (Vlaams 324 m.) 11.45 Gram.; 12.00 Omroepork.; 1230 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.30 Omroeporkest; 14.00 Schoolradio; 15.40 Symphonie ork. en solisten; 1G.40 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 1730 Voordr.; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 13.00 Ka mermuziek; 1830 Voor de sold.; 19.00 Nieuws; 19.40 Zang en piano; 20.00 Hoor spel; 21.00 Gram.; 2130 Omroepork.; 22.00 Nieuws; 22.15 Voordracht en muziek; 22.55 -25.00 Nieuws

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3