Zij zagen concentratiekampen in de Sovjet-Unie OM HET GELUK VAN PETER ONS KRUISWOORDRAADSEL DE STAND VAN ZAKEN BIJ DE Z.-VLAAMSE INDUSTRIE Klanken uit de aether 't Zit vast vaster met VELPAFIN It) PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 31 JANUARI 1953. BELGISCHE ARBEIDERS NAAR MOSKOU. Maar mochten geen bezoek aan de gestraften brengen >»Zijn er concentratiekampen in de Sovjet-Unie?" vroeg een onalhanke- lijk arbeider uit West Europa aan Koeznetzov, president der vakbonden in de Sovjet-Unie. Op deze vraag volgde een pjjnljjke stilte. „Neen", luidde toen het antwoord. ,,Wy hebben geen concentratiekam pen. Dat zyn verzinsels van Amerika en van de kapitalistische pers". „Maar wy hebben op de weg van Moskou naar Leningrad by Zaporesjé zwaar versterkte terreinen, met prikkeldraad omgeven, gezien en wachten by de ingangen, die zwaarbewapend waren. Wat heeft dat dan te beteke nen?" vroeg de arbeider wederom. „Daar zitten mensen in, die gede tineerd zijn in het belang van de ge meenschap. Zij moeten arbeid ver richten om zich zelf te rehabiliteren' Dit gesprek werd kort geleden L. Moskou gevoerd, toen een delegatie van Belgische arbeiders een bezoek bracht aan Rusland. Men weet, dat er af en toe dele gaties naar Moskou gaan om er te zien, hoe de communistische maat schappij zal worden opgebouwd. Het zijn meest communistische arbeiders, die na terugkomst in him land een zeer eenzijdige propaganda voeren over de grote dingen, die zij in Rus land hebben gezien. EIGEN ONDERZOEK. Een aantal arbeiders en vakbonds bestuurders der vrye vakbeweging in België besloot toen zelf eens een on derzoek in te stellen. Na maanden lang gecorrespondeer stonden de Sov jet-autoriteiten toe, dat er eens een niet uitsluitend communistische delegatie zou komen en zo werd een groep gevormd bestaande uit zeven socialisten, drie communisten en twee onafhankelijke». Over deze reis liet de Belgische vakbeweging onlangs een rapport verschijnen, waaraan 't bovenstaand gesprek is ontleend. Want aan deze reis werd de voorwaarde verbonden, dat de Belgische arbeiders het recht zouden hebben een onafhankelijk oor deel over wat zij zouden zien, te pu bliceren. Ook brachten zij na aan komst te Moskou tegenover de Rus sen verschillende wensen naar voren: zij wilden weten, hoe een Russische arbeider onder het communistisch re giem leeft, hoe hij woont en hoe hij aan de noodzakelijke behoeften op het gebied van kleding, schoeisel, over jassen, enz. kan voldoen. Verder wensten zij iets van de wederopbouw van Stalingrad en Taganrok te zien. GEEN TIJD. Maar tot teleurstelling der reizigers werd dit alles afgewezen onder het motief, dat er geen tijd voor was. Wel bleek er tjjd uitgetrokken te zgn voor bezoeken aan een rijke wankel- der in Massandra, aan de botanische tuinen in Yalta, aan het beroemde museum „l'Ermitage" te Leningrad, waar 1.800.000 schilderijen zijn van de meesters der schilderkunst: Rem brandt, Rubens, Da Vinci, Raphael, Van Gogh en anderen. Dit museum dateert uit de Tsaristische tijd. Het bevat ook een enorme rijkdom aan edelstenen. De stationshall van de ondergrond se, welke in 1912 werd ontworpen en waaraan het vorig jaar nog een lijn werd toegevoegd, is opgebouwd uit kostbaar marmer, zilver en goud. In de versieringen heeft men diamanten, robijnen en anaere edelstenen ge- LEZERS SCHRIJVEN SLECHTHORENDE JONGEREN. Uit verkregen informaties is het ondergetekende bekend dat onze pro vincie nog vele slechthorende jonge ren tèlt die onbekend zijn met het bestaan van een Zeeuwse afdeling van de Slechthorende Jeugdorgani satie. Dit schrijven beoogt evenwel geen ledenwerving doch heeft slechts ten doel de hardhorende jeugd de gele genheid te verschaffen om zich boven het leed van de doofheid te verhef fen. Ondergetekende weet uit persoon lijke ervaring dat slechthorende jon- geren het heel moeilijk kunnen heb ben, juist doordat zij nog jong zijn en het leven nog vóór zich hebben. Him kwaal vormt een ernstige han dicap in de maatschappij en zij moe ten wel over uitzonderlijke capacitei ten beschikken, willen zjj zich in een eenmaal veiworven positie handha ven. En last not least is daar het onbegrip van de goedhorende voor de moeilijkheden van de dove, die er meestal de oorzaak van wordt, dat een dove een solitair bestaan leidt en geestelijk langzaam maar zeker af zakt Nu wil de S.H.J.O. de slechthoren de jeugd uit dit isolement halen en hen weer in het volle leven plaatsen. Dit doel tracht zij te bereiken door hen in clubverband samen te bren gen en door het houden van bijeen komsten, tochten, week-ends en kam- Een. Op de maandelijks In Goes ge-' ouden bijeenkomsten wordt inten sief aan de geestelijke vorming, res pectievelijk hervorming gewerkt o.a. door het uitoefenen van huisvlijt, het houden van volksdansen en het ver tonen van paedagogisch verantwoor de filmstroken, welke ons door de Unesco ter beschikking worden ge steld. Hier vinden die jonge mensen lotgenoten behept met hetzelfde ge brek, worstelend met hetzelfde pro bleem en kampend tegen dezelfde eenzaamheid. Hier ook kunnen zij el kander tot steun worden op hun ln vele opzichten moeilijke levensweg. Slechthorende jongeren, die uit hun donker hoekje verlost willen worden zullen wij gaarne in ons midden wel kom heten. 's-Heer Abtskerke. E. W. VAN DER KERK, Secr. bruikt. Op deze metro zijn de Bolsje wisten bijzonder trots/ omdat dit hun eigen werk is. Maar naast deze schat ten zagen de Belgen in Moskou en andere steden nog vele krotwoningen. De Russen gaven op pijnlijke vra gen, waarbij gewezen werd op deze tegenstellingen, ontwijkende antwoor den; er bestonden geen problemen voor de Russische arbeiders. Maar stakingen waren verboden; dat zou immers een „staking tegen de ge meenschap" zijn. Vrijheid bestaat niet, want alles werd geleid, ook de geest, de cultuur en de kerken. Dit verklaarde, waar om de Rus ondanks 2ijn drang naar kennis, niets weet van het buiten land. Hij leeft volkomen geïsoleerd. Het maken van foto's was verboden en toen enkelen het toch waagden een snapshot te nemen, moesten zij hun toestel inleveren. HET LEGER. Het leger is in de Sovjet-Unie zeer populair. De Belgen, die in hun eigen land een felle communistische actie tegen de tweejarige diensttijd hadden beleefd, kregen in Rusland te horen dat de soldaten daar minimaal twee jaar onder de wapenen bleven. Zij worden ook vaak gebruikt voor de uitvoering van publieke werken. Ook vrouwen worden in het arbeidsproces ingeschakeld. De wederopbouw van in de oorlog verwoeste streken en steden is het werk van vrouwen, die ook in de zware industrie arbeiden. Hoewel de Belgische arbeiders zeer vele interessante dingen hebben ge zien, waren zij teleurgesteld, dat zij op vele vragen geen of een ontwa kend antwoord kregen. Gezien het feit, dat de Rus zovele eeuwen onder een despotisch en feodaal regiem heeft geleefd, is het niet te verwon deren, dat lig heel andere opvattin gen heeft over vrijheid en democra tie. Hg kent deze begrippen nauwe lijks en kan zich geen voorstelling maken van het leven in West-Europa dat op het gebied der parlementaire democratie en sociale voorzieningen veel verder ontwikkeld is. raglt Van onderstaande kruiswoordpuzzle kunnen door abormé's oplossingen worden ingezonden tot en met Woensdag 4 Februari aan de REDACTIE P.Z.C. te VLISSINGEN. Ir. C. A. Horstmann, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft in de Donderdag gehouden jaarvergadering na zijn meer algemene beschouwingen een overzicht ge geven van de stand van zaken bg de diverse industrieën in Zeeuwsch- Vlaanderen. Hieraan is het volgende ontleend: het afvalwater, dat speciaal voor St. Jansteen nijpend is, bleef onopge- Over het algemeen gunstige berichten. Voor de Cokesfabriek te Sluiskil (Terneuzen) was het jaar 1952 het eerste na-oorlogse jaar, waarvan ge zegd kan worden, dat het op halve capaciteit herstelde bedrijf een regel matig optimaal verloop heeft gehad. Bij de Cie. Néerlandaise de 1' Azote te Sluiskil (Axel) werden de weder opbouwwerkzaamheden voortgezet waardoor de productie geleidelijk verhoogd kon worden. Van de beetwortelsuikerindustrie kwamen betere berichten in dan over het jaar 1951. In totaal werden in de beide in het gebied der Kamer gevestigde fa brieken ruim 257.000.000 kg. bieten verwerkt. Voor de fosfaatfabriek bracht de tweede helft van 1952 een prijsverla ging van superfosfaat, die niet na liet de resultaten van dit bedrijf on gunstig te beïnvloeden. Ook op de voor deze industrie zo belangrijke export-markt was de situatie aan zienlijk moeilijker dan gedurende de voorgaande campagnes. Bg de spiegelglasfabriekwerd ge durende het eerste halfjaar op de binnenlandse markt de activiteit ge drukt door de vermindering van het bouwvolume. In het tweede halfjaar werd de gunstige invloed merkbaar van de inmiddels milder geworden bepalingen op het gebied van de nieuwbouw. Voor de wollenstoffenfabrikanten was het de eerste acht maanden van 1952 moeilijk voldoende orders te- krijgen, hetgeen zijn terugslag moest vinden in een beperking van de pro ductie. Na September trad vrg snel verbe tering in en thans wordt op volle capaciteit gewerkt terwijl de voor uitzichten niet ongunstig zjjn. Met betrekking tot de tapijtindus trie kan hetzelfde gezegd worden als van de wollenstoffenindustrie. De gang van zaken in de trico tage-industrie was bevredigender dan in 1951. De bezetting in de eerste maanden was onvoldoende; zg nam geleidelijk toe om in Augustus vol ledig te worden. De berichten uit de klompenindus trie zijn niet gunstig. Bg gebrek aan grondstof in eigen omgeving, ia deze industrie genoodzaalct bomen aan te kopen in België en dat tegen te hoge prijzen. Uit de vismeelindustrie kwamen gunstige berichten binnen. De be- drijfsuitkomsten waren óver 1952 vrij gunstig. De vooruitzichten voor deze industrie zgn echter onzeker, omdat zij geheel afhangen van de toestand der visserij. ENERGIE. Met betrekking tot de energie voorziening door de P.Z.E.M. kan worden meegedeeld dat door de cen trale te Westdorpe in 1952 geprodu ceerd werden 27.284.000 kWh tegen 24.258.400 in 1951. Ingekocht wer den in 1952 1.419.780 kWh tegen 1.486.510 in 1951. De totale productie en inkoop ten behoeve van de electriciteitsvoorzie- ning van Zeeuwsch-Vlaanderen be droeg dus 28.703.780 kWh tegen 25.74.910 in 1951. De maximale belasting steeg van 7300 kWh in 1951 tot 8800 kWh in 1952. De toestand in de vlasindustrie was in het afgelopen jaar niet gun- tig. Sloeg 1951 reeds het record van het aantal uitgezaaide hectaren in de 20e eeuw over geheel West-Eu ropa (Frankrijk, België en Neder land), Eü. 119.000 HLA., het jaar 1952 brak dit record opnieuw, n.l. 121.000 H-A., waarvan Nederland 33.000 H.A. Dit grote aanbod van strovlas en tegelijk dus van vlaslint en van het lijnzaad heeft in 1952 alle prijzen, in het bijzonder van vlaslint en lijn zaad, sterk doen dalen. Aan het eind van 1952 kwam, voor het eerst sedert de bevrijding, een niet onaanzienlijke werkloosheid voor in deze tak van industrie. SCHEEPSBOUW. Voor de scheepswerf te Terneu zen kenmerkte zich het jaar 1952 door grote bedrijvigheid, zowel in de nieuwbouw als in de reparatie-afde ling. In dit jaar werden afgeleverd een motorcoaster van 780 ton D.W., een motortankcoaster van 690 ton D.W. en een motorcoaster van 1039 ton D.W. Aan 190 zee- en binnensche pen wei-den reparaties uitgevoerd. De te Kruispolder gevestigde werf had voldoende werk. De te Aardenburg gevestigde steenfabriek kon in 1952 haar pro ductie van bakstenen iets opvoeren door kleine interne verbeteringen. De industrie voor rijwielonderde len te Sluis had een bevredigend jaar. Een begin werd gemaakt met de fabricatie van nieuwe producten, o.a. driewielfietsjes voor kinderen. Ook is dit bedrijf begonnen met de export en verwacht wordt dat deze een uitbreiding van de produutie zal meebrengen. De bierbrouwerij te Westdorpe meldt dat, ondanks de pogingen, die de Nederlandse brouwerijen hebben aangewend, het niet mogelijk geble ken is de bieromzet belangrijk te doen stijgen. Weliswaar is de daling die enkele jaren na de tweede we reldoorlog intrad, mede dank zij de uollectieve reclame-actie der brou werijen, tot stilstand gebracht. Voorts besprak ir. Horstmann de stand van zaken in groot- en detail handel, waarbij hij opmerkte, dat van deze zijde slechts weinig gege vens waren ingezonden. Tenslotte ging hij nader in op havenverkeer en landbouw. De activiteit in het ha venbedrijf van Terneuzen was in de tweede helft van 1952 aanmerkelijk minder dan in de eerste helft. De binnenscheepvaart had een bevredi gend jaar, terwijl de beurtvaart niet onbevredigend was. PRIJSWINNAARS EN OPLOSSING De prijswinnaars zijn: H. H. Teeu- wen, Terhogestraat 40, Middelburg; A. Touw, Dijkstraat 59, Souburg; P. C. van Maelsaeke, Veersepoort, Arne- muiden; S. v. d. Meulen, v. d. Slikke- straat, Schoondgke; B. Rooze, Marg- kestraat 13, Rilland-Bath; M. Noort- hoek, Emmastraat 12, Sint Philips- land. De oplossing luidde: Horizontaal: 1. oogappels; 8. none; 9. silo; 11. huig; 12. gig; 14. pols; 16. art.; 17. wakel; 19. pip; 20. r.k.; 21. vet; 22. ree; 24. ei; 25. ren; 26. rebus; 28. pad; 30. vin; 32. keker; 34. nep; 36. i.z.; 38. lak; 39. bel; 40. ga; 41. eik; 43. metro; 45. del; 46. slip; 48. nat. 49. semi; 50. term; 52. opus; 53. venushaar. Verticaal: 1. ooit; 2. ong.; 3. ge; 4. puik; 5. es; 6. lip; 7. slop; 8. nurk; 10. olie; 11. hark; 12. gat; 13. gerei; 15. spie; 17. wan; 18. leb; 21. vedel; 23. euvel; 25. rak; 27. sip; 29. deken; 31. Mies; 33. kam; 34. neo; 35. Bali; 37. zilt; 39. brt.; 40. gems; 42. Kiev; 44. taks; 45. deur; 47. pre; 49. Spa; 51. m.n.; 52. o.a. Literaire sensatie in Amerika Een literaire sensatie veroor zaakte in Amerika een machtig oeuvre, getiteld „Positie, Onbe kend" geschreven door een on bekend auteur, wiens positie echter uitzonderlijk bekend was. Robert E. Preyer Jr. had namelijk tijdens zijn verblijf in de Staatsgevangenis van de staat Ohio bovengenoemd aan grijpend boekwerk geschreven. Een bekende uitgeversfirma, Little, Brown Co., was er zo door ontroerd, dat de directie prompt een cheque van 500 naar Preyer's celadres zond, plus nog een 100 voorschot voor een tweede roman. „Posi tie, Onbekend" was reeds ter perse, toen een correctrice, die de proeven doorwerkte, zich plotseling herinnerde de intri ge van „Positie. Onbekend", reeds eerder te hebben gelezen. Het duurde niet lang vóór zij in haar archief de oplossing vond. Die oplossing was getiteld „Eiland in de lucht". Preyer had dit werk zorgvuldig geeo- pieerd, tot op-de laatste kom ma. Little, Brown Co. heb ben nu hun advocaat energiek aan het werk gezet om 600 van Preyer te vorderen en diens comfortabel logies in het staatsverblijf te prolongeren. Boekhouder ontvreemdde 94.000 in 19 jaar. Veroordeeld tot 2 jaar. De Haarlemse rechtbank heeft uit spraak gedaan in een omvangrgke zaak, nl. een verduistering gepleegd ten nadele van de grafische inrich ting Joh. Enschede en Zonen. Gedu rende ongeveer negentien jaar heeft de thans 74-jarige ex-boekhouder van deze firma A. M. zo was hem ten laste gelegd ruim 94.000 ont vreemd en verscheidene malen vals heid in geschrifte gepleegd. De offi cier van justitie had veertien dagen geleden twee en een half jaar gevan genisstraf tegen hem geëist. Hij is veroordeeld tot twee jaar, met aftrek van voorarrest. Horizontaal: 1. soort palm; 9. in het jaar des Heeren; 10. teer; 11. lid woord; 12. vlek; 14. wgn; 16. knaag dier; 17. muziekteken; 18. spil; 21. titel; 22. broeibak; 24. zijrivier van de Donau; 26. biljartstolc; 27. niets waardige; 28. vrouw van ffacob; 29. wig; 30 de eierproductie van een kip; 31. voorzetsel; 34. voorzetsel; 35. gard; 36. belemmering; 38. weekdier; 41. boog van een gewelf; 43. kippen- product; 44. grote steen; 46. zang- noot; 47. gunstige omstandigheid. Verticaal: 2. jong zoogdier; 3. bloedvat; 4. per procuratie; 5. water in Utrecht; 6. godsdienst; 7. mond water; 8. grondsoort; 12. flauw; 13. deel van een boom; 14. aardewerk; 15. achteruitgang; 19. geneeskrachti ge wortel; 20. voorzetsel; 21. volk in Noord-Europa; 23. groente; 24. deel van een fuik; 25. paardje; 26. water koud; 32. etensbereider; 33. proper; 35. spoorstaaf; 37. wijze van kleden; 39. heuvel; 40. soort hert; 42. vr. zoogdier; 44. gewicht; 45. voorzetsel. ZONDAG 1 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.58 Sportmededelin- gen. 9.00 „Wat er groeit en bloeit", cau serie. 9.10 Kamerorkest, klein koor en solisten. 9.50 „Geestelijk leven", causerie. 10.05 Gram. muziek. 10.30 „Met en zonder omslag". 11.00 Gram. muziek. 11.30 Ca baret. AVRO: 12.00 Hammondorkest. 12.35 „Even afrekenen. Heren 1" 12.45 Orgelspel. 13.00 Nieuws- en weeroverzicht. 13.05 Me dedelingen of gram. muziek. 13.10 Ama teursprogramma. 14.00 Boekbespreking. 14.20 Pianokwartet. 15.05 Filmpraatje. 15.20 Disco-causerie. 16.10 Amusements muziek. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Gevarieerde muziek. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sportjournaal. 18.15 Nieuws- en sportuitslagen. VPRO: 18.30 Korte Ned. Herv. kerkdienst. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.35 „Gesprekken om de Bijbel". AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Amusements muziek. 20.35 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mysterie", hoorspel. 21.15 Dans muziek 21.40 Mededelingen. 21.45 Caba ret. 22.20 Gram. muziek. 22.30 Strijkor kest. 23.00 Nieuws. 23.15 Reportages of gram. muziek. 23.25—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws- en weerberichten. 1.15 Gram. muziek. 8.25 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gewij- vlekvrije koudlijm van CETA BEVER FEUILLETON KITTY IB8SBLS 125. Toen ontdekte hij, dat zg glimlach te, dat haar gezichtje stralend was. En dat leek hem helemaal onbegrij pelijk en hg zei: „José?", vragend om opheedlring. Zg nam de brief uit de enveloppe en gaf hem die in zijn hand Zg scheen iedereen om haar heen te vergeten, haar om geving en zelfs Bearice Penda. Zij was zo intens bewust van haar doel, dat het haar klein figuurtje geheel in vuur en vlam zette en haar afzonder de met deze man, die zij haar alge hele trouwe liefde gaf. Zij vergat ook de stem van de neger-portier, die luidkeels en wanhopig door de tele foon riep: „Ga U of ga U niet geven antwoord Zg zei en zij was opeens een vreemd soortig, geheimzinnig klein schepsel tje geworden in wier aderen het bij gelovig Spaanse bloed krachtig en overvloedig vloeide, iemand met on verklaarbare voortekenen en voorge voelens: „Deze brief werd enige tijd geleden uit Engeland teruggestuurd, Max. Ik vond hem een avond bij de post en toen ik er naar keek, zei een stem tot rnjj die te bewaren en ik bewaarde die en verstopte hem in mijn kamer. Het probleem van het lozen van Soms als ik hem er uit nam en hem bekeek, dan zei de stem hij om hem open te maken. „Misschien", zei zij, „al had jij een eeuw lang er naar ge luisterd, Max, dat je de stem niet ge hoord zoudt hebben, maar voor mij klonk die luid en dringend. Ik geloof dat het moeilijk is om jou of iemand anders aan het verstand te brengen wat dit is, zo'n voorgevoel; zelfs ik weet niet waar het vandaan komt of wat het eigenlijk is. 'k Weet alleen maar dat hij vandaag zo luid was, dat ik hem openmaakte". Zg hield op zonder opzettelijk In druk te willen maken en besloot: „Hij werd geschreven door me vrouw Soane aan een vriendin in En geland op de avond, voor zg stierf. Hoe weet ik, waarom die nooit bij die vriendin aankwam en dus terug kwam naar de Santa Martine Ik ge loof, dat het zo beschikt was: in zul ke dingen geloof ik, Max; ik ben bij gelovig en zie wondertekenen en voortekenen en dingen, die voorbe stemd zjjn te gebeuren. En ik vergis te mij niet". Zij rechtvaardigde dat al les in de twee woorden: „Lees het". Er heerste een diepe stilte: zelfs de krakende stem van de zwarte portier had opgehouden, hjj had de hoop maar opgegeven om van iemand ant woord te krijgen. Niemand wist wat er in de brief stond, maar iedereen begreep dat zij op de een of andere manier beslissend in deze omstandig heden was. En Leon las: „Mijn lieve Millicent. Omdat ik zo dodelijk vermoeid en aan het eind van mijn krachten ben, zal deze brief kort zgn en ik hoop, dat je mij vergiffenis zult schenken voor de schok, die hg je zal geven. De toestand is zo: ik weet dat ik nog maar een paar maanden zal kunnen leven en zelfs de buitengewone be kwaamheid van dokter Leon zal ze niet kunnen verlengen. Waarom zou ik wachten op dit levend afsterven, Millicent? Waarom zou ik dat onder ogen moeten zien, terwijl er een vre dige mogelijkheid, vlakbij mij is, om er een einde aan te maken? Dokter Leon is zojuist van mijn kamer weg- pen wat is hij toch menselijk; want er bestaan dokters die zich daarvoor te hoog voelen en die een zuster roe pen om het voor hen te doen. Ik heb gezien dat hij de tabletjes terug leg de in het kastje naast mijn bed, dat hij op slot heeft gedaan. Maar het sleuteltje ligt er en wanneer ik deze brief beëindigd zal hebben, zal ik het kastje openmakenen dan zal heel spoedig alles voorbij zjjn. Vaar wel, mijn lieve Millicent Hij hief zijn hoofd op; hij was ge heel verpletterd en sprakeloos; hij was geheel gezuiverd van alle blaam en kon zijn gevoel van bevrijding niet onder woorden brengen. Toen zag hij in de ogen van José het spiegelbeeld van zijn eigen onuitsprekelijke emo ties en woorden waren overbodig. .(Wordt vervolgd). de muziek. 10.00 Geref. kerkdienst. 11.30 Gram. muziek. 11.45 Alt. viool en orgel. KRO: 12.15 Apologie. 12.35 Gram. muziek. 12.40 Lichte muziek. 12.50 „100 Jaar Krom staf". 13.00 Nieuws en lcath. nieuws. 13.10 Lunchconcert. 13.40 Boekbespreking. 13.55 Gram. muziek. 14.00 Voor de kinderen. 14.30 Concertgebouworkest en solist. (Plm. 15.20 Pianorecital.) 16.40 Geestelijke liede ren. IKOR: 17.00 Oecumenische jeugd dienst. 18.00 Herv. Zangdienst. 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen", causerie. NCRV: 19.00 Vocaal ensemble, Bachor-i kest en solisten. 19.30 „Gelooft U dat?", causerie. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 „Een bom barst", 20.30 „100 Jaar Kromstaf". 21.00 „Alles of niks". 21.15 Gevarieerde muziek. 21.55 „Waar de mens van leeft", hoorspel. 22.35 Actualiteiten, 22.45 Avond gebed en Liturgische Kalender. 23.00 Nws. 23.5124.00 Gram. muziek. MAANDAG 2 FEBRUARI. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. muziek. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 9.00 „Onder de pannen", hoor spel. 9.20 Gram. muziek. (9.359.40 Wa terstanden). VPRO: 10.00 „Voor de oude dag", causerie. 10.05 Morgenwijding, VARA: 10.20 Voordracht. 10.35 Voor de zieken. 11.40 Viool en piano. 12.00 Gram. muziek. 12.15 Dansmuziek. 12.30 Land- en tuinhouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Dansmuziek. 13.00 Nieuws, en commentaar. 13.20 Gram. muziek. 13.55 Voor de middenstand. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Sopraan en piano. 14.45 Gr. muziek. 15.00 Gevarieerd programma. 16.00 Gram. muziek 16.45 Vragenbeant- woording. 17.15 Gram. muziek. 17.50 Mili tair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Parlementair overzicht. 18.45 Voor de jeugd. 19.45 Regeringsuit zending: J. K. Stïksma: Landbouwru- briek: „Aardappelmoeheid raakt iedere aardappelteler". 20.00 Nieuws. 20.05* „In Holland staat een huls", hoorspel met muziek. 20.35 Aetherforum. 21.10 Lichte muziek. 21.30 „Europa in de mist", cau serie. 21.45 „Voor en achter het voet licht". 22.05 Radio Philh. orkest en solist, 23.00 Nieuws. 23.15 Gram, muziek. 23.45 —24.00 Idem. HILVERSUM H. 298 m, 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. mu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.10 Sportuit slagen. 8.23 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. muziek. 10.00 Kla rinet en piano. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 11.15 Gevarieerd program ma. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinhouwmededelingen. 12.33 Orgelconcert. 12.59 Klokgelui. 13,00 NTOs. 13.15 Banjo-orkest. 13.45 Gram. muziek. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. muziek, 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. mu2iek. 15.30 Fluit, riool, viola da gamba en cla- vecimbe!. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamer koor, violen, cello en orgeL 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Idem, 17.45 Regeringsuitzending: Dr. H. K. J. Cowan: „Talenweelde en taalproblemen ln Nieuw Guinea" 18.00 Vrouwenkoor. 18.20 Sportpraatje. 18.20 Zigeunerkwintet, 18.45 Engelse les. 19.00 Nieuws- en weer berichten. 19.10 Pianorecital. 19.30 „Volk en Staaf, causerie. 19.45 Gram. muziek, 20.00 Radioarant. 2020 Lichte muziek. 20.50 „Het Conflict", hoorspel. 21.35 Geestelijke liederen. 22.10 „Rijkdom onder de grond: Aardolie", causerie. 22.20 Gram. muziek. i Harprecital. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws- en S.O.S.-berichten. 23.15 „Man en vrouw", causerie, 23,30—24.00 Gr. muziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 8