Internationale hulpactie voor Oostduitse vluchtelingen PRÏJZENBESCHIKKING VOOR SPECIE MSTEN VASTGESTELD DE „WILLEM RUYS" BLEEK ZEER SOLIDE GECONSTRUEERD HET VERSCHONINGSRECHT VAN DE JOURNALIST De wereldreis van JIMMY BROWN ZATERDAG 31 JANUARI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 BEROEP OP V.N.-LEDEN EN RAAP VAN EUROPA Initiatief van mr. G. J. van Heuven Goedhart Mr. G. J. van Heuven Goedhart, de Nederlandse Hoge Commissaris der V. N. voor vluchtelingenzaken, heeft West-Duitsland „actieve hulp" be loofd om het hoofd te bieden aan het probleem der Oostduitsers, die naar West-Berlijn zijn gevlucht. Hij heeft een beroep op alle leden van de V. N. en op de Raad van Euro pa gedaan steun te geven aan een internationale aetie om de vluchtelingen uit Oost-Duitsland te helpen. Er zijn ook telegrammen met verzoeken om hulp verzonden aan het Vaticaan en Zwitserland. De „American Joine Distribution Committee", een Joodse hulporgani satie, is Vrijdag begonnen met de uit voering van een program, dat voor ziet in financiële hulp en het ver strekken van voedsel, kleding en on derdak voor de naar West-Berlijn uitgeweken Oostduitse Joden. Vrijdag zijn 1350 Oostduitse vluch telingen in West-Berlijn aangekomen. Sinds 1 Januari bedraagt het totale aantal 24.000. In de oproep worden de regeringen verzocht steun te geven aan een voor genomen project voor het onderbren gen van vluchtelingen in pasklare huizen nabij Westduitse centra, waar deze personen eventueel tewerk zou den kunnen worden gesteld. Het pro ject zou in de aanvang worden gefi nancierd door de „Ford Stichting". De Liga van Rode-Kruisverenigin gen heeft Vrijdagavond medegedeeld, dat zij aan alle Rode-Kruisverenigin gen een rapport over de toestand der vluchtelingen in West-Berlijn er West-Duitsland heeft gezonden. Hier in wordt gezegd, dat de vluchtelingen in de eerste plaats kleding, dekens, linnengoed, zeep, kinderbedjes keukenbenodigdheden behoeven. Japan wapent zich tegen het communisme. Derde macht is zelfbedrog. De Japanse minister van buiten landse zaken Okazaki, heeft bij het begin van de begrotingsdebatten in de Rijksdag verklaard, dat Japan niet neutraal zal blijven tegenover het communisme en dat het zich geleide lijk aan bewapent om zijn verde diging te versterken. De theorieën over de vorming van een „derde macht" noemde hij „fan tastisch" en „zelfbedrog", als men overweegt wat het communisme óp het ogenblik in de wereld betekent. Eerste minister Josjida verklaarde, dat Japan zal trachten zijn betrekkin gen met de Verenigde Naties en in het bijzonder met de Verenigde Sta ten, te versterken. Het nieuwe leger zal worden bekostigd van een deel van het geld, dat beschikbaar komt door het schrappen van zekere toe gestane gelden in verband met de voorzieningen, die in het veiligheids verdrag waren opgenomen. Vijfde tweeling „Tot volgend jaar dan maar weer", merkte de ambtenaar van de burgerlijke stand te Neeritter nabij Roermond op, toen vader Ressen op 8 Augus tus 1951 de geboorte van een vierde tweeling aangaf De heer Ressen kwam terug en wel Donderdag j.l- om de ge boorte van de vijfde tweeling in vijf jaar tijd aan te geven! In het gezin RessenVan der Meulen vindt men het heel ge woon. „Een peuter meer of minder eten doen ze alle maal", is daar de mening. Een bezwaar is echter de woning; die wordt te klein Boekenweek van 28 Februari tot 7 Maart. De traditionele Boekenweek zal dit jaar gehouden worden in de eerste week van Maart. Deze ene week van het jaar wordt het boek, waaraan wij allen zo on noemelijk veel te danken hebben, meer dan ooit in het centrum van onze be langstelling geplaatst. Alom versieren de boekverkopers hun winkels, organiseren lezingen etc. Dit jaar wordt het „Geschenk', een bundel korte verhalen, verzameld door Anthonie Donker. Wie de schrijvers van deze verhalen raadt, kan mooie boekprijzen winnen. Ook de jeugd wordt niet vergeten- Door Clara Eggink werd een dichtbun del samengesteld, getiteld „De Muze en de Seizoenen" en geïllustreerd door Janny Dalenoord. Deze is verkrijg baar in vrijwel iedere boekhandel- Voor de kleintjes worden gratis kleurplaten ter beschikking gesteld. Zij, die de mooist gekleurde platen insturen, krijgen een boek cadeau. Geen haast met het Europeselegerverdrag. Bespreking eind Februari. Gewoonlijk goed ingelichte klingen te Parijs hebben Vrijdag verklaard dat de ministers van buitenlandse za ken van de zes landen der Kolen- en Staalgemeenschap en de Europese Defensiegemeenschap waarschijnlijk op 24 Februari te Rome bijeen zullen komen. Men verwacht te Parijs dat Bi- dault en bondskanselier Adenauer hun eerste gedachtenwisseling zullen hebben over een regeling van het Saarprobleem. Eerste-minister May er verklaarde onlangs, dat de rege ring de bekrachtiging van het Euro- pese-legerverdrag pas van het parle ment zou vragen als Frankrijk en West-Duitsland tot overeenstemming waren gekomen over een regeling van het Saai-probleem. Men verwacht ook, dat de zes mi nisters de protocollen, die de Franse regering aan het legerverdrag wil toevoegen, zullen bestuderen. Deze protocollen zouden tegen die tijd bij de tijdelijke commissie van het Euro pese leger zijn ingediend. Conferentie van plaats vervangers werd afgelast. Rusland liet niets van zich horen. De vergadering van de plaatsver vangers der ministers van buitenland se zaken van de Grote Vier, die Vrij dag te Londen zou worden gehouden ter bespreking van een staatsver drag met Oostenrijk, werd afgelast, omdat Rusland niet heeft geantwoord op de jongste nota over de kwestie. In het blad van de Russische vloot, „Rode Vloot", is Vrijdag verklaard, dat de Westelijke mogendheden Wes telijk Oostenrijk willen behouden en bewapenen om er een springplank voor de herovering van Zuid-Oost-Eu ropa van te maken. Aanvallen van Chinese nationalisten op Chinese vasteland? Volgens persberichten in Washing ton overweegt Eisenhower een order, welke de weg vrijmaakt voor aanval len der Chinese nationalisten op het Chinese vasteland. Eisenhowers order zou geen poging beogen om een Ame rikaanse blokkade van de Chinese kust in te stellen. Noch zou in de or der Amerikaanse hulp aan Tsjang Kai Sjek worden aangeboden bij een eventuele poging tot een inval op het vasteland. Kostbare gobelins wèl of niet in wasmand? Enkhuizer bezit in bezetting verwaarloosd. In het begin van de oorlog stuurde de gemeente Enkhuizen een aantal kostbare gobelins, verpakt in een wasmand, naar Haarlem, waar ze hersteld zouden worden in de werk plaats tot herstel van antiek textiel van mej. dr. G. T. van Eijsselstein. Van reparatie kwam echter niets ten gevolge van de oorlogstoestand en ze zouden volgens de in Enkhuizen ingestelde „gobelin-commissie" nog steeds verpakt in een wasmand een jarenlange zwerftocht langs di verse musea gemaakt hebben, om na de bevrijding weer in Enkhuizen te recht te komen. Dr. van Eijsselstein heeft echter verklaard, dat de gobelins, na gewas sen en opgerold te zijn, in speciaal ontworpen manden naar de Rijks- kluis in Paaslo zijn vervoerd. Daar de gemeente de restauratiekosten niet onmiddellijk kon dragen, zou zij geadviseerd hebben de gobelins in Paaslo te laten. Ondanks dit advies zijn de tapijten via het Rijksmuseum naar Enkhuizen tei-uggebracht, waar zij in het raadhuis aan de muren werden gespijkerd. De „gobelin-commissie" kwam tot de conclusie, dat mej. Van Eijssel stein en de directeur van gemeente werken, de heer Ybema, verantwoor delijk gesteld dienen te worden voor deze gang van zaken, waardoor de restauratiekosten van 2000 in 1939 op 100.000 in 1950 waren gekomen! Proces Oradour in een geheel nieuw stadium. Daar het Franse parlement een wet heeft aangenomen, waarbij de collectieve verantwoordelijkheid voor natïonaal-socialistische misdaden is afgeschaft, zal men in het proces Oradour niet meer kunnen volstaan met het verwijzen naar de collectieve verantwoordelijkheid en zal de afzon derlijke schuld van elk der verdach ten en in hoofdzaak de Elzassers vastgesteld moeten worden. Intussen heeft de oudstrijders-or ganisatie in de Elzas medegedeeld, dat kapitein Otto Kahn, de Duitser, die het bevel gaf tot het uitmoorden van het dorp Oradour, zich in Zwe den zou bevinden. Van Zweedse zijde wordt dit tegengesproken. Frankrijk heeft de Britse autori teiten in W.-Duitsland opnieuw ver zocht ex-generaal B. Lammerding, de voormalige bevelhebber van de Duit se S.S.-divisie „Das Reich", die het bloedbad te Oradour aanrichtte, uit te leveren. Roger Goderin, het enige kind, dat zien uit Oradour wist te redden hij was toen 8 jaar oud heeft zijn verklaringen afgelegd voor het mili taire hof te Bordeaux, dat de zaak tegen de S.S.-ers, die de bevolking van het plaatsje-8 jaar geleden uit moordden, en het stadje in de as leg den, behandeld. Roger, thans 16 jaar, vertelt het hof, hoe hy het stadje ontvluchtte onder het geweervuur van de S.S.-ers. Door een list, hij hield zich dood, gelukte het hem in leven te blijven. KOSTEN STEGEN MET 16 Regering betreurt noodzaak van deze maatregel De minister van economische zaken heeft een pryzenbe schikking vast gesteld, waarin de maximum honoraria zijn vastgelegd, welke door spe cialisten van ziekenfondspatiënten mogen worden bedongen. Deze maat regel is genomen in overeenstemming met de minister van sociale zaken en volksgezondheid. De regering betreurt het, dat de ontwikkeling op het gebied der specialisten-honoraria tot deze maatregel noopte, zo wordt in een communiqué gezegd. fondsen blijven werken. Evenmin is de beschikking van toepassing op de behandeling van particulieren. Na een uiteenzetting over de be staande regeling wordt er in het communiqué aan herinnerd, dat een groep van 200 specialisten, welke zich verenigde in de Ned. Vereniging van Specialisten, piet onder de geldende voorwaarden wenste door te werken. Zij zouden de tarieven zonder enige korting rechtstreeks aan de patiën ten in rekening brengen, waartoe de specialisten in Tilburg en Breda in middels zyn overgegaan. Hiervan was een stijgng met ongeveer 16 procent van de kosten der specialistische hulp het gevolg. Teneinde schade voor de volksgezondheid te vermijden, heeft de Ziekenfondsraad de betrokken zie kenfondsen gemachtigd de door de specialisten aan de verzekerden in re kening gebrachte bedragen te resti tueren. Nadeel voor de verzekerden weid hierdoor voorkomen. Ondanks nadrukkelijk verzoek van de minister van sociale zaken en volksgezondheid zijn tot op heden de betrokken specialisten niet bereid ge vonden wyziging in him houding te brengen en de onderhandelingen met de algemene ziekenfondsen te hervat ten, zonder op de daarbij te bereiken resultaten vooruit te lopen. STIJGING HONORARIA. NIET ACCEPTABEL. De minister van economische zaken acht een stijging van de specialisten honoraria met circa 16 procent boven het in onderling overleg tot stand ge komen niveau niet acceptabel, zo lang de stijging niet met behulp van daar toe strekkende gegevens redelijker wijs aannemelijk wordt gemaakt. De getroffen prijzenbeschikking is niet van toepassing op de specialisten, die op de oude voet voor de zieken- Schietpartij in Quito. In Quito, de hoofdstad van Ecuador in Zuid Amerika, heerst een gespan nen atmosfeer. Studenten kwamen op straat in botsing met leden van een revolutionnaire partij, die tegen de huidige regering is. Er vielen van weerszijden schoten. Een dode en drie gewonden waren het resultaat. De regering blyft de hoop koeste ren, dat alle betrokken partijen zul len beseffen, dat het overlaten van de uitvoering der ziekenfondsverzeke ring aan het particulier initiatief tot absolute voorwaarde heeft, dat be trokkenen in goed overleg tot rege lingen komen en elkaar niet door eigenmachtig optreden voor voldon gen feiten trachten te stellen. Zij ver trouwt, dat de onderhandelingen zul len worden hervat, teneinde tot een aanvaardbare oplossing te geraken, waarbij officiële prijsbinding kan wor den gemist. De regering blyft de ont- vvikkeling van de situatie nauwlet tend volgen. EEN PLUIM VOOR „DE SCHELDE". Buitenlandse technici gaven bewondering te kennen. De omvang van de schade, die de ..Willem Ruys" bij de aanvaring met het m.s- „Oranje" op 6 Januari j.L in de Rode Zee heeft opgelopen, blijkt steeds meer mee te vallen en de her stelwerkzaamheden in het grote dok van Wilton-Feijenoord te Schiedam, hebben dan ook een vlot verloop. S.E.R. stelde advies voor productschappen vast. P.B.O. in kritiek stadium volgens prof. Veraart. De Sociaal-Economische Raad heeft in een Vrijdag gehouden zitting het advies tot instelling van product schappen voor vee en vlees, groenten en fruit, voor siergewassen, tuinbouw- zaden, voor margarine, vetten en oliën en voor gedistilleerde dranken vast gesteld- De voorzitter, prof. mr. F. de Vries, wees er op, dat het velen liever ware geweest als de eerste adviezen in dit verband over bedrijfsschappen hadden gelopen. Het overleg over de product schappen heeft echter het eerste tot resultaat geleid. De voorzitter van de sub-commissie voor dit ontwerp-advies, prof. dr. J. Veraart, wees in een toelichting nog op de verantwoordelijkheid van de S. E.R., waar het de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie betreft. Hij zeide, dat men met de P-B.O. in een kritiek stadium was gekomen en dat er wei nig nodig was voor een discrediet. „Overheidsbestellingen" van belang voor gemeenten. Op vragen van het Tweede Kamer lid Beernink (C.H.) over de beteke nis van de Commissie Overheidsbe stellingen voor de gemeenten, heeft de minister van economische zaken geantwoord, dat deze commissie ook voor de gemeenten van grote beteke nis is. In verband hiermede is op aanbeve ling van de Ver- van Ned. Gemeen ten, de heer B. H. Baank, hoofd van het centrale inkoopbureau van deze gemeenten, tot lid van de commissie benoemd. De commissie heeft tot taak de minister te adviseren of, en zo ja, op welke wijze dient te worden be vorderd, dat de staat en andere pu bliekrechtelijke lichamen bestellingen zo veel mogelijk bij de Nederlandse bedrijven plaatsen. De minister zeide voorts nog geen bezwaar tegen te hebben, om naast de heer Baank ook een bestuur lijk of ambtelijk vertegenwoordiger van de gemeenten tot lid der com missie te benoemen. Indien de weersomstandigheden gunstig blijven, zal het schip in de tweede week van Februari het dok kunnen verlaten en naar de Lloydkade vertrekken. In verband hiermede is de eerstvolgende vertrekdatum drie dagen vervroegd, zodat dc „Willem Ruys" nu reeds, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, op Woensdag 4 Maart a.s., van Rotterdam naar Cey lon, Malakka en Indonesië zal vertrek- kenn. Kapitein C. C. Goedewaagen zal op deze reis wederom als gezag voerder optreden. Het nadere onderzoek in het droog dok heeft ook uitgewezen, dat er niets aan de „Willem Ruys" Is ontwricht of ontzet; op de beschadigde plaatsen is het vóóroorlogse materiaal al leen maar verbogen of zelfs geheel verfrommeld, maar er is geen stukje gescheurd. Ook buitenlandse technici, die het schip in het dok hebben be zichtigd, spraken hun bewondering uit voor de solide bouwmethoden, die door de Nederlandse scheepswerven worden toegepast. Zoals bekend, werd de „Willem Ruys" in 1939 bij de Kon. Mij. „De Schelde" te VJissingcn op stapel gezet en daar na de oorlog afgebouwd. MINISTERIËLE NOTA OVER Bij voorstanders nog geen overeenstemming. In een uitvoerige nota aan de Twee de Kamer heeft de minister van justi tie enige aspecten belicht van de vraag, of en zo ja in hoeverre het noodzakelijk of wenselijk zou moeten worden geacht om aan de journalist het recht toe te kennen om zich in strafzaken (eventueel ook in burger lijke zaken) te verschonen van het ge ven van getuigenis, of van het beant woorden van bepaalde vragen. De inhoud van deze nota werd in een viertal punten samengevat- De vraag naar een wettelijke regeling acht de minister minder eenvoudig te beantwoorden dan men veelal geneigd is te doen. Uit het gegeven overzicht van de belangrijkste voorstellen blijkt nog, dat zelfs over de richting van de regeling vooralsnog geen overeen stemming bestaat. Critische analyse 39. „Daar hei-je 't geduvel in de glazen, Piet!" riep Jimmy, die de grootste moeite had de jeep in zijn macht te houden, want het ding was na de knal, die zij achter zich hadden gehoord, verschrikkelijk gaan slingeren. Jimmy begreep onmiddellijk, da' de rovers een van zijn banden hadden lek gescho tenHij bracht de Witte Engel tot stilstand en riep tegen Piet Potlood; „Dekking zoeken en je al leen in het uiterste geval overgeven, denk daaraan Piet". Piet Potlood knikte, want een stem om ant woord te geven, bezat hg niet meer, maar waar hr" dekking moest zoeken begreep hg niet. Midden in de Sahara in een klein autootje en dan dekking zoeken* Hg maakte zich zo klein mogelijk en bleef Bitten waar hg zat. Jimmy niet, die loerde eerst naar buiten en toen sprong hij uit de jeep. „Doe de lichten uit Plet" schreeuwde hij. Piet Potlood kon in zijn zenuwachtigheid het knopje op het schakel bord zo gauw niet vinden, maar na wat onhandig zoeken en tasten draaide hij de lampen toch uit. Op hetzelfde ogenblik hoorde Jimmy een vreemd ge dreun, net als of iemand in een snel tempo met een zware hamer op de grond beukteHij vroeg zich af wat dat zou kunnen zijn. Toen wist hij het,.. In een snelle vaart naderden kam eel ruiters...... De mannen stootten vreemde klanken uit en zwaaiden met hun geweren. Een hunner schootDe kogel trof Jimmy's llnkervoorband, die met een luide knal sprong. „Handen omhoog, jij hond!" schreeuwde de Bedouin, die recht op hem afstoof... van de belangrijkste voorgestelde op lossingen en gedane suggesties brengt aan het licht, zo wordt in de nota ge zegd, dat de voorstanders van een wettelijke voorziening er tot dusver niet in geslaagd zijn een regeling te ontwerpen, waartegen geen ernstige bezwaren zijn aan te voeren. Behoefte aan een wettelijke regeling zou zich op het eerste gezicht kunnen doen ge voelen voor die gevallen, waarin een journalist naar aanleiding van een door hein verzorgde publicatie als ge tuige door de rechter verplicht zou worden de naam te noemen van zijn zegsman, hoewel deze klaarblijkelijk in het algemeen belang heeft gehan deld. Bij nadere analyse blijkt even wel. aldus de minister, dat mede gelet op de jurisprudentie van de Hoge Raad niet aannemelijk is, dat derge lijke gevallen zich licht zullen voor doen. Aan het slot van de nota verklaart de minister uitdrukkelijk, dat de daarin vervatte conclusies uiteraard van voorlopige aard zijn. Hij hoopt evenwel, dat de nota zal kunnen bij dragen tot een vruchtbare discussie. Zoals bekend, is er in de Tweede Kamer door de heer Van Rijckevorsel ca een motie voorgesteld waarin de Kamer als haar oordeel zou moeten uitspreken, dat het noodzakelijk is aan de journalist toe te kennen het recht om zich van getuigenis in burgerlijke en srafzaken te verschonen, nopens de bronnen van zijn informatie. Wederom f 67.500 boete tegen „Ommelanden" geëist. Wegens overtreding van zuivelverordening. De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Leeuwarden, heeft boetes van f 67.500 en f 750 (de laatste subs, drie maanden hechtenis) geëist tegen de coüp- melkproductenfabriek „De Ommelanden" en haar voormalige 32- jarige assistent-directeur D. S. wegens overtreding van de zuivelverordening. Hiermede vroeg hij bevestiging van het vonnis, dat de Groninger recht bank had geveld, In Maart 1951 had „De Ommelan den" een voorraad van 430.000 kg. suiker niet opgegeven aan het Bedrijf schap voor de Zuivel, hetgeen o.m. tot gevolg had. dat de exportheffing voor rekening van het bedrijfschap kwam. Deze heffing ten bedrage van circa f 60.000 had „De Ommelanden" moe ten betalen. Uitspraak 12 Februari a.s. Groot politiek conflict in België op komst? Socialistische parlementsleden willen aftreden. Volgens geruchten, die in Brussel de ronde doen, zouden de socialisti sche Kamerleden en Senatoren voor nemens zijn in Maart en bloc ontslag te nemen. Op deze wijze zouden de socialisten de homogeen-katholieke regering willen dwingen het parle ment te ontbinden en nieuwe verkie zingen uit te schrijven. Dit collectie ve ontslag der socialistische Kamer leden en Senatoren zou een feit wor den, indien de regering haar subsidie politiek ten aanzien van de zieken fondsen niet zou willen wgzigen. Van katholieke zijde wordt in dit verband opgemerkt, dat de socialisten in de Kamer over 77 van de 212 en in de Senaat over 62 van de 175 zetels be schikken, zodat hun terugtrekking uit het parlement geenszins een ont binding hiervan noodzakelijk zou maken. Zelfs indien de liberalen en communisten zich by dit collectieve ontslag aansloten, zou de C.V.P., die in de Kamer een absolute meerder heid van 4 stemmen en in de Senaat een meerderheid van 7 stemmen heeft, de werkzaamheden toch kun nen voortzetten. Verloren broche na zeven jaren weer terecht Een dame zag, toen zij in Novem ber j.l. een veiling te Amsterdam be zocht, een met kleine diamanten be zette broche liggen, die zij twintig jaar tevoren in het buitenland ge kocht en in 1946 verloren had. Na on derzoek bleek dat de vinder, een 13- j'arige jongen, de broche indertijd aan zijn moeder ter hand had gesteld. De moeder zal zich moeten verantwoor den wegens verduistering. Tjalk na aanvaring in enkele minuten gezonken Op de LJssel nabij Zutphen is een tjalk, die op weg was naar Sneek, gezonken na een aanvaring met een tankboot. De schipper van de tjalk, de heer Berend uit Zwolle, kon rich met zijn vrouw en twee kinderen op de tankboot in veiligheid brengen. Alleen voor vrouwen. Het opschrift „alleen voor vrouwen' is een gebruikelijk en in vele gevallen nuttig op schrift. Men vraagt zich thans in Dublin af, waarom daar een tabakswinkel is geopend, die alleen voor vrouwen toeganke lijk isVoorzover bekend is dit een unicum in de wereld. Wellicht voelen de Ierse da mes zich geremd, wanneer ze in .een „mannelijke" tabaks zaak haar rookmateriaal moe ten kopen. Loongrens naar f 5025. voor sociale verzekering. Naar de mening van de staatsse cretaris van sociale zaken dient de loongrens voor het ziekenfondsenbe- sluit en voor de ziektewet van 4925 op 5025 gebracht te worden. Dit blijkt uit een bij de Tweede Kamer ingediend ontwerp van wet tot wijziging van de ziektewet, de invali diteitswet en de wet van 21 Decem ber 1950 S. 590 (uitbreiding toepas sing ziekenfondsenbesluit) en uit de toelichting daarop. Ingevolge de werkloosheidswet die nen de werkgevers aan hun werkne mers, die verzekerd zijn krachtens deze wet, een bijslag uit te keren ten bedrage van het door de werknemers verschuldigde aandeel in de premie voor de wachtgeld- en werkloosheids verzekering. Dit kan tot gevolg hebben, dat de lonen voorzover zij voor 1 Juli 1952 de loongrens reeds naderden deze grens sindsdien overschrijden, waardoor voor de betrokkenen niet langer verzekeringsplicht bestaat. Volgens de staatssecretaris dient de loongrens tot 5025 te worden verhoogd, teneinde dit bezwaar te on dervangen. De verhoging heeft de in stemming van de Stichting van de Arbeid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7