Ontwikkelingspeil is grotendeels der bevolking onvoldoende IH IET GELIK VAN PETER LUCTOR'S KANSEN STIJGEN BIJ ZEGE OP HANSWEERTSE BOYS LEIDENDE EERSTE-KLASSERS KUNNEN ZICH HANDHAVEN 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 30 JANUARI 1931» Ir. HORSTMANN TE HULST Geen aanpassing van het Nederlandse loonpeil aan het Belgische In een uitvoerige jaarrede heeft de voorzitter van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, ir. C. A. L. Horstmann, tijdens een vergadering van deze kamer te Hulst, enkele aspecten van het econo misch leven in Nederland behandeld en daarbij enkele problemfen aan een na dere beschouwing onderworpen. Zo sprak ir. Horstmann o.a. over de ont wikkeling van de arbeiders, de Beneluxgedachte, overheidsdiensten, sociale wetgeving en belastingen. Naar sprekers mening is de algeme ne ontwikkeling van het grootste deel der bevolking onvoldoende. Terwijl, vergeleken met enkele decennia gele den, de arbeidstijden steeds korter worden en dus meer vrije tijd beschik baar komt, is het ontwikkelingspeil der arbeiders practisch niet verhoogd. Spreker meende hierin de oorzaak te zien van het betrekkelijk lage peil der radioprogramma's en meende, dat dit vraagstuk alleen kan worden opge lost door de uitbreiding van de leer plicht. „Gezien het feit, dat in 1935 van ons volksinkomen 4.3 pet. aan onderwijs werd besteed en in 1952 slechts 2.7 pet., moeten wij een ernstig beroep doen op de regering om de geestelijke ontwik keling van ons volk veel meer dan tot nu toe, te bevorderen. De arbeids- en levensvreugde kunnen hiermede slechts gebaat zijn", aldus spr. Enkele woorden wijdde spreker aan de mededeling van dé regering, dat zij besloten heeft af te zien van een ver zoek om economische hulp voor 1952- 1953. Ir. Horstmann zeide er over ver heugd te zijn, dat Nederland in staat Advertentie. Volledige afzondering geeft afdoende bescherming tegen griep. Maar... duikt U liever niet wéér onder? Dan kun! U beter Aflukin-C gebruiken. Wél zo practisch en ook iéts gezelliger. Aflukin-C, het toniserende natuurproduct kinine met vitamine C, het fruitvitamine. Vooral di t. vitamine is voor een goede gezondheid in grieptijd onontbeerlijk. tegen griep is zelf zijn boontjes te doppen. „In deze gewijzigde positie kunnen wij de Verenigde Staten vragen ook hun douanemuren te slopen". BENELUX. Uitvoerig ging spreker in op de ver wezenlijking van de Beneluxgedach te. „De vooruitzichten op een geluk kig huwelijk worden hoe langer hoe meer onzeker naarmate de verloving langer duurt", aldus spr. Een ernstige waarschuwing liet hij horen tegen het streven van de Bel gen om in Nederland het loonpeil te doen verhogen. „België wil in feite de weg van de minste weerstand volgen", zo zeide hij. „ik zou willen opmerken, dat de Nederlandse producten in vele gevallen minder bosten dan in België, omdat onze industrie beter is geoutil leerd en ons loonpeil lager ligt." Met cijfers toonde ir. Horstmann aan, dat Nederland aanmerkelijk meer produceert met een geringer aantal arbeiders dan België. Dé helft van ons nationale inkomen is afhankelijk van het internationale goederen- en dien stenverkeer, zodat Nederland tegen elke prijs zijn positie op de wereld markt moet handhaven, ook in het be lang van België en Luxemburg. De enige juiste oplossing voor deze beide landen is te vinden in een ver laging van hun productiekosten en in een aanpassing van het Belgische loonpeil aan het gemiddelde van de overige West-Europese landen. BELASTINGEN. Ir. Horstmann stipte vervolgens de druk van de belastingen op het be drijfsleven aan en wees in dit ver band op de voortdurende verhoging van de tarieven der overheidsdiensten, o.a. van P.T.T., Spoorwegen en eléctri- citeit. P-T.T. maakte over 1951 een winst van 32 millioen. Waarom is dan verhoging nodig? zo vroeg spreker zich af. Voor investeringen moet men naar de kapitaalsmarkt gaan! Ir. Horstmann noemde deze verhoging een vorm van indirecte belasting, die tenslotte de kostprijs verhoogt. SOCIALE POLITIEK. Sprekende over de arbeidsvrede zeide hij dat het verheugend is, te kun nen vaststellen, dat hoe langer hoe meer de overtuiging veld wint, dat de onderneming als één arbeidsge meenschap moet worden opgevat. Ten opzichte van de sociale maatregelen, waarvan spreker het doel of de nood zaak geenszins wilde bestrijden, waar schuwde hij er voor, dat men in een periode van neergaande conjunctuur uiterst voorzichtig moet zijn met al le maatregelen, dié de kostprijs ver hogen, de exportmogelijkheden ver kleinen en de financiële draagkracht van het bedrijfsleven verlagen. Daar naast meende spreker, dat niet alle in dividuele verantwoordelijkheid voor gezin, oude dag enz. uit handen van het gros der bevolking moet worden genomen, omd.at dit zou leiden tot vervlakking, onverschilligheid en ver slapping. Ir. Horstmann vroeg zich af of by compensatie van een eventuele huur verhoging in het loonpeil het niet be tel1 zou zijn de vereveningsheffing af te schaffen. Met vreugde had spreker er kennis van genomen, dat zeer vele Tweede Kamerleden er niet mede' instemden, dat de kamers van koophandel bij dè nieuwe vestigingswet geringere be voegdheden zouden krijgen dan voor heen bij de wet van 1937. Het zou een grote misrekening zijn van het werk der Kamer op dit terrein, indien thans aan publiekrechtelijke bedrijfsorgani saties deze taak moest worden overge dragen. Protest tegen de melkprijsverhoging. Het bestuur van de Nederlandse Katholieke Arbeidersbeweging heeft een protest gericht tot de raad van ministers over de melkprijsverhoging. „Wij mogen U niet verhelen, aldus schrijft het bestuur, dat ernstig mis noegen werd uitgesproken over deze maatregel en bovendien over de wijze waarop deze is tot stand gekomen. Naar ons gevoelen wordt op deze wij ze de mogelijkheid van een min of meer natuurlijk terugdringen van het U bekende 5 consumptie-offer be moeilijkt". Dat over deze maatregel het zozeer gewenste overleg al thans met de vakbeweging achter wege bleef, heeft het bestuur onaan genaam getroffen. Aardappelen naar Frankrijk De Franse regeling heeft naai1 te Parijs wordt vernomen, toegestaan, dat vóór 31 Maart a.s. 100.000 ton aardappelen uit Nederland worden ingevoerd. Advertentie. 43> PROGRAMMA K.N.V.B., AFDELING ZEELAND Dreischor kan fraaie positie van Renesse ernstig bedreigen De belangrijkste wedstrijd in de eerste klasse is ongetwijfeld de ont moeting tussen Luctor en Hansweertse Boys. Veel krachtsverschil is er niet, maar toch geloven we, dat Luctor iets meer kans heeft, al was het alleen maar door het terreinvoordeel. Rapenburg kan een kleine zege behalen op Volharding '32. Cortgene is favoriet in de strijd tegen 's-Heer Arendskerke en Kruiningen blijft op de troon door een overwinning op Vogelwaarde. In B zou Domburg een goede beurt kunnen maken door een zege op Hoofdplaat. Walcheren kunnen we natuurlijk weinig hoop geven op eni ge winst tegen Lewedorpse Boys. Hetzelfde geldt voor Retranchement dat Groede op bezoek krijgt. Op Schouwen is DreischorRenes se van zeer groot belang. Wint Re- nesse, dan is het niet meer in te ha len. Het zou evenwel best eens op een Dreischor-zege kunnen uitdraaien. In het gunstigste geval neemt Zonne- maire een puntje mee uit de wed strijd tegen Zierikzee III, maar waar schijnlijk is het niet. Het volledige programma luidt: Eerste klasse A: 'sHeer Arends kerke I—Cortgene ,1; Vogelwaarde I —Kruiningen I: Volharding '32 I— Rapenburg I; Luctor IHansweert se Boys I. Eerste klasse B: Domburg I Hoofdplaat I; Walcheren ILewe dorpse Boys I; Retranchement I Groede I. Eerste klasse C: Dreischor IRe- nesse I; Zonnemaire IZierikzee EU. Res. Ie klasse A: Oostburg II Ria (W.) II; Hulst H—Hontenisse II; PSK H—EMM n: Steen II— IJzendijke H; Terneuzen inSluis kil TL. Res. Ie klasse B: Vlissingen HE— Breskens ni; Kruiningen IIClinge II; Axel IIIBiervliet II; Middel burg IIILuctor II; Robur II Goes m. Tweede klasse A: Noormannen n Vlissingen IV; Middelburg IV Breskens IV; Zuidzande IRCS EU; Zeelandia HlBiervliet Hl. Tweede klasse BHontenisse EH Hansweertse Boys II; Kwadendam- me IHulst IH; Graauw IKoe wacht II. Tweede klasse C: Dreischor n Renesse II; SVOWK IZierikzee IV. Derde klasse A: Hoofdplaat II Walcheren II; Schoondijke IIRCS IV. Derde klasse B: Rapenburg II Graauw II; Hontenisse IVSteen Hl; Clinge'EHTerneuzen EV. Derde klasse C: EMM IHLewe dorpse Boys II; Goes VMiddelburg Kruiningen IH—Domburg II. V; Vlissingen VZeelandia IV; Het raadslid B. Sehreuder te Den Hel der heeft In verband met de Jodenver volgingen achter het ijzeren gordijn be dankt als lid van de communistische par tij. Omdat er geen lijst-opvoiger is. zal hij als partijloos lid zijn zetel in de raad be houden. PROGRAMMA ZATERDAGVOETBAL VeereKats van groot belang in tweede klasse De leidende ploegen in de eerste klasse van de Zaterdag-competitie krij gen het niet moeilijk. We mogen toch wel aannemen, dat Krabbendijke van VCK wint, dat Nieuwdorp zich niet door Wemeldinge zal laten verrassen en dat Kapelle Arnemuiden niet veel in de weg zal leggen. Rillandia moet oppassen voor Mevo, maar heeft toch de beste kansen. Tussen Colijnsplaatse Boys en Kloetinge is er weinig krachtsverschil In de 2e klasse A is VeereKats zeer belangrijk. De verliezer kan zich wel als uitgeschakeld beschouwen in de strijd om het kampioenschap. Vee re heeft terreinvoordeel en dat zou de balans wel eens in het voordeel van de Veerenaren kunnen doen doorslaan. Oostkapelle heeft in de 2e klasse B een kansje om van de on derste plaats af te Icomen, maar dan moet van VSC gewonnen worden; een zware opgav.e. RCS V mag Meeuwen niet onderschatten. Arne muiden H gaat rustig door met pun ten verzamelen en 'Wemeldinge H zal daar Zaterdag wel een handje bij helpen. Nieuwdorp II zou de Krab- bendijke-reserves wel eens kunnen uitschakelen. In Zeeuwsch-Vlaanderen zyn er weinig belangrijke wedstrijden. Het programma luidt: Eerste klasse: Mevo IRillandia I; Wemeldinge INieuwdorp I; Krabbendijke I—VCK I; Kapelle I— Arnemuiden I; Colijnpl. Boys I Kloetinge I. Tweede klasse A: Yerseke Hl's- 31 Januari. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER u.-f-NAP u.+NAP 2.55 1.88 15.17 3.25 2.08 15.47 4-02 2.17 4-30 1.32 4.44 1.58 LAAG WATER 16.26 16.52 17.02 U.—NAP u.—NAP 1.98 9.18 2.15 21.19 1-83 2.18 9.52 2.35 21.53 2.03 2.27 10.33 2.50 22.34 218 1.46 10.10 1.75 22.09 1.43 1.72 10,24 2.01 22.30 1-tiï LEZERS SCHRIJVEN De mist en de haven van Vlissingen Dezer dagen las ik in uw courant een artikel over de mist, die er de oorzaak van was, dat een zeer groot aantal schepen hun toevlucht op de rede van Vlissingen zochten. Ook las ik, dat bij het optrekken van de mist een vijftal schepen min of meer ern stige schade had opgelopen door aan varingen. Nu treft het mij bijzonder, dat er niet één schip gebruik ge maakt heeft van de haven van Vlis singen. Deze toch was .ondanks de dikke mist wel bereikbaar tijdens de enkele, zij het ook spaarzame, opkla ringen. Onze haven is goed uitgerust, het geen moge blijken uit de, tijdens de versperring van de Nieuwe Water weg, zo vlot verleende hulp aan de „Mecklenburg" en de „Maasdam". Ik ka.n het idee niet van me afzetten, dat grote havensteden als Rotterdam en Antwerpen er erg op gebrand zijn om in geval van nood van de Vlis- singse haven gebruik te maken. Aan het onderwerp reparatie is reeds eer der in uw blad aandacht besteed: uw redacteur schreef hierover dat er voor een drijvend- of vast dok geen wex-k genoeg zou zijn. Maar hoe ver klaart u dan, dat er by de N.V. Kon. M. „De Schelde" toch een vierdok- ken-plan bestaat, dat niet uitgevoerd kan worden wegens gebrek aan ge schoolde arbeidskrachten Er wordt tegenwoordig zoveel ge schreven over aantrekking van in dustrie in Zeeland, maar waarom ijveren de betrokken autoriteiten dan niet voor: le. Financiële hulp aan „De Schelde", voor verwezenlijking van het millioenen-plan; 2e. Het bou wen van de benodigde'arbeiderswo ningen; 3e. Het omscholen van werk lozen, met name van Tholen, en overbrenging van deze mensen naar hier? De financiering hiervan kan ge schieden met de gelden, die anders nodig zijn voor de steunuitkering. Op deze manier zou er ook voor deze mensen weer hoop op een behoorlijke toekomst zijn. Ik hoop, dat dit schrij ven zal bijdragen tot verwezenlijking van deze plannen, in het belang van stad en provincie en niet in het minst in het belang van de vele werklozen. Vlissingen. C. J. VADER. ZON'EN MAAN 31 Januari. Zon: op 8.22 Maan: op 19.18 onder 17.26 onder 8.51 Heer Arendskerke n; Serooskerke I 's-Heer Hendrikskinderen I; Veere IKats I; Bevelanders IWol- faartsdijk I. Tweede klasse B: EMM IVMid delburg VI; Wolf aartsdijk HSe rooskerke H; VCK HlVeere II Oostkapelle I—VSC I; RCS V— Meeuwen I. Tweede klasse C: Mevo IIRillan dia II; Nieuwdorp nKrabbendijke H; Arnemuiden HWemeldinge H; Kloetinge IIColijnpl. Boys II. Tweede klasse D: Driewegen I Spui I; Hoek ISVD I: Tweede klasse E: Tern. Boys II AZW II; Zaamslag IIBeren I; Spui IIDriewegen II; SVD H Hoek II. Nieuw „lab" voor Gezondheidsdienst De Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren, welke in 1948 als jonge instel ling zijn laboratorium inrichtte de voormalige centrale keuken Goes, is daar in enkele jaren volko men uitgegroeid. Met de veelzijdige taken welke aan deze dienst zijn toevertrouwd, is het personeel zo sterk uitgebreid, dat ruimtegebrek tot de grootste zorgen is gaan behoren. Een gedeelte van de administratie moest in het laborato rium worden gehuisvest, dat voor zijn eigenlijke bestemming eigenlijk reeds te klein was geworden. Hopelijk op het eind van dit jaar, zullen mét het ingebruik nemen van het nieuwe gebouw aan de Evertsen- straat te Goes, deze problemen op af doende wijze worden opgelost. Naast het P.Z.E.M.-schakelstation heeft deze dienst beslag gelegd op WIELRENNEN CROSSKAMPIOENSCHAP OP 22 FEBRUARI TE SCHOONDIJKE. Op 22 Februari zal in Schoondijke het crosskampioenschap van Zeeland over 3 en 10 km. worden gehouden. Dezelfde middag heeft de wielerclub Scheldemond in Schoondijke een cyc le-cross. BOKSEN Vlissingers naar Rotterdam voor B-kampioenschappen. Maandag a.s. worden in Odeon te Rotterdam bokswedstrijden gehou den om de B-kampioenschappen van Zuid-Holland en Zeeland. Voor D.O.S. uit Vlissingen nemen hieraan deel H. Nieuwpoort, M. Riteco, H. Dik en H. Lubig. SCHAKEN ZEEUWEN NAAR SNELSCHAAKTOURNOOI. Zaterdag 7 Februari wordt in Zevenbergen een internationaal snel- schaaktournooi gehouden. Uit Zee land zullen hieraan deelnemen G. G. Boon, J. L. Woudstra, L. J. Woud stra, G. Woudstra, P. D. de Zeeuw, J. Goedbloed en mevr. Woudstrade Meijer. FEUILLETON KITTY LESSEES 124. Zij kwam lenig en met vaste tred, in de hall. Zij liep naar de telefoon, haar hakken tikten op de vloer van cederhout en klonken opeens ge dempt, toen zij een van de Perzische tapijten bereikte. Zij, die niet meer dan één wankelende stap kon doen toen er een kind bijna verdronk, kon met onverminderde snelheid lopen nu haar doel de vernietiging van Leon was. Zij was halverwege de telefoon, toen zij 'haar publiek ontdekte. Zij stond stokstijf alsof haar benen plotseling tot steen geworden waren. Haar ge zicht verschoot, het kreeg de klem1 van melk waar de room afgenomen is, haar lippen waren als van was, het lippenrouge werd er belachelijk door. Zy staarde van het ene gezicht naar het andere, haar hoofd voorover ge strekt, de fijn getekende wenkbrau wen scherp naar boven en naar bui ten gebogen; haar ogen waren don ker als de nacht, net als de sterren loze hemel vóór een storm en geen macht ter wereld kon daarin haar zelfbeschuldigende misdadigheid ver bergen. Wel een minuut lang stond Beatri ce als aan de grond genageld en was als een trefpunt voor hun minachting. Er was in het geheel geen geluid, geen beweging. Niemand sprak; zij keken slechts toe, terwijl zy plotse ling doorliep naar de telefoon; zij ke ken toe nu zij haar overgang volvoer de van gekwetste madonna naar ver dierlijkt wezen. Nu boog zij zich over de tafel heen waar het toestel op stond. Haar vin gers, die zich om de hoom heen krom den leken op de bloemblaadjes van een witte orchidee; achter haar stond Leon, die er onbeschrijflijk vermoeid en doodsbleek uitzag. Zij nam de hoorn op en het was op dat ogenblik, dat Bryce zich voor over stortte, met saamgeknepen lip pen, vol walging, heftig in zijn reac tie van afkeer en ontzetting. Zyn hand viel op de hare, terwijl zyn vin gers toeknepen als een schroef, zodat een hevige pijn door de zenuwen van haar arm opschoot. Hun ogen ont moeten, elkaar en hij deinsde terug van de openlijke boosaardigheid van de hare en toen zei hij en het klonk rauw en grof en geheel op zyn plaats: „Jy gemeen loeder! Ben je nu nog niet beu van je eigen slechtheid? Moet je nu ook nog Leon vernieti gen? Is er dan niets menselijks in je?" Zy gaf geen antwoord. Hij trok zijn hand van de hare weg, in de over tuiging dat zij de hoorn terug zou leggen. Maar zij bleef tot het einde toe trouw aan haar ras en toen wist hij voor altijd dat dat ras van het laagste soort was. Zij nam de hoorn op terwijl zij zei: „Ik weet het num mer van de Santa Martine heel goed, daar ik dikwijls Max heb opgebeld en hem voorgelicht heb over mij „toe stand". In overeenstemming met de omstandigheden gaf hij jullie dan, op mijn bevel de verzekering, dat ik be ter of slechter ging. Bijvoorbeeld, in dien ik zin had in het een of ander juweel of in een keuze uit enige bij zonder mooie jurken, of wanneer lij besloot om met juffrouw Carriclc te gaan eten, kwam hij heel gehoorzaam hier en schudde zijn. hoofd en zei tegen jullie, dat ik achteruitge gaan was. Aan de andere kant, wan neer het mij toescheen, dat je er ge noeg van begon te krijgen, overtuigde Max je dat ik vooruitging. O, ja ik ken het nummer heel goed". Hij week van haar af, voor altijd week hy terug. Patricia Garron hui verde, omdat zij voelde dat de gehele Casa doortrokken was met de verdor venheid van dit wezen, dat zij er had binnengevoerd en aanbeden had. En Lynne keerde zich af, niet naar Le on's gezicht kunnende kijken, niet naar Patricia's sidderen kunnen ky- ken. En zich omkerende, zag zy een taxi die achter Max's wagen stilstond en toen José Colina daar uitstapte, kneep haar hart samen van overwel digend medelyden. Want het scheen, dat José slechts gekomen was om over Max' ongeluk rouw te bedrijven. Het Spaanse meisje verscheen op het terras, zij had een geopende brief in haar hand. Zij leek nog kleiner en betoverender dan anders toen zij door het zonlicht liep. Toen zag Lynne haar ogen en het was niet te gelo ven er was geen verdriet daarin te lezen. Slechts een stralend, verlan gend licht, dat haar gezichtje geheel veranderde en het een byna vreemde bezieling gaf. Haar komst was voor een ogenblik een anti-climax. Leon was sprake loos. En mevrouw Garron, voor wie zy geheel een vreemde was, staarde haar nietbegrijpend aan. Terwijl Bea trice, die haar heel goed kende, als verstijfd stond haar ogen berekenend toeknijpend. Voor het ogenblik ver gat Beatrice dat zy de hoorn van de telefoon in de hand hield en dat de stem van de negerportier van het zie kenhuis door de microfoon klonk, toen hy de oproep beantwoordde. Toen kwam Leon bij van zyn be duusdheid. Droefheid deed zyn ge zicht ineenkrimpen; hy kwam naar voren, terwyi hy met gebroken stem protesteerde: „Je had nooit hier moe ten komen, José, nooit! Je doet jezelf alleen verdriet er mee en hoe kan dat mij van dienst zijn?" (Wordt vervolgd). een terrein van 1.4 h.a., waar de eerste voorbereidingen voor de bouw reeds worden getroffen. Het complex zal bestaan uit een hoofdgebouw met een vleugel. In het hoofdgebouw komt links van de in gang het 11.40 x 5 m. grote laborato rium met een hoek, waarin de zuur- kast en de broedkamer worden on dergebracht. Naast garderobe e.d. is aan de rechterzijde een ruimte van 6x4 voor speciaal laboratorium werk geprojecteerd. Centraal gelegen komen de vuile en schone keuken, in welk laatste verblijf voortaan de voe dingsbodems kunnen worden bereid, hetgeen tot dusver ook in het labora torium moest geschieden. In de vleugel krijgt de administra tie van de K.I., die thans „te gast" is op het laboratorium, een e' ruimte. Hierachter komen de vei ven voor de proefdieren, een tielokaal en een garage. Op de bovenverdieping van het hoofdgebouw worden werkkamers voor de directeur, de onderdirecteur en de administrateur ingericht, ter- wyl aan de achterzijde over de gehele breedte van het gebouw, de admi nistratie de beschikking krijgt over een kantoor van 20.84 x 3.71 m. Verder komt op de zolder van het hoofdgebouw nog een ruim vergader en cursuslokaal, terwijl de zolder bo ven de vleugel, bereikbaar vanuit de administratie, als archiefruimte zal worden benut. Het geheel zal centraal verwarmd worden. Op het overblijvende terrein, waar ook weiden voor proefdieren kunnen worden ingericht, zal tevens een di recteurswoning, alsmede een cöncier- ge-woning worden gebouwd. Officiële publicaties VLISSINGEN Hinderwet Verzoeken om vergunning en W. van Vlissingen brengen, inge- ;e de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, ter openbare kennis, dat bij hen in gekomen zijn verzoeken van: Shell Nederland N.V. te 's Gravenhage n vergunning tot het oprichten van een electrisch gedreven benzine-installatie door het plaatsen van een ondergronds reservoir met een inhoud van 6000 L. en een bovengrondse aftapinrichting bij het perceel Scheldestraat 96-98; J. Huijsman te Vlissingen om vergun ning tot het oprichten van een timmer werkplaats, waarin zullen worden ge plaatst: een gecombineerde zaagschaaf- en boormachine, een vandikte bank. een zaagmachine en een lintzaagmachine, wel ke worden gedreven dobr een electromo tor van resp. 3. 7,5, 0.7,5 en 0.50 P.K. in het perceel Glacisstraat 47; dat deze verzoeken met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeentesecretarie (2e afdeling) ter visie zullen worden ge legd en dat schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op 10 Februari a.s. zal ten Gemeente- huize, des v.m. resp. 10 en 10.30 uur, ge legenheid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichtingen in te brengen, terwijl daarbij zowel de ver zoekers als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mon deling en schriftelijk.toe te lichten. Zowel de verzoekers, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 10e Februari ter Gemeen tesecretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroepen zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. t Vlissingen, 26/27 Jan. 1953 VLISSINGEN Onteigening in het belang van de wederopbouw. De Burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, inge volge artikel 23 der Wet op de Materiële Oorlogsschaden, voornemens is over te gaan tot onteigening ten name van de ge meente Vlissingen en in het belang van de Wederopbouw van het perceel, kada straal bekend gemeente Vlissingen, Sec tie E no. 2237, ter oppervlakte van 140 m2, gelegen aan de Boulevard de Ruyter. Op Woensdag 18 Februari a.s. aanvangen de des voormiddags 10.30 uur, zal een door voormelde Minister benoemde com missie, ten gemeentehuize (kamer no. 5), alhier, zitting houden, teneinde eventuele bezwaren tegen deze onteigening aan te horen. Eventuele schriftelijke bezwaarschrif ten, welke gericht moeten zijn tot de Voorzitter van de commissie, moeten ui terlijk 2 dagen vóór vermelde zitting ingediend worden bij de Burgemeester voornoemd. Het onteigeningsplan. een lijst, alsmede een kaart, waarop het te onteigenen per ceel is aangegeven, liggen ter gemeente secretarie, 2e afdeling (kamer 1) van 2 Februari a.s. af tot aan het tijdstip, waar op de bovenbedoelde zitting wordt geslo ten, kosteloos voor een ieder ter inzage. Vlissingen, 28 Januari 1953. De Burgemeester voornoemd, B. KOLFF.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4