NIEUWS UIT ZEELAND Zwin Zijpe WALCHEREN UITERSTE ZUINIGHEID MET CULTUURGROND GEBODEN ZEEUWSE STUDENTEN UIT DE DOMSTAD VIEREN 25e LUSTRUM DINSDAG 27 JANUARI 1953 PROVINCIALE ZEE U Vr HE COURANT Nieuw werk van Otto Lies. De bejaarde Goesse toondichter Otto Lies heeft een nieuw werk ge schreven onder de titel „Rond Epipha- nias". Het is een kinder-cantate voor eenstemmig kinderkoor, waarin ver werkt zijn de melodieën „Nu sijt wel- lecome", „Er is een roos ontsprongen" en „Kom kindertjes nadert" De bege leiding is voor een klein orkest ge dacht van de volgende bezetting, 1 fluit, 1 clarinet, 1 hobo, 2 eerste vio len, 2 tweede violen, twee celli, bas, ter ijl in de coda zg. „rommelpotten" woraen gebruikt. Ad libitum is een tweede stem bijgeschreven, te zingen door groteren, die met het orkestje de melodieën „De herdertjes lagen bij nachte" en „Maria te minnen" in con trapunt uitvoeren. De opbouw van het werk is als volgt: 1. Inleidings- mars der heilige driekoningen; 2. vier coupletten „Nu syt wellecome", met tegenstemmen; 3. Er is een roos ont sprongen"; 4. Musette (op de manier van twee Italiaanse „Pifferarï", schal mei en doedelzak); 5. „Komt kinder- tjes nadert" en 6. twee rommelpotlie deren. Deze cantate zal op 7 Februari door het Zuid-Bevelands dameskoor wor den uitgevoerd. Met auto in diepe waterput gereden. Zaterdagnacht rond twee uur reed de 22-jarige M. N. uit Kloetinge op de Monnikendijk tussen Kattendijke en Kloetinge in de bocht bij de hof stede van Meeuwse, met een auto in een diepe waterput. De wagen ver dween onder water, doch N. bleef rus tig wachten totdat de wagen vrijwel geheel vol water stond. Op dit mo ment ondernam hij zijn ontsnappings poging en met succes. De auto is Zondag door een kraanwagen opge vist. SCHROEF VERLOREN. Ter hoogte van Baarland verloor het ruim 1200 ton metende Belgische motorschip Virgo Potens" een schroef, waardoor het voor anker moest gaan. Het passerende schip „Parana" nam de „Virgo Potens" op sleeptouw en bracht het te Hansweert binnen. GESLAAGD. Te Wageningen slaagde voor het examen landbouwkundig ingenieur de heer J. A. Trimpe Burger te Dom burg. Vlissingen WIELRIJDER AANGEREDEN. Maandagmorgen gebeurde op de hoek Paul Krugerstr.-Van Dishoeck- straat te Vlissingen een verkeerson geval, dat betrekkelijk goed is afge lopen. De wielrijder F. uit Veere, wilde naar links de Van Dishoeck- straat inslaan, maar doordat hg niet op het verkeer lette, werd hij aan gereden door een auto. F. werd te gen de grond geslingerd en liep een gebroken sleutelbeen op. De autobe stuurder trof geen schuld. BEVORDERINGEN TEN STADHUIZE Dezer dagen zijn enkele bevorderin gen bekend gemaakt onder het Vlis- sipgse gemeentepersoneeL De heer C. F. G. Benée werd bevorderd tot ad junct-commies 1ste klasse in vaste dienst ten kantore van de directeur van gemeentewerken. De héér A. Cla- risse werd op hetzelfde bureau klerk in vaste dienst, de heer N. J. van Hoorn klerk 2de klasse bij sociale za ken op arbeidscontract. De heer J. Ma rijs werd bevorderd tot adjunct-com mies, de heer A. Woltering tot adjunct commies 2de klasse, beide ter secre tarie in vaste dienst. De heer M. C. Louws werd adspirant-opzichter bij gemeentewerken. De heer J. Ch. L. van Akkeren werd ten slotte benoemd tot bode-klerk in vaste dienst, tevens concierge van het gemeentehuis. Middelburg DE SCHOONHEID VAN SPANJE. De fascinerende schoonheid van Spanje waaiërde. open in een lezing, welke de heer H. van der Leeuw uit Utrecht Zaterdagavond in „De Ver genoeging" te Middelburg voor een groot aantal leden van de afdeling Walcheren der Ned. Reisvereniging hield en waarin hij duidelijk liet blij ken, verliefd te zgn op dit mooie, zonnige toeristendorado. Aan de hand van een reeks lichtbeelden vertelde hij over de contrasten, waaraan Spanje zo rgk is, over de typische eigenschappen van de bevolking én over de pracht van de oude steden, waai- de herinnering aan de Moren voortleeft in schitterende bouwwer ken. Ook beschreef de heer Van der Leeuw een stierengevecht, dat hij in Madrid had gadegeslagen. De meeste aandacht besteedde hij aan het Zui delijk deel van Spanje, aan Andalu- sië, waar Sevilla zijn hart had gesto len. De afdelingsvoorzitter, de heer A. Buyterse, besloot deze interessante avond met een hartelijk dankwoord. NIEUWE POSTZEGELAUTOMATEN. Het aantal postzegelautomaten in Middelburg heeft weer uitbreiding ondergaan. Thans zijn ook dergelijke automaten (met postzegels van 10 en 2 cent) op de Seissingel geplaatst en andere krijgen binnenkort een plaats je in de Zacharias Jansenstraat. VOETBAL E.M.M.-HulstO—1 Op een goed bespeelbaar terrein aan de Bosweg moest E.M.M. Hulst de beide puntjes afstaan. Dat E.M.M. maar met 10 verloor was voor een groot deel te danken aan doelman Heijkoop, die op uitsteken de wijze zijn doel verdedigde. De voorhoede van E.M.M. kwam sporadisch gevaarlijk voor het Hulster doel. Slechts één goed schot van M. Bosselaar was het enige resultaat van verschillende aanvallen. Vijftien mi nuten voor de rust schoot de links binnen van Hulst op doel en via Kor- nelis van E.M.M. verdween de bal in het doel (01). Na de rust kreeg Hulst de vrij ster ke wind mee, en hoewel technisch beter spelend dan E.M.M., konden zij geen doelpunten meer maken, zelfs niet uit een toegekende penalty, die vecht op de keeper geschoten werd. Het laatste kwartier kwam E.M.M. nog even gevaarlijk opzetten, maar tot doelpunten kwam het niet meer, BILJARTEN KAMPIOENSCHAPPEN. De uitslagen van de te Souburg ge speelde wedstrijden voor het biljart- kampioenschap van Walcheren en Zuid-Beveland, 2e klasse libre, luiden als volgt: Lefèvre 150 29 23 5,17 Andriessen 75 29 13 2,58 Van Luyk 149 30 17 4,96 Wisse 150 30 18 5,00 Vermeulen 150 37 17 4,55 Sohier 99 37 14 2,67 Lefèvre 150 43 13 3,48 L. Korff 134 43 14 3,11 FEESTAVOND R.K. MIDDEN STANDSVERENIGINGEN De R.K. Middenstandsverenigingen te Vlissingen en te Middelburg hiel den Zaterdagavond in de gróte zaal van het Schuttershof te Middelburg een gecombineerde feestavond. De heer L. J. van 't Westende sprak een welkomstwoord, waarna de „Caboli- na's" uit Alkmaar onder de bekwame leiding van Herman Caarls een uit stekend programma afwerkten. Her man Caarls toonde zich bovendien een vlotte conferencier en een emi nent goochelaar. Ook de cabaretière Sophie Spoor oogstte veel succes, evenals Jaap Tol met geestige en fijngevoelige voodrachten Klaas Hoo rnen was als imitator en muzikale clown uitstekend, terwijl de muzika le verzorging in goede handen was bij Ab Louwen. LEZING OVER ZUID-AFRIKA. In de bovenzaal van restaurant Wöhler te Middelburg hield de heer J. Nieuwenhuizen uit Den Haag voor leden van de Technische Contact kring Zeeland van de Bond van Tech nische Ambtenaren en hun dames een lezing met filmvertoning over Zuid- Afrika. Op boeiende wijze vertelde hij over leven en werken aldaar. Ook de films vielen zeer in de smaak. HUMANISTISCH VERBOND. Voor de gemeenschap Middelburg van het Humanistisch Verbond sprak Zondagmorgen in de „Gouden Poorte" de heer P. C. J. Reyne uit Gouda over Vincent van Gogh. De mens en zijn werk zijn,in Van Gogh niet te schei den, aldus spreker, ze zijn volmaakt één geworden. In tien jaar wrochtte deze kunstenaar meer dan duizend schilderijen en over de duizend teke ningen. Bovendien schreef hij brieven aan zijn broer Theo, die samen 1600 bladzijden druk uitmaken. Het is de drang naar gemeenschap geweest, die van de eenzame Van Gogh een beze ten werker heeft gemaakt, aldus de heer Reyne. Met behulp van licht beelden gaf deze tenslotte schilder kundige beschouwingen. BILJARTWEDSTRIJD. Zaterdagmiddag werd in de koffie, kamer van het kantoorgebouw der Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Maat- schappij te Middelburg de derde ron de gespeeld in een biljartcompetitie om een beschikbaar gestelde beker, tussen de biljartclub der PZEM in Zeeuwsch-Vlaanderen en de biljart vereniging der PZEM te Middelburg. Er werden acht partijen gespeeld, waarvan zes door Middelburg en twee door Zeeuwsch-Vlaanderen wer den gewonnen. De stand is thans 3521 in het voordeel van Middel burg. De vierde en laatste ronde zal de beslissing brengen. O.- en W.-Souburg GEMEENTEAVOND NED. HERV. KERK De Ned. Herv. Gemeente van Sou burg belegde een gemeenteavond in „Rehoboth". Als spreker trad ds. P. J. Mackaay van het Zendingshuis- Oegstgeest. Deze vertelde op boeien- ,de wijze over het zendingswerk in In donesië. Voorts werd een fraaie film over dit land vertoond. Deze bijeen komst stond onder leiding van ds De Stoppelaar. i Contactmiddag yan leerkrachten bij het landbouwonderwijs Onder auspiciën van de Bond van Leerkrachten bij het Landbouw on derwijs werd Zaterdagmiddag in ho tel Centraal te Goes een contactmid dag georganiseerd met de leraren van het Algemeen Vormend Onder wijs en de directrices van de Land- bouw-huishoudseholen in Zeeland en Noord West-Brabant. Tijdens deze bijeenkomst heeft mejuffrouw Hllde- brand uit Brummen een causerie gehouaen over het leerplan van het algemeen vormend onderwijs aan de landbouw-huishoudscholen. Speciaal werd door spreekster de nieuwe methode van lesgeven be licht, waarbij gewerkt wordt met het „takensysteem". -Deze methode, al dus mej. Hildebrand heeft het voor deel, dat meer „scheppend" wordt ge werkt, hetgeen activiteit en belang stelling voor het vak aankweekt. Jubileumconcert „De Volksstem" te Vlissingen. De Gemengde Arbeiders-Zangvere niging „De Volksstem" te Vlissingen geeft a.s. Zaterdag ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan een con cert onder leiding van haar directeur, de heer A. Lichtendahl. Medewerking verlenen als zangsolisten de dames J. J. VertregtSchipper en H. Peeck Boelce en als declamator de heer M. J. van Poelje. Zoutelande UITVOERING O. J. M. V.-AFDELINGEN. De Zoutelandse C.J.M.V.-afdelingen faven Zaterdagavond in „Midden- orp" een goed geslaagde uitvoering. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer K. Wouters, hield de leider, de heer P. de Visser, 'n Bij belinleiding. Hierna werd een zeer af wisselend programma afgewerkt van muziek, toneel, verloting, enz. Opge voerd werden „De jongens van de hobbyclub" en het blijspel „Aardap pels." De dagsluiting werd gehouden door de heer H. J. Schoenmaker. RAADSVERGADERING De raad van Oost- en West-Souburg zal Vrijdag in vergadering bijeenko men. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot het verlenen van voor schotten aan de Vereniging tot ver betering van volkshuisvesting te Vlissingen en tot het aanvragen van rijkssteun ten behoeve van zestig woningen bezuiden de Kanaalstraat en voorstel tot goedkeuring van de begroting van de gemeentelijke instel ling van sociale zaken en tot vaststel ling van de begroting van het ge meentelijk. woningbedrijf en van de gemeente over 1953. Domburg ZES WONINGEN. Het gemeentebestuur van Domburg ontving de mededeling, dat thans ver gunning is verleend voor de bouw van zes woningen. Oostkapelle UITVOERING „CRESCENDO". Te Oostkapelle gaf de muziekver eniging „Crescendo" een uitvoering voor donateurs en genodigden. Op uit stekende wijze werd door het corps een tiental nummers uitgevoerd, waarvan vooral de ouverture „Les Sa voyards" van Offenbach en „Variété sur Martha" van v. Flotow opvielen. De heren L. Jobse en L. Bakker speel den een duet voor. sopr.-saxofoon en bugle, een „Fantasie", van- Delberg, die op verzoek werd herhaald. Aan de dirigent, de heer P. Wisse, komt alle lof toe voor de wijze, waarop hij het corps op een hoog niveau weet te brengen. De toneelclub „Onder Ons" verleen de haar medewerking en voerde de klucht „Poppeye als daghitje" met veel succes op. Zaterdagavond wordt een tweede uitvoering gegeven. .Ritthem FILMVOORSTELLING. In „Ons Dorpsleven" te Ritthem werd de Rode Kruis-film „Dr. Ehr- lich's geheimzinnige kogel" vertoond. Het openingswoord van deze film avond werd gesproken door burge meester P. Daniëlse en het slotwoord dooi' de heer Leenliouts, die mededeel de, dat bg genoeg deelname weer een E.H.B.O.-cursus te Ritthem zal wor den gehouden. Westkapelle NOODWINKELS VERKOCHT. Te Westkapelle werden Zaterdag zes noodwinkels verkocht, die zien nog bij de Ned. Herv. Kerk bevonden. Met deze winkels verdwijnen de laat ste obstakels in de Hoofdstraat van Westkapelle, welke een gevolg waren van oorlog en bevrijding. De verkoop bracht 2250 op. FILMAVOND. Het Rode Kruis vertoonde Zater dagavond in het jeugdgebouw der Ned. Herv. Kerk te -Westkapelle de film: „De wonderkogel van dr. Er- lich." Er was veel belangstelling. Des middags werd een voorstelling voor de kinderen gehouden. FILMS IN ZEELAND Meet Danny Wilson Het Alhambra-theater te Vlissingen vertoont drie dagen de Amerikaanse rolprent Een vrouw in het spel (Meet Danny Wilson), een mengeling van musical en actiefilm, waarin Frank Sinatra de hoofdrol speelt en (niet te vergeten!) zingt en waarin hij tevens naar verluidt min of meer zijn eigen moeizame klimpartij naar het succes weergeeft. Niettegenstaande de be scheiden opzet is eei) plezierige, on derhoudende film ontstaan, die welis waar geen diepe indruk nalaat, maar waar men anderhalf uur geamuseerd naar kijkt. Al kunnen de meningen over de kwaliteiten van Sinatra's stem geluid verschillen, niet kan worden ontkend, dat hij ook als filmacteur ze kere verdiensten heeft, De bekoorlijke, vamp-achtige Shelley Winters ver sterkt het element van romantiek in deze rolprent, die door een uitgebreid voorprogramma wordt ingeleid. ZEEUWSE C.B.T.B. BIJEEN. Meer invloed van agrariërs op planologen gewenst. In een druk bezochte algemene ver gadering van de Zeeuwse C.B.T.B. in de „Prins van Oranje" te Goes besprak de heer F. Dorrestijn uit Arnhem, vertrouwensman van de Commissie Grondgebruik van de Stichting v d. Landbouw in Gelderland, Maandag over „Grond- en Pachtzaken". In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer C. de Putter, mede, dat in de morgenvergadering met de afgevaardigden, de begroting werd goedgekeurd. De contributie per h.a. wordt verhoogd van f 1.— tot f 1.25. Verder wees hij op het grote gevaar van de vergelingsziekte in de suiker bieten en wekte daarbij de leden op de voederbietenkuilen vóór 1 April op te ruimen. De Stichting voor de Land bouw heeft aan G. S. verzocht een verbod uit te vaardigen om voeder bieten na 1 April vrij op de weilan den te vervoederen. Het provinciaal bestuur van de organisatie zal het mo gelijke doen om de wachtgeld- en werkloosheidsverzekering te vereen voudigen en excessen weg te nemen. Hetzelfde is het geval met de vereen voudiging van de loonadministratie. De bestrijding van het mond- en klauwzeer heeft eveneejis de aan dacht. van tot Hoewel de berging van het Duitse schip „Peine", dat bij Hansweert is gezonken, niet geheel zonder „pijn" is verlopen, zyn de bergers er thans toch in geslaagd het achterschip na lossing drijvende te krijgen en het naar de vluchthaven van Hansweert te slepen. Ook al met het oog op de Europese samenwerking zal het Duitse achter schip nu op een Amerikaanse bak worden geplaatst, waarna het naar Duitsland zal worden vervoerd. Met het voorschip zijn de bergers „voor uitstrevender geweest, dat werd reeds tevoren naar Dordrecht versleept. Het liep alles op rolletjes, zo ver zekert men ons uit Axel, toen op het gevaarlijke kruispunt Oranjestraat KerltdreefWeststraat, onaer leiding van de verkeerspolitie leden van de Rijkspolitie werden opgesteld om hun kennis van de verkeersregels ln de practijk toe te passen. Het liep zelfs allemaal op wieltjes (de vele auto's dan), maar de agenten wisten van wanten en leidden alle vervoermidde len met zoveel zwier, dat er geen en kel ongeluk gebeurde tot tevreden heid van de vele Axelaars, die deze demonstratie bijwoonden. Het ziet er naar uit, dat de „rode haan" in Sas van Gent weldra be droefd zijn kam zal laten hangen, want Donderdag a.s. vangt men d aan met een cursus voor de vrijwillige brandweer en voor de bedrijfsbrand- weren en men verwacht, dat deze vuurbestrijders weldra zo goed op de hoogte van alle vurige problemen zul len zijn, dat het onheilbrengende dier geen schijn van kans meer krijgt. Op 1 Februari zal heel de polder feest vieren en brengt de muziekver eniging „Vrijheid Eendracht" een klinkende serenade aan het echtpaar P. van HuffelT. Pauwels dat te Lamsvvaarde in de Kruispolder gouden bruiloft viert. Muziek van „Vrijheid Eendracht" en gouden gol ven rond het huwelijksbootje, het zal daar in Lamswaarde een jolige boel worden Een zeer bijzondere prestatie lever de de heer J. C. van den Bos te Brai- nisse. Het was dan wel geen goud dat hij behaalde, maar hij slaagde er toch in om op zeer korte tijd te Amster dam het praktijkdiploma voor rijwiel hersteller te verwerven, terwijl hij daarnaast tn Scheveningen „even het diploma voor motorrijwielmonteur be haalde. En dat lijkt ons reden genoeg om onbezorgd naar Bruinisse te ped delen of te tuffen...... KORT EN KLEIN. Voor het examen moderne bedrijfs administratie slaafden de heren A, lüf 1 0h$etu}i4taan cle top* PRIJS VOOR PARTICULIEREN 6,05 PER 111 LITER SCHAKBN Zierikzee aan de kop door gelijkspel tegen VUK In de eerste klasse van de Zeeuw- e schaakcompetitie speelde V.U.K. uit Kapelle tegen Zierikzee. Het werd een 55 gelijk spel en dat was voor Zierikzee juist voldoende om op de eerste plaats te komen. De stand is hu: Zierikzee 3—5; Terneuzen 24: Goes 3—4; V.U.K. 4—2; Vlissingen 2 -1; Middelburg II 20. De uitslagen waren: dr. Facee SchaefferJ. J. v. d. Ende 01; A. Quakkelaardr. J. J. Westendorp Boerma 0-^-1; A. WalrechtA. v. d. Westen 10; J. KarelseM. J. Enz- lim 10; M. Heyboer—-C. J. Coumou VzV»; G. HeyboerA. J. van 't Le ven VzH. Blok—O. Vleeshouwer 0—1; J. Burger—A. J. Hendrikse Vz\ J. CabboordR. Doornenbal 10; J. CoppoolseA. J. Hendrikse VzVz. Voor de 3e klasse A speelde Vlis singen Hl tegen Middelburg V. On danks het feit, dat de hoofdstedelin gen gehandicapt waren door dat één speler verstek had laten gaan en door dat de Vlissingers met enkele spelers verschenen, die regelmatig in het tweede tiental uitkomen, is het een benauwde éVz3Va overwinning voor de Scheldestadbewoners gewor den. De uitslagen waren; J. Wijnen—n.o. 1—0; B. L. AntheunisséA. J. Gillisse 01; P. WeelandK. v. d. Loos 1—0; J. KraanA. Strubbe 10; A. Smit J. Kallemein 10; J. Wijtenburg mevr. Wopdstra-Rodenburg Va—De Ruiter—mevr. HolsterVDingemanse 0 1; Van SplunderJ. Wielemaker 0—1. Van de op 13 Januari gespeelde wedstrijd tussen Landau en Oostburg voor de 2e-klasse C is de afgebroken partij tussen C. de Putter (Landau) en J. de Wolf (Oostburg) door de Axelaar gewonnen. Hierdoor is de einduitslag 55 geworden, waardoor Landau met een iets beter bordgemid delde dan Sluise Toren de leiding heeft genomen. De stand is nu: Lan dau 35; Sluise Toren 35; Oostburg 23; Breskens 4—3; Terneuzen II 3— 2; V.S.V. 3—0. JEUGDKAMPIOENSCHAP. Als vijfde deelnemer aan de wed strijden om het jeugdschaakkampioen- schap van Zeeland is nog toegelaten Marsilje uit Terneuzen. Hij begon niet al te best mei een nederlaag te gen Gabe Woudstra uit Middelburg. De Middelburger G. Snip behaalde zijn derde achtereenvolgende over winning, ditmaal op De Wolf uit Oost burg en staat nu stevig aan de kop. De stand is: G. Snip 3 uit 3; G. Woudstra 1 uit 2; De Wolf Va uit 2; Bikker Va uit 2; Marsilje 0 uit 1. Bosselaar te Koudekerke, A. Pouwel- se te Vlissingen, A. van Oostrum uit Krabbendyke, A. Joosse uit Seroos- kerke (W.) en de heren P. G. Vermai- re en D. de Dreu uit Kapelle. Te Gapinge hield de vereniging voor bedrijfsvoorlichting ,,Walcherenr' een praalavond, tijdens welke werd gesproken over „De kaveltoedeling met zijn nieuwe mogelijkheden Voorts werd een film over de Zeeuw se oesterteelt vertoond. Tijdens een vergadering van de af delingen Serooskerke W. en Walche ren Noord van de C.J.B.T.B. in de christelijke school te Serooskerke W. sprak de heer Stol uit Middelburg over de „De boer als ondernemer". BOKSEN Kees v. d. Gruiter toch geen kampioen. In het Rotterdamse Odeon werden Maandagavond bokswedstrijden ge houden voor de C-kampioenschappen van Zuid-Holland én Zeeland. Voor de Vlissingse boksclub D.O.S. nam hieraan deel Kees van de Gruiter. Hg won wel met ruim verschil van J. Holst, maar werd toch niet tot kampioen uitgeroepen, omdat hg na weging te zwaar bleek voor de betref fende klasse. GROND- EN PACHTZAKEN. Hierbij verkreeg de heer Dorrestijn het woord, waarbij hij een greep deed uit de veelheid van problemen t.a.v. deze materie. Onze Nederlandse be volking beschikt slechts over 24 are cultuurgrond per hoofd. Het is daar om een grote roeping van de organi saties deze schaarste van cultuurgrond onder de aandacht van de burgerbe volking te brengen. Na de oorlog werd niet minder dan rond 15.000 ha. voor .burgerlijke doeleinden gebruikt. Wat blijft er over. wanneer in de toe komst onze bevolking zich zou ver dubbelen, zo vroeg spreker. Daarbij wees hij ook op de betekenis van de landbouw voor de export. De georga niseerde landbouw moet daarom meer invloed zien te krijgen op planologen en stedebouwkundigen. Sprekende over de Pachtwetgeving erkende in leider, dat in de Pachtwet meer aan dacht wordt geschonken aan de pach ters dan aan de verpachters. Eerstge noemde categorie wordt meer be schermd. Uitvoerig schetste spreker de invloed van de Pachtwet, de moge lijkheden. welke deze wet biedt en de misverstanden, welke soms over de interpretatie hiervan bestaan. Bij een geanimeerde gedachtenwis- seling kreeg de inleider gelegenheid op verschillende vraagstukken dieper in te gaan. Hierbij wees spr. o.m. nog maals op de noodzaak om zijn stem te doen horen tegen verdere verkwis ting van landbouwgronden en de uiterste zuinigheid te betrachten. Ds. J. G. van Yperen uit Wemel- dinge sprak een slotwoord. KERKNIEUWS. WEEKEND JEUGD EN EVANGELIE DISTRICT ZEELAND Het districtsbestuur van Jeugd en Evangelie in Zeeland heeft besloten een weekend te organiseren op Zater dag en Zondag 7 en 8 Februari a.s. De plaats van samenkomst is in het Ger. Jeugdgebouw te Vlissingen op Zaterdagavond te 7.45 uur. Het openingswoord zal worden ge sproken door Henk Mandemaker: „In het isolement ligt onze kracht" en drs. O. Jager, Geref. predikant te Vrouwenpolder over: „Het gesprek met onze contacten", waarna discus sie in groepen. Zondag half tien gezamenlijke kerk gang naar de Geref. kerk, waar zal .voorgaan het oud-hoofdbestuurslid 'ds. H. H. Dercksen. Na deze dienst wordt met de gemeente een zang- dienst gehouden. Om 2 uur zal ds. W. M. Maas, Herv. predikant te Vlissin gen spreken over: „Belijden en Be leven", waarna na een gezamenlijke wandeling om 5 uur een kerkdienst in de Herv. kerk zal worden bijgewoond. Na deze dienst volgt een gezamelij- ke maaltijd in het Jeugdgebouw, ter wijl om 8 uur 's avonds in de slotver gadering discussie weder in groeps verband zal zijn over het referaat van ds. Maas. Verder zal verkiezing van leden van het districtsbestuur plaats hebben. EEN KRANS VOOR DE RUYTER. Reünie en ontvangsten te Middelburg; installatievergadering in Veere. Het Utrechts provinciaal studenten gezelschap „Zeeland" zal, zoals reeds in het kort bericht. Zaterdag a.s. naar Middelburg komen om daar op stijl volle wijze zijn 25e lustrum te vieren. Het gezelschap, dat een eigen lied heeft „Er klinkt in ons hart wel een lied van het Zuiden" telt mo menteel achttien leden, benevens ze ventig honoraire leden, Zeeuwen, die destijds ook in Utrecht studeerden en die, voor zover zij daartoe in de ge legenheid zijn, de lustrumviering zul len meemaken. Er is een uitgebreid en aantrekkelijk programma samenge steld. De Zeeuwse studenten vertrek ken Zaterdagmorgen om half negen uit de Domstad en zullen precies om 12 uur plechtig de Zeeuwse grens overschrijden. Om half twee worden zij in Mid delburg ontvangen door de Commis saris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, die erelid is van het gezelschap. Er is een lunch ten huize van de Com missaris, waarna men naar Vlissingen rijdt om bij het standbeeld van Mi- chiel de Ruyter een krans te leggen Om kwart over vier is er een ont vangst door burgemeester en wethou- Nieuws in een Noiedop 0 De Zuidkoreaanse regering heeft ge neraal Van Fleet, de aftredende bevelheb ber van het Amerikaanse achtste leger, onderscheiden met de medaille voor na tionale dienst: de hoogste onderscheiding die ooit aan een buitenlandse bevelheb ber is verleend. 9 Te Palermo is het proces begonnen te gen 40 bandieten, die eens tot de bende van de beruchte Salvatore Giuliano be hoorden. Zij staan terecht wegens moord, ontvoering, roof en diefstal. 9 Maandag is de alleenstaande woning van de heer L. de Jong te Oudehorne- Tweede Sluis tot de grond toe afgebrand. Bijna de gehele inboedel, die een waar de van ongeveer f 7500 vertegenwoordig de, ging verloren. Verzekering dekt de schade. ders van Middelburg in het Stadhuis, om half zes gevolgd door een receptie van het bestuur in Hotel „De Burg". Na een diner wordt 's avonds om 9 uur een installatievergadering in „De Schotse Huizen" te Veere gehouden. Acht nieuwe leden worden geïnstal leerd. Op het middernachtelijk uur wacht een mosselsouper in de „Camp* veersche Toren" De oud-leden willen zich niet onbe tuigd laten. Zij hebben een comité ge vormd. dat zich beijvert, gelden bijeen te brengen. Het is de bedoeling, dat de honorairen het gezelschap een ge schenk zullen aanbieden. Praeses van het studentengezelschap is de heer V. M. Krepel uit Nieuwer- kerk, ab actis de heer G. F. de Pagter uit Middelburg, fiscus de heer G. Blok uit Oud Beyerland, vicaris de heer Th. J. Remmers uit Oud Beyerland. Marktberichten QRAANBEURS BOTTERDAM. 26 Jan. Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe zonder vochtconditle mid delmatig aanbod en geringe belangstel ling van de vlakraolens 26—27.15; tar we op vochtconditle tot 27,10. fran co fabriek. Voedergranen zeer flauw door de aangekondigde prijsverlaging van de im port gr an en. Zomergerst 31,5032,25; wintergerst 29.50—30,50; haver 24—24,75; rogge 24,75 —25.50, mais, geschoond. 33—34.50. Peulvruchten eveneens flauw erwten 40—51 schokkers 50—58; bruine bonen tot 78. VEILING GOES. 26 Jan. Spruiten 3747. Groene Savoye kool 7. Rode kool 7—7.50. Boerekool 5— 13. Witlof 49. Kroten 6—8.50. Peen 3—5.60, Andijvie 60. Prei 23. VISMIJN BRESKENS. 26 Jan. Schardijn, aanvoer 784 kg., 30. VISMIJN VEEEE. 26 Jan. Export garnalen, aanvoer 409 kg., 132177, Ongesorteerde vis, aanvoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3