KAPPIE 0rnvma OM HET GELUK VAN PETER EXCELSIOR DEELDE MET M.V.V. DE KOSTBARE PUNTEN EN HET GEHEIM VAN DE ANNA-DIRKJE PROVINC1 ALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 26 JANUARI 1958 DE WEDSTRIJDEN VAN DE DAG. Sparta bij verrassing door B.V.V. geslagen. Na een wedstrijd met veel kansen maar weinig doelpunten heeft MVV de buit broederlijk met Excelsior ge deeld. Beide partyen gaven de toe schouwers aanvankelijk weinig zeker heid over de uitslag. MVV, dat vele goede kansen kreeg maar In de war geraalrte door het systeem van Excel sior, miste zelfs in de 13e minuut na de rust een strafschop, maar de Rot terdammers brachten er met hun ge vaarlijke viermansvoorhoede weinig meer van terecht. j> aan wu /-keeper te gen het einde van de eerste helft te ver uitliep (01). Na de thee maakte het enthousiasme van de MW-ers veel goed en Augustins slaagde er na 9 minuten aan ook in de gelijkmaker te scoren (11). Bij het toen volgen de offensief van MvV kwam Excelsi- Zij kwamen al heel goedkoop a doelpunt, toen de MVV-keeper or wel vaak in het nauw, maar het slaagde er door sterk verdedigen in verdefe doelpunten te voorkomen. In de ontmoeting SittardiaBra- bantia, die met een 3 zege voor de mannen uit Sittard eindigde, maakte Notermans met een fraaie kopbal in de 32e minuut het eerste doelpunt. In de 41e minuut werd het 11 en hier mee kwam de rust. 8 minuten na half-time scoorde Notermans opnieuw (21) en korte tijd daarna was het reeds 41. In een hard doch sportief gevecht slaagde Brabantia erin de achterstand met veel moeite tot 34 te verkleinen. Haarlem, dat tegen Be Quick favo riet was, kreeg een bittere pil te slik ken toen de Groningers na een 12 achterstand toch nog een 33 gelijk spel uit het vuur sleepten. In deze boeiende wedstryd scoorde Jacobs al na 5 minuten (10), 9 minuten later kopte Laan een keurige kopbal van Roozen netjes in (20). Be Quick re pliceerde met een felle aanval, waar bij Vink er even voor de rust 21 van maakte. 9 minuten na de rust had Lugthart geluk toen een zachte rol ler in het Haarlem-doel verdween, (2 2) maar 6 minuten later doelpuntte Jacobs uit een mooie voorzet van Meyer (32). Een corner in de 22e minuut stelde Vink in staat gelijk te maken. Willem H klopte Emma met niet minder dan 41, volkomen verdiend overigens, want Willem H was van de aanvang af veel sterker. In de 8e minuut scoorde Wim van der Gijp weliswaar voor Emma (01), maar 14 minuien later werd het al 11 en de rust ging in met 21. Na de rust K.N.V.B. - AFD. ZEELAND. Lewedorpse Boys kloote Schoon/ijke met 4-0. Middelburg VI won met 30 0. De wedstrhduitslagen van de afde ling Zeeland der K.N.VB. luidden: le KLASSE A. Kruiningen ICortgene I 4-1Luc- tor IVogelwaarde I, (Vogelwaarde mop.)'s Heer Arendskerke IVol harding 32 113. le KLASSE B. Retranchement IDomburg I 24; Noormannen IWalcheren I 9-1; Le- wed. Boys ISchoondijke I 40. le KLASSE C. Renesse I-Burgh H 51; Zierikzee HI—Dreischor I 3,7. RES. le KLASSE A- Sluiskil IIOostburg H 01; Hon- tenisse n—Terneuzen Hl 61; ÏJzen- drjke HP.S.K. n 2—4; Steen II— Aardenburg II 40. RES. le KLASSE B. Clinge HGoes in 21; Kruinin gen IIVlissingen m 22. 2e KLASSE B- Koewacht HHansw. Boys II 03; Kwadendamme IHontenisse Hl 4 0; Hulst HI—Goes IV 13—2. 2e KLASSE O. Renesse II—S.V.O.W.K. 11—3. 3e KLASSE C. Kruiningen HIE.M-M. Hl 93; Goes VZeelandia IV 90; Lewed. Boys IIVlissingen V 07Domburg HMiddelburg V 66. De overige voor Zondag vastgestel de wedstrijden werden afgelast. ZATERDAGCOMPETITIE. le KLASSE. Kloetinge IArnemuiden I 23; Rillandia IKapelle I 5—3; V.C.K. I Nieuwdorp I 00; Wemeldinge I Rrabbendijke I 3—6; Colynspl. Boys I Mevo I 51. 2e KLASSE A. Bevelanders IVeere I 24; 's H. Arendskerke nWolfaartsdyk I 3 5; 's H. Hendrikskinderen IYerseke TTT 3l; Kats ISerooskerke 142. 2e KLASSE B. E.M.M. IVSerooskerke II 60 (gest); Meeuwen IV.C.K. Hl 21; Middelburg VIVeere H 300; Nieuwland I—V.S.C. I 4—3; Oostka- pelle I—R.C-S- 2—9. 2e KLASSE C. Kapelle HColijnspl. Boys II 54, Nieuwdorp HWemeldinge H 72; Arnemuiden HRillandia II 53; Krabbendyke nKloetinge n 56. 2e KLASSE D. S.V.D, I—A.Z.V.V. 14—1; Zaamslag IDriewegen I 4:1; Spui IHoek I 0—3. 2e KLASSE E- AZ.V.V. n—S.VD. H 80; Beren 1—Tern. Boys H 1—8; Driewegen II— Zaamslag II 12; Hoek IISpui II <af g'JJUNIORENCOMPETITIE e IZeeuwen vfiddelbyrg 1 3 18—1; R.C.S.I —Walcheren 1 3—5; Zeelandia I— Vlissingen I 1—4. Groep B H: Dom burg IZeeuwen H 16—0; R.C.S. n Middelburg H 1—3; Vlissingen Hl— Oostkapelle I 22; Zeelandia II Vlissingen H 015- voegde Willem 11 nog twee doelpun ten aan zyn voorsprong toe. Hoewel Sparta zeer agressief en le vendig speelde, ging het toch met 0 3 tegen BW ten onder. De Spartanen vochten verbeten om hun technische minderheid te overwinnen, maar zjj konden niet verhinderen, dat de ach terstand met de rust al was aange groeid tot 02. Ook na de rust bleven pogingen om een doelpunt te forceren vruchteloos. Axel kloote Internos in harde wedstrijd. Verongelukte Internos-speler C. Kuystermans herdacht. Axel heeft het gepresteerd Internos in een harde wedstrijd met 32 te kloppen en heeft zicli daarmee van de laatste plaats losgewerkt. In aanwe zigheid van 1000 toeschouwers na men de beide ploegen voor de aanvang van de wedstrijd 1 minuut stilte in acht ter herdenking van de Internos- speler C. Kuystermans, die vorige week bij een spoorwegongeval om het leven kwam. Reeds direct na de aftrap bleek, dat de Roosendalers technisch de meer deren waren van de oranjehemden, maar omdat deze met groot enthou siasme ten aanval trokken was het verschil nauwelijks merkbaar. In de 15e minuut had Axel succes toen Die- leman een aardige combinatie tussen Jonkman en Borghstijn met een hard schot van grote afstand in de uiterste bovenhoek bekroonde (10). Internos begon er toen beter in te .komen, maar hoewel doelman Danschutter van Axel de handen vol kreeg om zijn doel schoon te houden, werd er voor de rust niet meer gescoord. Na de rust kwam Axel in het voor deel, doordat het met de wind en de regen in de rug ging spelen, maar de Brabanders begonnen uit een ander vaatje te tappen en drongen Axel op eigen helft terug. Toen de Axel-doel man onder hoogspanning tenslotte 'n steekje liet vallen was rechtsbinnen Peters van Internos er als de kippen bjj om deze fout met een doelpunt af te straffen (11). 5 minuten hierna Axel wist toen het spel weer wat te verplaatsen werkte Dey het tweede doelpunt in de touwen (21). Een tweede blunder van de Axel-keeper stelde midvoor Vergouwe echter in staat opnieuw de achterstand weg te werken (22). Terwijl Internos het gedeprimeerde Axel nu volledig zijn wil oplegde, wijzigde de Zeeuwsch- Vlaamse club zijn opstelling om op nieuw een uitval te wagen. In de 20i minuut schoot Borghstyn hard in en doordat de Internos-keeper de bal voor het hoofd van de toesnellende v. d. Velde wegsloeg kwam deze op de voeten van Jonkman terecht, die on houdbaar inschoot (32). Het ruwe spel dat Internos hierna ten beste gaf en waardoor verschillende Axel-spe lers werden gewond bracht In de eind- stond geen verandering meer. SCHAKEN MIDDELBURG—PHILIPS 7—8 De ontmoeting voor de competitie 2de klasse D van de K-N.S.B. tussen Middelburg en Philips is in een 73 overwinning voor de hoofdstedelingen geëindigd, die daarmede dus de twee deplaats veroverden. De uitslagen wa ren: J. L. Woudstradr. J. L. Meyering VzbiA. DobbelaarC. Kortlever 01; G. G. BoonA. Oostrijk 10. H. StroobandEd. Boer 10; drs. M. C. VerburgS. Visser 10; P. D. de ZeeuwA. E. Bal 01; drs- J. ScheltensD. Munnik 10; P. M de KleynJ. Hendriks bi—bi J. de Baa- reA. Haneveer 10; Mr. P. W. Mey- linclcA. Nijssen 10. 26. Signor Rivaldi bracht Kappie en de maat ten slotte naar een soort ga rage toe, waar het vol stond met Indrukwekken de instrumenten. „Hier is die machine geheim, waarmee wij die scheepvaartuigen kunnen laten vaar, zonder één manmens er op. Welk een gelukkigheid, dat u hier bent met uw scheepvaar- tuig, Signor Capitano, want u kunt deze machi ne-instrumenten voor ons naar die woonwereld sleepvaren! kom, wij zul len deze zaak-dingen be- spreeltzeggen op uw Kraakschip onder ene eetmaaltijd, want ik zal u vertelzeggen, dat ik eet- honger heb!" Zo liepen ze naar de oever, waar de sloep nog lag. De maat mocht roeien terwyl Signor Ri valdi intussen Kappie harteiyk op de schouder klopte onder het roepen van amigo, enzovoort. Hij zag de toekomst somber in, want dit hele geval betekende weer, dat ze een vreemd soort sleep zouden krijgen met allerlei gevaarlijke machines er in. en bovendien een lastige passa gier. Wie weet zou die man, die hem met tou wen in een spelonk had vastgebonden ook als passagier meegaan! Die zogenaamde uitvinder! Nee, de toekomst was somber, dat zag de maat zo al wel! KORFBAl Zeeuwse Korfbalbond heeft nieuwe voorzitter. De heer D. P. Saaman uit Goes volgt de heer Van Wezel op. De Zeeuwss Korfbalbond heeft in zyn jaarvergadering, die in het Slot Ostende te Goes werd gehouden een nieuwe voorzitter gekozen. In de its van de heer W. D. van Wezel, die het voorzitterschap wegens ver trek naar Zwolle moest neerleggen, kwam de heer D. P. Saaman uit Goes. Het afgelopen jaar is voor de Zeeuw se Korfbalbond een goed jaar geweest. Er was ledenwinst, minder geldeiyke zorgen, maar toch z\jn er nog enkele problemen, zoals de kwesties van de scheidsrechters en de sportvelden. Voorts heeft de Z-K.B. ook een beroep gedaan op de ministers om handha ving van de vrije veren. Dit alles deelde de heer Van Wezel mede in zijn openingswoord voor deze jaarvergadering bij het 35-jarig be- n van de bond. De heer Van Wezel, die nog dezelfde avond uit Zeeland vertrok, richtte tenslotte persoonlijke woorden van waardering tot de secre taris, de heer H. G. Bruggeman en de andere bestuursleden. De heer Brug geman bood als afscheidsgeschenk de scheidende voorzitter een vierkleuren potlood aan. Vervolgens werden jaar verslagen uitgebracht door competi tieleider J. P. J. Ruisaard, penning meester D. P. Saaman en secretaris H G. Bruggeman. Laatstgenoemde deelde mede, dat de bond thans 47 twaalftallen met 15 adspiranten-twaalftallen telt, welke tezamen 962 leden en 310 adspirant- leden hebben. De vereniging Fortuna uit Oostburg is uitgevallen. De vergadering ging accoord met een reglementswijziging, waardoor de verenigingen aansprakelijk zyn voor de handelingen van de terreinconsuls, die beide verenigingen, competitielei der en scheidsrechter zullen berichten over afkeuringen. Besloten werd ook nog na vier wedstrijden in het seizoen spelers van twaalftallen te verwisse len. Bij de bestuursverkiezing kwam, zo als gezegd de heer D. P. Saaman in de plaats van de heer Van Wezel, de he ren L. F. Houg en P. de Bruyne werden herkozen en als nieuw bestuurslid kwam de heer J. Dansen uit Vlissin gen uit de bus. De_ contributie bleef istgesteld op f 1.50. By de rondvraag werd onder meer door de heer S- F. Alberts de kwestie van de koninklyke goedkeuring ter sprake gebracht. Na enige discussie werd besloten een schriftelijke stem ming te houden. Na deze vergadering volgde een ge zellige koffiemaaltijd, waarbij de heer Bruggeman in korte trekken de ge schiedenis van de Z.K.B. schetste. KITTY LESSBLS 120. .,Ik liet toe, dat deze zaak door ging en doorging totdat die zijn laat ste stadium bereikte: een verloving tussen haar en uw zoon, een verlo ving die zy bereikte door 't meest ge mene en duivelse «bedrog. Zelfs toen nog heb ik daarin meegewerkt, ik deed niets om het bekend te doen zijn of er een eind aan te maken, maar kroop weg, mijzelf overtuigend dat mijn werk als chirurg heel veel be langrijker was, dan te voorkomen, dat de levens van andere mensen ver nietigd zouden worden door deze har py van een vrouw. Maar tenslotte wist ik dat ik verkeerd was, dat zelfs mijn werk niet myn zwakheid recht vaardigde". Patricia was opgestaan; de speel goedaap gleed van haar schoot en viel met 'f gezicht naar beneden op grond. Haar ogen waren star ge richt op Leon's vertrokken gezicht. Zy was een ongecompliceerde vrouw en daarom was 't heel gewoon dat zij t eerst en 't meest onder de indruk zou zijn door de menselijke en per soonlijke rampspoedigheid van zyn biecht. Zij zei vriendelijk en zonder erbij te denken dat zy grootmoedig is en hem wilde vrijpleiten: „Ik heb medelijden met u, dokter Leon, ieder mens kan een vergissing BILJARTEN Van de Pol blijft kampioen hoofdklasse 71/2. Piet van de Pol heeft de Nederland se biljarttitel hoofdklasse 71/2 voor een jaar behouden. In het te Maas tricht gehouden tournooi eindigde hy met een zelfde aantal matchpunten als Metz, n-1. 8, op de eerste plaats. Zijn beter algemeen gemiddelde van 17,47 gaf ten gunste van de Rotterdammer de doorslag. oegaan en, indien uw patiënt, me vrouw Soane, ten dode opgeschreven was, lijkt 't achteraf niet zulk een grote misdaad, hoewel ik veronder stel dat 't officieel een zeer ernstig iets was. Maar", voegde zy eraan toe met een koppige weerstand van verdediging ten behoeve van haar wankelend idool, „ik kan nog niet goed begrijpen, wat voor samenhang er is tussen dit alles 't feit dat Beatrice de oorzaak van de plotse linge dood van mevrouw Soane wist en 't feit, dat zij hier kwam, met haar enkels zo gewond, dat zy ge noodzaakt was zichzelf in een rol stoel rond te rijden. U zegt, dat zy zich de voordtien bewust was: luxe, medelijden en tenslotte een verloving met mijn zoon, maar u bedoelt toch zeker niet Zij hield op, daar haar man op stond en naar haar toe kwam. Voor ditmaal liet hij zijn diep medegevoel spreken, 't Was te merken aan zijn stem en aan zyn ogen toen hy zei: „Ja, je begrypt 't wèl, mijn liefste. Je begrijpt 't, maar omdat je zoveel misleide volmaaktheid in Beatrice gezien hebt, kun je niet hebben dat dit omvergehaald wordt. Je begrypt, wat Leon bedoelt, Patricia; je be grypt het geheel en al". ,,'t Kan niet waar zyn, Charles", zy hakkelde en zy was doodsbleek en geschokt en moest we! toegeven, dat zij 't begreep. In zyn ogen was zy op dat ogenblik nog heel jeugdig: niet ouder dan de achttienjarige, goedgelovige Patricia, die men zo geheel en al kon liefhebben, waar mee hy getrouwd was en die hy naar de Casa gevoerd had. „Doker Leon zal 't je vertellen dat 't waar is, lieveling", zei hy vrlendeiyk, „een waarheid, die on wrikbaar vast staat. En al was 't alleen maar terwille van Bryce, dan is 't toch zeker beter dat je 't zoudt weten?" Koninklijk gezin zag revue met Snip en Snap. Koningin Juliana, Prins Bernhard en de drie oudste prinsessen hebben Za terdagavond in Musis Sacrum te Baarn de extra uitvoering bijgewoond van „Jubeltonen". Het gezelschap Sleeswijks Revue, met Snip en Snap, heeft deze uitvoe ring van zijn jubileumshow aangebo den aan de personeelsvereniging „Ko ninklijk Paleis Soestdijk", die deze avond deed strekken ten bate van de vereniging „Het Vierde Prinsenkind" Met veel genoegen heeft het ko ninklijk paar en met uitbundig plezier hebben de prinsessen de gehele uitvoe ring gevolgd. Inbreker bond kassier op bureaustoel rast. Verdween zonder geld Zondagmiddag is de secretaris van het fonds voor sociale instellin gen der staatsmijnen, de heer D., in zijn kantoor, dat zich bevindt in een vroeger schoolgebouw aan de Sta tionsstraat te Heerlen, dooi' een on bekende man overvallen en op zijn bureaustoel vastgebonden. De onbe kende ontnam hem zyn sleutels, waarmee hij twee brandkasten open de zonder evenwel geld te vinden. Ook het forceren van een kluis in het kantoor van de gemeentelyke Volkscredïetbank van Heerlen, zich bevindende in hetzelfde voormalige schoolgebouw, leverde de brutale in breker niets op. Zonder geld heeft de man het hazenpad gekozen. Toen ae heer D. Zondagmiddag de deur van het kantoor, waar hy toe vallig even moest zijn, achter zich dicht had geslagen, ontdekte hij, dat achter die deur een man stond met een breekijzer in de hand. Op het bureau lagen verscheidene inbrekers werktuigen. De man met het breek ijzer maakte korte metten met D. Hy dwong hem in zijn bureaustoel te gaan zitten, bond hem daarna vast aan de verwarming en ontnam hem zijn sleutelbos. Hy vond in twee brandkasten geen geld en verdween met achterlating van zijn gereedschappen. De heer D. wist zich te bevrijden en telefoneerde de politie, die vast stelde, dat de inbreker ook aan het werk was geweest in het kantoor van de gemeentelijke Volkscrediet- bank. Hij had de deur van de kluis geforceerd, maar de brandkast in die kluis had hij niet open kunnen krijgen. Vijftigste sterfdag van dr. Schaenman herdacht. In Tubbergen, de geboorteplaats van mgr. dr. Heiman Schaepman, is Za terdag diens vijftigste sterfdag her dacht met een plechtigheid, welke werd bygewoond door ongeveer 700 genodigden, onder wie de minister van binnenlandse zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, prof. mr- C. P. M. Romme en de vicaris-generaal van het aartsbis dom Utrecht, mgr. D. Huurman. Na een kranslegging aan de voet van het Schaepman-monument, leidde de voorzitter van de K.V.P., de heer W. J. Andriessen, de herdenkingsbijeen komst. Prof. dr. L. G. J. Verberne sprak een rede uit, waarin hy Schaep- mans verdiensten als dichter, journa list, polemist en redenaar schetste. Vooral echter herdacht hij dr. Schaep man als staatsman. Slavenhandel in Afrika zou opgeleefd zijn. Levering van 5000 per maand. Het Britse genootschap voor be scherming van inboorlingen tegen slaverny is verontrust over recente berichten in de Britse pers, volgens welke maandelijks 5000 slaven uit Afrika naar Arabië worden ver scheept via de Rode Zee. Het Labourparlementslid Sorensen zal de volgende maand de Britse re gering vragen of het waar is, dat in boorlingen uit Oeganda in Oost-Afri- ka en Kameroen in West-Afrika nog steeds door slavenhandelaren naar Arabië worden verkocht. Het genootschap heeft op het stel len van deze vraag aangedrongen, voor de oorlog patrouilleerden Britse oorlogsschepen in de Rode Zee orn het overbrengen van slaven naar Arabië te onderdrukken, doch in de oorlog konden hiervoor geen schepen beschik baar worden gesteld. Het genootschap hoopt van de Britse regering te ver nemen, dat deze patrouillevaarten na gesteld. iuid-Afrika ge meld, dat Arabieren voor mannelyke slaven 800 en voor vrouwelyke 400 gulden betaalden. In 1949 verklaarde een Britse afgevaardigde op een bij eenkomst van de Verenigde Naties, dat de koloniale mogendheden de sla verny zo goed als onderdrukt hadden, in het bijzonder in gebieden waar de (Wordt vervolgd), slavernij veelvuldig voorkwam. Verscherpte bestrijding mond- en klauwzeer. De minister van landbouw heeft de reeds aangekondigde maatregel bij de bestryding van de mond- en klauwzeer, welke aanvankelijk reeds een vervoer- en marktverbod van niet-geënt rundvee inhield, nog ver scherpt. Het vervoer van een rund, dat ouder is dan twee maanden, is slechts toegestaan, indien de vervoer der in het bezit is van een verklaring, waar niet alleen uit blykt, dat het rund tegen mond- en klauwzeer is ge- ent, doch het moet ook afkomstig zyn uit een bedryf met een veebeslag, dat tenminste veertien dagen voor de da tum van vervoer in zijn geheel tegen mond- en klauwzeer is geënt. Deze verklaring, welke een geldigheidsduur heeft van tien dagen, dient te zyn af gegeven namens een erkende provin ciale gezondheidsdienst voor dieren. Deze maatregel heeft ten doel de Nederlandse rundveestapel door en ting opnieuw ongevoelig te maken voor mond- en klauwzeer. Van de die ren, die in het voorjaar van 1952 ge durende de stalpenode zyn geënt, loopt de onvatbaarheid ten einde, het geen blijkt uit de in de laatste we ken geconstateerde uitbreiding van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer. Nieuwe enting is dus ge boden, anders mag men runderen niet vervoeren of op de markt bren gen. „Konnelingsreffeling" buiten werking. De Stichting voor de Landbouw deelt mede. dat is besloten om de prij zen van geïmporteerde voedergranen per 1 Maart a.s. met gemiddeld twee gulden per 100 kg te verlagen. Voorts wordt ook de zg. koppelingsregeling voor oogst 1953 buiten werking ge steld, hetgeen derhalve betekent, dat gerst, haver of gemengd gewas niet behoeven te worden ingeleverd wan neer het tarweareaal kleiner is, dan de met voedergranen bebouwde op pervlakte. - Luitenant-generaal Dijxhoorn overleden. Naar eerst thans bekend wordt, is op 22 Januari j.I. plotseling: overle den de 68-jarige luitenant-generaal A. Q. H. Dyxhoorn van de gene rale staf, Ud van het Hoog Militair Gerechtshof en oud-minister van de fensie. De crematie van het stoffelijk over schot is op verzoek van de overledene In alle stilte geschied. Generaal Dijxhoorn overleed aan een hartverlamming tydens een tele foongesprek in zyn woning te Rhe- den. Tijdens z(jn succesvolle militaire loopbaan, waarin hij in 1945 tot lui tenant-generaal werd bevorderd, was de heer Dijxhoorn ook minister van defensie fn het tweede kabinet-De Geer. Na de Duitse inval vertrok hij met de overige leden der regering naar Londen, waar hy minister bleef tot Juni 1941. Van 1942 tot 1944 ver tegenwoordigde hij de Nederlandse regering te Washington by de ge combineerde geallieerde staf. Na de bevryding nam luit.-generaal Dyx hoorn zitting in het Hoog Militair Gerechtshof. De thans overledene was drager van vele hoge onderschei dingen. Britse jagers ook voor Nederland? De missie van de M.S.A. te Londen heeft het Britse ministerie van be voorrading medegedeeld, dat Ameri ka bereid is een order van 25.000.000 pond sterling te plaatsen voor jagers van het type „Hnter Hawker" voor de landen van het Atlantische Pact, dus ook voor Nederland. De productie van dit type heeft „opperste voorrang" voor Engeland. Dodelijke val uit derde verdieping. Zondagmorgen hebben omwonenden in de tuin achter een flatgebouw te Gouda het ontzielde lichaam gevonden van de 67-jarige J. C. A T., oud- marktopzichter van Gouda. De man is in de nacht van Zaterdag op Zondag vermoedelijk uit het venster van de slaapkamer van zijn étage op de derde verdieping van het flatgebouw geval len. De ontboden geneesheer consta teerde een schedelbasisfractuur. De dood moet vrijwel onmiddellijk na de val zyn ingetreden. KERKNIEUWS. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft aan de kerkeraden een rondschryven gezonden om hen te vragen dit jaar een collecte te willen houden in de gemeenten voor de ar beid van de Prot. Kerk in Indonesië; de opbrengst zal in het bijzonder be stemd zijn voor de opleiding van aan staande predikanten aan de Hogere Theologische School te Djakarta. DUITSE VROUWELIJKE ZENDELINGEN NAAR JAPAN. Voor het eerst na de oorlog zijn er weer twee Duitse vrouwelyke zende lingen naar Japan vertrokken. Zy krygen daar een geheel braakliggend zendingsveld, dat zij in samenwerking met de Japanse christenen zullen moeten ontginnen; haar taak zal n.l. zyn de evangeliserende arbeid onder de vrouwen en meisjes van de straat en onder de moeders in de arme stads- wyken. HERV.-GEREF. KERKDIENSTEN TE PARIJS. In de Hervormd-Gereformeerde Kerkdiensten, welke in Parys in de Temple de Bercy enz. worden gehou den, zal Zondag 1 Februari a.s. voorgaan ds. S. P. de Roos te 's-Heer Hendrikskinderen en op Zondag 8 Fe bruari a.s. ds. J. van Winterswyk te Grypskerke. NED. HERV. KERK. Bedankt voor toezegging van beroep naar Etten-Leur: ds. W. L. Heijmans, Oudelande. GEREF. GEM. Bedankt voor Ermelo: F. Malan te Bruinisse. Beroepen te St. Annaland ds. M. van de Ketterij te Alblasserdam. Marktberichten VISMIJN 24 Januari. Haring 70.000 kg. f 0.27—0.30", 1833 kg. sardijn i 0.29—0.34; 16 kg. schar f 0.56; 96 kg. schol 1 0.36—0.46; 442 kg. wijting f 0.22—0,35. Advertentie. HOESTPRIKKEL, KUCHEN kDan ^<Si/Wp SLUM-OPLOSSEND Aaverient:a Pijn... overal! Pijn in rug, armen en benen; dat draait vast op griep uit! Tenzij U so wijs bent om het kwaad te bestrijden met AKKERTJES" ...die helpen direct! J Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6