NIEUWS UIT ZEELAND Zioin N Zijpe WALCHEREN Mgenda DE HEER M. HAASDONK: „IK WIL GEEN OMSTREDEN FIGUUR ZIJN" teuws w^fofecKcp KLANKEN UIT OE AETHER MAANDAG 26 JANUARI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT O Oesters naar Perzië. Voor het eerst zijn Zeeuwse oesters naar Perzië verzonden. De zending is Zaterdag van Yerseke naar Schiphol gegaan en vandaar zal de K.L.M. het Zeeuwse product verder vervoeren. Men hoopt, dat deze eerste zending door andere gevolgd zal kunnen wor den. Studenten vieren lustrum in Middelburg. Het Utrechts Provinciaal Studenten Gezelschap „Zeeland" zal Zaterdag a.s. ter gelegenheid van het 125-jarig be- staan een receptie te Middelburg hou den. Het gemeentebestuur zal deze Zeeuwse studenten uit Utrecht offi cieel in het Stadhuis ontvangen. AANBESTEDING MISLUKTE. In Dreischor is de openbare aanbe steding van zes Duplex-woningen een teleurstelling geworden voor het ge meentebestuur. De aanbesteding wordt als mislukt beschouwd en B. en W. willen trachten alsnog onder hands in percelen tot een aanvaard bare prijs te komen. Binnenkort zal met de architect en de plaatselijke ambachtslieden een bespreking wor den gehouden. Causerie over de historie van Zeeland in Jeugdherberg. In de Jeugdherberg „De Schelde- stroom" te Vlissingen was Zaterdag een aantal trekkers uit Zeeland en van elders bijeen om te luisteren naar een causerie van de heer H. Pieters uit Middelburg over de geschiedenis van Zeeland en de historische kleder drachten in dit gewest. Op boeiende wijze wist de spreker zijn klein, maar aandachtig auditorium te vertellen van het ontstaan van de Zeeuwse eilanden van de strijd tegen het water, de inpolderingen en dijkdoorbraken, de groei van de bevolking en de in vloed op het Zeeuwse volkskarakter van het Calvinisme. In het bijzonder kwamen hiérbij nog naar voren de komst van Franse protestanten naar Zeeland, de verhoudingen tussen het protestantse en het R. K. bevolkings deel en de invloed van deze verhou ding op allerlei volksgebruiken, kle derdracht, enz. Hoewel het aanvankelijk plan om een geheel weekend aan de Zeeuwse historie te wijden ditmaal nog niet kon worden uitgevoerd, werd het een geslaagde en leerzame avond voor al len, die haar medemaakten. Vlissingen v.t.v. GAF GESLAAGDE UITVOERING. Een talrijk publiek heeft Zaterdag avond in het Concertgebouw te Vlis singen de verrichtingen van de leden der Vlissingse Turnvereniging, onder leiding van de heer L. Blind, gevolgd. De prestaties waren over het alge meen goed. Zo stond het ringenwerk van de heren, waarbij Jaap v. d. Sande uitblonk, op goed peil. Mevr. N. SinkePeeman liet opvallend werk zien op de brug, de andere da mes bleven eigenlijk iets te ver be neden haar prestaties. De afwerking van enkele nummers was vooral bij de jongere leden wel eens iets min der dan verwacht mocht worden, maar toch is er over de gehele lijn een vooruitgang in de prestaties waar te nemen. Bijzonder knap werk aan het hoogrek van de heren het slotnummer werd beloond met een langdurig applaus. Ook de acrobatiek bij de matoefeningen viel in de smaak. De knotsoefening der dames viel op door eenheid en souplesse. Deze uitvoering werd geopend door de voorzitter, de heer F. G. Lemmers, die onder meer wees op het nut van de lichamelijke opvoeding en ontwik keling. Daarna werd het Bondslied staande aangehoord en het eigenlijke programma werd met tromgeroffel ingeluid door de signaalafdeling. Vrijdagavond gaven de junioren een geslaagde uitvoering en vanavond komen de adspiranten aan de beurt. DE NIEUWE BIJBELVERTALING. De kerkeraad dei' Geref. Kerk te Vlissingen heeft besloten bij de dienst der Woords voortaan gebruik te ma ken van de nieuwe Bijbelvertaling. In de dienst van gistermorgen, voor ganger ds. P. v. d. Schaaf, werd hier mee een aanvang gemaakt. AANRIJDING. Op de hoek WalstraatGroenewoud werd Zondagavond de 22-jarige wiel rijder S. P V. aangereden door een vrachtauto. De jongeman kwam te vallen en liep enig letsel op- Hij werd naar het St. Josephziekenhuis ver voerd, waar hij ter observatie werd opgenomen. De verwondingen waren echter niet van ernstige aard. RAAD SEROOSKERKE. Gemeente-ontvanger benoemd. Vrijdag kwam de raad van Seroos- kerke W.) in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur- femeester P. Di-egmans- Deze wenste e raadsleden voor het nieuwe jaar Gods onmisbare zegen toe en sprak de hoop uit, dat het college van B. en W. evenals in 1952 het vertrouwen van de raad zal mogen ontvangen. Voorts memoreerde de burgemeester enkele belangrijke punten uit het ge meenteleven in het afgelopen laar. Wethouder Adr. Goedbloed dankte de voorzitter en wenste hem wederkerig Gods zegen toe. Een subsidie-Verzoek van de bond „Pro Rege" werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd tot be schikbaarstelling van f 75 voor 1953 aan de opleiding voor kleuteronderwij zeres verbonden aan.de Chr. Kweek school Het ambtenarenreglement en 't arbeidsovereenkomstenbesluit wer den gewijzigd. Hierna kwam aan de orde de benoe ming van een gemeente-ontvanger in de vacature S- Francke. Met algeme ne stemmen werd, gelijk reeds ge meld, benoemd de heer G. A. A- Ade laar, eerste ambtenaar ter gemeente secretarie. In verband met het feit, dat de functie van eerste ambtenaar en gemeente-ontvanger met ingang van 1 Februari zijn gecombineerd. MIDELBURG, I Vandaag De Gouden Poorte: „De we reld. Is rijlc", 8 uur;'Electro: „Geen plaats voor Jenny", (18 jr.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De piratenkonin- gin", (18 jr.), 8 uur. Morgen Schouwburg: Afscheldsvoor- stelling Jan Musch, „De vrek", 8 uur; Electro: „Wie het laatste kust", (a.l.), 7 en 9.15 uur. vlissingen. Vandaag Alhambra: „Een vrouw in het spel", (14 j.). 7 en 9 uur; Luxor: „De lokkende wildernis", (14 j.), 8 uur; Concertgebouw: Uitv. V.T.V.-adspi- ranten, 8 uur; Noordzeeboulevard: Propaganda-avond Vliss. Actiefonds, 8 uur. Morgen. Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: „De wet der wettelo- zen", (18 j.), 8 uur, werd de jaarwedde-verordening ge wijzigd. Voorts werd een nieuwe in structie vastgesteld voor de gemeen te-ontvanger, waarbij bepaald wordt, dat de zitdagen van de ontvanger zul len zijn Dinsdag, Donderdag en Za terdag steeds van 9—12 uur. De heer Adelaar werd beëdigd en gelukge wenst, waarna deze dankte voor het vertrouwen in hem gesteld. Het crediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd vastgesteld op f 50-000. Met de gemeente vrouwenpolder zal voor de duim van een half jaar een kasgeldlening worden aangegaan voor een bedrag van f 30.000. De jaarlijkse vergoeding voor het onderhoud van de brandspuit zal worden verhoogd. Op een vraag van de heer L. Cornelisse antwoordde de burgemeester dat er een plan is voor een orandweer-veror dening, maar dat er naar zijn mening aan een dergelijke verordening geen dringende behoefte bestaat voor Se- rooskerlce. Het voorschot aan de Vereniging voor Gereformeerd lager onderwijs op de exploitatie-vergoeding werd vast- festeld op f 3658,67. het voorschot in e kosten van een vakonderwijzeres aan die school op f 781,11. O.- en W.-Souburg VERGADERING „EEN SCHOOL MET DE BIJBEL" Onder leiding van de heer A. Arend- se vergaderde te Souburg de vereni ging „Een school met de Bijbel". De lieer Aiendse gaf een overzicht van het werk in het af gelopen jaar. Uit hét jaarverslag van de secretaris bleek, dat thans 171 kinderen de school be zoeken. Aan deze school zijn thans 5 vaste leerkrachten verbonden. Als be stuursleden werden herkozen de heren S. van Soelen en P. Huson. Tot nieuw bestuurlis werd gekozen de heer J. Boon, PAARDENSPORT rallye-paper. Zaterdagmiddag werd de jaarlijkse Rallye-Paper van de landelijke rijver- eniging „Walcheren" verreden. Acht tien deelnemers, die om de twee mi nuten vertrokken, verschenen aan de start. De route van de deelnemers fing van de markt te Middelburg oor de Noordstraat en Nadorstweg naar Veere. Er moesten diverse moei lijkheden overwonnen worden, voor dat men aan de eindplaats Veere was. De uitslag luidde als volgt; 1. mej. F. Mesu, 18 strafpunten; 2. D. A. van Nieuwenhuyzen, 21 strafpunten; 3. B. Maljaars, 23 strafpunten. Officiële publicaties VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Vlissingen ls ver hinderd a.s. Woensdag spreekuur te hou den. VLAM IN DE PAN Tijdens het bakken van patates-fri- tes sloeg bij de familie J. te Souburg de vlam in een pan met vet. Een schoor steenloper vatte vlam en men achtte het raadzaam de brandweer te alar meren. Men slaagde er evenwel in het vuur zelf te doven, zodat de brand weer geen dienst meer behoefde te doen. De vrouw des huizes liep lichte brandwonden op. VOETBAL Vlissingen won met 40 van onfortuinlijk Meto. Van een krachtsverschil, dat de 0 4 uitslag van de wedstrijd MetoVlis singen zou doen vermoeden was in het geheel geen sprake, integendeel, Meto gaf de leider van de afdeling uitste kend partij, maar het ontbrak de Bra banders ten enen male aan geluk. Vlissingen kwam gemakkelijk aan het eerste doelpunt, toen een Meto-back in de 24e minuut in eigen doel trapte. Toen even later dezelfde speler te zacht op zijn doelman terugspeelde, maakte de midvoor van Vlissingen zich meester van de bal en passeerde de Meto-keeper voor de tweede maal (02). Nog vóór de rust verdween de bal voor de derde maal in het Meto- doel, toen een schot, dat vrijwel ze ker door de keeper zou zijn gestopt, door een speler van richting werd ver anderd. Met 0—3 ging de rust-in. Op keurige wijze en ditmaal zonder geluk maakte Vlissingen 10 minuten na de rust het vierde doelpunt (0-4). Hoewel Meto alle zeilen bijzette om tenmiste de eer te redden werden er geen doelpunten meer gemaakt, zelfs niet in de laatste minuut toen de spil vrij voor het Vlissingse doel kwam. Hij deed nog wel een vertwijfelde po ging, maar de bal was hem te snel af en rolde buiten zijn bereik. Kleine, maar nuttige overwinning van R.C.S. Deze voor de kopgroep van de derde klasse D belangrijke wedstrijd RCSRKFC heeft de thuisclub de volle buit opgeleverd. De weken van gedwongen rust waren aan 't spel van beide elftallen goed merkbaar en het gladde veld sprak ook een woordje mee. RCS startte met de wind in de rug en kwam spoedig voor het RKFC- doel, voorlopig zonder resultaat. Na dat Keulemans hard naast het doel had geschoten, besloot dezelfde spe ler een solo-ren met een onhoudbaar schot in de bovenhoek (10). Het Souburgse doel onderging daar na een hachelijk moment toen RKFC's rechtsbinnen tegen de onderkant van de paal schoot. Na de thee kreeg RKFC het wind voordeel en ondernam ook goede aanvallen, maar de verdediging van RCS bleek er goed in te zijn. Enkele ogenblikken nadat een vrije trap, keihard door v. Sluys van RKFC was weggewerkt, brak de voorhoede van RCS door en J. v. d. Dries scoorde hieruit het tweede doelpunt (20). De rechtsbuiten va.n RKFC had geen geluk toen zijn schot 10 minu ten voor het einde op de paal afket ste. De thuisclub ondernam nog en kele aanvallen maar de keeper van de bezoekers liet zich niet meer ver schalken. Zeelandia won matige partij van Nw. Borgvïiet. Het uiterst zware veld, waarop Zee landia tegen Nieuw Borgvïiet uit kwam, stelde aan de spelers zulke ho ge eisen, dat zij hiertegen vaak niet bleken opgewassen. Het spelpeil was dan ook navenant en de winst ging tenslotte naar de gelukkigste. Wel waren er in deze wedstrijd vele kan sen, vaak op handige wijze geschapen, maar deze gingen weer teniet door gebrek aan stootkracht van beide kan ten. Hoewel het aanvankelijk leek, dat de thuisclub werd gehinderd door de vrij sterke tegenwind bleek na de rust al spoedig, dat deze het spelbeeld weinig of niet beïnvloedde. Pas in het tweede gedeelte va.n de tweede helft verkreeg Zeelandia een geringe veld- meerderheid, welke tenslotte kort voor het einde in een doelpunt werd uitgedrukt, dat voor een groot gedeel te was te danken aan de Bruijn, die in samenwerking met enige andere spe lers het Borgvliet-doel belaagde. VAN TOT Het ziet er naar uit, dat de ontwik keling van het muziekleven in Scher- penisse een grote vlucht gaat nemen nu besloten is, dat de plaatselijke mu ziekvereniging „Eendracht" mede werking zal verlenen aan een postdui- vententoonstelling, die de postduiven- houdersvereniging daar op 31 Januari a.s. in het Veilingsgebouw houdt. Het is eigenlijk nog zo'n gekke combinatie niet snelle wieken en muziek. „Met muziek de lucht in", het lijkt ons een inspirerende leuze Veel succes oogstte de toneelvere niging T.O.G., die tijdens een Nuts- avond te Tholen de klucht ,,Amor speelt verstoppertje" opvoerde. En dat is zo wonderlijk niet, het is im mers algemeen bekend dat de ..kleine met pijl en boog" altijd verstoppertje speelt en op de meest ongelegen mo menten opduikt. Het kan niet anders dan amusant zijn om iets dergelijks op het toneel ook eens te aanschou wen, zolang men en dat moet wel voorop worden gesteld er zelf niet bij betrokken geraakt. Weinig genoegen, maar een hele boel pech had de heer B., werkzaam voor de firma G. te Serooskerke (W.) die in de bocht van de Schellach te Gapinge met zijn auto in een sloot te recht kwam. Eerst probeerde men met een andere wagen van het bedrijf de gestrande auto uit de sloot te trek ken, maar van deze redding kwam weinig terecht omdat van de tehulp gesnelde wagen een as afknapte. Ten slotte moest er een takelwagen aan te pas komen om de beschadigde auto op het droge te brengen. Een troost was, dat de bestuurder zonder nat pak en mét de schrik vrijkwam. Geheel in dé sfeer van het circus, werd in het Klein-Casino te Sluiskil een aantal films vertoond door de pro- paganda-chef van het Cirque Géant, de heer van Dixhoorn, Er werden die ren gevoederd, leeuwen getemd en be ren afgericht allemaal op de film natuurlijk hetgeen bij de aanwezi gen zeer in de smaak viel. Na een spannende ski-jacht, werd de verto ning besloten met de film „Circusca valcade". Men vertelt op het ogenblik, dat vele Sluiskilders druk in de weer zijn hun „Fikkie" volgens de beproef de circus-methode af te richten kort en klein. De afdeling Oostltapelle van de Al gemene Nederlandse Bedrijfsbond hield een ontwikkelingsavond tijdens welke de afdelingsbestuurder, de heer P. Sanders, sprak over „Sociale wet geving". Een botsing tussen twee auto's op de hoek van de Breestraat en de Ne- derstraat te Middelburg liep betrek kelijk goed af; er ontstond alleen eni ge materiële schade. Het diploma Moderne Bedrijfsor ganisatie werd behaald door de heer A. Pouwelse te Vlissingen. Afscheidsvoorstellingen Jan Musch. Zoals reeds eerder werd bericht, zal de bekende toneelspeler Jan Musch op 26, 27 en 28 Januari a.s. afscheid ne men van het publiek, resp. in Axel, Middelburg en Goes. In deze plaatsen hebben zich huldigingscommissies ge vormd, die bestaan uit de volgende personen: Voor Axel: de heren P. L. D. J. van Oeveren, burgemeester. P. J. Bendegem, loco-burgemeester en J. L. J. Maris, gemeente-secretaris; voor Middelburg: mr. N. Bolkestein, burgemeester, mr. F. W. Adriaanse, P Castenmiller, mr. A. C. van Epenhuy- sen, W. K. Hummelen, A. P. van de Kamer en B. A. van Verre; voor Goes: mr. W. C. ten Kate, burgemeester e'n de heren B. van de Berg, A. D. Con- standse, D. van Loon en W. J. J. M. Vroome. Na afloop van elke voorstelling zal de scheidende auteur door de burge meester worden gehuldigd, waarbij hem o.a. een geschenk zal worden aangeboden, waarvoor de gelden door het schouwburgpubliek zijn bijeenge bracht. V1SSEEIJPOLITIE OP DE ZEEUWSE STROMEN. Bij beschikking van de minister van financiën is benoemd tot motor- drïjver-dekknecht bij de Visserrjpoii- tie op de Zeeuwse stromen, de heer Adr. Jumelet ter standplaats Tholen. thans arbeidscontractant bij genoem de dienst. Schetsontwerp voor Oostburgs raadhuis goedgekeurd. De gemeenteraad van Oostburg heeft 't voorlopig schetsontwerp voor het nieuwe raadhuis van architect J. A. Wentinck uit Baarn in principe aanvaard. Het plan zal nu, in overleg met de autoriteiten, verder worden uitgewerkt. Bond van oud-leerlingen nam afscheid van voorzitter. De Bond van gediplomeerde oud leerlingen van het landbouwonder wijs in West-Zeeuwsch Vlaanderen nam Zaterdag afscheid van zgn voor zitter, de heer Joh. Ie Clercq. Deze werd toegesproken door de secretaris, de heer C. A. Mabesoone, die er aan herinnerde, dat de heer le Clercq 52 jaar lid van de vereniging was, waar van vele jaren bestuurslid. GESLAAGD. Aan de rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het candidaatsexamen Nederland recht, de heer J. van Loo- keren Campagne, Oostkapelle. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagden voor candidaats-examen ge neeskunde, de heer R. P. Huybregsen, Middelburg en mej. E. M. de Groote te Breskens. MOEILIJKHEDEN VRAGEN OM OPLOSSING. Zeeuwse handbalproblemen in Middelburg besproken. „Ik heb voor het Zeeuwse handbal gedaan wat in mijn macht lag en ik zou daarmee zijn doorgegaan, als de omstandigheden niet tegen mij waren geweest, ook al doen de jaren zich langzamerhand gelden. Het nieuwe bondsreglement heeft echter vele moeilijkheden met zich gebracht, zo vele zelfs, dat het mij door de steeds groeiende oppositie duidelijk is ge worden, dat ik niet langer een „per sona grata" ben. Ik wil geen omstre den figuur zijn, zoals ik dat geworden ben en daarom leg ik het voorzitter schap van de afdeling Zeeland, zowel als van het district Zuid van het N.H. V. neer. De samenwerking in de laat ste tijd liet veel te wensen en was hoogst onprettig. Ik hoop dat mijn op volger met het reglement in de hand tot ieders tevredenheid zal werken, beter dan ik dat heb gedaan". Met deze woorden motiveerde de heer M. Haasdonk uit Goes zijn be sluit om zich uit het actieve handbal terug te trekken tijdens de jaarver gadering van de afdeling Zeeland te Middelburg, welke werd bijgewoond door vertegenwoordigers van alle Zeeuwse clubs. Hiermee was dan de beslissing ge vallen; met 20 van de 23 stemmen koos de vergadering de heer F. Naere- bout uit Vlissingen tot voorzitter van de afdeling en tot afgevaardigde naar de districts-vergaderingen. Nadat de verschillende gebruikelij ke agendapunten vlot waren afge werkt kwam de begroting 1953—1954 ter sprake. Als enige inkomstenpost staat hierop f 200.bondsretributie. een zeer klein bedrag, dat men ver schillende malen getracht heeft op te voeren, hetgeen echter mislukt is. De post onvoorzien bedraagt f 15.Na dat de leden en plaatsvervangende le den in de kascontrole-commissie wa ren gekozen, ontspon zich een fel de bat tussen voorzitter Haasdonk en de heer J. Aerssens van „Walcheren", die de beschuldiging uitte, dat zijn clubge noot, de heer W. S. Menheer, doelbe wust alle kansen op het voorzitter schap waren ontzegd, een beschuldi ging, die echter geen steek bleek te houden. Met grote meerderheid werd hierna de heer Naerebout in de om streden functie gekozen. In verband met het aftreden van de heer E. Ekkelenkamp, die jarenlang in het bestuur heeft zitting gehad, werd de heer P. M. van Hese van „Hellas" in een 9 De bekende Duitse dirigent Wilhelm Flirtwangler, is Vrijdag te Wenen tijdens het dirigeren van Beethovens negende symphonie flauw gevallen. Flirtwangler die 67 jaar is, is onlangs lang ziek ge weest. Het concert is niet voortgezet. 9 Naar wij nader vernemen, is de adju dant van dé luchtmacht, die inlichtingen verstrekt had aan een Rotterdamse jour- HOCKEY Forward II op eigen veld door Middelburg geklopt. Middelburg-, dat met een geheel ge wijzigd team te Tilburg de wedstrijd tegen Forward n aanving, heeft hier in een matige strijd een 41 overwin ning weten te behalen. Na een perio de van zeer wisselend spel opende Van Opdorp in de 15e minuut de score voor Middelburg (01) en even latei- maakte Franke na een solo-run uit moeilijke positie het tweede doelpunt voor Middelburg. (0—2). 5 minuten na de rust, die met 0—2 inging, maakte de midvoor van Forward het eerste en enige tegenpunt (12). Hoewel Forward hierna de opstelling wijzigde, kon het niet verhinderen, dat een sterk aanvallend Middelburg voortdurend voor het Tilburgse doel bleef. Creuzburg en Van Opdorp doel puntten elk nog een maal zodat met 14 het einde kwam, een uitslag, die de krachtverhouding uitstekend weer gaf. cadetten h—middelburg ii 0—2. De Middelburg-reserves haalden het stoute stukje uit om Cadetten n in eigen huis te kloppen. De Cadetten waren weliswaar steeds in de aanval, maar de Middelburg-verdediging met aan het hoofd de goede doelman wist van geen wijken en hield het doel meesterlijk schoon. Nog voor de rust opende Boogaert voor Middelburg de score. (01) en terwijl Cadetten alle krachten in het geweer riep liet De Vries voor de hoofdstedelingen het tweede doelpunt aantekenen. (02). Hiermee kwam het einde van een voor Middelburg zeer fortuinlijke wedstrijd. dames: warande— middelburg 1—0. Een gelijkopgaande strijd leverde de Warande-dames tegen Middelburg- een 10 zege op. Warande doelpuntte in de eerste helft uit een scrimmage, waarbij het uitzicht van de Middel- burg-keepster werd belemmerd. De Middelburgse dames, die kennelijk niet in vorm waren, slaagden er niet in de achterstand weg te werken. De uitslagen waren: tweede klasse A: Forward iiMiddelburg 14; Warande—Cadetten 1—2; Liberty— Breda ii 42; DESPush afgelast. nalist over een militaire instaUatie, niet in arrest gesteld, doch door zijn com mandant krijgstuchtelijk gestraft. Vandaag vangen.in Brussel de bespre kingen van afgevaardigden uit 18 Euro pese landen aan over het gelijkmaken van de classificatie en de waardebepaling in de douanetarieven der verschillende landen. 9 Het door de Spaarbank te Rotterdam aan haar 350.062 inleggers verschuldigde bedrag overschreed op 23 Januari 1953 de f 100 millioen. 9 In de vergadering van het centraal Campagne comité voor het Ned. Rode Kruis, die Zaterdagmiddag te Amsterdam werd gehouden, heeft de voorzitter, ir. F. C. C. Baron van Tuyl van Serooskerken het Kruis van Verdienste verleend aan ir. F. Q. den Hollander, pres.-directeui van de Ned. Spoorwegen. 9 Een „Vliegende Hollander" van de K. L.M. zal Donderdag a.s. een dertigtal kunstig nagemaakte attributen van de Engelse kroningsplechtigheid van New York via Amsterdam naar Londen bren gen Het zijn kunstig vervaardigde imita ties op ware grootte, die o.m. dienen voor het repeteren van verscheidene onderde len van de plechtigheid en die in Ameri ka tentoongesteld zijn geweest. 9 Zowel in Djakarta als in Amsterdam is Saterdag herdacht, dat de Javasche Bank N.V. 125 jaar geleden werd oi richt. 9 Xn de electrische centrale van de do- maniale mijn te Kerkrade is Zaterdag de 20-jarige volontair. J. Ritzerfeld. uit Kerkrade—Bleijerheide om het leven ge komen, doordat hij in aanraking kwam met een kabel van de hoogspanning, waar 3000 volt stroom op stond. R. was leerling van de afdeling electrotechniek der Middelbaar Technische School te Heerlen. 9 Aan boord van het Finse vrachtschip „Tirrenia" heeft zich in de Rode Zee een ontploffing voorgedaan. Het schip zonk, doch de bemanning werd gered. 9 In een Braziliaans opleidingscentrum voor reserve-officieren zijn ten gevolge van een ontploffing van een mijn negen mensen om het leven gekomen en 25 ge wond. 9 In Thüringen (O.-Duitsland) heerst hondsdolheid. De Oostduitse politie dood de. behalve een groot aantal in het wild levende dieren, ruim 2000 katten en 612 honden. 9 Volgens het Berlijnse blad „Der Abend" hebben Duitse technici in de Sowjet-Unie atoombommenwerpers ge construeerd, die een snelheid van meer dan 1000 km. per uur kunnen bereiken. 9 In Kenia zijn een 37-jarige Britse boer, zijn vrouw en zijn 6^-jarige zoon ver moord op hun boerderij aangetroffen. ZON EN MAAN 27 Januari. Zon: op 8.28 onder 17.18 Maan: op 14.29 onder 7.22 HOOG water 27 Januari. u.-f nap u.+nap Vlissingen 0.17 1-48 12.40 Terneuzen 0.46 1.69 13-06 Hansweert 1.10 1.86 13.33 Zierikzee 1.30 1.17 13.56 Wemeldinge 1.37 14-12 LAAG WATER U.—NAP u.—NAP 1.58 6.26 1.68 18-53 1-78 1.79 6.57 1.91 19.25 1.95 1.94 7.34 2-05 20-03 2.10 1-22 7.23 1.44 19.47 1.44 1.43 7.36 1.67 20-00 1-69 tot bestuurslid gekozen voor het scheidsrechterswezen. De heer C. Mil- hous werd competitieleider inplaats van de heer Naerebout en de heren J. v. d. Voorde en M. Oele werden als leden aan het bestuur toegevoegd. In de A.T.C. kregen zitting de heren K. Reinhout, A Lockefeir en H. Teijn en de jeugdcommissie bestaat thans uit de lieren P. van Druenen, J. Johanisse en D. Jacobs, mevrouw R. van Hese Boone en mej. A. Dingemanse. Na mens het N.H.V. werd hierna het woord gevoerd door de bondsbestuur- der, de heer J. Nijsen. Spreker bracht in zeer waarderende bewoordingen dank aan de scheidende functionaris sen en in het bijzonder aan de heer Haasdonk voor het werk in de afgelo pen jaren, waarvan hij in tegenstelling met wat anderen menen met grote stelligheid beweerde, dat het wel de gelijk resultaat heeft gehad. Hij vond het jammer, dat zulke goede krachten de sport verlaten en hoopte, dat een beroep op hen nooit tevergeefs zou zijn. Ook de heer Nijsen achtte de moeilijkheden voor Zeeland groot. NIEUW WERKPROGRAMMA. De secretaris-penningmeester, de heer A. Heijens, las hierop het nieu we werkprogramma voor, waarin o.m. werd aangedrongen op het spelen van een bekercompetitie na de gewone competitie (bekers voor zover niet aanwezig zullen worden aangekocht) en op het zoeken van geschikte zalen voor zaalhandbal. Verder werd als gewenst naar voren gebracht het op voeren van het ledental en het spelen van propagandawedstrijden. Scherp kwamen hierbij weer alle moeilijkhe den in het middelpunt te staan, waar van de reiskosten bij een volledige Zeeuwse competitie en de tegenkantin gen van de gemeentebesturen tegen het spelen op Zondag wel de voor naamste waren. Bij de voorstellen was er een van „Tonido" uit Goes om weer terug te keren naar het stelsel van twee twee de klassen Zuid in plaats van drie. Zeeland zou dan bij Brabant moeten worden ingedeeld, maar bij een on derzoek van de meningen door de heer Nijsen bleek, dat deze zeer verdeeld zijn. Voornamelijk de financiën ble ken hiervoor van belang. Toch zal de heer Nijsen het voorstel-aan de bond voorleggen en als het instellen van twee tweede klassen doorgaat, zal er ook onvoorwaardelijk moeten ge speeld worden, zoals ook de beer Ek kelenkamp het stelde. Verder waren er voorstellen tot het houden van jeugdtournooien, het in stellen van een Zaterdagmiddag-com petitie in Zeeland, het spelen van ze- venhandbalwedstrijden en andere min der belangrijke aangelegenheden. Tenslotte ontspon zich een levendige discussie over het keuren van de ter reinen te Vlissingen. hetgeen naar de mening van de heer Aerssens niet naar wens zou verlopen. Aan al deze problemen zal zoveel mogelijk aan dacht worden besteed. DINSDAG 27 JANUARI. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Sionsliederen. 9.25 Voor de huisvrouw 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken 11,30 Pianorecital. 12.00 Amusements muziek 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Ge varieerde muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram. muziek. 13.20 Dans muziek 13.50 Gram. muziek. 14.00 „Zeg eens. Amerika". 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. muziek. 16,30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Reportage. 18.35 Gram. muziek. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Koor zang. 19.20 Verzoekprogramma. 20.00 Nws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.15 Amu sementsmuziek. 21.35 „Ik weet. ik weet wat U niet weef. 21.50 Tiroler muziek. (In de pauze: „De sportman van het jaar".) 22.30 Mededelingen. 22.35 Gram. muziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20— 24.00 Gram. muzeik. HILVERSUM n. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. muziek. 7.16 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. mu ziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische ka lender. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.16 Symphonette-Orkest en solisten. 8.50 Gram. muziek. 9.00 Voor de hulsvrouw. Gram. muziek. 9.40 .Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Amusementsmuziek. 10.35 Concertgebouw orkest. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 School radio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.3012.33 Land- en Tulnbowumcdede- lingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws kath. nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsorkest. 14.00 Gevarieerd pro gramma. 14.50 Kamerorkest en solist. 15.30 .Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: Drs. A. Jonkers: „Het Bestuurs-stelsel van de Nederlandse An tillen". 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gram. muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metro- pole orkest en solist. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. muziek. 19.15 ,Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram. muziek. 20.00 De gewone man zegt er 't zfjne van. 20.05 „Orfeo ed Euri- diee", opera. (Plm. 21.15—21.30 ..De Ra diodokter", causerie.) Plm. 22.45 Avond gebed en Litturgisehe kalender. 23.00 Nws. 23.15 Pianokwartet. 23.50—24.00 Gram. mu ziek. TELEVISIE VAJt.A. .1521.45. 1. Actualiteit. 2. Weerover- zicht. 3. „Wat is dat nou,...[" 4. „Dijk- bouw", film. Pauze. 5. Dansorkest en so listen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3