PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Buitenlands bezit Oost-Duitsland m gevaar in De mannen met waken over de witte petten Zeeuwen BILT Kantlijn FEESTEND EGYPTE STRIJDT TEGEN IMPERIALISME Vandaag BEVEILIGING DER REGISTERS VAN DE BURGERLIJKE STAND 196e Jaargang - No. 20 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G Ballintijn PI verv.; W, Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p p. f 5 70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 24 Jan. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 Ct per mm Minimum p aovertentie 3.— Ing mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties imax 8 regels) van 1—6 regels t L— Iedere regel meet 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 35H3U0-P Z C. Middelburg Bur. VTlssingen WalstT 58—60. telef 2355 4 Ujnen (b.g g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51. telef. 3841 Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g Oostburg, Finlandstraat 2. telef 16 Terneuzen Bro uwerljstr 2 Zierikzee N Bogeidsti C 160 NOTA'S AAN DE SOW JET-UNIE Ook de Nederlandse regering zal protesteren Voor Engeland en Amerika gaat het om millioenen bedragen De Nederlandse regering, die reeds eerder een nota zond aan de Sowjet- TJnie over de bescherming van de Nederlandse belangen en eigendommen in Oost-Duitsland overweegt binnenkort een nieuwe nota aan Moskou te zen den. De Nederlandse regering wendt zich tot de Sovjet-Unie, omdat zy de Oostduitse regering niet erkent, aldus deelde het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken mede. Vorige jaar werden nota's over dit onderwerp aan Rusland gericht door Engeland en de Verenigde Staten, waarna ook Nederland, Frankryk, Bel gië en Luxemburg nota's zonden. Gisteren hebben Engeland en Ame rika deze notawisseling gepubliceerd. In de nota's wordt onder meer ge zegd,, dat de Sowjet-Unie niet is ont slagen van haar verplichtingen als beschermende mogendheid door een Uit Moskou komt de tijding, dat Stalin de verscherping van de klassenstrijd predikt. De E.V.C. in Nedeiiand heeft deze aansporing nauwelijks nodig. Zij is voortdurend op het oorlogspad. Maar wij vragen ons in gemoede af, of de klassenstrijd nog enige zin heeft. In West-Europa is de nivelle ring reeds zover voortgeschreden, dat de klassenstrijd zowaar meer door een rechtse reactie gevoerd wordt, dan door de linkse partijen. Dat is een situatie, waarmede men vrede kan hebben. Omdat bij alle nivelle ring de groep der minst bedeelden toch altijd nog heel wat groter is, dan die der beter gesitueerden. Is het in Rusland anders gesteld? Men zou het uit Stalins initiatief kunnen opmaken Er wordt in Dji ment afgebroken. Zoals er in In donesië de laatste jaren meer monumenten gesloopt zijn. Er zou dus geen reden zijn om op deze nieuwste afbraak de aandacht te ves tigen, ware het niet, dat het monu- mers, dat thans onder de slopersha mers valt, het laatste Nederlandse monument in Indonesië is. Het eert de pacificator van Atjeh: Van Heutsz, een man, die ontzaglijk veel deed voor de verheffing van het Indonesische volk. Wordt er terzelfder tijd op Nieuw Guinea ook een monument afgebro ken, figuurlijk althans? Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan gouverneur Van Waar denburg, een van de bekwaamste be stuursambtenaren, die Nederland in Nederlands Oost-Indië ooit heeft ge had, Een man, die de laatste jaren, in de moeilijkste periode dus, op Nieuw Guinea groot werk heeft ver licht. De regering heeft dit ontslag aan vaard. De heer Van Waardenburg zal vèrvangen worden. Door iemand, die een andere instelling heeft? En meer past by een andere Nieuw Guinea- politiek De tijd zal het leren. Maar dat de regering geen uitdrukkelijk beroep heeft gedaan op de thans scheidende gouverneur, om te blijven, wij betreu ren het zeer sterk. Morgen zal op de Nederlandse sportvelden het bruine monster weer rollen. En dan zal men het opnieuw kunnen beleven, dat al lerlei bomen van kerels andere bo men van kerels om de hals vliegen, als zij een lederen bal in een vierkant netje hebben weten te deponeren. De nestor der Nederlandse sportjourna listen heeft met deze dwaze gewoon te in het weekblad „Sportief" de draak gestoken. Vermoedelijk met instemming van zeer velen heeft hy er het volgende over gezegd: „Waarom doen we af en toe in de sportwereld zo on-Nederlands, zo ge forceerd en gemaniëreerd in de sma keloze na-aperij van het buitenland? Ik bedoel dit. Het is de laatste vijf, ten hoogste tien jaren voorgekomen, neen het is hier en daar een ge woonte geworden, om de speler, die in een voetbalwedstrijd van enige betekenis een goal maakt, terstond spontaan te huldigen. Dat kwam 50 jaar geleden, 25 jaar geleden óók nog niet, voor. Op z'n best zei de captain dan een vriendelijk woord: „well done Jan" of „mooi zo Frits" en dap onderlijnden enkele medespe lers dit met een bescheiden applaus je, maar nu wordt de goalmaker be stormd door zijn clubgenoten, die hem niet alleen de handen schudden, de schouders bekloppen, maar hem omhelzen ook: Dat hebben we In de loop der jaren van Italianen, Oosten rijkers of Zuid-Amerikanen afgeke ken en nu doen wy het na! Die lieden liggen deze uitingen; dat past bij hun gepassioneerde landaard. Hier is 't namaak! Import! Onecht! Dus ver werpelijk. Stel u voor 40 jaar gele den: Ruffelse scoort voor Sparta en Bob en Huug de Groot omhelzen hem! Ik heb Guus de Serrière in 1914 een pracht goal zien maken, waardoor H.V.V. kampioen van Nederland werd, maar dacht U dat Feith of de Kesslers hem gingen omhelzen? Al lemaal slechte namaak. Weinig oor spronkelijke imitatie. Nog eens: vol komen on-Nederlands en, naar mijn ■maakweerzinwekkend!" overdracht aan de Oostduitse autori teiten. De Sowjet-Unie heeft in Mei van het vorig jaar geantwoord, dat de verantwoordelijkheid was overgedra gen aan de Oostduitse autoriteiten, wier beschikkingen aangaande eigen dommen, aldus de nota, in overeen stemming zouden zijn met vroeger ge sloten overeenkomsten tussen de vier grote mogendheden. Deze beschikkin gen verzekeren de bescherming van buitenlandse eigendommen tot een definitieve regeling krachtens een vredesverdrag met Duitsland, aldus de nota. Engeland en Amerika hebben ver leden week Vrijdag nieuwe nota's ge zonden, waarin het Sowjet-antwoord geheel onbevredigend werd genoemd. Beide landen zeiden, dat de Sowjet- Unie in Oost-Duitsland maatregelen toeliet, die „precies het tegenoverge stelde effect" hadden van bescher ming der eigendommen en belangen. Zij stelden de Sowjet-regering aan sprakelijk voor eventuele schade, in dien zij niet bevel gaf tot het onge daan maken van de maatregelen. GROTE BEDRAGEN. De Engelse eigendommen en belan gen, waaronder fabrieken en belan gen van verzekeringsmaatschappijen, worden geschat op een waarde van verscheidene millioenen ponden ster ling. De Amerikaanse vertegenwoordigen een waarde van meer dan twee hon derd millioen dollar. Grote Ameri kaanse maatschappijen hebben belan gen in Oost-Duitsland. Tot de maatschappijen, die belangen hebben in Oost-Duitsland, behoren de Shell Petroleum Company en de An- glo-Iranian Oil Company. Twee mannen gedood in vrachtauto-cabine Contragewicht van een ophaalbrug stortte neer Twee doden zijn te betreuren bij een ernstig ongeluk, dat Vrijdag om streeks half vijf in Ankeveen is ge beurd. De vrachtauto van de kolenhande laar van Emmerik uit Nederhorst den Berg, komende uit Hilversum, waar kolen waren geladen, passeerde de oude ophaalbrug over de wetering, toen op hetzelfde moment een der houten palen van de brug brak. Dit had tot gevolg, dat ook de veilig heidsketting stuk sprong, waaraan het zware contragewicht van de brug was bevestigd. Het gewicht sloeg op de cabine van de auto en verpletterde de twee inzittenden, een ongehuwde zoon van de kolenhandelaar, de 28-ja rige Henk van Emmerik en de 29-ja- rige gehuwde knecht H. van Dijk uit Hilversum, die op slag dood waren. Dochter van Frans kolonel in Praag verhoord Diplomatiek conflict Praag Parijs Er is een diplomatiek conflict gaan de tussen Frankryk en Tsjecho-Slo- wakije. Aan de Franse militaire at taché te Praag, kolonel Gastaldo, en twee leden van het ambassadeperso neel is door de Tsjechoslowaakse re gering medegedeeld, dat zy Tsjecho- Slowakije moeten verlaten. In No vember van het vorig jaar hebben Tsjechoslowaakse agenten de dochter van kolonel Gastaldo te Praag ont voerd en haar verscheidene uren vastgehouden voor ondervraging. Omdat mej. Gastaldo was ingedeeld bij de diplomatieke staf, beschouwde het Franse departement van buiten landse zaken, dit als een schending van het internationale recht. Thans heeft Frankrijk aan de rege ring te Praag medegedeeld, dat de Tsjechoslowaakse militaire attaché in Parys, majoor Vaclavimir niet langer als „persona grata" wordt beschouwd en teruggeroepen dient te worden. Van twèe andere Tsjechen, die geen diplomatieke status hadden is de verblijfsvergunning in Frankrijk niet verlengd. Zij zijn naar Praag terug gekeerd. Inmiddels heeft de Tsjecho slowaakse regering daartegen gepro testeerd, want zij beschouwde de bei de heren wel als diplomaten. Een bevr ij dings front gevormd In Cairo heeft men een groot feest gevierd ter ere van de Egyptische premier Naguib, die gedurende een half jaar aan de regering is. Naguib hield een rede voor de toegestroomde feestgangers. In geheel Egypte was het werk stil gelegd en men schat, dat ongeveer een millioen mensen naar Cairo was gekomen. Nu de politieke partpen in Egypte voorlopig voor drie jaren zyn verboden, kondigde Naguib de oprichting aan van een bevrij dingsfront, dat als devies zal voeren „eenheid, discipline en arbeid". Tijdens Naguibs toespraak cirkelde in het luchtruim een aantal in Groot- Brittannië vervaardigde vliegtuigen der Egyptische luchtmacht. Toen de minister-president ver klaarde: „Ook de laatste sporen van Brits imperialisme in Egypte zullen verdwijnen" werden onder de menigte kreten gehoord als „Lang leve Na guib" en „Na vandaag geen imperia lisme meer". Nadat generaal Naguib de geschie denis van het moderne Egypte in een half uur had behandeld, nam hij de menigte een „eed van trouw" af. Hij deed dit in de vorm van een gebed, waarin hij onder meer zeide: „O, gy Allah, die de stei'ken lief hebt en de zwakken haat, schenk uw genade aan hen die de voorkeur geven aan een eervolle dood voor de zaak der vrij- heid, boven een vernederend slaven leven. Wy zullen voor ons land wer ken, zoals zijn belangen en eer dat Wilson verbreekt band met General Motors President Eisenhower heeft de be noeming van Charles Wilson tot mi nister van defensie voor goedkeuring naar de Senaat gezonden, nadat Wil son zich bereid had verklaard zyn aandelenbezit in de „General Motors Corp." van de hand te doen, aldus werd Donderdagavond bekend ge maakt. NIEUWE RUSISSCHE KRUISERS IN DE OOSTZEE De Londense „Daily Telegraph" meldt uit Stockholm, dat in de Oost zee twee Russische zware kruisers, de eerste van de Swerdlow-klasss zijn waargenomen. Men gelooft, aldus het bericht, dat de kruisers 15.000 ton meten en een snelheid van 25 kno pen kunnen halen. De schepen zou den zyn ingedeeld bij het Russische eskader, dat te Kaliningrad is gesta- tionneerd. vereisen. O, Allah, wees getuige van het afleggen van deze eed, want gy zyt de opperste getuige". Er werd ook een grote troepenpa rade gehouden. I viert de bekende roman- en scenarioschrijfster, Vicki Baum, baar 65e verjaardag. Duitse weesjongen na lange zwerftocht gestrand. In Amsterdam Is een 15-jarige Duitse weesjongen, Klaus S., na een veertiendaagse zwerftocht aangehou den en op transport naar West- Duitsland gesteld. Klaus ontvluchtte uit een tehuis voor wezen in het achter het IJzeren Gordijn liggende Dresden, en slaagde er in uit de Oost-zóne te komen. Hij wilde in Dortmund een oom opzoe ken, doch van de oom was geen spoor te bekennen. Liftend kwam hij in Amsterdam terecht; voedsel had hy voornamelijk bij boeren opgeschar reld. Toen hij werd aangehouden, be stond zijn bezit uit 15 Pfennig. ,,Ik wilde proberen in Amsterdam werk te zoeken", vertelde deze onderne mende jongeling nog. Vrijdagmorgen heeft H. M. de Koningin tijdens een korte plechtigheid in het Paleis op de Dam te Amsterdam, aan elf nabestaanden van verzets strijders posthuuni verleende verzetskruiscn uitgereikt. Uit handen van H. M. Koningin Juliana ontvangt bet zoontje van de verzetsstrijder Nagte- gaal uit Mijdrecht het posthuum verleende verzetskruis. ALS ER OORLOG KOMT Duplicaat naar het buitenland Het ligt in de bedoeling de thans ter griffie der rechtbanken aanwezi ge registers van de burgerlijke stand veilig en centraal buiten Nederland op te bregen en by te houden. Over deze dubbele registers zullen bewaar ders worden aangesteld, wier be voegdheden nader zullen worden ge regeld. De kosten zullen aanvankelyk een bedrag van 60.000 niet over schreden. Griep woedt voort in West-Europa toe. In West-Duitsland zyn tot nog toe zestien personen aan griep over leden: alle zestien in Beieren. De wereldgezondheidsorganisatie te Genève deelde Vrijdag in haar weke lijks rapport mede dat de griep in Frankrijk tot nu toe een licht karak ter blyft houden, maar dat zij meer verspreid is dan tijdens de epidemie van 19501951. Ongeveer 1/6 van de Franse bevolking heeft griep. Volgens deze organisatie waren er tekenen, die er op wijzen, dat in Groot-Brittanië een ernstiger vorm van de ziekte woedt, maar niets wyst daar op een wijdverspreide epidemie. Italianen verkopen Perzische olie In Teheranse bladen is Donderdag gemeld, dat de Italiaanse tankboot „Mirella" op het punt stond de Per zische Golf te verlaten en de Arabi sche zee binnen te varen met een la ding Perzische olie. De agent van de Italiaanse rederij „Campagnia Tras porti Parittini" heeft te Teheran ver klaard, dat nog enige Italiaanse tankschepen naar Abadan zullen ko men. Amerika heeft Italië meegedeeld, dat het geen financiële hulp meer krijgt als het de Perzische olie aan boord van de Italiaanse tankboot „Mirella" naar landen achter het IJzeren Gordijn verkoopt. De minister van justitie deelt dit mee in zijn memorie van toelichting bij het by de Tweede Kamer inge diende wetsontwerp„Opening van de mogelijkheid tot het nemen van maatregelen met betrekking tot re gisters van de burgerlijke stand". In de jaren 1940-1945, zo deelt de minister voorts mee, is door oorlogs geweld een groot aantal registers van de burgerlijke stand beschadigd of vernietigd. In sommige provincies zijn zowel ter gemeentesecretarie als ter griffie der rechtbank berustende registers verdwenen. Er bestaat geen genoegzame zekerheid, dat althans 'n dubbel der registers onder alle om standigheden ter beschikking blijft. De minister acht het mitsdien raad zaam, dat reeds thans maati-egelen worden getroffen ten aanzien van de ze zeer belangrijke administratie. Iets kouder met mist (Van onze weerkundige mede werker) Het is opvallend, zo weinig verandering er de laatste da gen in het weer voorkomt. Al dagenlang komt er ook hier in het Zuid-Westen van ons land triest en donker weer voor en af en toe mist. De temperatu ren, die de laatste dagen tot 4 k 5 graden Celsius opliepen, zullen tijdens het weekeinde vooral 's nachts lager worden, daar met Zuidelijke winden iets koudere lucht uit Frankryk wordt aangevoerd, waar het de laatste nachten op verschillen de plaatsen meer dan 5 graden vroor. In het Zuid-Oosten van ons land kwam in de afgelopen nacht plaatselijk lichte vorst voor. De kans op regen blyft nog klein, zodat Januari ook hier in Zeeland nog steeds een zeer droge wintermaand blijft. Ook de verdere vooruitzichten wijzen nog niet op belangrijke verandering van het weer. Tij dens het week-einde kan het vooral tijdens mistvelden iets kouder worden, maar de kans op regen van betekenis blijft de eerste dagen nog klein. H.M. de Koningin reikte Verzetskransen uit. H.M. de Koningin heeft Vrijdagmor gen in de Burgerzaal van het Konink lijk Paleis op de Dam te Amsterdam aan de nabestaanden van elf illegale werkers het hun verleende Verzets kruis uitgereikt. In een korte toespraak zeide Hare Majesteit o.m., dat de posthume toe kenning van het Verzetskruis een symbolische hulde is aan het ganse ondergrondse verzet. Na de uitreiking speelde een groep hoornblazers zacht het volkslied. De familieleden van de illegale werkers werden door de ko ningin na de plechtigheid groepsge wijs ontvangen. De namens der pos thuum onderscbeidenen zijn A. A. Bontekoe, ir. J. A. M. Beekman. S. Esmeyer, F. R. Ruys. M. v. d. Stoep, G. de Boer, J. W. Wildschut, A. Nag- tegaal. M. Assies, A. Hahn en jhr. Joh. Schimmelpenninck. Nieuwe Russische straaljager boven Korea Volgens het Britse tijdschrift „Flight", officieel orgaan van de Britse aeroclub, ..zyn onlangs door een nieuw type Russische straaljager ernstige verliezen toegebracht aan Amerikaanse bommenwerpers boven Noord-Korea". De nieuwe jager zou een delta vleugel hebben en zijn uitgerust met radar en twee kanonnen, aldus „Flight". ANALYSE VAN VERKEERSONGEVALLEN. Rijkspolitie in het offensief tegen de dood langs de weg In het kantoor van de rijkspolitie aan de Dam te Middelburg hangt een grote kaart van Zeeland, waarop het wemelt van vrolyk gekleurde stip jes die deze plattegrond haast een feestelijk aanzien geven. Maar wat zy voorstellen is minder feestelijk: ieder cirkeltje beduidt een verkeers ongeval, dat vorig jaar ernstige of geringere schade opleverde dan wel, wat erger is, doden of gewonden eiste. Er zyn 625 van die stipjes, 625 ongevallen, die voorkomen hadden kunnen worden alsHet lykt zo gemakkelijk om dat „als" aan te vullen en te spreken van verregaande roekeloosheid, verkeerde reacties, defecten aan het voertuig. Maar is er niet een diepere oorzaak voor aan te wyzen, dat herhaaldelijk juist op bepaalde weggedeelten, op bepaalde kruispunten en by bepaalde hoeken ongelukken gebeuren? De districtscommandant, majoor W. EL van Balie- goyen de Jong en zijn mensen van de Verkeersgroep, de mannen met de witte petten, willen zien daarachter te komen, opdat de plattegrond de komende jaren, hoewel dan niet smetteloos blank, in ieder geval minder bespikkeld kan worden. Een krachtig offensief tegen de dood op de weg is waarlijk niet overbodig, hoewel bij het opmaken van de balans over 1952 met blijdschap een relatieve achteruitgang van het aantal ernstige verkeersongevallen, in vergelijking met voorgaande jaren, kon worden begroet. Niet onmogelijk, dat dit te danken valt aan het feit, dat de ver keersgroep van de Rijkspolitie vorig jaar geheel op sterkte is gekomen en nu 25 man omvat, 16 gestationneerd in Middelburg en 9 in Terneuzen, wier intensieve surveillance-per-stationcar op de Zeeuwse wegen uiteraard zeer preventief werkt De statistiek van het totaal aantal verkeersongevallen ziet er nogal ver ontrustend uit: in 1950: 482, in 1951: 508 en in 1952: 625. Het aantal keren, dat de Rijkspolitie na het ongeval een technisch onderzoek instelde, is ech ter practisch gelijk gebleven, hoewel het verkeer ieder jaar intensiever wordt: in 1951: 410 maak vorig jaar 409 keer. Deze cijfers zijn veelzeggen- der, omdat zij betrekking hebben op de ongevallen, waarbij snelverkeer was betrokken. Naar de oorzaak van de botsing tussen twee fietsers wordt natuurlijk geen technisch onderzoek ingesteld. En wat zijn nu de oorzaken van de ernstiger ongelukken, tengevolge waarvan vorig jaar 14 mensen werden gedood en 229 gewond? De Rijkspoli tie heeft er éen staat van aangelegd en daaruit blijkt, dat zij voor het me rendeel het gevolg zijn van het dom weg niet in acht nemen der verkeers regels. Zo werd in 143 gevallen geen voorrang verleend en was men in 118 gevallen onoplettend. Het aantal auto mobilisten, dat grof en onbeschoft van 's Heren wegen gebruikt maakt, is nog altijd legio (Vervolg op pag. 2). KORTE PREDICATIE „Er staat geschreven: Niet al- leen van brood zal de mens le ven, maar van alle woord, dat uil de mond Gods uitgaat." Malt. 4 4. Dit woord, door Christus gesproken tot Satan, in de woestijn, behoort onge- twijfeld lot de meest bekende woorden van de Heiland. Te pas, maar ook te on pas, wordt het gebruikt. Wil men het „te pas" gebruiken, dan dient men te t wetenonder welke omstandigheden Christus dit woord gebruikt. Dan dient men zich tevens te realiseren, dat dit woord van Jezus een aanhaling is uit het Oude Testament. Dan moet het te gelijkertijd de moeite waard zijn de plaats op te zoeken, waar deze tekst in het Oude Testament staat. En dan treft onmiddellijk de over eenkomst. Deut. 8 geeft ons een toe spraak van Mozes tot het volk Israël. Hij houdt hen voor, hoe zij geleefd heb ben in de woestijn. Geen koren om brood, te- bakken, maar Manna. „Uw vaderen kenden het niet en gijzelj ken- det het niet. Toch was het tot een spij ze". Want Israël moest weten dat Gods' vrijmachtige genade in staat was Zijn volk te spijzigen met wat Hij wilde. Christus is ook in de woestijn. 40 da gen en nachten. Dan heeft Hij honger. En begrijpelijkerwijze komt de Satan Hem in de eerste plaats lastig vallen met de „broodvraag"Maar ook volko men te begrijpen is het antwoord van de Zone Gods. Brood is niet het een en het al Gods. Zijn vrijmacht geeft voed sel. In het woord van Jezus ligt dus niet de tegenstelling tussen „brood" en „Woord Gods", alsof daartussen een keuze zou moeten gemaakt worden. De tegenstelling gaat tussen: traditie en openbaring. Tussen „zo is het altijd ge weest en zo moet het blijven" en „Gods openbaring". Bij deze tegenstelling durfde Abraham het aan te kiezen voor Gods openbaring. Ook Mozes durft het. Bij Christus is van „durf" eigenlijk geen sprake. Hij weet de mogelijkheden Gods beter dan Abraham of Mozes. Maar in Zijn woord wijst Hij ons de weg. „Van alle woord, dat uit de mond Gods uitgaat" zullen wij moeten leren leven. Zijn Geest, werkende .in de we reld, maakt ons dat woord bekend. Hoek, D. A. ten Haaft. DE VERWACHT: DROOG WEER Geldig tot Zaterdagavond. Overdrijvende wolkenvelden maar droog weer. Zwakke tot matige en langs de Waddenkust later vrij krachtige wind tussen West en Zuid. Ongeveer dezelfde middagtemperatu- ren als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1