NIEUWS UIT ZEELAND Ulontied Zioin Zijpe WALCHEREN Agenda VANDAAG MOEILIJKSTE DEEL VAN DE MONTE CARLO RALLYE VRIJDAG 23 JANUARI 1953 PROV1NC1ALE ZEEUWSE COURANT Drie kinderen uit één gezin trouwden op één dag Onder grote belangstelling werd gisteren te Hoek een drietal huwelij ken voltrokken, waarbij twee broers en een zus uit het gezin Mechielsen uit Hoek en twee zusjes uit het gezin Florussen uit Zaamslag betrokken waren. Korporaal-machinist van de Koninklijke Marine G. Mechielsen trad in het huwelijk met mej. E. J. Florusse, zijn broer Jac. Mechielsen trouwde met de zuster van deze bruid, mej. J. E. Florussen en tenslot te huwde de heer D. W. Bijl uit Pa- pendrecht de zus van de beide brui degoms, mej. Mechielsen. De talryke bruiloftsgangers werden met auto's en een bus naar het gemeentehuis ge bracht, terwijl de belangstelling van de zijde der bevolking bijzonder groot was. Vinding van Middelburger voorlopig reeds beschermd Naar wij vernemen hebben de heren J. v. d. Hiele te Middelburg en J. Quik te Haarlem thans bericht van de Oc- trooiraad in Den Haag ontvangen, dat hun vinding op televisiegebied, waarover wij zeer onlangs al uitvoe rig berichtten, is Ingeschreven. Dit betekent, dat deze vinding voorlopig reeds beschermd is. Thans moet .wor den nagegaan, of er inderdaad octrooi op kan worden verleend. De secreta ris van de Octrooiraad vertelde ons, dat een dergelijk onderzoek een kwes tie van enkele jaren kan zijn, temeer, daar het aantal aanvragen om oc trooi-verlening, dat wekelyks bjj de raad binnenkomt, overstelpend is. Kapitein van de „Kungsholm" benoemd. De Zweuen-Amerika-Lijn heelt ka pitein J. Nordlander, thans kapitein van de „Stockholm", benoemd tot kapitein van het nieuwe m.s. „Kungs holm", dat a.s. herfst door de N.V. Kon. Mjj. „De Schelde" afgeleverd zal worden. Kapitein J. Nordlander zal zijn tegenwoordig bevel deze lente overdragen en dan naar Vlissingen komen om daar aanwezig te zijn bij de verdere afbouw. De popuaire „commodore" van de Zweden-Amerika-Ljjn, kapitein Sig- frid Ericsson, die 32 jaar geleden zijn loopbaan bij de Lijn begon en die gedurende de afgelopen 10 jaar bevelhebber op het huidige vlagge- schip van de Lijn, de „Grlpsholm", is geweest, bereikt a.s. herfst de pen sioengerechtigde leeftijd en legt in verband hiermede in December 1953 zijn bevel neer. Tot eerste stuurman van de „Kung\holm", is benoemd de heer Henry Sölje, vroeger stuurman op de „Stockholm", thans reeds in dienst te Vlissingen. Hoofdmachinist wordt de heer Erik S. Olsson, die sinds 1950 in Vlissin gen assistent supervisor is. Eerste machinist wordt de heer Eric Rosén, die destijds het toezicht had bij de bouw der hoofdmotoren bij Bur- meister Wain in Kopenhagen en de hulpmotoren bij Nydqvist en Holm in Trolhattan. Tot kapitein van de „Gripsholm" is benoemd de heer G. Nordenson, thans kapitein op de tanker „Marie- holm" en tot kapitein van de „Stock holm" de eerste stuurman van de „Gripsholm", de heer Sjunne Olsson. Vlissingen Wenen in de muziek Wanneer men zich afvraagt waarom Wenen zo bij uitstek de stad van de muziek is, ligt het antwoord wellicht reeds besloten in het onmiskenbare feit, dat hier reeds vele eeuwen ach tereen de afstand tussen de „kunst muziek" en de volksmuziek zo uiter mate gering is geweest. Grote compo nisten als Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert. Brahms hebben er zich niet voor geschaamd hier doodgewone „ge- bruiksmuziek" te schrijven en mede daardoor hebben zij er in belangrijke mate toe bijgedragen Wenen tot rau- ziekstad te maken, welke zij, ondanks alles, ook in deze ellendige na-oorlogse jaren, nog steeds is. Het was de bekende radiospreker Rutger Schoute, die gisteravond in het Strandhotel te Vlissingen voor de Zeeuwse Volksuniversiteit dit muzi kale Wenen inleidde en door een aan tal vrij willekeurige grepen in de mu- ziekhistorie van de Donaustad zijn toe hoorders op originele wijze ook dich ter tot de muziek in het algemeen wist te brengen. Bij gramofoonmuziek o.a. van Haydn, Mozart, Schubert, Brahms en Johann Strauss (de zoon) vertelde de heer Schoute allerlei ty perende bijzonderheden over de mu ziek uit Wenen en daarbij slaagde hij er uitstekend in, ondanks de zoals reeds gezegd vrij willekeurige keuze, iets te demonstreren van de ontwikke lingsgang, welke ook hier aan den dag is getreden. Wenen karakteriseerde hij daarbij als de stad, waar weliswaar niet zoveel grote musici werden ge boren, maar die toch zoveel aantrek kingskracht op hen heeft uitgeoefend, dat ei^ in elk geval veel meer zijn ge storven 1 De voorzitter van de Vlissingse Z.V. U.-werkgroep, de heer H. A. Bosshardt, dankte aan het slot de spreker voor de wijze, waarop hij zijn toehoorders dichter tot de Weense muziek had ge bracht, juist door hen de grote Weense componisten in veelal weinig bekende werken te laten horen. VISMIJN VEERE 22 Jan.: Export garnalen 52 kg 1.18 —1.29 per kg. MIDDELBURG. Vandaag Schuttershof: Clir. Kweek schoolver. Animo. „Adel in livrei", 8 uu; Electro: „Geen plaats meer voor Jenny" (18 j.), 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „De piratenkoningin" (18 j.), 8 uur. Morgen Vergenoeging: Ned. Reisver. Lezing over Spanje, 7.45 uur; Schut tershof: Ned. ver. van suikerpatiënten afd. Walcheren; Café Gillissen: Alg. verg. Ned. Handbalverbond, 3 uur; Electro: „Geen plaats voor Jenny", (18 j.), 7 en 9.15 uur; „Van de regen in de drup", 3.30 uur; Schouwburg: „De piratenkoningin" (18 j.), 8 uur. Zondag Electro: „Van de regen in de drup" (aJ.), 3.30 uur; „Geen plaats voor Jenny", (18 j.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De piratenkoningin", (18 j.), 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Dwars door de vuurlinies", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „De lokkende wildernis". (14 j.), 8 uur; Museum: Leonardo da Vinei-ten toonstelling. 912 en 2—5 uur; Con certgebouw: Uitvoering V.T.V. ju nioren, 8 uur; Stadhuis: Raadsverga dering, 2 uur; RHBS: Lezing Ned. Ver. voor weer- en sterrekunde, 8 uur; Scheldek war tier: Filmavond, 8 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Museum: Als vandaag, 912, 2 —5 en 7—9 uur; Concertgebouw: Uit voering V.T.V., 8 uur; Scheldekwar- tier: Toneeluitvoering. 8 uur; Concor dia: Feestavond Rode Kruis, 8 uur; Cosy Corner: Baby den Toonder 8— 11.30 en 12—4 uur. Zondag Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag. 3, 7 en 9 uur; Museum: Als vandaag (laat ste dag): Concertgebouw: Dansen, 8 uur; Cosy Corner: Baby den Toonder 3—6 en 8—11.30 uur. Middelburg EXAMEN ZONDER EXAMEN. STEMMING Woensdagavond heeft, evenals vo rig jaar, een groot aantal leden van de motor- en autoclub „Seheldegou- wen" te Middelburg deelgenomen aan een door de K.N.M.V. georganiseerde verkeerseompetitie. In het clubge bouw der vereniging, het Nederlands Koffiehuis, heerste allerminst een examenstemming. In een prettige sfeer en onder toezicht van verschei dene „examinatoren" werd een hon derdtal vragen, ontleend aan de ver- keerspractijk, beantwoord. Gezellige gezelschapsspelen vormden het be sluit van deze avond. DAM BIEDT WEER FRAAIE AANBLIK. Na ruim tien jaar min of meer ver knoeid te zijn geweest door de nood- winkels, biedt de Dam te Middelburg thans weer dezelfde mooie aanblik van vroeger. De laatste herinnerin gen aan de afgebroken noodpanden zijn verdwenen en er is weer een be strating aangebracht, waardoor te vens een behoorlijke parkeerruimte verkregen is. Elders in Middelburg heeft het stadssehoon echter geleden door de overigens noodzakelijke verwijdering van bomen, die aap de iepziekte leden. Gelukkig worden direct nadat de ou de reuzen geveld zijn, jonge boompjes geplant, die het verlies wat minder senrgnend maken TENTOONSTELLING VROUWELIJKE HANDWERKEN. In Middelburg zal ook dit jaar de sinds 1838 ieder jaar, met uitzonde ring van de oorlogsperiode, georgani seerde verloting van vrouwelijke handwerken en andere fraaie voor werpen ten bate van de plaatselijke behoeftigen van alle gezindten wor den gehouden. Evenals de vorige jaren worden de te verloten voorwer pen en goederen in de Statenzaal ge- exposeerd en wel op 25 en 26 Maart. LEZING OVER FRANSE MUZIEK Voor het Genootschap „Nederland- Frankrqk" zal Woensdag 4 Februari a.s. in het Middelburgse Schuttershof spreken JeanDaniel Maublanc over „la continuité de la musique frangai- se" waarna na de pauze de jonge Ne derlandse pianist Wim van Overveen Franse muziek zal spelen van Coupe- rin tot de modernen. Deze bijeen komst komt in de plaats van de lezing van prof. Grenier, welke door een wij ziging in diens reisplannen niet kan doorgaan. NAAMGEVING SILOVERENIGING De coöperatieve vereniging, welke in oprichting is voor de exploitatie van de graansilo op het groot-indus trieterrein te Middelburg heeft de naam „Coöperatieve Op- en overslag vereniging Middelburg G. A." ontvan gen. Vrouwenpolder RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Vrouwenpol der komt Zaterdagmiddag 24 Januari a.s. om twee uur in het gemeentehuis te Gaplnge bijeen. Er zijn voorstellen tot overdracht van de door de ge meente gebouwde woningwetwoningen aan de Chr. woningbouwstichting Wal cheren te Souburg, om aan de vereni ging voor kleuteronderwijs te Veere een subsidie van f 30.— per jaar per leerling toe te kennen en om geldle- nigen tot een totaal bedrag van f 70.000 aan te gaan. De loop der bevolking MIDDELBURG Het zielental van de gemeente Mid delburg nam in het afgelopen jaar toe met 113. Op 31 December 1951 bedroeg het aantal ingezetenen 21.733 (10.647 m. en 11.084 vr.). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 389 (202 m. en 187 vr.) en door vestiging met 1361 (628 m. en 733 vr.)het vermin derde door overladen met 158 (82 m. en 76 vr.) en door vertrek met 1479 (700 m. en 779 vr.). Op 31 December 1952 bedroeg het inwonertal dus 21.846 (10.699 m. en 11.149 vr.). Er werden in 1952 178 huwelijken voltrokken; er werden 12 echtschei dingen ingeschreven. Promotie ds. B. Breek Ds. B. Breek, Ned. Herv. predikant van Kattendijke zal Woensdag a.s. aan de Rijksuniversiteit te Groningen promoveren tot doctor in de theolo gie. Aan het proefschrift, getiteld: „Critische existentiephilosophie en Christelijk geloof", zijn 19 stellingen toegevoegd. Een dezer stellingen luidt: Voor een juist begrip van de kerkelijke verhoudingen in Noord- en Zuid Beve land is een critisch onderzoek naar persoon, werk en invloed van H. J. Budding (18801870) dringend ge wenst. Versterking zeewering aanbesteed. Voor rekening van de calamiteuze polder Oud Kempenhofstede werd in Stavenisse aanbesteed het aanbren gen van zinkstukken ter versterking van de zeewering over drie dijkvak ken resp. 85,45 en 75 meter ter breed te van 20 meter elk. Ingeschreven werd als volgt: P. K. Kraaijeveld, Sliedrecht, f 274.000; Fa. Van Oord, Werkendam, f 232.400; W. v. d. Berg, Bruinisse, f 241.000; Gebr. Hakkers, Werken dam, f 229.400; Aann.-bedrijf. Van Seventer, Sliedrecht, f 227.500; M. v. d. Velde, Bruinisse, f 225.000; Fa. P. de Klerk, Werkendam, f 219.300; L. Roskam, Sliedrecht, f 219.000; J. v. d. Vlies, Sliedrecht, f 217.000; Fa. Bons en Co., Sliedrecht, f 216.000; A. v. d. Straaten, Mijnsheerenland, f 213.000; Fa. J. M. Dekker en Zn., Papendrecht, f 211.600; J. de Ruiter, Hardinxveld, f 211.240. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver, behoudens goedkeuring van het Provinciaal Bestuur van Zee land. De raming was f 234.300. Botersmokkelaar raakte zijn vrachtje kwijt. Ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen te Sint Jansteen sommeer den een wielrijder, die in de richting van de grens reed, te stoppen. Deze voldeed slechts tot op zekere hoogte aan deze sommatie, want hij gooide zijn fiets weg en nam de benen. Bij nader onderzoek bleek, dat zich in de fietstas dertig pakjes roomboter bevonden. Fiets en boter ter waarde van ongeveer f 67,50 werden in be slag genomen. Brandweerlieden te Veere ontvingen medailles In de raadzaal van het gemeente huis te Veere reikte burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael Woensdag avond jubileummedailles uit aan ver schillende leden van het plaatselijke vrijwillige brandweercorps, in ver band met hun 12Vj- of 25-jarig dienst- jubileum. De oud-commandant van het corps, de heer S. Kodde, ontving de medaille voor 25 jaar dienst. Van 1919 af is de heer Kodde aanvankelijk aan het verplichte en later aan de vrij willige brandweer verbonden geweest. De medaille voor 12Vs jaar dienst werd uitgereikt aan D. M. Verhoeve, sinds 1937 ondercommandant van de vrijwillige brandweer, evenals aan de brandmeesters I. J. v. d. Hooft en J. Luteijn en aan de brandwachten J. F. Minneboo en D. Midavaine. Allen ontvingen met een toepasselijk woord van de burgemeester tevens een oor konde. De aanwezigheid van de overi ge leden van het corps en van de le den van de jeugdbrandweer in uni form verleende aan de plechtigheid een bijzonder cachet. Na de uitreiking hield de heer S. Kodde als oud-com mandant een toespraak, waarin hij de geschiedenis van het corps de revue liet passeren. Tot slot sprak de nieu we commandant, de heer D. Kodde, de aanwezigen toe. Oostkapelle FEESTAVOND L.J.G.—Z.P.M. Te Oostkapelle gaven de L.J.G. en Z.P.M.-afdelingen OostkapelleSe- rooskerke en omstreken hun jaarlijk se feestavond in het verenigingsge bouw. De voorzitter van de L.J.G., de heer J. Poppe, sprak een woord van welkom en zette doel en streven der beide verenigingen nader uiteen. De heer Z. Poppe hield een inleiding over „Wij zijn plattelanders". Na voordrachten, muziek en samenzang volgde de opvoering van het toneel stuk „Bloesem in de wind". Dit spel van het platteland werd op uitste kende wijze opgevoerd. De regie was bij de heer A. de Broekert in goede handen. Met het zingen, van het Wil helmus werd deze goed'bezochte bij eenkomst gesloten. O.- ert W.-Souburg VOOR DE PATIËNTEN. Het Souburgs Mannenkoor zal Zon dag a.s. een concert geven in het zie kenhuis „Bethesda" te Vlissingen. Vorige Zondag werd gezongen in het Middelburgs ziekenhuis, waar het optreden van dit koor onder leiding van de heer S. Sanders door de pa tiënten zeer werd gewaardeerd. FILMS IN ZEELAND Anna en Siam's koning De alleraardigste verfilming van het ook in ons land veel gelezen boek Anna en de koning van Siam, de on derhoudende geschiedenis van een gouvernante en haar avonturen aan het hof in Siam, is Donderdagavond in het Alhambra-theater te Vlissin gen vertoond. De film werd met gro te zorg gemaakt en bleek vooral het zien waard te zijn om het prima spel van Irene Dunne en de uitstekende Engelse acteur Rex Harrison in de beide hoofdrollen. Electro te Mid delburg kwam voor de dag met een Italiaans werk, Mjjn zoon, de profes sor, een door Renato Castellani vlot geregisseerde film, waarin Aldo Fa- brizi, een acteur met capaciteiten, van wie wij al eerder goede rollen mochten zien, een rake typering van de voornaamste figuur in"het verhaal geeft. Mario Soldati speelde een an dere belangrijke rol. meestal Pa» nu op voor erger en neem direct een paar Monties. Deze sterk desin fecterende, aangenaam smaken de zuigtabletten behoeden U voor keelpijn, hoest, verkoudheid, griep en andere misère. Neem tijdig: Grote doos 95 et °'3- ■'odium, Antipï'",fieri B'feoras natrlcus- Vernieuwing grote sluis te Veere vrijwel gereed. Over drie a vier weken weer in gebruik. Naar \vy vernemen, zal de vernieu wing van de grote sluis in Veere, een omvangrijk werk, dat 35 maanden ar beid heeft gevraagd, over drie a vier weken gereed komen. Onmiddellijk nadat de laatste hand aan de geheel vernieuwde sluis is ge legd, zal het schutten van schepen weer beginnen. De Rijkswaterstaat heeft niet het voornemen aan de in gebruikneming een feestelijk of plechtig karakter te geven. A.N.V.V. richt grensposten in voor logies-informatie Voor Zeeland wellicht in Sluis Teneinde herhaling te voorkomen van de moeilijkheden ten aanzien van de hotelaccommodatie, zoals die zich vorig jaar in het bollenseizoen, meer in het bijzonder in Amsterdam, hebben voorgedaan, heeft de Alg- Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer besloten, in het V.V.V-wezen hier te lande een logiesinformatie-organisatie in het le ven te roepen. Dankzjj deze organisa tie is het mogelijk, dat de V.V.V.-kan- toren in een aantal gemeenten tussen 15 Maart en 15 September, ook 's Zon dags tot 24 uur geopend blijven om aan hen, die onverhoopt niet voor hun logies hebben gezorgd, inlichtingen te kunnen geven met betrekking tot mo gelijkheden voor nachtaccornrnodatie Het is de bedoeling van de A-N.V.V-, dat de logiesinformatieposten alleen hulpposten zijn voor noodgevallen Het blijft dus voor buitenlanders aan bevelenswaardig om enige tijd van te voren kamers in hotels of pension te bespreken. Naar wij vernemen is het waar schijnlijk, dat Zeeland een dergelijke informatiepost in Sluis krijgt. BENOEMINGEN. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Januari 1953: bevorderd tot hoofdkantonnier, de kantonnier le klasse J. la Gasse en benoemd tot schrijver, C. A. L. Kotvis, schrijver op arbeidsovereen komst, beide werkzaam bij de Provin ciale Waterstaat. DE LAATSTE LOODJES Alle Nederlandse equipes nog in de strijd Behoudens enkele ongelukken, waardoor weer een aantal équipes werd uitgeschakeld, zijn de Rallye-rijders Donderdagavond via de verzamelcoii- tröle te Bourges aan dezelfde eindroute begonnen, die hen over de moeilijk te bereiden wegen van het centrale massief vla Clermond, Le Puy en Va- Ience naar Monte Carlo zal voeren. Hoewel de omstandigheden over het al gemeen beter zjjn dan vorig jaar, toen slechts 15 équipes zonder straf pun ten in Monte Carlo arriveerden, staat wel vast, dat weer veie rijders er niet in zullen slagen op het moeilijkste deel van de Rallye het vereiste gemiddel de te handhaven. Alle Nederlandse équipes zijn nog in de strijd en de mees ten zijn nog zonder strafpunten. De bekende Noorse rijdster Greta Molander heeft kort na passeren van de Nederlands-Duitse grens bij De nekamp moeten opgeven, omdat haar wagen een gebroken krukas gekregen had. Van de Scandinavische groepen kwam B. Proos Hoogendrjk met Seitz als eerste in Hengelo aan. Deze équipe had in Denemarken een aanrijding met een truck, maar de beschadigin gen waren van dien aard, dat doorge reden kon worden. De in München gestarte Nederlanders Arndt. Koks, Heidendahl en Schieck vertrokken op tijd uit Amsterdam, ofschoon de laat ste Woensdag nog een angstig avon- Gladiolenvereniging Zeeland bijeen. Woensdag werd in Hotel Goedege- buure te Stavenisse de algemene ver gadering van de Gladiolenvereniging Zeeland gehouden. De vergadering werd geopend door de voorzitter van de afd. Stavenisse, de heer N. RL Klip- pel, met een hartelijk welkomstwoord. Hierna volgden rekening en verant woording door de penningmeester, de heer P. J. Moerland. De inkomsten be droegen f 114.40 en de uitgaven f 23.60, zodat er een batig saldo was van f 90.80 Wegens het bedanken van twee be stuursleden, de heren J. Hoek en P. J. Moerland, werden de heren L. Pot- appel Gzn. en W. van Haaf ten geko zen. Gesproken werd over eventuele aansluiting bij de Gladiolenvereniging te Haarlem. Besloten werd eerst de al gemene vergadering af te wachten Het ledental der Zeeuwse vereniging bedraagt thans 67. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde mej. E. M. de Groote te Bres- kens voor het candidaatsexamen me dicijnen. Meisje redde vriendinnetje Te Wilhelminadorp kwamen twee meisjes van omstreeks acht jaar bij het fietsen met elkaar in botsing. Een van de kinderen, het meisje L. kwam in het kanaal terecht en werd door haar vriendinnetje op het droge ge holpen. Voorbijgangers, die even later kwamen opdagen hielpen de fiets uit het water halen. Advertentie. van tot Elke keer wanneer wij via de ra dio een noodkreet horen van een hon denliefhebber, die wél jonge hondjes, maar door een droeve omstandigheid feen hondenmoeder meer heeft om de iertjes te verzorgen, vragen wij ons bezorgd af of zo'n oproep ook inder daad het gewenste gevolg heeft. Van één zo'n oproep, op Zondag IJ. via de Avro, weten wij dat nu zeker, het geen tot vreugde stemt. Toen name lijk Zondag een hondenmin werd ge vraagd voor de verzorging van 5 caimterrier pups van 'n week oud te Wassenaar, kwam in Vlissingen on middellijk de eigenaresse van de tac- kelkennel „Marjancla" in het geweer. Zij berichtte, dat haar tackel Elsje vorig jaar in Laren ook als pieegmue- der was opgetreden en thans met veel plezier de zorg voor de weesjes op zich zou nemen. Elsje kwam in Was senaar. zag en... begon ogenblikeklijk de moederlozen te liefkozen, waarmee een ernstig probleem uit de honden wereld drastisch was opgelost Ook in Oostburg kreeg men met een probleem te kampen toen een groot gedeelte van des Eenhoorns woonplaats plotseling werd droogge legd, verstoken van water in elk ge val. De huismoeders stonden met be droefde gezichten bjj hun glimmende kraantjes, die na enkele amechtige pogingen volkomen „het water" had den gegeven. De verwekkers van het onheil hielden zich op in een diepe kuil op de hoek van de Breedestraat en de Zandstraat, waar zij allerlei in- gewikelde handelingen verrichtten aan de hoofdleiding. Pech was er de oorzaak van, dat het werk langer duurde dan voorzien was en daardoor werd het in Oostburg een droge be weging. In Hulst zjjn ze weer duchtig aan de rol geweest, de biljartballen dan. De Axelse biljartclub speelde daar een returnmatch tegen de plaatselij ke biljartclub Apollo en evenals de eerste keer wonnen de Axelaars ook deze match. De uitslag was 6-16, de hoogste series werden gemaakt dooi de heren J. de Rijke, A. van Kerkhove en M. v. d. Have (11, 12 en 10). Aan de rol geraakte ook W. de L. uit St. Jansteen die door de gladheid met zijn fiets kwam te vallen. De ge volgen waren echter niet zo prettig, want toen de L. een dokter te hulp riep, constateerde deze dat het slacht offer een voetwortelbeentje had ge kneusd. Wij zouden liever een biljart wedstrijd verliezen. KORT EN KLEIN Te Eindhoven slaagden voor het examen costumière de dames Leny Huisman en Mien Slimmen uit Mid delburg en Nel de Visser uit Souburg „Onderling Belang", het Varkens fonds te Serooskerke (W.), vergader de onder voox-zitterschap van de heer P. Maljaars. Blijkens de jaarversla gen staat de vereniging er gunstig voor. Er werd gesproken over de inen ting van varkens tegen verschillende ziekten. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Te Veere vergaderde het Varkens fonds onder leiding van de heer A. de Nood. Het ledental bleek 82 te bedra gen, het aantal aangegeven varkens 104. Er werden uitkeringen gedaan voor vier afgemaakte dieren. Als be stuurslid werd de heer D. Kasse her kozen. Het vleesfonds te Vrouwenpolder vergaderde onder voorziterschap van de heer S. de Visser. Er bleek een ba tig saldo in kas te zijn van 63,65, hoewel er in 1952 voor negen onge vallen met volwassen dieren en voor verschillende afgemaakte kalveren felden werden uitgekeerd. De heer S. e Visser werd als voorzitter herko zen en de heren P. Schoe en C. Pol derman werden opnieuw als slager en bode benoemd. Er zal niet meer wor den uitgekeerd aan veehouders, die niet medewerken aan de bestriding van het mond- en klauwzeer. De Z.L.M. te St. Laurens vergader de onder voorzitterschap van de heer J. Marinissen. De heren H. Cijsouw en J. Cevaal spraken over boekhouding en verzekering. Bg de rondvraag werd nog gesproken over de afslach ting van het vee in verband met mond- en klauwzeer. Te Serooskerke (W.) vergaderde de A.R.J.O.S. onder voorzitterschap van de heer W. J. Sanderse. De heer A. Maljaars hield een inleiding over „Overheid en Volksgezondheid" en de heer A. Francke las een politiek over zicht, samengesteld door de heer W. Joziasse. tuur heeft beleefd. Hij reed achter de wagen van mej. RampïnelH, welke op een gegeven moment over de kop sloeg. Schieck moest remmen en be landde in de berm. waardoor de wa gen beschadigd werd. De indruk van de deelnemers over de route in Nederland was, dat zjj het in ons land met zjjn goede wegen goed hebben getroffen. Overal was men hulpvaardig geweest en de con trole in Amsterdam ging zeer vlot. Van de 103 équipes, die uit Glas gow kwamen, arriveerden er 99 op tijd in Parijs en de 79 overgebleven teams uit Monte Carlo kwamen zon der vertraging of moeilijkheden in Reims aan In de buurt van Maubeuge gebeur de een ernstig ongeluk. De équipe Bradnack-Heath-Bosheir reed na op een beijzelde weg geslipt te zijn tegen een boom. Aanvankelijk dacht men dat de bestuurder Bosheir op slag was gedood. Later bleek, dat zijn lin kerbeen verbrijzeld was en gevreesd wordt, dat het been geamputeerd zal moeten worden. De Fransman Vilreon kwam Dondex-dagmorgen vroeg met zijn wagen op de RijkswHkse weg in Den Haag met een melkwagen in botsing, maar Vilreon kon na een noodreparatie de rit voortzetten. De rijders van de groepen uit Lis sabon en Palermo hebben het tot nu toe ook nog niet moeilijk gehad. Ex- kwamen door enkele kleine ongeluk ken wat gaten in hun gelederen, maai zij zgn vrijwel nog allemaal zonder strafpunten gebleven. Dat zal van daag echter wel ander worden. Gis teravond waren de deelnemers aller minst gerxxst op het traject, dat in de nacht van Dondex-dag op Vrijdag ge reden moest wox'den. Er is veel mist voorspeld en op sommige plaatsen is de weg flink beijzeld. Het vorig jaar moesten meer dan 60 deelnemers op geven tussen Clermond Ferrand en Le VOETBAL Piet Steenbersten speelt weer voor Feijenoord In het Feijenoord-stadion te Rotter dam zal a.s. Zondag in de competitie wedstrijd Ferjenoord-Lim bu rgia de eerste Nederlandse ex-beroepsvoel- baller weer in Nederlands eerste klas competitie uitkomen, aldus de Maas bode. De Feijeixoorder Piet Steenbergen, die een jaax- als beroepsspeler voor de Franse club Le Havre uitkwam, naar Nederland terugkeerde, zijn verzoek tot herkrijging van de amateur-status door de K.N.V.B. ingewilligd zag en op 20 Januari weer speelgerechtigd was, maakt a.s. Zondag zijn rentree. Hij is als rechtsbinnen opgesteld: zijn oude Feijenoord-plaats. BOKSEN Nieuwpoort en Dik wonnen in Dordrecht Tijdens bokswedstrijden, Donder dagavond in zaal Americain te Dor drecht gehouden wist Henny Nieuw poort van D.O.S. uit Vlissingen na drie ronden op punten te winnen van de Rotterdammer De Gans. Henk Dik won eveneens op punten van H. Klei ne. L. Kleine wist H. Lubig evenwel een nederlaag op punten toe te bren gen en tenslotte verloor A. de Jonge van A. v. d. Berg uit Rotterdam, wel ke beslissing een heftig protest van de zijde van het zeer talrijke publiek opleverde. PAARDENSPORT ZATERDAG RALLY-PAPER. Indien de weersomstandigheden niet een plotselinge verandeiing on dergaan, zal de vorige week ixitge- stelde rally-paper, welke de landelijke rijvereniging „Walcheren" organi seert, a.s. Zaterdag doorgang vinden. Nieuws in een Noted op Woensdagmiddag is op de kruising Rijksweg 15 Sluisweg te Hardinxveld de 64-jarige krantenbezorger M. Blokland door een volkswagen gegrepen en op slag gedood. Een jaar geleden is een zoon van het slachtoffer eveneens bij een auto ongeluk om het leven gekomen. Met een stem meerderheid heeft de Westdultse Bondsdag Donderdag gewei gerd. de parlementaire onschendbaarheid van negen communistische afgevaardig den op te heffen. Een verzoek hiertoe was door de minister van justitie gedaan. Donderdagochtend ruim 10 uur is in het bevolkingsregister van de gemeente- Leeuwarden de 80.000ste inwoner inge schreven. Het is een zoontje van het echt paar Tj. RobijnDeinum, wonende Hon- diusstraat 2. De paus is lijdende aan een lichte aan val van griep. Nu het aantal in Nederland te bouwen woningen in 1953 opgevoerd zal worden van 55.01X1 tot 65.000 ri er alle kans. dat ook het volume voor bouw van nieuwe scholen naar evenredigheid verhoogd zal worden. 9 Een 47-jarige directeur van een Gro ningse confectiefabriek en een koopman uit Hilversum werden tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij rollen stof uit de confectiefabriek gesto len hadden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5