SUwUbesl Uldfrlrl IVOROL VLISSINGSE LEESZAAL GAAT 40-JARIG JUBILEUM VIEREN ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN NOTARIS M. 0ELE BELGEN HIELDEN JACHTFEEST OP NEDERLANDS GEBIED Zeeuwse Almanak U D E GE NEVER PHILIPS-ROXANE Oranjeboom PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 23 JANUARI 1953 „VAN 1300 NAAR 11.000" Aantal uitleningen 47.000 in 19S2 illustreert leeshonger van de leden Dinsdag 27 Januari a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat te Vlissingen op initiatief van ds. H. O. Hogerzeil de openbare leeszaal en bibliotheek werd opgericht. Het was een bescheiden begin: in het pand Walstraat 92, in de Nutsbewaarschool, konden toen in 1913 de Vlissingers hun leeshonger stillen aan 1300 boeken. Weinig zal men in die dagen vermoed hebben, dat de Vlissingse bibliotheek nog eens 11000 banden zou omvattenHet geen nu het geval is. Duizenden studieboeken, romans en jeugdboeken staan nu, na veertig jaren, ten dienste van het lezend (en een bescheiden contributie betalend; publiek. Van „1300 naar 11000" is een spi'ong waar weliswaar veertig jaren over ge daan is, maar die niettemin een duide lijk beeld geeft van de evolutie in de leeszaal. Een terugblik leert, dat de bibliotheek in 1921 verplaatst werd naar enkele lokaliteiten van het Bur gerweeshuis in de Badhuisstraat. In dat jaar telde men 8442 bezoekers, welk aantal tot op de huidige dag min of meer als een gemiddelde kan gel den. Echter met uitzondering van de jaren 1930-1940: toen beschikte men over een studiezaal en deze omstan digheid deed het aantal bezoekers stijgen tot rond de 13000! Advertentie. Griep?'n Mijnhardtje Q Opheffing Sociale Dienst van „Oorlog" te Middelburg Zoals wij reeds meldden wordt het gewestelijk kantoor van de Sociale dienst van het ministerie van oorlog te Middelburg dezer dagen opgehe ven. Dit is een gevolg van een interne reorganisatie, waardoor Zeeland van Maandag a.s. af valt onder het kan toor te Breda. Het ligt echter wel in de bedoeling voortaan éénmaal per week een zitdag in het Gew. Arbeids- bureau te Middelburg te houden. Dertig jongens op het Baldadigheden op zachte winterdagen. Het is een bekend feit, dat op dagen met vrij goed weer na een lange periode 'van winterse koude, de jeugd zich heel dikwijls uit in al lerlei baldadige streken. Met het oog hierop surveilleerde er de laatste da gen een aantal politiemannen in burger door Vlissingen, om toe te zien, dat deze baldadigheid binnen de perken bleef. Dat deze maatregel van de Vlissingse politie niet over bodig was, bleek wel uit het feit, dat Woensdag niet minder dan der tig kinderen op het politiebureau kwamen te zitten. Zij waren betrapt bij het schieten met katapulten, het stoken van vuurtjes, het stiekum ro ken in bunkers. Een tiental jongens werd bekeurd wegens het stukgooien van ruiten en glazen van straatlan taarns in de President Rooseveltlaan en op de boulevards. Erger was het geval van zes jon gens, van acht tot elf jaar, die be keurd werden, omdat zij hadden inge broken in een consumptietent aan de Boulevard Evertsen. Deze veelbelo vende knapen namen daar een aantal flessen en dozen met zuurtjes, lolly's en ander snoepgoed weg. Deze buit verborgen zij in een greppel bij de Watertoren, waar zij een voorraad- schuurtje hadden aangelegd. Hoofdprijs Kerstprijsvraag „De Hoop" Van het hoofdbestuur van de V.A. R.A. kreeg de heer P. de Vlieger, landbouwersknecht te Zonnemaire, bericht, dat hij de hoofdprijs had ge wonnen van de door deze omroepver eniging uitgeschreven Kerstprijs vraag ten bate van het hospitaalkerk schip „De Hoop". Deze prijs bestaat uit de nieuwste electrische naaima chine. Voorts werd de prijswinnaar een uitnodiging gezonden tot bijwo ning van het showboatprogramma, dat a.s. Zaterdag 24 Januari zal wor den uitgezonden, waarbij ook de 2e en 3e prijswinnaar tegenwoordig zul len zijn. Tenslotte zal hen een diner worden aangeboden. Het aantal leden heeft in de loop van deze vele jaren merkwaardig ge noeg weinig verandering ondergaan: in 1922 waren er 527 en thans nu het boekenbezit aanzienlijk is uitge breid schommelt het ledental rond de duizend, met daarnaast ongeveer 350 jeugdleden. Een toename, welke dus niet overeenstemt met de veel gro tere vooruitgang in boekental. MAAR WEL LEESHONGER. De leeshonger onder de leden is ech ter bijzonder groot. Het aantal leden mag dan niet oyzonder hoog zyn, het aantal uitleningen per lezer is dat zeer zeker, zo vertelde mejuffrouw T. M. van Heulen, die hier sinds 1946 de scepter zwaait. Van 21.702 uitleningen in 1930, kwam men tot 47-000 in 1952! Mej. van Heulen wordt bijgestaan door een assistente, een hulp-assistente en een helpster, die oneerbiedig „plakhulp" wordt genaamd, doch die zorgvuldig waakt over het uiterlijk van de boe ken, welke sinds 1940 zijn onderge bracht in het bekende pand aan het Bellamypark. Tezamen met de dag bladen en de talloze tijdschriften, wel ke met de studieboeken in de leeszaal van de bibliotheek zijn „uitgestald". In tegenstelling tot een nogal ver- breide mening, is de verhouding tus sen het aantal romans en het aantal studieboeken vrijwel gelijk, maar de vraag naar romans is beduidend hoger. De in 1945 opgerichte jeugdafdeling floreert uitstekend GEEN MAN MEER Namen uit het verleden? Wel, die zijn er natuurlijk legio. Vermelding- verdienen uiteraard de eerste direc teuren, dat waren de heren De Jager en De Hondt. De eerste directrice was mejuffrouw W. J. Soeters, die als baanbreekster fimgeerde voor een groot aantal opvolgsters; een man is er sinds 1926 niet meer aan te pas ge komenOnder die opvolgsters heeft de naam van Annie M. G. Schmidt een bekende klank gekregen. Voorzitter van het huidige bestuur is de heer A. C. de Baare, die sinds de oplichting zijn aandacht aan de lees zaal heeft gewijd. En thans gaat men na het bereiken van deze mijlpaal opgetogen vertier. Dankbaar gestemd voor de van het gemeentebestuur altijd ondervonden medewerking, met voor de toekomst nog enkele begrijpelijke wensen: bete re accommodatie, een catalogus voor studieboeken en liefst een vierde kracht. de beste nylon kous van Nederland MEER DAN EEN GULDEN GOEDKOPER De prijs is verlaagd van -6rW toe 5.90 2 paar in luxe verpakking thans 10.90 naar keuze mee of zonder zwarccnaad extra lang keuze uit 7 modecinten Vele jaren steunpilaar voor Zeeuws voetbal Zondag 25 Januari a.s. viert nota ris M. Oele te 's-Gravenpolder zyn zilveren ambtsjubileum. In de kwart eeuw welke deze jubilaris zyn ambt in zijn woonplaats en wijde omgeving heeft uitgeoefend, heeft Iiy veler waardering en hoogachting weten te verwerven, zodat het op deze feestdag zeker niet aan belangstelling zal ont- breken. Ook niet uit de voetbalwereld, daar deze notaris in verschillende be stuursfuncties bijzonder heeft ge ijverd om de voetbalsport in Zeeland op hoger peil te brengen. Notaris Oele, die 4 October 1891 te Kapelle werd geboren, bezocht de R. H.B.S. te Goes, waarna hij zich in 1909 aan de studie voor het notariaat fing wijden. Na een onderbreking van y2 jaar ter vervulling van de mili taire dienstplicht, slaagde hij in 1918 voor het derde gedeelte van het notarisexamen. In 1919 werd hij daar op candidaat-notaris op het kantoor van wijlen notaris W. Hioolen te Mid delburg. Tot zijn benoeming tot nota ris te 's Gravenpolder, bleef hij daar werkzaam. Uiteraard kon notaris Oele, die dit jubileum liever onopgemerkt voorbij had laten gaan, ons niets over zijn werk vertellen, daar dit in de ver trouwelijke sfeer ligt. Over zijn grootste hobby, de voetbalsport, ech ter des te meer. „Op mijn 12de jaar kreeg ik het eerste paar voetbalschoenen en in 1917 kocht ik mijn laatste paar". Notaris Oele weet het nog als de dag van gisteren, dat hij in 1909 zyn eerste interland-ontmoeting, de wed strijd NederlandDuitsland, in Arn hem bezocht. Van 19071915 was hij lid van de V.V. „Goes", waarvoor hij als back in het eerste elftal menige KANTONGERECHT TERNEUZEN. In het Verdronken Land van Saeftinge. In sommige Belgische periodieken komen de laatste tijd regelmatig ad vertenties voor, waarin wordt gesug gereerd, als zou men tegen betaling van enige honderden francs op de Wester-Schelde kunnen gaan spele varen, met daaraan verbonden een etentje, al dan niet besproeid, en een jachtpartij op Nederlands gebied. Dat men op dit laatste in Neder-, land, ondanks de Benelux- en andere gedachten, voorlopig nog weinig prijs stelt, ondervonden twee Belgische he ren, de handelaar M. P. S. uit Ant werpen en de techniker L. J. P. M. uit Brassehaet, die wellicht misleid door zulk een advertentie, aan zo'n jachtpartijtje waarbij zij vólgens hun zeggen zelf niet hadden gescho ten hadden deelgenomen. De Bel gen waren daarbij door een ambte- DAT WAS TE VEEL De Maandag kon zo grauw, triest of somber niet zijn, of altijd was er in onze kinderjaren één lichtpunt. Een vast onderdeel van het Maandagpro gramma, dat vrijwel nooit ontbrak en waar men van op aan kon. Het vormde een essentieel punt in ons kinderbe- staan en, zo bleek ons in Middelburg, er is nog maar weinig veranderd. Ook nu nog hecht de jeugd, waarde aan de verschijning van het pierement! Want niet zodra verscheen het won- derorgel, of voor hel venster van een woning drukte een klein knaapje zijn neus plat tegen de ruiten en staarde omlaag, naar dat prachtige schouiospel in de verlaten, winterse straat. Maar helaas, nauwelijks was hij voor het venster verschenen, toen de orgeldraai er zijn werk reeds slaakte en het piere ment voort wilde doen rollen, naar een volgende straat. Dat was te veel! Driftig tikte de jeug dige bewonderaar op de ruiten en ziet: het pierement stopte. De knaap ver dween om enkele seconden later weer te verschijnen. Hij rukte het raam om hoog en wierp een opgevouwen papier naar builen. Het bereikte de orgeldraai er, die het openvouwde, iets opborg en zijn instrument weer in werking stelde. En 'voor het venster begon een jon gensgelaat zonder meer te glimmen. Van louter vreugde. „EXTRA ZACHT EN BELEGEN" Gasexplosie in Vlissingse President Rooseveltschool. Schoolhoofd gewond bij aansteken van verwarming. In de kelder van de nieuwe school aan de President Rooseveltlaan te Vlissingen deed zich Donderdagmor gen vroeg een explosie voor, die ver moedelijk werd veroorzaakt door gas, dat via een gedoofde nacht pit van de gaskachel voor de centrale verwarming in de kelder was gestroomd. Toen het hoofd der school, de heer J. Oosterling, voor schooltijd in de kelder vuur maakte om de ka chel, zoals gewoonlijk, aan te steken, schoot plotseling met een harde klap een steekvlam uit de verwarmings installatie, die hierdoor zwaar werd beschadigd. Een paar ruiten in de buurt van de kachel werden door de slag verbrijzeld. De heer Oosterling zelf, die door de steekvlam en rondvliegend metaal werd getroffen, liep verwondingen op aan het hoofd en de armen, doch gelukkig bleken deze niet van zeer ernstige aard te zijn. Het slachtoffer werd, na in de school voorlopig ver bonden. te zijn, overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda" voor verdere behandeling. Later kon het hoofd ech ter naar zijn school terugkeren. Advertentie. Als V de 40 gepasseerd bent is oppassen dubbel geboden. Dan kunt 0 eigenlijk niet buiten Kruschen Salts. Rheumatische pijnen vinden in veel gevallen him oorzaak in onzuiver bloed. De aansporende werking van Kruschens zes minerale zouten geven de bloedzuiverende organen nieuwe kracht en energie. Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelykse dosis Kruschen, worden onzuiverheden in het bloed op natuur lijke wijze verwijderd en daarmee ook de oorzaak van uw slopende pijn. Kaderdagen L.J.G. begonnen Het verenigd Europa Veertig jongeren, onder wie er zelfs uit N.W. Noord-Brabant waren, had den zich Donderdag in de Axelse jeugdherberg „De Bleye Haghe" ver enigd om deel te nemen aan de drie kaderdagen, welke de L.J.G. aldaar organiseert. Na de officiële ontvangst door de voorzitter, de heer Ad. Doele- man, die er op wees, dat dit de eerste maal is, dat de landbouwjongeren bij een komen voor een driedaagse cur sus, zaten allen aan een gezamenlijke koffietafel aan. Hierna hield drs. Schiphorst uit Den Haag ter inleiding een algemene beschouwing over een verenigd Euro pa. Spreker schetste de vorming der Europese staten sedert 1812 en gaf een overzicht van de moeilijkheden, die overwonnen moeten worden om tot een verenigd Europa te komen, o.a. op onderwijs- en financieel-economisch terrein. Grenzen mogen geen barrières vormen voor de bevrediging van eco nomische behoeften. Cultuur en men selijke ontwikkeling kunnen bloeien in een blok van tweehonderd millioen mensen in een verenigd Europa, aldus spreker. Voor vandaag vermeldt het pro gramma o.m. causerieën van mr. J. Abbing en Thijs Booy en voordracht 'door de heer J. Lauxstermann. Archief ran Bruinisse wordt in In overleg met dr. W. S. Unger, Rijksarchivaris te Middelburg, is be sloten dat de gemeente-archivaris van Goes, de heer G. Stadermann, het gemeente-archief van Bruinisse, dat bij de evacuatie gedeeltelijk ver loren ging en verder in disorde ge raakte, weer zal ordenen. Het archief is daartoe Woensdag naar Goes over gebracht. Het ligt in de bedoeling, wanneer het gemeentehuis van Brui nisse geheel verbouwd zal zijn. dus dat een en ander gereed zal zijn, in de tweede helft van dit jaar. naar der Nederlandse douane op de schorren van het Verdronken Land van Saeftinge aangetroffen, terwijl zij, zonder in het bezit te zijn van een jachtacte, geweren van de schip per van hun bootje! met zich mee droegen. Beide Belgen, alsmede hun raads man, betoogden, dat het dragen van de geweren aan een toevallige samen loop van omstandigheden te wijten was, maar de ambtenaar, die er op wees, dat na de oorlog de Wester- Schelde door vele Belgische jagers als een soort niemandsland wordt be schouwd en waarbij vaak wild wordt geschoten, waarop de jacht niet vrij is, eiste voor ieder der overtreders f 25 of 10 dagen met verbeurdverkla ring der in beslag genomen geweren. De raadsman der Belgen trachtte dit laatste nog te voorkomen, doch de kantonrechter, die de mening was toegedaan, dat de vrijbuiterij op Ne derlands gebied niet langer geduld kon worden, veroordeelde beiden tot f 15 of 8 dagen met verbeurdverkla ring. „Zilvermeeuwen-kwestie" ook op Schouwen urgent. Dr. M. F. Mörzer Bruijns, bioloog van de afdeling natuurbescherming en landschap van het Staatsbosbe heer, heeft in een lezing, die hij in Haamstede hield voor leden van de vogelbeschermingswacht, verklaard, dat ook op Westl. Schouwen maatre gelen moeten worden getroffen om uitbreiding van de zilvermeeuwen kolonies tegen te gaan, daar anders mogelijk het evenwicht in de natuur wordt verstoord. Deze vogelsoort heeft zich niet alleen op Schouwen, maar in geheel Noord-West-Europa zo geweldig uitgebreid, dat bestrij ding internationaal dient te worden geregeld. De bevolking van de ver schillende kolonies in ons land, is ge durende de oorlog wel sterk vermin derd, maar daarna weer aangegroeid tot in totaal 19.000 paren. Dr. Mör zer Bruijns behandelde ook de ver schillende methodes om tot beperking te geraken. 100 dragées slechts f 2.90 60 dragées f 1.95 aanval op het doel heeft afgeslagen. In 1915 liet hij zich overschrijven naar de eerste klasser „Middelburg", waarin hij meespeelde tot 1918, toen een griep-aanval een eind aan zijn voetballersloopbaan maakte. Zijn club „Middelburg" profiteerde daarna van zijn bestuurskwaliteiten, want vele jaren was hy bestuurslid en voorzit ter. Tevens was hij een tiental jaren voorzitter van de Zeeuwse Voetbal bond, die hij hielp uitbouwen van 14 15 tot een kleine 100 aangesloten elftallen. Vele jaren was hij ook lid van de propaganda-commissie van de K.N.V.B. en als zodanig is hy ook verschillende malen met Karei Lotsy op pad geweest om door lezingen Zeeland meer voetbal-minded te ma ken. Sedert 1934, toen notaris Oele als voorzitter van de Z.V.B. aftrad, wijdt hij zich niet meer aan de voet balsport. De belangstelling voor ko ning voetbal is echter gebleven. „Nog graag mag ik op een mooie middag naar een voetbalwedstrijd gaan kij ken, om verstrooiing te zoeken van mijn dagelijkse werk!" Aldus besloot de a.s. jubilaris het gesprek, dat wij dezer dagen met hem mochten heb ben. Concentratie Belastingen te Middelburg Bouw van stenen „dépendance" in tuin achter belastingkantoor Naar \vy vernemen zal dezer dagen begonnen worden met de bouw van een semi-pei-manent, stenen êén-ver- diepingsgebouw in de grote tuin ach. ter het belastingkantoor in de Lange Noordstraat te Middelburg. Wanneer dit voltooid is, kan de lang begeerde concentratie van de Belastingdienst in de Zeeuwse hoofdstad worden door gevoerd. Het nieuwe gebouw zal de werk ruimte worden voor het administra tief personeel. De hierdoor vrijkomen de ruimte in het belastingkantoor krijgt de volgende bestemming: ge lijkvloers wordt het ontvangersbureel gevestigd en boven komt de inspectie der registratie. Het ontvangerskan toor zal dus de Bogardzaal, waarin het vry primitief was ondergebracht, kunnen veriaten, hetgeen zowel door de ambtenaren als door het publiek zal worden toegejuicht. Advertentie IProlbere^ bflijjifft begeren! Het zinken van de „Raben haupt" voor de Raad voor de Scheepvaart Loods en kapitein waren niet tijdig gewaarschuwd. De raad voor de scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van het op een wrak stoten van het Nederlandse motorschip „Raben- haupt" op 23 April 1952 bij Antwer pen op de Schelde. De „Rabenhaupt" begon vijf minuten later te zinken en was weldra geheel onder de water spiegel verdwenen. De zeven opvaren den konden zich in een roeiboot vei lig stellen. Het wrak was van het Engelse schip „Holdemile", dat ruim 7 uur tevoren in aanvaring was gekomen met het Nederlandse s.s. „Meerkerk". Een zogenaamd „wrakschip", een vaartuig iets groter dan een vissers boot, was by het wrak geplaatst ter waarschuwing van de scheepvaart. De kapitein van de „Rabenhaupt", als getuige gehoord, vertelde, dat hij enige seconden voor het stoten op de brug was gekomen. Hij wist niets van de aanvaring tussen de „Meerkerk" en de „Holdernile" af en ook de Bel gische loods, die om zes uur, een uur na deze aanvaring, aan boord van de „Rabenhaupt" op weg naar Ant werpen was gekomen, was hierme de niet bekend. De kapitein heeft de lichten van het „wrakscnip" (het was toen omstreeks middernacht) niet gezien. De inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer J. Metz, zei, dat naar zijn mening het stoten is ge beurd door twee oorzaken: in de eer ste plaats, omdat de loods en de kapi tein niet tydig zijn gewaarschuwd na de vorige ramp en op de tweede plaats, omdat het best mogelijk ls, dat de petroleumlichten van het „wrakschip", die al om negen uur wa ren ontstoken, niet zichtbaar wa ren door roetafzetting. Gevaarlijke situatie bij tramhalte Bruinisse. A.N.W.B. VRAAGT BEVEILIGING TRAMPASSAGIERS. De tramhalte Bruinisse van de R. T.M. is gelegen langs de weg Zijpe Zierikzee, ter hoogte van de Dorps weg. Bij de halte is geen perron aan wezig, zodat de instappende reizi gers genoodzaakt zijn vanaf de rijweg in de tram te stappen, terwyl de rei zigers die de tram hier verlaten, di rect op de verkeersweg komen te staan. By duisternis wordt de halte niet verlicht, wel staat aan de zijde van de rijksweg een straatlantaarn, welke de halte echter onvoldoende verlicht. Het in en uit de tram stappen aan de andere zijde, welke dus niet aan de rijksweg is gelegen, is zeer ge vaarlijk, omdat daar de tweede tram baan loopt. Na overleg met de rijkspolitie heeft de Toeristenbond A.N.W.B. zich ge wend tot de directeur-generaal van het verkeer, met het verzoek maat regelen te willen nemen door b.v. de tramsporen bij de halte 1 1,50 me ter verder van de rijksweg af te bren gen, waardoor gelegenheid ontstaat om een bescheiden perron aan te leg gen, opdat in- en uitstappende tram passagiers zich niet op levensgevaar lijke wijze op de rijbaan behoeven op te houden. «faï VorstoSijk glas toiopjf Fietstocht niet twee mijnen door Middelburg Op drie plaatsen in de gemeente oorlogstuig ontdekt Donderdag ontdekte een Middelbur ger aan de kant van de vest, nabij 't Noordbolwerk, twee anti-tankmijnen, restanten van een Duits mijnenveldje. Vermoedelijk zich niet bewust van het; feit, dat dit een bijzonder riskante on derneming was de mijnen konden, mede doordat zij tendele waren door geroest, bij het minste of geringste ontploffen fietste de vinder met het oorlogstuig naar het politiebu reau, welk gevaarlijk ritje hij zonder ongelukken volbracht. De Hulpverle ningsdienst van het ministerie van binnenlandse zaken ontfermde zich over de vondst en vervoerde deze zeer voorzichtig per auto naar het voor malige vliegveld nabij Souburg, waar de mijnen tot ontploffing werden ge bracht. Toevallig kwamen in Middelburg nog meer explosieve souvenirs van de oorlogsjaren te voorschijn. Op het in dustrieterrein werden maar liefst dertien granaten opgegraven en in de omgeving van de Schroeweg vond men een kist vol patronen, welke voorlopig op een boerderij in veilig heid is gebracht. Jan Nijsse koning van Heinkenszandse Mussengilde VIERING VAN HET 40-JARIG BESTAAN. In de zaal van de heer H. Knuit vierde onder zeer grote belangstelling het Heinkenszandse Mussengilde haar 40-jarig bestaan. Tevens herdachten de voorzitter de heer C. Nijsse Gz. en commissaris de heer A. Vermeulen het feit, dat zij 40 jaren van het gilde deel uitmaakten. In zijn openings woord memoreerde de voorzitter, dat op 10 Januari 1913 het gilde werd op gericht. Aanvankelijk bedroeg het Ie- dental 18, maar allengs groeide het uit, zodat thans 85 leden staan inge schreven. Het gilde stelt zich ten doel de mussenstand op een bepaald peil te houden. Voor de land- en tuinbouw is dit van zeer groot belang. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. C. Wirtz, bleek, dat niet minder dan 13.036 mussen het afgelo pen jaar aan het gilde ten offer vie len. De heer Jan Nijsse, die 2463 mus sen op zijn naam heeft staan, werd voor 1953 tot koning van het gilde uitgeroepen: op de tweede plaats ein digde de heer J. C. Wirtz met 2215 mussen. De acht hoogst geplaatste le den van het gilde wisten niet minder dan 10083 mussen te verschalken. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer Jac. Simonse, bleek, dat de financiële toestand van het gilde goed is te noemen, o.a. werd ove^ 1952 een bedrag van f 75.aan premies aan de leden uitbetaald. On der applaus werden de aftredende be stuursleden, de heren C. Nijsse Gz. en A. Vermeulen, bij acclamatie als zodanig herkozen. De bode van het gilde de heer A. Capello en zijn helper de heer H. de Jonge werden dank gebracht voor al hetgeen zij in het afgelopen jaar voor het gilde hadden verricht. Advertentie Voor honderden getroffen Belgen (Slot van pag. 1.) Evenals de Nederlandse oorlogsge troffenen kregen nu ook de Belgen de z.g. voorschotboekjes (huishouoscha- deboekje en herstelschadeboekje) en na nog enige misverstanden over te betalen of te ontvangen rente was uiteindelijk alles geregeld en ontving ook deze categorie ingezetenen de normale schadevergoeding- AL HET MOGELIJKE De „groep B" kon onlangs dan ook ontbonden worden en het was niet voor niets, dat het bestuur zich toen in waarderende bewoordingen richtte tot de heer Bols; de man, die zich de grotendeels te danken was, dat ook deze grensbewoners recht werd ge daan. Wat hy daar zelf van zegt Niet maa-kt u er alstublieft geen ophef van. veel: Ik deed het met plezier en Maar als er toch over geschreven wordt, zegt u dan, dat de groep B ont bonden is en dat zij die eventueel nog persoonlijke aangelegenheden hebben af te handelen, dit nu zelf moeten doen". En dit kan hrj met een gerust hart zeggen, want aan de taak welke deze bescheiden man vrijwillig op zich nam valt niets meer toe te voegen. Hij deed al het mogelijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2