KAPPIE EN HET GEHEIM VAN OE ANNA-DIRKJE Tunnel onder Westerschelde op den duur toch voordeliger? STERRIT NAAR MONTE CARLO EISTE IN BELGIE EEN DODE 4-voudige werking Chefarine .4" DWANG IS SCHADELIJK BIJ VEEZIEKTE-BESTRIJDING PROVIN 01 ALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 22 JANUARI 1953 VOORDRACHT IR. M. DE VINK Er zijn enorme mogelijkheden De Belgische en de Nederlandse belangen kunnen hand in hand gaan (Slot van pag. 3) Een belangrijk probleem, dat ir. M. de Vink in zijn voordracht voor het Zeeuwsch Genootschap aanroerde was dat van de opdringende zee. Men zit onmiskenbaar met de handen in het haar over liet steeds verder land waarts indringen van de zeevloeden. In het Westland is dit probleem reeds acuut: de bedrijven worden daar onm iddellyk met verzilting bedreigd. Veel eerder, dan wy thans verwachten, zullen dan ook van overheidswege pogingen in het werk worden gesteld om de vloed naar zee terug te drin gen en aan de behoefte aan zoet water tegemoet te komen. Inpolderen en afdammen zjjn de enige middelen, die baat kunnen ge ven en Waterstaat en Landbouw be steden er reeds terdege aandacht aan. Het lydt geen twijfel, aldus ir. de Vink, dat als de laatste Zuiderzee polder gereed is, men onmiddellijk al le aandacht zal concentreren op de af sluiting of de inpoldering der Zuid- Hollandse en Zeeuwse zeearmen en deze met kracht ter hand zal nemen. De Westerschelde. De Westerschelde blijft daarbij na tuurlijk buiten beschouwing. Maar ook daar roepen problemen om oplos sing. In Zeeuwsch Vlaanderen liggen sterke troeven voor de Zeeuwse in dustrialisatie, maar hun waarde komt nooit voldoende tot zijn recht, zolang het verkeer afhankelijk is van de ve ren. Het verkeer over de veren heeft zich na de oorlog ontwikkeld in een storm achtig tempo, hoewel men die ontwik keling zeker niet in de hand heeft ge werkt. Dit verkeer zal blijven groeien tegen de verdrukking in. Nieuwe bo ten en nieuwe aanlegplaatsen zullen als de welvaart stijgt noodzakelijk blij ken en de eisen, die men zal stellen zullen hoger inplaats van lager komen te liggen. De verliezen, die reeds thans hij de Provinciale Stoomboot Diensten niet meer in tonnen, maar in mil- lioenen moeten worden uitgedrukt, zullen nog groter worden naarmate het verkeer toeneemt. Ligt hier de vraag niet voor de hand of onder deze omstandigheden een vaste oeverbinding niet toch voordeliger zal blijken? Een belangrijke factor bij deze vraag is, dat de vaarweg naar Ant werpen de laatste jaren steeds moei lijker en gevaarlijker wordt. Men spreekt daar uiteraard niet graag over, vooral niet aan Belgische kant, maar een feit is, dat het op diepte houden van de vaargeul ieder jaar meer geld gaat verslindenMen speelt in België met de gedachte aan een kanaal van Antwerpen naar de Belgische kust. België ziet het belang van een goede zeeweg voor Antwer pen ter dege in. Prins Bernhard naar 300-jariff bestaan van Nev York Prins Bernhard heeft een uitnodi ging ontvangen om als spreker op te treden in de ple'chtige bijeenkomst, die de St. Nicolas Society tfe New York op 2 Februari a.s. zal houden, ter herdenking van het feit, dat 300 jaar geleden aan het vroegere Nieuw Am sterdam stadsrechten werden ver leend. De prins heeft deze uitnodiging aanvaard en zal zich op 30 Januari per vliegtuig voor enkele dagen naar New York begeven. Een Westerschelde tunnel. Spr. zeide echter overtuigd te zijn, dat de Belgische en de Nederlandse belangen hand in hand kunnen gaan, wanneer men zich concentreert op een grote inpoldering van het Oostelijk deel van de Westerschelde en op een vaste oververbinding, waarbij men de vraag onbeantwoord kan laten of dat een brug of een tunnel zou moeten zy'n. Een tunnel zou vermoedelijk de voorkeur verdienen, omdat het scheepvaartverkeer dan niet gehin. derd wordt. En wat meer zegt: een tunnel is, naar het oordeel der tech nici, zeer zeker uitvoerbaar! In groter verband projecteert Bel gië reeds een weg langs de kust naar Calais, aansluitend op de toekomstige tunnel onder het Kanaal naar Enge land. Men denke zich in Nederland een weg van Rotterdam via de Zeeuwse eilanden en de Belgische kust naar diezelfde tunnel. Dat is een toekomstproject om van te duizelen, maar de verwezenlijking ligt zeer ver moedelijk veel dichter by, dan wij ons thans kunnen dromen. Daarom is het mijn vaste overtui ging, aldus besloot ir. de Vink zijn uiteenzetting, dat de hierboven ge schetste projecten datgene zijn, waar op wij ons met man en macht moeten werpen. Zij vormen de enige mogelijk heid om Zeeland uit zijn geestelijk en economisch isolement te verlossen, zij zijn de voorwaarden voor Zeelands toekomst. Amsterdams gezin stond wegens diefstal terecht. Vader kreeg de zwaarste straf. De rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen va der, moeder en twee zoons van een ge zin te Amsterdam, aan wie verduiste ring en heling van een actetas met bij na f 2900 ten laste was gelegd, die de jongste zoon op 21 October j.l- on beheerd had aangetroffen in een pu blieke telefooncel te Amsterdam. De kantoorbediende Jacob van Vliet, die in de cel had gebeld, had de tas van zy'n patroon laten staan. De vader, de 55-jarige grondwerker G. I., werd conform de eis terzake van heling, tot acht maanden zonder af trek veroordeeld. De zaak tegen de jongste zoon, de 19-jarige A. I. werd terug verwezen naar de rechter-com- missaris voor het uitbrengen van een voorliohtings- en een psychiatrisch rapport. De moeder, de 55-jarige mevr W. I--W. en de oudste zoon, de 23-jari ge expeditieknecht E. I. werden vrij gesproken- De bij het gezin inwonende grondwerker W. R., die de tas in de haven had weggegooid, werd veroor deeld tot één maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tenslotte bepaalde de rechtbank, dat de inbeslag genomen goederen, welke voor het gevonden geld waren aangeschaft, aan het bevrachtings kantoor, aan wie het geld toebehoorde, als schadeloosstelling zullen worden gegeven. Zes doodvonnissen voor Duitse kampbeulen. Het Franse militaire tribunaal te Metz heeft Woensdag de vonnissen uitgesproken tegen de Duitse com mandant en een aantal bewakers van het kamp Schirmeck, waar tijdens de oorlog vele kampbewoners de dood vonden. De commandant, kolonel Buck en de bewaker Nussberger werden ter dood veroordeeld. Vier andere bewa kers kregen straffen van vijf tot 20 jaar. ONGELUKKEN EN STRAFPUNTEN Hans de Rijk beleefde onaangenaam avontuur De Rallye-deelnemers, die thans krls-kras door Europa rijden, hebben het Woensdag niet bepaald gemakkelijk gehad. Tal van équipes hebben niet alleen een flinke hoeveelheid strafpunten opgelopen, maar er was ook een aantal uitvallers door ongelukken. Helaas heeft de Sterrit 195" reeds een dode geëist. De In Glasgow gestarte équipe van de Engelsen Christie en Menzies slipte op de tramrails by St. Truiden In Belgisch Limburg en botste met volle vaart tegen een uit tegenovergestelde richting komende vracht auto. Christie en Menzies werden licht gewond, maar hun passagier Bu chanan werd op slag gedood. De wagen werd volkomen vernield. Alle Nederlandse équipes zyn nog op de weg, al heeft Hans de Rijk. dia uit Monte Carlo kwam, op Zwitsers gebied een onaangenaam avontuur be leefd, dat echter nog goed is afgelopen. Advertentie Adenauer wil in Maart a.s. naar Eisenhower De Westduitse bondskanselier dr. Adenauer rekent er op, dat hg in Maart a.s. naar de Verenigde Staten zal reizen en zal kennismaken met de nieuwe Amerikaanse regering. Naar de kanselier Woensdag voor journa listen te Bonn verklaarde, zou hg het buitengewoon op prijs stellen als hij spoedig een gesprek zou kunnen heb ben met Eisenhower. Amsterdamse Beurs 20 Jan. 21 Jan. Bank v. Ned. Gem. 4% 110% 110% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 99 99% Nederland 1947 (3%) 3 94% 94% Nederland 1937 3 94% 94% Dollarlening 1947 3 pet. 94 94% Investeringscertificaten 3 94% 94% Nederland 1952-64 z.b. 3 95% 95% Nederland 1962-64 m.b. 3 95% 95% Nederland N.W.S. 2% 77% 78% Ned. Indië 1937 A 3 99 99% Grootboek 1946 3 94% 99% Nat. Handelsbank 99% 100% Ned. Handelmij. 151% 150% A.K.U. 157 156% Bergh's en Jurgens 263 264 Calvé-Delft 121 119 Centrale Suiker 162% 162% Kon. Ned. Hoogovens 158 159 Unilever 189% 189 Ned. Kabelfabriefe 214 212 Philips 163% 160% Wilton-Feijenoord 166 168% BiUiton 172% 173 Kon. Petroleum My. 316% 317% Amsterdam Rubber 81% 82% Holland Amerika Lyn 131% Kon. Paketvaart 110 109 Rotterdamse Lloyd 123% 123% Ned. Scheepvaart Unie 125% 124% Sri'. My. Nederland 142% 144 H.VA. 88% 90% Delï-Batavia My. 102% 103 Deli My. 76 .74% Baltimore-Ohio 28% 28% Missouri K.T. 6 6% New York Central 24% 24% Pennsylvania 23% 23% Anaconda 42% 43% Bethlehem Steel 55 55 General Motors 68% 67% Intern Nickel 45% 45% Kennecott 76% 76% Republic Steel 46 46% U.S. Steel 42% 42% North American Cy. 22% 22% Midcontlnental 62% 62% Shell Union 68% 68% Tide Water 23% 23% beetje uit de toon gevallen met een ver lies van bijna drie punten. Zoals bekend zijn in Venlo 100 meisjes ontslagen we gens exportmoeilijkheden en dit bericht werkte blijkbaar nog na. Elders werd de rustige stemming geprolongeerd, waar bij de suikercultures de toon aangaven. AMSTERDAMSE WISSELKOERSEN Londen contant 10.5610.57; Parijs con tant 1.0770—1.0790; Zürich contant 86.84— 86.94; Stockholm contant 73.43—73.53; Vrije dollar contant 3,80%—3.80%; Cruzei ro maands 20.32% De vier beroemde genees middelen in één tablet Chefarine „4" werken beter dan één mid del afzonderlijk. Na een enkel tabletje - bij pijn ol griep voelt U zich een ander mens! 'n J^lje doet wonderen Nieuws in een Notedop 9 In het stadhuis te Bergen op Zoom wordt over enkele dagen een bespreking gehouden, die ten doel heeft tot de op richting te geraken van een streek-V.V.V. voor West-Brabant. 9 In Apeldoorn is een tweede opslag plaats van opgezette vogels en geprepa reerde eieren ontdekt, toebehorend aan de heer R. te Utrecht, die gehele broed- kolonies van zeldzame vogels liet uit roeien om aan zijn verzamelwoede te voldoen. 0 In Amsterdam is een Zwitsers echt paar aangehouden, dat 50.000 Zwitserse francs had verduisterd. De mensen beza ten geen duit meer. Door de Zwitserse regering werd hun uitlevering gevraagd. 0 Het stoffelijk overschot van Donald McDonald, een Schotse zeeman, die bijna twee jaar geleden plotseling in Sydney (Australië) overleed, zal opgegraven wor den, omdat zijn verwanten aannemen, dal hy een fortuin in zijn houten been had verborgen. 0 Patent is aangevraagd op een soort fakkellicht voor auto's, dat met een ver ticale lichtstreep in het donker precies de breedte van auto's aangeeft. Dit is een Nederlands denkbeeld. 0 De achtste kamer van de civiele recht bank te Bussel heeft besloten het proces Van BeuningenProf. dr. Coremans uit te stellen en te behandelen op 20, 21 en 27 Mei. Als motivering voor dit uitstel werd door de rechter opgegeven, dat hij zelf en de advocaten van prof. Coremans nog niet het dossier van de heer Van Beuningen hebben ontvangen. GEZONDHEIDSDIENST VOQR DIEREN Vogeltuberculose komt in Zeeland meer voor dan in de andere provincies Er zijn twee systemen om de veehouders te bewegen, de richtlijnen van een ziektebestrijding te aanvaarden en uit te voeren: de nadruk kan wor den gelegd op de voorlichting en men kan het te bereiken doel afdwingen door wetten en voorschriften. De Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland meent, dat de voorlichting verre boven de dwang valt te verkiezen, daar het anders met de ziektebestrijding wel eens helemaal mis kan gaan. De veehouder moet de noodzaak van die bestrijding begrijpen en hg moet er vertrouwen in houden. Eén der belangrijkste voorwaarden daarvoor is, dat de toegezegde subsidies ook gehonoreerd worden, aldus de directeur van de Gezondheidsdienst, dr. G. Wagenaar, in het Woensdag verschenen, zesde jaarverslag. Bij Bad Bubendorf, kort voor Liestal had hy een aanrijding met een parti culiere auto. Hij verklaarde zich be reid de zaak met de eigenaar van deze wagen in orde te maken, maar, zo luidt de Zwitserse lezing, nadat hij eerst een meter of twintig teruggere den was, gaf hij plotseling vol gas en ging aan de haal. Hij werd bij het grensstation Lysbiichel aangehouden en door de politie verhoord. Dank zij het ingrijpen van de sectie Bazel van de Zwitserse Automobiel Club, die voor hem een som van 100 francs bij de politie stortte, kon De Rijk de tocht voortzetten. Hij zal echter nog een boete krijgen voor het nemen van de vlucht na een ongeluk. De deelnemers van de groep Glas gow, die bijzonder veel hinder hebben gehad van de mist in Noord-Frankrijk, zijn Woensdagavond op Nederlands grondgebied aangekomen. Via Venlo, waar de controlekaarten werden afge stempeld, ging het in snelle vaart naar Amsterdam, waar bij de Apollohal een geweldige drukte heerste. Ook dege nen, die in Monte Carlo gestart waren, bereikten vannacht Amsterdam. Gat- sonides en mevr. Van Puyenbroek ver klaarden beiden, dat de rit van Monte Carlo naar Bern uitstekend verlopen was. In Frankrijk hadden ze hier en Met grote voldoening wordt gecon stateerd, dat de veehouders op volle kracht aan het plan van t.b.c.-bestry- ding hebben meegewerkt. Over de ge hele linie is meer bereikt dan was verwacht. Het aantal vrye bedrijven is per 1 Nov. 1952 gestegen tot bijna 94 en het reactiepercentage daal de aanmerkelijk. Gedurende het boek jaar '51'52 waren er onder de 79.616 runderen 3433 reageerders en 69 open lijders. Het aantal reageer ders op de vrge bedrijven bedroeg 1289. De „Zeeuwse pot" in het nationaal fonds voor rundertuberculose-bestrg- ding toonde een batig saldo van f 279.343. Voor de vyf jaar, waarin het bestrijdingsplan wordt uitgevoerd, is voor Zeeland f 930.474 beschikbaar. Wanneer wordt aangenomen, dat op ca. 10 van de vrije bedrijven ge middeld 1,5 te subsidiëren tegenval lers zullen voorkomen, dan worden dit ca. 900 tegenvallers. De kosten van subsidiëring zullen ong. f 200.000 be dragen. Wanneer daarnaast de plan nen door kunnen gaan om Zeeland uiterlijk 1 November 1953 vrij te ma ken, dan zullen hiervoor vermoedelijk nog eens 2000 subsidies voor gewone reageerders moeten worden uitbe taald (ca. f 250.000). Bij de t.b.c.-bestrijding kan zeker de vogeltuberculose niet over het hoofd worden gezien. Van de 307 kip pen, die onderzocht werden, waren er 83 besmet. Dit is ruim 25 een veel hoger percentage dan in enige ande re provincie. De reden hiervan is niet precies duidelijk. In ieder geval is net nodig dat de veehouders hun lap pen ophokken. Er is thans ook begonnen met de georganiseerde abortusbestrijding, waarmede op Walcheren werd ge start, De veehouders tonen hiervoor grote interesse. Een niet onbelang rijk deel van de veehouders heeft de reageerders vrijwel onmiddellijk van het bedrijf afgevoerd. De vrees, dat koemonster-onderzoek een verhoogde uitstoot van reactiedieren tengevolge heeft, is niet ongegrond. Er kwamen weer vry veel vergiftl- gingsgevallen voor, o.m. omdat, ten dele door onwetendheid, soms te roe keloos met vergiftigde sproeimiddelen wordt omgegaan. Teneinde een beter inzicht in het vraagstuk rundvee-ste- riliteit en voeding te krijgen, is een studiecommissie ingesteld. Allereerst zal de mineralensamenstelling van de voornaamste voedergewassen worden vastgesteld. Het aantal geïnsemineer- de dieren steeg van 5326 tot 8509 (60 Het totale drachtigheids- percentage is weer met 1,7 geste gen. De K.I. bij geiten leverde te leurstellende resultaten op. De run- derhorzelbestrijding is krachtig ter hand genomen. Wil men tot algehele uitroeiing komen, dan moeten alie lar ven worden vernietigd en daarvoor is de medewerking van de veehou ders de eerste vereiste. Dit voorjaar wil men trachten te bereiken, dat een zo groot mogelijk deel van de veesta pel op vrijwillige basis tegen mond en klauwzeer kan worden ingeënt. Minister van Marine antwoordt Eerste Kamer De minister van Marine heeft de Eerste Kamer zijn memorie van ant woord doen toekomen over de ont werpbegroting van Marine. In het nagenoeg onbesproken blij ven van de Marinebegroting: in de Tweede Kamer ziet de minister een blijk van waakzaam vertrouwen van die Kamer. Wat de beide kruisers be treft, deelt de minister mede, dat het eerste schip omstreeks 1 Maart a.s. de proeftochten zal aanvangen, ter wijl het andere schip twee maanden later voor de proeftocht gereed zal zgn. Met het nemen en voorbereiden van maatregelen om in tijden van span ning de defensieve uitrusting van koopvaardijschepen op zo kort moge lijke termijn aan te brengen, wordt met grote ernst voortgegaan. Minister v. d. Kieft antwoordt Eerste Kamer (Slot van pag. 1). OVERHEIDSINVESTE RINGEN. Langdurig stond de minister van Financiën voorts stil by de betekenis van investeringen door de overheid. In het algemeen kan men wel stellen, dat alleen bijzondere omstandigheden tot overheidsinvesteringen mogen nopen. Maar men mag toch niet ver geten, dat onder de huidige omstan digheden belangrijke investeringen in de overheidssector noodzakelijk zfin. TOEZEGGINGEN De minister zegde de Kamer toe haar nader schriftelijk te zullen in lichten over de kwestie van de belas tingachterstand. Mocht blijken, dat 't pessimisme van prof. Hellema (A.R.) gerechtvaardigd is, dan is de minister bereid de aftrek voor liefdadigheids giften nader in studie te nemen. De afschaffing der speculatie-belasting is thans in discussie. Inzake het rentegamme bleef mi nister Van de Kieft, ook na een nade re bestrijding door mr. Teulings (K. V.P.) van oordeel, dat onder de hui dige omstandigheden handhaving noodzakelijk is. Voor de middengroepen kan de mi nister van Financiën maar zeer zijde lings door fiscale maatregelen iets doen. Mochten maatregelen terzake geboden zijn, dan ligt de voornaamste taak bij de werkgevers, inbegrepen de overheid. Bij de replieken drongen dé hoogle raren Molenaar (V.V.D.) en Hellema nogmaals op belastingverlaging aan. Eerstgenoemde vroeg zich bovendien af of het niet mogelyk zou zijn het tempo van aanpassing aan conjunc tuurwisselingen te versnellen. Mr. Teulings toonde zich door de uiteenzettingen van de minister ge rustgesteld; van benadeling der struc turele maatregelen door de tijdelijke, zoals hij had gevreesd, blijkt geen sprake te zijn. Vier jaar voor vrouw, die man vermoordde. Het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch heeft de 50-jarige J. K., wedu we van P. van den B. uit Mierlo (Noord-Brabant) wegens moord door wurging op haar man veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar, met aftrek van het voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering. Het familiedrama heeft zich in Oc tober 1951 in de echtelijke woning afgespeeld. De man was op die dag in beschonken toestand thuisgeko men. daar gladde wegen aangetroffen en in sommige streken mist. maar de om standigheden van weer en wegen wa ren beter geweest dan verleden jaar. In Bern waren alle Nederlanders uit Monte Carlo nog zonder strafpunten. Ook degenen, die Stockholm als startplaats hadden, liepen tijdens de rit door Zweden geen strafpunten op, ofschoon de wegen vrij glad waren De derde Rijder uit Stockholm, die de DeensDuitse grens passeerde, was Proos Hoogendyk. De in Oslo gestarte equipe Aubert uit Monaco meldde zich twintig minuten te vroeg in Hamburg, waardoor Aubert niet minder dan 220 strafpunten opliep. Ook de Denen Jo- hansen en Johansen kregen wegens te vroeg melden 80 strafpunten. Onze landgenoten Polle en Van Stey- nen uit München startten te laat uit Frankfurt, hegeen werd gehonoreerd met 130 strafpunten. Alle rijders ver klaarden in uitstekende conditie te zijn. De Duitser Labriola heeft wel erg veel pech. Nog voordat hij een halve kilometer gereden had, kwam hy in botsing met een onverlichte vracht auto, werd licht gewond en daardoor natuurlijk uitgeschakeld. Mej. Rampi- nelli, een Zwitserse deelneemster sloeg in Zuid-Würtemberg met haar Opel over de kop. maar zij liep geen verwondingen op. De groepen uit Lis sabon en Palermo hebben de rit zon der bijzondere voorvallen kunnen voortzetten. 23. Signor Rivaldi, de Maat en de meester lie pen verwilderd over de Anna-Dirkje op zoek naar Kappie. ,En dan te weetdenken dat ik die uitvinding-man zelf heb gezegd, om die spionboeven die op die Anna-Dïrk waren, gevan gen te nemenIkke nooit- niet weetdenken dat het die Signor Capitano van die Kraakschip zou zijn... mijne waarde amigo! Ik ke denk, dat die uitvin ding-man hem al naar die wallekant heeft gebracht in die grotkelder!" „Waar ik ook heb gevan gen gezeten!" zei de Maat bitter. „We moeten er meteen naar toewe zullen wel te laat zjjnwe kunnen de sloep gebruiken, die nog naast de „Kraak" ligt! Wat een jachtwat een ellende weer allemaal!" „Ik blgf maar aan boord!" zei de meester, die met het hele geval liever niets te maken wilde hebben. „Ik moet de machines nodig smeren!" De ongunstige man blijkbaar dus een uit vinder, volgens Signor Rivadi had Kappie inderdaad met zak en al over zijn hoofd naar de wal gebracht en ook in de donkere spelonk gesleept. Daar zag hij, dat de touwen, waar hij de Maat mee gebonden had uitgerafeld op de grond lagen. „De vogel is gevlogen!" gromde hij. „Dat had ik van die sufferd niet gedacht. Maar ik krijg hem wel weer!" Marktberichten VEILING ZIERIKZEE. 20 Januari. Groenten: Boerekool 8.00— 00; Rodekool 15.00; Groene Sav. kool 10.00; Spruiten 7.00—28.00; Prei 25.00— 32.00; Witlof 30.00—54.00. alles per 100 kg. Fruit: Jonathan 4.0027.00: Goudreinet- ten 5.00—18.00; Notaris 7.00—17.00; Golden Del. 29.00; Alfeston 25.00; Zoete Campag ne 22.00; St. Remy 3.00—10.00; Comtesse 9.00; Rietpeer 15.00—16.00, alles per 100 kg. VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 21 Jan.: Spruiten 17—35. Sav. kool 7.50 —9. Rode kool 7—12. Witte kool 7. Boere kool 816. Uien (afw.) 56. idem (stek) 0.50. Witlof 24—43. Kroten 4—7. Prei 13— 27. Veldsla 4145. Rammenas 5. Knolsel derij 11 per 100 st. VEILING KAPELLE 21 Jan.: Exportveiling: Appelen: Jona than A 29.50—30. BC 20.95—21.40, I grof 23.10—25.10, I 18—18.50. H 6—7. Goudrei- nette AAA 24.80, A 26, BC 15.40. I grof 20.90—23.60, I 12.80—13.80, II 6. Golden Delicious A 43.20. BC 35.30, I grof 38.50. I 22.10. n 12.90. Zure Bellefleur BC 12.10, I grof 16.30, I 7.50—7.70. H 3.10. Sterappel I 7.80—8.70. Alles per 100 kg. Verpakt fruit: Appelen; Goudreinette I 26—32. Kleine veiling: Appelen: Goudreinette K 10—18, fabr. 5—8. Jonathan K 10—9. fabr. 69. Golden Delicious K 1822, fabr. 5—10. Zure Bellefleur K 7—8, fabr. 35. Zoete Ermgaard 1736. Zoete Cam pagne 15. Hollands zoet 923. Pomme de Oranje 18. Tuinzoet 18. Glorie van Hol land 10—23. Winston 10—23. Peren: Doyenne du Cornice 40. Comtesse de Paris 414. Gieser Wildeman 621. Pondspeer 58%. Saint Remy 413. Con ference K 917, fabr. 35. Wlnterlouwtje 37%. Kleipeer 312. Jos. de Malines 9 14, alles per kg. Groenten: Spruitkool 2132. Sav. kool 9—11. Rode kool 7—10. Boere kool 11—14. Breekpeen 59. Uien 1220. ld. (stek) 36Prei 29. Koolrapen 23. Kroten 6%10 alles per kg. Bloemkool 22 p. st. VISMIJN VEERE 21 Jan.: Export garnalen 141 kg 1.32^- 1.50. Schar 24 kg 43—48. Bot 17 kg 28-43. Schardijn 8 kg 3345. Ongesorteerde vis 4 kg 23. Alles per kg. VEILING TERNEUZEN. 21 Jan.: Bloemkool B 2734. Boere kool 1113. Rode kool 712. Sav. kool 813. Witte kool 67. Peen 711. Waspeen 17. Prei 2137. Knolselderij 915. id. p. stuk 9—16. Spruiten 28—37. Uien 8—25. Witlof 5455. Schorseneren 25. Appelen: Bram- ley Seedling fabr. 5. Golden Delicious A 3035, huishoud grof 30. keuken 25. Goud- reinet, keuken 1012, fabr. 79, Jona than A 3233, huishoud grof 26, huishoud I 18, keuken 1216, fabr. 7—8. Overige appelen 36. Peren: Comtesse de Paris fabr. 3. Conference, keuken 1215. St. Remy, keuken 711, fabr. 36. VISMIJN BRESKENS 21 Jan.: Schol 70 kg 61—66. Wijting 729 kg 21—39. Schardijn 3177 kg 29—38. Ha ring 300.000 kg 20—24. Alles per kg. Nagekomen advertentie: Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze controleur de Heer W. M. JANSEN VAN ROSENDAAL die onze vereniging vanaf dc oprichting trouw heeft gediend. Namens de Melkcontrö- levereniging Borssele en O. HET BESTUUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6