PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Oost-Duits minister verdacht van spionnage gearresteerd In Zeeland op vijftien bedrijven mond- en klauwzeer Kantlijn COMPLOT TEGEN REGERING- NAGUIB ONTDEKT GEEN VRIJE PRIJZEN VOOR STEENKOOL MOGELIJK DE VERWACHT: 196e Jaargang - No. 14 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W "de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw.. fr. p p. f 5.70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 17 Jan. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm Minimum p. aovertentie 3. Ing. mededelingen driemaal tarlet Kleine advertenties imax 8 regels) van 1—5 regels f 1— Iedere regel meer 20 cent. „Brieven oi adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 339300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Walsti 58—60. telef 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51. telef 3841. Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen Bro uwerijstr. 2. Zlerlkzee, N Bogerdstr C 160 telei^ DE SNEEUWBAL BEGINT TE ROLLEN Politieke vrienden vrezen doodstraf voor Dertinger Meerdere arrestaties in christelijk-democratische kringen verwacht De Oostduitse minister van buitenlandse zaken Georg Dertinger, die lid was van de Oostduitse Christelijk-democratische party, is Donderdag door de staatsveiligheidspolitie in arrest gesteld. Hy werd minister van buiten landse zaken in September 1949 en werkte mee aan de stichting van de Oostduitse volksrepubliek in October 1949. Hem viel een hoge Poolse on derscheiding toe, omdat hij meewerlcte aan het afsluiten van de overeen komst vvaarby de Oder-Neisse-grens tussen Polen en Oost-Duitsiand werd erkend. Dertinger is het tweede „burger lijke" lid van de Oostduitse regering, dat weggezuiverd wordt. Eerste slachtoffer was dr. K. Hamann, mi nister van bevoorrading en voorzit ter van de liberale partij. Politieke waarnemers delen mede, dat de werkelijke leider van het de partement van buitenlandse zaken in Oostduitsland de socialist Anton Ac- kermann was en dat Dertinger slechts als .ithangbord" dienst deed. Hij was lange tijd journalist. In 1935 verboden de Nazi's hem nog lan ger voor de provinciale bladen te wer- ken, omdat hij activiteit tegen hun regime ontplooide. Na de oorlog werd hri' secretaris-generaal van de nieuw opgerichte Christelijk-democratische partij. In West-Berlijn meent men, dat Dertinger nauwe betrekkingen onder hield met de vroegere Tsjechische ambassadeur in Oost-Berlijn, Fischl, die onlangs bij de Praagse processen ter dood veroordeeld werd en is ge- executeerd. Een West-Berlynse advocaat, Eber- hard Plevve, die kort geleden door de Oostduitse veiligheidsdienst werd ge- Er is nergens een juichtoon aange heven bij de geboorte, op een de zer winterse Januaridagen, van Nederlands jongste politieke partij: üe heropgerichte Vrijzinnig Democra tische Bond. En er is ook geen reden daartoe. De V.D.B. moet de wijk plaats worden van al diegenen, die de Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie te rechts en de Partij van de Ar beid te links vinden. Hoe kan een der gelijke partij toekomst hebben? Het aantal dergenen, die voor het lid maatschap in aanmerking konien, is immers te klein Vandaar de opvallende stilte rond om deze geboorte. Er zijn natuurlijk meer redenen, waarom deze partij geen grote toe komst voorspeld kan worden. Waar wil zij haar lijsttrekkers van daan halen Toen onze grote politie-, ke partijen zich moesten instellen op 150 Kamerleden, inplaats van hon derd, heeft men in alle hoeken en ga ten moeten zoeken naar candidaten. Iedereen, van wie in de kleine partij kring maar iets goeds te zeggen viel, kwam in aanmerking. Br zaten can didaten bij, van wie men zich afvroeg, of zij nu uitgerekend geacht mochten worden waardig te zijn het. Neder landse volk te representeren Waar wil de V.D.B. nu eensklaps de figuren vandaan halep, die een deel der kiezers warm moeten doen lopen voor deze nieuwe partij? Toch verdient de heroprichting van de V.D.B. de aandacht, omdat zij een nieuwe uiting is van de alom heersende ontevredenheid van de kie zers over de politieke partijen. Naar twee zijden doet de heropge richte V.D.B. afbreuk aan bestaande partijen: naar de kant van de P.v.d. A, en naar de kant van de V.V.D. Is inderdaad niet de V.V.D. meer dan oorspronkelijk de bedoeling was, af gedreven naar de rechts-radicale kant? En is op haar beurt de Partij van de Arbeid niet op weg een copie van de S.D.A.P. te worden? Terwjjl zij toch het politieke tehuis wilde zijn voor alle werkers? Wordt door dit alles niet gedemon streerd, dat er z-ich in Nederland een wijziging voltrekt in de politieke standpunten en opvattingen, waar door, althans ten dele, de heroprich ting van de V.D.B. toch gemotiveerd wordt Over zich wijzigende politieke opvattingen gesproken: het meest opvallend is die veran dering bij de Rooms-Katholieken. Na de oorlog werd de plaats van de R. Katholieke Staatspartij vervangen door de Katholieke Volkspartij. De naam duidde in een bepaalde richting, wees op een verschuiving naar links. De samenwerking met de P.v.d.A. deed hetzelfde. De K.V.P. zou iets an ders zijn, dan de R.K.S.P. Thans gaan er stemmen op, dat aan deze „vernieuwingslegende'r een ein de wordt gemaakt. De K.V.P. is de rechtstreekse voortzetting van de R. K. Staatspartij. In bepaalde r.k. bla den wordt het samengaan met de P.v.d.A. reeds verontschuldigd en be= toogd, dat in ieder geval de Staats partij nooit met de P.v.d.A. in zee ging Men zou zo zeggen, dat de kansen voor een herstel der oude coalitie niet gek liggen, als er eens een crisis uit zou breken. Maar dan is het toch de vraag, of de Katholieke arbeiders niet zullen rebelleren Hoe het zij, beweging is erl arresteerd, zou belangryke gegevens over de politiek van Oostduitsland en Sowjet-Rusland van Dertinger heb ben gekregen en deze zonder dat Dertinger net wist aan Britse ge heime agenten in handen hebben ge speeld. Sindsdien werd Dertinger ge schaduwd door de geheime politie. NOG MEER ARRESTATIES? Ee. jaar geleden onderhield Dër- tingei nog relaties met de Christelijk» democratische Unie in West-Berlijn. Men verwacht nog meer arrestaties in Oostduitse Christelijk-democrati sche kringen. Naar verluidt zou ook Keilson, voormalig perschef van Der tinger, zyn gearresteerd, alsmede een zestal Joodse functionarissen van het ministerie. Dertinger is 50 jaar. Zijn politieke vrienden in West-Berlijn vrezen, dat hij, evenals destijds de minister van buitenlandse zaken Clementis in Volgens een diplomatieke redacteur van A.F.P. beschouwt men te Parys de arrestaties van Dertinger als een teken, dat de Sovvjetrussische diplo matie haar politiek van hereniging van Duitsland heeft opgegeven. Der tinger is immers voorstander van die hereniging geweest en van het afzien van het gebied achter de Oder-N~' lijn. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft Vrijdag de mening uitgesproken, dat de Sowjet-Unie Oost-Duitsiand weldra „de volledige status van een satelliet" zou kunnen verlenen door een vredesverdrag er mee te sluiten. Er was een duidelijke aanwijzing, dat Moskou zijn greep op de Russi sche zone verstevigde en de hoop had laten varen om Duitsland op zyn eigen voorwaarden te herenigen. Dit zou het antwoord zijn van de voorge nomen aansluiting van West-Duits- Iand bij het Westen, aldus dè woord voerder. Schiedammers voor f 15.000 opgelicht De Schiedamse recherche heeft een 43-jarige Rotterdammer aangehouden, die er van wordt verdacht een aantal personen te Schiedam voor f 15.000 te hebben opgelicht. Hij gaf voor grote zaken te kunnen doen en flinke winsten te kunnen be halen. Het geld gebruikte hij te eigen bate. LEGEROFFICIEREN GEARRESTEERD Alle politieke partijen in Egypte'verboden Volgens een uitzending van radio- Cairo heeft generaal Naguib alle po litieke partyen ontbonden en gelast, dat de partijfondsen gèconfiskeerd worden. Voorts wordt gemeld, dat 25 leger officieren gearresteerd zijn. Naar A.F.P. uit Caïro meldt is een en ander in een officieel communiqué bekend gemaakt. Kruiser „De Ruyter" in September bij de vloot In tegenstèlling met andersluidende berichten zal de kruiser „De Ruyter", die by Wilton-Fyenoord in aanbouw is, pas in September a.s. voorgoed in de vaart komen. Wel zullen er vermoe delijk de volgende maand enkele proef tochten mee op de Noordzee worden gemaakt. Men neemt bij Wilton-Fijenoord aan, dat de kruiser in September geheel ge reed zal zijn en hoopt dan op het be zoek van H. M. de Koningin in verband met de officiële overdracht aan de Koninklijke Marine. Hiermee zou dan het aangekondigde koninklijke bezoek aan de stad samen kunnen vallen. Aanhoudend zacht winterweer (Van onze weerkundige medewerker) Vrijdag kwam de temperatuur jok in Vlissingen tot boven het vriespunt, nadat er in de voor afgaande avond enige motregen was gevallen bij temperaturen onder het vriespunt. Gisteren werd de vorst nog verder naar het Zuiden teruggedreven en kwam alleen in Zuid-Limburg nog lichte vorst voor. Mede door het hoge drukgebied in de ho gere luchtlagen boven Zuid-En- geland, trekken de volgende de pressies ver len Noorden over IJsland voorbij. Ons land zal de komende drie dagen in de vrij zachte lucht stroom blijven liggen, zodat de lichte dooi en temperaturen van 3 a 5 graden Celsius boven het vriespunt, de eerste dagen zul len aanhouden. De kans op mist zal tijdens dit weekend ook in Zeeland vrij groot blijven, bij overigens rustig weer en een kleine kans op enige motregen. In Zuid-Frankrijk en Duits land komt plaatselijk nog 8 tot 12 graden vorst voor, maar ook daar dringt de zachtere lucht van de Oceaan langzaam doo) Bonn beslist Dinsdag Het Westduitse kabinet zal Dinsdag a.s. beslissen of de naar Duitsland ge vluchte Nederlandse gevangenen zul len worden uitgeleverd dan wel uit gewezen, zo heeft een regeringswoord voerder meegedeeld. Volgens een Reuterbericht uit Cy prus deden voor de mededeling gè- ruchten de ronde, dat Mohamèd Fóead Serag el Din, een vroegere secretaris generaal van de Wafd, tezamen met prins Abbas Halim een staatsgreep had uitgevoerd. Foead Galai, de Egyptische minister van voorlichting, heeft voor de radio medegedeeld, dat er een complot was ontdekt dat gericht was op de omver werping van Naguibs regering. Generaal Naguib heeft een Inter regnum (tussenregering) van drie jaar gevestigd. Deze periode zou be stemd zijn „teneinde het democrati sche stelsel in Egypte te consolideren". Drie jaar voor man, die Joodse vrouw bedroog Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 32-jarige Amsterdamse machinist H. van A. terzake van oplichting ver oordeeld tot drie jaar gevangenis straf, met aftrek van de preventieve hechtenis. De machinist had de Jood se vrouw Elisa B. Greiner voorge spiegeld, dat hij haar echtgenoot, wiens overlijden niet vast stond, en die in een Russisch kamp zou verblij ven, vry zou kunnen krijgen voor 3000 gulden. Georg Dertinger voor een kaart, op de Oder Neisse-lyn staat aangegeven. Voor namelijk door zijn toedoen kwam eind 1950 de overeen komst tot stand, waarbij Duits ge bied van ruim hon derd duizend vier kante kilometer Polen werd toege- wezen. Dit accoord wordt door het Westen niet er kend. Minister Mansholt dringt aan op landbouwgemeenschap In een te Bonn gehouden perscon ferentie heeft minister S. L. Mans- holt aangedrongen op spoedige ver wezenlijking van de plannen inzake oprichting van een Europese land bouwgemeenschap. „WU hebben geen tyd te verliezen", zo verklaarde hy. De minister heeft de plannen tij dens een tweedaags bezoek aan de Westduitse hoofdstad bespro ken met de bondskanselier, dr. K. Adenauer, en de Westduitse minister van landbouw, W. Niklas. Hij deelde mede tijdens de besprekingen, welke hij onlangs in Denemarken heeft ge voerd, de indruk te hebben gekregen, dat de Denen, die aanvankelijk de neiging hadden een afzijdige houding aan te nemen, er thans "meer voor beginnen te voelen de plannen voor een landbouwgemeenschap te steu nen. S.S.-sergeant verwerpt allo veranfwnorioltilfheij De gruwelen in Oradour In het Vrijdag te Bordeaux voortge zette proces tegen zeven Duitsers en veertien Elzassers inzake de massa moord op 642 inwoners van het dorpje Oradour in Juni 1944, moest zich ver antwoorden de voormalige sergeant- majoor van de Duitse S.S.. Karl Lenz. Lenz is de hoogste in rang onder de thans terecht staande beklaagden. Hij wierp alle verantwoordelijkheid voor de gepleegde gruweldaden van zich en zeide er niet bij tegenwoor dig te zijn geweest, hetgeen de rech ter bijtend deed opmerken: „U was er zeker als toerist aanwezig, niet?" De voorzitter van de rechtbank merkte op. dat sergeant Boos (een der twee vrijwillig bij de S.S. in dienst getreden Elzassers) had verklaard, dat Lenz, het bevel voerde over een execu tie-peloton. Lenz had eerder toegege ven na de schietpartij een blik te heb ben geworpen op de in een schuur ge brachte lijken. „Ik zag er twintig", verklaarde hij, toen hem dit in herin nering werd gebracht. Hij bleef ech ter ontkennen aan de moordpartij in de kerk te hebben deelgenomen, waar de bijeengedreven vrouwen en kinde ren werden gedood of gewond, waar na het gebouw in brand werd gesto ken. Vijf inbrekers in (retryenen De politie te Rotterdam heeft vijf inbrekers gearresteerd, die zich sinds Februari '1952 schuldig hebben ge maakt aan tal van diefstallen. Een werkloze vertegenwoordiger, de 44-jarige J. M. K., bracht de zaak aan het rollen, tezamen met de 51-iarige los-werkman A. de M. Het program ma van het vijftal vermeldt om. dief- stellen van gordijnstof ter waarde van f 1000.herenkleding ad f 4400,—, f 450.aan lasgereedschap, f 1250. aan zeven nieuwe autobanden, f 5000 aan bougies, verlichtingskabel e.d. en een filmtoestel ad f 400.Nadat een Rotterdams winkelier voor bijna f 2000.aan goederen miste, werd een onderzoek ingesteld, dat de man nen noodlottig werd.. Een gedeelte van het gestolene werd achterhaald. On der de gearresteerden bevinden zich verder nog de 40-jarige vrtegenwoor- diger J. C. van S., de 46-jarige haven arbeider R. C. M. B. en de 46-jarige los-werkman A. van B. GEMEENSCHAPPELIJKE MARKT Wel voor erts per 10 Februari a.s. De voorzitter van het Hoge Gezags orgaan, Jean Monnet, heeft Vry dag in de bijeenkomst van de raad van mi nisters der gemeenschap een uiteen zetting gegeven over de prijzenpolitiek voor de gemeenschappelijke markt voor steenkool, erts en schroot, die op 10 Februari a.s- tot stand komt. Hij stelde voorop, dat naar de geest van het verdrag men zo snel mogelyk tot een vrije markt moet geraken, doch dat voorlopig overgangsmaatregelen onvermydelijk zijn wil men zich niet voor onoverkomenlijke moeiiykheden gesteld zien. Tweede jachtvliegschool voor de luchtmacht De luchtmacht heeft een tweede jachtvliegschool opgericht. Deze schoot is gevestigd op de vliegbasis Volkel en zal speciaal gewijd zijn aan de opleiding voor tactisch jachtvlie- ger. Zoals bekend, worden in Neder land de Thunderjet-straaljager ge bruikt voor de tactische luchtmacht en in dit verband zal de opleiding dan ook op dit vliegtuigtype geschieden. Als officiële oprichtingsdatum van de school is 1 December 1952 vastge steld. Jachtvliegschool nr. 1 is gevestigd op het vliegveld Twenthe. Hier ge schiedt de opleiding op Meteors. „Unitas" wist Ierse haven te bereiken Dek lag ter hoogte van de zeespiegel De kustvaarder „Unitas", die, zoals gemeld, op de Ierse zee in moeilijk heden verkeerde, is op een klip gelo pen en bijna gezonken. Toen de Britse torpedobootjager „Greole" de „Unitas" bereikte maakte de bemanning juist aanstalten het vaartuig te verlaten. De .Unitas" heeft met behulp van de „Greole" de Ierse haven Derry weten- te bereiken, maar bij aankomst lag het dek ter hoogte van de zeespiegel. Een groot deel van de lading zout en soda, die de „Unitas" inhad, is door het zeewater bedorven. MAG DE FISCUS ER VAN PROFITEREN Gezondheidsdiensten bereiden maatregelen op grote schaal voor Sinds ongeveer een half jaar geleden het voorschrift werd uitgevaardigd dat, ter bescherming van onze export, in stallen waar mond- en klauw» zeer wordt geconstateerd, de gehele veestapel van de betrokken eigenaar moet worden afgeslacht, is ook onder de Zeeuwse rundveehouders een ze kere ongerustheid ontstaan. Een vyftiental bedryven met ca. 180 stuks rundvee is tot dusver door deze maatregel getroffen en gedupeerd. In de laatste weken valt met name in Zeeuwsch-Vlaanderen en Walche ren een merkbare toename te constateren, hetgeen moet worden toege schreven aan het afnemen van de immuniteit van de begin 1952 ingeënte dieren. Anderzijds is het voor de veehouders een min of meer geruststel lend feit, dat in de meeste gevallen van mond- en klauwzeer welke in Zee land werden geconstateerd, die dieren niet of onvoldoende ingeënt waren. Daarnaast schijnt de aankoop van nieuw vee van buiten de provincie hier en daar ook wel een rol te hebben gespeeld. Van bepaalde haarden in Zeeland kan niet zozeer worden gesproken, hoewel Zeeuwsch-Vlaanderen met zes en Walcheren met vyf gevallen voor op gaan. Daarnaast waren er twee besmette bedryven in Oost-Zuid Be veland en twee in Zierikzee. Hoewel het af te slachten vee ge taxeerd wordt op gebruikswaarde, waarbij voor de aangetaste dieren een vergoeding van 90 en voor de ge zonde dieren 100 wordt uitbetaald, betelcent deze rigoureuze maatregel voor de betrokkenen toch een groot financieel nadeel. Zy ontvangen im mers geen bedrijfsschade-vergoeding, door veehouders, die regel matig him dieren hebben laten inen- tén en dus gedaan hebben wat moge lijk was, als een onbillijkheid wordt gevoeld, DE FISCUS. Bovendien is het niet onmogelijk, dat zij nog voor onaangename verras singen van de fiscus komen te staan. De koeien staan, voor een bepaald bedrag op de balans genoteerd, welk bedrag echter meestal lager is dan de taxatiewaarde. Wanneer de gedupeer de boer zyn vergoeding ontvangt en daarvoor nieuw vee aanschaft, is het gevaar niet denkbeeldig, dat het ver schil tussen taxatiewaarde en ba- lanswaarde voor de belasting als winst wordt beschouwd. Vooral voor een groot veebeslag, dat werd afge slacht, kan het met de geldende pro gressie in de belastingheffing, een hoog bedrag worden, dat als belas ting moet worden betaald. Daar de gedupeerde veehouder in het alge meen belang verplicht wordt ook zyn gezonde dieren te doen afslachten, zou het alleszins billijk zijn, wanneer het verschil tussen balans- en taxa tiewaarde niet als winst wordt aan gerekend. Voor de landbouworganisa ties ligt hier ongetwijfeld een taak om deze kwestie met de belasting autoriteiten op te nemen. MAATREGELEN OP GRO TE SCHAAL. Intussen worden ook vanwege de Gezondheidsdiensten maatregelen ge nomen om de bestryding van mond en klauwzeer op grote schaal ter hand te nemen. Men is bezig om dit voorjaar in georganiseerd verband inenting op vrijwillige basis uit te voeren. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dit te doen in aansluiting op het tbc-onderzoek, dus van Febru ari tot en met April. Daar het mond en klauwzeer thans vroeger optreedt en de immuniteit van ingegoten die ren minder is geworden, zijn de vee artsen in Zeeland reeds begin Janu ari hiermee begonnen. Uiteraard kun nen alle 80.000 stuks rundvee niet te- gelyk ingeënt worden, zodat zich thans nog nieuwe gevallen van mond en klauwzeer kunnen voordoen. (Vervolg op pag. 2). Wat het ijzererts betreft zyn de vooruitzichten voor een gemeenschap- pelyke markt het gunstigst, zo ver klaarde hij. Er zal slechts een kleine uitzondering gemaakt moeten worden voor de levering van erts door de Franse mynen aan Belgische afne mers. Voor de ertsen zull'en geen p: ij zen worden vastgesteld: Wat de steenkool betreft is de zaak ingewikkelder en men durft hier de prijzen niet vrij te laten. Op 2 Februari zullen definitieve voorstellen gereed zijn. Mormeet kon echter wel reeds zeggen, dat er een prijsregeling zou komen en de pryzen per kolenbekken zullen worden vast gesteld. De raad van ministers en het Hoge Gezagsorgaan kwamen tot de conclu sie, dat de kolen- en staalgemeenschap met de door niet-aangesloten landen geformuleerde wensen geen rekening kan houden. Twee mensen door gasverstikking overleden Vrijdagmorgen is men in de Hey- sterbachstraat te Dordrecht tot de trieste ontdekking gekomen dat de heer F. v. d. B., 59 jaar, rijksambte naar en zijn 55-jarige echtgenote door gasverstikking om het leven zyn ge komen. Het stoffelijk overschot van de man lag in de gang van de woning, dat van de vrouw in een kamer op ae bovenverdieping. Men vermoedt dat de heer Van d- B. gaslucht heeft waargenomen en nog maatregelen heeft willen nemen. Het ongeval is ontstaan door een breuk in de gasleiding. KORTE PREDiCATlE HOE IS UW NAAM? En Hij zeide tot hem: Hoe is uw naam?" En hij zeide: „Ja kob". Genesis 32 27. Het is een wonderlijke vraag, die door de Engel des Verbonds gericht wordt tot de aartsvader aan de beek Jabbok: ,Jioe is uw naam?" Naar Jakobs naam wordt gevraagd, opdat de patriarch een open oog zal hebben voor hetgeen hij persoonlijk is. Jakob betekent kiellichter, bedrieger. Van nature had hij geen recht op Ka naan, want hij was de eerstgeborene niet. Met bedrog had hij de zegen van zijn vader Izaak verkregen. Het was slechts Gods genade, diè hem de erfenis schonk en hem maakte tot stamvader van de Messias. Als hij op het punt staat Kanaan binnen te treden, dan klinkt hem tegen: Hoe is uw naam? Maar ziet, o wonder van Gods genade, als de aartsvader dan met gebogen hoefd uitroept„mijn naam is Jakob, een bedrieger, ee,. zondaar", dan wordt hem na veel worsteling en strijd, gebro ken in eigen kracht een nieuwe naam gegeven, de naam van Israël, strijder, ja overwinnaar Gods. Waarde lezer (es): Hoe is üw naam? Daarmede bedoelen wij niet de naam, die gij hebt bij de mensen. Gij kunt bij de mensen een goede of een slechte naam hebben. Men kent echter uw ver borgen leven niet. Wat kan de ene mens zich. nog in de ander vergissen! Wat kan men ook zich zelf nog bedriegen voor de eeuwigheid! Maar nu komt God tot U in de Zoon Zijner liefde, de Engel des Heren, Die als Jezus Christus op aarde is geboren en Hij vraagt U met dringende stem: „Hoe is uw naam?" En als gij nu waarlijk uzelve kent en eerlijk antwoordt, dan zult gij zeggen: „mijn naam is zondaar". Dan zult gij de Here uw zonden belijden en bidden om genade. En als gij dan oprecht moet er kennen, met waarachtig berouw, ik heb van mijzelve geen recht op de eeuwige erfenis, dan wil de Here' U geven de witte keursteen der vrijspraak, waarop die nieuwe naam geschreven staat, die niemand kent, dan die hem ontvangt. Door Christus' verdiensten zullen wij gerechtvaardigd uit het geloof, strijders ja overwinnaars Gods kunnen worden, die eens het hemelse Kanaan zullen be er ven. Stavenisse, G. Enkelaar. WE ING WIND. Op vele plaatsen mist, overigens droog weer met hier en daar opkla ringen. Weinig wind en lichte dooL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1