NIEUWS UIT ZEELAND Zutin Ziipe Agenda Sport en wedstrijden WALCHEREN VRIJDAG 16 JANUARI 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Ir. W. van Wienen mocht de „Faustus" niet lichten Plannen voor berging van Noors vrachtschip uit Scheldemond De Nederlandse berger, ir. W. van Wienen, die zoals bekend met behulp van lucht het halve wrak van de En gelse tanker „War Diwan" uit de Wielingen lichtte, heeft kort geleden aan de Rijkswaterstaat aangeboden om volgens dezelfde methode het wrak van de voor de monding van de Nieu we Waterweg gezonken „Faustus" te lichten. Van het departement van wa terstaat heeft ir. Van Wienen echter thans het bericht ontvangen, dat men van zijn aanbieding geen gebruik wenst te maken, aangezien een ber ging op deze wijze vrij lang duurt en wellicht het scheepvaartverkeer van en naar Rotterdam ernstig zou stag- nerer Men is begonnen met pogingen het wrak nog verder in de bodem te doen verzinken. Naar verder vernomen wordt, is de berger thans bezig met het treffen van voorbereidingen om een twee jaai geleden in de Scheldemond gezonken Noorse vrachtboot eveneens met lucht te lichten. Toeristen mogen vuurtoren te Westkapelle beklimmen Naar wij vernemen heeft het Loods wezen besloten de vuurtoren te West kapelle gedurende de zomermaanden weer toegankelijk te stellen voor het publiek, dat daardoor een prachtig uitzicht over Walcheren, de Wester- Schelde en de zee kan verkrijgen. Dit besluit is m Westkapelle met vreugde begroet, omdat men de openstelling van de vuurtoren een grote toeristen attractie acht. Vlissingen K.A.V. BIJEEN. Woensdag hield dé afdeling Vlissin gen van de Katholieke Arbeiders Vrouwen een drukbezochte jaarver gadering. De voorzitster, mevr. Pen HackenDe Vries, opende de bijeen komst, wenste de leden een gelukkig nieuwjaar en gaf het woord aan mej Stringa, presidente van het diocees. Deze sprak over de noodzakelijkheid tot het organiseren van de vrouwelij ke jeugd, ook in Vlissingen. Verder hield zij een causerie over de pro paganda voor de vrede. Ieder mens moest met zichzelf beginnen, om zo doende de gehele maatschappij te her vormen aldus spr. Verder behandelde 'zij de wederopbouw en aankleding van nieuwe kerken. Na de pauze volgden de diverse jaarverslagen. Tot voorzitster werd bij acclamatie herkozen mevr. Ten HackenDe Vries. Verder werden nog plannen be sproken voor de Vastenavondviering. Na enkele declamaties volgde slui ting. GEEN SCHAATSPRET OP DE KOM. Zoals wij reeds meldden, werd in Vlissingen, ondanks het feit dat het ijs nog niet was vrijgegeven, Woens dag reeds geschaatst op de Spuiltom. Donderdag heeft de politie hier echter waarschuwingsborden geplaatst en waaghalzen, die het er toch maai- op wilden wagen, van het ijs verwijderd En nu is er van schaatsen op de Kom natuurlijk helemaal geen sprake meer. Het ijs is hier in het algemeen beslist niet betrouwbaar. JAARVERGADERING „MARATHON". De sportvereniging „Marathon" te Vlissingen hield Woensdagavond in „Concordia" de algemene jaarverga dering. De voorzitter, de heer F. Nae- rebout, sprak in zijn openingswoord zijn waardering uit voor hetgeen m 1952 was bereikt en dankte de be- stuurs- en commissieleden voor de sa menwerking. Het bestuur werd als volgt samengesteld: F. Naerebout, voorzitter, R. E. Termeulen, secrota ns, G. H. Termeulen, penningmeester. J. Grool en W. de Lege, leden. De T.C. voor de athletiek bestaat nu uitF. A. Kolijn, voorzitter, G. Termeulen, se cretaris, G. W. Dobbelaere, G. Groen, H. van Berkel. leden. De handbalcom missie vormen P. G. van Dr'uenen. voorzitter. R. E. Termeulen, secreta ris, D. P. Weststrate, A. J. Dingeman- se, J. J. van Reems, leden. De T.C. volleybal ziet er als volgt uit: J. Spruyt, secretaris, P. J. Kambier en H Verhey, leden. In de orgaancommissie hebben zitting R. E. Termeulen, A. J. Smeerdijk, A. J. Dingemanse, J. J. van Reems en J. M. Plevier. Vervolgens werd het athletiekpro- gramma vastgesteld. Daarop komen voor de loop „Dwars door Vlissingen" op 11 April, internationale wedstrijden te Schoondijke op 14 Juni, dp 25-km loop te Schoondijke op 9 Augustus en de Boulevardloop op 13 September. Getracht zal worden binnenkort een® jeugdhandbaltoumooi te organiseren in Vlissingen. De door de afdeling Zeeland van het N.H.V. georganiseer de scheidsrechterscursus kon men niet geslaagd noemen, maai' getracht zal worden hierin verbetering te brengen. In zijn slotwoord spoorde de heer Naerebout allen aan om ook dit jaar weer de beste krachten te geven voor de vereniging en vroeg vooral de ou deren mee te helpen om de jongeren, die ontspanning te geven, welke zjj zelf hebben genoten. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Diplomatie Cou rier", (14 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het complot van Cripple Creek" (14 j.), 8 uur; Museum: Leonardo da Vinei- tentoonstelling, 9—12 en 2—5 uur; Het Paradijs: Leden verg. Sociëteit „Vlis singen", 8.30 uur. Morgen Alhambra: Als vandaag, 7 en ■9'uur; Luxor:-Als vandaag, 7 en 9 uur; Scheldekwartier: Uitv. als vo rige week, 8 uur; Unitas: Filmavond Zeevaartschool, 8 uur; Concertge bouw: Uitv. buurtver. Tuinstad, 8 u. Zondag: Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Hotel Royal: Bijeenkomst Hu manistisch Verbond. 10.30 uur; Con certgebouw: Jubileumviering R.K. Metaalbewerkers, 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „High Noon" („Klok slag 12"), (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Vom Teufel gejagt", (18 jr.), 8 uur. Morgen Electro en Schouwburg: als vandaag: Concert- en Gehoorzaal: P. D.H.V. „De Telegraaf", filmvertoning „Snelle wieken" t.b.v. „Zonneveld". 8 uur. Zondag Electro: 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: 2.30 en 8 uur; zelfde programma's als vandaag. Middelburg AQUARIUM VERENIGING EN „HERREZEN MIDDELBURG". De Aquariumvereniging „Barbus Conehonius" heeft besloten dit jaar geen tentoonstelling te houden. Wel heeft het bestuur echter in principe overwogen om medewerking te verle nen aan de festiviteiten, die deze zo mer in Middelburg zullen worden ge houden. Het zal stappen ondernemen, zodra hierover rheer bekend ls, aldus werd medegedeeld in de algemene jaarvergadering, welke in „De Vriendschap" werd gehouden. In zijn openingswoord dankte de voorzitter alle medewerkers, cüe er in het afgelopen jaar voor hebben ge zorgd, dat de vereniging een vooraan staande plaats is gaan innemen. De jaarverslagen werden accoord bevon den en de penningmeester werd dé charge verleend. 'Ook de begroting voor 1953 werd met algemene stem men goedgekeurd. De aftredende be stuursleden, de heren P. Dingemanse, voorzitter, M. Minderhoud, secreta ris en C. J. But, eerste algemeen be stuurslid, werden bij acclamatie her kozen. De vergadering besloot in 1953 weer een huiskeuring te houden. Na de pauze steeg de gezelligheid ten top dank zij een wedstrijd in hersen gymnastiek. Door het architectenbureau irs. Rot huizen en 't Hooft te Middelburg werd Donderdag aldaar in het openbaar aanbesteed, het maken van een nieu we kap met dakbedekking op de Tech nische School te Middelburg. De in schrijvingen luidden: J. Geschiere, Middelburg, f ,66.200, S. A. Versluys, Middelburg, f 67.600; A. Blankenburgh. Nieuwd., f67.790; Fa. de Rijk en van Belzen, Middelburg, f 68-100; Fa. Proper, Oegstgeest, f 68.300; Fa. Dekker, Middelburg, f 68.600; K. J. van Loo, Middelburg, f 69.200. GEVONDEN VOORWERPEN. De commissaris van politie tet Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 7 tot en met 13 Januari aan zijn bu reau als gevonden zijn aangegeven de volgende voorwerpx welke aldaar zijn te rug te verkrijgen: diverse wanten en handschoenen, huis- en andere sleutels, portemonnaie's met en zonder inhoud, muts, kiriderdas, sluiting van beugeltag, 2 vulpennen, bruine alpinomuts, doos kleurpotloden, negatieven, ceintuur, alpi nomuts, zakdoek en Lipssleutel. Bij particulieren zijn de volgende voor werpen in bewaring (adressen bureau van politie): blauwe kinderwant en boekje; stofbril; paar wollen wanten; Frans woordenboekje; snoer imitatieparels; nik kelen polshorloge; zwarte hond; paar bruine glacé handschoenen; étui met vul pen; poes; kinderportemonnaie; lederen dameswant; blauwe glacé dameshand schoen, cheque; 2 muntbiljetten van f 1; witte haarstrik; militaire want; schroe vendraaier; gele want; paar gestreepte wanten; gebreide muts. FILMS IN ZEELAND High Noon, ballade van de eenzaamheid Juist voordat de vertoningenreeks in Electro te Middelburg begon, werd Stanley Kramers productie High Noon (Klokslag 12) door. de New Yorltse filmcritici uitgeroepen als de beste film van het jaar. Een onder scheiding. die (o.i. terecht) ten deel valt aan een cowboyfilm, ja, inder daad! Maar dan ook een Western van uitzonderlijk niveau. „High Noon'! is de ballade van de eenzaamheid. De eenzaamheid van de man, die, als een zekere dood hem wacht uit de revolvers van vier moor denaars, door iedereen, ja, zelfs tijde lijk door het mei3je, dat hy sinds 'een half uur zijn vrouw kan noemen, in de steek wordt gelaten, terwijl hy toch de personificatie van het recht is. De man, die doodsbang is en diep onge lukkig en daarbij toch ook op het be slissende moment weer volledig zeker van zich zelf. „High Noon" is een Western, waar in gevechten en schietpartijen niet ontbreken. Maar Kramer en regisseur Fred Zinneman en vooral ook Cary Cooper, die wij nimmer beter hebben zien acteren, terzijde gestaan door een perfecte ,,cast", maakten een waar lijk grote film, met een prachtige sfeertekening, een indrukwekkende karakterontleding, een grote psycho logische diepgang en feilloos camera werk. Evenals in „The third man", vervult de muziek, uitsluitend be staande uit een in steeds wisselend tempo gespeeld en gezongen, obsede- rend-monotoon lied, een zeer actieve functie. Wy voor ons durven het aan „High Noon" met die rolprent van Or son Welles op één lijn te stellen. In de Donderdagavondvoorstellln- gen brachten de bioscopen twee bijzon dere films, die wy reeds eerder be spraken en prezen: Stanley Kramers „Mannen", het epos over de oorlogs- verlamden In Alhambra, Vlissingen en de serieuze Duitse probleemflim ,Nachtwaché" in Electro, Middelburg. Kringvergadering „Ned. Trekpaard" te Middelburg De kring Walcheren van „Het Ne derlandse Trekpaard" hield Donder dagmiddag in „De Vriendschap" te Middelburg een algemene ledenverga dering onder voorzitterschap van de heer Iz. de Buck. De voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer Lens hoek, woonde deze samenkomst by. Als candidaten voor het hoofdbe stuur werden aangewezen de heren Lenshoek en De Buck, dit in ver band met het periodiek aftreden van de heer Lenshoek. De candidatuur voor de functie van plaatsvervangend hoofdbestuurslid luidde: 1. de heer Iz. de Buck uit Grijpskerke, 2. de heer Iz. van Maldeghem uit Kortgene. By acclamatie werden de heren P. Schee- IeDé Putter uit Kapelle-Biezelin- ge en A. WisseVogelaar uit Middel burg als afgevaardigden naar de al gemene vergadering herkozen. De voordracht voor lid van de financiële commissie luidt: 1. P. ScheeleDe Putter, 2. L. J. Boone, Nieuw- en St. Joosland. Naar de op 23 Januari te Goes te houden afdelingsvergadering werden afgevaardigd de heren L. J. Boone en T. A. Nieuwenhuijzen te Nieuw- en St. Joosland, A. Wisse Vogelaar te Middelburg en J. de Visscher te Domburg. Het vooi'stel om de merriepremie- keuringen te combineren met de veu lenkeuringen, werd aangehouden. Aangedrongen werd op de benoeming van een voorzitter der landelijke ver eniging; deze functie is thans nog vacant. Met algemene instemming werd besloten de oud-vice-voorzitter van de afdeling, de heer P. A. Stal- laert uit Kloosterzande, te benoemen tot erelid van de afdeling Zeeland. Burgemeester Lippens herbenoemd te Knokke. De heer Léon Lippens is voor de trjd van zes jaar herbenoemd als burgemeester van Knokke. Zoals be kend is de heer Lippens een der voor vechters voor het behoud van het Zwin. Ln Knokke is men met de her benoeming van de burgemeester zeer ingenomen en men acht de bloei van Knokke als badplaats in de komen de jaren onder zijn leiding verzekerd. Koninklijke onderscheiding bij veertig jarig jubileum Bij Kon. besluit van 23 December j.l. is verleend de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nasau, aan de heer H. C Berrevoets te Zierikzee, bedrijfsleider van net fruitteelt- en landbouwbedrijf van de heer P. M. Panny. De heer Berrevoets was 40 jaar op dit bedrijf werkzaam Donderdagmorgen werd deze onder scheiding door de burgemeester ten huize van de heer Panny uitgereikt. De loop der bevolking WESTKAPELLE. Het zielental van de gemeente Westkapelle nam in het afgelopen jaar toe met 26. Op 31 December 1951 bedroeg het aantal ingezetenen 2277 (1162 m. en 1115 vi'.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 52 (23 m. en 29 vr.) en door vestiging met 42 (17 m. en 25 vr.); het verminderde door overlijden met 22 (15 m. en 7 vr.) en door vertrek met 46 (23 m. en 23 vr.) Op 31 December 1952 bedroeg het inwonertal dus 2303 (1164 m. en 1139 vr.). Er werden in 1952 16 huwelijken voltrokken. O.-EN W.-SOUBURG. Het zielental van de gemeente O.- en W.-Souburg nam in 't afgelopen jaar toe met 81. Op 31 December 1951 be droeg het aantal ingezetenen 6098 (3051 m. en 3047 vr.). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 139 (68 m. en 71 vr.) en door vestiging met 356 (180 m. en 176 vr.); het vermin derde door overlijden met 46 (20 m. en 26 vr.) en door vertrek met 368 (183 m. en 185 vr.). Op 31 December 1952 bedroeg het inwonertal dus 6179 (3096 m, en 3083 vr.). Er werden in 1952 62 huwelijken voltrokken; er werd 1 echtscheiding ingeschreven. Projectielen in boomgaard te Kloetinge Dp fruitkweker Joh. Hoogstrate en één van diens arbeiders zijn Woens dagmiddag tijdens werkzaamheden in de boomgaard van eerstgenoemde aan de Stelleweg te Kloetinge aan een groot gevaar ontsnapt Met de spade stootte men op een stuk ijzer, dat la ter een Duits projectiel bleek te zijn. Nog een tweede projectiel werd op dezelfde plaats gevonden. Beide projectielen bevatten nog ont plofbare stof De opruimingsdienst heeft ze onschadelijk gemaakt. Weinig belangstelling voor Kon. Wilhelminafonds in Hulst In de te Hulst gehouden jaarver gadering van het Koningin Wilhelmi- na Fonds waren slechts 6 leden (met inbegrip van enkele bestuursleden) aanwezig. De voorzitter, mr. W. Seydlitz, trad af wegens drukke werkzaamheden en de sescretaris, de heer J. Jansen, om gezondheidsrede nen. Het bleek onmogelijk om leiden de functionarissen te vinden, zodat men besloot om te trachten een con tactpersoon te krijgen, die de taak van het huidig bestuur za) overne men. De afdeling Hulst telt momenteel ongeveer 80 leden, terwijl de op brengst van de jaarlijks gevoerde actie altijd zeer bevredigend geweest Belgisch motorschip liep vast en kwam weer vlot Het Belgische m. s. ,;Nellie" Ls gisteravond ter hoogte van de Vlis- singse Buitenhaven aan de grond ge lopen. De sleepboot „Maas" en het bergingsvaartuig „Bruinvis" slaagden er tegen elf uur in de „Nellie" vlot te brengen. De „Nellie" meet 492 br. reg. ton. Het schip was van Antwerpen op weg naar Oostende. De reis kon worden voortgezet. Veel belangstelling voor proefbedrijf „Scheldemonden". In het afgelopen jaar is de belang stelling zowel in binnen- als bui tenland voor het proefbedrijf „Schel demonden" te BruinLsse bijzonder groot geweest. Het bedrijf werd be zocht door circa 1500 geïnteresseer den, onder wie ongeveer 50 buitenlan ders. Naast Engelsen en Scandinavi- ers bezochten ook tal van Argentyn- se boeren de gebouwen en de proef velden om zich persoonlijk van de in richting en de resultaten op de hoog te te stellen. Naast de algemene belangstelling voor de chemische onkruidbestrijding trok vooral bij de buitenlanders het Nacrobrouw gerstproefveld sterk de aandacht. Verder werd vaak geïnfor meerd naar de resistentieproeven te gen voetziekte van de kleine groene erwt van het ras Rondo, naar de maisproefveldjes en de zaaitijdproe- ven van de gerst. Thans komen velen de inrichting van de gebouwen be zichtigen en inlichtingen vragen over de luchtkoeling in de bewaar- Èlaatsen en de resultaten daarvan. ie laatste tijd is men op het be- dryf bezig met een interessante mestproef, waarbij jong vee wordt opgefokt met de afval van erwten, mais en graan uit het eigen bedryl, zonder gebruik te maken van inge voerd veevoer. Regenval in Noord Zeeland aanzienlijk boven normaal. Blijkens opmetingen verricht op het proefbedrijf „Scheldemonden" te Bruinisse viel er gedurende het jaar 1952 in Noord Zeeland een hoeveel heid regen van 905,2 mm., hetgeen 205.2 mm. meer is dan het normaal gemiddelde van 700 mm. Een overzicht van de regenval ln de verschillende maanden van het af gelopen jaar ziet er als volgt uit: Ja nuari 78,3 (56); Februari 52.6 (39), Maart 60 (46); April 17,1 (47), Mei 26,8 (47); Juni 63,9 (55); Juli 120,7 (67); Augustus 62,3 (67); September 103.3 (66); October 106 (77); No vember 125,2 (70); December 89 (63). Dit overzicht toont aan, dat behoudens in April, welke maand abnormaal droog was, in bijna alle maanden van 1952 een grote hoeveel heid regen viel. VAN TOT Op 13 Januari en dat is wel héél vroeg kwam de lente in Nieuvvvliet. Op die dag werden name- lyk bij de heer A. J. Versluis al lam metjes geboren, hetgeen voor „Slnte Pier" een hele gebeurtenis was. Hoe wel het zo is, dat twee lammetjes, evenmin als de bekende zwaluw, in staat zijn om zo met z'n beidjes een nieuw seizoen in te luiden, weten de Nieuwvlietenaren nu in elk geval toch dat aan de organisatie van de lente in De Bilt al druk wordt ge werkt. En dat lijkt ons een hele ge ruststelling...... By de Rijkspolitie te Axel worden als gevonden voorwerpen in bewaring gehouden een herenpolshorloge, een kinderschaats en een hamer. Als het kind van de schaats nu maar niet de hamer in handen krygt, want dan vrezen wy het ergste voor het pols horloge Twee middagen heeft de jeugd van St. Ajmaiand vrij van school gekre gen om zich op de schaats te verma len. De jongeren hebben het dan ook niet „onder zich gelaten" en zijn warm van enthousiasme het koude ys opgetrokken In de bovenzaal van de „Oester- beurs" te Yerseke hield het plaatse lijke departement van het Nut zijn tweede bijeenkomst. Nadat de voor zitter een openingswoord had gespro ken, was het woord aan de voor drachtskunstenares Aafje Top, die ln deze omgeving nu eens niet over oes- sters sprak, maar voordroeg uit „De Dwerg" van P&r Lagerkvist. De voor dracht werd met grote aandacht ge volgd. De vrouwen van St. Jansteen zit ten er een beetje mee. Er is namelijk bekend geworden, dat in deze Zeeuwsch-Vlaamse gemeente de man nen gedurende het jaar 1952 9808 ba den namen in het badhuis en steekt het aantal door vrouwen genomen baden van 3644 hier wel een beetje ergschraaltjes bij at. Maar het kan natuurlijk ook zyn, dat in St. Jan de badkuip nog intensief wordt ge bruikt De vroede vaderen van St. Jan steen hebben een wijs besluit geno men en een aantal verkeersborden in de gemeente laten aanbrengen ten einde verkeersopstoppingen Ln de toe komst tegen te gaan. De borden zo verzekert men ons voorzien in een ernstige behoefte. Als de „St. Janners" er zich maar aan houden. KORT EN KLEIN. Te Eindhoven slaagden voor het examen costumtère de dames L. Huis man en M. Slimmen te Middelburg en N. de Visser te Souburg. Marktberichten VEILING TERNEUZEN. 15 Januari. Bloemkool B afw. 24, C afw. 12-18, Boerenkool 12-15, Kroten 11, Rode kool 7—11, Savoïje kool 6— 15, Witte kool 68, Peen 4—7, Prei 21-31, Knolselderij 12, idem p. stuk 1016, Spruiten 2037, uien, 2e, 8 - 9, Witlof le 57—60, idem 2e 51, Was- peen 47, Appelen: Bramley Seed ling keuken 8—9, Golden Dele. huish. grof 30, idem huish. 1 2331, Goud- reinet AA 28, A 25, huish. grof 22— 25, idem I 1680, idem II 7, keu Ken 1016, fabr. 68, Jonathan huish, I 223, Appelen 67. Peren: Gieser Wildeman fabr. 4, St. Remy keuken 8 9, fabr. 37. SCHAKEN Euwe remise tegen Donner Te Beverwijk werd het internatio naal Hoogoyentournooi voortgezet met de partijen uit de negende ronde. De uitslagen waren: Trott—Kramer, af- gebr.; Dr. EuweDonner Vt'A; FuesterBouwmeseter 10; O'Kelly de Galway—Toran V2—/2: Cortlever— Rossolimo 0—1; Van Scheltinga—Hei- denfeld, afgebr. De stand ria de negende ronde luidt; 1 Rossolimo 7 punten; 2 O'Kelly de Galway. 6 punten en 1 afgebr. partij, 3 Donner 5% pnt en 1 afgebr partij; 4 en 5 Toran en dr. Euwe, ieder ö'/a pnt., 6 Fuester 4M» pnt.: 7 Van Scheltinga 4 pnt en 2 afgebr. partijen; 8 Bouwmees ter 3'/2 pnt.; 9 Kramer 3 pnt en 3 af gebr. partijen; 10 Cortlever 2% pnt en 1 afgebr party; 11 en 12 Heidefeld en Trott, ieder 1 pnt en 1 afgebr. partij. KORFBAL JAARVERGADERING Z.KJB. UITGESTELD. De jaarvergadering van de Zeeuwse Kotfbalbond, welke a.s. Zaterdag in het Slót Ostende te Goes zou worden gehouden is om verschillende rede nen uitgesteld tot Zaterdag 24 Janu ari. ATHLfcYIEK JAARVERGADERING DISTRICT ZEELAND. De jaarlijkse algemene vergadering van het district Zeeland der K.N.A.U is voor dit jaar vastgesteld op 15 Fe bruari a.s. te Middelburg. VOLLEYBAL SLECHTS ÉÉN EERSTE KLASWEDSTRIJD. In verband met de uitzending naar de selectiewedstrijden te Breda, is er voor Zaterdag een beperkt program ma vastgesteld. Eerste klasse: Mara thon—EMM; tweede klasse: EVVC H MVC n; UOC H—MVC II; EVVC H—MVC III: MVC III- -Zuidwesters Waar zijn onze schepen Abbedijk p. 15 Lizard, 18 te R'dam verw. Arendskerk 14 v. Manilla n Hongkong. Argos 14 v. Alexandrië n. Beiroet. Duivendijk 14 nam. 3 uur uit de Water weg n. San Francisco. Gaasterkerk 13 v Zanibar n. Nacala. Iris ,19 té Amsterdam verwacht. Joh. v. Oldenb. o. 15 Ouessant n. Adam. Laertes 15 *e Penang. Laagkerk 15 te Melbourne. Meerkerk 15 te Aden. Oranjefontein p. 15 Madeira n. South ampton 24 te Amsterdam verwacht. Willem Ruys 21 te Rotterdam verwacht. Willemstad ca. 13 Febr. te Amsterdam verwacht. Zuiderkruis p. 15 Dakar n. Kaapstad. Thalatta p. 15 Masïrah n. Mena al Ahma- di. Officiële publicaties SOUBURG. OPROEP VRIJWILLIGERS VERVAARDIGING MAQUETTE. De Burgemeester van Oost- en West- Souburg roept vrijwilligers op om belan geloos behulpzaam te zijn aan het ver vaardigen van een maquette der gemeehr te voor de tentoonstelling, welke in 1953 in Middelburg, op het Molenwater, zal worden gehouden. Van de voornaamste gebouwen, zoals de kerken, de scholen, en het gemeentehuis, moeten houten mo dellen, op maat, worden gemaakt. Het daarvoor benodigde materiaal wordt gra tis ter beschikking gesteld door de Stich ting „Nieuw Walcheren". Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Burgemeester, terwijl aan meldingen eveneens gaarne bij deze wor den ingewacht. ONTTREKKING AAN HET OPENBAAR VERKEER van een gedeelte van de Boulevard Bankert, lopende rond het z.g. Haventje van Meijer. Burgemeester en Wethouders van Vlis singen, gelet op artikel 12, tweede lid der wegenwet, berengen ter openbare ken nis: le. dat het raadsbesluit van 31 October 1952 no, 26 tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Boulevard Bankert lopende rond het z.g. Haventje van Meijer door Gedeputeerde Staten van Zee land bij hun beschikking van 24 De cember 1952 no. 143 is goedgekeurd. 2e. dat voormeld raadsbesluit met de darabij beherende overziehtssteke- ning van 17 tot en met 31 Januari a.s. ter gemeente-secretarie. 2e afde ling, voor een ieder ter inzage is ge legd. LAATSTE NIEUWS. NEDERLANDSE KUSTVAARDER ZINKENDE. Gisteravond bevond de Nederlandse kustvaarder „Unitas" zich in zinken de toestand op de Ierse zee. Verschei dene schepen hebben zich met spoed naar hei zinkende schip begeven. De bemanning van 10 koppen was op het dek verzameld. EIERVEILING MIDDELBURG. 14 Jan.: Minimumprijs voor pluimvee houders f 2.23 per kg. VISMIJN BRESKENS. 15 Jan. Schar 97 kg.: 54—71; Wij ting 155 kg.: 33—36; Kabeljauw 4 kg.: 75; Scharden 7247 kg.: 3036; Haring 58.000 kg.: 22—17. SCHAATSEN Van der Berg slaat Kokkie van der Eist OOK JAN LANGEDIJK NOG OP DE BAAN. De Fries Jan van der Berg uit Nye Beets heeft bij de Donderdag te Vries 1 Drente) gehouden nationale schaats wedstrijden op de lange baan voor een grote verrassing gezorgd M#est hij de dag te voren te Midwolda de eerste plaats in het algemeen klassement nog aan Kokkie van der Eist afstaan, thans wist hij de Rotterdammer terug te wijzen en, in weerwil van een gro ter aantal punten dan zijn rivaal, bo venaan in de algemene rangschikking te eindigen. Van dei Berg won de 1500 en 3000 meter respectievelijk in 2.45,8 en 5.52.3. Van der Eist won de 500 meter in 48.4 en werd tweede op de 1500 meter in 2,46.5 De 42-jarige Jan Langedijk uit Stompetoren verscheen ook nog op de baan. Hij eindigde als 14e in de alge mene rangschikking met 187.599 pun ten. De 500 meter reed hij in 55.3 sec., de 1500 meter in 3 min. 08,9 en de 3000 meter in 6 min. 56. WINTERSPORT Dick Pappenheim won slalom bij skikampioenschap der lage 'anden Op de tweede en laatste dag van het skikampioenschap der' Lage Lan den heeft Dick Pappenheim voor een Nederlands succes gezorgd door de Slalom te winnen. Het was een las tig parcours met 30 poortjes, dat twee maal moest worden afgelegd Pappen heim kon zich met een totaaltijd van 135 sec. eerste plaatsen, met 0.2 sec voorsprong op de Belg Du Roy de Blicqui. Gert Mosier werd vijfde in 140.8 sec. Met een totaaltijd van 275.8 sec. voor Dick Pappenheim en Mosier samen heeft Nederland als team. de slalom gewonnen vóór Engeland. In het eindklassement werd Engeland eerste en Nederland tweede. PAARDENSPORT RALLY-PAPER OP WALCHEREN De landelijke rijvereniglng „Wal cheren" organiseert Zaterdag a.s. bij goed weer haar jaarlijkse Rally-Pa per voor de leden uit Nieuw- en St. Joosland. Ruiters uit Serooskerke, Oostkapelle en omgeving zullen er eveneens aan deelnemen. De deelne mers vertrekken om ongeveer 12 uur met een tussenpoos van twee minu ten, van de Markt te Middelburg, waar men na de 22 km. lange tocht ook de rit zal beëindigen, indien men zo gelukkig is de route geheel te vin den. Eén' van de instructeurs dei rij- vereniging heeft ook dit jaar de ge hele route uitgezocht en hij zal onge twijfeld weer voor een aantal proble men hebben gezorgd. KERKNIEUWS. CONFERENTIE VRIJ EVANG. GEMEENTE. Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s. zal in de Vrij Evang. Kerk te Goes de jaarlijkse conferentie van Vrij Evangelische Gemeenten worden ge houden In de middag- en avondsamen komsten zulen verschillende sprekers het woord voeren. DS. J. TEN HOVE NEEMT AFSCHEID. In verband met zijn aanstaand ver trek naar Mussel (Groningen) zal ds. J. ten Hove, Gereformeerd predikant te Temeuzen, (Art. 31 K.O.) Zondag 18 Januari a.s. een afscheidspredikatie houden. Nieuws in een Noiedop 9 In België ziet men thans het begin van televisie-proefzendingen in Augustus van öit jaar tegemoet, nadat de kwestie vier jaar lang op taai-moeilijkheden is blyven steken. De jaarlijkse Februari-conferentie. uit gaande van de oecumenische jeugdraad in Nederland, zal dit jaar te Amsterdam worden gehouden op 7 en 3 Februari a.s. in het Hervormd Lyceum aan de Bramms- straat te Amsterdam. 0 Donderdag is de 23-jarige rangeerder C. K. te Rotterdam dodelijk veringelukt. Bij het rangeren van treinen kreeg hij plotseling de buffer van een goederen wagon tegen het hoofd en was op slag dood. De 19-jarlge zweefvlieger A. N. uil Amsterdam is door de Utrechtse politie rechter vrij gesproken. Bij een landing te Den Doider werd een zes-jarig meisje gewond, doch roekeloosheid van de vlie ger was hiervan niet de oorzaak. 0 scheepsmakelaarstirma „Davies and Newman" raamt, dat de wereldvloot van tankschepen op I Januari jl 32.373-775 ton groot was tegen 16.078.000 ton op i Juli 1039. Naar raming is de vloot in dc tweede helft van 1952 met 1.500.000 ton gegroeid. Op het nationaal hoofdkwartier van de vereniging .De Nederlandse Padvinders" te 's-Gravenhaee wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de inrichting van een tentoonstelling gewijd aan het «teven van stichter der padvindersbeweging lord Ba den Powell of Gilwell. Deze „B.p.-ten- toonstelling" wordt van 21 Februan tot en met 15 April a.s. in het gebouw aan de Zeestraat te 's-Gravenhage gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7