u „Vorstverlet" oorzaak van zorgen in vele gezinnen am ER Zeeuwse Almanak ZIJN PACHTVOORWAARDEN VOOR SLOEPOIPER ONBILLIJK Kunt U niet slapen SILO-RUÏNE TE MIDDELBURG KAN WORDEN VERKOCHT TANKER „WAR BIWAN" VANGT WELDRA LAATSTE TOCHT AAN 2 PROVINCt ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 JANUARI 1953 VEREENVOUDIGING GEWENST Uitkeringen kunnen niet altijd even vlot gedaan worden De telkens weer terugkerende vorstperioden, welke de winter 1952— 3953 kenmerken, bobben in vele Zeeuwse gezinnen ernstige zorgen ver oorzaakt.1 En dat heus niet alleen daar, waar het extra-verbruik aan brandstoffen het nog moeilijker mankte de eindjes aan eikaar te knopen Ook dat is erg, heel erg vaak. Maar wjj doelden ditmaal toch In het bijzonder op de talloze werklozen als gevolg van „vorstverlet", die nu zijn aangewezen op uitkeringen Ingevolge de nieuwe Werkloosheidwei endaarop In tal van gevallen lang moeten wachten. Enkele dagen, och dat gaat nog wel, maar soms worden het twee of drie weken en zelfs nog meer en dan wordt het toch wel benauwend. Ons bereikten de laatste dagen uit verschillende delen van Zeeland klach ten op dit punt. In sommige gevallen lopen de uitkeringen wel vlot en In nog andere gevallen trachten de be drijfsverenigingen, die 'met de uitvoe ring van de wet belast zgn, door het verlenen van een voorschot te helpen, maar er blijven toch gevallen over, waarbij de betrokkenen lang op hun uitkering móeten wachten. Tè lang eigenlijk om in de dagelijk- se behoeften van het gezin te kunnen voorzien. TE INGEWIKKELD. Wij hebben ons licht terzake eens opgestoken bij districtsbestuurders van de landarbeidersorganisaties en ook bg „Centraal Beheer" in Goes, dat door de bedrgfsverenigingen vooi een belangrijk deel van Zeeland met de uitvoering is belast. Algemeen er kende men, dat er inderdaad moeilijk heden zgn, welke in de eerste plaats moeten worden toegeschreven aan de ingewikkelde uitvoeringsvoorschrif- ten. „De wet én de uitvoeringsvoor schriften moeten vereenvoudigd wor den". zo zeide ons b.v. de heer J. L. Luk aart van de- Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond. „Er zijn veel te veel papieren en formulieren en wanneer dat niet Advertentie Verhoog» he» aannen van benden Altijd gaaf /echt en welverzorgd jüWTtfWïmfMiwwwfflpma Middelburg legl zich niet bij Wegschap neer Brie! mei bezwaren naar minister Algera Nu de Provinciale Staten van Zee land niet tegemoet z\jn gekomen aan de ernstige bezwaren van de gemeen te Middelburg tegen het, inmiddels vastgestelde, ontvverp-Wegschap Walcheren, heeft het college van B. en W. besloten, de gemeenteraad Dinsdag a.s. te verzoeken om deze bezwaren thans tec kennis te bren gen van de minister van verkeer en waterstaat, die H.M. de Koningin met betrekking tot het Statenbesluit ad viseert. Zoals men zich zal herinneren, wees het gemeentebestuur van Middelburg het ontwerp-Wegschap op diverse gronden af. Men was onde/meer van mening, dat tengevolge van de maat staf „inwonertal" de Walcherse ste den te zwaar zouden worden belast, dat Middelburg weinig belang heeft bij de nieuwe wegen op het eiland en dat de hoofdstad als verzorgingscen trum al veel doet en zich daardoor grote offers getroost, mede t.en bate van het platt< land. Ook werd het con cept „met logisch" genoemd. Daar het hier weliswaar formeel de oprichting en reglementering van het Wegschap betreft, maar volgens B. en W. van Middelburg in feite gaat om de financiële verhouding der ge meenten onderling, is t' college voor nemens een afschrift van de brief aan de minister van verkeer en water staat, met een begeleidend schrijven toe te zenden aan de minister van binnenlandse zaken. OOK. De opvarenden van het bi) een aanvaring deerlijk gehavende, Franse schip Fauzondat de haven van Vlissingen is binnengesleept, hebben enkele benauwde ogenblikken doorge maakt. „Stelt u eens voor, dat de Aster ons midscheeps had getroffenDan hadden we wel rechtstreeks naar de boten kunnen rennen". Zo vertelde een der machinisten en intussen gleed z'n blik over het zwaar beschadigde voorschip en daarvlak bij de ingedrukte voorsteven, speel den twee jonge katjes Twee telgen van de scheepskat ver moedelijk, onbewust van het gevaar waar zij aan ontsnapt waren. Opgeto gen stoeiend en dartelend langs de rand, van wal een oppeilbare afgrond had kunnen worden voor deze twee vriendelijkespeelse diertjes Welk een gelukkig, onbekommero bestaan, vrij van doodsangsten, onwe tend van scheepsrampen en verdrin kingsgevaar. Alleen maar levend in een eindeloos schijnende periode van jong-zijn, voor lekkere hapjes en woeste spelletjes. In een voor mensen welhaast pnoe- grijpelijke zorgeloosheid. f Soepel sluipend, met ingehouden adem van voorpret over de beraamde sprong, of vrolijk rennend. Ook langs een afgrond wordt veranderd, komen we er nooit" De heer A. Vingerling van de Ned Chr. Landarbeldersbond was onge veer dezelfde mening toegedaan en wees daarbij nog op de omstandig heid, dat het met de uitvoering be laste personeel natuurlijk nog niet op deze geheel nieuwe materie is inge schoten. De wet werkt immers pas sedert 1 Juli. Beide heren de heer C. Nefs van de R.K. organisatie konden we gis teren helaas niet bereiken waren het er bovendien over eens, dat deze winter het ook wel heel moeilgk maakt om de „kinderziekten" snel te ovenvinnen. Vooral toen d'e D.U W - arbeiders ..uitgevroren" raakten ei. er zo rond 2000 gevallen plotseling bijkwamen, dreigde de zaak vast te lopen. Dat was een maand geleden en men heeft de indruk, dat het op het ogenblik gelukkig al weer iets beter gaat. En in elk geval was men er ook van overtuigd, dat op de kantoren ge daan wordt, wat menselijkerwijs ge sproken maar mogelijk is. De heer M. A. van Llere van „Cen traal Beheer" was het met deze laat ste uitspraak natuurlijk geheel eens. doch h\j wees er op, dat de gevallen waarin de aanmeldingen terstond ge heel correct op zijn bureau binnen komen. ook vrtf snel kunnen worden afgedaan. Het gaat echter om de ge vallen, waarin de aanmeldingen met direct kloppen. Er is iets niet of niet juist ingevuld, er ontbreekt een hand tekening. enz. Ook is men wel eens aan het verkeerde adres. Dit geldt met name voor hen, die in dienst van 'n commisslonnair waren en dienten gevolge bij de Bedrijfsvereniging vooi Voeding9» en Genotmiddelen moeten terecht komen. In al die gevallen moet er navraag gedaan worden. Soms moet het geval zelfs naar de plaatselijke penning meester van de betrokken organisatie worden teruggestuurd en dat kost al lemaal veel tijd! VOORSCHOTTEN Natuurlijk wordt er zoveel mogelijk geholpen door middel van voorschot ten, maar dan moet men er toch wel eerst zeker van zijn, dat het een bo nafide geval betreft. En bovendien mag men niet uit het oog verliezen, dat de verrekening van een voorschot later weer extra-adininistratieve rompslomp geeft. Maar alleen dS&r- om wordt toch nooit een voorschot geweigerd. „Wij doen ons best. Dat er nog klachten zgn, kunnen we begrijpen. Maar laat men ons de concrete geval len doorgeven. Allren dan kunnen wij ze nauwkeurig onderzoeken". Met de ze opwekking besloot de heer Van Liere het gesprek, dat wij met hem over deze moeilijke materie mochten hebben. STAPPEN BIJ DE GRONDKAMER Zeeuwse C.B.T.B. spreekt over een meten met twee maten Terwijl de pachters in de Wieringernieer en de N.O.-polder de bijkomende kosten voor begreppsiing, drainage en egalisatie niet moesten betalen, ko nen deze in de nieuwe Sloepolder, naast de toch al hoge pachtprijs, wèl voor rekuning van de pachter. Voor de individuele pachter loopt dit over dui zenden guldens. De C.B.T.B. noemt dit meten met twee maten en heeft daarom stappen ondernomen b\j de Grondkamer voor Zeeland, die de pachtcontracfcen moet goedkeuren. Tevens 19 hiervan mededeling gedaan aan een Kamerlid, met het verzoek om deze kwestie met de minister van financiën op te nemen. De C.B.T.B. achtte het tot haar taak om hiei de' vinger waarschuwend op te heffen, mede omdat hier een precedent wordt geschapen voor de nog uit te geven nieuwe polders, o.a. de Braakman. Deze mededeling deed de secretaris, drs. J. -J. Knibbe, in zijn jaarverslag van de afdeling Zuld-Beveland van deze organisatie, welke Dinsdagmiddag in „de Prins van Oranje" in jaarvergadering bijeenkwam. Hoewel men big is, dat in de nieuwe Sloepolder allemaal Zeeuwen ge plaatst zijn, werd in het jaarverslag toch de vraag gesteld of het wel juist was om toch mensen van buiten Zee land te laten inschrijven. Deze hebben hle:-voor kosten gemaakt, terwijl zij geen kans hadden. Voorts werd in dit verslag vastge steld, dat het jaar 1952 voor de land bouw over het algemeen goed geweest is, in tegenstelling tot de fruitteelt Bij de varkenshouderij zijn sympto men van verandering in zicht. Het zal er op aankomen zoveel mogelijk af valproducten van eigen bedrijf aan te wenden. Het ledental van de afde- Reorganisatieleiding Ambonezenkampen Adjunct-inspecteur Zeeuwse woonoorden benoemd Naar wjj vernemen is eervol ont- slag verleend aan de hoofdleider van de Ambonezenkampen In Zeeland, kol. T. H. J. Brendgen, en aan de leider van het woonoord te Middel burg, de heer N. A. van Wijk, en de leider van de kampen in Zeeuwseh- Vlaanderen, de he.er J. van 't Hof. In hun plaats Is thans als adjunct-in specteur aangesteld de heer W. F. M, Maas uit Maastricht, oud-commissa ris van politie in Indonesië, Eén en ander is het gevolg van de reorganisatie der leiding van de Am- bonezenzorg in ons land. Er zijn drie inspecties ingesteld, voor het Noor den; het midden en het Zuiden van ons land. Laatstgenoemde inspectie omvat de provincies Noord-Brabant. Limburg en Zeeland en wordt geleid door mr. W. Schols, die daarbij ge assisteerd wordt door twee adjunct- inspecteurs. De heer Maas heeft het toezicht op de Ambonezenwoonoorden te Middelburg, Vlissingen, Koudeker ke, Breskens, Oostburg, Aardenburg en Wouw. Zijn standplaats is Vlissin gen; voorlopig houdt hij kantoor in het woonoord Vlissingen II, maar het is de bedoeling, dat hg na de restau ratie van dit pand verhuist naar het Beeldenhuis. De heer Maas heeft twee ambtenaren voor de financiële administratie tot zijn beschikking; de dagelijkse leiding in de onderscheide ne kampen berust by de beheerders, wier taak daardoor verzwaard is. Advertentie door rheumatiek spit. ischias .hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan geregeld Toga! Tögal verdrjjft snel en afd»ien- de die pijnen en U slaapt weer rustig de gehele nacht door Togal Daar waar andere middelen falen Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag By apotheek en drogist f 0.95, 2.40 en 8.f~ ling steeg van 175 tot 180. Verder memoreei de de secretaris de voorbe reidingen. tot oprichting van een Chr. Laudbouwhuishoudschool te 's Heer Arendskei ke Men kwam te weten dat een geheim adviescollege aan de mi nister van onderwijs inzake deze plan nen afwijzend had geadviseerd. Met een geargumenteerd en gedocumen teerd schryven aan het ministerie en ook elders is deze zaak verdedigd. De ze actie is zoals gemeld, met succes bekroond. De bouwplannen zijn reeds ingediend en verwacht mag worden, dat de school per 1 September zal kunnen starten. De lagere landbouw school in s Heer Arendskerke loopt goed, al kon het aantal leerlingen groter zijn. De geldinzamelingsactie ten bate van het reservefonds van de Zeeuwse C.B.TB. heeft op Zuid-Beveland tot dusver reeds ruim 1640 opgeleverd. Stichting sportvisserij Braakman opgericht Naar wjj vernemen is in Zeeuwsch- Vlaanderen opgericht de „Stichting Sportvisser!) Braakman", met als doel het stimuleren van de sportvisserij in de Braakman. Door het bestuur, waarin o.a. zitting namen de heren J Heyens uit Clinge, voorzitter, en A, F Hanssens uit Hoek, secretaris, is overleg gepleegd met een vertegenwoordiger van de beroeps vissers Voorlopig zal de aalvisserij worden beoefend, waartoe men deze zomer zowel in Zeeuwsch-Vlaanderen als in België, vergunningen hoopt te verstrekken. Na verdere verzoeting van het Braakmanwater zal schubvis worden uitgezet. De sportvissers bestemden het ho tel ,,'s Lands Welvaren" te Hoek tot clubhuis. Advertentie. PLAN TOT RESTAURATIE Coöperatieve vereniging wil gebouw oorspronkelijke bestemming teruggeven Het zwaar gehavende silogebouw op het Industrieterrein te Middelburg zal, naar het zich laat aanzien, binnen afzienbare tjjd weer aan zijn oor spronkelijke bestemming kunnen voldoen. De coöperatieve silo-vereniging „Noord-Beveland" te Kortgene heeft het gemeentebestuur namelijk' vev- zocht, dit gebouw en de bybehorende grond te mogen kopen. Naar ivy ver- j nemen ligt het in de bedoeling, wanneer de raad tot de verkoop besluit, de silo geheel te restaureren en vervolgens te gebruiken voor opslag van gra nen van derden. Reeds tijdens de onderhandelingen over verkoop van een deel van het groot-industrieterrein te Middelburg aan de N.V Houthandel v.h. G. Al berts Lz. en Co. meldde de coöperatie ve silovereniging uit Kortgene zich als gegadigde voor het ln de oorlog, toen een munitiescheepje ln de nabij heid ln de lucht vloog, zeer geschon den silogebouw van de voormalige meelfabriek. ,Er kon echter geen sprake zijn van onderhandelingen, aangezien de N.V. Alberts dit bouw werk nadrukkelijk by de aan te kopen gronden wilde betrekken. Van deze laatste verkoop is. zoals gemeld, helaas te elfder ure niets te recht gekomen. Toen bekend werd, dat de plannen waren afgesprongen, kwam de vereniging van Noord-Bèvê- iand op haar eerste verzoek terug. Na enkele besorekingen en een be zoek ter plaatse zijn B. en W van Middelburg en het verenigingsbestuur vanzelfsprekend behoudens de in stemming van de raad en de goedkeu ring van Gedeputeerde Staten tot overeenstemming gekomen over de verkoon van dit gebouw met onder grond en een strook van vijf meter aan drie zijden daarvan. Het gaat hier om een totale onner- vlakfe van 754 m2, welkp grond ver- kocht zal worden tegen f 7,50 per m2. De silo zal voor een hedra** van f 20.000. van e'genaar verwisselen. De totale koopsom bedraagt dus f 25.655.—. NIEUWE VERENIGING. Van de voorzitter der coön. silover eniging „Noord-Beveland", de heer P. J. Bom, vernamen wij nog, dat de aankoon en de exploitatie zal geschie den door een soeciaal voor dit nieuwe bedrijf in oprichting zijnde vereniging on coöperatieve grondslag, die ..Mid delburg" zal heten. Deze vereniging, waarvoor thans statuten worden ont worpen. .zal onmiddellijk nadat de raad het voorst el van B en W heeft aanvaard, wo'rden geformeerd. De hper Bom acht het mogelijk, dat dit b'nnen <»en we"k zijn beslag kan krij gen. Hij herinnerde in dit verhand aan de silobouw te Kortgene in 1950: men was al aan het bouwen en er wa- OVER ZES WEKEN IN DE SMELTKROES Bewogen verhaal loopt ten einde „Het verhaal van de „War Diwan' loopt ten .einde", zo vertelde ons één van cle kopers van het gezonken En gelse tankschip. „We hebben voor spoedig gewerkt, net vvralt is gedeel telijk gesloopt en perfect in evenwicht gebracht en zal waarschijnlijk nog daze woelt „naar het buitenland" wor den versleept Het is maar een kwes tie van wek.en meer eer het schroot ln de smeltkroezen ligt te gloeien" Dit is dan wel het summiere relaas van wat er met dit halve wrak is ge beurd, nadat het in de buitenhaven aan de man werd gebracht. In werke lijkheid kwam er meer kyken: aller eerst moest het zwaar hellende schip, dat door honderden tonnen modder scheef werd getrokken, naai' de bin nenhaven te Vlissingen worden ver voerd voor met het slopen kon wor- den begonnen. Dit karweitje was de sleepboten „Van Woelderen" en „Eu ropa" echter wel toevertrouwd en op een dag met veel sneeuw kon men na een voorspoedige tocht in de binnen haf „vastmaken:'. Hier ging een legertje van arbeiders het gevaarte met snijbranders te ïyf, zodat de vorm al gauw begon te veranderen. Alle C. Hoogerheijda Op 87-jarige leeftyd overleed te Brulnisse de heer C. Hoogerheljde Zz., destijds een bekend mosselhandelaar te Brulnisse. De heer Hoogerheyde was lid van de gemeenteraad voor de A.R. party van 1908 tot 1923. Hy was ouderling der Gereformeerde Gemeen te van 1926 tot 1947. stukken, die van de linkerzyde wer den afgebrand, bracht men over naar de rechterzijde van het schip, dat hierdoor stabieler kwam te liggen Nog enkele dagen en dan zal de Weinig elegante klomp ijzer uit de Vlissingse haven verdwenen zijn Als men gereed is met het aanbrengen van een provisorische berghoutgordel om beschadiging van de sluizen te voorkomen, zullen drie sleepboten van de firma Muller uit Terneuzen het wrak de Schelde opslepen met be stemming „buitenland" Alles hangt nu alleen nog af van het weer, want het risico van storm of mist lean met een dergelijke sleep, natuurlijk niet worden genomen. Veerdienst stagneerde Tengevolge van de mist stagneerde veerdienst VHssiT"*«»nBrnskon® Dinsdflrrrv.or"-en van 7-55 unr tot 9.55 uur. Nadien kon de „Prins Bernhard" de diensten normaal onderhouden. Mond- en klauwzeer in Eede. Op het bedrijf van de landbouwer A. V te Eede is een geval van mond- i en klauwzeer geconstateerd. Het be drijf telt slechts twee koeien, doch het is nog niet bekend of deze moe ten worden afgeslacht. Fabriek Vlasspinnerij te Axel wordt eind Januari geopend De opening van de nieuwe fabriek van de Eerste Zeeuwse Vlasspinnerij te Axel, welke eerst in December zou geschieden, zal thans gebeuren op het eind van de2e maand. Het bedrijf is reeds gedeeltelijk ln werking. Vissersboot in moeilijkheden Dinsdagmiddag werd de reddings boot „M. C. Biankenheym" te Veere door de kustwacht van Noord-Beve- I land gealarmeerd omdat een vissers- vaartuig op de Banjer zich in moei- I rijkheden bevond De reddingsboot j slaagde er in het vissersschip, de Ar- nemuiden 16. binnen te brengen De oorzaak van de moeilijkheden was een gebroken krukas. Advertentie. Op 31 Januari opening gemeentehuis Kortgene. DOOR COMMISSARIS DER KONINGIN. Naar wij vernemen zal het nieuwe femeentehuis van Kortgene op Zater- ag 31 Januari door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, officieel geopend wor den. Begrotingstekort verdween als sneeuw voor de zon De Ned. Herv. Kerk van Cadzand had voor 1953 een begrotingstekort van rond f 3500 terwyl een nieuwe verwarming van de kerk ongeveer f 4000 zou Kosten. Onder leiding van de president-kerkvoogd, dokter H J S. Timmer, werd een actie onder de lidmaten begonnen die ln korte tijd f 3360 opbracht, terwijl voor de ver warming f 2500 bijeenkwam. ren reeds belangryke Investeringen gedaan, vóórdat de opdrachtgever be stond, i.e. voordat de coöperatieve vereniging was opgericht. Voorname- Ig'k om practisohe redenen heeft men ook voor de ln oprichting zijnde ver eniging „Middelburg" de coöperatieve vorm gekozen. Deze silovereniging zal niet zelf in fraan gaan handelen, doch dit pro» uct voor anderen in bewaring ne men. Aan handel, coöperatie (s) en eventueel regeringsinstanties wordt de gelegenheid geboden van een mo- \derne opslagruimte, waaraan op Wal cheren een grote behoefte bestaat, gebruik te maken. Wanneer de raad een positief be slui! heeft genomen, zal zo spoedig mogelijk met de restauratie van de momenteel afgrijselijk lelijke silo- ruïne worden begonnen de plannen daarvoor zyn reeds ten dele klaar en tot de installatie van de machines worden overgegaan. Het voornemen bestaat om aan het uiterlijk van het hoog oprijzen cle en van grote afstand af reeds zichtbare gebouw veel aan dacht te besteden, o.m. door toenas- sing van klenrst often en de bouw van een nieuw dak. „Men zal de oude silo niet meer terufrkennen!" verzekerde de heer Bom ons. Verkouden I DffiMPQ Stagnatie oi veerdienst WolfaartsrijMortgene Volbeladen boot moest terugkeren Met de nieuwe steiger van de veer dienst WolfaartsdijkKortgene is men tot dusver weinig gelukkig geweest. Zoals gemeld trad enkele weken ge leden een defect op aan de hefinrich- ting van de brug te Wolfaartsdijk. zo dat toen weer enige dagen van de oude steiger gebruik moest worden ge maakt Dinsdagavond om half zes was er weer stagnatie, maar nu op de Noord-Bevelandse oever. De volbela den veerboot meerde aan de steiger, doch toen men de brug wilde neerla ten. brak de sJeuteJ af en weer moest aan de oude steiger worden aangelegd. Daar echter de ijzeren platen voor het afrijden der auto's in Wolfaarts dijk waren opgeslagen, moest eerst worden teruggevaren, alvorens in Kortgene gelost kon worden. Hopelijk kan men vandaag het euvel verhel pen. 300 granaten bij Breskens opgegraven By het delven van sloten buiten Breskens met een dragline werden dezer dagen ruim 300 granaten opge dolven. De gevaarlijke projectielen konden zonder ongelukken door de demontagedlenst worden verwgderd. Schoenen gezocht voor kleine Alfi (Slot vaxi pag ij. Men kan zich indenken wat er ge beurt wanneer in een dergelijk vluch telingenkamp een zenuing kiedlng en schoeisel ontvangen worul. Een oog getuige vertelde, hoe de hanuen van een moeder trilden, toen zy voor haar kinderen warme kleren in ontvangst kon nemen, hoe een oude vrouw al door met haar hand over de mooie zwarte mantel streek, die ze zojuist had gekregen en maar niet kon be grijpen, dat ze bovendien eigenares was geworden van een japon en een paar schoenen, en de kinderen in ech te jurken en blouses uitgelaten be gonnen rond te dansen. In verscheidene plaatsen in.ons land werden voor de ontheemden- kampen in Oldenburg" Noord-Duits- land, reeds kleding-inzamellngen ge houden. Zaterdag a.s. ls de beurt aan Middelburg. Op die clag zullen auto's en handwagens, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur, huis aan huls afhalen wat U aan kleding, schoeisel, wasmiddelen, wol e.d. hebt klaar gelegd. Overleg bij uzelf ten overstaan van deze nauwelijks ln te denken armoede welke kleren en schoenen U toch eigenlijk zo zelden draagt en leg die, zo mogelijk schoon gemaakt en hersteld, Vrijdag al klaar. Voo>- zakenlieden is het wellicht mo gelijk. juist in deze tyd van uitver koop, hun magazynen eens na te zien. EEN BEGIN. Uw bydrage wordt Zaterdag, 's mor gens. 's middags en 's avonds opge haald door leden van de „Jonge Kerk" - met andere woorden de jon gere lidmaten van de Nederlands Hervormde Kerk - die hierin het Ini tiatief namen, maar tenvolle door de autoriteiten en de plaatselijke afde ling van de „Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp" worden ge steund. Het is ook slechts een begin en het Is de'bedoeling, dat deze hulp actie. zowel wat de organisatie ter nlaatoe. als het contact met de ont- h«emden betreft, wordt uitgebreid. Men denkt b.v. aan het'tijdelijk opne men in gezinnen van ontheemde kin deren. Het eerst nodige is echter het zénden van kleding. En dit op korte termjjn, nu het winter ia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2