PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Russische medici zouden een complot gesmeed hebben Schoenen gezocht kleine Alfi voor de Kantlijn „WILLEM RUYS" VAART WEER BOTSING BU VLAARDINGEN TUSSEN BOOTTREIN EN D-TREIN 196e Jaargang - No. 11 Dagblad uitgave van de flrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer, Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw„ fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. Bur. Vlissingen Walstr. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 14 Jan. 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 15 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven or adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. 30, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). Middelburg, Markt 51, telef. 3841. Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g. 2228). Oostburg, Finlandstraat 2. telef. 16. Terneuzen, Brouwerijstr. 2. Zierlkzee, N. Bogerdstr. C 160, telef. MEDISCHE ZUIVERING IN RUSLAND. Beschuldigd van Zionisme en hulp aan Britse spionnage Zij zouden het op het leven van Russische generaals gemunt hebben. Het officiële Russische persbureau „Tass" heeft Dinsdagochtend be kend gemaakt, dat een groep Russische medici is gearresteerd, „die poogde het leven van enige Sowjet-politici te verkorten". De betrokke nen zouden bekend hebben verantwoordelijk te zjjn voor de dood van de voormalige secretaris van het centrale comité van de Russische commu nistische party en lid van het politiek bureau, generaal Andrei Alexan- drevvitsj Ziulanof, die in 1948 tengevolge van een hartkwaal overleed. De medici, die zich in hechtenis bevinden, worden voorts beschuldigd van pogingen om een aantal militaire leiders van de Sowjet-Unie uit de weg te ruimen, zoals de maarschalken Wassilefsky, Govorof en Ko'nief, generaal Sjtemenko, admiraal Levtsenko en anderen. Vijf van de negen beschuldigde artsen zijn Joden. Volgens „Tass" behoort het meren deel van de gearresteerden tot een internationale Joodse organisatie. Andere leden van de groep waren ontmaskerd als voormalige agenten van dé Britse geheime dienst. In het. bericht worden de namen van de professoren Vovsi, Vinogra- dof, Jegorof, Feldman, Etinger, Grin- stein, M'airof, B. B. Kogan en M. B. Kogan genoemd. „Met behulp van documenten, ondervragingen, verkla ringen van medische deskundigen en de bekentenissen van de schuldigen is vastgesteld, dat de misdadigers 'geheime vijanden van het volk wa- Konrad Adenauer, de Westduitse bondskanselier, heeft aan een Nederlandse journalist de ^'ze kering gegeven, dat de zeven ont snapten van Bréda als zij eenmaal aangehouden zijn zonder twijfel zul len worden uitgeleverd. Dat is een bemoedigende verkla ring, die evenwel nog niet tot jui chen stemt. Want de ontsnapte Faber kon slechts aangehouden worden door dé Duitse poli.ie op grond van aan wijzingen van de Nederlandss' politie. En niet alleen dat wijst er op, dat men in Duitsland niet veel haast maakt met de opsporing f>er vluchte lingen. Zelfs de Nederlandse ambassade in Bonn geeft te kennen, dat de Duitse opsporingsdiensten te laks zijn. Onder die omstandigheden ziet het er, ondanks Adenauers prettige uitla ting, nog niet naar uit, dat de ont snapten spoedig teruor zullen keren. Want aan de top kan men in Duits land wel med wilicn, i- de lagere re gionen trekt, men zich van deze- goe de wil niet veel aan......1 Het rechts-radicale weekblad „Burgerrecht" brengt door zijn zeer scherpe critiek op de rege ring nog al eens opschudding teweeg. En wie mede onder de druk der com munistische dreiging aan progressief denken de voorkeur geeft boven reac- tionnair denken, zal het met „Bur gerrecht" zeer vaak oneens zijn. Maar in andere gevallen moet men „Bur gerrecht" natuurlijk gelijk geven. Onlangs heeft de Voorzitter van het Chr. Nationaal Vakverbond, de heer Ruppert, in Trouw gezegd, dat er in Nederland in sociaal-econo misch opzicht vrijheid heerst. Eerst bekijkt „Burgerrecht" de zaak door de bril der werkgevers. En het vraagt zich af, hoe men dat kan zeggen, waar er van een ver plichte aansluiting bij bedrijfsorgani saties, vastgestelde huur- en pacht prijzen, een volkomen geordende agrarische sector, een ruïneuze fisca le politiek, bepaalde vestigingsverbo den en een dividendstop in ons- land gesproken moet worden? Trouwens, ook voor de arbeidende stand bestaat de vrijheid, die de heer Ruppert aan wezig acht, niet. „Burgerrecht" zegt er van: f ast staat dat het begrip „de arbeidende stand" méér dan alleen de werknemers om vat. Waarom zouden de midden- groepers en de kleine zelfstan digen, ja ook de grote ondernemers zich er niet toe rekenen? Arbei den zij soms niet Bovendien geeft het pas eerst zo algemeen mo gelijk te zeggen: „Wij zijn vrij in so ciaal-economisch opzicht", om daarna dit „wij" te verengen tot de werkne mers En dat in het dagblad, dat be paaldelijk niet voor één klasse, de ar beidersklasse, bestemd is Doch ern stiger nog is ons tweede bezwaar. Dit bestaat hierin, dat zelfs de arbeiders klasse in Nederland allerminst vrij is - in sociaal-economisch opzicht. Bg het jongste Kamerdebat over soc. zaken is toch wel gebleken dat de gebonden loonpolitiek voorlopig zal blijven, on danks de nieuwe koers in welke de regering volgens sommigen zou va ren. Kan men zeggen, dat een arbei- der, die zijn werkkring niet mag op zeggen tegen de zin van zijn patroon, indien hij geen toestemming van het arbeidsbureau verkregen heeft, wel vrij is? Kan men in een land, waar de lonen zo gebonden zijn, als ze hier zijn, en waar zwarte lonen streng gestraft worden (al worden dan al leen de ondernemers gestraft en merkwaardig genoeg niet de arbei ders) spreken van vrijheid? Zijn ar beiders, die door allerlei vestigings eisen die gesteld worden, zich niet meer tot ondernemer kunnen opwer ken, nog wel vrij te noemen En hoe staat het met de vrijheid der arbei- Va i ren", aldus „Tass." „Zij saboteerden de behandeling van de zieken door hun gezondheid opzettelijk en op mis dadige wijze schade te doen. Zij stoor den zich niet aan de resultaten van een onpartijdig onderzoek van de pa tiënten en stelden verkeerde diagno ses door het karakter van de ziekte niet juist voor te stellen. Vervolgens lieten zij de zieken tengevolge van een onjuiste behandeling sterven." Volgens „Tass" werden de artsen gearresteerd, voordat zg „hun doel" konden bereiken. Zij hadden hun da den bekend. 'De schuldigen worden ook „betaalde agenten van buiten landse geheime diensten" genoemd. Volgens „Tass" is de organisatie „Joint", waartoe de medici behoor den, door de Amerikaanse geheime dienst opgericht, zogenaamd om ma teriële hulp aan Joden in andere landen te verlenen, „doch in werke lijkheid om spionnage, terrorisme en andere ondergrondse activiteit in een aantal landen, waaronder de Sowjet- Unie te leiden". Prof. Vovsi zou bij zijn arrestatie bekend hebben, dat hij opdracht had gekregen „de leiding gevende figuren van de Sowjet-Unie uit de weg te ruimen." Dit bevel had hij van de organisatie „Joint" ont vangen via Sjimelowitsj, een arts uit Moskou en „een welbe'kende Joodse bourgeois-nationalist, Mihoels". „Het onderzoek zal spoedig zijn voltooid", aldus „Tass". DE „SLACHTOFFERS". Op 31 Augustus 194S meldde radio Moskou, dat kolonel-generaal Zhda- nof „na een ernstige ziekte" in de ouderdom van 52 jaar was overleden. Als een van de belangrijkste opstel lers van de buitenlandse politiek van de Sowjet-Unie had hij in 1947 de leiding bij de oprichting van de Ko- minform. Een jaar tevoren tot secre taris van de Russische communisti sche partij benoemd, werd hg dikwijls beschouwd als opvolger van Stalin, wiens naaste medewerker hij was. Maarschalk Wassilefsky is sinds drie jaar minister voor het leger. Na j zijn succes bij de verdediging van Stalingrad in 1943 werd hij benoemd tot chef van de generale staf. In Maart 1947 werd hij eerste plaats vervangende minister van de strijd krachten. Als chef van de generale staf werd hg toen opgevolgd door generaal Sjetemenko. Ook maarschalk Konief is door zijn I prestaties in de tweede wereldoorlog op het eerste plan geraakt, toen hij als bevelhebber van de Zuidelijke vleugel van het Russische leger de beslissende doorbraak in Duitsland forceerde. Later werd hij Russisch vertegenwoordiger in de geallieerde controlecommissie te Wenen. In 1946 werd hij benoemd tot opperbevelheb ber van de Russische grondstrijd krachten. MONSTERPROCES OP KOMST. In Londense diplomatieke leringen gelooft men, dat de beschuldiging van de negen medici een voorspel is tot een proces, dat een der opzienbarend ste sedert de oorlog zou kunnen zyn. Alle processen in de na-oorlogse jaren zijn in communistische Oosteuropese staten gevoerd, aldus deze kringen. Herbert Katzki, assistent van de Europese directeur van het Joodse „Joint Distribution Committee", heeft te Parijs de beschuldigingen „pure fantasie" genoemd. „In 1938 heeft de regering van de Sowjet-Unie onze organisatie gelast baar bedrijvigheid te staken" aldus Katzki, „en sedertdien hebben vvg geen contact meer gehad met per sonen in de Sowjet-Unie". ISRAëL BEZORGD. Het nieuws is in Israël met grote bezorgdheid ontvangen. Men vreest, dat Moskou heeft besloten de Joden in het land alseen onbetrouwbaar ele ment in geval van een wereldconflict, te beschouwen. Sommige waarnemers in Israël vrezen, dat de Joden in gro ten getale naar Siberië zullen worden verbannen. Ouderdomsvoorziening voor vrouwen Het hoofdbestuur van de Nederland se Bond voor Ouden van Dagen heeft een adres gezonden aan de minister president en aan de minister van so ciale zaken en volksgezondheid. Daar in wordt verzocht om, wanneer de; noodwet ouderdomsvoorziening wij ziging zou moeten ondergaan,, tevens de leeftijd waarop weduwen en al leenstaande vrouwen een uitkering kunnen ontvangen, op 60- jaar te stel len. Thans is dit 65 jaar. Spoorwegstaking in Italië ontwrichtte het verkeer Het spoorwegverkeer in Italië is Dinsdag tengevolge van een staking va.n naar schatting 200.000 spoorweg arbeiders, die aangesloten zijn bg het communistische algemene vakver bond, verlamd geweest. De weinige treinen,' die nog reden, voerden een politie-escorte mee. De staking gold voor 24 uur. Churchills plannen voor Zuid-Oost-Azië Pact tegen communisme In gewoonlijk goed ingelichte krin gen te New York verluidt, dat de Britse eerste minister, Churchill, aan Eisenhower te New York heeft voor gesteld een verdedigingsverdrag voor Zuidoost-Azië in het leven te roepen naar voorbeeld van het Noordatlan- tisch pact. Alle niet-commönistische landeD in Zuidoost-Azië zouden zich bij dit verdrag kunnen aansluiten plus de landen, die in dit gebied be langen hebben. Men neemt aan dat Foster Dulles, ae aanstaande minister van buiten landse zaken, op zijn komende reis naar Zuidoost-Azië'; die hij in het ko mende voorjaar zal ondernemen, de taak op zich zal nemen deze landen te bewegen tot een dergelijk pact toe te treden Dit is de voorsteven van liet 's s.s. a;niet het Costaricaanse schip „Aster". Hoewel men vreesde dat de „Fauzon" zou zinken, slaagde men er toch in het schip naar Vlissingen te slepen. NA VIER DAGEN Meeste passagiers bleven in Port-Said aan boord De „Willem Ruys" heeft, weer zee kunnen kiezen. Na een gedwongen verfol\jf in de haven van Port Said voor het verrichten van een noodre- paratie, welke nodig was in verband met de bij de aanvaring met de „Oranje" in de Rode Zee opgelopen schade, kon de reis naar Rotterdam vervolgd worden. Het gedwongen oponthoud duurde bijna vier dagen. Verreweg de mees- BESTUURDER BEKNELD Reizigers bleven ongedeerd Tussen Maassluis en Vlaardingen is Dinsdagavond om 19.45 uur de boot trein van Hoek van Holland naar Amsterdam op de D-trein naar Ham burg gereden. De bestuurder van de boottrein geraakte bekneld in de be- stuurscabine en moest uitgebrand worden. Hg klaagde over pyn in een schouder, maar deze verwonding schijnt niet van ernstige aard. De rei zigers van de boottrein bleven onge deerd. Op onverklaarbare wijze is de boot trein op de stilstaande D-trein ge reden. De toegestane snelheid op de plaats van botsing bedraagt 90 a 100 km. Of da trein deze snelheid inder daad heeft gereden op het moment van de botsing is niet Noorse loodsen gaan staken De besprekingen over de looneisen van Noorse kustloodsen zijn Maandag afgebroken. Tenzij men op het laat ste ogenblik nog' tot een regeling komt, zullen ongeveer 350 loodsen langs de gehele Noorse kust Woens dagnacht in staking gaan. Een derge lijke staking zou alle scheepvaart op Noorwegen ernstig belemmeren. ders om over hun eigen inkomen te beschikken De omvang die de socia le verzekering heeft aangenomen be gint zo langzamerhand alle kenmer ken van een gedwongen besteding van een groot deel van het arbeiders inkomen te vertonen. En als men straks tot winstdeling zou overgaan, dan zal de arbeider niet vrij zijn om te zeggen: betaal mij die winst maar uit. Neen, hjj moet een arbeidersaan deel in de onderneming hebben". Tot zover „Burgerrecht". Het klinkt allemaal zeer accepta bel. Maar men kan er een nuchtere vraag tegenover stellen. Hoe zouden de arbeiders er voor staan zonder al die „onvrijheid"? De ravage is nogal meegevallen. Alleen de achterste wagen van de D- trein en het voorste deel van de boot trein zijn beschadigd. De rijtuigen ontspoorden niet. Onmiddellijk nadat het gerucht van het ongeluk was doorgedrongen, kwam van alle kanten hulp opdagen. De Nationale Reserve, die -juist een oefening hield, verscheen op de plaats van de botsing, evenals de politie, de brandweer en Rode Kruis-culonne. Wi! Bofji de Bredase oatsnasten uitwijzen? Duitse rechterlijke macht moet beslissen. Naar wij vernemen ligt het niet- In het voornemen der Nederlandse rege ring een verzoek aan de Duitse rege ring te doen tot uitlevering van de in Breda ontsnapte oorlogsmisdadi gere. Een uitleveringsverzoek bereist een langdurige procedure, waarbij in Duitsland vele instanties betrokken zijn. Daarom heeft Nederland de uit- wgzigïng der oorlogsmisdadigers ge vraagd. Voor deze uitwijzing is in Duitsland een juridische beslissing nodig om de vraag of men hier al of niet met politieke vluchtelingen te maken heeft. Zou de Duitse rechter deze vraag bevestigend beantwoor den, dan zou artikel 16 der Duitse grondwet ook de uitwijzing verbieden. Bij het bezoek dat onze tijdelijke zaakgelastigde, ar. Helb, aan de be voegde' instanties in Bonn heeft ge bracht, beloofde de Duitse regering een meer doortastend optreden om de ontvluchtte oorlogsmisdadigers in handen te krijgen. Het wordt niet on mogelijk geacht, dat de arrestatie van Faber ten dele een resultaat van dr. Helb's bezoek is geweest. Soekarno kreeg een zoon De echtgenote van president Soe karno heeft Dinsdagochtend het le ven geschonken aan een zoon. Moe der en kind maken het goed. Geen splitsing van het proces-Oradour Het proces tegen de 21 oorlogsmis dadigers. die hebben deelgenomen aan de uitmoording van het Franse plaatsje Oradour-sur-Glane zal niet gesplitst worden. De verdediger van de Elzas- sers eiste Dinsdag de Elzassers niet in het bijzijn van de Duitsers te berech ten, maar het tribunaal verwierp deze eis. Wel zullen twee afzonderlijke vonnissen uitgesproken worden. ste passagiers zijn die tijd aan boord gebleven, maar een zestigtal zou na de aanyaring mét andere vervoermid delen zijn doorgereisd. Althans vol gens A.F.P. Op het kantoor van de Kon. Rott. Lloyd in Rotterdam is van slechts vijf passagiers bekend, dat zij de „Willem Rüys" hebben verlaten, één om oer vliegtuig naar Brussel door te reizen en vier, die zouden zijn overgestapt op de „Langkoeas", die eveneens van de Lloyd is. DE „ORANJE" ZATERDAG TE PRIOK. De „Oranje" wordt Zaterdagoch tend in Priok verwacht. Van de zijde van de Maatschappij Nederland ver nam Aneta, dat gehoopt wordt, dat het schip 27 Januari, dus na 10 lig dagen, de thuisreis zal kunnen aan vaarden. Omtrent de juiste datum van vertrek kunnen begin volgende week nadere mededelingen verwacht worden. Koud weer en mistbanken (Van onze weerkundige medewerker) Tijdens een vrij dikke mist daalde gisternacht de tempera tuur in Vlissingen tot 4 gra den Celsius, in Zuid-Limburg tot 6 graden Celsius. In de loop van de dag brak de zon door en een mooie winterdag olgde met temperatuur om het vriespunt. In vrijwel het ge hele land, behalve in Zeeland, kwam gistermiddag en -avond volgens het K.N.M.I. dikke mist voor, met op vele plaatsen min der dan 100 meter zicht. Ook in onze buurlanden komt aanhou dend koud weer met dikke mistbanken voor. Gistex-avond vroor het al weer 3 graden, bij een nagenoeg hel dere hemel. De luchtdruk blijft hoog boven geheel Oost-Midden en West-Europa. De eerste da gen zal het rustige, maar koude weer met slechts 3 tot 5 graden vorst voortduren, waarbij ook de kans op mistbanken in Zee land groot zal blijven. Nieuwe chef voor marine-vrouwenaf deling Tot chef van de Marine-vrouwenaf deling (Marva) is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd mevrouw mr. B. G. van Diemen-Mekking, te Amster dam, secretaresse van het hoofdbe stuur van de Unie voor Vrouwelijke Vrijwilligers. Zij zal kapt. t. zee A. M. Valken burg opvolgen en de rang krijgen van officier Marva der le klasse. MILLIOENEN TRAGEDIES Middelburgse jongeren zamelen kleren in voor de vluchtelingen Een half jaar geleden pleegde in een ontheemden-kamp in Italië een vluchtelinge uit Yoego-Slavië zelfmoord. Het was haar laatste stap op die wanhopig lange weg van de communistische staat, die zij had verlaten, naar een vryer leven. Ziek als ze was, zou zij die vrijheid zelf nooit berei ken geen land is gesteld op zieke immigranten maar met haar dood trachtte deze moeder te bewerken, dat haar drie gezonde kinderen een visum voor Canada werd verstrekt. Enkele maanden later waren de wezen op weg naar him nieuwe vaderland Dit is maar een willekeurig geko zen geschiedenis, we hadden even goed nog tien, twintig, honderd ande re kunnen vertellen: die van de Pool se familie Sienkiewics, die tien jaar rond zwierf, van de kleine Alfi, die door zijn moeder werd verlaten, van de 80-jarige SoniaIeder van hen heeft zijn tragedie; ieder van die mil- lioenen vluchtenden, vervolgden, ver- 1 drevenen, die de wegen van India, China, Korea, het Nabije Oosten en vele landen van West Europa afsjok- ken op zoek naar een tehuis, een toe komst, een vanderland, Wie meet het leed van de uiteengeslagen gezinnen, de door alle landen geweigerde inva liden, de steeds voortgejaagde ouden van dagen, de verschrikte en onder voede kinderen, de kinderen vooral...1 Van al die Polen, Duitsers, Turken, Arabieren. Balten, Russen- Er zgn er duizenden, die al 6, 7, 10 jaar zwerven zonder uitzicht. Of, minstens zo erg, even lange tijd opge pakt zitten in overvolle barakken kampen, of in die oude rijstfabriek in Triest, waar 750 gezinnen onder één dak wonen, of in een zeer donkere voormalige gevangenis, in een vochti ge grot, in kelders van verwoeste huizen, bunkersvoor elk gezin enkele vierkante meters, afge schermd van een volgend gezin door een opgehangen deken...... In armoe de en groot gebrek. GEEN WERK. Want er is nauwelijks plaats voor deze zwervers en er Is nog minder werk voor hen. In sommige delen van Noord-Duitsland, waar door de vluch- telingentoevloed de bevolking in kor te tijd verdubbelde, is 50 van de ontheemden werkloos, soms zelfs 95 Er zijn daar ontheemden die 6, 7 jaar lang hetzelfde stel kleren droe gen, als men het dan tenminste nog kleren mag noemen; kinderen, die ook in de winter nog nooit schoenen nebben aan gehad, geen jas bezitten en thuis moeten blijven wanneer moe der hun enige blouse wast. (Vervolg op pag. 2). Nieuw plan van Spaak Voor de Europese eenheid Paul Spaak, de voorzitter van de Sehuman-vergadering te Straatsburg, heeft verklaard, dat de vandaag bij eenkomende raadgevende vergadering van de Raad van Europa zich bezig zai houden met een voorstel, dat voorziet in „geheel nieuwe banden" tussen de voorgestelde politieke ge meenschap der zes landen, die hun steenkool- en staalbedrijven onder één verenigd beheer hebben gebracht, en de andere Europese Staten. Spaak zeide, dat dit voorstel veel verder gaat en veel doelmatiger is voor de bevordering der Europese sa menwerking, dan het aanvankelijk opgevatte denkbeeld om de vergade ringen van alle organen der z.g. „Schuman-landen" door waarnemers te doen bijwonen. Volgens Spaak is het nieuwe voorstel opgesteld in de Ware geest van het plan-Eden, dat voorziet in verbindingen tussen de z.g. Sehuman-gemeenschap en de an dere Europese landen. Spaak wilde geen bijzonderheden over het nieuwe voorstel mededelen, maar later werd vernomen, dat de kern van het nieuwe plan bestaat uit een voor-stel om een jaarlijkse ge meenschappelijke bijeenkomst van de Sehuman-vergadering en de raadge vende vergadering van de Raad van Europa te doen houden. Uitwijzing van oud-militairen uit Indonesië Standpunt van de regering De Nederlandse regering is van me ning, dat het aan de orde zijnde pro bleem van de moeilijkheden, welke Nederlanders bij (weder) toelating in Indonesië c.q, bij verzoeken om ver lenging van verblijfsvergunningen on dervinden, geen aanleiding kan zgn om te bevorderen, dat de Nederlandse militaire missie uit Indonesië wordt teruggenomen en opleidingsfacilitei ten voor Indonesische militairen hier te lande op zo kort mogelijke termijn worden beëindigd. Dit blijkt uit het antwoord van de regering op schrif telijke vragen van het Eerste Kamer lid Rugs de Beerenbrouck over uit wijzing van Nederlandse oud-militai ren uit Indonesië. Door de numerieke meerderheid van de Nederlanders en van Neder landse bedrijven, moet worden gecon stateerd, dat van de actie der Indone sische immigratie-autoriteiten pri mair de Nederlanders het slachtoffer worden. Van Nederlandse zijde wordt voort durend contact onderhouden met de Indonesische autoriteiten over de kwestie ter bescherming der Neder landse belangen. Binnenkort kunnen over dit onderwerp mededelingen van de Indonesische regering worden te gemoet gezien. Eerst daarna zal kun nen worden overzien tot welke con sequenties de ten aanzien van Neder landers toegepaste Indonesische im migratiepolitiek zal leiden en wat ter zake vah Nederlandse zijde zal moe ten worden gedaan. De roofoverval te Bussuia door ex-S.S.'ers gepleegd Zoals redes gemeld, bevinden zich twee personen in arrest, die er van verdacht worden bij de overval op de boerenleenbank te Bussum betrokken te zijn geweest. Naar wij vernemen is één van hen, een 26-jarige bewoner van het kamp Drakenburgh (Baarn) voor a-socialen en ex-politieke delinquenten, herkend door de taxi-chauffeur ,die op de avond van de overval twee mannen vervoer de naar en van Bussum. De ander is een 28-jarige bewoner van hetzelfde kamp, die eveneens door de chauffeur werd herkend. De kassier van de boerenleenbank en de cliënt, die bij de overval aan wezig was, zijn echter minder positief in hun verklaringen. De beide ver dachten zijn oud S.S.'ers. DE VERWACHT: AANHOUDEND RUSTIG WEER. Plaatselijk mist of wolkenvelden, maar hier en daar ook opklaringen. Zwakke tot matige wind uit Zuidelij ke richtingen. Lichte vorst tot tem peraturen om het vriespunt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1