NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden Zwin Zijpe PREDIKBEURTEN WALCHEREN ZATERDAG 10 JANUARI 1953 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT 0 Verbetering weg Dreischor- Nieuwerkerk aanbesteed. De hoofd-ingenieur-directeur van de Prov. Waterstaat voor Zeeland be steedde Vrijdag namens G. S. te Mid delburg in het openbaar aan de ver betering van de weg Dreischor- Sir Jansland—Nieuvverkerk (rijksweg zypeZierikzee), deel van weg no 10, tertiair wegenplan. Er werd als volgt ingeschreven. M. de Oude en K. T. de Jonge, Zie rikzee 198.450; W. Rasenberg en Zonen, Breda 197.800; G. van Herk, Nieuwerkerk a.d. Yssel 188.888; J. D. Janse, Kloetinge 184.600, A. W. Wandel, Nieuwerkerk (Schouwen» 179.900; M. v. d. Velde, Bruinisse 165.300; A. v. d. Werf, St. Maar tensdijk en D. C. v. d. Werff, Scher- penisse 161.400; W. van Vossen en Zonen, St. Annaland 159.000; J. Moerland, St. Annaland 158.000, J. v. Vossen en K. J. Moerland, St. An naland 157.385. Getuigen gevraagd De Commissaris van Politie te Middelburg verzoekt personen, die getuige geweest zijn van een ver keersongeval op 30 December om 11 uur op de Balans te Middelburg, zich bij hem te willen melden. Bij dit on geval werd een vijfjarig meisje aan gereden door de bestuurder van een rijwiel met hulpmotor. Schip omhoog gevaren in het Keeten. Woensdagmiddag is in het Keeten het 943 ton metende motorschip „Brinze" omhoog gevaren. Het schip, toebehorend aan Van Ommeren's Scheepvaartbedrijf te Rotterdam, was onder kapitein Engels met een lading benzine op weg van Pernis naar Antwerpen. Gisteravond zou ge tracht worden de „Brinze" bij hoog water vlot te slepen, waarbij inge schakeld waren het motorschip „Bel- gia" van dezelfde maatsehappy en het bergingsvaartuig „Walrus" van Van der Tak's Bergingsbedrijf. Aanleg riolering in hei Vebenabos aanbesteed Namens B. en W. van Koudekerke besteedde de directeur van de Cen trale Dienst Bouw- en Woningtoe zicht Walcheren te Souburg Vrijdag in het openbaar aan het leggen van een riolering in het Vebena-bos te Koudekerke. De inschrijvingen luid den; Gebr. Geldof, Serooskerlte 19.495; M. Jongepier, Serooskerke 19.900; Aann. Bedr. Zeeland, Mid delburg 20.800; J. Haringman, Goes 21.900; Pa. Bos, Heinkenszand 22.222; Fa. F. Duynhouwer Sr., Goes 23.200; Gebr. Otte, Nieuwdorp 23.900; M. Wandel, Souburg 24.017; Fa. Bunschoten, IJzendij- ke 28.795. Middelburg OPEN DEUR-DIENSTEN. Te beginnen met a.s. Zondag zullen op elke tweede Zondag van de maand, in de Koorkerk te Middelburg avond diensten worden gehouden, onder de naam van „Open Deur-diensten". Deze diehsten worden georganiseerd dooi de gehele Middelburgse Hervormde Gemeente, derhalve door rechtzinni- gen en vrijzinnigen samen en hebben tot doel de kerkdeuren te openen voor hen. die niet gewend zijn naar de kerk te gaan. De kerkdiensten worden niet aangekondigd, doch kerkgangers en niet-kerkgangers, telkens uit een be paald deel van de stad, zullen tot de ze diensten worden uitgenodigd. Gostkapelle BRANDSPUIT OVERGEDRAGEN. Donderdagmorgen werd in tegen woordigheid van burgemeester, wet houders, raadsleden en vele genodig den de nieuwe motorbrandspuit voor Oöstkapelle overgedragen. De nieuwe spuit, welke een capaciteit heeft van circa 2500 liter water per minuut. Wordt achter een trekker voortbewo gen. Bij proefdraaien aan de Aagte- kerkseweg, welke proef onder leiding van de fabrikant, de heer Van Bergen uit Heiligerlee stond, werd getoond, welke .hoeveelheid water de nieuwe spuit kan leveren Na de overdracht werd aan de aanwezigen een verver sing aangeboden. De commandant van de brandweer, van Oöstkapelle, de heer J. Jobse Mzn.. dankte het gemeentebestuur voor de fraaie nieuwe spuit. De heer Van Bergen sprak een dankwoord .voor de opdracht tot levering en beval de spuit aan de goede zorgen van ge meente en brandweer aan. De burge meester droeg hierna de spuit aan de brandweer over. Vlissingen „BOEK EN JEUGD" OOK ZONDAGAVOND. De expositie „Boek en Jeugd" in de Dagnijverheidsschool te Vlissingen zal, naast Zondagmiddag a.s., ook Zondagavond van 79 uur voor het publiek zijn opengesteld. FILMS IN ZEELAND De strijd in Korea Er zijn al talrijke films over de ein deloze strijd in Korea gemaakt; de beste tot nu toe is Steel Heimet (38e Breedtegraad). Want al is er duidelijk aan af te zien, dat deze film slechts met geringe kosten moest worden ge maakt, de vervaardiger, Samuel Ful ler, heeft er in ieder geval kennelijk naar gestreefd een waarheidsgetrouw beeld te geven van de sfeer aan het front en het denken en doen van de militairen. Tot op zekere hoogte is hij daarin ook geslaagd: hij regisseerde met gevoel voor sfeer en schreef zelf ook het scenario, waarop maar heel weinig valt aan te merken, want men blijft tot het einde geboeid. Ook het spel van Gene Evans als de ruige ser geant Zack, van Steve Brodie als lui tenant en van James Edwards als ne ger valt te prijzen- (Schouwburg, Mid delburg). Alhambra in Vlissingen vertoont de avonturenfilm Hong Kong, een zich in China afspelende geschiedenis, waarin een oorlogswees en een kost baar beeldje belangrijke rollen ver vullen. Ronald Reagan speelt een oud militair, die beslist geen reden heeft om Hong Kong een saaie stad te vin den. waar nooit eens iets gebeurt en de bekoorlijke Rhonda Fleming kreeg de rol van een missie-onderwijzeres te vervullen. Nigel Bruce geeft een ra ke uitbeelding van een Engelsman, maar het aardigst vonden wij toch het Chinese jochie Danny Chang als het weesje Wei Lin. De bandieten van Cimarron heet de Western in kleuren, waarin Audie Murphy als de „Cimarron Kid" uit Kansas, na gevangen te hebben geze ten wegens hulpverlening aan de be ruchte „Dalton-gang", tegen zijn wil opnieuw bij de misdaad wordt betrok ken. Een dynamische film met veel actie en spanning in het Vlissingse Lu xor. Electro te Middelburg brengt de reeds door ons besproken film Witli a song in my heart, een muzikale bio grafie over Jane Froman, een in Ame rika zeer geliefde zangeres. Susan Hay- ward vertolkt deze rol en Jane Fro man brengt zelf een reeks van be kende songs ten gehore, welke zang de voornaamste attractie van deze rol prent uitmaakt LODE VAN GENT OVER DE BELGISCHE CONGO. Donderdagavond hield „Mercurius", de afdeling Vlissingen van de Alg. Be- drijfsbond voor de handel-, het bank en verzekeringsweien en de vrije be roepen, een bijeenkomst waarop de heer Lode van Gent de film „Zo is donker Afrika" vertoonde. De avond werd geopend door de wnd. voorzitter, de heer C. J. Mommaas. Nadat deze een welkomstwoord had gesproken, werd hel eerste gedeelte van de film (de beklimming van een gebergte) vertoond. Het tweede gedeelte van de film handelde over het Belgische man daat-gebied RuandiUrundi, waar de invloed van de Westerse beschaving, daar door de Belgen gebracht duide lijk waarneembaar is. Het derde deel van de rolprent liet zien höe in het wildste en meest moerassige gebied van de Congo met een pas-ontdekt serum een verbeten strijd wordt ge voerd tegen de slaapziekte. Voorts wa ren er opnamen van een olifanten- jacht en van het africhten van gevan gen olifanten. Na afloop dankte de voorzitter de heer Lode van Gent, die de rolprent natuurlijk uitvoerig toelichtte, harte lijk voor de geslaagde avond. RAAD KOMT BIJEEN OP 23 JANUARI. De gemeenteraad van Vlissingen komt Vrijdag 23 Januari in vergade ring bijeen. Bij de aanvang van deze vergadering zal burgemeester, mr. B. Kolff, zijn gebruikelijke Nieuwjaars rede uitspreken. RAAD WESTKAPELLE. De bouw van het gemeentehuis. By de opening van de eerste raads vergadering in net jaar 1953 te West- kapelle sprak de voorzitter, burge meester mr. M. Tydeman, de wens uit, dat de leden van de raad ook in het nieuwe jaar hun beste krachten zullen wyden aan het behartigen van de gemeentebelangen. Spreker merk te verder op, dat 1953 een jaar van groot belang voor Westliapelle kan worden in verband met de bouw van een nieuw gemeentehuis. Een subsidieverzoek van „Pro Re- ge" werd afgewezen. Ingekomen was een beroepschrift van de heer W. Westerbeke, garagehouder te West- kapelle, waarin deze bezwaar maakte tegen de plaats waar het nieuwe ge meentehuis zal worden gebouwd, dit in verband met de toegang tot zijn bedrijf, welke hierdoor moeilijker zal worden. Nu de financiën toch hebben genoodzaakt tot het bouwen van een kleiner gemeentehuis dan aanvanke lijk het plan was, verzocht de heer westerbeke thans het gemeentehuis zodanig te bouwen, aat zijn pand slechts aan de Westzijde aan het ge zicht onttrokken zou worden. Bij de bespreking van het voorstel bleek, dat de raad over het algemeen graag een brede ruimte zou zien tussen café „De Valk" en het gemeentehuis, en zelfs werd gesproken over een kleine parkeergelegenheid aan de Westkant van het gemeentehuis. Besloten werd aan de wensen van de heer Wester beke tegemoet te komen en tussen het gemeentehuis en café „De Valk" ^en ruimte van 12% meter te laten. Vervolgens sprak de voorzitter de wens uit, dat ook Westkaoelle zal be horen tot de Plaatsen, welke in 1953 extra-bouwvolume krijgen toegewe zen. Ev zullen met het oog hierop reeds thans plannen worden uitge werkt. Voor. het hoofd der openbare lagere school zal een woning worden °"ebouwd aan de Casembrootstraat. Het tarief voor de vroonbswcidlng werd voor 1953 vastgesteld. Voor de volle wpiflptijd zal men voor een naard 97.80 verschuldigd zrin en voor de eerste weidetiid f 58.68. Voor pen koe zullen deze cüfers resnectie- velrik zrin 92.80 en 55.68. Hpt ta rief voor bet onhalen van het huisvuil Ttroi-d verhoogd van f 2.tot 4. Tenslotte vroeg de heer P. Lievense cf het onbebouwde gpdeelte van het doro bij sneeuwval door gemeente- nprsoneel kon worden schoonge maakt. Hieraan zal in het vervolg aandacht worden besteed. O en W -Sot'bura POSTDUrVEVTElVTOOVSTELLtNO. VrUdaeavond werd in de zaal van de heer Verbeem aan het Oranjeplein te Sou burg door de vereniging van postduiven- houders „De Luchtbode" een clubtentoon- stelling georganiseerd. Van de 56 leden hadden er 40 vogels ingezonden, met een totaal van 230 vogels. Zowel de heer Goed- zee uit Rotterdam (keurmeester), als de heer L. Braat. voorzitter der vereniging, waren over het algemeen over de Ingezon- Algemene vergadering Zeeuwse C.B.T.B Maandag 26 Januari zal de Zeeuw se C.B.T.B. haar wintervergadering houden in „De Prins van Oranje" te Goes. Des morgens worden de huis houdelijke zaken afgehandeld, terwijl des middags de heer F. Dorrestijn uit Arnhem zal spreken over grond en pachtzaken. Ds. J. G. van Yperen uit Wemel- dinge zal het slotwoord spreken. Veertigjarig dienstjubtleum. Vrijdag vierde de heer G.- Mande- maker te Middelburg, commies A bij de Raad van Arbeid aldaar, zijn veer tig-jarig dienstjubileum. In 1913 trad de heer Mandemaker in dienst bij de Rijks Verzekeringsbank, in 1923 bij de Raad van Arbeid. De jubilaris werd toegesproken door mr. A. C. van Epenhuysen, voorzitter van de Raad van Arbeid, die hem een enveloppe met inhoud aanbood. Van de collega's ontving hij een boekwerk, terwijl ar voor mevr. Mandemaker bloemen waren. WIJZIGING BUSROUTE NAAR VROUWENPOLDER De N.V. Stoomtram Walcheren heeft in overleg met het gemeente bestuur van Vrouwenpolder besloten de busroute naar deze plaats te wij zigen. In verband met de slechte toestand waarin de weg van Veere naar Vrouwenpolder over de dijk ver keert, zal voortaan over de Rijke- buurtseweg naar de weg Seroosker- ke-Vrouwenpolder worden gereden ën vandaai- naar Vrouwenpolder. den dieren tevreden. Er waren vogels met zeer goede vliegcapaciteiten. Verschillende mooie prijzen werden er in het afgelopen vllegseizoen mee behaald. De mooiste doffer van deze tentoonstel ling was het eigendom van de heer J. Lahr; de mooiste duivin behoorde aan de heer de Poorter. De volgehde prijzen werden behaald: Klasse I. Oude doffers: J. J. Lahr; 2. en 3. H. Cijsouw; 4. L. Braat; 5. A. Riekwel; 6. K. van Wallenburg: 7. J. Meulmeester; S. C. Meulmeester; 9. A. Wanjon; 10. C. de Kraker. Klasse II. Oude duivinnen: 1. Ch. de Poorter; 2 en 3. L. Braat; 4. J. Sponselee; 5. C. Meulmeester; 6. P. Babijn. 7. J. Lahr; 8. J. Hoogesteger; 9. H. Meulmeester. 10. C. van de Bosse. Klasse III. Jarige doffers: 1. A. Louvver- se; 2. F. de Bart; 3. C. van de Bosse; 4. J. Hoogesteger; 5. J. Stroobos; 6. A. Riek wel; 7. A. Louwerse: 8. A. Radings; 9. J. Sponselee. 10. P. Babijn. Klasse IV. Jarige duivinnen. 1. J. Bouw- nan; 2. Ch. de Poorter; 3. K. v. Wallen burg; 4. H. Meulmeester; 5. K. van Wal lenburg; 6. F. Ots; 7. J. Hoogesteger. Klasse V. Jonge doffers: 1. J. P. de Wardt; 2. J. Bouwman; 3. C. Meulmees ter; 4. A. Wanjon: 5 en 6. J. Stroobos; 7. en 3. C. V. d. Bosse; 9. A. Riekwel; 10. J. Leurgans. Klasse VI: Jonge duivinnen: 1. H. Cij souw; 2. J. Bouwman; 3. A. Louwerse: 4. C. v. d. Bosse; 5. A. Radings; 6. M. Pothuizen 7. G. Uyt den Haag: 8. A. Riek- wel; 9. G. J. Barneveld. 10. J. Hooge steger. De tentoonstelling, waar een verloting aan is verbonden, is ook heden nog ge opend. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Bij spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer J. A. van Kooten, arts, Koudek. weg 78, tel. 2525. Te Mid delburg is te bereiken de heer J. C. B. Simons, arts, Vlissingse singel 38, teL 2191. To Veere, Serooskerke en Oöst kapelle is te bereiken dhr. M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, Markt A 155, tel. K 1181—271. Te Westkapelle, Kou dekerke on Zoutelande is te bei-eiken de heer M. Huygens, arts te Westka pelle, „de Wiezei", tel. K 1188—316. Apotheken Vlissingen: Apotheek Singel 5, tel. 2730; Middelburg: Apo theek Van der Harst, Korte Delft 12, teL 2789. Landbouwhuishoudschool te 's Heer Arendskerke. De Zeeuwse C.B.T.B. heeft dezer dagen het Kon. Besluit ontvangen, waarby toestemming wordt verleend tot stichting van een Chr. Landbouw- huiehouduchool te 's-Heer Arendsker ke. Men is voornemens hiervoor een nieuw gebouw te doen verrijzen. Om deze reden staat het nog niet vast of de school in September a.s. kan worden geopend, zoals aanvankelijk werd gehoopt. in Terneuzen is tehuis voor Ouden van Dagen nodig. Te Terneuzen is een comité ge vormd, bestaande uit pastoor Van Djjk en de heren ir. G. P. M. Diköt- ter, J. P. A. Spaas en H. R. A. de Meyer, dat zich heeft belast met het onderzoeken van de mogelijkheden tot de stichting van een R.K. Tehuis voor Ouden van Dagen in Terneuzen Het betreft hier een tehuis, dat eventueel zal moeten voorzien in de Aanbesteding Polder Walcheren Het dagelijks bestuur van de Pol der Walcheren besteedde Vrijdag ln het Polderhuis te Middelburg in het openbaar aan het uitvoeren der wer ken en de leveringen tot verbetering en onderhoud der zeeweringen en andere werken van de Po. Wa. Dit geschiedde ln vier percelen (le, 3e, 4e en 5e). Tevens werd aanbesteed de Uitbreiding der werken o.a. aan de zeewering van de Oostwatering in één perceel (2e). Er werd als volgt ingeschreven Eerste perceel: E. G. Lindenbergh, Vlissingen 167.000; B. Stegenik, Vlissingen 145.800; C. v. d. Klippe. Vlissingen 164.600. Tweede perceel: K. W. Dekker. Veere 20.350; E. G. Lindenbergh, 23.000; P. de Voogd, Veere 22.150. Derde perceel: K. W. Dekker 15.960; Lindenbergh 17.900: P. de Voogd 16.995. Vierde perceel: J. A. v. Seventer, Sliedrecht 12.200; G. J. Eland en G. Volker, Vlissingen 12.900; Linden bergh 14.500. Vijfde perceelEland en Volker 31.250; Lindenbergh 35.500; C. v. d. Klippe 32.700. BIUAPTEN Galmiche sterke man in Gronings tournooi. Ook de tweede dag van het Gro ningse tournooi om het Europese kampioenschap anker kader 47/2 heeft de Fransman Jean Galmiche een merkwaardig sterk staaltje ver toond aoor met een nastoot van 66 caramboles de Belg Vingerhoedt, die de 400 reeds had volgemaakt, rémise af te dwingen. Van de overige spelers was alleen Henk Metz goed op dreef. Hij klopte de Duitser Tiedtke ln 25 beurten zonder slag of stoot, toen de ze nog maar 66 caramboles had ge maakt. De overige kampioenen ble ken ook de tweede dag nog danig last van plankenkoorts te hebben en speelden onzeker, zodat slechts enke le malen, b.v. in de party tussen Lut- gehetmann en De Ruyter, aardige dingen te zien werden gegeven. De uitslagen van de mïddagpartijen van Vrydag luiden: Van de Pol 400 25 93 16.00 De Ruyter 212 25 61 8.48 Vingerhoedt 400 21 144 19.04 Galmiche 400 21 113 19.04 Van Hasael 400 19 150 21.05 Lutgehetmann 400 19 113 21.05 Tiedtke 240 25 66 9.60 Metz 400 25 i49 16.00 De uitslagen van de eerste avond partijen waren: Van de Pol 182 18 44 10.11 Vingerhoedt 400 18 94 22.22 De Ruyter 333 12 100 27.75 Lutgehetmann 400 12 117 33.33 Na de derde ronde leiden Tiedtke, Metz en Van de Pol met 4 matchpim- ten uit 3 partijen, vóór Lutgehet mann, Vingerhoedt en Van Hasse) met 3 uit 3. -De nagekomen uitslagen van Don derdag luiden: Tiedtke 400 19 120 21.05 Galmiche 222 19 61 11.68 Van dc Pol 152 21 29 7.23 Metz 400 21 113 19.04 Lutgehetmann 400 7 224 57.14 Vingerhoedt 131 7 64 18.71 Van Hassel 400 19 88 21.05 De Ruyter 365 19 79 19.21 VAN TOT -- Niet minder dan 40 jaar lang heeft de heer L. de Looze te Waarde op 12 Januari a.s. zitting gehad in het be stuur van de kolenvereniging „Alge meen Belang" en hij presteerde hot om slechts éénmaal in al die jaren niet op een jaarvergadering aanwezig te zijn om het „algemeen" belang te die nen. Wij vinden dit een prestatie en dé Waardenaren zullen het jubileum dan ook niet ongemerkt laten passe ren. De heer De Looze heeft dat ver diend I Een heel jaar lang zijn Terneuzense meiskes bezig geweest om gelden te verzamelen voor de stichting „Kinder- zorg" in Middelburg en zij brachten niet minder dan f 815.62 bijeen. Als in de stad aan het kanaal de ouden het voorbeeld van de jongen ter harte ne men ziet het er naar uit dat „Kinder- zorg" weldra uit de zorg zal zijn. Onbezorgd en in het goud zal het echtpaar P. de Koekde Silva te Hulst op 28 Januari a.s. groot feest vieren ter gelegenheid van zijn 50-jarig hu welijksfeest De buurtbewoners heb ben reeds thans een comité gevormd, dat de festiviteiten zal voorbereiden en leiden. En nu maar wachten op de grote dag Het uniform van de leden van de Kon. Sted. Harmonie te Hulst begon te lijden onder al dat geblaas en dies be sloot het vroede bestuur een balavond met een loterij te houden. De Hul stenaren konden het blijkbaar niet ZONDAG 11 JANUARL Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds Veldhuijzen; Domburg 10 en 2.30 ds Pontier; Gapinge 9.30 en 2 ds Spoelstra: Grypskerke 9.30 en 2.30 ds v. Nes (bed. H. A. en dankz,); Koudekerke 10.30 en 7 ds Elshout Meliskerke 9.30 en 2.30 geen opgave; Middelburg Hofplein 9 en 2.30 ds v. Til (bed. H. A. en dankz.); Noorder- kerk: 9 en 2.30 ds Veldkamp (bed. H. A. en dankz.): 5.30 ds Veldkamp, Luth.' kerk 7.15 ds Meister; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds Bre- derveld; Oöstkapelle 9.30 en 2.30 ds Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds Boon; Veere 10 en 2.30 ds Streef kerk (bed. H.A. en dankzegging) Vlissingen 9.30 en 5 ds v. d. Schaaf; Vrouwenpolder (N.H. kerk): 9 en 4 ds Jager: Westkapelle 10 en 2.30 geen opgave. Geref. Kerk (Art. 31)Souburg 9.45 en 2.30 geen opgave; Vlissingen 8 en 4.45 geen opgave. Geref. Gem.: Aagtekeike 9.30, 2 en 6 leesd.; Aroemu'oen 9.30, 2 en 6 lees- dienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds Rijksen; Oöstkapelle 10 en 2.30 lees- dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.-30 dhr Cabaret; Westkapelle 10, 2 en 6 leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Arnemuiden 6.15 ds Slagboom- Middelburg 9.30 bed. H.A. en 3 ds Slagboom (dankz. H.A.) Vlissingen 9.30 en 5 leesd. Officiële publicaties KOSTELOZE INENTING EN HERINENTING TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor kinderen be neden de leeftijd van twee jaar gelegen heid bestaat tot kosteloze Inenting te gen pokken en voor personen boven die leeftijd tot kosteloze HER-inenting op Woensdag 14 Januari 1953, om vier uur des namiddags, in het gebouw van het Medisch Centrum. Julianalaan 4. Vlissingen, 8 Januari 195S. Ver. vah Vrljz. Herv.: Middelburg 10 ds Haniieman; Vlissingen 10.45 ds v. cL Guchte. Evang. Luth. Gem.: Middelburg 5 ds Johannes; Vlissingen 10 ds Johan nes. Doopsgez. Gem.: Middelburg 10.30 mej. dr. A. H. A. Bakker- Vlissingen 10 ds de Boer. Hersteld Apost. Zemlingsgem.: Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 ds. V- Voorst Vader, 7 ds. v. Winterswijk: Arnemuiden: 10 en 6 cand. Poot, 2.30 ds. v. Woerden; Biggekerke: 10 en 2.30 ds. Roscam Abbing; Domburg: 10 ds. v Willenswaard, 7 ds. Kalkman; Ga pinge: 10 ds. de Boer; Grijpskerke: 10 ds. v. Winterswijk, 2.30 ds. v. d Wind; Kleverskerke: 10 ds. v Woerden; Kou dekerke: 9 ds. Durkstra (voorb. H. A.), 7 ds. v. Dijl, Vllss. str. 2.30 ds. v. Dijl: 't Zandt: 10 ds. v. Dijl (voorb. H.AJ.7 ds. Durkstra, 10.15 Jeugdkerk; Middel burg: Nieuwe Kerk: 9.30 ds. Sneller. 10.45 ds. Don (H.A.), 7 ds. Aalders, Electro: 10 ds. Otte; Nw.- en St. Joos- land: 10 ds. Pynacker Hordijk (voorb. H.A.), 7 ds. Otte; Oost- en West-Sou burg: 9.30 en 11 (voorb. H.A.); vicaris Mees, 7 ds. de Stoppelaar (bed. H.A.), jeugdk. ln Rehoboth 9,30; Oöstkapel le: 10 en 2.30 ds. Richard. Rltthem: 10 dhr. d' Olivat, 2.30 ds. Muller; Seroos kerke: 10 ds. v. d. Wind, 2.30 da v. Win terswijk; St. Laurens: 10 ds. Kalkman, 2.30 da v. Willenswaard; Veere: 2 da Pijnacker Hordijk; Vlissingen: St. Ja- cobskerk: 10 ds. Kloosterman (bed. H. A.), 5 da Hartjes, Engelse Kerk: 9.30 kerk voor jongeren van 1216 jaar. Noorderkapel: 9.30 en 10.45 ds. Muller (voorb. H.A.), Havendorp: 10 da Hartjes; Vrouwenpolder: 2 da de Boer; Westkapelle: 10 (H.A) en 2.30 da Oosthoek: Zoutelande: 10 en 2.30 ds. Jonker. Leger des Heils: Vlissingen 10 heili- gingsdienst; 7.30 verlossinessamen- komst o.l.v. kpL Hofman. verkroppen, dat de trots hunner mu ziekleven er zo kaal bijliep, want zij brachten op één avond niet minder dan ruim f 600.— bijeen. Hetgeen een stap in de goede richting mag heten. De bewoners van St. Jansteen zul len zich binnenkort in Tirol wanen. Krachten van het plaatselijke gemeng de koor hebben het gepresteerd om voor het koor een operette te schrijven, welke zich geheel afspeelt in Tirol. Tirol in Steen, een lofwaar dig initiatief, en de zangertjes van St. Jan maar jodelen. KORT EN KLEIN In Driewegen bij Terneuzen werd een bazar gehouden Voor de Christe lijke kleuterschool. De opbrengst was f 550. De collecte, welke enige tijd gele den gehouden werd in bioscoop Bom te Haamstede ten bate van het Rode Kruis leverde f 27.53 op. Tot penningmeester van de Hulster afdeling van de K V.P. werd benoemd de heer Al. de Potter. In de Gereformeerde Gemeente te Borsscle werden tót ouderling geko zen. de heren A J. Busch en I. de Müijnck. Diaken werden de heren J. Paardekooper en G. van Liere. In Terhole bestaan op het ogenblik vergevorderde plannen voor het op richten van een gemengd koor. Als opvolgster van mej. R. Poppe werd tot leerkracht aan de meisjes school te St Jansteen benoemd mej R. van Waterschoot uit Hontenisse Te Serooskerke (W.l werd oen col lecte gehouden ten bate van de classering die f 22.32 opbracht. Op Donderdag 15 Januari a.s, zal ds. Mantz uit Rotterdam in gebouw Rehoboth te 81 Maartensdijk op èen kringavond spreken over het onder werp „Rondom Hermann Zöiss". De marechaussee le klasse J. Meu lenreek van de brigade Hulst wordt naar Apeldoorn gedetacheerd om daar een wachtmeesters-opleiding te vol gen. Marktberichten GKAAKBBURS LEEUWARDEN. 9 Dec. Aanvoer: witte tarwe 25—28.50; rode tarwe 25—28.50: wintergerst 30—32; zomergerst 33—34.50; witte bonen 25—27; platte bonen 35—42.50. Overzicht: stem ming kalm. VEILING GOES. 9 Januari. Spruiten 23=42. Rode koo! 6.50—12. Savoye kooi 0.50—15. Boerekool 1418. Witte koo] 56. Uien (stek en afw.) i3. Feen 8—0.30. Kroten 8—ïi. Prei 37. Koolrapen 45. Knolselderij 19—20. VEILING MIDDELBURG. 9 Jan. Fruit. Jonathan 3—30. Goudrei- netten 8—20. Winston 22. Fr. Borgia 11. Groninger Kroon 5—8. Notarisappel 8 Grauwzoet 20. Zoete Ermgaard 20—32. Bramley's Seedling 9. Sterappei 8. Belle fleur 3—3. Cox Orange Pippin 23. Appels kroet 15. Conference 6—12. Comtesse de Paris 6—17. Saint Remy 12. Gieser Wil deman 424. Pondspeer 10. Kleipeer 10 —13. Peren kroet 38. Groenten. Bloemkool A 2344. ld. B 11 -45. ld. C 9—28. id. D 8—15. Spruiten 15 -47. Witte kool 8-18. Uien per kg. 13 —23. Andijvie 54—79. Prei 8—27 Savoye kool 6—18. Boerekool 2—14. Rode kooi 10—20. Sla per stuk 11. Kroten kg. 8— 16. Veldsla 103. Witlof 42—72. VISMIJN TE BRESKENS. S Jan. Schar, aanvoer 70 kg.. 46—58. Sohardijn. aanvoer 6507 kg.. 26—34. Ha ring, aanvoer 116.000 kg., 18—24. VOETBAL Alle wedstrijden voor afd. Zeeland afgelast De afdeling Zeeland van de K.N.V.B. heeft alle voetbalwedstrijden, vastge steld voor Zaterdag en Zondag, ln verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Bok de Korver passeert de zeven kruisjes. Op 27 Januorl a.s. hoopt een Ven Nederlands beste voetballers en oud- internationaal Bok (J. M.) de Korver zijn 70e verjaardag te vieren. Bij de ze gelegenheid zullen zijn vrienden hém not eens eren, voor hetgeen hij voor het Nederlandse voetbal heeft gedaan. SCHAATSEN Noren niet naar Nederland, wedstrijd gaat niet door Hjalmar Andersen rijd» dit seizoen definitief niet De K-N.S.B. heeft meegedeeld, dat in verband met de weersgesteldheid, de internationale wedstrijd in Neder land met de kernploeg van de K.N.S. B.. waarvoor ook enkele Noorse rij- deis waren uitgenodigd, niet kan door gaan. Volgens het K.N.M.I. bestaat dit weekend beslist geen kans op vorst. Bovendien kunnen de Noren dit weekend niet komen. Omdat er dan in Drontheim en Arendahl wedstrijden worden verreden, kan de Noorse schaatsenrijdersbon d geen toestem ming verlenen voor een trip van de Noren naar Nederland. Hjalmar Andersen heeft laten wt- ten, dat hij. wanneer het om deelna men aan wedstrijden ging. niet op een dergelijke uitnodiging zou ingaan. „Ik rijd dit jaar niet" zei hij en hij voegde er aaD toe: „Men maakt een fout. wan neer men gelooft, dat ik alleen met mijn techniek kan rijden. Ik ben in goede physieke conditie, maar niet in goede wedstrijd-conditie. Ik stap niet naar een wedstrijd, wanneer ik mij niet voor 100 percent kan geven en dat kan ik nu niet". BOKSEN Schoenmaker ontnam Harry Bos de welter-titel. HEUS VAN DEli ZEE KLOPTE BELG VAN DA31ME IN DEN HAAG. Door eeu puntenoverwinning in een match van 12 ronden heeft de Hage naar Nico Schnenmaker de Amster dammer Harry Bos als kampioen van Nederland In het wel tergewicht ont troond. Tijden9 internationale bokswedstrij den in de Dierentuin te Den Haag, heeft de Nederlandse bantamgewicfit Hein van der Zee de Belg Van Dam me verslagen door knock out in de vierde ronde. Dit was de eerste k.o.- overwinning van Van der Zee sedert zyn overgang naar het professiona lisme. De weltergewicht Wim Ludwig uit Den Haag won op punten van de Belg Milo. Beide partijen gingen over 8 ronden van 3 minuten. Onderhandelingen voor TurpinWilly Schagen De verrichtingeo van de Neder landse kampioen in het haifzwaarge- wicht, Willy Schagen, hebben ook in Groot-Brittannlë de laatste tijd zeer de aandacht getrokken. Promotor Jack Solomons heeft dan ook de Am sterdammer aangeboden voor een ge vecht in Londen tegen niemand min der dan Randolph Turpin. Deze par tij zou medio F ebruari gebokst moe ten worden. Door onbekende oorza ken werd de datum tijdens de onder handelingen door Solomons verscho ven naar 19 Januari Deze medede ling kwam precies eeD dag nadat Scnagen het contract voor de party tegen de Duitse halfzwaargewlcht- kampioen Hecht, op 23 Januari in Hamburg, had getekend en dus moest hij afzien van het Engelse aanbod. Er zijn thans onderhandelingen gaande om Schagen toch in Februari tegen Turpin in de ring te brengen. SCHAKEN W. Flissebaalje persoonlijk kampioen van Zeeland In de finale om het persoonlek schaakkampioenschap van Zeeland eerste klasse, is de beslissing geval len. Door een overwinning op F. de Putter uit Sluis heeft de Middelbur ger W. FlisscbaaJje de titel veroverd, tarwyl De Putter als laatste eindigde. H. Enkelaar uit Oostburg verloor van de Souburger A. Niemarkt, die op de tweede plaats eindigde. De nog te spelen party tussen Flissebaalje en Ënkelaar kan hierin geen veran dering meer brengen. De stand is: W. Flissebaalje 54; A. Niemarkt 6— 3%; H. Enkelaar 52, F. de Putter 61%. Weinig verrassingen te Beverwijk. Het internationaal Hoogovenschaak- tournooï, dat te Beverwijk werd voortgezet, heeft weinig verrassingen opgeleverd. De afgebroken party uit de tweede ronde tussen Van Schel- tinga en Donner werd zonder verder te spelen door V3n Scheltinga opge geven. In de derde ronde speelde Kramer remise tegen Toran. Verdere uitslagen van de derde ron de luiden: Bouwmeester (Ned.)—Rossolimo <FtV, H; Donner (Ned.)-Hei- denfeld (Zuid-Afrika) 1—0; Trott (Engeland)—Van Scheltinga (Ned.) 0—1: dr. Euwe (Ned.)— CortJever (Ned.) Fuster (Hong.)—O' Kelly de Gal way (Belg.) 01. Na de derde ronde luidt de stand- I. Donner 3 pnt.: 2. O'Kellv de Gal- way 2% pnt.; 3 t/m 6. <fr. Euwe, Bouwmeester. Toran en Rossolimo ieder 2 pnt.; 7 t/m 9 Van Scheltinga, Kramer en Cortlever ieder 1% pnt.; 10 t/m 12. Fuster, Heldenfe'ld en Trott ieder 0 pnt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7