PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BILT Berging van de „Klipfontein" is wellicht mogelijk Middelburger vinding op deed belangrijke televisiegebied Kantlijn STUDENTEN0PR0ER EISTE 13 DODEN IN KARATSJI Vandaag ADENAUER WIL BESPREKING MET FRANSE REGERING DE VERWACHT: 196e Jaargang - No. 8 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI verv,: W. Leertouwer en H, A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5 45 p kw., fr. p p. t 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 10 Jan, 1953 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm Minimum p. advertentie t 3. Ing. mededelingen driemaal tanef. Kleine advertenties imax 8 regels) van 1 -5 regels f 1— Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van 'dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P Z C. Middelburg. Bu. Vlissingen Walstr 58—60. telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 1 of 2160) Middelburg, Markt 51, telef. 3841. Goes. Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Terneuzen. Brouwerüstr 2 Zlerlkzee N Bogerdft: C ii',0 telel ZELFS DE HOND WERD GERED. Meisje uit Amsterdam verloor haar gehele huwelijksuitzet Er is een kans, dat de „Klipfontein", het trotse schip van de Ver. Ned. Scheepvaartmaatschappijen, dat Donderdag voor de Oost-Afrikaanse kust verging, toch geborgen kan worden. Berichten uit Kaapstad melden al thans, dat deskundigen berging beslist niet uitgesloten achten. In elk geval meent men een deel van de lading te kunnen bergen. Het schip zonk op minder dan zestien kilometer uit de kust en op de plaats waar het ligt, staat weinig stroom en de zee Is er slechts ongeveer 40 meter diep. Bovendien bevindt zich een der beste en meest modern uitgeruste Britse bergingsvaartuigen, de „Twyford" in de omgeving. Het tracht n.l. voor de kust van Zuid-Afrika een 12 jaar geleden verloren gegane lading koper te bergen. Voorzover bekend had de „Klip fontein" duizend ton koper aan boord, met een geraamde waarde van 2,5 millioen gulden, en 100 balen wol, met een geraamde waarde van 50 tot 100.000 gulden. Alle beschikbare hotelruimte In Bei- ra (Mozambique) was Vrijdagavond gereserveerd voor de 234 schipbreu- Er gebeuren in het naoorlogse Ne derland merkwaardige dingen. Soms zelfs dingen, die men vroe ger voor onmogelijk zou hebben ge houden. Neen, lezer, dit verhaal gaat niet over de zeven ontsnapten! Het gaat over de wethouder van Bloe- mendaal, de vroegere raadsheer-com missaris uit het Bizondere Hof, die beschuldigd wordt van meineed in de zaak-Menten en zich deswege voor de rechter te verantwoorden zal heb ben, voor de in functie gepleegde meineed wel te verstaan, die hij ge pleegd zou hebben. Deze wethouder van Bloemendaal heeft niet onmiddellijk zijn wethou derszetel ter beschikking gesteld, tot dat gebleken zou zijn, dat hij on schuldig was. Dat is het eerste merkwaardige kantje aan dit geval. Met voorbeelden valt te bewijzen, dat het overigens niet zo heel merkwaardig is. Er blij ven mensen posten bekleden, die zich vroeger doodgeschaamd zouden heb ben. En niemand vindt dat onbetame lijk. Maar bovendien maakt deze Bloemendaalse wethouder van een raadszitting van Bloemendaal ge bruik niet alleen om zichzelf schoon te praten, zonder dat voor tegen spraak gevreesd behoeft te worden, maar valt hij tevens de voorzitter van de Tweede Kamer in deze raadszitting aan op een manier, die niet door de beugel kan. Beter ware het geweest, als mr. F. P. Th. Roling met zijn verdediging gewacht had totdat hij haar uit kon spreken voor de rechters. En beter, als hij tot op dat moment ook zijn aanval op anderen had laten rusten. En als hij, overtuigd van glorievolle terugkeer, zijn wethouderszetel voor de duur van het onderzoek, de behan deling voor de rechtbank en de uit spraak verlaten had. Want het is voor de eerste maal in de geschiedenis, dat tegen een voor malig raadsheer-commissaris, tegen een juridisch functionaris een vervol ging wegens verdenking van meineed wordt ingesteld. Zou men dit licht vaardig hebben gedaan? Wij kunnen het ons niet Indenken. Zullen wij eerlang ook anti-revo- lutionnaire vrouwen in de ge meenteraden en de provinciale staten zien verschijnen? Het Centralen Convent van de A.R.- Partij heeft zich te Utrecht aan een discussie over deze tere aangelegen heid gewaagd en de meningen bleken zeer sterk uiteen te lopen. Enerzijds zijn er leden, die zich op de Bijbel be roepen ter staving van hun opvatting, dat de man tot regeren en besturen geroenen is en de wouw daarvan uit drukkelijk is uitgesloten. Anderzijds staan degenen, die menen, dat zich een dusdanige verandering in de sa menleving heeft voltrokken, dat men de vrouw wel degelijk verkiesbaar moet stellen. Tussen beide groepen In bevindt zich een „middenmoot", die weliswaar de vrouw niet uitdrukke lijk verkiesbaar wil stellen, maar voor op de voorgrond tredende figuren haar verkiesbaarheid toch ook weer niet uit wil sluiten. Het Centralen Convent heeft niet de bevoegdheid om beslissingen te nemen. Het zal daar niet rouwig om zijn, want enkele sprekers hebben uiting gegeven aan de vrees, dat het tot eèn splitsing in de partij zou kun nen komen in verband met deze kwes tie. Maar dat het probleem zelve ter discussie is gesteld en opnieuw actu eel wordt, is 'toch een opmerkelijk feit, dat verdient geboekstaafd te worden. Berend Blokzijl, die man van de E. V.C., die zichzelf op zijn Moskous of Praags beschuldigde van alle mogelijke, tekortkomingen en fouten bij de leiding van de Eenheids Vak Centrale, heeft niet diep genoeg in het stof geknield. Dat hij zijn eigen critici toejuichte en verzekerde, dat hij nog veel slechter was, dan zij had den beweerd, is niet genoeg geweest. In de Waarheid is namelijk een verklaring van het E.V.C.-bestuur verschenen, waarin Berend onvol doende voor zelfcritiek krijgt Intussen is Berend de grootmoedig heid ten deel gevallen, dat men hem een baantje heeft gegeven op het E. V.C.-kantoor. Of hij zieh op zijn nieu we stoel erg prettig zal voelen?, kelingen van het m.s. Klipfontein van de Holland-Ai'rika-lïjn, dat Donder dagmiddag voor de Iiust van Mozam bique ten onder ging. Men verwachtte het Britse m.s. „Bloemfontein Castle" dat de gered den, onder wie 119 passagiers, aan boord heeft eerst in de nacht van Vrijdag op Zaterdag te Bei ra. Voor degenen, die naar Europa willen doorreizen bestaat gelegenheid Zaterdag aan boord te gaan van het m.s. Europa, dat die dag uit Beira naar Europa vertrekt. Blijkens een telegram van de Bloemfontein Castle, welk telegram mede ondertekend was door de ge zagvoerder van de Klipfontein, zonk het schip te 14 uur 22 en waren de geredden te 15 uur 45 allen aan boord van de Bloemfontein Castle. De directie van de Holland-Afrika verwacht, dat de bemanning van de Klipfontein met de Bloemfontein Castle zal doorreizen naar Kaapstad om vandaar met de Zuiderkruis naar Nederland terug te keren. OPGEWEKT. Hoewel de meeste passagiers van de „Klipfontein" al hun bezittingen op het gezonken schip moesten ach terlaten, toonden zij Vrijdag aan boord van de „Bloemfontein Castle", dat zij de moed niet verloren hadden. Allen hebben reeds kleren en noodza kelijke toiletartikelen gekregen. Vrijdag konden de geredden zich maar nauwelijks meer voorstellen, dat zij een ramp hadden overleefd. Allen, passagiers en bemanningsle den, waren vol lof over het optreden van de kapitein van de „Klipfon tein." Een ervaren zeeman, die in de oorlog tweemaal schipbreuk heeft ge leden, noemde het vergaan van de „Klipfontein" zijn „meest comforta bele schipbreuk." HUWELIJKSUITZET KWIJT. Behalve de kostbare lading is ook voor een waarde van tienduizenden guldens aan persoonlijke bezittingen met de „Klipfontein" onder gegaan. Een meisje uit Amsterdam, dat op weg was naar Mombassa, waar zij in het huwelijk zou treden, verloor haar gehele uitzet, evenals een meisje uit Zuid-Afrika, dat op weg was naar Engeland. Enige emigranten, die op weg waren naar Kenya, verloren al les wat zij bij zich hadden en een boer uit Kenya, die naar Engeland terugkeerde, zag zijn waardevolle moderne landbouwwerktuigen met het schip in de golven verdwijnen. Ook enkele bejaarde echtparen, op weg naar Engeland om daar hun laatste levensdagen te slijten, verlo ren met één slag hun bezittingen. Onder de passagiers van de „Klip fontein bevonden zich 14 Nederlan ders. Ook een hond, die zich aan boord bevond, werd gered. De „Willem Ruys" wordt tijdelijk vervangen. Het rn.s. Johan van Oldenbarnevelt zal inplaats van het m.s. .Willem Ruys" op 29 Januari a.s. naar Indo nesië vertrekken. De afvaart geschiedt van Amster dam. De emigrantenreis, die de Olden barnevelt naar Australië zou maken, komt te vervallen. In verband daar mee zal de „Fairsea" tussen 10 en 14 Februari a.s. een emigrantenreis naar Australië maken. Of de Oldenbarnevelt ook nog een reis voor de beschadigde „Oranie" zal moeten maken is nog niet bekend. OM LAGER COLLEGEGELD. Plundering en brandstichting In Karatsji (Voor-Indië) is sedert enkele dagen een studentenoproer gaande. De studenten hadden verlaging van de college-gelden en enige financiële emolumenten by de studie geëist. Toen ze demonstreerden wer den ze door de politie met traangasbommen uiteengedreven. Dat zette kwaad bloed en de volgende dag brak een oproer uit met aanvallen op de politie en militairen. Bij de eerste botsingen vielen er zeven doden en veertig gewonden. Vrijdag werd er opnieuw gevochten en daarbij gebruik ten de demonstranten zelfs vuurwapens. Een politiebureau werd in brand gestoken. Een woedende menigte bekogelde politiemannen en militairen met stenen. Op weg van Bremen naar Lorenzo Marques is het Nederlandse motorschip „Klïpfontein" (10.544 ton) nabij Mozambique gezonken. Alle passagiers en bemanningsleden van de „Klipfontein" werden door het Britse motor schip „Bloemfontein Castle" gered. Amerikaanse vrouw ambassadeur in Den Haag? Volgens republikeinse kringen te Washington zou generaal Eisenhower het voornemen hebben mevrouw Hi ram Cole Houghton tot ambassadeur van de Ver. Staten in Nederland te benoemen. Mevrouw Houghton is afkomstig uit Red Oak in de staat, Iowa, waar haar echtgenoot bankier is. Zij maak te zes jaar lang deel uit van de Hoge Raad voor hét Onderwys van Iowa. Twaalf doden bij autobusexplosie. In een voorstad van Buenos Aires is Donderdag een autobus door het breken van een as omgeslagen en daarna geëxplodeerd. Twaalf perso nen zijn levend verbrand. Slechts vier inzittenden bleven gespaard. 40.000 Duitse officieren staan klaar I Theodor Blank, die belast is met de defensie-aangelegenheden van de Westduitse bondsrepubliek, heeft te München verklaard, dat meer dan 40.000 voormalige Duitse legerofficie ren tot nogtoe hebben gesolliciteerd naar posten in het Westduitse con tingent van het voorgestelde Europe se leger. Het zal na de ratificatie van het legerverdrag ten minste een jaar du ren alvorens de eerste Duitse soldaat kan worden gerecruteerd, aldus Blank. "N Er vielen zes doden. Obscure ele menten en communisten hebben aan het oproer een zodanige uitbreiding gegeven, dat van een studentenkwes tie niet meer gesproken kon worden. In het centrum van de stad werd op grote schaal geplunderd, waarbij de ordeverstoorders de inventaris van verscheidene winkels wegsleepten. Er is voor de uren tussen vijf uur 's middags en zeven uur 's ochtends een uitgaansverbod ingesteld. De straten van Oud-Karatsji lagen overdekt met stenen, stukken glas van gebroken ruiten, flessen en om ver geworpen verkeersborden. De volkswoede keerde zich ook te gen de betonnen dakjes, die op stut ten boven verkeersposten zijn aange bracht, om de dienstdoende agenten tegen de felle zon te beschermen. De stutten zijn in alle standen verwron gen en wekken een illusie van ver steende dronkaards. Een der plunderaars die, ondanks protesten van anderen, op deze Vrij dag (Mohammedaanse Sabbath-dag) van de buitgemaakte alcohol dronk, werd door de ordeverstoorders zelve neergestoken. Vrijdagavond waren zrj in lang zaam tempo bezig de straten „schoon is het 175 jaar geleden, dat de beroemde Zweedse bota nicus Karl von Linné (Carolus Linnaeus), de grootste syste maticus in de geschiedenis der plantkunde, te Hammarby overleed. Geheime stukken verstrekt aan een journalist? Voor de Haagse rechtbank zal op 20 Januari a.s. de zaak dienen tegen ko lonel J. M. Somer, vroeger verbonden als hoofd-inlichtingen aan het ministe rie van oorlog en Ch. H. J. F. van Houten, oud-stafchef binnenlandse strijdkrachten, die er van beschuldigd worden, dat ze aan de journalist H. A. Lunshof geheime stukken verstrekt hebben. Die stukken zouden gediend hebben bij het schrijven van enkele brochures. te vegen". Hun taak wordt echter be moeilijkt door de duizenden daklo zen, die geen tehuis bezitten en op het plaveisel slapen. Twee bataljons soldaten zijn de stad -binnengetrokken. Een derde bataljon wordt in gereedheid gehouden en zou Zaterdag worden gebruikt om plun deringen te voorkomen. Vorst verdreven (Van onze weerkundige medewerker) Het begon in Zeeland na het midden van de week juist een beetje winterweer te wor den. Donderdag viel er sneeuw en ook de vorst nam iets toe. Het is sch(jn geweest, want gisternacht bereikte ons een storingsfront van een depres sie, die van Schotland naar Denemarken trok. Niet alleen regen en motregen, maar ook definitieve dooi volgde. Giste ren overdag steeg de tempe ratuur al tot twee a vier gra den Celsius boven het vries punt. De vorst is verdreven en zal de eerste dagen ook geen kans krijgen terug te keren. Tijdens het weekeinde »'s aanhoudend zacht weer bij Zuidwesten wind te verwach ten. Vroor het gisternacht in Brabant en ook boven de Moerdijk nog zeven graden, in de komende nachten is nage noeg geen vorst te verwach ten. De kans op regen en wind zal tegen Zondag weer groter worden, daar zich nieu we depressies van de Oceaan in de richting van West-Euro pa bewegen. Twee scheepsrampen eisten 29 doden. Door het Britse stoomschip Coalin- ga Hills zijn veertig bemanningsleden gered van het Zweedse tankschip Avanti, dat op de Grote Oceaan ten Zuiden van Japan in tweeën Is ge broken. Acht bemanningsleden kwa men om het leven en één wordt ver mist. By de Columbiaanse kust is Don derdag het 6600 ton metende Britse s.s. Santander vei*gaan. Twintig per sonen zijn verdronken. Een aantal ge redden bevindt zich aan boord van het vrachtschip Rose Marie, dat noodseinen van de Santander had op gevangen. PONCET GAAT NAAR PARIJS. Een Nederlands rapport over de Saar? Een Westduitse regeringswoordvoerder heeft medegedeeld, dat de l< un- se hoge commissaris in West-Duitsland, André Francois Poncct, Zaterdag vandaag naar Parijs zal vertrekken, waar hy overleg zal plegen met de nieuwe Franse minister-president, René Mayer. Tevoren had Poncct een belangrijke bespreking met bondskanselier Adenauer, aldus verklaar de de woordvoerder op een te Bonn gehouden persconferentie. In antwoord op vragen zeide hij dat de Westduitse regering „onder be paalde omstandigheden" bereid is een aanvulling en nadere omschrijving van het Europees defensieverclrag te aanvaarden „doch de beginselen van de overeenkomsten van Bonn en van het E.V.G.-verdrag moeten behouden blijven". „Het initiatief hiertoe moet echter, evenals voor een hervatting der be sprekingen over het Saargebied van Frankrijk uitgaan", vervolgde de woordvoerder. De woordvoerder was van mening dat, indien de regering-Pinay aap het bewind was gebléven, de Frans-West duitse besprekingen over het Saarge bied reeds zouden zijn hervat. Hij voegde hieraan toe dat het er naar uitzag dat de Franse regeringswisse ling ook vertraging zou geven by het herzien van de Frans-Saarlandse eco nomische betrekkingen. NEDERLANDSE BEMIDDELING. Aan een Nederlands lid van de Raad van Europa is intussen ver- K.LM.-kautoor New Vork door bandieten beroofd. Twee gewapende rovers hebben Vrijdag een overval gepleegd op het K.L.M.-kantoor te New York. Een van hen hield met een revolver de acht employé's en vier reizigers in bedwang en stal enige duizenden dol lars in contanten, terwijl de ander de wacht hield aan de deur van het kan toor, dat in een kantoorgebouw aan de „Fiftli Avenue" is gelegen. De rovers slaagden er in te ont snappen. Nederland bouwt 10 schepen voor Brazilië. Brazilië heeft, naar wij vernemen, onlangs bij de Nederlandse scheeps- exportcentrale een order geplaatst voor tien kustwachtvaartuigen. De bouw er van zal over verscheidene Nederlandse werven worden verdeeld. zocht een rapport op te stellen over de wijze, waarop naar zijn mening Frankrijk en West-Duitsland het best overeenstemming over het Saar- vraagstuk kunnen bereiken. De Westduitse regering hoopt, dat deze vertegenwoordiger van het neutrale Nederland nieuwe denkbeelden voor een regeling aan de hand zal doen. In antwoord op andere vragen zei- de de woordvoerder dat West-Duits land „zeer waarschijnlijk" ook met voorstellen zal komen, wanneer het met de vijf andere E.V.G.-landen tot besprekingen over aanvulling of na dere omschrijving van het verdrag komt. Hij voegde hieraan toe dat de Britse en Amerikaanse hoge commis sarissen in West-Duitsland zijn inge licht over ed mening der Westduitse regering Inzake de Franse- regerings- KORTE PREDiCATlE „HET IS NOG NIET AFGELOPEN „Uit Zijn volheid hebben wij allen ontvangen, zelfs genade óp Joh. 1 16. BEELDLIJNENPROBLEEM OVERWONNEN. Op één toestel ontvangst van binnen- en buitenlandse stations Een Middelburgse radio- en televisiedeskundlge, de heer J. van der Hle- le, heeft in samenwerking met een inwoner van Haarlem een zeer belang rijke vinding op televisiegebied gedaan, welke, wanneer er patent op wordt verkregen en de industrie er belangstelling voor heeft, by de toekomstige ontwikkeling van de televisie-ontvangst een voorname rol kan gaan spelen en een grote wijziging kan brengen in de bouw van de ontvangapparaten. Het betreft hier een schakeling, waarmede op een televisietoestel alle be staande beeldlynsystemen ontvangen kunnen worden. Door bemiddeling van de Nederlandse Vereniging van Uitvinders te Haarlem is inmiddels octrooi op deze vinding aangevraagd. de televisie Is gaan bezighouden, die er hard op heeft gestudeerd en bijna al zijn vrije tijd aan experimenteren en knutselen besteedde, heeft er lang over gepiekerd, hoe deze ontvangst problemen uit de wereld geholpen zouden kunnen worden. In 1950 kreeg hij een idee dat hij nader is gaan uitwerken, dit in samenwerking met de heer J. Quik, directeur van een transformatorenfabriek te Haarlem, die o.m. speciale onderdelen vervaar digde en die menigmaal de reis naar Middelburg maakte. Ook bij deze uit vinding gold weer het klassieke: „één procent inspiratie en 99 transpira tie"; met een eindeloos geduld, dat alleen kon worden opgebracht dank zij de liefde voor de materie, is er aan gedokterd, talloze moeilijkheden Zoals men weet bestaat er, wat de beeldlijnen betreft, geen internatio nale eenheid. Nederland en thans ook West-Duitsland zenden uit met 625 beeldlijnen, Engeland met 425, terwijl Frankrijk werkt met meer dan 800. De thans in de handel zijnde ontvang apparaten bieden echter slechts gele genheid om één systeem goed te ont vangen; degenen, die behalve van de Nederlandse, ook van buitenlandse uitzendingen (met name de zeer goe de programma's van de B.B.C.) zou den willen genieten, zouden daartoe dus alleen In staat zyn, wanneer zij voor de andere station(s) een daarop afgestemd apparaat zouden aan schaffen. De heer Van der Hiele, die zich eerst na de bevrijding intensief met moesten worden overwonnen en me nige mislukking en tegenslag werd geïncasseerd, maar uiteindelijk werd de moeite beloond. INGENIEURS OP BEZOEK. Toen het nieuwe televisietoestel gereed was, is het getest door inge nieurs van diverse grote fabrieken. Zelfs verscheen een vertegenwoordi ger van een Franse fabriek, die de heer Van der Hiele verzekerde, dat hy de industrie enkele jaren vóór is. De ingenieurs, die uiteraard niet in gelicht werden over het constructie- geheim, brachten meetapparaten en draagbare zendertjes mede; met be hulp van deze laatste zonden zij ras- terbeelden uit volgens verschillende beeldlijnsystemen. Hun conclusie was, dat de vinding inderdaad bruikbaar is. Wanneer men de heer Van der Hie le naar technische bijzonderheden vraagt, houdt hij de mond stijf geslo ten. Hoogstens wil hij verklaren, dat het met behulp van een zeer eenvou dige omschakeling mogelijk wordt het televisie-apparaat geschikt te maken voor verschillende beeldlijnen en voor verschillende geluidsfrequen ties. zowel wat de frequentiemodula tie als de amplitude betreft. Het aan tal buizen is normaal: het geheim schuilt in het schema voor de bouw; de kostprijs van een toestel zou niet behoeven te stijgen. (Vervolg op pag. 2). Het feest van Christus' geboorte ligt achter ons. Een hoogtepunt is over schreden. Wat er nu volgt is een te ruggang. De belangstelling voor het heilsgebeuren neemt af. Het lijkt alsof de Kerk minder grote daden Gods te verkondigen heeft dan een paar weken geleden. Nu mogen wij de geboorte van het Kind zeker vieren met enige uitbun digheid. die daarna weer verstilt. Doch wat wij vieren, is nog inaar een begin. Een geboorte is slechts een eer ste aanloop tot het leven. Er is een verwachting vervuld, maar alles staat nog in het teken van verwachting. Ook het Kerstfeest heeft alleen maar zin als feest-van verwachting. De Kerst boodschap is een eerste schakel in een keten van gunstbewijzen, waarin God zijn vergevende, reddende liefde je gens ons betoont. Het vol worden van deze keten Dat is het heil. Het wordt genade óp genade. De ene gunst na de andere, geschenken Gods waar van het ene er telkens is ter wille van het volgende. Het Kind is in Bethlehem geboren. En wij mogen geloven: in dat Kind woont al de volheid Gods. Dat is niet bij wijze van een bassin of reservoir, waar alles in stilstand verkeert, maar is te vergelijken met een rivier die haar volheid tussen de dijken voort stuwt, in steeds bredere stromen de zee tegemoet. God heeft Zijn volheid zó in het Kind gelegd, dat zij zich in de groei van het Kind openbaart. Het is geboren om toe te nemen in genade, totdat het werk Gods is volbracht. Wie daarvoor oog heeft gekregen, heeft niet genoeg aan een enkel Kerst feest, blijft niet staan bij dit éne ge nadeblijk. Genade, die niet is „genade óp genade" mag niet eens genade he ten is veeleer schijn zonder wezen. Genade blijft niet alleen. Gods verlos sende daden zijn na de Kerstnacht voortgegaan en wij hebben de groot ste nog vóór ons. De ontvangen gena de in ons hart blijft evenmin bij ge loof-zonder-meer, maar doet ook. ho pen, en wekt tot liefde, en activeert zich in alle schakeringen van het mensenleven en gaat voort tot in de opstanding uit de doden. Het Kerstfeest alleen is zo arm. Rijk Is het pas geweest, als wij, nu telkens ontdekken: ook dit is genade, en dit, en zelfs ditals wij uit het feest hebben meegenomen de dage lijkse belijdenis, dat aan de gunstbe wijzen van de God van Bethlehem geen einde komt. F. S. Kloosterman, Vlissingen. LICHTE DOOL Geldig tot Zaterdagavond: Veel bewolking met hier en daar wat motregen en op vele plaatsen mist. Zwakke tot matige Westelijke wind. Lichte dooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1