c Maarschalk van het Engelse Hof verdient f200.-per jaar EINDE VAN DE DOLLARHULP VOOR NEDERLAND GEKOMEN NA EEN DRANKFEEST EEN WILDE SCHIETPARTIJ BOEK ZATERDAG S JANUARI 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT LEIDER DER KRONINGSPLECHTIGHEID. Maar hij is een rijk man en heeft nog andere functies (Van onze correspondent) Londen, Januari Eén man heeft de organisatie van het Engelse kro ningsfeest in handen, dat in Juni van dit jaar door alle Britten gevierd zal worden. Hg heet Bernard Marmaduke FitzAlan Howard, is de zestiende hertog van Norfolk en „Earl Marshall" van het Engelse Hot Sinds 1673 hebben de voorouders van deze nobele lord de functie van hofmaarschalk bekleed. De titel „Earl Marshall" is erfelijk en het is daarom gelukkig, dat Bernard Marmaduke FitzAlan geheel tegen z'n zware taak is opgewassen. De hertog, die z'n hoofdkwartier in een geweldig- herenhuis op het defti ge Belgrave Square heeft gevestigd, is niet zonder ervaring. Hij is pas 44 jaar, maar op zijn naam heeft hij al verscheidene grote hofgebeurtenissen staan. Hij was o.m. verantwoordelijk voor de'begrafenis van koning George V, het huwelijk van prinses Elizabeth en zowel de kroning als de begrafenis van koning George VI. Toen de hofmaarschalk, 28 jaar oud, de begrafenis van koning George V moest organiseren, werd in pers en parlement in twijfel getrokken, of de ze omvangrijke taak niet te zwaar was voor de ervaringsarme lord. Maar zelfs zijn grootste critici moes ten weldra erkennen, dat niemand zich enige zorgen behoefde te maken. Achter het uitdrukkingsloze gelaat van de jeugdige edelman „de man met het pokergezicht", zeiden velen schuilde een levendige, practische geest. Hij wist precies, wat er moest worden gedaan en nog beter, wat men van'hem verwachtte...... Een mens De grote moeilijkheid van een ko ninklijke begrafenis is, dat de voor bereidingen binnen zeer korte tijd ge troffen moeten worden. Bij het orga niseren van een kroningsplechtigheid doet zich echter het zeer complexe probleem voor andere mensen niet op de tenen te trappenWie behoren tot de weinige gelukkigen, die een door L. VAN BRUGGEN. plaats in Westminster Abbey krijgen toegewezen? Wie hebben het recht op tribunes en andere speciale stands te zitten? Het is de „Earl Marshall", die over al deze hoogst ingewikkelde vragen beslist. En reeds van te voren staat vast, dat de hoge functionaris niet iedereen tevreden kan stellen. Talrijke personen en instellingen zul len zich gepasseerd voelen niet in het minst de pers. Zelfs de krant aller kranten: de „Times", moest zich tij dens de kroning van koningin Victo ria beklagen, dat ze een zetel gekre gen had, die haar niet in staat stelde Het is wonderbaarlijk in hoeveel verschijningsvormen het leven zich kan openbaren. We doelen hier minder op de vele planten- en diersoorten die de natuur teltdan wel op de mogelijk heden die het leven heeft aangegrepen om zich volgens geheel andere printh- pes dan de normale, te handhaven. Laten we wat duidelijker zijn. Een plant heeft zuurstof nodig, dus ligt 't voor de hand dat zij te gronde gaat wanneer ze in een ruimte zonder zuur stof wordt gebracht. We redeneren hier volgens dezelfde ervaring die we bij de mens opdoen, wanneer we zijn ademhaling gedurende vijf minuten blokkeren. Maar deze gedachtengang blijkt ten opzichte van vele planten onjuist te zijn. Kan de plant geen zuurstof uit de lucht verkrijgen, dan ont trekt zij deze aan de structuur van andere chemische verbindingen in haar eigen cellen. Zij heeft bedrijfs- kracht nodig om haar inwendige huis houding op gang te houden en kan zij deze energie niet aan de lucht ont trekken, dan onttrekt zij deze aan haar eigen cellen, zij ademt dan ,j,ntermole- culair", gelijk dit door de eerste on derzoekers werd genoemd. Dit systeem kan de plant niet blijvend volhouden, want zij eet zichzelf als het ware op, maar in ieder geval toont dit voor- j beeld dat gehandeld wordt volgens 't i beginsel „éérst leven" en daarna komt j de theorie. Ook bij sommige dieren is intermo- leculaire ademhaling gedurende enige tijd mogelijk, zodat we voorzichtig dienen te zijn met de stelling dat le ven onmogelijk is op planeten die wei nig of geen zuurstof in de atmosfeer hébben. Want waarom zou het leven, in een bepaalde vorm., zich niet hebben kunnen aanpassen aan geleidelijke vermindering van het zuurstofgehalte op andere planeten, die in wat andere omstandigheden verkeren dan onze aarde? Het gaat n.l. niet om de zuur stof, doch om de energie die het le ven uit bepaalde verbindingen zich ten nutte weet te maken. Reeds hier op aarde, waar de zuurstof onontbeerlijk is voor bijna al het bestaande, kun nen we voorbeelden zien van leven dat zich ook zonder zuurstof kan handha ven. Verschillende bacteriën hebben af stand gedaan van de lucht en zijn anaërobe geworden, d.w.z. zij leven zonder zuurstof. Diep onder de grond vn aarde en moerassen leven dergelij ke bacteriën, voor ivie het volkomen onverschillig is, of de aarde door lucht is omgeven of niet. Want zij verschaf fen zich de benodigde energie wel op andere wijze. De zwavelbacteriën b.v. verkrijgen hun bedr-'jfsenergie door oxydatie van zwavelwaterstof en het afsplitsen van zwavel, de stikstofbac- teriën door oxydatie van ammoniak tot salpeterzuur en weer andere pro duceren zuurstof door ontleding van salpeterzuur. En dan niet te vergeten vele gislingsbacteriën, ijzerbacteriën, de bacteriën die in petroleum leven enz. Dit zijn uiteraard slechts primitieve vormen van leven, doch moet het uit gesloten worden geacht dat dit leven zich op andere planeten tot hogere vormen heeft ontwikkeldVooral om dat leven zonder zuurstof in beginsel mogelijk blijkt, is er geen enkele goe de grond waarop een dergelijke ver onderstelling kan worden gebaseerd. Maar de levensvormen, zoals we die hier op aarde kennen, zullen we er niet aantreffen. En nu maar weer eens wat anders. Misschien heeft U aardappelen in de kelder, of appelen op zolder. Welnu, wanneer U een rijpe appel bij onrijpe soortgenoten legt, bevordert dit het rijpingsproces. Maar legt U de appel tussen de aardappelen, dan wordt het ontijdig uitlopen van de aardappelen daardoor vertraagd. Gek hè? H. PétMoa. :en goed overzicht van de plechtig heid in de Westminster Abbey te .crggen. Bij de eigenlijke kroningsplechtig heid blijft de hofmaarschalk min of neer op de achtergrond. Hg ont zaagt de vorstin bij de ingang van de kerk en leidt haar naar hét koor, waar de edelheden gezeteld zijn. Hier geeft hij haar over aan de Aartsbis schop van Canterbury en neemt al leen nog aan de zogenaamde Inthro- nisation (het op de troon plaatsen van de koningin) deel. EREBAAN. Het honorarium, dat de hofmaar schalk voor zijn diensten krijgt, be draagttweehonderd gulden per jaar. Deze haast te verwaarlozen som is vastgesteld bij een nog steeds van kracht zijnde wet uit het jaar 1483Voor het organiseren van een kroning lcrggt hij bepaalde onkos ten vergoed, doch meer dan een ere- baan is zijn functie zeker niet. In vroeger tijden, toen de koning en de koningin op zogenaamde palfreys hooggetrainde zadelpaarden naar de Abdij reden, was het gewoon te, dat beide dieren de „Earl Mars hall" werden aangeboden. Tot 1823 was het voorts gebruikelijk, dat de hofmaarschalk aanspraak kon maken op het tapijt, dat achter de koning werd uitgespreid en als laatste aan het kroningsbanket aanzat. De tegenwoordige hofmaarschalk is rooms-katholiek, doch dit belem mert hem niet in de uitoefening van zijn functie. Vroeger, voor de aanne ming van de zogenaamde Emancipa- tie Wet (1829) was dit anders. De voorvaderen van de hertog moesten i bepaalde onderdelen van de ceremonie aari een protestantse afgevaardigde overlaten. De nog jeugdige „Earl Marshall" heeft al heel wat belangrijke functies bekleed. Hg is minister geweest, voor zitter van de beroemde Engelse Joc key Club, burgemeester van Arundel en Lord Lieutenant (te vergelijken met een Commissaris der Koningin) van het graafschap Sussex. Hij staat bekend als een groot jager en ook als militair heeft hg lauweren geoogst. De hofmaarschalk bezit uitgestrek te landgoederen in de graafschappen Sussex, Yorkshire, Norfolk en Surrey. Hij is multimillionnair en' op zijn landgoed Arundel Castle wordt elk jaar een bekend liefdadigheidsbal ge houden. Desniettegenstaande is de hertog wijs genoeg om te weten, dat geluk niet door geld kan worden ge- Kocht. Hij slaat zgn status van hof maarschalk hoger aan dan die van grootgrondbeziter, al zou het alleen maar zijn, omdat deze functie al bij na driehonderd jaar aan zijn familie heeft toebehoord. Boete van f 1000 voor leider van speelclub Geldschieters en croupiers voor Amsterdams gerechtshof De initiatiefnemer en leider van de speelclub te Laren, het Casino Ham- dorff, de Belg H. J. C., is door het Amsterdams Gerechtshof veroordeeld tot 1000 boete subs, drie maanden hechtenis. Zijn verdediger deelde mede, dat hij namens zijn cliënt van dit arrest in cassatie zal gaan bij de Hoge Raad. De in Den Haag woonachtige Belg organiseerde over al in Europa speelbanken en had ver wacht, dat er weel een speelconces- ■Sie voor de Larense club zou komen. Een aantal- bestuursleden hoorde zwaardere straffen tegen zich eisen, I dan door de rechtbank was gedaan geldboeten, variërend van 100 tot 500. Tegen een tweetal geldschie ters eiste de procureur-generaal bij verstek een geldboete van 5000 elk, subs. 5 maanden. Een zevental (Belgische) croupiers die 200 per week verdienden was door de Am sterdamse rechtbank veroordeeld tot een boete van 100 elk, of veertien dagen hechtenis. De procuretyr-gene- raal eiste bevestiging. Tegen alle 13 verdachten bestuursleden, geld schieters en croupiers zal het Hof op 14 Januari a.s. uitspraak doen. recente foto van Ue a.s. piesident der Ver. Staten, genei aal Dwight D. Eisenhower, en zgn echtgenote. Zoals bekend zullen de generaal en „Ma- mie" Eisenhower op 20 Januari officieel him intrek in het Witte Iluis EEN GEBAAR VERWACHT Indonesië speelt een rol Het Amerikaanse bureau voor wederzijdse beveiliging heeft Nederland de gelegenheid geboden „spontaan" van de dollarhulp voor de 30 Juni a.s. eindigende jaarperiode af te zien, zo verneemt de „New York Times" van zgn correspondent te Den Haag. De Nederlandse regering heeft nog geen beslissing genomen ten aanzien van dit aanbod, doch het schijnt, dat ze geneigd is van de gelegenheid geen gebruik te maken. De dollarschenking zou voor Ne derland 15 millioen dollars bedragen. Dit bedrag is Nederland voorlopig toegewezen uit het nog steeds niet verdeelde steunfonds voor de verde diging, dat bestemd is voor het lo pende belastingjaar. De onverwachte verbeteringvan de Nederlandse har- de-valutapositie is voor de Ver. Sta ten aanleiding geweest te trachten de dollarhulp voor Nederland te doen vervallen. De „New York Times" merkt op, dat het vrijwillige karakter van het gebaar, dat Nederland volgens de Amerikaanse suggestie zou moeten maken, wel enigszins wordt beperkt door het feit, dat al zou Nederland zijn aanvraag om toewijzing van hulp niet intrekken, deze in ieder ge val toch zou worden afgewezen. Het bureau voor wederzijdse beveiliging heeft tot wijziging van zijn aanbe veling inzake het verstrekken van economische hulp aan Nederland be- xeeii ongesluierde viwuwo; ..geen drank in de woestijn. Amerikaanse critiek op vrijlating Nunn May Het Amerikaanse blad New York Herald Tribune is er nog al ver baasd over, dat de Engelse regering dr. Alan Nunn May in vrijheid heeft gesteld, die zeven jaar geleden tot 10 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, omdat hij een rol speelde bij de Russische atoomspionnage in U. S.A. en Canada. May heeft zich goed gedragen in de gevangenis. Op Oudejaarsavond was hij in het huis van zijn broeder Raiph, waar hg verklaarde, dat hij verdere wetenschappelijke arbeid hoopt te verrichten. Over zijn atoomverraad sprekende, zeide hij te menen, dat hij juist ge handeld had. De New Herald Tribune stelt te genover de vrijlating van Nunn May het feit, dat over enkele dagen de beide Rosenbergs in Amerika op de electrische stoel zullen sterven, om dat ze met Nunn May in hetzelfde complot hebben gezeten. Het blad spreekt in verband met de Engelse houding over de „zwak heid van de democratiën" en het maakt een ironische opmerking over de agenten van Stalin, die niet har der gestraft worden dan met een paar jaar gevangenisgoed eten en pianospelen. Tangerse zeerovers naar Marseille overgebracht De vijf personen, die zich in Tan- ger in preventieve hechtenis bevon den in verband met een onderzoek naar gevallen van zeeroverij op de Middellandse Zee en in het bijzonder naar de overval op de „Combinatie", zijn naar Marseille overgebracht, waar zij ter beschikking van het ge recht zullen worden gesteld. Het be treft de Nederlanders Eddie Engels man, van Delden en Berghuis en de Australiërs Townsend en de Sicili- aan di Falco. IN DE ARABISCHE WOESTIJN Zoon van koning Saoed krijgt maandelijks 20 zweepslagen Twee van de machtigste vloeistoffen ter wereld vingen vrijwel gelijk tijdig aan te stromen in het woestijnkoninkrijk van Abdoel Azis ibn Saoed. Toen hij vele jaren geleden aan de regering kwam in zijn droge woes tijnen, dacht geen Muzelman aan het drinken van alcohol of het boren naar olie. Dc ongelovigen kwamen en zetten de oliekraan open. en met de ongelo vigen kwamen ook de flessen en de glazen. In de nieuwe olie-oases begon de sterke drank te vloeien. De olie maakte koning Saoed rijk, maar dierbaarder dan alle rijkdom men, waren voor de koning zijn trot se zonen, van wie hij er niet minder dan 35 had. In de huizen en de clubs van de Westerlingen, waar ongesluierde vrouwen glimlachten bij koppige cocktails, waren de jonge emirs altijd welkome gasten. Laatst op een avond in het huis van de Britse vice-consul Cyril Ousman, bezocht de derde zoon van Saoed een drinkfestijn en hij begon avances te doen aan" een bezoekster uit Enge land. Ousman wierp hem het huis uit. De volgende dag nog dronken en in blinde woede verscheen de prins weer en hij eiste het bewuste meisje op voor zijn harem. Toen Ousman hem opnieuw uit huis wilde gooien, trok de emir een pistool. De vice-concul werd gedood en zgn vrouw gewond. EXECUTIE. De trotse, oude Saoed was diep ver ontwaardigd. Hij gaf last zijn zoon in arrest te stellen en hij stond aan mevr. Ousman het voorrecht toe te mogen zeggen hoe de schuldige ge- executeerd moest worden. Bovendien verklaarde hij, dat het hoofd van de jongeman afgehakt zou worden en op een piek voor het gebouw van de Britse ambassade tentoongesteld. De weduwe wees dat aanbod af en aanvaardde een schadeloosstelling van 70.000 dollar. Daarna veroordeelde Saoed zgn zoon tot een gevangenisstraf en ge durende die straftijd tot maandelijks twintig zweepslagen. De grijze ko ning stelde vast. dat de misdaad niet zozeer de schuld was van zijn zoon als wel van de vreemdelingen, die hem het gebruik van alcohol hadden geleerd. DRANKVERBOD. Kort daarop vaardigde de koning een wet uit, waarbij alle import van sterke drank in Saoedi-Arabië werd verboden. In de weken voor Nieuw jaar was ingevolge deze wet geen droppel sterke drank meer te krijgen in het woestijngebied. Arabian-Ame rican Oil Cy gaf de laatste, beperkte rantsoenen, uit. Twintig Ar am co employë's namen ontslag, omdat ze niet op droogge legde olieterreinen wilden werken en anderen dreigden met ontslag. Zij eisen, dat koning Saoed het drankverbod zal opheffen. Maar de koning bleef standvastig. Het gerucht gaat, dat hg zelfs verdere maatrege len overweegt: hij wil aan de blanke vrouwen voorschrijven, dat ze alleen nog maar gesluierd op straat mogen komen. Eén van de verontwaardigde olie- leiders mopperde: „Een keiharde Oklahoma-olieboormeester is niet te vreden als hg na zes dagen hard wer ken alleen maar een flesje limonade krijgt". Nog keiharder toonde zich de Leeuw der Woestijn, want voor hem staat niet het lot van oliemaatschap pij, maar het lot van zgn zonen op het spel! En die zijn voor een Arabier meer waard dan alle rijkdommen. (Time). sloten in verband met de stijging van Nederlands goud- en dollarvoorraad sedert September jJ. Deze stijging is volgens de „New York Times" het resultaat van dollarovermakingen uit Indonesië die in 3ommige kringen worden geraamd op 120 millioen dol lars voor 1952, en die het resultaat zouden zijn van te grote Indonesische disposities over Europese valuta, in het bijzonder sterling in Nederland. Wij tekenen hierbij aan, dat de Amerikaanse dollar in Nederland in middels vrij inwisselbaar is geworden. Tent-hotel in Haarlem Oplossing voor gebrek aan logeer-gelegenheid Op initiatief van een Haarlems restaurateur zal een originele oplos sing worden gevonden voor het ge brek aan logeergelegenheid, waarmee Haarlem en omgeving te kampen krijgt gedurende de Flora 1953 Cs werelds grootste bloemententoon stelling, die in Maart te Heemstede haar poorten zal openen). De propa ganda voor deze flora heeft de hele wereld bestreken en er zijn aanwij zingen, dat uit het buitenland massa- reizen worden georganiseerd. De oplossing bestaat uit het opstel len van een tent-hotel, een internati onale primeur op logeergebied, waar men per nacht logies kan verkrijgen. De tent bevat 202 bedden, hetgeen weinig minder is dan de gezamenlijke capaciteit van de Haarlemse hotels, die overigens nu reeds zijn volgeboekt voor de maanden die de Flora 1953 duren zal. Overdag zal het tenthotel een attrac tiegelegenheid zijn, waar variété- en cabaretprogramma's zullen worden uitgevoerd. Het hotel zal de naam ...Moulin Rouge" krijgen en waar schijnlijk in het Frederikspark wor den opgesteld. Er zullen ook wedstrij den van de Ned. Danssportunie in worden gehouden, waarbij 350 paren naar het kampioenschap van de afde lingen Noord-Holland en Utrecht zul len meedingen. In de tent kunnen 2500 maaltijden per dag worden geserveerd door een personeel van zestig tot negentig man. Waarschijnlijk gaat het tenthotel na de Flora naar Londen, om daar tijdens de kroningsfeesten dienst te doen. Nederlander in Djakarta op Oudejaarsdag vermoord Administrateur op Celebes ontvoerd De president-commissaris van de handelmaatschappij Schulte en Co., de heer G. Matthysen, is op Oude- jarasdag in zijn woning in het cen trum van Djakarta door rampokkers vermoord. Het slachtoffer bevond zich des morgens alleen thuis, toen 3 perso nen, waarvan 2 in uniform en bewa pend, op bezoek kwamen. Na enige tijd kwamen zij te voorschijn met 2 koffers. Op het vermoeden, dat iets niet m orde was, werd in het mid daguur de politie gewaarschuwd, die Matthysen aantrof met 2 schotwon den in de linkerborst. De administrateur, een employé en 4 ondememïngswachtèn van de on derneming „Polambesi" in Zuid-Cele bes zijn in de nacht van 30 December door een bende van 50 man ont voerd. Een schrijfmachine werd ge roofd. De echtgenotoen van de ont voerden werden met rust gelaten. Het Wereldgebeuren Asperges Ze verschenen in deze dagen nog al eens op het menu de as perges en er kunnen allerlei lek kere kostjes van gekookt worden, maar zo enkel worden ze niet gege ten en ook zit er wel eens 'n stugge tussen. Misschien doelden dc cadet ten van St. Cyr op die stugge soort toen ze Charies de Gaulle de Bijnaam „de asperge" gaven. Hij had er de lengte voor, hij had de stugheid enhy was zo alleen niet best verteerbaar. Sedert 1911 speelt htf een rol in het Franse leger en sedert 1932 een rol in de Franse politiek. Op en top lie Gaulle was hg toen hij schreef: „Door niets wordt het ge zag zozeer versterkt als door het zwijgen"Bitter moet hjj teleur gesteld zijn geweest toen hij in 1940 ontdekte noezeer hg zijn mond voor bijgepraat had. Hij had namelijk in de dertiger jaren een boek gesenreven over de geme chaniseerde oorlogPar(jsc ooek- handelaren waren er verbaasd over, dat dit boekje vrijwel niet door Fran se officieren werd gelezen. Men kreeg alleen maar bestellingen uit het bui tenland en dan voornamelijk Duits land Toen in 1940 de Duitse gemechani seerde collones dood en verwoesting brachten, was dat een Duitse ver werkelijking van een Franse gedach te€en gedachte van Charles de Gaulle. Politieke teleurstellingen hebben De Gaulle er in 1946 toegebracht de Rassernblement du Peuple Fran cais te stichten. De beweging vóór het sterke Frankrijk en de beweging van de neen-zeggers, van de mensen, die geen compromis wilden met links of rechts. Gisteren heeft generaal De Gaulle het starre zwijgen verbroken door een nieuw plan voor een Europese ge meenschap bekend te maken. Hij deed dat niet, omdat het de twee de Januari was en het jaar 1953 ex- voor zijn Rassernblement rooskleurig uitziet. Hg deed dat vermoedelijk in de eerste plaats om de Franse kabi netsformateur René Mayer de voet dwars te zetten bg diens pogingen een nieuwe regering te vormen. Hij deed het ook om de ongeduldi- gen in zgn Rassernblement tevreden te stellen. Die ongeduldigen hebben al meer dan een jaar genoeg van De Gaulle's neen-zeggery en stugge zwijgzaamheid. Ze willen een actieve rol spelen in de Franse politiek en ze zgn veel meer dan de generaal be reid, om het met andere partijen en met een compromis te proberen. De Gaulle's plan voor een Europese gemeenschap is ongetwijfeld in gegeven door vrees voor een her levend Duitsland. Daarom wil hij West-Duitsland brengen binnen een politiek en defensief systeem, dat al tijd aan Frankrijk een gelijke positie met Duitsland moet waarborgen. Hg wil ook de Franse Unie als geheei laten toetreden tot het Westeuropese defensieverdrag. Dat is een uitermate moeilijk punt. De zes samenwerkende Westeuropese landen Frankrijk, Duitsland, Bel gië. Italië. Nederland en Luxemburg hebben wat die Franse Unie be treft geheel afwijkende belangen. Ne derland heeft in Indo-China en in Noord-Afrika niets te zoeken. Ook andere landen zullen niet zoals Frankrijk de Franse koloniën zien als liggende binnen hun defensiesfeer. Is dat voor de defensie al moeilijk, nog zwaai'der wordt het wanneer voor deze gebieden een gemeenschappelij ke politiek met de Tanden van West- Europa vastgesteld moet worden. Het is practisch uitgesloten dat de parle menten van de zes deelnemende lan den het daarover eens zouden worden. De Gaulle wil teveelveel te veel! Hij zou zich moeten beperken tot me dewerking aan een toenemende orde in Europa. Die taak is al zwaar ge noeg. Arthur Koestier typeerde enkele dagen geleden de wanorde in Europa met de volgende woorden: „Het leven in Europa is een picknick in nie mandsland geworden Welaan, waarom zouden we dan nie mandsland nog vergroten door er de gebieden van de Franse Unie bij te nemen Het is zonder die gebieden al wan ordelijk genoeg! We vrezen, dat de „asperge" onver teerbaar zal blijken bij de picknick in niemandsland. Generaal De Gaulle ook wel genoemd „de asperge". EEN OVER: DE TUINBOUW IN NEDERLAND In de serie „Mededelingen van de Tuinbouwvoorlichtingsaienst" ver scheen van de hand van W. de Wit de publicatie „De tuinbouw in Neder land", waarin de nadruk wordt ge legd op de economische betekenis van deze tak van bestaan. Daarnaast wordt in beknopte vorm een overzicht gege ven van de organisatie en de over heidszorg op dit terrein. Fraaie foto's verluchten dit werkje, dat ook de aandacht verdient van ieder die zich een beeld wil vormen van de belang rijkheid van deze bedrijfstak voor ons land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5