1952 WAS EEN OLYMPISCH JAAR Nederland speelde in Helsinki een bescheiden rol De prestaties geven geen reden tot optimisme JAN NOLTEN ONTPOPTE ZICH ALS UITSTEKEND TOURRENNER WOENSDAG 31 DECEMBER 1952 Goud van Londen veranderde in zilver De vijftiende Olympische Spelen te Helsinki, die het hoogtepunt waren van het achter ons liggende sportjaar, zijn in enkele opzichten belang rijker geweest dan alle voorafgaande Spelen. Meer landen en deelnemers dan ooit hadden voor de Spelen ingeschreven. Voor het eerst kwam de Sow jet-Unie met een grote ploeg uit en wat betreft de prestaties: het aantal recordverbeteringen was overweldigend groot. Niet alleen Olym pische-, maar ook tal van wereldrecords sneuvelden. Het kleine Finland komt de eer toe voor een perfecte organisatie zorg te hebben gedragen. Voor Nederland is de herinnering aan de Spelen van 1952 niet zo prettig als die aan Londen 1948. Geen enkele maal heeft het Wilhelmus geklonken. Wel werden er acht zilveren medailles veroverd, waar bij inbegrepen het eremetaal, dat onze schaatsenrijders in Noorwegen grepen. Brons lag binnen het bereik van enkele onzer mensen, maar zij zagen het op het beslissende moment verloren gaan. Bovendien stak het nood lot zyn kop nogal eens op, terwijl de Nederlanders op de baan of in het water waren. lands record,op zijn naam bracht! Bij de dames kwam Willy Lust op de vijf de plaats, een heel mooie prestatie. De Nederlandse estafetteploeg, be staande uit Gré de Jongh, Puck Brou wer, Nel Büch en Willy Lust, eindig de in de finale 4 x 100 meter op de zesde plaats. De prestatie van Janus v. d. Zande, die de 42.195 km. lange Marathon meeliep en daarin op de vijftiende plaats, eindigde, mag niet te laag worden aangeslagen, temeer als. men bedenkt, dat Janus nog fris aan de finish arriveerde in de Neder landse recordtijd van 2 uur 33 min. Wie herinnert zich niet de fatale dag, waarop onze grote favoriete Fanny BlankersKoen in de finale 80 meter horden, de tweede horde omgooide, nog enkele passen deed en de baan uitliep. Geplaagd door een infectie moest zy enkele dagen te voren verstek laten gaan in de hal ve finale 100 meter en de dag daar op, toen ze wel startte voor de halve fmale 80 meter horden, werd ze tweede achter de Russische Maria Golubichnaja. Een trieste dag was dat, want ook onze troeven op de 1500 meter, Slijkhuis en Harting, stapten in de series uit de baan. Slijkhuis had weer last gekregen van een pijn lijke Achilles-pees en Harting gaf op, omdat hy geplaagd werd door. een rheumatische aandoening in de rug. Het prachtige succes van Puck Brou wer, die de finale 200 meter aflegde in 24.2 seconde cn daarmede beslag legde op de tweede plaats achter de onverslaanbare Australische Marjory Jackson, kon deze zware slag niet doen vergeten en dat kon Theo Saat ook niet. Onze nationale sprintkam pioen werd eerst in de halve finale op de 100 meter uitgeschakeld, maar hij schaarde zich bij de twaalf snelste sprinters van de Spelen. Een teleur stelling was het ook, dat Henk Vis ser, die ons land vertegenwoordigde bij het vèrspringen na drie ongeldige sprongen werd uitgeschakeld. Het opmerkelijke feit deed zich voor, dat de titel naar de Amerikaan Biffle ging, die 7.57 meter noteerde, een sprong waarmede Visser het Neder- Drie maal zilver op het ijs De Olympische Spelen 1952 be gonnen in feite reeds op 15 Febru ari te Oslo met de Winterspelen. Hoewel ook hier het geluk niet aan de zijde van de Nederlanders was, hebben onze schaatsenrijders niet teleurgesteld. Kees Broekman haal de er twee en Wim van der Voort één zilveren medaille weg. Het goud bleef gereserveerd voor de grootste rijder aller tijden: Hjalmar Ander sen. Broekman kon absoluut niet op tegen de Noor op de 5000 en 10.000 meter. Alleen Wim v. d. Voort kon zich met hem meten op de 1500 meter, maar jamnier genoeg schoot onze landgenoot 0,2 seconde tekort voor de gouden medaille. Dat was echter geheel en al te wijten aan de ongunstige omstandigheden, waaronder v. d. Voort moest rijden. Toen Andersen reed was het uitste kend weer, maar v. d. Voort moest behalve tegen Andersen's tijd (2.20.4) ook nog opboksen tegen de wind en de sneeuw, die zich op het ijs af zette. Bovendien werd hij even uit zijn balans gebracht, toen plotse ling een batterij fotografen hun blitzlampen lieten werken. Zeer goe de resultaten boekte ook Anton Huiskes: vierde op de 5000 en vijf de op de 10.000 meter. Was Ander sen er niet geweest, dan zou Ne derland Nooi-wegen op het ijs van de bovenste plaats hebben verdron gen. De Tsjechische „locomotief" Emil Zatopek werd Olympisch kampioen op de 5000 meter in 14.6.6, op de 10.000 meter in 29 min. 17 sec. en op de Marathon (42.195 meter) in 2 uur 28 min. 03,2 sec. stapte. Dat was een van de vele be wijzen voor de overweldigende be langstelling voor de zware strijd, die ons zevental in Helsinki moest voe ren. Het sterkste waterpoloteam ter wereld kreeg echter geen goud en ook geen zilversterker nog, zelfs het brons was niet voor de Nederlan ders weggelegd, dank zij een zeer on rechtvaardige beslissing van de FINA, die een eerlijk gewonnen wedstrijd ongeldig verklaarde. Na grote over winningen op Zweden en Argentinië kwam de wedstrijd tegen de sterke Zuid-Slaven. De uitslag was 3—2 voor Nederland. Toen de Zuid-Slaven er 22 van hadden gemaakt door een ongeldig doelpunt, tekenden zij pro test aan tegen dit doelpunt, dus te gen een eigen doelpunt wel te ver staan. omdat de Belgische scheids rechter Delahaye partijdig had geflo ten. Toekenning van dit protest zou de uitslag dus veranderen in 31 in het voordeel van Holland. Het pakte anders uit. Nadat de Waterpolo-board had geadviseerd de wedstrijd niet te laten overspelën, meende de FINA recht te moeten spreken door de wed strijd wel te laten overspelen. Karei Lotsy. de chef de mission, mocht dan ook al zijn overredingskracht vechtlust aanwenden, de FINA hield voel bij stuk. Uit eerbied voor Fin land trokken onze jongens rich niet terug. In een opwindende wedstrijd speelden zij 44 gelijk tegen Honga rije, na met 41 te hebben achterge staan. Met Rusland, dat zeer fair speelde, had men geen moeite (4— 2), maar tegen Zuid-Slavië werd het nu 12. Slechts een doelpunt scheidde ons toen van goud of zilver! Wel werd het nog 53 tegen België en 71 te gen Spanje, maar Hongarije ging met het goud strijken. En dat deed het niet alleen bij het waterpolo, ook bij het zwemmen we zen de dames onze zwemsters terug. Hoewel onze meisjes niet direct faal den, wat het vooral een teleurstelling, dat Geertje Wielema op de 100 meter het goud op het nippertje ontging na een enerverend duel met Joan Har- •ison, die gelijk aantikte. Dat deden ook de nummers drie en vier, Joke de Korte en Joan Stewart Ook hier viel de beslissing in het nadeel van het Nederlandse meisje. Nadat Joke eerst nog was opgeroepen voor de ce remonie protocolaire werd zij toch als vierde geklasseerd. Een lichtpunt was de prestatie van Hannie Termeu- len, die op de 100 meter vrije slag als tweede eindigde achter de Hon gaar-se Szoke, maar vóór Ternes. De derde zilveren medaille voor Neder land werd behaald op de 4 x 100 me ter door Wies LinssenVaessen, Koosje van Voorn, Hannie Termeulen en Irma HeytingSchumachter. Beter dan de waterpolospelers, verging het onze hockeyers, die in 1948 te Londen op de derde plaats eindigden. In Helsinki werd eerst de vrij sterke Duitse ploeg verslagen, zij het met de magere cijfers 1—0. Ook jongste Wimbledon-kampioenede volgende dag tegen Pakistan werd van deze eeuw. het 10, zodat de zilveren medaille UITGESCHAKELD, MAAR NIET DOOR TEGENPARTIJ. „Hoe heeft de waterpoloploeg het gemaakt?" Dat was de vraag, die Koningin Juliana stelde, toen ze na een bezoek aan Frankrijk uit de trein Maureen Connolly, bijgenaamd „Little Mo", jongste Wimbledon-kampioene al binnen was. Het goud was natuur lijk voor India, dat onze ploeg een duidelijke 61 nederlaag toebracht. De Nederlandse wielrenners speel den op de baan, noch in de weg-wed- strijd een rol van betekenis. Onze sprinter, Jan Hijzelendoorn, vertoonde geen grootse dingen, de achtervol- gingsploeg PlantazDe GrootMae- nenv. Voorting werd reeds in de kwartfinales uitgeschakeld en in ae wegwedstrijd kon van Voorting, v. 't Hof, Plantaz en Maenen, alleen laatst genoemde proberen, het de Belg An- dré Noyelle, die het goud kreeg, las tig maken. Maar ook hij moest zich nog voor de beslissende eindsprint terug laten vallen. Het stond bij voorbaat vast, dat onze voetballers beslist geen kans hadden op enig succes. Reeds in de voorwedstrijd tegen Brazilië verloor ons elftal met 51. Deze uitslag was wel geflatteerd, want vooral in het eerste half uur had Oranje een groot overwicht, waaruit slechts één doel- punt voortkwam, dat door Van Roes- sel uit een vrije trap gescoord werd. Na veel interessante en merkwaardige wedstrijden kwamen in de finale Hongarije en Zuid-Slavië tegen elkaar uit. In een wedstrijd met voetbal van de allerhoogste klasse wonnen de Hon garen met 2—0. Fanny Blankers-lioën ging na haar aankomst te Helsinki onmiddellijk weer in training, nog onbewust van het feit, dat men haar na afloop van de Olympische Spelen niet meer de snelste vrouw ter wereld zou kunnen noemen. Wij zien haar tezamen met Harrison Dillard, die Olympische kampioen 110 meter horden werd. ONZE WIELRENNERS OP DE VOORGROND Piet van Heusden kwam, zag en klopte sterren van formaat. Nimmer tevoren zijn onze wielrenners in het grootste wiclersporteve- nement ter wereld, de Ronde van Frankrijk, zo goed voor de dag geko men. als dit jaar. Jan Nolten. ongetwijfeld onze beste Tourrenner, die ook in de Route de France uitstekend reed, arriveerde na de twaalfde étappe als eerste te Monte Carlo cn Hans Dekkers nam de negentiende étappe voor zyn rekening. Deze rit werd een Nederlandse overwinning, want Voorting werd tweede en Faanhof vierde. Nolten, die zich als een voortreffelijk klimmer ontpopte, werd in de Pyreneeën-ritten zesde en zevende en eenmaal in de 21e étappe eindigde hij als tweede achter de onverwoestbare Coppi, die de Tour won. Ook Van Est, Roks, Voor ting en Wagtmans waren meer dan eens by de eerste tien. Wim' van Est, onze specialist in tijdritten won op 24 Mei de 586 km. lange monsterrit Bordeaux-Parijs, welke hij ook in 1950 op zijn naam bracht. Enkele weiten later arri veerde hg in Utrecht als gelukkige winnaar van.jie Ronde van Neder land. Bij het op 15 Juni gehouden natio naal wegkampioenschap, moest hy echter in Hans Dekkers zyn meer dere erkennen. Wagtmans werd der de. Maar Wout zorgde voor een an dere verrassing door de Ronde van Romandië te winnen, waarbij hij groten als Coppi, Koblet en Impa- nis achter zich liet. Bij het puikje van onze renners voegde zich 'n be trekkelijke outsider: Piet van Heus den. Hy kwam, zag en... stak niet alleen het nationaal-, maar ook het HET ZEEUWSE SPORTLEVEN IN 1952. Duel Harting-Slijkhuis te Vlissingen een der hoogtepunten Meer dan in de voorafgaande jaren hebben de Zeeuwse topkrachten in het afgelopen jaar contact gehad met de grote sportfiguren uit ove rig Nederland. Behoudens enkele uitzonderingen heeft dit contact toch niet geleid tot een dusdanige verbetering der prestaties, dat van een zichtbare vooruitgang gesproken kan worden. Toch zyn er in 1352 en kele belangrijke sportgebeurtenissen in Zeeland geweest, die van natio naal belang waren. Daar was de Vlissingse sportweek met als hoogte punt op 11 Juni de athletiekontmoeting, waar duizenden Vlissingers hun oud-stadgenoot Hans Harting Wim Slykhuis in een fantastische race over 3000 meter zagen kloppen en waar. Staf Dobbelaere op de 1500 meter over Herman Harting zegevierde. Dat was mede door de aanwezigheid van Fanny BlankersKoen, Puck Brouwer cn Willy Lust een sportontmoeting van de bovenste plank. Zeeland zag nog enkele deelnemers aan de Olympische Spelen binnen Jjn grenzen. Janus v. d. Zande, de eine broodbezorger uit Halsteren, die in de Marathon zo'n goed figuur had geslagen, won in Schoondijlte in fantastische styl en onbedreigd de 25 km. in 1.27.49.1. Ook de athlete Nel Büch kwam in Schoondijke op de baan, helaas onder zeer slechte weersomstandigheden. Tenslotte maakte de bokser Leen Jansen de reis naar Zeeland voor een demon stratie samen met Jan de Bruin in het Schuttershof te Middelburg. Verheugend was het ook, dat de sportuitwisseling tussen Nederland en Engeland gecontinueerd werd. Middelburg mocht de sportmensen uit Folkestone ontvangen en Scar borough kwam naar Vlissingen. ATHLETEEK. Naast het duel HartingSlijkhuis, moet natuurlijk ook de 17e Interna tionale Boulevardloop op 7 Septem ber te Vlissingen worden genoemd. Hoewel algemeen verwacht werd, dat Staf Dobbelaere de nieuWe PZC- beker zou meenemen Hans Har ting ontbrak op het appèl wist Walter Rootsaert uit Aardenburg Staf in de laatste 200 meter achter zich te laten. Middelburg en Goes bleven ook niet achter. De door E MM georganiseerde Singelloop werd gewonnen door Piet van Acker deze Marathon-athleet bracht het Zeeuws record op de 25 km. te Schoondijke op 1.38.09 en de Sin gelestafette werd een overwinning voor THOR uit Roosendaal. .De Stadsloop in Goes werd gewonnen door Booy uit Sluiskil. Opzienbarende resultaten behaalde het Marathon meisje Willy Cijsouw. Zij liep in Schoondijke de 80 meter in 10,5 sec. en later in Rotterdam zelfs een keer in 10,3. Tijdens de Zeeuwse kampioenschappen, die in Middel burg en Goes werden gehouden, ver beterde zij liefst vier records! Ook tijdens de op 1 Juni te Warmond ge houden trialmeet Holland-Rijnstreek- Zeeland noteerde zij aardige resulta ten. Deze ontmoeting werd trouwens toch een succes, want zy werd door Zeeland gewonnen, waartoe de pres taties van Dobbelaere, Bilius, Groot- jans, Johannisse, Willy Cijsouw, Anneke Plompen en Leni Minder- houd niet weinig bydroegen. De Zeeuwen-man Bilius kon zich intus sen Nederlands B-kampioen op de 1500 meter noemen; een prachtig succes, dat in Den Haag werd be haald. ZWEMMEN. Het grootste zwemevenement was natuuriyk weer de traditionele Schel- debekerwedstrijd. Het was ditmaal een merkwaardige wedstrijd, want de zee was zo onstuimig, dat de volgboten de zwemsters en zwem mers haast niet konden volgen. Winnaar werd H. Willemsen uit Utrecht. Bij de dames kwam de Robben-zwemster Annie Veldhuijzen als eerste op het Vlissingse bad- strand aan. Dit zwemseizoen, dat op 14 Juni met wedstryden te Sas van Gent werd geopend, was wel succesvol voor de Zeehond-zwemmer Chris Verbeek, die de havenwedstrijd in Breskens won eerste dame was hier Jeanne van Eenennaam uit Sou burg en eerste werd in de „over steek van het Hollands Diep", waar in Ko den Boer, eveneens van de Zee hond, tweede werd en mevr. T. Cas- telde Jonge by de damesveteranen als eerste eindigde. VOETBAL. Voor „Vlissingen" was 1952 geen gelukkig jaar. De rood-witten degra deerden van de tweede naar de derde klasse. Hoewel de laatste wedstrijd tegen MOC '39 werd gewonnen, won ook de andere degradatiecandi- daat Alliance de laatste ontmoeting en dat betekende voor „Vlissingen" de genadeslag. Zeeland kreeg er een andere tweede klasser voor in de plaats: Axel promoveerde na een gewonnen wedstryd en een gelijkspel tegen Hieronymus. Uit de derde klasse verdween Sluiskil en Zierik- zee stapte deze klasse binnen via een beslissingswedstrijd tegen de an dere vierde-klassekampioen Hulst. Burgh promoveerde naar de vierde klasse, waaruit Hoofdplaat ver dween. Het belangrijkste voetbalge- beuren buiten de competitie om, was het tournooi van „Middelburg" om de Zilveren Stadhuis-plaquette. Dit tournooi werd door VUC gewonnen na een 10 zege op RAC. WIELRENNEN. De man, die in 1952 in de Zeeuw se wielersportwereld de meeste aan dacht op zich vestigde, is ontegen zeggelijk Rien Verhelst uit Axel ge weest. Talloze overwinningen behaal de deze jonge renner, die nog een grote toekomst tegemoet kan gaan. Niet alleen in Zeeuwsch-Vlaanderen deed hij van zich spreken, ook in België en elders in Nederland sleep te hij vele prjzen in de wacht. Een elfde plaats in de wegwedstrijd AmsterdamArnhemAmsterdam is een prestatie, die er zijn mag. ANDERE SPORTEN. Met kop en schouders steekt het Middelburgse „Swift" boven de an dere Zeeuwse korfbalverenigingen uit. Voor de tiende achtereenvolgen de maal werd op 18 October het kampioenschap behaald na een grote 82 zege op Scampolo. Een groot succes werd ook het door de oran- wereldkampioenschap achtervolging amateurs in zijn zak. Bij deze in Luxemburg gehouden kampioen schappen onttroonde Patterson de Italiaan Bevilaqua, in de achtervol ging voor profs. De Duitser Heinz Müller won by de profs het wereld kampioenschap op de wég en bij de amateurs zegevierde de Italiaan Ci- ancola, omdat Piet van den Brekel door het aannemen van een fiets van een toeschouwer gediskwalificeerd werd. De titel by ae prof-sprinters was voor de Zwitser Plattner en de Belg Marcel Verschueren werd we reldkampioen stayer. Eij de Nederlandse kampioenschap pen op 22 Juni werd Derksen sprint kampioen by de profs. Jan Hijzelen doorn bij de amateurs. Van Est won de titel by de achtervolging voor profs. Daan de Groot werd eerste in de 50 km. wedstryd voor ama teurs en Huub Vinken kreeg deze titel by de profs. Pronk bleef onze beste stayer en tenslotte veroverde Aanraad uit Oud-Gastel op 6 Juli te Zandvoort het amateurkampioen schap op de weg. Wat deed het Nederlands voetbalelftal in dit jaar De resultaten, welke ons nationaal voetbalelftal in 1952 behaalde, zijn niet denderend geweest- De oefen wedstrijd op 5 Maart tegen Bolton Wanderers eindigde in een 2—2 ge lijkspel na een matige wedstrijd. Oranje was er veel beter in, toen in Arasterdam mot 10 verloren werd van Engeland-B. Drie doelpun ten in drie minuten werden er ge maakt op 6 April tegen België, van Melis en Clavan zetten een 1- 0 ach terstand om in een 21 voorsprong, maar België won toch met 4—2. Op 14 Mei kwam Zweden op be zoek. Dank zij Kraak eindigde deze teleurstellende wedstryd in een Irantloos gelijkspel. Aan deze Inter- and gingen twee oefenwedstrijden tegen Sunderland vooraf. Nederland A verloor een zeer goede wedstrijd met 10, maar het B-elftal deed het maar matig en verloor met 7 3. Het Bondselftal, met Van Roes- sen en Mommers, klopte tijdens de Olympische Dag Oostenrijk-B met 3 2, een niet onverdienstelijke pres tatie. Op 8 Juli verloor de Olympi sche ploeg echter weer met 20 van het Weense Rapid en bij de Olympische revanchewedstrijden werd gelijkgespeeld tegen Egypte (1 Het internationaal seizoen 1952/ 1953 werd op 21 September in Ko penhagen ingezet met een 32 ne derlaag tegen de Denen. Een maand later maakte Kraak in Antwerpen twee blunders in een slecht gespeel de wedstryd, welke België met 21 won. Ook de wedstryd zonder Len stra in Huil op 15 November tegen de Engelse amateurs stond niet op hoog peil. Dank zij het goede werk van keeper Landman, was de uit slag 2—2. Rien Verhelst uit Axel behaalde talrij. ke overwinningen. jehemden georganiseerde korfbal- tournooi op Hemelvaartsdag, waar 62 twaalftallen aan deelname?. Ook bij de handballers is er een club, die ver boven de anderen uitsteekt. Het Goesse „Hellas" speelt als enige Zeeuwse vereniging in de eerste klasse Zuid en zowel de dames als de heren, maar vooral de laaisten, doen het lang niet slecht. De Mid delburgse hockeyers eindigden dit seizoen op de voorlaatste plaats in hun afdeling, maar op het ogenblik staan zij er veel beter voor. Dit overzicht willen wij dan beslui ten met te herinneren aan de ook dit jaar weer geslaagde Benelux- ronde van de MAC „Scheldegouwen", de prachtige Mecklenburgrit van De Dolphyn, de bij Oostkapelle gehou den Zeeuwse motorterreinkampioen- schappen. waar Dick Renooy en Harry Rietman ten aanschouwe van 5 6000 toeschouwers de toon aan gaven en de eerste na-oorlogse wan delmars van Middelburg naar Ber gen op Zoom, georganiseerd door „Achilles." Sportflitsen uit 1952 8 Maart: Joris Tjebbes brengt in Hilversum het Nederlands record 200 meter vrije slag van 2.13.8 op 2.12.6 en later in Rotterdam op 2.12. 28 Maart: Piet ten Thije brengt te Leeuwarden het Nederlands re cord 500 meter vrije slag van 6.15.6 op 6.12.8. 1825 April: Vierde internationale Tulpenraliye, welke vrordt gewonnen door de Eingelsman Ken Wharton. 11 Mei: Twee zwemrecords verbe terd. Daan Buyze haalt het record 200 meter schoolslag van 2.39.8 om laag tot 2.39.3 en Geertje Wielema brengt te Brussel het record 400 meter vrije slag dames van 5.16 op 5.15.—. 18 Mei: Het nationale handbaiteam klopt Noorwegen met 125; het Ne derlands korfbal twaalf tal verslaat België met 123. 15 Juni: Willem n voetbalkampi oen van Nederland door 21 zege op Ajax in Amsterdam. 35 Juni: De Nederlandse hockey- ploeg wint te Amstelveen van Zwit serland met 41. Westerkwartier korfbalkampioen van Nederland. 28 Juni: Tienduizend belangstel lenden zien tijdens de T.T.-races in Assen Geoffrey Duke in de 500 cc klasse verliezen van Masetti. 29 Juni: Fanny Blankers loopt tij dens de nationale athletiekwedstrij- den te Rotterdam de 100 meter in 11,4 sec. Op de 80 meter horden, 100 en 200 meter wordt zij nationaal kampioen. 6 Augustus: De Nederlandse hockeyploeg klopt Pakistan met 3 10 Augustus: Tydens de Olympi sche revanchewedstrijden gooit Fan ny Blankers op de 80 meter horden de vierde horde om, komt te vallen en verlaat de baan. 17 Augustus: Ascari wint op fe nomenale wijze de Grote prijs van Nederland: Geertje Wielema brengt het Nederlands record 1500 meter vrije slag van 21.50.5 op 21.39. 24 Augustus: Geertje Wielema brengt tydens de nationale kampi oenschappen de titels op de 100 me ter rugslag, de 400 en 1500 meter vrije slag en met de Robbenzwem- sters ook de 4 x 100 meter vrije slag op haar naam. De Nederlandse handballers verslaan in Breda Bel gië met 206. 26 October: Janus v. d. Zande brengt het Nederlands record op de 25 km', van 1.25.02 op 1.24.42. 426 November: Tournooi om het wereldkampioenschap dammen in Nederland. Wereldkampioen Piet Roozenburg behield zijn titel na spannende strijd met de Canadees Dagenais.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 21