In 1952 werden gunstige economische resultaten bereikt Verkiezingen brachten in 1952 een verrassing tt Toenemende werkloosheid baart zorgen ZIJDIE IN 1952 HEENGINGEN PROVINCIALE ZEEUVTSE COURANT WOENSDAG SI DECEMBER 1952 NEDERLAND HOUDT GOEDE MOED Woningbouwleningen waren een succes De laatste dag van het jaar loopt weer ten einde. Vol hoop werd deze periode van twdalf maanden begonnen, veel is er gebeurd dat deze hoop de bodem ingeslagen heeft. 1952 is geen rooskleurig jaar geweest. Drie kwart van ons volk heeft moeten worstelen om de eindjes aan elkaar te knopen. Het leven is schrikbarend duur. De lasten drukken op het be drijfsleven. Het opbouwen van een veilig en constructief beleid in een bedrijf is welhaast een onmogelijkheid. En toch zou het niet juist zjjn met al te veel pessimisme 1953 in te gaan, want al was 1952 „geen boler- tje tot de boom", er viel wel degelijk vooruitgang te bespeuren. In het af gelopen jaar heeft Nederland geen geringe economische resultaten bereikt. Onze deviezenpositie is verstevigd geworden. Onze goudvoorraad neemt toe. -In de E.B.U. mogen wc bogen op grote overschotten. Dat zijn alle factoren die er op duiden, dat ons land op de goede weg is. Hoewel er nog immer een schrijnend tekort bestaat aan huisvesting, is de woningbouw dit jaar aanzienlijk toegenomen. En uaar het zich laat aanzien zui len er in het komende jaar nog meer woningen gebouwd worden. Minder gunstig is de toenemende werkloosheid, welke de regering zorgen baart. Inmiddels heeft zy aangekondigd al het mogelyke te zullen doen om een massale werkloosheid te voorkomen. Zowel door deze geruststelling als door de lichte vooruitgang, welke op economisch gebied valt te constateren, lykt het ons daarom wenselijk het nieuwe jaar niet pessimistisch, maar met een gematigd optimisme in te stappen. kennen. Zfln reis had tevens tot doel Het jaar 1952, waarvan wij thans afscheid nemen, zette slecht m. ua.- gen achtereen woedde 'n hevige storm over West-Europa, üp de wild gewor den zeeën speelden zich vele drama's af. Het jaar was amper een paar uur oud, toen ten Noorden van Borkum 't Duitse schip „Irene Oldendorf" met man en muis verging. Een en twintig mensen kwamen bij deze scheeps ramp om het leven. Men kon nauwe lijks een krant opnemen, of er werd melding gemaakt van in nood verke rende schepen. In de Golf van Biscaye brak het Noorse tankschip „Oestav' 'in tweeën. Op de rotsachtige Frans-Spaanse kust sloeg de Groningse kustvaarder „Gemma" te pletter. Zeven mannen vonden een graf in de. golven. De storm bracht rouw in Nederlandse gezinnen. By een poging om het voor onze kust in nood verkerende Panamese schip „Merope* te bergen, sloeg schipper A. Brinkman van de red dingsboot „President Jan Leis" uit Hoek van Holland over boord en verdronk jammerlijk. Groot was het leed dat IJmuiden in deze storm- maand werd toegebracht. De trawler „Alkmaar", uitgevaren om in de Noorse wateren te vissen, bleef op zee. En met het schip de bemanning. Veertien vissers keerden niet terug van htm reis. Een merkwaardige gebeurtenis speelde zich af in Huissen in de Be tuwe. In de eerste week van het nieuwe jaar was het anders zo rus tige stadje in rep en roer. In het holst van de nacht werden de deuren van de Paterskerk opengebroken en in dichte drommen drongen de gelo vigen het kerkgebouw binnen om een dienst bg te wonen. Met het open breken van de kerkdeuren en het bij wonen van de dienst toonde de Huis- sense bevolking op ondubbelzinnige wijze aan het niet eens te zijn met de beslissing van de aartsbisschop coadjutor mgr. Alfrink, die gelast had de kerk definitief te sluiten. Voor een verrassing, maar een on plezierige, zorgde de Nederlandse Spoorwegen. Met ingang van 1 Fe bruari werd het spoorkaartje duur der. Voor hen, die veel gebruik ma ken van het „ijzeren paard", bete kende dit een flinke strop. Omstreeks half Januari stak dr. Drees op Amerikaanse uitnodiging de „grote haringvyver" over, om in de Verenigde Stalen land en volk door eigen aanschouwing te leren Westerling deed nog steeds van zich spreken. om in Amerika het begrip voor moeilijkheden te versterken en hy heeft op de plaats waar dat dienstig was tot uiting gebracht, dat Neder land liever opdrachten ontvangt dan giften! De Urker vissers, die vol goede moed naar Argentinië waren getogen om zich daar een nieuw bestaan op te bouwen, beleefden inmiddels een zeer onaangenaam avontuur. Al di rect by hun aankomst in Mar dei Plata rezen er moeilijkheden met hun werkgever. Zij werden ontslagen. Bemiddelingspogingen van de Urker burgervader raaiden. Een deel van do Urkers keerde terug naar Nederland. Zij die bleven vonden werk, maar niet als vissers. WONINGBOUWLENINGEN EEN SUCCES Aan de pogingen van vele gemeen tebesturen om op eigen manier de fi nancieringsmoeilijkheden voor de wo ningbouw op te lossen werd dit jaar een einde gemaakt door de van over heidswege uitgeschreven nationale woningbouwleningen. Eind Februari werd gestart en nie mand minder dan H. M. de Koningin beval in een korte radiorede deze le ningen by ons volk aan. Het Neder landse volk heeft in ruime mate ge hoor gegeven aan deze koninklijke oproep, want voor de drie leningen werd niet minder ingeschreven aan voor een bedrag van 73 millioen gul den. Het beoogde bedrag 50 mil lioen gulden kwam ruimschoots binnen. RAMP MET „KONINGIN JULIANA" Smart om het verlies van vele mensenlevens vervulde onze harten, toen op Zaterdagochtend 22 Maart door middel van de radio en extra- bulletins bekend werd gemaakt, dat het K.L.M.-toestel „Koningin Julia na", op weg van Zuïd-Amerika naar ons land, by Frankfort was neerge stort en 44 van de 47 inzittenden het leven hadden verloren. Een zwarte dag voor onze natio nale luchtvaart. De ramp met do „Koningin Juliana" was voor de lt. L. M. de zevende na het einde van de oorlog. Van de 10 koppen tellen de bemanning, bracht alleen de ste wardess, mej. A. J. G. Gautier, na maandenlang in een ziekenhuis te zy» verpleegd, het leven er af. Deernis verwekte ook de ramp in Kampen, waar in een Aprilnacht een huis afbrandde en een geheel gezin, bestaande uit vader, moeder en vyf kinderen jammerlijk omkwam in de vlammen. Pasenen Pinksteren Pasen 1952 zal by velen ongetwy- feld aangename herinnei-ingen wak ker roepen. Ongekend stralend was het weer. Duizenden en duizenden zochten op deze hete Aprildagen ver koeling aan de volle stranden. De uittocht op deze dagen was zó enorm, dat vele Nederlanders en ook talloze buitenlanders in de grote steden geen logies konden vinden en de nachten óf in de openlucht óf in auto's door brachten. Zo prachtig het met Pasen was. zo droevig was het gesteld met Pinkste ren. Regen, wind, onweders en hou liielden driekwart van Nederland achter de brandende kachel. Op som mige plaatsen kwamen zelfs wind hozen voor. Op de Loosdrechtse plas sen werd een zeilbootje door een rukwind overvallen. Een vader en een kind verdronken. Het was vlak na Pasen, dat Wes terling weer eens van zich deed spreken. In alle vroegte van de 16de April werd de ex-kapitein van het K.N.I.L., Raymond Westerling de man van de „coupe" van Ban doeng in Januari 1950 ten huize van de graaf van Rechteren Limpurg in de Gelderse Achterhoek gear resteerd. Na enkele uren werd „De Turk" weer op vrye voeten gesteld. Veel opzien baarde de moordaan slag in de nacht van 21 op 22 Mei op de militaire attaché van het Hoge Commissariaat in ïhdoneslë ln Den Haag, lult. Kol. EL T. Harjono. daders wisten te ontkomen, maar slechts voor kort, want na een paar dagen konden zjj gearresteerd wor den. EFFECTENBEURS STAAKTE Ongeveer tezelfdertijd hield het fi nanciële hart van Nederland voor een paar weken op met te kloppen. De Amsterdamse effectenbeurs staakte. Er werden geen fondsen kocht of verkocht en er werden geen noteringen opgemaakt. De aan leiding tot ae sluiting van de beurs was een uitspraak in hoger beroep inzake een effectenherstel-affaire. Het heeft maar weinig gescheeld, of ook de haringvissers waren in staking gegaan. Een loonconflict tussen haringreders en bemanningen wierp een schaduw over de traditio- ele Vlaggetjesdag, maar na het berei ken van een compromis voer de vloot toch uit om de jacht op de „Holland se Nieuwe" te openen. Een conflict van veel ernstiger omvang ontstond by de coöperatieve zuivelfabriek „De Ommelanden" in Groningen. Daar wordt reeds vanaf 21 Augus tus gestaakt. En het ziet er niet naar uit, dat de 170 stakers de stryd opge ven. Stakingen in ons land komen maar weinig voor en meestal duren ze maar kort. De zo langdurige sta king by „De Ommelanden" r' maakt daarop wel een uitzondering. GROOT AANTAL VLIEGONGEVALLEN Ons land is in het afgelopen jaar opgeschrikt geworden door een ont stellend groot aantal militaire vlieg ongevallen. Verscheidene jonge straaljager-piloten hebben by deze ongevallen het leven gelaten. Van rampzalige omvang was het vliegon geval tijdens de intergealllieerde Ma rineoefening „Blue Bird". In het Marsdiep tussen Texel en Huisdui nen stortte op 5 Juni een Nederland se Thunder jet neer op een Engels marinevaartuig. Het verschrikkeiykë ongeluk kostte aan 15 mensen 14 Engelse zeelieden en de Nederlandse piloot het leven. Lieftinck nam afscheid. Een man, die de Nederlanders op hun meest geve raken, namelijk, gevoelig* plaats wist te elyk, in hun beurs, nam Professor Lieftinck verwisselde Den Haag voor Turkije. in Juni afscheid. Deze man was onze minister van financiën, prof. Lief tinck. Hy aanvaardde de functie van speciale vertegenwoordiger van de Wereldbank in Turkije. Zeven jaar achtereen had hy de portefeuille van financiën beheerd en ny heeft dit ge daan op een wijze, waarvoor men hem dankbaar mag zijn. Met bezorgdhéid volgde men in de afgelopen zomer het verloop van de kinderverlamming. In vrywel iedere provincie kwamen gevallen van deze gevreesde ziekte voor. Groot was de opluchting toen eindeiyk na maanden het aantal gevallen afnam. De Julimaand, die maar weinig zo mers was, ging voorby. Zware onwe ders ontlastten zich boven ons-land. Maar ook in de A.V.R.O. rommelde het. W. Vogt, die deze omroep zo vele jaren had gediend en tot de pio niers van het Nederlandse Omroep- wezen mag worden gerekend, vroeg ontslag als directeur van de A.V.R. O. Breda vierde opgewekt en met fi nancieel succes het zevende eeuw feest. De aandacht van het kranten lezende publiek ging in deze maand uit naar de Olympische Spelen, de kabinetscrisis, het overly den van Eva Peron en naar koning Faroek, die zyn land werd uitgejaagd. BENELUX. Ook in net afgelopen jaar is weer gebleken, hoe moeilyk het is om de Benelux tot levende realiteit te ma ken. Geconfereerd is er genoeg maar spfjkers met koppen werden met ge slagen. En zolang dit niet gebeurt, zal de economische samenwerking in het kadei van de Benelux» nog wel enige trjd vergen. Nu de moeflykheden van de beta- lingsbalans een Economische Unie niet meer m de weg staan, komen de Belgen met nieuwe eisen aanzet, ten, nl. dat wjj, ter voorkoming van oneerlijke concurrentie, ons loon- en prijspeil aan het Belgische zullen aanpassen. En daar past de Neder landse regering voor. SPOORWEGONGEVALLEN In het afgelopen jaar werd Neder land opgeschrikt door een serie spoorwegongevallen, waarbij doden en gewonden to betreuren vielen, in drie weken tyd gebeurden niet min der dan vyf botsingen. Kort daarna volgde nog een spoorwegongeval by Breda. De N.S. heeft dit jaar wel met pech te kampen gehad. Ter ge ruststelling verklaarde de heer Den Hollander, dat de ongevallen geen gevolg waren van materieelfoulen, maar veroorzaakt waren door mense lijke fouten. VERHOUDING MET INDONESIË In de verhouding Nederland-Indo- nesië valt een voortdurende verslech tering te constateren. Soekamo gaat voort met zyn wil de anti-Nederlandse vertogen en hy is nog steeds bezeten van Nieuw-Gui- nea. Tal van voorvallen in Indonesië hebben er geen goed aan gedaan, de band tussen de beide partners voor zover men hiervan kan spreken te verstevigen. Op 29 October verklaarde de Ne derlandse regering uitdrukkelijk aan de Tweede Kamer geen heil te zien in een hervatting der besprekingen In April van dit jaar bereidden de New Yorkers koningin Juliana een hartelyke ontvangst. Tijdens de tocht door deze mlllioenenstad daalde een sneeuwbui van confetti op de stoet neer. De koningin bevindt zich in de eerste auto. met Indonesië en in ronde woorden gaf men te verstaan er niet aan te denken tot afstand van Nieuw Gui nea over te gaan. Deze duidelyke taal van onze regering was weinig minder dan opzienbarend. Onze Koninklijke familie. De diepe verbondenheid tussen ons volk en zijn vorstendom is dit jaar op treffends wyze wederom geble ken uit de enorme belangstelling, die voor het varloop van het officiële oe- zoek van ons Koninklijk Paai- aan de Verenigde Staten en Canade aan de dag is gelegd. De grote hartelijkheid, waarmede Koningin Juliana en prins Bemhard werden ontvangen, deed ons Nederlandse hart goed. Vier we ken van i28 April duurde de vermoeiende, maar uitermate ge slaagde reis. Een hoogtepunt uit het bezoek was de rede van de koningin voor het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden. Honderdduizenden Amerikanen volgden op het televisie scherm de gebeurtenissen in het Con gres, terwijl honderden radio-stations in Amerika de plechtigheid uitzon den. Op 30 April, een paar dagen na de terugkomst, zorgden de bloembollen kwekers voor een fleurige verrassing voor de jarige koningin. In de tuin „DOORBRAAK" WERD WEER ACTUEEL. Van de Grondwetswijziging kwam niet veel terecht (Van onze parlementaire redacteur). De ontwikkeling van het Nederlandse politieke leven geiykt eeu lang zaam voortkabbelende stroom, waarin verkiezingen en kabinetsformaties plotselinge stroomversnellingen vormen. Stroomversnellingen, die aan het daglicht brengen, wat er zich diep onder die voor het oog zo rustige óp pervlakte afspeelt. De verkiezingen, op 25 Juni van dit jaar voor leden van de Tweede Ka mer der Staten-Gcneraal, hebben dit wel zeer duideiyk aangetoond. Zy brachten immers de P. v. d. A. een door niemand voorspelde of verwach te grote zetelwinst, niet alleen ten koste van de O.P.N., maar ook van de traditionele conlesslonele partijen. Waarmee opeens het probleem van de „doorbraak" weer tot volle actualiteit werdl Deze onverwachte verkiezingsuit slag noodzaakte met name de groot ste twee coniessionele partijen, de A. R. en de K.V.P., zich opnieuw op hun positie te bezinnen. Met als ge volg dat zij steeds sterker tot het inzicht kwamen, dat een hernieuwd samengaan, waarby ook de C.H.U. werd betrokken, de beste mogelijk heid zou bieden zich te herstellen van de slagen hen toegebracht dooi de P. v. d. A. en de V.V.D., die eveneens een beseheiden zetelwinst by de verkiezingen had weten te boeken Dat deze verkiezingsuitslag en de daaruit voortvloeiende noodzaak tot heroriëntatie van de grote confessio nele partyen de Kabinetsformatie niet eenvoudig zou maken, werd al direct na 25 Juni door velen voorzien. Maar dat het tenslotte ruim negen weken van passen en meten duurde, alvorens de grote overwinnaar der verkiezingen, de P. v. d. A.-leider dr. W. Drees, zijn nieuwe team, bestaan de uit leden van zyn eigen party en van de A.R., de C.H. en de K.V.P. kon bekend maken, verbaasde allen en ergerde niet weinigen. Met grote belangstelling word na de in verschillende opzichten tamelijk vage Troonrede uitgezien naar het parlementair optreden van het nieu we Kabinet bij de begrotingsbehande ling in de Tweede Kamer, ook dit jaar vóór Kerstnjis afgedaan. Een optreden, dat deels grote beloften ln zich hield, deels teleurstelde. Zo wekten de ministers Donker, Witte en Zijlstra by hun eerste verschynen in de Tweede Kamer met een slag grote hoop voor de toekomst; minis ter de Bruyn daarentegen was al heel weinig overtuigend en minister Kernkamp struikelaé zowaar al da delijk bijna over het zelfbeschikkings recht, door Suriname verlangd. HET DREIGENDE OOSTEN. Ook in 1952 speelde de dreiging van het communisme zowel in unze buitenlandse als in onze binnenland se politiek opnieuw een grote rol. De Staten-Generaal hechtten al in het begin van het jaar hun goedkeuring aan het Noord-Atlantische Verdrag; op de dag, dat de Tweede Kamer op Kerstreces ging, benoemde haar voorzitter de leden van de commissie van voortbereidlng van het wetsont werp tot goedkeuring van de Euro pese Defensie Gemeenschap. Her- haaldeiyk kwam onze defensie ter sprake, die opnieuw een groot deel van de opbrengsten van onze be lastinggelden vergde. Ook op binnenlands terrein zaten regering en Staten-Generaal niet stil. Reeds in Februari besprak de Twee de Kamer het verbod voor ambtena ren om lid vaji de C.P.N. te zyn; be gin December vormde de arrestatie van twee Indonesiërs, die zich aan vreemdelingen niet geoorloofde acti viteit hadden schuldig gemaakt, het onderwerp van een communistische interpellatie. Teneinde, mocht onverhoopt een nieuwe totale oorlog uitbreken, de bescherming der burgerbevolking zo krachtig en doelmatig mogelyk te or ganiseren, behandelde de Staten-Ge neraal een viertal daartoe strekkende wetsontwerpen. Met het oog op mo- geiyke ernstige binnenlandse onrust kwam voorts een wet tot stand, die toestaat in buitengewone omstandig heden speciale bevoegdheden aan burgerlyke organen te verlenen. Naast deze minder aangename, zy het noodzakelyke activiteit, had de dreiging uit het Oosten ook meer po sitief-ideële resultaten: het veldwin- nen van idee en practyk der Europe se integratie. Een grote stap voor waarts in deze betekende het aan nemen door de Eerste Kamer in Fe bruari van het wetsontwerp tot goed keuring van het verdrag tot oprich ting van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Was het het vorige jaar de positie van de betalingsbalans, die een ui terste krachtsinspanning van rege ling, volksvertegenwoordiging en volk nodig maakte, dit jaar vroeg de stijgende werkloosheid aller aan dacht. Een krachtige werkgelegen- heidspolitiek werd het centrale the ma van het regeringsbeleid. Herhaaldelyk hielden de Kamers zich in dit verband bezig met onze export, de emigratie, de industriali satie, de hiervoor noodzakelijke kapi taalsverschaffing en de ontwikke lingsplannen voor achtergebleven ge bieden. Ook de voor velen vurig be geerde belastingverlaging kwam op enkele punten tot stand, onder meer voor sigaren. Nadrukkeiyk handhaafde de rege- van het paleis Soestdyk legden zy een mozaïek van 2,5 millioen tulpen. Eind Juli bracht de koningin een bezoek aan Orange. In SeptemDef waren koningin Juliana en prins Bemhard de gasten van de Franse president Auriol. Een maand, later vertrok prins Bernhard als good-will gezant naar een aantal Zuid Ameri kaanse staten en opende in Mexico- City de Nederlandse expositie. VROEG WINTER Toen de prins zonverbrand van zyn reis terugkeerde, had koning Winter in ons land al vroeg zijn intrede ge daan. Novemberstormen deden het Panamese schip „Faustus" in de mon ding van de Nieuwe Waterweg zin ken en het Turkse schip „Bakir" by Schiermonnikoog aan de grond lopen. Het zinken van de „Faustus" was voor Rotterdam, dat zijn Nieuwe Waterweg versperd zag, een flinke strop. Na de stormen kwam als een on welkome St. Nicolaasverrassing de mist, de dichtste sinds mensenheu genis, die niet alleen in ons land, maar vrijwel in geheel West-Europa het verkeer lam legde. ring echter haar standpunt, dat er slechts sprake kan zijn van een ge richte belastingverlaging, aangepast aan andere maatregelen ter bevorde ring van de werkgelegenheid en niet van een algemene verlaging. Deze samenhang speelde ook een grote rol bij de verlenging met één jaar van de dividendbeperking en by de .brandende vraagstukken van de loonbeheersing en de huurverhoging; de laatste van grote betekenis voor de verscheidene malen besproken woningbouw. Het.stelsel der sociale verzekerin gen werd enigermate vereenvoudigd en uitgebreid, onder meer met de op 1 Juli in werking getreden wacht geld- en werkloosheldsverzekêiings- wet. GRONDWET, Met uitzondering van de wijzigin gen van de grondwettelijke bepalin gen inzake onze buitenlandse betrek kingen is de dit jaar ondernomen po ging tot wijziging van de grondwet één groot fiasco geworden. Wanneer wy tenslotte uit de over vloed van behandelde wetsontwerpen nog de winkelsluitingswet en de wet tot regeling van de bestrijding van rundertuberculose noemen, zal het duidelijk zijn, dat regering en volks vertegenwoordiging ook dit jaar weer in gespannen arbeid hun zorgen hebben uitgestrekt over uiterst he- langryke delen van ons volksbestaan en onze volkswelvaart. In het afgelopen jaar zyn aan het Nederlandse volk <loor de dood velé prominente persoonlijkheden ontvallen, met grote betekenis op econo misch, sociaal en cultureel gebied. Zo overleden in JANUARI: 16. G. Polak Daniels, ere-voorzitter van de Nederlandse Journalisten kring, oud-hoofdredacteur van „Het Vaderland"; 26. K. 3. L. Alberdingh Thym, (Lodewyk van Deyssel), literator geboren 22 September 1864 te Am sterdam. 87 jaar, te Haarlem; 29. Harry Kuyten, kunstschilder. 69 jaar te Schoor!. FEBRUARI: 13. R. L J. H. N. graaf de Mer chant et d* Ansembourg, kamerheer in buitengewone dienst van H.M. de Koningin; MAART: 15. H. J. Knottenbelt, oud-lid van de Eerste Kamer, 78 jaar te Den Haag; APRIL: 18. C. J. van Ledden Hulsebosch, internationaal bekend politieschei- kundige, geboren 20 Maart 1877 te Amsterdam. 75 jnar; 24. Prof dr. H. A. Kramers, ge boren 17 December 1894 te Rotter dam, 57 jaar; MEI. 6. Dr. Maria Montessori, bekend onderwij'sspecialiste, geboren 31 Au gustus 1870 te Chiaravalla, 82 jaar; 13. Baron my. E. F. M. J. Ml- chiels van Verduynen, ambassadeur te Londen. JULI: 31. Jeanne Landré, muziekpaeda- go ge componiste, sols te en dirigen- te, geboren 6 October 1867. 84 jaar, te Nijmegen; Prof. mr. B. Sintema ker, hoogleraar in het arbeidsrecht aan de Economische Hogeschool te Rotterdam AUGUSTUS: 20. Jan Goedkoop Jr., oudste di recteur van de N.V. Rederij vji. Gebrs. Goedkoop, 76 jaar; 22. J. J. F. van den Bergh, redac teur dagblad „Trouw", bestuurssecre- taris Nederlandse Journalistenkring en Federatie van Nederlandse Jour nalisten. 61 laar. SEPTEMBER: 22. Cor Ruys, bekend toneelspeler; OCTOBER. 29 Prof. H. J. Wolter, oud-hoogle raar aan de Ryksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, 79 jaar. DECE5IBER: - 14. Mr. J. Terpstra, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, sinds 1933 secretaris van de iSveede Kamerfractie der A.R. en directeur van de Vrye Universiteit te Amsterdam, 64 jaar, te Den Haag. 29. K. G. Winkelman, oud-opperbevel hebber land- en zeemacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 18