Het jacht „President Roberts" ligt nog steeds te koop C GEEN OOST-DUITS MINISTERIE VAN VOORLICHTING MEER „PIET HEIN" KEERT TERUG UIT KOREAANSE WATEREN DINSDAG 30 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 GEDREVEN DOOR ANGST Fantasieën over geldverdienen met een luxe-scheepje (Van onze Londense correspondent!. Southampton. Dezer dagen hebben we een bezoek gebracht aan het jacht de „President Roberts", waarmee de familie Lombert, Quaedvlieg en enkele andere Nederlanders een reis naar de Middellandse Zee hebben ge maakt. Wy hebben met vader Lombert en zyn vier zoons over deze reis gepraat en hun verhaal was minder sensationeel dan vroegere dagbladbe- richten deden vermoeden. Vrees voor oorlog heeft de familie Lombert en haar medepassagiers doen besluiten Nederland vaarwel te zeggen. „Dat wij nu voor dwazen worden versleten, is volkomen begrijpelijk. Het is nu eenmaal nooit vooiüeug zich te vergissen. Als er echter wel oorlog was gekomen, had men ons gelijk gegeven". Dat is het standpunt van de fami lie Lombert, die nóg altijd rustig op het jacht woont, dat in de haven van Southampton ligt. Men meende met het jacht een „import- en exportzaak" te kunnen opzetten en goederen van het ene land naar het andere te kunnen brengen. Als er oorlog uitgebroken was, had men ook gelegenheid gehad de „President Roberts" in charter te laten varen. Van dat alles is niets doorgegaan... allemaal luchtkastelen. LIBERIAANSE VLAG. De reden waarom men het schip onder Liberiaanse vlag gebracht heeft was eenvoudig deze. dat in pen eventuele oorlog de negerrepubliek Liberia stellig wel neutraal zou blij ven. Men beschermde door deze vlag het schip tegen inbeslagneming. De naam „President Roberts" was een complimentje aan Liberia. De eerste president van deze negerrepubliek heette Joseph J. Roberts. Het jacht heet dus niet naar de zoon Robert Lombert, die enige tijd in priester kleding heeft rondgelopen. In het onderhoud, dat we met de heer Lomberts sr. hadden, kwam nog door L. VAN BRUGGEN D al een sombere visie tot uiting op journalisten, die over zijn schip en de passagiers ongewone publicaties deden. GEEN ZAKEN. „Door al deze wilde verhalen", zo meende hij, „is het ons onmogelijk gemaakt zaken te doen. Ons jacht werd voor een smokkelschip aange zien, hoewel er helemaal geen con trabande aan boord was". Bleek het opzetten van een im port- en exportzaak een niet uit te voeren plan, het was al even onmo gelijk het schip op andere wijze in exploitatie te brengen. Een idee om de „President Roberts" voor een pen deldienst tussen de Westkust van Afrika en een paar eilandjes er voor in te schakelen, moest worden opge geven, omdat dit niet lonend kon worden gemaakt. Ten einde ï'aad werd besloten het jacht te verkopen. Men voer naar Engeland terug, „waar de beste prijs kon worden ge maakt", TE KOOP. Op de werf van Camper Nichol son ligt de „President Roberts" nu al vele weken op een nieuwe eigenaar te wachten. De toekomstplannen van de fam. Lombert en Quaedvlieg zijn nog tamelijk onzeker, omdat veel van de verkoop van het jacht zal afhan gen. Een van de grote vragen is wel, wat voor valuta men in handen zal krijgen. Is het een vrij inwisselbare muntsoort, of één, die in het land van herkomst of bestemming geblok keerd wordt? Zijn het dollars, trans- ferabele ponden etc., of ponden, wel ke zonder bankvergunning niet op te nemen zijn De kapitein, de heer Nowak, bevindt zich nog steeds op het schip, evenals de eerste machi nist. TERUG NAAR NEDERLAND „Het is zeer goed mogelijk, dat we naar Nederland zullen terugkeren", vertelde de heer Lombert ons ten slotte. „Angst voor de justitie heb ben we niet, want we hebben ons aan geen enkele strafbare overtre ding schuldig gemaakt. De veronder stelling, dat we deviezen gesmokkeld hebben, kan naar het rijk der fabelen worden verwezen. Misschien moeten we bij binnenkomst in Nederland een paar punten ophelderen, maar onze uitleg zal iedereen tevreden stellen. Als we werkelijk een strafbaar feit hadden gepleegd, dan zouden we hier niet zo lang rustig kunnen blijven..." Het heeft ons gefrappeerd hoe gezellig en vrolijk de zoons en doch ters van de heer en mevrouw Lom bert met elkaar omgaan en hoe ge zond het gezinsverband is. Teleur stelling over een verkeerde bereke ning, of, zo men wil: een mislukt avontuur, is ongetwijfeld waar te ne men, evenals een vleugje heimwee naar het vaderland. Maar we konden hen niet als neurotische dwazen zien. Zo ziet het IJsselmrer er uit aan de Oostkant, nabty Urk en Lemmer. Een onafzienbare Ijsvlakte, r Oorlogsvrees Onze Londense correspondent neeft een bezoek gebracht aar het jacht „President Roberts" vaarmee destijds de notaris-fa- nilie Quaedvlieg, de Haagse familie Lombert en enige ande re Nederlanders overhaast ver trokken zijn naar de Middel landse Zee. Geen inlichtingen heeft hij gekregen over de vraag hoe de Nederlanders aan het vrij kostbare en destijds En gelse jacht zijn gekomen en hoe ze in hei buitenland geleefd hebben. WeJ kreeg hij een merkwaardig verhaal te horen van oorlogsvrees en fantastische olannen voor ..zake* doen". 4011. Wanneer een onwellevend mens een steen in de hand heeft en daarmee dreigende gooibewegingen in uw richting maakt, kunt U het beste een paar honderd meter leeglopen en uw belager op die veilige afstand toe schreeuwen hoe U over hem denkt. Uw commentaar behoeft dan niet voorzichtig te worden ingekleed, maar kan eventueel in gespierde taal zijn gevat, want uw belager kan U toch niet raken. U bent buiten worp-af stand. Een dergelijk beeld denken ook de populaire commentators bij ons te kunnen oproepen, wanneer zij toekom stige reizen buiten de aardatmosfeer bespreken. Nu is dat wel een interes sant, maar niet zo'n eenvoudig onder werp, bij de bespreking waarvan iedereen wel eens een steek kan laten vallen. Maar één steekje vullen we hier dan toch oprapen, omdat hij tot een volkomen verkeerde opvatting leidt. We doelen hier op de veelvuldig uitgesproken en neergeschreven bewe ring dat een racket, met een bepaalde snelheid weggeschoten, buiten de aan trekkingskracht van de aarde zou ge raken, of dat een kunstmatige maan die op een afstand om de aarde cir kelt, geen aantrekkingskracht van de aarde zou ondervinden. Dit is volsla gen onzin. De algemene zwaartekracht is aller wegen werkzaam in het heelal, ze doet de sterren om elkander uraaxen en sterrenstelsels van milliarden zon nen houdt ze bijeen. De krachtlijnen der aarde reiken in het oneindige en de aantrekkingskracht van onze pla neet zal nooit en nergens ophouden te bestaan, hoewel deze kracht steeds kleiner wordt, naarmate men zich ver der van de garde verwijdert. Indien een kanonskogel met een aanvangs- snelheid van 11 kilometer per seconde van de aarde zou kunnen worden weg geschoten, zou deze kogel mense lijkerwijze gesproken nimmer meer op de aarde terugkeren. Het projectiel geraakt dan niet uit het krachtveld van de aarde want daar komt het nooit uit maar het bezit voldoende bewegingsenergie om de, bij het toenemen van de afstand, steeds geringer wordende aantrek kingskracht van de aarde te overwin nen en zijn eigen beweging te volgen. En nu die kunstmatige maan; waar van wordt beweerd dat zij eeuwig om de aarde blijft draaien wijl zij zich buiten de aantrekkingskracht van de aarde zou bevinden? Wel, dat voor werp kan om de aarde blijven draaien, niet omdat het buiten de aantrekkings kracht van de narde is, maar juist omdat de aarde het zo sterk aantrekt! Ware die aantrekkingskracht niet merkbaar, dan zou dit fantasie-object linea recta het heelal invliegen. Doch de aantrekkingskracht zorgt er juist voor dat hel bij de aarde blijft, zoals een steen, die aan een touw wordt rondgeslingerd, in zijn baan wordt ge houden door het touw. Om de oneindige werkzaamheid der krachtlijnen te illustreren zijn er door deskundigen alleraardigste voorbeel den gegeven Wanneer U bijv. uw duim op en neer beweegt, bewegen al le sterren van het melkweg stelsel, of zoals een Utrechtse hoogleraar het uitdrukte „Als ik mijn hoed afneem, beweegt Jupiter". Er zijn wiskundige formules op te stellen om die bewe gingen, veroorzaakt door duim of hoofddeksel, in getallen uit te druk ken, maar de waarden daarvan zijn uiteraard bijzonder gering. Het ging er ook alleen maar om U er van te overtuigen dat het onmogelijk is ooit buiten het krachtveld van de aarde te geraken. Hoogstens kan sprake zijn van een zo'n grote eigen bewegings energie, dat men niet op aarde terug valt. Nu we toch suggesties over inter planetaire reizen hebben gedaan, kun nen we wel eens zien of de kans groot is dat-de andere planeten van ons zon nestelsel door levende wezens of orga nismen bevolkt zijn. H. Pétillon. De eerste voor publicatie vrijgegeven foto van de Hundley Page H.P. 80, Engelands nieuwste en krachtigste operationele bommenwerper, 's werelds eerste niet vier straalmotoren uitgeruste vliegtuig met halfcirkelvormige vleugels, oat met sueoes zijn eerste proefvlucht heeft gemaakt. De H.P. 80 vliegt sneller, verder en hoger met een grotere bommenlast dan enige andere bommenwerper. De nieuwe bommenwerper werd gebouwd voor de Royal Air Force terwijl hij nog steeds op de geheime lijst stond. Grotewohl gaat het zelf doen Het officiële Oost-Duitse persbureau „A.D.N." meldt, dat het onder leiding van Gerhart Eisler staande ministerie van voorlichting, met ingang van Ja nuari 1953, wordt opgeheven. De werkzaamheden van het minis terie zullen na die datum worden ver richt door het „kantoor voor persza ken" van de Oost-Duitse minister-pre sident Grotewohl. In de bekendmaking werd Eislers naam niet genoemd. De verklaring zegt, dat het ministe rie de taken, waarvoor het in 1949 werd ingesteld, heeft volbracht. Een Schuldvraag in dodelijk bedrijfsongeval behandeld Vrijspraak geëist Op 22 October deed zich bij de Hoogovens in IJmuiden een dodelijk ongeluk voor, doordat in een der ovens een pas bevestigde nieuwe koelplaat bezweek. Een enorme mas sa gloeiende cokes stortte uit de oven en trof de reparatie-bankwerker A. P. Z., die kort daarop aan zijn brand wonden overleed. Het onderzoek heeft uitgewezen dat het ongeval te wijten moet zyn aan het feit, dat verzuimd was de plaat vast te zetten met een zware ijzeren moer. De 40-jarige smeltmeester G. N. N., die bij dit werk de leiding had, stond Maandag terecht voor de Haarlemse rechtbank. Hem was ten laste ge legd, dat hij door nalatigheid en roe keloosheid schuld had aan de dood van Z, De officier van justitie eiste vrijspraak, daar hij tot de overtui ging was gekomen, dat verdachte geen grote schuld treft en dat de verongelukte zelf niet voorzichtig ge noeg is opgetreden. Uitspraak over veertien dagen. Noorse kreeften naar ons land Deze dagen zijn verscheidene ton nen kreeften per vliegtuig naar Ne derland, België en Frankrijk gezonden. Vandaag en Woensdag zullen nog meer kreeften met speciaal gecharter de toestellen der Sabena uit Stavan- ger verzonden worden. Maandag heeft een K.L.M. toestel drie ton kreeften "meegenomen. Deze kreeften zendingen houden verband met de jaarwisseling. van deze taken was het toezicht op de Marxistische propaganda in de scholen, in de vakverenigingen en an dere door de regering gesteunde orga nisaties. Reuter tekent hierbij aan, dat West- Berlijnse bladen Gerhard Eisler, die indertijd op een Pools schip uit Ame rika wist te ontsnappen, reeds her haaldelijk „weggezuiverd" hebben. Berichten hieromtrent bleken echter steeds ongegrond. Algemene vergadering van Ned. Onderwijzersvereniging In het Kurhaus te Scheveningen is Maandagmiddag de zevende algeme ne vergadering van de Nederlandse Onderwijzersvereniging gehouden. De heer Jac. Lootsma schetste in een toespraak de spanning in de wereld, waar reactionnaire en progressieve krachten met elkaar stryden, hetgeen ook merkbaar is in de Nederlandse volksgemeenschap, aldus spr. De N. O.V. dient volgens de heer Lootsma het reactionnaire streven te oestrij- den en met blijdschap constateert spr., dat de openbare school in Ne derland groeit en bloeit, ondanks verzet in sommige kringen. Nederlands deserteur hoofd immigratiekantoor In Djakarta alles mogelijk? In de „Telegraaf" wordt er de aan dacht op gevestigd, dat J. C. Prin- cen. die hoofd is geworden van het Immigratiebureau te Djakarta en daar beslist over het al dan niet in Indonesië komen of blijven van hon derden Nederlanders, een oud-deser teur is van de Zeven-December-divi- sie. Het bekend worden van deze be noeming heeft grote verontwaardi ging gewekt in de kringen van deze divisie. Als deserteur heeft Princen zich in de jaren vóór 1949 niet ont zien een aantal guerilla-strijders om zich heen te verzamelen. In K.L.-uniform, soms met korpo raals-strepen, hield hij auto's van het K.L. aan. De chauffeur stopte meest al, omdat men hem hield voor een liftende militair. Daarna schoten dan de guerilla's de K.L.-mannen neer. Princen werd te Amsterdam gebo ren, waar hij eindexamen H.B.S. deed. Als militair uitgezonden naar Indonesië deserteerde hij op 24-jarige leeftijd. Thans is hij 26 jaar oud en Indonesisch staatsburger. 9 De regering deelde mede. dat tot haar leedwezen op 24 December Jl. in Ko rea gesneuveld is de soldaat J. M. ter Ellen, geboren 26 Februari 1930, leger- nummer 300226118. De soldaat Tei Ellen was afkomstig uit Baarn, hij was onge huwd. MET MOOIE STAAT VAN DIENST Bevelhebber der V.N. trots op bemanning De Nederlandse torpedojager „Piet Hein" zal, na negen maanden dienst in Koreaanse wateren, de thuisvaart naar Nederland aanvangen. Vice-admiraal Robert Briscoe, de bevelhebber der verbonden marine- strijdkrachten in Koreaanse wateren, heeft de commandant van de „Piet Hein" een afscheidsboodschap gezon den, waarin hy o.m. verklaart dat de 200 opvarenden van de Nederlandse torpedobootjager „een prachtige een heid in het geallieerde verband" vormden. De bevelhebber van de marine strijdkrachten der Verenigde Naties in Koreaanse wateren was er trots op de „Piet Hein", met zyn helfdhaf- üge bemanning, onder zijn bevel te hebben. „Ik betuig officieren, onder officieren en manschappen mijn zeer grote waardering en bewondering voor de doelmatige wijze, waarop zij alle aan hun oorlogsbodem toever trouwde opdrachten ten uitvoer heb ben gelegd" De Nederlandse ambassade te To kio heeft meegedeeld dat de „Piet Hein" twintig dezer uit Tokio naar Hongkong is vertrokken. De torpedo bootjager wordt drie Maart as. in Nederland verwacht. De „Piet Hein" heeft gedurende patrouille-vaarten langs de Oostkust twee treinen der communisten met zyn scheepsgeschut vernield. Zijn op varenden hebben verscheidene malen in zee gestorte geallieerde vliegers gered. Drie ziekenfondsen verlaagden hun premie De besturen van de drie grote voormalige Maatschappij-ziekenfond sen in het Noorden van ons land, hebben zich in verband met het op stellen van de begroting 1953 voor de vrijwillige verzekering opnieuw beraden over de premie voor deze verzekering. Deze ziekenfondsen, het alge meen Stads- en Provinciaal Gro ninger Ziekenfonds, „Ziekenhulp' voor Groningen, het Algemeen Pro vinciaal Friesch Ziekenfonds (A.P. F.Z.) voor Friesland en het Alge meen Ziekenfonds voor Drenthe en aangrenzende gebieden, waar teza men meer dan 570.000 personen ver zekerd zijn, vormen gewest 1 van de landelijke organisatie, de federatie „Verenigde Maatschappij-ziekenfond sen". In verband met de bereikte resul taten en de opgestelde begroting voor 1953 achtten de besturen der bo-: vengenoemde ziekenfondsen het ver antwoord om per 4 Januari 1953 een verlaging van de premie toe te pas sen, n.l. voor Groningen en Friesland van 95 tot 85 ets en voor Drenthe van 1.06 tot 85 ets per week. De bestaande reductie-regeling voor personen boven 65 jaar en voor schoolgaande en invalide kinderen van 1621 jaar minimum premie 50 ets blijft gehandhaafd. Voorts zijn ook de resultaten van de aanvullende verzekering dusdanig, dat de verstrekkingen met ingang van 1 Januari kunnen worden uitge breid. Zo heeft het bestuur van het A.P F.Z. reeds besloten om zonder contri butieverhoging een vergoeding te ge ven voor kinderuitzending, voor kunstmiddelen en speciale brillegla- zen en volledige vergoeding bij sana- toriumverpleging. Ook de besturen van de beide andere ziekenfondsen overwegen een soortgelijke uitbrei ding der rechten. NIEUWE KALENDERS. Tegen de jaarwisseling komen na tuurlijk de nieuwe kalenders weer uit. Wij ontvingen een bijzonder fraaie kalender in zes bladen, geïllustreerd met uitstekende kleuren-reproducties. van het Int. Woisecretariaat. De K.L M. zond eveneens een zesblad'.g exem plaar in kleuren, dat allerlei vluch tige reisimpressies uitbeeldt Dé Ned. Spoorwegen Illustreerden hun kalen der met reproducties naar Nederland se, Franse en Italiaanse schilders. Twaalf bladen telt de kalender van de Pan American Airways, zij zijn voor zien van landschappen in kleuren uit verre en vreemde landen. Het Kon. Kweekbedrijf en Zaadhan del D. J. van der Have voorzag zijn keurige zesbladige kalender van foto's in zwart en wit van Nederlandse stadsgezichten en landschappen. Zee land is hierbij vertegenwoordigd met Veere. Arnemuiden en Vrouwenpol. der. De N.V. Nederlandse Ford-Automo bielfabriek ie Amsterdam gaf een ka lender uit, die is afgestemd op het 50- jarig bestaan van de Ford-maatschap pij. Garage „De Koepoort" te Goes kwam met een twaalfbladige foto-ka lender met stadsgezichten, landschap pen, enz. Ten slotte moeten we nog een fleu rige verjaardagskalender van de Le vensverzekeringsmij. „Vesta" te Arn hem vermelden. Nieuws Notedop in een 9 Onvoorziene omstandigheden voorbe houden vertrekken op 3 Januari a_s. uit Rotterdam enige honderden militairen bestemd voor Suriname en Korea. Het vervoer geschiedt met het s.s. „Water man". 0 Het „eiland" Urk heeft zijn 5000ste in woner gekregen Om 10 uur Maandagmor gen is op het raadhuis de vlag uitgesto ken en even later gingen de omroepers door het dorp om bekend te maken, dat zojuist geboren was Trijntje Romkes. dochter van Lubbert Romkes en Aaltje Hakvoort. De gelukkige vader, die zijn derde kind kwam aangeven, werd door iedereen gelukgewenst. 0 De politie te Rotterdam heeft Zater dagnacht een inval gedaan In een huis aan de Mathenesserlaan. waar gelegen heid werd gegeven roulette te spelen Een buitenman had er in enkele uren tijd een bedrag van f 4400.— verspeeld. Er werden drie arrestaties verricht. Het Wereldgebeuren Winterreis Morgen vertrekt Churchill op 'n winterreis. Dal is zijn jaarlijk se gewoonte en thans gaal de reis Westwaarts, naar het eiland van de rum en goede sigaren, het zonni ge Jamaica, dat eens door de Engel sen werd ontrukt aan de Spanjaaiuen en sindsdien een welvaartsparadijs is geweest van steeds maar vloeiende suikerstroop en bloeiende tabaks planten. Het is rond Churchill stiller ge worden in het thans aflopende jaar- Wij zien hem niet meer zo veelvul dig gefotografeerd bij plechtigheden of alleen maar met de goede sigaar in de mond. Veel van het belangrijke conferentiewerk laat hij aan Anthony Eden over. Er komt een sfeer van rust rond de grijze staatsman en in die sfeer van rust past ook het hui dige bezoek aan Jamaica met tevo ren enig contact in New York en Washington. In gezelschap van zijn vrouw, z'n dochter en z'n schoonzoon, Christo pher Soames zaJ hij enkele dagen in New York en Washington doorbren gen. Het zal wel eind Januari wor den aleer de familie terug is in En geland. Zo in Londen als in New York is de gedachte gerezen, dat Chur chill komt voor enig ..delicaat" werk. waarvooi men niet reist met tientallen adviseurs en geen groot scheepse besprekingen belegt, maar waarbij men alleen maar onder vier ogen rustig 'n praatje maakt Eerst zal Churchill een of twee da gen de gast zijn van z'n oude vriend Bernard Baruch en het zal wel zo zijn, dat daar dan generaal Eisenho wer komt binnenstappen of dat er ergens 'n etentje is, waar toevallig ook Eisenhower aanzit. Vanzelfsprekend gaat Churchill naar Washington om afscheid te nemen van Harry Tru man, die jarenlang zo'n goede rela tie was en die nog geen keus heeft kunnen doen uit óe tientallen baan tjes. welke men in U.S.A. aan een ge wezen president pleegt aan. te bieden. Belangwekkender dan Truman is Bernard Baruch, de man van de atoomenergie. In 1949 was hij voorstander van internationalisering der atoom-productie. Hij had zelfs een voorstel in die richting klaar, maar men trapte daar in de Verenig de Staten niet in. Later juichte Ba ruch het van harte toe. dat Truman de nodige besluiten ondertekende voor de productie van de waterstof bom. Dit is een gevoelïgheidje van de grijze Churchill, dat Engeland een achterstand had in de atoomzaken en dat de Verenigde Staten niet bereid waren ook slechts met een enkele vingerwijzing te heipen. Hij heeft toen zelf gezorgd, dat En geland de beduidende bedragen uit trok voor atoomonderzoek en nu op dit ogenblik Engeland zelf iets te bie den heeft bij de atoom-samenwerk mg, nu zal ongetwijfeld die kwestie onder vier ogen ter sprake worden gebracht, want dit alles zaJ bij sa menwerking zoveel goedkoper zijn. dan wanneer ieder land voor zich de enorme kosten van onderzoek en bommen-productie moet opbrengen. Men neemt ook aan. dat Churchill zo terloops zal spreken over de hou ding van Amerika tegenover Rood- China. de Korea-kwestie en de in wisselbaarheid van pond sterling te gen dollar. Maai heel diep za' Chur chill op die laatst-genoemde onder werpen niet ingaan, want in Februari is er een grote conferentie, waarvoor Eden en tal van zijn adviseurs naar Washington komen. Het grote werk zal dan stellig aan Eden overgelaten worden, die daar voor ook het voorbereidende program op de Bitse Gemenebest-samenkomst heeft opgesteld. Churchill zal tevreden zijn als hij vóór da» die grote conferentie aan vangt de atoom-delicatesse heeft aan gesneden. Gelukt dat. dan zal hij op gewekt het vliegtuig naar Jamaica pakken en heel tevreden kunnen zijn. Het wordt stiller rond Churchill. Twee Ambonezen met mes levensgevaarlijk gewond. 17-jarige jongen, die „lange Freddy werd genoemd, heeft met een mes, dat hy zijn jonger broertje liet halen, twee Ambonezen in de Schaapherderstraat te Amsterdam levensgevaarlyk gewond. In deze straat waren Nederlandse en Ambonese kinderen aan het spe len. Er ontstond een kleine ruzie en de twee Ambonezen, de 23-jailge C. J. en de 34-jarige L. H„ bemoeiden zich hiermee. Dit „lustte" de 17-jari- ge F. G. niet en hy liet zyn broertje een mes nalen. Daarmee stak hij J. in de rug en H. in de buik. Toen bei de mannen bloedend bleven liegen, nam hij de benen Hii werd lateraan- gehouden, toen hij in het Wilhelmina- gasthuis zijn gewonde duim liet ver binden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3