MIMES Zwin Zwitsaletten LANDERIJEN IN ZEELAND TEN DELE ONDER WATER Zeeu wse Almanak HONDERDEN GULDENS WERDEN VOOR EEN DUIF BETAALD VOORUITZICHTEN VOOR ZC.F.- MIDDELBURG NIET ONGUNSTIG Zijpe Griepbestrijding mei 4 middelen iegelijk Chefarine A PROVtNCl ALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 30 DECEMBER 1952 DOOR VOORTDURENDE REGENVAL Gemalen draaien op volle kracht Door de voortdurende reganval van de laatste weken staat er in West Zeeuwsch-VIaanderen vry veel water op de landerijen en weilanden. Opval- lend hierbj) is, dat thans op vele plaatsen de oude afscheiding tussen de vroegere eilanden, waaruit West Zeeuwsch-VIaanderen destijds bestond, te zien is. Zo kan men zich in de omgeving van De Liter, tussen Oostburg en Draaibrug een duidelijk beeld vormen van de oude toestand. Het Meteo-station te Vlissingen no teerde voor December tot dusver een neerslag van 96 mm, hetgeen iets boven net normale ligt. De gemalen in Zeeland draaien dan ook dag en nacht op volle kracht om de water stand omlaag te krijgen. Ondanks dit dag en nacht malen kan het gemaal Boreel te Middelburg echter met voorkomen, dat de water stand in leidingen en sloten vrijwel overal in de Polder, maar vooral in het middengedeelte van het eiland, veel te hoog is, te weten gemiddeld 45 cm. Volgend jaar, wanneer de der de pomp in het gemaal Boreel is aan- Advertentie. Vreemde gang van zaken bij een aanbesteding Raad van Bruinisse is hei niel eens met de Centrale Dienst In een vergadering van de gemeen teraad van Bruinisse heeft burge meester H. K. Michaelis enige mede delingen gedaan over de gang van zaken bij de aanbesteding en de gun ning van de rioolwater-zuiveringsin stallatie in deze gemeente. Bij een na de oorspronkelijke aanbesteding ingesteld onderzoek is n.l. gebleken, dat de berekeningen voor de installa tie juist waren, hoewel de gunning van het werk was aangehouden, om dat men van mening was dat dit werk aanzienlijk goedkoper zou kun nen worden uitgevoerd. Door de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht te Zierikzee is daarna aan de laagste inschrijvers, de fa. Van den Bron en Visser in Den Haag en de heer P. de Raat te St. Philipsland, opnieuw prijsopgave ge vraagd, maar daarenboven nog aan de fa. Den Oude en De Jonge te Zie rikzee, welke firma bij de aanbeste ding niet had ingeschreven. Deze fir ma kwam nu als laagste inschrijver uit de bus. Gunning aan deze firma werd echter onbillijk geacht tegen over de eigenlijke inschrijvers. De burgermeester deelde voorts mede, dat men op het Rijksbureau inzake zuivering afvalwater van door slaggevende betekenis achtte, dat noch de Centrale Dienst, noch de fa. De Oude en De Jonge ooit een riool waterzuiveringsinstallatie hebben ge bouwd. De Bruinisser raadsleden keurden de handelwijze van de directie van de Centrale Dienst in deze af. De fa. Van den Bron en Visser, die al drie installaties heeft gebouwd, vraagt voor het werk f 82.836.Hét straatwerk zal dan onderhands wor den gegund aan de fa. Wandel. To taal zouden de kosten dan komen op f 144.000, terwijl het werk f 133.000 zou kosten, wanneer het werd ge gund aan de fa. De Oude en De Jon ge. Dit prijsverschil van f 11.000 en het feit, dat laatstgenoemde firma r.og nooit een zuiveringsinstallatie heeft gebouwd, stellen de gemeente voor een dilemma. Tenslotte werd besloten het werk, behoudens hogere goedkeuring te gunnen aan de fa. Van den Bron en Visser. Nieuwe vleugel van Der Boede spoedig in gebruik Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling de nieuwe linkervleugel van het rust- en verpleeghuis „Der Boede" nabij Koudekerke in de loop van Ja nuari in gebruik te stellen. De nieuwe rechtervleugel kan vermoedelijk in April a.s. in gebruik worden genomen. Ook moeten nog verbouwingen aan het hoofdgebouw worden uitgevoerd en moet de aanleg van het plantsoen voltooid worden, zodat de officiële opening waarschijnlijk eerst in de ko mende zomer zal geschieden. ALS EEN MAN Goede daden worden soms beschei- denheidshalve verzwegen en zo kon .het gebeuren, dat wij een knaap uit Sluis eerst thans door middel van deze regelen in het licht der publi citeit kunnen plaatsen, Keesje Blaay heet hij en Keesje Blaay 'heeft zich in November als een man gedragen. Ondanks zijn ge ring aantal levensjaren (10 jaar is Keesje) bewaarde hij zijn tegenwoor digheid van geest, toen een van zijn vriendjes in het zogenaamde Klein Kanaal te water raakte en te verdrinken dreigde. Kees trolc zijn jasje uit en met behulp van dit kle dingstuk wist hij zijn vriendje, Hans je Bauer, uit het water te sleuren! Een medaille heeft Kees niet ge- kregen, maar tenslotte is deze men senredder dan ook nog niet aan zijn pensioen toe. Daarom heeft men hem met iets anders onderscheiden. De ouders van het geredde Hansje schonken Keesje een nieuwe fiets en het komt ons voor, dat Kees met de ze regeling volkomen accoord kon gaan gebracht, zal deze wateroverlast tot het verleden behoren. In de Zuidwatering, die een aparte bemaling bezit, blijft het waterpeil op vrij behoorlijk niveau. In Oost Zeeuwsch-VIaanderen zyn de sloten en kreken overvol en ook in dit gebied staan vele landerijen wederom ten dele blank. OP BEVELAND. In het gebied van het waterschap de Breede Watering Bewesten Yer- seke op Beveland is de wateroverlast ten Westen van 't kanaal zeer groot. Nog groter zelfs, dan een maand ge leden, toen vele weilanden, vooral in De Poel, onder water stonden en het leil circa 40 cm. boven normaal was. önlcele weken geleden werd vrij veel water afgevoerd, doch sneeuw- en regenval veroorzaakten nieuwe na righeid. De sneeuw verdween in één ht en dat was wel prettig voor de weggebruikers, maar voor het wa terschap met zijn beperkte lozings- mogeiijkheden was het minder aan genaam. In korte tijd moest een gro te hoeveelheid water verwerkt wor den. Bovendien was de sluis te Kat- tendijke tengevolge van de wind van weinig nut en het gemaal kon slechts 2% cm. per etmaal verwerken. Het water is thans gestegen tot 50 cm. boven normaal. Men hoopt op een ïdige Oostenwind, waardoor de sluis geopend zou kunnen worden. Het plaatsen van stuwen bij Ka- pelle heeft voor de omgeving van Schore wel enige verbetering ge- bracht. Het peil is hier iets lager dan in De Poel. In de Yersekse Moer heeft het gemaal voldoende capaci teit, zodat de toestand in dit gebied gunstig is. 300. ontvreemd Zaterdagavond werd te Groede de heer E. T. een bedrag van f 300 ont futseld, toen hij onder invloed van alcoholische dranken, door enkele kennissen naar huis werd gebracht. De politie stelde een onderzoek in en hield een zekere F. W. aan. Het on derzoek wordt voortgezet. Advertentie. KOOPJES IN DAMESSCHOENEN 7,98 9,98 11,98 Bouw tribune voor Middelburg gegund Naar wij vernemen is de bouw van de overdekte tribune op het sport veldencomplex te Middelburg gegund. Het staalconstructiewerk is opgedra gen aan de fa. Labruyère, de dak constructie aan de heer J. Hendrikse, beiden te Middelburg. De Technische School te Middel burg werkt, zoals reeds gemeld, be langeloos aan de bouw mede. De •lingen zullen onder leiding van hun leraren verschillende onderdelen van de tribune op de school pasklaar maken. Op het sportterrein zelf zul len de jongens ondermeer het grond werk verrichten en de stenen achter wand metselen. De grootste lengte van de tribune zal 75 meter bedragen en zij zal 700 a 800 zitplaatsen bevatten. Het ligt in debedoeling de tribune vóór de aanvang van het voetbalseizoen 1953- 1954 in gebruik te stellen. Week-end over beroepskeuze In het jeugdvormingscentrum „He- denesse" zal op 10 en 11 Januari a.s. een week-end worden gehouden voor jongens en meisjes, tijdens hetwelk de vraag behandeld zal worden „Ben ik ook geschikt voor het beroep, dat ik kies?" Een achttal mensen uit verschillende beroepen komt iets ver tellen over eigen werk, b.v. onderwijs, administratie, bedrijfsleven, land bouw, wijkverpleging enz. Daarnaast zal de beroepskeuze-adviseur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Middel burg spreken over „Beroepskeuze- beroepsgeschiktheid' KERKNIEUWS BEVESTIGING EN INTREDE DS. H. SCHUT TE MIDDELBURG In de Hofpleinkerk te Middelburg vond Maandagavond de bevestiging en intrede plaats van ds. H. Schut, missionair predikant der Gerefor meerde Kei ken, die beroepen werd door de zendende Kerk van Middel burg en die volgende maand zal wor den uitgezonden naar het zendings- veld Biora op Java. Ds. Schut werd bevestigd door ds. P. van Til, Gereformeerd predikant te Middelburg, die las uit de Openba ringen van Johannes 21:21 e.v. en die in zijn bevestigingstoespraak uitging van Mattheus 2:11. Er is nog zoveel lauwheid ten aanzien van de zending, zo zeide hij. Uit het bidden en werken van de gelovigen moet blijken, dat zij menen, wat zij zingen: „Van zee tot zee zal men Hem kennen". De ganse Kerk moet achter de zendingsarbei ders staan. Na de bevestiging zong de gemeen te ds. Schut Ps. 121:3 en 4 toe. Deze sprak naar aanleiding van Mattheus 14:15-18, waarbij hij liet uitkomen, dat iedere zendingsarbeid tot misluk ken gedoemd is, wanneer de ontfer ming ontbreekt. Ds. H. Veldkamp verwelkomde ds. Schut namens de kerkeraad van Mid delburg als vierde predikant en schetste de betekenis van de zending. Voor ds. Schut moet de kerk van Middelburg een biddende kerk zijn, zo zeide hij. Ook vertegenwoordigers van dé generale deputaten voor de zending van de Gereformeerde Ker ken en van de Salatiga-zending wen sten de missionair predikant een rijk segende arbeid toe. Tot slot las ds. n Til een in hartelijke bewoordin gen gestelde brief van ds. J. Bakker uit Magelang voor. Na afloop van deze bijzondere dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik om ds. Schut in de consistoriekamer de hand te drukken. Vlissings Actiefonds is gestart Gouden feest van Zeevaartschool krijgt passende omlijsting Het bestuur van het onlangs op gerichte Vlissings Actiefonds heeft Maandagavond in zijn eerste officie- Ie bijeenkomst de functies onderling verdeeld. De heer J. L. Verhagen werd voorzitter, de heer M. C. van der Maden secretaris en de heer C. J. Dockheer penningmeester. Tweede voorzitter, secretaris en penning meester werden resp. de heren W. J. Berg, H. A. Bosshardt en C. J. Jans sen, alg. adjunct de heer S. M. Hooij- donk. Na uitvoerige bespreking werd door het bestuur vastgesteld, dat de door het Vlissings Actiefonds in de toekomst te ontwikkelen activiteiten zodanig gericht zullen worden, dat elke bevolkingsgroep en ook iede re groep uit de middenstand er zohder enig voorbehoud deel aan kan hebben. Het fonds telt op het ogenblik reeds 59 leden-deelnemers. Het be stuur is voornemens op zeer korte termijn met een grote propaganda- actie te starten en in de loop van de volgende maand voor alle belangheb benden en belangstellenden een ver gadering te beleggen, waarin de plan nen nader zullen worden uiteengezet. Reeds kan worden medegedeeld, dat het in de a.s. zomer te vieren gouden jubileum van het zeevaartonderwijs in Vlissingen (de Zeevaartschool) door het Vlissings Actiefonds zal worden voorzien van een wijze de aandacht op dit jubileum en daarmede op Vlissingen zal vestigen. Ten slotte werd besloten enige commissies van bijstand in te stellen, o.m. voor de propaganda, voor het contact met België en voor illumina tie van de stad. „LIEFTINCK" BRACHT 100.— OP Grote belangstelling voor de verkoop van rasduiven te Oostburg Zo begon de aankondiging: „Daar verkoper door ongelukkige samenloop van omstandigheden voor twee jaar niet met zyn oude duiven aan de wed strijden mag deelnemen, is hy genoodzaakt zich van goede rasduiven in vol. Ie glorie te ontdoenEn nu waren Zaterdag duivenliefhebbers uit ge heel West-Zeeuvvsch-Vlaanderen en van over de grens naar Oostburg ge sneld om deze verkoping, die de duiven van de heer A. van Gijs uit Groede betrof, by te wonen. De zaal van hotel Du Commerce was geheel gevuld en dat was geen wonder, want de duiven van „Bram van Gtes" hadden in de loop der jaren een nationale faam gekregen. Geen wonder ook, dat er fantasti sche prijzen gemaakt werden, prijzen die de niet-kenners van deze sport even met de ogen doen knipperen. Daar was bijvoorbeeld de duif „Cop- pi", een naam die op snelheid duidt, al is het twijfelachtig of de Italiaan se renner in staat zou zijn een duif „in volle glorie" bij te houden, zoals zyn landgenoot Bartali met een ren paard deed. Maar deze duif heette was i uit een oud dier won 41 prijzen beneden Parijs en werd ver kocht voor f 250.naar een export- slageiij in Woerden. Zij zullen hem daar niet slachten, want dat zou een duur grapje worden;.... „Lieftinck", een andere duif, won reeds vele prijzen en bracht nu hon derd gulden op. Ook deze duif ging naar Woerden. Verder werden er prij zen betaald van f 160.f 151. f 100.—. Op één duif werd b.v. tot f 11.geboden. De afslager nam het niet alleen Coppi, maar was de „ge hamerde" halfbroer Coppi uit een oud blauw kweekkoppel. Het dier won 41 prijzen beneden Pai RESULTATEN OVER 1952 BEVREDIGEND Nog altijd tekort aan vrouwelijk personeel Ook onder ongunstige conjunctuur omstandigheden en niettegenstaand( vaak onverantwoorde prysafbraak elders is de Zeeuwsche Confectiefa briek te Middelburg in staat geble ken het boekjaar 1951 nog met rela tief gunstig resultaat af te sluiten. Dit is in tegenstelling tot de ver wachtingen, welke de directie na het eerste halfjaar koesterde. Gedurende de eerste maanden vertoonde voor- namelyk de markt van wollen grond stoffen een tendenz tot verdere da ling, zodat er, ondanks de voorzich tige wyze, waarop de voorradige grondstoffen per ultimo December 1951 werden gewaardeerd, op deze Twist met Belgen in café te Terneuzen Een drietal Belgen heeft Zondag in een café aan de Korte Kerkstraat te Terneuzen een kleine veldslag ge leverd. Aanvankelijk slechts met de caféhouder, maar naderhand zelfs met de politie. Bij het afrekenen maakten de Bel gische bezoekers een garagehou der C. G., diens zoon en een derde man, allen uit Moerbeke bezwaren tegen het bedrag, dat betaald moest worden. Zij gingen de caféhouder te lijf en koelden hun woede voorts op de inventaris. Toen de politie er aan te pas kwam, trachtten zij de vecht partij nog voort te zetten, terwyl een hunner via een sprong door een raam trachtte te ontvluchten. Zij werden echter ingerekend en naar het politie bureau overgebracht. VAN TOT De heren J. de Later en J. van der Werf te Oosterland behaalden aan de Tuinbouwvakschool te Haamstede het einddiploma. - In de Ned. Herv. kerk te Zoutelande werd als ouderling herkozen de heer C. Pattenier en als diaken de heer S. van Sluys Mzn. - Vla de haven te Brouwershaven wer en in de afgelopen bietencampagne 1.801.871 kg. bieten verscheept, waarvan 15.321.481 kg. voor de Coöp. Suikerfa briek Dinteloord; 1.581.423 kg. voor de Centrale Suiker Mij. en 1.448.967 kg. voor Sas van Gent. In de week van 22 tot 27 December werden door de Bruinisser mosselkwe kers afgeleverd 1400 ton Waddenzee- Advertentie. VERKOUDHEID BLOEDSOMLOOP Als de verkoudheidsklemen zich vast zeilen, raker uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlijke afweermiddel, de bloedsomloop, raakt in de knel. u krijgt het benauwdde besmetting woe kert voort. Geef de microben geen sans. Ga ze te lijf met MENTHO-REX. Wrijf borst, keel en rug er flink mee in en de 8 genees krachtige oliën van MENTHO REX ja gen het bloed weei door de weefsels. MENTHO REX verdrijn de kou vla de bloedsomloop, zonder dat u iets hoeft in te nemen. Grote pot Mentbo-Rex f. 1.25. mosselen en 225 ton Zeeuwse mosselen. Een collecte voor de restauratie van het kerkorgel der Ned. Herv. kerk te Souburg heeft f 200.— opgebracht. In totaal is reeds f 1200.— bijeen. De C.J.M.V. te Yerseke gaf in zaal No- let een goed geslaagde uitvoering. Opge voerd werd ,,'t Verleden spreekt". De muziekclub „Tovido" verleende medewer king. Zaterdag werd in de zaal van de heer J. de Neve te Waterlandkerkje een kerst bal gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Tot onderwijzeres aan de Christelijke school te Hoek werd benoemd mej. L. E. de Krijger en aan de Hervormde school te Terneuzen mej. W. Wijn. De collecte voor de inwendige Zen ding heeft in de Ned. Herv. Kerk te Sluis opgebracht f74,96. De kaarsen-verkoop voor „Mensen in Nood" voor de Bond zonder Naam heeft In Sluis f 140 opgebracht. De Chr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Borssele gaf een uitvoering onder leiding van de heer J van Westen. In ,,'s Lands Welvaren" te Axel werd een Kerstprijskaartwedstrijd gehouden, waar 148 spelers aan deelnamen. Voor het Kerstfeest voor de Zondags schoolleerlingen te Ouwerkerk bestond veel belangstelling. De kinderen, die de school verlieten kregen een bijbeltje mee. materialen in het verslagjaar toch een verlies werd geleden, dat ten las te van de winst over dit boekjaar is gebracht. Ook in 1952 werd grote aandacht besteed aan de vernieuwing van het bestaande machinepark en tevens werd door nieuwe aanschaffingen de fabrieksoutillage op peil gehouden. De financiële en liquide positie van de Z.C.F. is krachtig en wy vernamen, dat de vooruitzichten niet ongunstig zijn. Het bedrijf is in de eerste maan den van 1953 volledig bezet, maar ook nu geldt weer, dat het uitvoeren van deze opdrachten afhankelijk is van een geregelde aanvoer van de be stelde grondstoffen. In overleg met het personeel is de laatste maand vier uur overgewerkt. Daardoor kon men een betaald Kerst verlof verlenen van Woensdagmid dag j.l. 4 uur af tot Maandag j.l. Evenals in Januari van dit jaar werd besloten het personeel, werkzaam in de bedrijven te Middelburg en Aar denburg, een Kerstgratificatie uit te betalen, gelijk aan een halve week loon. Bovendien werd aan een aantal medewerkers, die dit jaar méér dan 24 uur hebben overgewerkt, een volle week loon extra uitbetaald. Dat er in Zeeland onvoldoende be langstelling bestaat voor de als voor zieningsindustrie toch zo belangrijke kledingindustrie, dat men over het algemeen nog niet voldoende „indus- trie-minded" is, blijkt wel hieruit, dat er bij de Z.C.F. nog voortdurend behoefte bestaat aan vrouwelijke ar beidskrachten. Dit valt vooral ook te betreuren, omdat, naar gelang zich méér vrouwelijk personeel aanmeldt, er ook plaats komt voor méér man nelijke medewerkers. Advertentie. PERIODIEKE PIJNEN I Moderne vrouwen bestrijden ze met: Rijwielpad langs het Zwin Langs de voet van de duinen bij het Zwin zal binhenkort ook op grondgebied van de gemeente Re- tranchement een rijwielpad worden aangelegd, In aansluiting op het reeds bestaande pad in de gemeente Cadzand. In de jongste raadsvergadering van Retranchement heeft burgemees ter J. A. Leenhouts medegedeeld, dat aan de Ned, Heide Mij. opdracht is gegeven een plan te ontwerpen. De raad ging hiermede in principe ac coord. Botsing te Brouwershaven tussen fietser en motorrijder Op de avond van de tweede Kerst dag deed zich ter hoogte van de be graafplaats op de provinciale straat weg te Brouwershaven een botsing voor tussen een fietser en een motor rijder. De wielrijder, de heer Van der H. uit Oosterland, reed op de linker weghelft, toen de heer A. uit Drei- schor op de motor uit de tegenover gestelde richting naderde. Een bot sing wa3 onvermijdelyk, waarbij de heer Van der H. verwondingen aan gezicht en armen opliep. Hy werd naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd om zich onder geneeskundi ge behandeling te laten stellen. Rij wiel en motor werden beschadigd. dier terug, doch toen de duif later op nieuw onder de hamer kwam, bracht deze „broer van Krulle", kleinzoon oude blauwe en donkere, f 55.— op en verhuisde van Groede naar Bier vliet. Dan te weten, dat al deze prij zen nog niet elf pet. kosten verhoogd werden! In totaal werden er 45 dui ven geveild voor een totaalbedrag van F 2075.—. En toen we na afloop er eens rus tig gingen zitten om koffie te ge bruiken, Klonk het vanachter de tap kast: „Het zije maar kweekduve. Z'n beste heit-ie nie verkocht!" Raad Oostkapelle contra Raffeisenbank te Utrecht De raad van Oostkapelle heeft Maan dagavond, onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger, uitvoe rig gesproken over de in Augustus j.l. verleende garantie voor de aflos sing en rente van een geldlening ad f 80.000, aangegaan door de Stichting Rusthuizen Walchereen bij de Boe renleenbank te Koudekerke ten be hoeve van „Overduin". De raad be sloot destijds deze garantie te verle nen onder de voorwaarde, dat zij zou vervallen, wanneer de Stichting Rust huizen „Overduin" niet meer zou ex ploiteren. De Centrale Raffeisenbank, bij wie de boerenleenbank Koudeker ke is aangesloten, had tegen deze be perking bezwaar en derhalve verzocht de Stichting Rusthuizen d® raad de betreffende bepaling te willen schrap pen. Nadat alle kanten van deze kwestie waren besproken besloot de raad met 5 tegen 2 stemmen (de heren C. Wondergem en A. L. Louws) niet op dit verzoek in te ggan. Volksdanscursus in Vlissingse jeugdherberg In de jeugdherberg „De Schelde- stroom" te Vlissingen zal, onder lei ding van de heer J. Krug te Kruinin- gen, in de komende maanden een volksdanscursus worden georgani seerd. De lessen worden gegeven ge durende de' weekends. Elk tablei Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn ge* worden en miliioenen mensen al baat brachien. m ■»4b e doet wonderen Zeelands woningvoorraad is behoorlijk gegroeid (Slot van pag. 1.) YVESTKAPELLE Van de 101 Zeeuwse gemeenten willen wij hier één nader onder de loupe nemen: Weslkapelle, een spre kend geval. Vóór de ramp van 1944 bezat dit pittoreske dorp aan de dyk 550 woningen, waarvan niet veel overbleef. Sindsdien zijn 263 nieuwe huizen verrezen, 20 zijn in aanbouw en 99 moeten nog worden gebouwd, terwijl men 50 met uit te voeren her- bouwplichten telt (de grote grief van het gemeentebestuur is, dat deze plichten niet kunnen worden overge dragen). Dat geeft een totaal van 432. Telt men daarbij de 180 in ge bruik zynde noodwoningen, aan resteert een theoretisch tekort van 60 stenen woningen. De noodwonin gen worden echter geleidelijk aan af gebroken en ook de tien bunkei bewo ningen kunnen niet ten eeuwige da ge voortduren, zodat Weslkapelle nog behoefte heeft aan ten minste 250 nieuwe woningen. Stelt men de regionale aannemerscapaciteit op 50 woningen per jaar, dan zal men er dus nog vijf jaar overdoen om de achterstand geheel in te halen, voor opgesteld natuurlijk, dat er voldoen de bouwvolume is. Uit het boven staande blijkt, dat Wostkapelle be hoorlijk heeft kunnen bouwen, dat er nog wel een tekort, maar geen nood meer is. BOERDERIJENBOUW Met de herbouw van Zeeuwse boer derijen verloopt het momenteel niet bepaald vlot; hier geldt zeer sterk: de laatste loodjes wegen het zwaarst. Nog ongeveer honderd hofsteden moeten worden herbouwd en degenen, die daartoe zouden overgaan, worden weinig belemmeringen in de weg ge legd, maar groot is de animo niet. In sommige gevallen heeft men hangars doen plaatsen en de woning laten herstellen en neemt men daar mee genoegen. Het laat zich dan ook aanzien, dat het nog menig jaartje za! duren, voordat de boerderijen- bouw geheel achter de rug is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2