NIEUWS UIT ZEELAND ZUID-BEVELAND '«-GRAVENPOLDER BEHAALDE OVERWINNING OP KAPELLE II WISSEL BEVELANDEN MAANDAG 29 DECEMBER 1952. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Duivententoonstelling voor W. Z.-Vlaanderen. Naar wij vernemen zal een grote duivententoonstelling voor geheel West Zeeuwsch Vlaanderen gehouden worden op Zondag 18 Januari in ho tel du Commerce te Oostburg. AANBESTEDING. Op 21 November j.l. is door de Cen trale Dienst namens de gemeente Brui- nisse in het openbaar aanbesteed een bouw- waterbouwkundig gedeelte van de zuiveringsinstallatie voor riool water voor de gemeente Bruin isse. De gunning werd toen aangehouden. Nadien is op 18 December j.l. het zelfde werk volgens het bestek, ech ter met toevoeging van een staat van wijzigingen, onderhands aanbesteed. Uitgenodigd tot deze aanbesteding wa ren de twee laagste inschrijvers van de openbare aanbesteding en 'n niet- deelnemer aan deze aanbesteding. (Uitsiag A) Deze laatste was in de gelegenheid in te schrijven voor het werk, zonder de staat van wijzigin gen, maar met uitzondering van Par 7. lid IB van het best (Uitslag B) Uitslag A: fa. v. d. Bron Visser, Den Haag f 82.8?6. Bouwbedrijf P de Raat, St. Philipsland f 78.350. Fa. M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f 71.530. Uitslag B: Fa. M. de Oude K. T. de Jonge, Zierikzee f 81.275. De gunning werd aangehouden. WEGSCHAP HULST—DE PAAL. In het provinciaal blad van Zeeland, nummer 47, is afgekondigd het be sluit der Provinciale Staten tot op richting van een waterschap „Weg Hulstde Paal" en tot vaststelling van een reglement voor dat water schap. Goes FILM OVER BOLLENTEELT. Vorige week werd in de „Prins van Oranje" te Goes een filmavond ge houden voor de leden van de konink lijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Goes en omstre ken. Vertoond werd een kleuren film, getiteld „Hollands Glorie", die een duidelijk beeld gaf van de bloem- bollenvelden, de jaarlijkse bloemen tentoonstelling op de buitenplaats „Keukenhof" te Lisse en het bloe mencorso, dat jaarlijks duizenden be zoekers trekt. Uit de toelichting, die bij deze film werd gegeven, bleek, dat de teelt van bloembollen weten schappelijk wordt geleid en dat aan de reclame jaarlijks 4,5 millioen gul den wordt besteed. Een 1700-tal soor ten van tulpen en "n 1400-tal soor ten van narcissen zijn geschikt voor de export. Dit jaar werd voor 143 millioen gulden geëxporteerd. Aan het begin van de filmavond sprak de voorzitter, de heer K. Goudzwaard, een kort openings woord. JAARVERGADERING „ROOD-WIT" Uit de jaarvergadering welke de Goesse voetbalsupportersvereniging „Rood Wit" in de „Pool" hield, bleek, dat in het afgelopen boekjaar het le dental terugliep van 217 tol 170. De lataste weken gaven zich echter weer verschillende voetballiefhebbers als lid of donateur op. Uit het jaarver slag van de penningmeester bleek, dat de vereniging over een batig saldo van f 316.41 kan beschikken. De voorzitter en de penningmeester, de heren S. Snoep en Jac. Korstanje werden bei den herkozen. De heer C. Bruggeman werd in de plaats van de heer I. Bou- tens tot bestuurslid gekozen en de heer J. Tilroe werd benoemd tot lid van de kascommissie. In het komende jaar zal zo mogelijk met een of meer dere autobussen een reis naar Holland worden gemaakt om een wedstrijd om het kampioenschap van Nederland bij te wonen. Kapelle SCHIETCONCOURS „WILLEM TELL". Op tweede Kerstdag organiseerde de handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle een schietconcours op de lig gende wip. Er werd deelgenomen door 17 schutters van 6 sociëteiten. De uitslag luidde: Hoofdvogel: P. van Steenbergen, „Zeelandia", te Ovezande: le Zijvogel: C. Rijk, „Zeelandia", te Ovezande; 2e Zijvogel: K. van Steenbergen, „Zee landia" te Ovezande; le Hoofdkal: P. Rentmeester, „Willem Teil", te Ove zande; 2e Iloofdkal: H. Rijk, „Zeelan dia" te Ovezande; le Onderkal: J. Glas, „Willem Teil", te Kapelle; 2e Onderkal: P. Rentmeester. „Willem Teil" te Ovezande: le Klep: H. Drie- dijk, „Doel naar Hoger", te Wolfaarts- dijk; 2e Klep A. Boonman. „Willem Teil" te Ovezande; 3e Klep: C. West- dijk, „Zeelandia", te Ovezande. Meeste kleine vogels, P. Baard, „Batavieren" te Goes. Kloetinge KERSTWIJDING In de Ned. Herv. Kerk te Kloetin ge werd een Kerstwijdingsdienst ge houden onder leiding van jeugoudër- ling M. Reijnhoudt. Onder meer werd het lekenspel: „Adam waar zijt gij?" opgevoerd. Verder verleenden het Kerkkoor, het kinderkoor en het mu ziekgezelschap „Excelsior" medewer king, benevens mej. Mien Everse, die een viertal Kerstliederen zong. FILMS IN ZEELAND s Storm over Haïti. De strijd om de onafhaneklijkheid van Haïti vormt de kleurige achter grond van Storm over Haïti, een bij zonder spectaculaire rolprent in het Grand-theater te Goes. De avonturen van een jonge advocaat in dat roeri ge land zijn sappig verteld in fonke lend Technicolor en het is actie en spaning wat de klok slaat, culmine rend in een meeslepende climax. Dale Robertson, Anne Francis en William Marshall speelden de hoofdrollen in dit bezienswaardige filmwerk. Burgerlijke Stand GOES. Bevallen: W. D. Bras—Vleugel, d.; C. J. de JongeNeuteboom. d.; C. A. Meeu- seHouterman, z.; M. A. van den Ende Hendrikse, z.; P. M. GorsseHarinck, z. Ondertrouwd: J. de Bel, 23 j. en M. N. van Ham, 19 j.; C. Nauta, 30 j. en P. Krombeen, 27 j.; C. A. Simmers. 30 j. en P. J. Moelker. 24 j.; M. J. Verburg, 20 J. en J. Hoogerheide. 21 j. J. M. Weezepoel, 24 j. en D. H. Luijks, 23 j. Overleden: J. J. NljS3e, 64 j., m. van E. Priester; H. W. Dingemanse, 1 jr.; F. Ch. C. Helmsing. 87 j., wed. van A. F. Lasonder; J. van der Maale, 80 j., wed. T. M. Meulbroek. RAAD DRIEWEGtN Gemeentebegroting 1951 werd vastgesteld. De raad van Driewegen kwam in vergadering bijeen. Het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd voor het jaar 1953 vastgesteld op f 10.000.—. De heer Fr. Koole werd herbenoemd als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1951 werd goedge keurd, evenals de begroting van deze instelling voor het jaar 1953. De ge meente-rekening 1951 werd voorlopig vastgesteld met de volgende cijfers: inkomsten gewone dienst f 79.271.14. uitgaven f 76.301.38. dus een batig sal do van f 2969.78; inkomsten kapitaal- dienst f 90.432,48, uitgaven f 103.056.50. een nadelig saldo van f 12.624,02. De verbetering van de hoek Smit- weg-Dorpsstraat en de straat bij de heer Joz. Lansen is door Gedeputeer de Staten definitief goedgekeurd, waarbij een bijdrage als bedoeld in de Tertiaire Wegen verordening Zeeland is toegekend. Het Ambtenarenreglement, het Ar- beidsovereenkomstenbesluit, het regle ment op de rechtstoestand van de se cretaris, en het reglement op de rechtstoestand van de ontvanger wer den herzien in verband met wijziging in de bepalingen inzake gelijktijdig genot van burgerlijke en militaire be loning. Verder werd vastgesteld een veror dening tot regeling van compensatie van het werknemersaandeel in de premie wachtgeld- en werkloosheids verzekering, voor enige groepen van het gemeentepersoneel. E.H.B.O.-EXAMEN. Voor het E.H.B.O.-examen slaag den te Driewegen de dames A. ae Dreude Regt, J. Schout, Cath. Goe- ree en M. i"ifk en de heren J. Blok, C. Goense, C. de Jonge, E. Ringelberg en M.iA. Slaakweg allen te Driewe gen. Examinator was dokter C. Griep te Goes. De cursus werd gegeven in het gemeentehuis te Driewegen door dokter A. Folmer. heinkenszand KERSTSAMENKOMSTEN In de Ned. Hervormde Kerk te Heinkenszand werd het Kerstfeest gevierd door de gezamenlijke jeugd verenigingen. In deze dienst zongen op verdien stelijke wijze het kinderdoor en het Ned. Hervormd Kerkkoor onder lei ding van de dirigente mej. O. Hille- brand verschillende Kerstliederen. De declamaties en het Kerstverhaal werden door de vele aanwezigen met grote aandacht aangehoord. Na afloop werden zieken en ouden van dagen in de gemeente verrast met een Kerstgroet. Te Heinkenszand werd voorts in de Herv. Kerk een interkerkelijke zang- dienst gehouden. Als liturgen traden op ds. H. Wiersinga, Gereformeerd predikant te Lewedorp en dr. A. F. J. Klijn, Ned. Herv. predikant te Hein kenszand. Mevrouw Klijnvan Roo sendaal bespeelde het orgel en het Kerkkoor onder leiding van mej. C. Hillebrand verleende medewerking. Wemeldinge KERSTAVOND. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging te Wemeldinge hield haar Kerstavond in het jeugdgebouw onder leiding van mevr. van Ieperen. Enkele dames droegen gedichten en kerstverhalen voor. Het zangkoortje onder leiding van mevr. RuissenDekker luisterde deze bijeenkomst op. Na de pauze werden door ds. van Ieperen lichtbeelden, betrekking heb bende op het Kerstevangelie, ver toond, waarna hij met een kort woord deze avond sloot. Nisse KERSTWIJDINGSAVOND. De Herv. Vrouwenvereniging te Nis- se hield in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk een Kerst wijdings avond, waarop werd opgevoerd ,.Het Herdersspel". Dit spel kreeg'een waardige, vaak ontroerende vertol king, hetgeen door de vele belangstel lenden klaarblijkelijk op prijs werd gesteld. Ds. J. van Oyen, die tevens het muzikale gedeelte verzorgde, las een kerstvertelling voor en het gehele piogramma stona onder leiding van de presidente, mevrouw Schipper. Ovezande SCHIETING. Te Ovezande werd een grote schie ting gehouden op de liggende wip met 45 deelnemers. De uitslagen luidden: Hoofdvogel: A. Boonman. Willem Teil; le zijvogel: C. Westdijk, Zeelan dia; 2e zijvogel: C. Bek, Soranus:, le bovenkal: W. de Jonge, A.D.L.M.; 2e bovenkal: F. Wolse, Zorgvliet; le klep: C. Westdijk, Zeelandia; 2e klep: P. Rentmeester, Willem Teil; 3e klep; W. de Jonge, A.D.L.M.; le onderkal J. Rijk, Concordia; 2e onderkal, E. Rent meester, Willem TelL s-Gravenpolder GESLAAGDE UITVOERING. In het gebouw ,.Ons Dorpsleven te 's-Gravenpolder gaven leclen van de gymnastiekvereniging ,De aan houder wint" Zaterdagavond een der de opvoering van het blijspel „Een Zomerzotheid". De opvoering stond ondei leiding van de heer C Klap, die tevens de decors had verzorgd. De opvoerendeu gaven vlot, fris spel te zien, dat veci v-aardering vond. De muzikale omlijs ting werd verzorgd door de familie Ivens, met piano- en guitaarmuziel' en zang en dit optreden ontlokte aan het publiek ook hartelijk applaus. Ex was veel belangstelling. Hpt stuk zaï 24 Januari a.s. te Hoedekenskerke worden opgevoerd. Schore KERSTWIJDINGSDIENST. In het verenigingsgebouw te Scho re werd een Kerstwijdingsdienst ge houden, waaraan alle plaatselijke jeugdverenigingen medewerkten. Ds. Mooij, voorzitter van de jeugdraad die de bijeenkomst met gebed open de, heette in zijn openingswoord de talrijke aanwezigen hartelijk welkom. Verschillende jongeren gaven hierna samen een uitbeelding van het Kerst verhaal uit Lucas n, terwijl een koor voor een passende omlijsting zorgde. Nadat ds. Mooij een dankge bed had uitgesproken, werd de bij eenkomst met samenzang besloten. WALCHEREN Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het bureau van politie te Vlis- singen zijn tussen 17 en 24 December de volgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd: Leesboek, kinderbril met ko ker. aszeef, kinderwanten, dames- en herenhandschoenen. fietspomp, bood schappentas. kindertasje, vergrootglas, sleutel. aJpinomuts, shawl, herenhoeden, dameshoed, jongenspet. konijn. snoer kralen, schakelarmband, zeildoeken tas. sigaretten aansteker, sleutels, dames- en herenhandschoenen, portemonnaie met inhoud, jongensjasje en een padvinders- riem. „BOEK EN JEUGD" UITGESTELD De tentoonstelling „Boek en Jeugd", die onder auspiciën van de Openbare Leeszaal te Vlissingen zou worden gehouden in de Dagnijver- heidsschool ih de Badhuisstraat van 30 December tot 9 Januari, is door bijzondere omstandigheden, tot nader aankondiging uitgesteld. PRIJSDANSEN. De Dansschool Gé Matthijssen té Vlissingen organiseerde op tweede Kerstdag voor haar leden een prijs- dancing, waarvoor een wisselbeker be schikbaar was gesteld. Het danspaar R. Eekhofmej. Bliek viel de eer te Beurt deze beker voor een jaar in bezit te krijgen. De 2e prijs werd gev/onnen door het paar H. Nieuwpoort—mej. Meyer. Middelburg FEESTAVOND „EXCELSIOR". De muziekvereniging „Excelsior te Middelburg organiseerde Zaterdag ir het Schuttershof een zeer geslaag dc feestavond. De hoofdschotel vorm de een opvoering door het gezelscha; Siem Nieuwenhuyzen van de verma kelijke klucht „Baron Kneut'Voora. het spel van Nieuwenhuyzen in de titelrol verwekte grote hilariteit. Een bal was het besluit van deze avond. AANRIJDING. Zaterdagmiddag Kwamen op de hoek van het Molenwater en de Noordpoortstraat te Middelburg twee bromfietsen met elkaar in botsing De berijders kwamen te vallen, doch liepen geen verwondingen op. De rijwielen werden echter beschadigd. TWEEDE RIJDENDE POSTKANTOOR Morgen. Dinsdag, zal een tweede autopostkantoor, het officiële rijden de postkantoor van de F.T.T., een bezoek aan Middelburg brengen. Dit fonkelnieuwe, fraai ingelichte post kantoor-op-wielen wordt op de Markt geparkeerd en van 9 tot 5 zullen de Middelburgers er de bekende kinder postzegels kunnen kopen. AANBESTEDING UITBREIDING GASTHUIS UITGESTELD. De aanbesteding van de Gasthuis uitbreiding te Middelburg, welke be paald was op 7 Januari a.s., is ver schoven tot 14 Januari om 11 uur in bet Ned. Koffiehuis te Middelburg. Domburg KERSTSPEL De leerlingen van de openbare la gere school te Domburg voerden een Kerstspel op van de heer Soesman, waarbij medewerking werd verleend door de zangvereniging „Volharding leidt tot het doel", onder leiding van de heer J. Hekhuis, en met orgelbe geleiding van mevrouw Steur. Het hoofd der school, de heer J. P. Steur, sprak een openingswoord na mens de oudercommissie, waarna de opvoering begon. Het Kerstverhaal werd in vijf taferelen uitgebeeld en het werd een geslaagde opvoering. Alle details, muziek, zang, costume- ring e.d., waren uitstekend verzorgd, terwijl de jeugdige opvoerenden de voot en met overgave speelden. De opvoering werd bijgewoond door o.a. de burgemeester van Dom burg, mr. J. W. E. Cromelin, en diens echtgenote. Grijpskerke KERSTFEESTVIERINGEN. De jongeren van de Ned. Herv. Ge meente te Grijpskerke hielden een ge slaagde adventsstonde. Op Eerste Kerstdag werd in de Herv. kerk een interkerkelijke zangdienst gehouden met medewerking van het zangkoor „Halleluja". Ds. J. van Winterswijk, Herv. predikant en ds. C. van Nes, Gereformeerd predikant, spraken re spectievelijk over „Christus voor ons" en „Wij voor Christus". De kerstvieringen werd besloten met het kerstfeest van de Zondags school, waarbij vele ouders aanwezig waren. Kerstsamenkomst Gereformeerde Jongeren te Middelburg. In de Noorderkerk te Middelburg kwamen 600 Gereformeerde jongens en meisjes van Walcheren bijeen voor het houden van een kerstsamen komst, welke was georganiseerd door de ringen en leringen van de Gerefor meerde M.V.-'s en J.V.'s op Walche ren. Nadat de voorzitter van de ring Middelburg, de heer P. S. Marinissen, een openingswoord had gesproken, hield ds P. v. d. Schraaf uit Vlissin- fen een inleiding over „Meer dan Jo annes de Doper", waarna is C. Goe man uit Schipluiden sprak over „Kom toch, vervloek dit volk". In zijn toe spraak stelde ds v. d. Schraaf de vraag, of het niet een voorbeeld van Gereformeerde brutaliteit is om ver band te leggen tussen het vereni gingswerk en Gods werk. Spreker be antwoordde de vraag zelf, met erop te wyzen, dat de Bijbel alle werk, verricht in Gods naam en voor Zijn koninkrijk, opdracht noemt en dat dus van brutaliteit geen sprake is. Ds Goeman had de geschiedenis van Balak en Bileam als onderwerp ge nomen om in verband hiermee enkele actuele en practische punten uit het leven van de jonge Christenen te be lichten. Spreker besloot met er op te wijzen, dat het gevaar bestaat, dat de Christenen zich gaan verschuilen achter dominé's en andere vertegen woordigers van de kerk, waardoor het persoonlijk contact met God ver loren zou gaan. Hoofdplaat RAADSVERGADERING Vandaag zal te Hoofdplaat een openbare raadsvergadering worden gehouden waarin o.m. behandeld zul len worden verkoop van grond, wijzi ging politieverordening en begroting 1953. VOLLEVBAL KERST VOLLE i'BAL-TO U RN OOI RIJKS H.B.S. MIDDELBURG Op de eerste dag van de Kerstva- cantie werd onder leiding van de heer J. Wolters in Middelburg een Kerst volleybal tournooi gehouden, waaraan door alle klassen van de Rijks H.B. S. te Middelburg werd deelgenomen met één of meer ploegen. Van de laagste jongensklassen had 1 B het meeste succes. Bij de meisjes was dit voor een conlbinatie van de hoogste klassen weggelegd. In de strijd tussen de 2de tot en met 5de klasse zegevierde de eerste ploeg van de derde klasse in de eind strijd over de vijfde klasse. De twee de ploeg van de derde klasse werd 3de en de tweede klasse nam een eer volle vierde plaats in. Na afloop werden nog oefenwed strijden gespeeld voor deelneming aan het scholieren-volleybaltournooi op 5 Januari te Vlissingen. De dh-ecteur en enkele docenten ga ven tijdens dit tournooi blijk van hun belangstelling. COMPET1T1E.UITSLAGEN ZEEUWSE DAM BOND- A. de Buck jr. jeugd kampioen van Walcheren. Voor de Zeeuwse Dambond werd al leen de competitie-wedstrijd 's-Gra venpolder I—Kapelle II gespeeld, waarvan de voorlopige uitslag 97 luidde. J. C. v. d. Hage—J. C. Walraven afg.; A. RobbeJ. de Neef 20; J. WalraveC. Blankenburgh 20; W. NieuwdorpJ. van Liere-Nout 20; C. TramperC. Sulsters 02; A. van OverbeekeM. Ganseman 20; H. NieuwdorpG. de Rijder 11; A. DubbelmanJ. C. van Llere afg.; J. KluiverF. van Wel 02; W. v. d. VeldeG. Lepoeter 02. Om het kampioenschap van Zeeland. Voorronden tournooi. Hoofdklasse: L. GoedbloedD. Trieller 02; D. TriellerE. A. Schuitema 02; J. J. BisschopD. Trielier 02; D. Triel lerP. Maas 11. Hiermede is deze klasse uitgespeeld en de eindstand luidt als volgt: W. Heydra, Vlissin gen 7 partijen gespeeld, met 11 pun ten; D. Trieller, Domburg 7 gesp. 9 punten; Iz. Porrey, Vlissingen 7 gesp. 9 punten, P. Maas Vlissingen 7 gesp. 7 punten; E. A. Schuitema, 7 ge3p. 7 punten; J. J. Bisschop, beiden te Goes 7 gesp. 5 punten; L. Goedbloed, Vlissingen 7 gesp. 5 punten en D. Da- vidse te Arnemuiden 7 gesp. 3 pun ten. De barrage partij, gespeeld tussen Bisschop en Goedbloed om de 6e plaats, werd gewonnen door de heer Bisschop zodat deze met de 5 eerst- genoemdëp geplaatst zijn in de finale. le Klas „Groep Walcheren": W Koole--P. van Boven 02; H. Overt- veldI. Vinke 11. le Klas „Groep Beveland": M. P. BreelJ. Schot 02. Lichte vooruitgang in medische sportkeuring in Zeeland. Uit het jaarverslag van de Federa tie van bureaux voor Medische sport keuring in Nederland over 1951 blijkt, dat in Zeeland 736 personen werden gekeurd, tegen 525 in 1951. Ten op zichte van Nederland komt Zeeland er met 2,7% van het aantal inwoners niet zo gunstig af, hoewel in 1951 het percentage nog 1,9% bedroeg. Alleen Noord-Brabant en Limburg staan nog lager. In Vlissingen werden dit jaar 539 in Middelburg 197 personen gekeurd. Daarbij waren 214 vrouwen en 522 mannen. ^ftewuus *n een 0 Op de beide Kerstdagen zijn ïn de Ver. Staten 385 personen door ongeluk ken van verschillende aard om het leven gekomen. Hiervan verloren 305 personen het leven door auto-ongelukken; 0 In Johoro (Malakka) zijn tengevolge van een actie van verzetsstrijders tien personen om het leven gekomen. 0 Carlo Agostinl. die kortgeleden door de Paus tot kardinaal is benoemd, is Zondagochtend te Venetië overleden. 9 .In Februari zullen in de Ver. Staten 53.000 dienstplichtigen onder de wapenen worden geroepen. Dit is het hoogste aan tal per maand sinds twee Jaar. 0 De Zuid-Slavische nationale vergade ring heeft Zaterdag met algemene stem men het besluit der regering om de di plomatieke betrekkingen met het Vati- caan te verbreken, goedgekeurd. 0 In Oostenrijk, waar hij de wintersport beoefende, overleed plotseling de heer Friso Huykman, maatschoenmaker in Den Haag en een bekende figuur in de schoenmakerswereld." Hij vervaardigde als eerste in ons land glazen muiltjes. 0 Honderden hebben Zaterdag gedefi leerd langs het nationaal monument op de Dam te Amsterdam ter gelegenheid van een nationale herdenking der in voormalig Ned. Indië gevallenen. Tevo ren was er een plechtige bijeenkomst in de Nieuwe Kerk. ZOMAAR Jeugd-Karapi oenschap „Groep Wal cheren": A. GeldofC. van RjjswHk 0—2. Ook deze groep is uitgespeeld en de eindstand luidt als volgt: A. de Buck Jr., Koudekerke 7 part yen ge speeld en 13 punten; Marietje Kasse, Kleverskerke 7 gesp. 10 punten; H. Mes, Middelburg 7 gesp. 8 punten; C. van Rijswijk, Souburg 7 gesp. 8 pun ten; J. Koppcjan Jr., Koudekerke 7 gesp. 7 punten; A. Brasser Jr., Kou dekerke 7 gesp. 5 punten; W. Vogel, Middelburg 7 gesp. 5 punten; A. Gel dof, Middelburg 7 gesp. 0 punten. De. jeugdige speler A. ae Buck Jr. Is hier ongeslagen no. 1 geworden, met op de 2é plaats de enige vrouwelijke deelneemster Marietje Kasse, die wel op onfortuinlijke wijze verloor van A. de Buck Jr. Beiden worden aangewe zen om met de twee hoogst geplaat sten uit de „Groep Bevelantf' in de finale uit te komen. Afgebroken partijen: Onderstaande punten ztfn ,of door een gelijkluidende beslissing, of door uitspelen verkre gen: J. ZwartepoorteH. Steinmejj- er 11 uit de wedstrijd DID IL, Goe3 en GDC II, Goes, zodat de einduitslag een puntenverdeling is 10—10. A. WillemseL. Leijnse 20 uit de wedstrHd Aagtekerke I en Souburg I, zodat deze uitslag wordt 137 voor Aagtekerke L Spori pickupjes In een wedstrijd, welke werd bijge woond door niet minder dan 30.000 voet balliefhebbers heeft het Duitse voetbal elftal te Madrid met 2—2 gelijk gespeeld tegen het nationale team van Spanje. De interland-voetbalwedstrijd, welke in het stadion te Palermo werd gespeeld tussen Italië en Zwitserland eindigdein een 2—0 overwinning voor de Italianen. De bekende Amsterdamse tafeltennis speler Cor du Buy heeft tijdens een tournooi te Weert voor de dertiende maal beslag gelegd op de N.T.T.B.-coupe. Du Buy won 7 partijen, de Hagenaar Hogen- doorn werd met 6 gewonnen partijen tweede. NOORD-BEVELAND Kamperland KERSTUITVOERINGEN Te Kamperland gaven op eerste kerstdag de Chr. Zangverenigingen „Soli Deo Gloria" en het kinderkoor „De kleine lofstem" onder leiding van de heer M. de Mol in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering gegeven. Na ope ning door ds. Postma werden ver scheidene liederen verdienstelijk ge zongen. Ds. Postma sprak ook net slotwoord. Op Kerstmiddag gaf de muziekvereniging „Ons Genoegen' in Kamperland in de Ned. Herv. Kerk een concert van kerstliederen en ge wijde muziek. Wolfaartsdijk KERSTFEESTVIERING. Onder leiding van ds. Ponsteen werd te Wolfaartsdijk door de geza menlijke jeugdverenigingen Kerst feest gevierd in 't gebouw van de kleuterschool. Mevr. Ponsteen vertel de 't kerstverhaal. Na de pauze werd het kerstspel „Op naar het Licht" opgevoerd. De leerlingen van de Zon dagsschool vierden kerstfeest in de Herv. Kerk. JAARLIJKSE UITVOERING. De zangvereniging „De Lofstem" van de Gereformeerde Gemeente te Wolfaartsdijk gaf eerste Kerstdag haar jaarlijks uitvoering in het kerk gebouw. Er was veel belangstelling. Het programma bleek verzorgd en de zangnummers werden goed ver tolkt. Wissekerke INTERKERKELIJKE KERSTZAN GDIEN ST Op de Eerste Kerstdag werd in de Ned. Herv. kerk te Wissekerke een interkerkelijke kerstzangdienst ge houden, waaraan de koren Hosanna uit Wissekerke en de „Scheldezan- gertjes" uit Borssele onder leiding van de heer G. de Kok, hun mede werking verleenden. De koren en een sopraansoliste, mevrouw T. Bakker van Liere, brachten liederen ten ge hore. Ds. H. L. Boonstra en ds W. Fokkens hielden korte predicaties. Op Tweede Kerstdag werd in de zelf de kerk een Kerstfeest voor de kin deren van de Zondagsschool gehou den. Na enige tya wachten heeft Charleroi het dan toch beleefd, dat 86 Italiaanse mijnwerkers uit Milaan, „volledig werken toegerust" in de mljnstad zijn aangekomen. De Italianen schijnen echter de Belgische gezelligheid deerlijk onder schat te hebben, want teneinde zich er van te verzekeren, dat zij de rest van hun leven niet in eenzaamheid moeten slijten, brachten zij behalve 33 vrouwen ook nog 55 kleine Italiaantjes mee. Toen een schip bij de .Jabrieke" te Gee- raardsbergen aan het keren was. brak „in volle zwaai" de kabel waarmee bet met de walkant was verbonden. De schipper, die het meesterschap over zijn schuit verloor, moest toezien dat het vaartuig tegen een stuw aandreef, hetgeen aller minst prettig moet zijn geweest. Hij knapte echter zichtbaar op toen bleek, dat de stuw weliswaar was beschadigd maar dat het schip wonderlijk genoeg geen schrammetje had opgelopen. Tij dens een zitting van het Assisenhof te Tongeren heeft zich een zonderling Inci dent voorgedaan en we weten dan ook niet recht wat ervan te denken. Een journalist, die tevoren eens de oprecht heid van de rechter in twijfel had ge trokken, maar thans toch weer een zit ting wilde bijwonen, werd door de deur waarder gemaand het hof te verlaten. De journalist nam het niet. maar de presi dent nam het nog veel minder en liet de zoon van de Koningin der Aarde door de sterke arm verwijderen, om het nu maar eens plastisch uit te drukken. Men stond de journalist echter wel toe op de open bare tribune plaats te nemen. Hetgeen ons onbegrijpelijk voorkomtfl Ar beiders die een gedeelte van Boom van een nieuwe electrische kabel zouden voorzien dachten de vondst van hun le ven te doen. toen zij bij het graven van de sleuf een verweerde vaas aantroffen. Helaas hoe vervloog alle hoop, toen be kend werd dat bet een doodgewoon ba- zarprul was. met een erg antiek uitzicht weliswaar, maar met de prijs er nog op. Een grappenmaker, die wist waar de sleuf gegraven zou worden, bleek de vaas daar "s avonds begraven te hebben De burelen van de militie en van kies- zaken te Mechelen zullen een passend aanzien krijgen. Het werk Is reeds pu bliekelijk aanbesteed en belooft een gro te verbetering te worden. In plaats van dat bezoekers over de ..plavuizen" aan de voorkant van het gebouw hun zaken komen afdoen, zullen zij in het vervolg langs de koer kunnen stappen, zowel om n'en stem uit te brengen als om zich te melden als milicien.... Minister Donker wil schadevergoeding betalen. AAN WEDUWE EN KIND VAN DE BELG BEYENS. Minister Donker heeft zich bereid verklaard frs. 675.000 schadevergoe ding te betalen aan de weduwe en het kind van de Belg Beyens, die ruim twee jaar geleden door de Nederland se wachtmeester van de rijkspolitie L. bij de Nederlandse grens werd neer geschoten. Wachtmeester L., die het slachtoffer ten onrechte voor een stroper had aangezien, werd, zoals bekend, vorig jaar veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en het beta len van frs. 834.000 schadevergoeding. In deze frs. 834.000 was een" bedrag van frs. 210.000 inbegrepen voor de overige familieleden. Minister Donker was van oordeel, dat schadevergoe ding aan andere familieleden dan we duwe en kind minder juist was. Hij was echter bereid het overige bedrag van frs. 624.000 te verhogen tot frs. 675.000, plus een rente van frs. 70.000 daar er intussen ruim twee jaar zijn verlopen sedert het ongeluk gebeurde. De familie Beyens en de Belgische regering hebben zich met dit voorstel accoord verklaard. Koninklijke onderscheiding voor redders van duikboot. Aan de sergeant-electromonteur G. van de Pas en~de sergeant-torpedo maker H. van den Ende is de ereme daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver met de zwaarden verleend als blijk van waar dering voor hun doortastend optre den bij het uitbreken van een felle oliebrand aan boord van de onderzee boot O 21 op 1 Juni jl. bij een duik- oefening op een dieDte van -uim 100 meter in het Kanaal bij Cherbourg. Zij hebben elf man door de vlam menzee geloodst en met vereende krachten de waterdichte deur geslo ten. Israël ongerust over wapenleveranties aan Arabieren. De minister van buitenlandse za ken van Israël, Mosje Sjaret, heeft op een persconferentie zgn „ernstige ongerustheid" uitgesproken over de berichten inzake wapenleveranties aan bepaalde Arabische landen, voor namelijk Egypte, door „leidende Westerse mogendheden". Hij noemde de levering van straal vliegtuigen door Engeland en de be- reidheia van Amerika om Egypte van moderne wapens te voorzien. Dit be tekende een gevaar voor de veilig heid van Israel. Amerikaanse luebtmaebt van Engeland naar Spanje? Volgens kringen, die in nauw con tact staan met het Amerikaanse mi-, nisterie van defensie staan, zullen waarschijnlyk de Amerikaanse lucht machteenheden, die in Groot-Brittan- nië zijn gestationneerd, in 1953 „op enige schaal" naar Spanje worden overgebracht. Althans wanneer de onderhandelingen met de Spaanse re gering over het vestigen van militai re bases spoedig zouden worden be ëindigd. Perzische Olieraad valt uiteen. De benoeming van dir. Reza Fallah tot directeur van raffinaderij te Aba- dan heeft geleid tot de ontslagname van een gantal leden van de Perzi sche Olieraad. Men beschouwt Fallah nl. als pro-Brits. Nadat Zaterdag drie leden van de Olieraad hun ontslag hadden aange boden, zijn alleen nog de ministers van financiën en arbeid als leden van dit college aangebleven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7