j GOUD UIT HST WA TBRj Zwin Ziipe MACHINIST VAN REDDINGBOOT ALS EERSTE MET PENSIOEN POSTKANTOOR IN HOOFDPLAAT THANS OFFICIEEL GEOPEND i Zeeu wse Almanak KERKNIEUWS 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 29 DECEMBER 1952. AFSCHEID IN BRESKENS. De heer A. van der Ster mag uniform van Z.H.R.M. blijven dragen. Zaterdagavond is in hotel Valk te Breskens officieel afscheid genomen van de lieer A. van der Ster, le machinist van de reddingsboot „President J- V. Wierdsma". Machinist Van der Ster is, zoals wij reeds meldden, de eerste employé van de Zuid-Hollandse Reddingmaatschappij, die de dienst (en wel per 31 December a.s.) met pensioen gaat verlaten. Als eerste spreker voerde het woord de burgemeester van Breskens, tevens agent van de Z.H.R.M., de heer J. A. Eekhout. Burgemeester Eekhout wees er op, hoe Van der Ster reeds op ll- jarige leeftijd naar zee ging op zijn l"2e jaar voor het eerst schipbreuk leed maar dat zijn liefde voor de zee nimmer verflauwde. Na. o.m. bij de zeesleepvaart werkzaam te zijn geweest, ging de heer Van der Ster over naar de reddingmaat schappij en het devies „De mensen dienen" maakte hij waar, aldus burgemeester Eekhout. Spr. zeide, dat de heer Van der Ster trots kan zijn op zijn staat van dienst en namens de directie dank te hij voor al hetgeen Van der Ster in de loop der ja ren had gepresteerd. Hij deelde mede, dat de gepen- sionneerde het recht zal behouden om zijn uniform te dragen en hij sprak de hoop uit, dat de heer Van der Ster nog vele jaren van zijn pensioen zal mogen ge nieten. De heer Van der Ster dankte de burgemeester voor diens welgemeen de woorden en hij bracht voorts dank aan de heer A. J. Drenth, inspecteur van de Z.H.R.M., voor de medewer king, welke hij steeds had ondervon den. ALTIJD GERUST. Machinist Vander Ster richtte zich vervolgens tot schipper Slis, met wie hij' dertig jaren samenwerkte, en hij verklaarde altijd met een gerust hart naar de machinekamer te zijn afge daald, wanneer kapitein Slis op dé brug stond. Tenslotte sprak de heer Drenth, die verklaarde, dat op de „Wierdsma" een uitstekende beman ning voer. H\j deelde mede, dat de heer Van der Ster verwacht werd op de eerstvolgende directievergadering te Rotterdam, waar de directeuren persoonlijk afscheid van hem zullen nemen. Deze geanimeerde afscheidsavond werd verder bijgewoond door de vol ledige bemanning- van de „President J. v. Wierdsma", terwijl ook de echt genoten van de diverse heren aanwe zig waren. Kapitein en bemanning van de „Wierdsma" boden hun schei dende collega een bloemenmand aan. Jaarverslag Godshuizen te Middelburg over 1951, Wegens de nog hogere bedbêzetting dan het voorgaande jaar deed het ruimtegebrek in het ziekenhuis te Middelburg zich in 1951 in nog ster kere mate gevoelen, aldus meldt het jaarverslag van het Bestuur der Gods huizen, dat Woensdag het licht zag. Dit bestuur zag zich genoodzaakt de fraaie regentenkamer op te offeren en als ziekenzaal ter beschikking te stel len van de verplegingsdienst. Overi gens stond ook 1951 reeds in het teken van de voorgenomen uitbreidingsplan nen. Aangezien dringend behoefte bleef bestaan aan ruimte voor verga deringen, cursussen, e.d. werd in de tuin aan de zijde van het Molenwater een barak geplaatst Het röntgen-contact-apparaat Werd volledig geïnstalleerd en voldoet aan de verwachtingen. Ten behoeve van de interne afdeling werd een nieuwe electrocardiograaf aangeschaft. Er viel een bevredigende ontwikkeling van het subcentrum voor de kanker bestrijding te constateren. Aan dr. H. C. Voorhoeve te Rijswijk werd toela ting verleend als specialist-anaesthe tist. Hiermede werd de moderne nar cose geïntroduceerd, een groot voor deel, vooral als patiënten grotere ope raties moeten ondergaan. Het aanbod van leerling-verpleegsters was aan merkelijk minder dan in 1950 en ook vrouwelijk dienstpersoneel was moei lijk te krijgen, De tarieven werden an dermaal verhoogd en wel met 75 ct.- per verpleegdag. In 1951 werden 2647 patiënten opgenomen en 2632 ontsla- A. VAN DER STER ...Als eerste met pensioen... Tentoonstelling in Oostburg werd groot succes. De huisvlijttentoonstelling te Oost burg is een groot succes geworden. Meer dan 2000 bezoekers hebben de expositie bezocht, onder wie vrijwel alle burgemeesters uit W. Zeeuwsch- Vlaanderen. Ook de schilderijen-ten toonstelling van de schilder Baart- mans slaagde uitstekend. Niet minder dan 21 stukken werden verkocht. De grootste aankoop werd gedaan door het tentoonstellingscomité, dat stukken aankocht als prijzen voor de verloting, o.a. „Notre Dame te Pa rijs", „Kreekje bij het Zwin", en „Oud Raadhuis tè Montmartre". De ze stukken zullen tentoongesteld worden in hotel „Du Commerce". Duizenden kilo's boter verborgen onder bieten. Zware straf voor boter- smokkelaars uit St. Jansteen. Voor de Bredase politierechter heb ben Woensdag vijf verdachten tereeh- gestaan voor grootscheepse smok- kelaffaires in November j.l. Zij had den duizenden kilo's boter, die vér- borgen waren - onder suikerbieten, over de grens gebracht. Een van de transporten werd door de recherche onderschept. De bestuurder van de vrachtauto, de 27-jarige Belg P. F. van H. uit Stekene, en de handelaar B. T. V. uit St. Jansteen werden gegrepen. Zij waren de hoofdverdachten in deze zaak. De Belg', die bekende, werd tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld met aftrek en verbeurdverkla ring van de boter en de auto. De han delaar V. uit St. Jansteen kreeg drie maanden met aftrek en 1' 1500 boete of twee maanden hechtenis. Zeven gewonden bij auto-botsing Beïtuurder werd onwel en verloor macht oyer stuur. Op de rijksweg onder Lewedorp ter hoogte van de Noordbraajjertseweg botsten Zondagmiddag twee personen auto's met een vaart van zeventig bi- lometer elk tegen elkaar. Hoewel bei de wagens zwaar beschadigd werden, liep het ongeval voor de inzittenden nog vrg goed af. Alleen de bestuurder van de auto, die uit de richting Goès kwam, de heer P. J. G., directeur van de N.V. Wasserij „De Zon" te Goes, moest naar hêt Ziekenhuis St. Joanna worden overgebracht. Hij had èen armfractuür opgelopen. Zes van de twaalf inzittenden der beide wagens liepen voor liet merendeel lichte vér- wondingen op. Een Duitse dame, dit zich In de uit de richting Middelburg komende auto bevond, werd in het ziekenhuis verbonden, doch kon daar na naar Middelburg terugkeren. Het ongeval ontstond, doordat de bestuurder van de uit Middelburg ko mende wagen, de heer C. M.. plotse ling onwel werd, de. macht over «het stuur verloor ëri daardoor naar links uitweek.!Me,t. eèn hevige klap botste hij op de wagén van, de/héér G. Deze Goesse auto vloog, na de botsing tegen een boom. In de wagen bevonden zich behalve de heer G., diens vrouw, zijn moedér en vier kinderen. In de: auto van de heer M. zaten behalve de heer M., diens vrouw, een Duitse dame en twee kinderen. Dokter Gelderblom uit Nïeuwdorp verleende eerste hulp. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Aanlegbrug Wolfaartsdijkse veer defect. Tengevolge van een defect in de hefinstallatie van de nieuwe aanleg- brug voor de veerboot Wolfaartsdijk- se veerKoi'tgene kan voorlopig van deze brug geen gebruik worden ge maakt. Het verkeer gaat thans weer over de oude steiger. VECHTENDE ZEELIEDEN. In de nacht van Zatei'dag op Zon dag kregen enkele opvarenden van het in Sluiskil liggende Finse s.s. „Yvonne" en van een in Hansweert liggend Amerikaans Victoryschip in de Axelsestraat te Terneuzen onenig heid. Een Fins zeeman werd neerge slagen en moest in het politiebureau verzorgd worden, alvorens hij naar zijn schip kon terugkeren. A^nwinuf vnnr cla gemeente voor de ondervonden medewerking en Aanwinst voor ae gemeente hij fellciteerde (le kantoorhouder, de Te Hoofdplaat Is het nieuwe post- C. J. Coppens. kantoor officieel in gebruik genomen, De burgemeester van Hoofdplaat in tegenwoordigheid van de inept teur van de P.T.T. te Breda, de hoer Jurgens, de directem- van het P.T.T.- kantoor te Terneuzen; de heer Van Heuven, de vvhüh directeur van het kantoor te Breskens, de heer Dansen, van de burgemeester van Hoofdplaat, de heer J. F. C. Temmerman, (le ge meente-secretaris, de lieer J. I. Stug, en vele anderen. In zijn openingswoord dankte de héér Jurgens het gemeentebestuur Advertentie. J Van de in overdruk verschenen Zeeuwse roman j door KEES HEEMSKERCK is nog een beperkt aantal exemplaren beschikbaar. Prijs f 2.-- 1 I Verkrijgbaar bij de kantoren, de bezorgers en de agen- ten van de P.Z.C. e Notaris E. C. van Dissel overleden. Nestor der Nederlandse notarissen Woensdag j.l. is te Goes in de ou derdom van 86 jaar overleden notaris E. C. van Dissel. Op zijn uitdrukke lijk verzoek heeft Zaterdag de crema tie in alle stilte plaats gehad. Met notaris Van Dissel is een 'fi guur heengegaan, die in brede kring hoogachting en waardering genoot. Op 4 October 1907 werd hij notaris te Goes. Toen hij in October j.l. zijn 45-jarig ambtsjubileum herdacht, bleek hij de nestor van de Nederland se notarissen. De laatste tijd had hg in verband met zijn hoge leeftgd reeds diverse functies moeten neer leggen. Notaris Van Dissel was o.an.vele jaren bestuurslid van de Ring Mid- detlburg van da Broederschap van Notarissen, waai-van hij tevens hoofd bestuurslid was. Voorts was hij lid van de Kamer van Toezicht op nota rissen en candidaat-notarissen in het arrondissement Middelburg, terwijl hij tevens ongeveer 35 jaar deel uit maakte van het Burgerlijk Armbe stuur te Goes. Notaris Van Dissel werd destijds koninklijk onderscheiden door de be- noeming tot officier in'de Orde van Oranje Nassau. Belgisch tankschip liep aan de grond. Zaterdag liep het 10.759 b. reg. ton grote Belgische tankschip „Belgium Pride" bij Walsoorden in de Wester- schelde aan de grond. Het schip was .onderweg van Puerto la Cruz naar Antwerpen. Het werd -s avonds door vijf sleepboten vlotgetrokken. gen. Het aantal verpleegdagen be droeg 48.727, hierin begrepen 2805 da gen voor de zuigelingen. Wegens ver pleging etc. Wérd ontvangen f 469.492. Het verlies van het gasthuis bedroeg f 35.125.64. In het Oude Mannen- en Vrouwen huis, dat een nieuw ketelhuis kreeg, waren op 1 Januari 53 en op 31 De cember 47 verpleegden opgenomen. In totaal werd voor hen betaald f 37.305. Het aantal verpleegdagen bedroeg 17.887 en het verlies over 1951 f 8194,35! In totaal bedroeg het verlies van de Godshuizen over 1951 f 45.984. Verbetering weg St. Annaland- Stavenisse gegund. aan de laagste inschrijver, de heer Vvvan Vossen Zoon 'te Sint Anna- land voor een bedrag van f 196.500. De totale begroting was J 540.000 maar de provincie levert zelf zand en klinkers. Een jaar na de gunning moet het werk zijn uitgevoerd De heer W. van Vossen Zoon was ook de laagste inschrijver voor het onder houd van de weg naar St. Philips- landZierikzee voor een inschrQf- som van 9999. Ook dit werk is reeds gegund. ERE-SALUUT.... Menigmaal leest men in de krant, dat aan een trouwe werker na vele dienst jaren eervol pensioen is verleend, compleet met toespraken en envelop pen met inhoud. V.oor een aldus onderscheidene bete kent zulks ongetwijfeld altijd een be langrijke mijlpaal in diens leven een ogenblik, waarop een staat van dienst wordt afgesloten. Een moment waarop een streep wordt gezet onder een ar beidzaam leven. Ditmaal kunt ge wederom zulk een bericht lezen, maar thans met een bij zonder aspect. De eerste employé van de. Zuid-Hollandse Reddingmaatschap pij zal van zijn pensioen gaan génie ten; de machinist van de reddingboot „J. V. Wierdsma" uit Breskens, die ja ren achtereen zijn leven heeft ge waagd om de levens van zijn mede mensen te behouden. Zonder aan al die andere gepe-nsion- neerden, aan de honderden boekhou ders, spoorwegmensenonderwijzers, journalisten, ambtenaren enzovoort, tekort te willen d 'en. Ditmaal een ere-saluut. Een woord van warme waardering en de wens, dat A. van der Ster nog menig jaar van zijn rust zal mogen genieten. Hetgeen hij verdiend heeft! Ds. H. F. DE PUY TE ARNHEM 80 JAAR Zaterdag 3 Januari a(s. zal ds H.j F. de Puy, emeritus predikant van dé: Ned. Herv. Gemeente te' Sittard en thans wonende te Arnhem tachtig jaar worden. Ds Dé Puy werd 3 Januari 1873 te Sexbiemm, waar zijn vader hoofd van de Christelijke school was, gebo ren, bezocht het stedelijk gymnasium te Doetinchem, studeerde eerst aan de Gemeentelijke Universiteit tè Am sterdam en daarna aan de Rijks Uni versiteit te Leiden, waar hij zgn doe?, toraal-examen deed, Nadat cand. De Puy in 1899 door het Provinciaal Kerkbestuur van Groningen was toe-, gelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk verbond hij zich 13 Mei van het daaropvolgende jaar: (190.0), na vooraf te zijn bevestigd door zijn broer, wijlen ds J. de Puy, aan zijn eerste .gemeente Terkaplé en Akmarijp. Óp 13 September 1908 verwisselde de.jubilaris deze gemeen-, te met die van Cadzand. 13 -Maart 1927 verbond ds De Puy zich. na voor af te zjjn bevestigd door wijlen ds P. J. Molenaar van .'s-Gravenhage, aan zijn derde en laatste gemeente Sit tard (Lutterade-Geleen), welke hij diende tot 1 Januari 1943, toen hem op 70-jarige leeftijd, na ruim 42 vol brachte dienstjaren emeritaat werd verleend. Na zgn emeritaat bleef hij nog ruim een jaar te Sittard werk zaam als hulppredikèr. Na de oorlog vestigde ds De Puy zich te Arnhem, waar hij in Mei 1947 werd aangesteld als geestelijk verzorger van het sa natorium „Oranje Nassau's oord" te Renkum. Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Te Cadzand was hij lid van het classicaal bestuur van IJzendrjke. Verder was hij mede een van de'op richters van de vereniging „Kinder- zorg" in het provinciaal Ressort Zeeland van de Ned. Herv. Kerk en oprichter en geestelijk verzorger van het Christelijk Militair Tehuis „Ha- ven-Cadzand" (1914-1918). KERKEN EN WACHTGELD WET De kerkeraad der Geref. kerk on derhoudende artikel 31 K. O. te Enschede heeft zich tot de minister van Sociale Zaken gewend met een protest tegen het verplichte lidmaat schap van de Bedrijfsvereniging voor Gezondheid, geestelijke en maat schappelijke belangen ter uitvoering van de Wachtgeld- en Werkloosheids wet. Ingevolge beschikking van de mi nister d.d. 31 December 1949 zijn on der meer kerkgenootschappen bij de ze bedrijfsvereniging ingedeeld, waar om aan de kerk van Enschede ver zocht werd per omgaande een bedrag van 96.over te maken. Het ant woord dat de staatssecretaris van Sociale Zaken d.d. 27 Augustus jl. gaf op wagen van het Tweede Ka merlid, de heer A. Stapelkamp, ver mocht de bezwaren van de kerkeraad niet weg te nemen. Naar de overtui ging van de kerkeraad is geen reke ning gehouden met de aard en bijzon dere positie der kerken en haar in te delen zonder te voren haar oordeel te hebben gevraagd is een bedreiging van haar vrijheid en zelfstandigheid in de Grondwet en de Wet op de Kerkgenootschappen gegarandeerd. Voor de kerk van Jezus Christus, die in dé wereld het Woord van haar Heer en Heiland heeft te verkondi gen zonder nochtans van de wereld te zgn, is in bgzonder elke overheids inmenging in deze onaanvaardbaar. De kerkeraad kan het lidmaatschap van deze bedrgfsvereniging niet aan vaarden. Zou de overheid ae betaling van een verzekeringspremie als een heffing ingevolge de sociale verzeke ringswetten hebben gevorderd, de kerkeraad zou zich hieraan zeker on- derwerpen, maar nu de betaling der nota van de bedrijfsvereniging de er kenning en aanvaarding van het op gelegde lidmaatschap inhoudt, is zulks niet mogelijk. De kerkeraad heeft derhalve de bedrijfsvereniging bericht, dat de kerkeraad op boven staande gronden het lidmaatschap iiiet erkent, noch aanvaardt en dus de vordering niet kan voldoen. De kerkeraad verzoekt de minister met de meeste aandrang maatregelen te treffen waardoor het conflict kan worden opgelost. NED. HERV. KERK. Toezegging van beroep naar Ettcn en Leur ds. W. L. Hegmans te Öudelande. Drukke oesterverzending voor de Kerstdagen. In Yerseke heerste er enkele dagen vóór Kerstdag de traditionele drukte met het inpakken der oesters. Ver schillende bedrijven moesten bijna dag en nacht doorwerken om alle orders op tgd gereed te krijgen. De voornaamste orders kwamen weer uit België. Het binnenland en West Duitsland namen niet veel af Enge land, dat tot nü toe nooit een bij zondere drukte veroorzaakte met Kerstdag in het oesterbedrüf, kwam dit jaal* met iets hogere bestellingen. Dit was een gevolg van dé daling der oesterprijzen in de kleinere soor ten. Dat opstijgend brandend zuur, uan Uw maag tot hoog in de keel kunt U blussen in een oaap mipUteü, met één of twee.Rennies. Deso smake lijke tabletten werken onfeilbaar, ook bij U. Koop een pak bij Uw apotheker of drogist en zorg er voor altijd een paar bij de hand te nebben. Ze zijn hygiënisch verpakt, één voor één, zó practiseh. En onopvallend in te nemen zonder water of wat ook. sprak er zijn voldoening over uit, dat Hoofdplaat thans met een keurig postkantoor verrijkt is en hij schetst© de bij de bouw ondervonden moeilgk- hedén,. waardoor het niet mogelijk bleek om het postkantoor in de kom van de gemeente gevestigd te doen blijven. Tot slot richtte burgemeester Temmerman zich tot de heer Cop pens, die daarna een dankwoord sprak. Het nieuwe kantoor, waarin tevens de woning van de kantoor houder is ondergebracht, maakt een uitstekende indruk en met name de glas-in-lood ramen in de voorgevel geven vooral des avonds met de moderne kunstverlichting een aar dig effect. Het moderne interieur vol doet volkomen aan de eisen des tijds. Gezien de toestand van het oude postkantoor, dat door de inspecteur als „oorlogsmonument" werd beti teld!, kan hier met recht van een grefte vooruitgang worden gesproken. Auto over de kop in Brouwershaven. Zaterdagmorgen omstreeks kwart voor tien reed de vishandelaar J. uit Brouwershaven met zijn auto over de Lange Blokweg te Brouwershaven, toen hij vermoedelijk de macht over hel stuur verloor. De auto kwam te recht in liet langs de wég opgroeien de struikgewas en tenslotte op het voetpad. Hier sloeg de auto over de kop. De bestuurder kwam met de schrik vrij en vervolgde „liftende" zijn weg. Het beschadigde voertuig werd met behulp van een kraanwa- gen weggesleept. Oudste inwoonster van Middelburg overleden. Zaterdag overleed op 99-jarige leeftijd de oudste inwoonster van Middelburg, mevrouw N. van der Kloesvan der Meulen. voor geestelijke Volksgezondheid. (Slot van pag. 1). VURIGE WENSEN...... Het is werkelijk geen wonder, dat déze voor- en nazorg naast vele „ups" en ook talloze „downs" mee brengt. Zo is het ondanks herhaalde pogingen nog steeds niet gelukt om voor het werk voor de geestelijke volksgezondheid 'n psychiater aan de stellen, die zich hieraan volledig kan wijden, al zijn er tekenen, die er op wijzen, dat de vervulling van deze wens-dichtbij is. Zo zien nog niet alle gemeentebesturen in, welk een. groot belang zij bp dit werk hebben,.omdat er daarbij immers naar wordt ge streefd, de mensen hun plaats in de maatschappij te laten behouden of terug te geven, waardoor de zware last van de verpleegkosten voor, de gemeenten soms kan worden voorko men. Zo moet de zuster soms vier of vijf bezoeken aan een patiënt bren gen, voordat zij weet, wat zij weten wil, daar niet iedereen zich spontaan kan uiten. En dan het probleem van de werk verschaffing, die veelal beslissend is voor liet welslagen van do revalida tie! Het is absoluut noodzakelijk óók voor de nazorg voor b.l.o.-leer- lingen dat Zeeland één of meer beschermde werkplaatsen krijgt Maar dan zou men ook opdrachten van buiten de provincie moeten ont vangen, omdat Zeeland te weinig in dustrie rijk is en dan zou een oplos sing moeten worden gevonden voor de vervoersproblemen, en de daaruit voortvloeiende kosten. Voorts bestaat behoefte, aan een consultatiebureau voor alcoholisten, omdat men mo menteel in vele gevallen door gebrek aan tijd en mensen gedwongen is de genen, die een ontwenningskuur heb ben gevolgd, weer los te laten. Be aanwezigheid van een medisch-op- yoedkundig bureau en een observa- tieluiis zou evenmin een overbodige weelde betekenen Natuurlijk kan niet alles tegelgk. Maar zolang deze vurige wensen niet zgn vervuld, zal het werk voor de geestelijke volksgezondheid bg ons een moeizame arbeid blijven. Een ai'beid, die echter als onmisbaar onderdeel van de behartiging der volksgezondheid in haar geheel met grote energie en jeugdig enthou siasme voortgezet dient te worden, omdat dit het belang is van onze Zeeuwse gemeenschap! VAN TOT De collecte voor de inwendige zen ding heeft in de Ned. Herv. kerk te Sluis 74.96 opgebracht. De collecte in de Ned. Herv. kerk te Scherpcnisse, gehouden voor de Zon dagsschool, heeft opgebracht 109.35. Te Wolfaartsdijk werd in de Ned, Herv. kerk gecollecteerd voor het fonds nood lijdende kerken en personen. Deze col lecte bracht 88.78 op. De collecte voor de diaconie bracht over November 323,55 op; de collecte voor de inwen dige zending 244.32 en de dankdagcol lecte fn totaal 730,96. Dé Kade te Sluis biedt de laatste week van het jaar 1952 een bijzonder gezellige aanblik', Er is namelijk een feestverlich ting aangebracht. Als notabel van de Ned. Herv. ge meente te Ellewoutsd'Uk werd de heer I. Nortler herkozen. In de vacatures P. J. Dieleman (aftredend) en P. Huizen (over leden) moet worden voorzien door her stemming. De opbrengst van dè z.g.vrijwillige bijdragen van de leden der Ned.' Herv. gemeente te -Ellewoutsdijk bedroeg over 1952 1126.Een oud-evacué zond bo vendien f 25.— voor het „Opbouwfonds". De heer W. Jb. Goedegebuure te St. Annaland slaagde te Rotterdam voor het examen voor stads-politleagent. De Hervormde meisjesvereniging 'te St. Annaland vierde haar Kerstfeest in het catechisatielokaal van de Ned. Herv.. kerk.. De bijeenkomst, die onder leiding stond van mevrouw van Dijk slaagde uitstekend, dank zij een fraaie versle ring van de zaal en een goed gevuld programma. De collecte voor Oud-verpleegsters te Kortgene heeft 411.31 opgebracht. De collecte voor de Oud-verpleegsters heeft te Colijnsplaat 375,— opgebracht. Te Kats bracht de collecte voor Oud verpleegsters op 122,50. De October-collecte heeft te Kort gene I 145.90 opgebracht. Te Kats bracht, de October-collecte f 92.15 op. Tijdens een jeugdconcert van het Jan- senius Lyceum te Hulst trad op H. Rom- mers. Hij zong volksliedjes uit de West- Europese landen. Hij werd begeleid door P. Pijnenburg. In de „Graanbeurs" te Hulst sprak aalmoezenier Pater van de Vrande over Korea.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2