PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAHT Stalin gelooft Sowjetunie en in vrede Verenigde tussen Staten BILT Financiële uitkomsten voor kwekers slecht RUSSISCHE JOURNALIST IN DEN HAAG GEARRESTEERD KERSTKAARSEN STRAALDEN LANGS KOREAANSE FRONT GEZAMENLIJK GEWETEN DER MENSHEID MOET UITSTRALEN 195e Jaargang-No. 304 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p p. t 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE* VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 27 Dec. '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm Minimum p. acrverrentje t 3.— Ing mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties (max 8 regels) van 1—5 regels f 1 Iedere rege) meet 20 cent ..Brieven ol adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 1 of 2160) Middelburg, Markt 51, telef. 3841. Goes, Lange Vorststraat 63, telef. 2475 (b.g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2, telef 16. Terneuzen. Brouwerijstr 2 Zierlkzee N Bogerdstr^CJ60_telef^26. OORLOG NIET ONVERMIJDELIJK Dulles wil van Stalin concrete voorstellen zien Maarscïialk Stalin heeft geantwoord op een aantal vragen, die door be middeling van de Russische ambassade te Washington aan hem waren voor. gelegd. De vragen waren afkomstig van James Reston, diplomatiek cor respondent van de New York Times. Woensdagavond werden de antwoor. den van Stalin te Washington ontvangen en doorgezonden aan Reston. Donderdagavond gingen de antwoorden ook over Radio Moskou. Op de vraag van Reston of Stalin by het begin van het nieuwe bewind in de Verenigde Staten nog steeds de overtuiging is toegedaan, dat de Sow jet-Unie en de V.S. de komende Jaren in vrede kunnen leven luidde het antwoord: „Ik geloof nog steeds, dat oorlog tussen de V.S. en de Sowjet- Unie niet als iets onvermijdelijks kan worden beschouwd en dat onze lan den in vrede kannen blijven leven". Op de vraag waar naar zijn oordeel de oorzaken van de huidige tegenstel ling gezocht moeten worden ant woordde Stalin: „Overal waar de po litiek van de koude oorlog tegen de Sowjet-Unie haar agressieve uitdruk king vindt". Reston's vraag of maarschalk Stalin diplomatieke besprekingen met vertegenwoordigers van de regering- Eisenhower zou toejuichen, waarbij rekening wordt gehouden met de- mo gelijkheid van een gesprek tussen maarschalk Stalin en generaal Eisen hower over het verzwakken van de spanningen in de wereld, werd door Stalin bevestigend beantwoord: „Ik voel veel voor deze suggestie". Tenslotte verklaarde Stalin te wil len medewerken aan nieuwe diploma- titeke pogingen om een einde te ma ken aan de oorlog op Korea, „omdat de Sowjet-Unie hier belang bij heeft". John Foster Dulles, die in de nieu we Amerikaanse regering minister van buitenlandse zaken zal zijn, heeft Vrydag na een telefoongesprek met de nieuwe Amerikaanse president, ge neraal Eisenhower, een verklaring uitgegeven. Champollion-ramp gevolg van nieuw lichtbaken Hulde aan loodsen. Henri Bourde, kapitein van de Champollion, heeft de Libanese auto riteiten een boodschap gezonden waar in hij hulde brengt aan de loodsen van de haven Beiroet, de drie gebroe ders Baltagi, „zonder wier optreden het waarschijnlijk tot een ramp van volle omvang zou zjjn gekomen". De kapitein schrijft het ongeluk toe aan slecht zicht en aan het feit, dat op het vliegveld van Beiroet onlangs een nieuw lichtbaken in gebruik is ge nomen, waardoor hij is misleid. De rederij deelt mede, dat vier pas sagiers en elf bemanningsleden om het leven zijn gekomen. Er bevonden zich totaal 328 perso nen aan boord van de Champollion. Opgemerkt werd, dat niet met be hulp van het reddingsmateriaal, maar door de persoonlijke moed van de redders de mensen van boord gehaald zijn. Op het strand bij de plek, waar het wrak van de Champolion ligt. is een speciale bewakingsdienst ingesteld. De beide delen van het wrak liggen enke le meters uit elkaar en zijn geheel op zij gekantéld. Einde van hoogwatermisère is in zicht Tot grote opluchting van velen is de Maas niet verder gestegen, nadat zij Woensdag te Venlo een stand van 17.40 meter de hoogste sinds 1926 had bereikt. Inmiddels is de rivier sindsdien met 46 cm. gezakt en zijn de meeste ondergelopen straten weer droog gevallen. Vooral de bewoners van nieuwe panden in Blerick hebben met lekken in de riolering te kampen gehad. Be woners van benedenverdiepingen moesten soms tijdelijk bij bovenburen gaan inwonen of in allerijl hun kolen- voorraad en inmaak uit de onderge lopen kelders redden. Op vele plaat sen is onder de druk van het water de waterleiding bezweken. Op de Maas is de scheepvaart nog uiterst gering vanwege de snelle stroom. Alleen motorboten met een krachtige motor kunnen er tegenin komen. De Venlose brandweer heeft druk werk gehad met het leegpompen van kelders waarin machinerieën stonden opgesteld en bij het redden van yoor- raden in magazijnen. De aangerichte schade is echter groot. In de omgeving van de Noordlim burgse dorpen staan uitgestrekte lan derijen blank. Verscheidene landbou wers hebben hun vee en werktuigen in veiligheid moeten brengen. Een schipper, die trachtte met zijn schip nog onder de Maasbrug door te krui pen, betaalde dit waagstuk met het verlies van zijn stuurhut. Ook elders in ons land kampt men met het hoge water. Het IJsselwater overstroomde een park te Deventer en alle uiterwaarden. Verscheidene veer diensten zg'n gestremd. Tien doden bij incidenten in Israël. Een woordvoerder van het Israëli sche leger heeft Donderdag meege deeld, dat Israëlische veiligheidstroe pen in de afgelopen week tien „Arabi sche indringers" hebben gedood, één gewond en 37 gevangen genomen. In zijn verklaring zegt Dulles met belangstelling van Stalins antwoor den kennis genomen te hebben. „In dien dit betekent, dat maarschalk Stalin concrete voorstellen kan doen aan het nieuwe bewind in de V.S., na dat dit in functie is getreden, kan hij er verzekerd van zijn, dat zij in ernst en met welwillendheid ontvangen zul len worden". Dulles zegt verder, dat daarvoor en voor de uitwisseling van gedachten, bedoeld om wegen te vinden ter be vordering van de vrede en de inter nationale goede verstandhouding al tijd de diplomatieke kanalen of die van de V.N. ter beschikking staan. Churchill gaat naar Eisenhower en Truman De Engelse preimer Winston Chur chill vertrekt 31 December met de Queen Mary voor een verblijf van 14 dagen naar Jamaica. Hij zal twee of drie dagen in New York verblijven en een bespreking hebben met gene raal Eisenhower. Ook zal hij een be zoek brengen aan president Truman. De Egyptische premier, generaal Naguib, is van plan Eisenhower na zijn installatie te bezoeken. Mexicaans gemeentehuis door bende overvallen. In hét Mexicaanse plaatsje Oaxaca overviel een zwaar gewapende bende van 150 personen het gemeentehuis. Ambtenaren en burgers verzetten zich tegen de bende, waarna een vuur gevecht ontstond. De politie dreef tenslotte de aanvallers op de vlucht. Er waren tien doden. De burgemees ter werd gewond. Militairen achter volgen thans de bende. Het is nog niet duidelijk of het een politieke rel betrof dan wel een gewone roofpartij. Generaal de Gaulle en de Franse regering Nadat de leider der Franse socialis tische partij Woensdag bedankte voor de opdracht tot kabinetsformatie, heeft president Auriol Donderdag de Gaul listische afgevaardigde Jacques Sou- stelle uitgenodigd een kabinet samen te stellen. Generaal De Gaulle heeft verklaard, dat hij aan een regering van nationale eenheid zijn steun wil geven, maar dan moet men het bestaande stelsel veranderen. Vrijdagmiddag werd gemeld, dat Soustelle de opdracht zou aanvaarden. Met het K.L.M.-vliegtuig uit Beiroet zijn Woensdagavond op Schiphol aan gekomen de acht overlevenden van het ongeluk met de „C'atalina"-vlieg- boot, welke in het Libanese bergland is neergestort. Zoals bekend kwam de sergeant-vlieger J. H. Roeby uit Zandvoort bij dit vliegongeval om het leven. Zittend v.Ln.r.tweede luitenant ter zee vlieger tweede klasse A. de Haan, luitenant ter zee vlieger eerste klasse J. R. Schuiling, gezagvoerder van de „Catalina"-vliegboot, korporaal K. Olthof en tweede luitenant ter zee tweede klasse H. R. M. Scheeren. Staande vJ.n.r.: majoor vliegtuig- maker J. J. Visser, korporaal J. A. Dekker, vliegtuigtelegrafist F. 3L Ros en korporaal vliegtuigtelegrafist J. Mueller. OP HETERDAAD BETRAPT Hij poogde ambtenaren om te kopen om agent van de Sowjet-Unie te worden De Haagse politie is overgegaan tot de arrestatie van de Russische jour nalist Lev Constantino witch Pissarev, die in Nederland optrad als corres pondent van het Russische persbureau Tass, doch tevens voor zijn eigen land spionneerde. Pissarev, die 37 jaar oud is en gehuwd, bleek in het bezit te zyn van geheime documenten. De Russische ambassade heeft tegen deze arrestatie geprotesteerd, doch dit protest werd van de hand gewezen, even als het verzoek om een Sow jet-vertegenwoordiger het verhoor te laten bij wonen. Wel is Nederland bereid rechtskundige bijstand te aanvaarden. De methode, welke Pissarev bij zyn werk volgde, komt overeen met het geen ook in andere landen is gebeurd. Hij heeft 22 maanden in ons Tand ge werkt en in die tijd zijn ogen en oren goed de kost gegeven. Ook leerde hij zich in het Nederlands uit te drukken. Hij zocht contact met lager personeel, Vliegramp in Perzië eiste 24 doden. Een vliegtuig van de Perzische Luchtvaartmaatschappij is Donder dagavond bij het vliegveld van Tehe ran omlaaggestort. Er hing een dich te mist toen het ongeluk gebeurde. Er zijn 24 doden en er is slechts één overlevende. VELE KERSTBOODSCHAPPEN President Truman: bidden voor onze vijanden. In vele landen is op de traditionele wijze het Kerstfeest gevierd. Zelfs aan de fronten in Korea, waar grim- mige koude heerst, waren kerstbomen opgesteld en er was geen gevechts- acfiviteït. Via luidsprekers nodigden de communistische troepen de Zuid- Koreaanse en de V.N.-troepen uit ge schenken te halen van kerstbomen, die in niemandsland waren geplaatst. Aan deze uitnodiging werd geen ge volg gegeven. Te Washington ontstak president Truman de lichtjes in de kerstboom op het grasveld voor het Witte Huis en hij deed een beroep op de Amerika nen om te bidden voor hun vijanden, opdat Gods geest in hun leven zou ko men. In de haven van New York voeg den honderden Franse zeelieden van het schip Liberté zich bij htm colle ga's, die door het verscherpte Ame rikaanse toezicht niet aan wal kon den gaan en men vierde gezamenlijk het Kerstfeest aan boord. In Engeland werd het Kerstfeest overwegend thuis gevierd. Het was stralend weer. Milfioenen luisterden naar de eerste kerstboodschap van koningin Elisabeth. In sommige Oosteuropese landen was het niet meer het Kerstmannetje maar „Grootvader Vorst", die de ge schenken uitdeelde. In Hongarye hield men in tal van bedrijven op Kerstavond de mensen bijeen voor personeelsbijeenkomsten en het vertonen van Russische films. Tweede Kerstdag was in Hongarije een gewone werkdag. In Bethlehem werd een kerstdienst gehouden, waarbij pelgrims en her ders uit de omgeving aanwezig wa ren. In Rusland en andere landen, waar men de Grieks-Katholieke godsdienst belijdt, wordt het Kerstfeest eerst be gin Januari gevierd. PAUSELIJKE BOODSCHAP. Paus Pius de Twaalfde heeft zich dit jaar in zijn kerstboodschap voor namelijk gericht tot de armen en ver drukten. Hij betoogde, dat het heil niet alleen kan komen van de techni sche organisatie der productie en deed een beroep op de gelovigen om in het bijzonder hulp te geven aan hem die lijden. Over het communis tisch regiem zei de Paus, dat de last van absolute macht zielen en licha men verbrijzelt. Voor de bestrijding van de werkloosheid verwachtte de Paus geen heil van koude theoreti sche formules en onbuigzame organi satie. Op internationaal terrein dient een einde te worden gemaakt aan de wanverhouding tussen het levenspeil van de verschillende volkeren. Ten slotte wees de Paus op twee basis conflicten in de moderne maatschap pij; het groeiend geboortecijfer en het probleem van de emigratie, daarbij het gebrek aan solidariteit tussen mensen en volkeren als hoofdfout me morerend. dat toen een vertrouwenspositie heeft, waardoor de betrokkenen ge heime stukken in handen konden krij- fen. De Rus begon vriendschappelijke etrekkingen met een ambtenaar aan te knopen, o.a. door hem uit te nodi gen voor voetbal- en ijshockeywed- stryden. Daarna ging hij met zijn „vriend" ergens „borrelen" of dineren, waarbij de consumptie wel eens tot 50 opliep, of hij kocht kaartjes voor een toneeluitvoering, waarvoor Pissa rev met bankbiljetten betaalde, zon der er wisselgeld voor te accepteren. By dergely'ke ontmoetingen werd vaak gesproken over de Nederlandse en Russische politiek. De Rus zei dan, dat hij nietsmoest hebben van de Nederlandse communisten en meer vertrouwde op zijn „vriend". Maar deze mocht vooral met niemand over hun ontmoetingen spreken. Hij infor meerde ook belangstellend naar de gezinsomstandigheden en het salaris van de contactpersoon en maakte er toespelingen op, dat deze veel meer kon verdienen, indien hij wat voor de Sowjet-Unie zou kunnen doen. Hij drong dan hoe langer hoe meer aan op het verstrekken van vertrouwelij ke gegevens over defensiemaatrege len, hooggeplaatste personen en voor al ook geheime organisaties. ALS DE RUSSEN KOMEN Toen Pissarev meende zijn slacht offer voldoende in zijn macht tet heb ben, ging hij met grovere middelen werken. Zijn contactman zou een agent van de Sowjet-Unie moeten worden. Als de Russen komen, zou hij een hoge positie krygen. Gelukkig was de ambtenaar zo verstandig zyn chef op de hoogde te brengen. Toen hij niet vlug genoeg toehapte, had de Rus hem bedreigd: hij was al te ver fegaan en moest bedenken, dat de owjet-Unie een machtige arm had... Maar de politie nam maatregelen en by een nieuwe ontmoeting op de Houtrustbrug werd Pissarev gearres teerd. Gratie voor Duitse oorlogsmisdadiger. De 72-jarige gewezen Du;,se veld maarschalk Wilhelm List, die wegens oorlogsmisdaden tot levenslange ge vangenisstraf was veroordeeld, is op last van de Amerikaanse hoge com missie in West-Duitsland op vrije voe ten gesteld. De gezondheidstoestand van List is zeer slecht. Russen schoten Duitse politieagent dood. Een schietpartij tussen Russische militairen en Westduitse politie viel voor op Kerstmorgen nabij de grens van de Franse sector in West-Berlijn en de Russische zóne. Een Westduitse politieagent werd doodgeschoten. Vol gens Westduitse verklaringen zouden de Russische militairen de grens overschreden hebben toen ze twee mannen en een vrouw wilden arres teren, die een woning bij de Russische zóne-grens verlieten. Toen de West duitse politieagenten ter plaatse kwa men werden ze onder vuur genomen. Nadat vijf poilitieagenten met kara bijnen waren verschenen, kon men de Russen op de vlucht jagen. 0 De Duitse dokters Eugen Haagen en Otto Bickenbach zijn tot levenslange' dwangarbeid veroordeeld wegens medi sche proeven op geïnterneerden tijdens de oorlog. KORTE PREDICAT1E 1 Joh. 2:8. De duisternis gaat voorbij en het waarachtige licht schijnt reeds. Zou 't waar zijn, dat de duisternis voorbijgaat en dat het waarachtige licht reeds schijnt? Ja, we hebben m de kerk en thuis gezongen: ,Jjaar is uit 's werelds duistere wolken een licht der lichten opgegaan", maar is t nu in de wereld zoveel lichter gewor den? Is er nu iets van de beklemming die de duisternis aan zich heeft van ons afgevallen? Kunnen we nu vrijer ademhalen, of was ons Kerstfeest maar een kort intermezzo, een ons afsluiten voor de werkelijkheid van het leven, een ingaan in de heerlijke droomwe reld vanhet kind? Hebben we ons een ogenblik ondergedompeld in de intimi teit van de huiselijke kring en de wel dadige sfeer van het knappend hout vuur, de welvoorziene dis, de feeste lijk brandende kerstboom, om dan nu gesterkt door dit alles maar weer het harde leven tegen te treden? Wanneer het Kerstfeest ons niet an ders geweest is, dan een onderduiken in de romantische sfeer, die we er zo graag omheen scheppen, zal het ons moeilijk vallen te constateren dat het waarachtige licht reeds schijnt. En toch: het schijnt reeds! „Het licht der genade, met blijdschap begroet, heeft d' aarde reeds eeuwen besche nen!" Hoe komt het dan, dat wij het niet zien? Er zo weinig van bemerken? Omdat het niet voldoende is, dat het licht schijnt, maar wij óók tot zijn schijnsel moeten komen: „Komt tot zyn schijnsel alle volken en gij mijn ziele bid het aan!" Tot het licht komen, niet meer in de duisternis wandelen, niet langer de werken der duisternis bedrijven, dat is de roep, die ook na het Kerstfeest blijft naklinken over de wereld: „Ont waak gij die slaapt en sta op uit de doón, en Christus zal over U lichten.' Ontwaak en sta op, het gevaar is zo groot?', want: de duisternis gaat voor bij en het waarachtige licht schijnt reeds...—.. 's Gravenpolder J. H. Kluiver. Predikanten veroordeeld wegens prijsopdrijving. De politierechter te Leeuwarden heeft de predikanten C. van het R. te Heerenveen en C. R. te Tjalleberd wegens overtreding van het ver- vreemdingsbesluït veroordeeld tet ieder 75 gulden boete of 15 dagen hechtenis, en wegens ontduiking van registratierechten tot ieder 50 gulden boete of 10 dagen hechtenis. Bij de verkoop van een schuur te Heerenveen van de Hervormde kerk voogdij aan een jeugdbeweging, had den zij volgens de tenlastelegging, de prijs opgedreven. KONINGIN JULIANA IN KERSTREDE: Ieder mens kan een opbouwend element in de maatschappij zijn „Als ik U en myzelf één ding zon willen toewensen'met dit Kerstfeest en ook in het komende jaar, dan is het wel dit, dat ieder, voor zich, van uit zijn persoonlijk geloof, ertoe zal meewerken, het gezamenlijk geweten le vendiger te maken en op te voeren tot sterker kracht uitstraling. Het moet de controle zijn voor al wat gebeurt, in het klein, maar evenzeer in het groot, overal waar mensenbelangen op het spel staan. Het moet zyn stem kunnen verheffen met macht. Er moet naar geluisterd worden, en naar gehandeld". Dit zeide Konnigin Juliana in de radiorede, welke zij op Eerste Kerstdag op het middaguur uitsprak. Zy herinnerde er aan, dat het Kindeke, in de Kerstnacht geboren, voor ons allen een boodschap heeft achtergelaten: „Hebt goede moed, Ik heb de wereld overwonnen". „In de vele eeuwen, sinds het „vre de op aarde" ons werd verkondigd als richtsnoer en als einddoel, zyn wy on verstoord doorgegaan met het in 't verderf storten van de ene mensen- RECORD FRUITOOGST EN TOCH Middenprijzen de helft tot een derde minder dan in 1951 De Zeeuwse fruitoogst heeft dit jaar met een totaal van meer dan 50 millioen k-g. het record van 1949 met ongeveer 2 millioen k.g. gebroken. De kilo-opbrengst zou nog groter zyn geweest, wanneer vorig jaar niet ruim 130 ha. boomgaarden gerooid of omgeënt waren. Er zou dus re den van tevredenheid kunnen zijn, maar toch.... zyn de fruitkwekers in mi neurstemming, hetgeen geen verwondering behoeft te wekken. Immers ook voor hen zijn de financiële uitkomsten uiteindelijk doorslaggevend. En juist deze zijn voor 1952 bepaald teleurstellend geweest. Slechts de kwekers met moderne bedrijven hebben door de lage fruit- prijzen een loon verdiend, zonder dat eigenlijk van een ondernemerswinst gesproken kan worden. Bovendien heeft de hagelschade, met name in Oostelijk Zuid-Beveland en in de Zak van Zuid Beveland, vele kwekers ernstig gedupeerd. Wellicht duidelijker dan ooit, is dit jaar aangetoond dat de fruitteelt staat of valt met de export. Tegelijk heeft 1952 weer geleerd, dat voor de toekomst het kweken van een kwali teitsproduct en het opruimen van verouderde rassen nog de beste waar borgen kunnen bieden om een lonen de exploitatie te verkrygen. VEILIN GCIJFERS. De cijfers van de aanvoeren op de drie Zuid-Bevelandse veilingen en de middenprijzen, in vergelijking met 1951, spreken wel zeer duidelijke taal ten aanzien van het verloop in het afgelopen jaar. De aanvoer van ap pels kan op ca. 24.8 millioen k.g. berekend worden, tegenover ca. 23.8 millioen kg. in 1951. De middenprys bedroeg vorig jaar 28 cent, terwijl tot dusver gemiddeld slechts 16 cent werd behaaTd. Momenteel ligt er noi een kleine 6 millioen kg. in de koefc huizen of bij de telers opgeslagen. Het is te hopen, dat deze een betere prijs zullen kunnen opbrengen. De perenoogst was aanzienlyk gro ter dan vorig jaar, n.l. ongeveer 13.4 millioen kg. tegen 8.8 millioen k.g. in 1951. De middenprijs bedroeg vo rig jaar 36 cent, terwijl men thans niet verder dan 14 15 cent kwam. De nog voorradige peren, ongeveer een millioen kg., zullen dus ook hier de prijs moeten optrekken. De pruimenoogst liep van 2.6 mil lioen kg. in 1951 op tot ruim 3.3 mil lioen kg. De middenprys daalde ech ter van 26 tot 15 cent. Een geringer verschil was er bij de kersen. De oogst bleef ongeveer ge lijk, nl. 558.000 tegen 501.000 kg. vo rig jaar. De middenprys liep slechts terug van 51 tot 49 cent. KLEIN FRUIT. Grote dalingen in de prijs kwamen ook voor bij het klein fruit. De aard- beienaanvoer aan de Bevelandse vei lingen liep terug van rond 1.267.000 tot 1.236.000 k.g. De middenprijs daalde van 102 tot 61 cent. De kruis bessen daalden eveneens in kilo-op brengst, n.l. van 1.217.000 tot 1.089.000 kg., terwijl de middenprys kelderde van 42 cent in 1951 tot thans 16 cent. (Vervolg op pag. 2). groep door de andere", .aldus de Ko ningin „Door schade en schande heb ben wij veel geleerd en nog nooit was het begrip zo universeel als nu, dat een laatste strijd, op de grootste schaal, volkomen onaanvaardbaar is. Wetenschap en techniek dragen ertoe bij, de mensheid te verweven tot één geheel. Langzamerhand groeit alge meen het begrip, dat zij ook in waar heid een eenheid behoort te wezen, en ook dat, willen wij blijven voortbe staan, die eenheid te verwerkelyken moet zijn en dus niet in een te verre toekomst moet liggen". De Koningin vervolgde: „In ieder mens is de mogelijkheid gelegd een opbouwend element in de maatschap pij te zijn. Het respectabele, het goed willende inalle enkelingen tezamen, is ook collectief tot allerlei in staat evenals het totaal van het kwaad willende in alle enkelingen tezamen. De keus daartussen moet bepaald worden door het geweten der geza menlijke mensheid; Stijgen we een maal op de vleugels van goedwillend heid omhoog, dan worden we na ze kere tijd steeds minder hevig ge schokt en door elkaar geschud door de remous der emoties, tot we daar bovenuit komen. We voelen dan een kracht over ons vaardig worden die overwinnen kan al wat twist en twee dracht is. De mens moet bekennen, dat hij het zonder het licht van Chris tus niet kan klaren", zo besloot de Koningin. DE VERWACHT: WISSELEND BEWOLKT. Wisselend bewolkt met olaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige Zui delijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1