PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schipbreuk van de „Champollion" eiste vijftien slachtoffers Industrialisatie voor Zeeland zaak van zijn of niet zijn BILT Kantlijn DORPEN IN LIMBURG DOOR HET WATER GEÏSOLEERD KONINKLIJKE FAMILIE VIERDE KERSTFEEST MET PERSONEEL Vandaag DE VERWACHT: 195e Jaargang-No. 303 Dagblad uitgave van de ürxna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer Ad] W de Pagter Hoofdred. G Ballintijn PI verv. W. Leertouwer en H A Bosshardt, ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. t 5.45 p. kw.. fr. p p 1 5.70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 24 Dec. '52 ADVERTENTIEPRIJS ct per mm Minimum p acvertenue l 3.— Ing mededelingen driemaal tarief Kleine advertentie» «max 8 regelt) van 1-5 regels f 1 - Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adrea Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 358300 P Z C. Middelburg C 160 tclef 26 Bur Vllssingen WalstT 58—60. telef 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) Middelburg. Markt 51. telef 3841 i Vorststraat 63. telef 2475 (b.g.g Oostburg. Flnlandstraat 2, telef 16. Terneuzen BrouwerUstr 2 Zlerlkzee N Bogerdsti DUIZENDEN ZAGEN TOE OP HET STRAND Loodsboten uit Beiroet haalden laatste geredden van boord Het schip is totaal verloren Na de eerste tamelijk verwarde berichten over de stranding van bet bjjna 14.000 ton metende Franse passagiersschip „Champollion" op de Libanese kust, is het thans zeker, dat het aantal slachtoffers beduidend kleiner is dan aanvankelijk werd gevreesd. Van Franse officiële zijde is medegedeeld, dat vyftien personen zijn omgekomen bij deze scheepsramp. Veertien der omgekomenen behoor den tot de bemanning. De enige omgekomen passagier is iemand uit Haïti. Te kwart over vier Dinsdagmiddag kon bericht worden, dat de laatste passagiers en bemanningsleden van het schip waren gehaald. De kapi tein verliet als laatste het scliip, dat in tweeën is gebroken en als geheel verloren moet worden beschouwd. De directie van de Messageries Maritimes spreekt ten stelligste tegen, dat er een paniek aan boord zou hebben geheerst. hoop ijzer van fantastische vormen sloegen. Zij zagen de lijken ronddrij ven van hen, dié gepoogd hadden de kust zwemmende te bereiken, doch die hierin niet geslaagd waren. Bij het aanbreken van de dag zag men de passagiers langs de verschan sing samenhokken, wachtend op de hun beloofde hulp. Leden van de Libanese politie en matrozen deden aan de kust, met be hulp van primitief reddingsmateriaal, heldhaftige doch vergeefse pogingen om de schipbreukelingen te hulp te komen. Dinsdagochtend vroeg zette een zware boot, bemand met twaalf er varen matrozen, koers naar de „Champollion". De boot vorderde langzaam, vechtend met elke op haar weg komende golf, doch toen zij op vijftig meter van het gestrande vaar tuig was aangekomen, sloeg zij om. De matrozen geraakten te water. Zij wisten de wal te bereiken via de lijn, die aan een vast punt op het strand was bevestigd, en die zij aan de „Champollion" hadden willen vast maken. Aan boord van het schip bevond zich een Nederlands meisje, mcj. C. W. J. A. Hulsman, die secretaresse is bij het departement van buitenlandse zaken en op weg was naar Bagdad. Zij behoort tot de geredden. Er be vonden zich in totaal 318 personen aan boord van het schip. Een medewerker van Reuter meld de Dinsdagochtend: „Meer dan 24 uur stonden duizenden aan de kust, vurig verlangend de schipbreukelingen van de „Champollion" te helpen, doch zij waren daartoe niet in staat. Zij za gen hoe reusachtige golven het ge doemde vaartuig steeds meer tot een Het College van Gedeputeerden van Zeeland zal wel lang met bijzonder genoegen terugdenken aan de Statenvergadering van deze Dinsdag. Immers, het beleid der le den gedurende het afgelopen jaar werd onder de loupe genomen en er was zeer, zeer weinig critiek. En men mene niet, dat dit een gevolg was van het feit, dat de Statenleden crïtiek- loos tegenover de materie stonden. Zij hadden zich terdege in de Zeeuw se problemen verdiept integendeel. Maar het beleid van Gedeputeerden kon kennelijk hun goedkeuring weg dragen. Stemde dit op zichzelf reeds tot te vredenheid en verheugenis, minstens even belangrijk was, dat men, een ver gelijking makende tussen de begro tingszittingen van enkele jaren gele den en thans, onwillekeurig naar de slotsom overhelt, dat er weliswaar in Zeeland nog vele problemen om op lossing vragen, maar dat de provin cie er niettemin langzaam maar zeker beter voor komt te staan. erblijdend was bijvoorbeeld de me dedeling, dat met 1 Apiil het V langeafstandsgas tegemoet kan worden gezien en aat de provinciale financiën geen reden geven tot bijzon dere bezorgdheid, maar zelfs een ze kere armslag toelaten. Verblijdend was ook, dat verscheidene woordvoer ders gul waren met hun lof, inplaats van de sluizen der critiek te openen. Daartegenover stonden natuurlijk de minder prettige dingen. Met de industrialisatie wil het nog altijd niet vlotten. Maar Parijs en Ro me zijn ook niet op één dag gebouwd en het klimaat zal in Zeeland op den duur ongetwijfeld ten voordele der industrialisatie veranderen. Naarma te men in overig Nederland meer ruimte tekort gaat komen, zal Zee land meer in de belangstelling komen te staan. Het woningprobleem baart nog al tijd zorg. Maar gelukkig heeft men weten te bereiken, dat er in „Den Haag" een juister begrip is ontstaan omtrent de woningbehoeften in Zee land. Dat de „Zeeland" weg zal blijven uit Vlissingen, zit vele Statenleden hevig dwars, maar gelukkig zijn de veertarieven op de Westerschelde voorlopig onveranderd gebleven. Men ziet, er staat tegenover alle onpret tige dingen telkens toch ook iets be- Merkwaardig was de critiek, die enkele Statenleden hadden op de zogenoemde Zeeuwse collec te. Het geldt hier een initiatief, dat o.i. niet voldoende kan worden toege juicht en aangemoedigd. Het ligt en kele gemeenten niet, dat er een soort competitieladder in de bladen ver schijnt omtrent de offervaardigheid voor dit doel der Zeeuwse steden en dorpen. Maar de bedoeling, niet van de organisatoren, maar van de Zeeuwse pers was juist, om door deze competitiestand een edele wedijver in het leven te roepenMoge deze collecte schone traditie worden. Met prijzenswaardige bondigheid en op goed niveau werd de be groting afgewerkt. Er werd zelfs niet in tweede termijn gespro ken. Bravo! Welk een verschil met Maandag! Jammer, dubbel jammer daarom, dat er tot besluit een voorstel ter ta fel kwam, een motie, om de afdelin gen te voorzien van de hulp van een ambtenaar om de afdelingsverslagen te maken. Van Statenleden mag toch ver wacht worden, dat zij daar niet alleen de ambitie voor hebben en de ttjd voor nemen, maar ook beschikken over de vereiste bekwaamheden. Het duurde lang, eer deze motie het loodje legde. Maar zij legde het. Ge lukkig. Want zouden de Staten bij aanvaarding niet min of meer een fi guurtje hebben geslagen?. Op dat ogenblik sprongen een aan tal bemanningsleden van de „Cham pollion" te water om te pogen de kust zwemmende te bereiken. Men had namelijk gezien, dat van de „Cham pollion" afkomstig wrakhout op het strand was aangespoeld. De mannen lieten zich daarom ook in de richting van de kust drijven. Redders aan de wal begaven zich tot kniehoogte in het water, om aan deze drenkelingen touwen te kun nen toewerpen. Het gelukte inder daad aan een aantal drenkelingen de kust te bereiken. SLACHTOFFERS. Later bleek, dat de bemanningsle den, die in zee sprongen om zwem mende de kust te bereiken, daarvoor toestémming hadden gekregen van de kapitein. Dertien van hen zijn gestikt in de op ht water drijvende stookolie of tegen de klippen geslagen en daar bij gedood. Voorts is een lid van de bemanning om het leven gekomen bij het bedie nen van een pomp aan boord van de „Champollion". VELE MISLUKKINGEN. Vliegtuigen, die boven het wrak cir kelden, konden geen hulp bieden. De Britse kruiser „Kenya" zette reddingsmateriaal aan wal. Tevoren had de Britse oorlogsbodem gepoogd een reddingsploeg aan boord van het wrak van de „Champollion" te bren gen, doch dat mislukte, omdat het water in de omgeving van het ver ongelukte schip te ondiep was. Een Israëlische sleepboot poogde een uur lang vergeefs het wrak van de „Champollion" te bereiken. Zij moest terugvaren naar Beiroet. DE REDDING Het waren tenslotte twee loodsbo ten uit Beiroet, die er in slaagden de „Champollion" te bereiken. Men bracht 60 schipbreukelingen naar de haven en stak toen opnieuw in zee om het reddingswerk te voltooien, hetgeen inderdaad gelukte. Het water in de Maas is onrustbarend gestegen. De dorpen Borgharen en Itteren bij Maastricht zijn geïsoleerd. In Borgharen staan de straten blank. WASSENDE MAAS Waal buiten haar oevers getreden Als gevolg van de hoge waterstand in de Maas, is gedurende de laatste dagen het water in Blerick en Venlo in verschillende kelders binnenge drongen. Ook in de dorpen langs de Maas heeft het water moeilijkheden veroorzaakt. De dorpen Bergen en Ayen zullen met Kerstmis waarschijn lijk geïsoleerd op een eiland komen te liggen, daar rondom de dorpen de weilanden reeds blank staan. KERSTVIERING OP HET LOO Chocolade en een krentenbrood Kerstviering met de koninklijke fa milie op Het Loo. Dat betekende Dinsdagavond blüde kindergezichtjes onder kerstboomlichtjes, stoere Ve- luvvse gezichten en groene uniformen van jachtopzieners. Gastvrouwen en gastheer op deze avond waren de ko ningin en prins Bcrnhard, prinses Wünelmina en de oudste drie prinses jes, die met de gezinnen van het per soneel van liet Koninklijk Huis de Kerstgedachte beleefden. Ongeveer 600 gasten vulden de zaal in het paleis. In een hoek prijkte een prachtige, tot het plafond reikende kerstboom. „Ik ben erg blij, dat we dit keer samen op Het Loo zijn", zo opende de prins de kerstviering, „omdat velen vorig jaar niet naar Amsterdam kon den komen". En daarop klonk vol. be geleid door het fanfarecorps uit Niessen-Gortel het gezamenlijk ge zongen kerstlied „Komt allen teza men" door de zaal. Stil werd het, doodstil, toen H.M. de Koningin het kerstevangelie voor las. Plechtig klonken de eerste woor den; „In den beginne was het woord" en geboeid luisterden allen naar het evangelie van Lucas, dat hun lands vrouwe zo warm en eenvoudig voor droeg. Een koor zong „Daar is uit 's we relds duistere wolken". Naast de kerstboom staande sprak de prins zijn kerstrede uit. „Wij bou wen paleizen van verwachtingen en idealisme. Wij proberen het nu eens op de ene, dan weer op de andere ma nier, maar ook hier geldt het Bijbel woord: „Zo de Heer het huis niet bouwt, tevergeefs arbeiden de bouw lieden daaraan", aldus de prins. is het 10 jaar geleden, dat de Franse admiraal en staatsman Darlan na de landing der ge allieerden in Noord-Afrika door een jonge Gaullist in Algiers werd vermoord. is het 675 jaar geleden, dat Groningen en Friesland door een enorme watervloed werden geteisterd, waarbij ontelbare mensen het leven verloren. MORGEN is het 175 jaar geleden, dat Christmas Island door de En gelsman, James Cook, werd ont dekt. OVERMORGEN. is het 20 jaar geleden, dat Kansoe (China) door een aard beving werd getroffen, waar door 70.000 mensen het leven verloren. Kerstmis leert ons, zo vervolgde de prins, dat wij alleen dan de goede weg gevonden hebben, indien wrj Je zus in ons leven aanvaarden, omdat Hij de weg is. Het kerstevangelie komt als een licht in de duisternis tot ons. Het wil ons afleren te menen, dat onze menselijke organisaties vol doende zgn, aldus de prins in zijn kersttoespraak. Een koor van kinderen uit Niersen zong daarop het „Stille nacht, Hei lige nacht" en toen plots parelden de klanken van de harp door de zaal. Een persoonlijke impressie van Ro3a Spier, ter inleiding van de heer Berk- hemer, die met tussenspel van de harp Johannes 1, Jesaja 40 en Johan nes 10 120 zeide. Tot slot van de kerstbijeenkomst werden de gasten getracteerd op cho colademelk en krentenbollen. De ko ningin, de prins en de prinsesjes reik ten aan ieder een groot kerstbrood en de Prinsessekalender uit. Koninklijke familie naar Sankt Anton Op 27 December zullen H.M. de Ko ningin en de oudste drie prinsessen naar Sankt Anton (Oostenrijk) rei zen om aldaar gedurende 14 dagen de wintersport te beoefenen. Op uitno diging van de Koningin zullen de bur gemeester van Utrecht en mevrouw de Ranitz de reis meemaken. Prins Bernhard zal zich kort daarop naar Sankt Anton begeven om gezamenljk oudjaar te vieren. Begin Januari zal de Prins met hen, die de Spaanse lessen op het paleis volgen, enkele dagen doorbrengen op de Canarische eilanden. Deventer gaat ach centraal verwarmen. De raad van Deventer heeft een voordracht van B. en W. goedge keurd, om, in het centrum van de stad te beginnen, van een daar te bouwen centrale stookinrichting uit, met de verwarming van openbare gebouwen, scholen, kantoren, het mu seum „De Waag", de schouwburg en andere objecten, alsmede van parti culiere woningen, door middel van grote buisleïdingen tot vervoer van het benodigde warm water. Voor dit begin van een gemeente lijke onderneming, die zich later ook zal uitstrekken tot andere stadswij ken dan de binnenstad, stond de raad nu reeds een crediet toe van f 220.000. Op de gehele Maas is vrijwel geen scheepvaart meer. Stroomafwaarts is dé vaart zeer gevaarlijk wegens het vroeg invallen van de duisternis en het optreden van mistbanken. Boven dien is de doorvaarthoogte van de bruggen beperkt Deze bedraagt te Venlo 5 meter. De Waal is ruim één meter geste gen en ver buiten haar oevers getre den. De uiterwaarden staan zo ver het oog reikt blank. NOG IJS OP HET IJSSELMEER De scheepvaart op het IJsselmeer wordt nog steeds bemoeilijkt door het ijs. Stormachtige winden hebben het ijs naar het Zuid-Westen gedreven. Tussen Urk en Lemmer varieert de dikte van het ijs van 1 tot 5 meter. Ter hoogte van Lemmer is het ijs op geschoven tot ijsbergen. Reeds 14 dagen heeft geen enkel schip van Amsterdam naar Lemmer kunnen varen. Men vaart thans van Amsterdam naar Urk en het goede renvervoer gaat dan door het Noord- Oostpolderkanaal. Bij busongeluk in Oostenrijk ook 4 Nederlandse kinderen gedood In de bij Arlsberg in Oostenrijk door een lawine verongelukte bus reisde, naar thans gemeld wordt, ook het Nederlandse echtpaar C. Clasie uit Amstelveen met twee kinderen, en met de twee kinderen van de famile P. Blad uit Hilversum. Alle vier de kinderen zijn bij het ongeluk omge komen. Hun namen en leeftijden zijn; Cornelis en Johanna Wilhelmina Cla sie, resp. 15 en 14 jaar oud, Pieter Christiaan en Hendrik Nicolaas Blad, resp. 15 en 13 jaar oud. Mevrouw Clasie heeft een bekken fractuur gekregen. Ook haar echtge noot werd gewond, maar beider toe stand is redelijk. De bestuurder van de autobus is in een ziekenhuis opgenomen. Hij heeft een ernstige zenuwschok gekregen. LOCKEFEER TOT STATENLEDEN Groter bouwvolume voor jaren 1954, 1955 en 1956 Afstandsgasvoorziening begint 1 April „Men mag niet zeggen, dat Zeeland op het terrein van de volkshuisves ting achter wordt gesteld by andere provincies". Dit verklaarde Gedepu teerde mr. A. J. van der Weel Dinsdagmiddag in de vergadering van de Provinciale Staten, toen hy als eerste van het college de Statenleden van repliek diende en hun opmerkingen en vragen beantwoordde. Hy illustreer de deze overtuiging met de mededeling, dat de provincie gedurende de periode van 1954 t.e.m. 1956 tweehonderd en drie-en-zeventig woningen méér krijjgt te verdelen dan gedurende de vorige periode van drie jaar. Er gaan echter boze geruchten, dat dan van extra woningcontingenten geen sprake meer zou zyn en als dat waar Is zal Zeeland in het geweer komen, want hoe kan de provincie industrialiseren zonder voldoende in dustriewoningen Het enorme belang van de industrialisatie werd tegenover enige sombere en pessimistische Statenleden met kracht verdedigd door Gedeputeerde Lockefeer, die duideiyk liet uitkomen, dat het b.v. voor een „zwart" gebied als Tholen over luttele jaren een kwestie van zyn of niet z^n kan worden... De eerste Gedeputeerde, dia tot taak had de vele sprekers te beantwoor den, was mr. A. J. van der Weel, die maande tot voorzichtigheid by het uittrekken van gelden voor nieuwe doeleinden. Stellig is er op sociaal en medisch gebied nog veel te doen, b.v. steun aan de kankerbestryding en het Streeklaboratorium voor de volksgezondheid, het medisch-opvoed- kundig bureau, uitbreiding van het werk voor de geestelgke volksgezond heid en uitbouw van de arbeid der Kruisverenigingen. De heer Van der Weel gaf de ver zekering, dat G.S., indien nodig, wel degelgk op de Haagse deuren bonzen. Zo is spreker met de Commissaris der Koningin op bezoek geweest by mi nister Witte om hem mede te delen, dat de opvatting, als zou er geen wo ningtekort in Zeeland meer Destaan, bezijden de waarheid is. De minister deelde toen mede, dat de veel betwist te statistiek, waar men in Den Haag van uit zou zijn gegaan, voor andere doeleinden is opgemaakt. Voor Mid delburg was b.v. opgegeven, dat er een overschot van 150 woningen be stond! Er werd toegezegd, dat bg de berekening van de noodzakelgke wo ningbouw deze statistiek niet zal gel den. De norm voor de verdeling van het bouwvolume wordt opnieuw bezien en wellicht wordt daarbg althans voor Zeeland het aantal gesloten huweiyken in aanmerking genomen! Reeds nn kon mr. Van der Weel mededelen, dat voor 1954, 1955 en 1956 een volume van 1236 woningen beschikbaar zal worden gesteld. Het vorige contingent bevatte 821 wo ningen per jaar, het nieuwe zal 412 bevatten. Men mag dos niet zeggen, dat Zeeland wordt achtergesteld, te meer omdat er steeds een behooriyk extra contingent beschikbaar is ge weest. Wel bestaat de vrees, dat een der gelijk extra contingent in de toekomst niet meer te venvachten is. In dat geval zou Zeeland alarm moeten slaan, omdat hierdoor de industriali satie in ernstige mate zou worden be lemmerd. (Vervolg op pag. 2). KORTE PREDICATIE HET KERSTGEBEUREN. En het geschiedde. Lukas 2 1, 5. Berichtgever Lukas deelt ons twee gelijktijdige gebeurtenissen van ge heel uiteenlopende aard mee: een belastingmaatregel en een geboorte. Het eerste feit hoort bij de grote po litiek, het tweede bij het gewone leven. Een krant kranten bestonden er toen nog niet) zou het eerste bericht met vette letters op de voorpagina hebben afgedrukt. Keizer Augustus verordent, dat met het oog op de belastingen iedere inwoner van het rijk zich moet laten registreren in de stad zijner geboorte. Wat een deining moet een dergelijk bericht overal ontketend hebben! Het tweede feit zou door geen enkele redacteur gerangschikt zijn. onder het nieuwswaardig nieuws. Het zou hierop neerkomen: JTe Bethlehem heeft een iverkmansvrouw het leven geschonken aan een jonge tje". Dit is geen nieuws, maar zo oud als de wereld. Ieder die het las zou zich afvragen, of hij bij de neus genomen werd of grommen: bedankt voor de mededeling De belastingmaatregel daar gaat het om en die hcèft natuurlijk ook 't allergrootste belang. Maar de geboor te van het kind wordt door bijna nie- mand opgemerkt, afgezien van 'n handjevol naïeve herders en dweep zieke wichelaars. Er is echter nog iets vreemders: terwyl Lukas slechts in het voorbij gaan van de belastingmaatregel rept, richt hij het volle zoeklicht op liet gebeuren in de stal. Hierdoor wil hij blijkbaar laten uitkomen, dat deze nederige geboorte een volkomen ernstig te nemen geschiedenis is van wereldbelang, veel meer zélfs dan de verordening van de wereldheerser. Dat is het humoristische van het ge val Wat beweegt Lukas om van dit ter gend-gewone feit zoveel ophef te ma ken f Blykbaar wil hiermee iets van God gezegd zyn. Hij blijkt de God te zijn. die tot ons komt. Tot óns. Dus daalt Hij af, tot waar wij zijn, in de onaanzienlijkheid en glansloosheid van ons huis-, tuin- en keukenbe st aan. Deze vreemde God wil blijkbaar de God zyn van Jan, Piet en Klaas. Van de heer en mevrouw Jansen, die met blijdschap (want dat hoort zo) de ge boorte kenbaar maken van hun kind (maar wie zal het te eten gevent Blijkbaar aanvaardt God in een hardnekkige trouw dit ons aardse be staan, dat wij op allerlei ivijze trach ten te ontvluchten, in wetenschap en kunst, in amusement en sport. Hij wil opgenomen zijn in de sa menhang van het bloed en van het lot. Daarom wil hij uit een aardse moeder geboren xoorden. Hy aan vaardt de kleinheid, de zieligheid, de- weerloosheid van dit lot door in de gestalte van een verkleumd kind de tcereld, Zijn wereld binnen te treden. Als Lukas deze twee feiten voor zich krijgt, laat hij zich niet impo neren. Hy kiest niet voor het opzien barende, maar voor het stille feit. En wij, nu wij weten, dat de Here God blijkbaar zegenend de hand ge legd heeft op dit ons povere en be dreigde bestaan, mogen wy de han den ervan aftrekken en de zin ervan loochenen f Of zullen ook wij het aanvaarden met twee beschroomde handen, uit gestrekt het Kind tegemoet f P. F. Th. Aalders. Middelburg. Raadsleden in Emmen door werklozen lastig gevallen. Dinsdagmiddag heeft een aantal werkloze- en Duw-arbeiders getracht de leden van de gemeenteraad van Emmen te belemmeren in het naar huis gaan. Zij kregen daartoe echter niet de gelegenheid, want de politie had uitgebreide voorzorgsmaatrege len genomen. De aanleiding hiertoe was het be sluit van de gemeenteraad niet over te gaan tot het uitkeren van een Kerstgratificatie aan de werkloze- en Duw-arbeiders. De raad was in een tweedaagse begrotingsvergadering bijeen. Maan dag reeds waren enige adressen bin nengekomen met het verzoek de werkloze- en Duw-arbeiders een Kerstgratificatie nit te keren. Hierop werd, na een langdurig debat, afwy* zend beschikt. Rechtercommissaris liet safes te Haarlem openbreken. De rechtercommissaris mr. H. G. R. by de Haarlemse rechtbank heeft onlangs by twee Haarlemse banken een safe laten openbreken. Hg twijfelde er aan, dat bij deze banken geen duplicaatsleutels van de safes aanwezig waren. In verband daarmede heeft thans een der ban ken een klacht ingediend bg de mi nister vai justitie, omdat de bank in het optreden van mr. R. een beledi ging ziet voor het Nederlandse bank- TIJDELIJK REGEN. Overwegend zwaar bewolkt met vooral aanvankelgk op vele plaatsen mist en tgdelgk regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en West. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1