Het partijbestuur der C.P.N. werd grondig gezuiverd ER ZOU IN AUSTRALIË TE WEINIG CULTUUR ZIJN Uitslag Radionwedstrijd 1952 D.I.D.-VLISSINGEN BEHAALDE OVERWINNING OP GOESSE D.I.D. NI VOORSTEL TOT VORMING VAN EEN EUROPEES PARLEMENT MAANDAG 22 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 NA MOSKOU ÉN PRAAGAMSTERDAM ZOMAAR S komen onder zijn leiding de bureau's voor diverse onderdelen van het partijwerk. Tot de verantwoordelijk heid van secretaris Harry Verhey be horen de leiding over de redactie en het beheer van „De Waarheid" en an dere partij-uitgaven; het Scholingsbu reau, het ideologische werk en het werk onder intelluctuelen, agitatie door middel van vergadering, mani- festèn e.d. en de filmdienst. Aldus heeft de C.P.N. onder een meer dan ooit gecentraliseerde leiding zich krachtig toegerust tot het voort zetten van haar volksvijandige agita tie in navolging en ten behoeve van buitenlandse machthebbers! Elf leden verdwenen en 34 nieuwe leden traden op! (Van onze parlementaire redacteur).. Ten langen leste heeft het officiële orgaan van de Communistische Partij Nederland, „De Waarheid", Zaterdag dan toch de namen gepubliceerd, van hen, die op het zestiende congres In het partijbestuur werden gekozen. Bijna een maand lang hebben we het uitsluitend moeten doen met het triomphan- telijke bericht van hetzelfde blad, dat op 25 November jl. na openhartige en oritlsohe discussies, die in besloten vergadering de gehele dag duurden, de uitslag word bekend gemaakt van de verkiezing van het nieu we partijbestuur, En dat het congres zich eensgezind had uitgesproken voor de candidaten, die door de verkiezingscommissie waren voorgesteld. Natuurlijk, wij wisten al uit de con gresrede van Paul de Groot, dat er sprake was van „ernstige verwaarlo zing van hun plichten door enkele le den van het partijbestuur, die in de districten Rotterdam en Amsterdam en van anderen, die in de vakbewe ging werkzaam waren". En Gerben Wagenaar had reeds meegedeeld, dat in beide plaatsen veranderingen wa ren doorgevoerd. Maar dit alles nam niet weg, dat we toch met een grote mate van nieuwsgierigheid zijn blijven uitzien naar de dag, waarop het nieuwe par tijbestuur het nuttig of wenselijk zou oordelen zich aan den volke bekend te maken. We wilden wel eens weten, in hoeverre de C.P.N. de in Augustus j.l. door de Kominform uitgevaardigde instructies tot radicale „Zuivering" van de partij zou uitvoeren waarbij Moskou het voorbeeld gaf. Instructies, die in Frankrijk tot de geruchtmaken de uitzetting van de partij-leiders Marty en Tillon leidden en in Praag tot het walgelijke en mensonterende proces Slansky. PLUS ROYALISTE QUE LE ROL Nu het nieuwe partijbestuur van de C.P.N. ons bekend is, moeten we ronduit verklaren: zowel de mate van zuivering dank zij ons democra tisch bestel gelukkig zonder bloedver gieten als ook de mate van organi satorische aanpassing aan het te Mos kou vervaardigde model hebben onze stoutste verwachtingen verre over troffen! Niet minder dan de helft der oude leden is niet herkozen. Slechts de be proefde kern van het oude bestuur - blijft over. Bovendien werd het aan tal partijbestuurders meer dan ver dubbeld: het kwam van 18 op 41, aldus het Moskouse voorbeeld overtreffend, waar de vergroting van 71 tot 125 nog vrij ver van een verdubbeling af blijft. Het nieuwe partijbestuur besloot in zijn eerste vergadering Paul de Groot, als algemeen secretaris te herkiezen en hem te belasten met „de algemene politieke leiding van de partij". Voorts werd Gerben Wagenaar als voorzitter herkozen. Tot zijn verant woordelijkheid behoort thans de lei ding van het Bureau voor Organisatie en Instructie, dat zich bezighoudt met het werk van do districten. Verder Philips-directeur ten onrechte gearresteerd? De raad van bestuur van Philips deelt naar aanleiding van het bericht over de arrestatie van drie Philips- employe's mede, dat twee personen daarvan noch hij Philips te Mexico, noch in Eindhoven bekend zijn. Uit ingewonnen informaties blijkt verder, dat de arrestatie van de directeur van Philips in Mexico volkomen op een misvatting berust en op onjuiste gronden is geschied, aldus de Raad van Bestuur. Men verwacht in Eind hoven dan ook op zeer korte termijn een algehele rehabilitatie. Na dodelijke aanrijding in hotel gearresteerd. De bestuurder van een personen auto, die Donderdagavond nabij Weert een 36-jarige vrouw doodreed, zakte bewusteloos in elkaar, toen hij Vrijdag in een hotel te Heerlen werd gearresteerd en hoorde, welke gevol gen de aanrijding had gehad. De da me, mevrouw S., met een kinder wagen. Het kindje in de wagen werd ernstige gewond en een tweede kind werd licht gewond De man, een 25-jarige filmopera teur uit Den Haag, was na het onge luk doorgereden. Hij kon opgespoord worden doordat de politie 'n ring van een koplamp had gevonden. De man verklaarde door een tegenligger ver blind te zijn en na de botsing de kluts te' zijn kwijt geraakt. EEN IMMIGRANTENKLACHT Vele immigranten lijden aan „cultuurziekte" Op mijn vraag aan een „teleurgestelde" immigrant te Sydney waarom hij dan wel weer naar Néderland terug wilde, antwoordde hij met een meewa rig schouderophalen en een wat bittere trek om de mond: „Och„hun" hebbe geen cultuur". Vooropgesteld, dat er in alle landen der wereld drommen lieden rondlo pen, die het over „hun" en „hullie" hebben en anderszins moeite hebben met de juiste toepassing van eigen taal, en dat deze lieden hierom aller minst minder geacht moeten worden dan degenen, die door omstandighe den, waaraan zy zelf part noch deel hebben wèl de persoonlijke voornaam woorden netjes weten te gebruiken, doet het toch wat vreemd aan een klacht over gebrek aan cultuur oj) een dergelijke wijze te horen uiten. WAT VLAAMS j IB Tandenknersend hebben de Belgi sche scholleren de berichten vernomen dat alle geschiedenis en aardrijkskun deboeken in de Vlaamse taal „bij hoog dringendheid' zullen worden herzien. We kunnen ons dat indenken: „spieckbriefjes" zullen in het vervolg niet meer kloppen met de boeken, al het geleerde moet „herbegonnen" worden en dat alles om enkele simpele omzettingen. Het ergste moet echter d'e knaap eraan toe zijn, die voor straf de taak opkreeg een actueel geschiedenisboek helemaal over te schrij ven en die hiermee reeds „ten halve" was gevorderd. De Vlaamse overheid heeft moeilijkheden met de „gladde Vlamingen" die er niet toe te bewegen zijn bij glibberigheid van „wegen en openbare voetpadten" maatregelen te treffen. Als het weer eens glad wordt en ge weet wat dat zeggen wil zal er streng op worden gelet, dat iedere Vla ming zijn plichten jegens zijn medemen sen niet verzaakt, maar vlijtig met de as- la loopt te salueren. Hetgeen ons zeer billijk lijkt0 Een grote klok, welke uit het St. Josephscollege te Hasselt ver dween, zonder dat er ook maar een „pietske" van werd teruggevonden, werd later door het studentenverbond „Mer- curius" aan het bestuur van het college teruggegeven. De studtenten hadden een grapje uitgehaald, maar waren niet van zins dit aan de „grote klok" te hangen. Niettemin werd het geval algemeen be kend en wordt door do tegenpartij op represailles gezonnen. B Een hoogst merkwaardige diefstal wordt uit Antwer pen gemeld. Ten nadele van een „me. neer-in-goeden-doen" werd hier een gou den rir.g ontvreemd', waarvan het gewicht nauwkeurig op 16 gram was bepaald. Be langrijker dan de kwestie hoe zwaar de ring wel woog lijkt ons de vraag hoe de „oneerlijke onbekende' de ring van de vinger van de gedupeerde meneer heeft weten te wurmen. B Uit Geel bericht men ons. dat zekere Joannes B. de gen darmerie heeft „gesmaad" toen deze hem vertelde, dat zijn rood „achterlampske" niet brandde. „Joannes" was zelf wel rood aangelopen en had enige minder nette uitdrukkingen gebruikt. Foei, foei, JoannesEU De lieden, die enige tijd geleden te Antwerpen een „kauwgom verdeler" leegmaakten, schijnen de smaak danig te pakken te hebben. Te Deurne werd tenminste eveneens zo"n „kauwgom- masjien" leeggehaald. Er werd voor 400 franc aan kauwgom en 300 franc aan contanten ontvreemd. Ondervragingen van allen die in de buurt van het appa raat liepen te kauwen, zouden tot heden toe nog niets opgeleverd hebben Het is echter wel te taegrypen wan neer men weet, dat het „hun hebbe geen cultuur" onder een grote groep immigranten uit Nederland een ziek te is geworden. Zoiets als de overal bijgesleepte griep. Voelt men zich met lekker, heeft men wat koorts of voelt men zich hangerig, dan heet het in de volksmond veelal „ik ben wat grieperig", ook al hebben deze verschijnselen dan ook niets te ma ken met wat de medische wetenschap onder griep verstaat. EEN WRIJFPAAL. Doch het is gemakkelijk iets te hebben, waaraan men het onbehagen kan wijten. En zo is het „hun hebbe p;een cultuur" de „grieperigheid" van net zich geestelijk niet helemaal be- hagelijk voelen ónder een groep im migranten geworden. Natuurlijk hebben „hun" in dit geval de Australiërs net zoveel of net zo weinig cultuur als ieder ander Westers land. Er zijn onder de Australiërs net zo veel lieden met cultuurhonger als onder ieder ander Westers volk, en ei' zijn in Australië net zoveel mannen en vrouwen als in Nederland, die helemaal geen behoef te aan „cultuur" hebben. Voor de doorsnee „cultureel" ont wikkelde Néderlander, is er in de grote steden meer dan genoeg mu ziek, toneel, ballet, schilderkunst, boekerij en museumgenot om aan de verlangens naar „cultuur" van de ge wone ontwikkelde en beschaafde mens te voldoen. De meeste van mu ziek, toneel, museumbezoek of een goed boek houdende Nederlandse im- j migranten hebben hier net zo min tijd en geld genoeg als in het oude land om iedere avond naar schouw burg of concertzaal te lopen of om iedere dag bij de wel voorziene boek handels rond te neuzen. GEEN GEBREK. Men kiest, met betrekking tot be schikbare tijd en financiën, hier net zo goed .als in Nederland uit, wat men het liefste hoort of ziet en wat men zich kan veroorloven. En laat dan de symphonie-orkesten van Syd- nev, Melbourne, Brisbane of Adelaide i gaan. niet helemaal op hetzelfde plan staan waar uit de Radion Gelukskrant Na grondige bestudering van het overstelpende aantal inzendingen, is de jury tot deze uitslag gekomen: le prijs (waarde 10.000): Mevr. H. C. Py'lman-Bovenschen, Amsterdam 2e prijs (waarde 1.000): C. R. H. ter Haar Romeny, Leiden 3e prijs (waarde 750) J. Katerburg, Groningen 4e prijs (waarde 600): Mevr. J. Groot-Haarlem, den Haag 5e prijs (waarde 300): A. M. Boissevain-van Lennep, Amsterdam (Z.) 6e prijs ((waarde 250) J. de Krey, Maastricht Alle prijswinnaars hebben reeds bericht ontvangen. Een lijst met de volledige uitslag en vermelding van alle gedeponeerde fouten ontvangt U op aanvraag - tegen inzending van 10 cent aan postzegels - van RADION N.V., MUSEUMPARK 1, ROTTERDAM. bouworkest, laten wij in de schouw burgzaal dan zeggen, „nu, een Louis Bouwmeester hebben ze hier nog niet", voor de doorsnee liefhebber van muziek, toneel of het goede boek kan dit allerminst aanleiding zijn om over —Jbrek aan cultuur te praten. In de grote boekhandels der steden kan men momenteel het neusje van do -zalm vinden op het gébied van klassieke en moderne Engelse, Fran se en Duitse literatuur en dichtkunst. Dat men in Nederlandse boeken nog niet zo goed gesorteerd is, komt omdat er hier zo bar weinig vraag is naar werkelijk goede Nederlandse li teratuur! als het Amsterdamse Concertge- I voelen. WAT ZIJ MISSEN. Zo kocht de naar Nederland terug kerende „hun hebbe geen cultuur" vriend hier ook nog nooit een goed boek en bezocht geen enkele maal schouwburg of concertzaal. Het is dan ook niet dit soort „cultuur" dat hh en de andere aan de „cultuurziek te" lijdende immigranten missen. Wat zij missen, en dat kan inder daad een gemis zijn voor velen, is het gezellige café-terrasje, het knusse en vertrouwde café-biljart, het aardige bartje en dergelijke zaken, die in het oude land een deel van him leven uit maakten. ZANIKEN. Het zaniken over dit vermeende gebrek aan cultuur heeft onder de in en rond de grote Australische steden hokkende Nederlandse immigranten zulke afgrijselijke vormen aangeno men, dat ieder weldenkend mens zich al huiverend afwendt, wanneer het woord „cultuur" maar ter sprake komt. Geen enkele adspirant-emigrant be hoeft er zich zorgen over te maken, dat hij hier niet op tijd naar zijn con cert- of toneelvoorstelling kan, dat hij hier geen goede boeken zou kun nen vinden of dat museumbezoek hem ontzegd zou worden. - Inderdaad-ontbreekt hier hèt Hol landse café-leven. Voor wie dit een overwegend bezwaar ia?Voor dege nen, die er inderdaad maar beter aan doen niet uit het oude land weg te Want zij zullen zich overal het „anders" is onbehagelijk COMPETITIE-UITSLAGEN ZEEUWSE DAMBOND Aagtekerke kon niet op tegen D.O.S. (713). Voor de Zeeuwse Dambond werden de volgende competitiewedstrijden ge speeld, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Hoofdklasse: DID I (Goes)-DID (Vlissingen) 7-13. M. v. d. Parel-P. Maas 2-0, B. A. Schuitema-W. Heydra 1-1, Ch. Beeke- Joh. de Smet 2-0, H. M. Slabbekoorn- L. Goedbloed 1-1, J. Bisschop-Iz. Por- rey 0-2, G. Heijnsdijk-L. Labruyère j 1-1, D. van Dalen-N. Corstanje 0-2, I G. Foudraine-M. Maas 0-2, J. Knulst- G. M. v. d. Voorde 0-2, J. Schot-C. Franke 0-2. Hoofd-Klasse: G.D.C. I-Souburg I (15-5). R. Rijkse-J. van Eenennaam 2-0, L. Andersoh-J. Leijnse 1-1, J. Sinke-P. van Eenennaam 2-0, C. van Biemen- J. Groenevelt 2-0, M. J. Jeremiasse- L. van Soelen 2-0, F. den Hertog-A. de Pagter 2-0. C. de Klerk-P. van Sorge 1-1, J. Behage-Chr. Kats 2-0, E. Ekkelenkamp-J. Koch 0-2, H. van Benthem-P. de Wolff 1-1. Hoofd-Klasse: Aagtekerke I-DOS 1 (7-13). P. de Visser-A. v. d. Kreeke 0-2, A. Willemse-H. Brouwer 1-1, D. Triel- lèr-L. Maat 1-1, J. Maljaars-H. Wa genaar 1-1, J. de Visser-C. den En gelsman 1-1, S. Blaas-C. Suurland 1-1. L. Thrieller-A. HollesteUe 0-2, J. den Hollander-F. Openneer 0-2, A. Provoost-W. Dommisse 1-1, A. Triel- ler-J. Vl\jm 1-1. 2e KLAS. 2e Klas „Groep Walcheren": Aagtekerke n-Arnemuiden (9-11) M. C. de Smit-J. Pouwer 0-2. L. Bakker- P. Brasser 0-2, L. Bakker Lzn-P. Deurloo 2-0. A. Trieller-P. Vader 2-0, A. Provoost-W. Krijger 1-1, F. Blaas- L. van Belzen 1-1, P. Dekker-mej. 0-2, A. Louws-P. Coppoolse SGMtt&S een jp Zaterdag zyn zes Stalinprijzen voor de vrede toegekend, o.m. aan de Amerikaan se negerzanger Paul Robeson en de Sow- jet_sehrijver Ilya Ehrenburg, aldus radio- Moskou. Iedere winnaar krijgt een di ploma, een gouden medaille en 100.ÓÖ0 roebel; Reelus Monari, die chauffeur is van de Italiaanse communistenleider Palmi- ro Tógiiatti, heeft medegedeeld, dat hij tien fnilifoen lire (ongeveer 57.000 gulden) aan de Italiaanse communistische partij zal schenken en communist blijft. Dé chauffeur heeft veertien dagen ge leden ih 'n voetbalpool 54.000.000 live (on geveer 310.000 gulden) gewomien. Qi Te Overloon trad Zaterdag de 71-ja- rige Godfried Gooren in het huwelijk met zijn 73-jarige huishoudster. De' hu welijksplechtigheid geschiedde in de slaapkamer van de bruid, ölaar de bejaar de vrouw wegens ouderdomsverschijnse- len aan het bed gekluisterd is. 0 Volgens de Noordwestduitse radio-om roep zijn deze week bij een treinbotsing nabij Eisenach in Thüringen 120 reizigers gewond en een aantal personen om het leven gekomen. De machinisten en sto kers van beide treinen, een goederen- en een personentrein, die op elkaar liepen, kwamen om het leven. 0 De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature-wijlen mr. J. Terpstra benoemd verklaard tot lid dei- Tweede Kamer de heer H. van Eysden te Rotterdam. VOLKSKAMER EN SENAAT Controle op kolen en staal plus defensie. parlementsle- Een commissie van den uit de zes landen der Kolen- Staalgemeenschap Frankrijk, Bel- Eie, Italië, Nederland, Duitsland en uxemburg heeft Zaterdag te Pa rijs besloten de instelling aan te beve len van een Europese politieke auto riteit. Deze commissie werd ingesteld door de speciale assemblée van de Kolen- en Staalgemeenschap en zij had tot opdracht tegen 10 Maart ver slag uit te brengen over een politieke grondwet voor het Verenigde Euro pa. De thans voorgestelde politieke autoriteit zou de bestaande Kolen- en Staalgemeenschap en de voorge stelde Europese Defensiegemeensehap moeten besturen. Men stelt zich een parlement voor, dat bestaat uit twee kamers namelijk een Volkskamer, waarin Duitsland, Frankrijk en Italië elk 63 leden zul len hebben, Nederland en België elk 30 en Luxemburg 12. In de eerste kamer of Senaat zou den de drie grote mogendheden elk 21 leden, België en Nederland elk 10 en Luxemburg 4 leden aanwijzen. Er zou een uitvoerend comité moeten komen, dat uit negen leden bestaat, die een soort kabinet vormen. De voorzitter benoemd door het Europese parlement of een minister comité zou zelfs 6 leden aanwijzen; het zevende en achtste lid zouden de leiders van de K.S.G. en van het commissariaat voor de Europese Ver dedigingsgemeenschap zijn. De commissie, die deze voorstellen ontwierp, is ook geporteerd voor Eu ropese pasDOorten en andere rechten. 0 Een kleine motorvissersboot, de Ym. 363. is in de nacht van Zaterdag op Zon dag op de golfbreker van de Oranjeslui zen bij. Amsterdam gelopen. De Opvaren den werden gered, De boot is gezonken. Het vaartuig was op weg naar Zeeland'. 0 In Amsterdam werd bij de Ned. Dok en ScheepsbouwmiJ. het motortankschip „Sirrah" te water gelaten en in Rotter dam werd het by Van der Giessen te Krimpen a. d. IJssel gebouwde motor tankschip „Wiikinki" overgedragen. Het eerste is voor Nederlandse, het tweede voor Finse rekennig gebouwd. 0 De 36-jarige Ambonees S., tegen wie acht jaar gevangenisstraf was geëist we gens moord op een 18-jarige landgenoot, werd door d'e rechtbank te Assen ver oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met. aftrek. 0 De directeur van de Chr. Emigratie- centrale, de heer T. Cnossen, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nas- 0 De P.v.dA. houdt op 9 en 10 Jan ua- ari in Emmeloord haar zevende agra risch congres. Het onderwerp zal zijn de rechtsgelijkheid van het platteland, maar ook wordt gesproken Over de uit gifte van de Zuiaerzeegrönden. De heer W. Rog uit Scheveningen. schipper van de Schev. 8, is gekozen als schipper van het h°sp>taalkerkschip „De Hoop". 0 De gemeenteraad van Schiedam heeft besloten de N.V. A. de Jong te Vlaar. dingen een terrein in erfpacht te geven voor de bouw van een werf waarop gro tere schepen zullen worden gebouwd. Hiertoe zal het personeel van 245 tot 10GO man worden opgevoerd. Voor de aanleg van de werf is 3 millioen gulden beschik baar gesteld. 0 De gezant van Noorwegen droeg Za terdag een door honderden lampjes ver lichte kerstboom, afkomstig uit het groot ste bos van Oslo en anageboden door het gemeentebestuur van deze stad, aan de burgemeester van Rotterdam over. Het pronkstuk is geplaatst v&7r het stad huis. 1-1, A. Maljers-J. Coppoolse 2-0, P. de Visser Sz.-W. Falet 0-2. Souburg H-St. Laurens I (5-15). M. J. Pluijmers-L. Davidse 1-1, P. de Wolff-B. Verburg 1-1, L. Bosschaart- L C. Flipse 0-2, E. Platje-L. Adriaan- se 1-1, C. van Rijswijk-Iz. Walraven 1-1, P. van Sorge Cz.-P. Sinke 0-2, F. Haas-C. Stange 0-2, J. C. Sinke- W. Rooze 0-2, Fr. van Eenennaam- B. v. d. Broeke 1-1, A. J. Veenstra- W. P. Davidse 0-2. Lammerenburg I-Aagtekerke H (11-9), H. Schoenmakers-M. C. de Smit 2-0, I. Vinke-L. Bakker 1-1, M. v. d. Heij- den-L. Bakker Lzn. 2-0, W. Koole-A. Trielier 0-2, M. J. Besuijen-F. Blaas 1-1, A. Aarnoutse-P. Dekker 1-1, A. Brasser Jr.-A. Louws 1-1, C. Geljon- A. Maljers 0-2, A. de Haan- T. de Vis ser 1-1, J. Koppejan Sr.-A. Kodde 2-0. 2e Klas „Groep Beveland: 's-Graven- polder-Renesse (13-7) J. C. v. d. Ha- ge-H. Braam 0-2, A. Robbe-C. Verton 1-1, J. Walrave-J. P. Geleijnse 2-0, W. Nieuwdorp-K. B. Hogeriand 2-0, C. Tramper-Joh. v. d. Werf 2-0, A. van Overbeeke-W. Boot 0-2, H. Nieuwdorp-A. Wesdorp 1-1, G. Blom- C.: v. IJsseldijk 2-0, A. Dubbelman- Joh. Geleijnse 1-1, J. Kluiver-M. Da lebout 2-0. D.I.D. IH-Vlissingen IH (13-7): G. van Oost-J. Nijssen 2-0, P. Bruggen- man-R. van Dalen 0-2, J. Schrijvei'- P. Goedbloed 2-0, J. Heijens-P. van Vlijmen 2-0, L. J. Capello-A. C. Snel 2-0, J. C. Bruggeman-Joh. Luwema 1-1, J. Beun-J. Geljon 0-2, G. Gors- -L. Paans 2-0, P. Lamain-J. van Vlijmen 2-0, D. Fokke-G. Meerman 0-2. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND Voorronden tournooi: P. Maas-J. Bisschop 1-1, W. Heydra-E. A, Schui- tema 1-1, D. Davidse-L. Goedbloed 1-1, E. A. Schuitema-Iz. Porrey 0-2, J. Bisschop-W. Heydra 0-2. le Klas „Groep Walcheren": P. Va- aer-J. den Hollander 1-1, P. Coppool- se-L. Davidse 1-1, P. van Boven-P. van Belzen 1-1, I. Vinke-Joh. v. d. Berge 0-2, W. Koole-H. Overtveld afg., Joh. v. d. Berge-P. Coppoolse 2-0, L. Davidse-P. vader 2-0. le Klas „Groep Beveland": J. C. v. d. Hage-A. v. d. Schraaf 0-2, H. van Benthem-L. Back 2-0, Ph, Haverhoek- A. Mijnsbergen 2-0, A. v. d. Schraaf- C. J. HollesteUe 1-1. Jeugdkampioenschappen „Groep Walcheren": Mej. Kasse-W. Vogel 2-0, H. Mes-J. Koppejan 2-0. „Groep Eeveland": J. Sinke-W. Vader 2-0, J. Kluiver-Iz. Op 't Hof 2-0, G. Gorsse- P. Bruggeman 2-0. De heer J. Blom uit 's-Gravenpol- der zal deelnemen aan het tournooi om het kampioenschap van Neder land. Marktberichten VISMIJN TE BRESKENS. 19 en 20 Dec. Haring 156.000 kg. f 0.25— 0.22; saröijn 13,877 kg. f 0.40-0.86. Tijdens de Kerstdagen PRIJSBILJARTEN om verschillende prijzen bij J. B. NOLET, Zouteweg 2, Krulningen. Heel Zeeland leest de PZ.C. Voor uw Kerstdagen hebben wij KERSTKRANSEN, beste kwaliteit, 3.75 per pond. KERSTSTAVEN, 1.60 per stuk. TAARTEN met slagroom en ananas, vanaf 3. Verder alle soorten KERSTGEBAK. WEIHNAOHTSTOLLEN, iets frjns. 3.— en 4.— per stuk. Grote sortering KERSTBOOMARTIKELEN in chocolade. BANKETBAKKERIJ VAN GISZEN KORTE DELFT 19, MIDDELBURG 2e KERSTDAG de gehele dag ge opend VERS GEBAK. PARTICULIEREN LET OP EN NOTEER l Te koop voor ieder: GROTE EN KLEINE PARTIJEN NIEUW HOUT, tegen lage prijzen. Alleen bij CHRIS HOORNICk Westpoortstraat 10, Tel. 2573 huis. Paardenstraat 6, magazijn, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7