4711 Cdte EAU de COLOGNE JHR. DE CASEMBROOT OPENDE PRINSES MARIJKESCHOOL ZWITSAL SIROOP Zeeu wse Almanak VOORTBESTAAN WORDT NIET IN GEVAAR GEBRACHT r GARAGE IN RILLAND-BATH GING IN VLAMMEN OP 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 DECEMBER 1952 BLIJDE DAG VOOR COLIJNSPLAAT Fraaie school raet gymnastieklokaal en brandweergarage. De gemeente Kortgene en in het bijzonder het dorp Coiynsplaat be leefden Zaterdag een dubbele feest dag. Nadat de Commissaris der Ko ningin, jlir. mr. A. F. C. de Casem- broot eerst des morgens liet eiland een nieuwe veerboot was konion aan bieden, viel Coiynsplaat des middags de eer te beurt, dat deze hoogste ge zagsdrager in onze provincie, een be zoek aan het dorp bracht om de nieuw gebouwde Prinses Maryke- school voor openbaar onderwys, an nex gymnastieklokaal en brandweer garage, officieel te openen. Een fees telijke gebeurtenis, waarin zich de gehele bevolking verheugde. Voor de ingang van de school, waar zich naast vele belangstellen den ook de schooljeugd had opgesteld, sprak burgemeester A. A. Schuit een welkomstwoord. Hij uitte zijn blijd schap dat aan de jeugd thans een modern geoutilleerd schoolgebouw beschikbaar kan worden gesteld. De Commissaris der Koningin sloot hier op aan door erop te wijzen, dat alles wat na de oorlog op onderwijsgebied in Zeeland is gebeurd, tot grote dankbaarheid moet stemmen. Oude gebrekkige toestanden behoren nu tot het verleden. Het provinciaal Be stuur zou ook niets liever zien. dan dat ieder Zeeuws schoolkind in de eigen provincie een werkkring zou kunnen vinden. Zeeland moet echter intellect „exporteren", door gebrek aan voldoende mogelijkheden in eigen provincie. Dit vervult ons met grote zorg, aldus de Commissaris. Als eni ge kansen om de mensen in Zeeland te kunnen houden, zag hij verdere in polderingen en het zoveel mogelijk Advertentie. Bescherm Uw Kinderen Bij gevatte kou direct de Uw kind ibedrelgende gevaren bestrijden met:J Mond- en klauwzeer te Rilland Bath. 25 STUKS VEE AFGEMAAKT Dezer dagen werd geconstateerd, dat het vee van de landbouwer B. te Rilland-Bath ernstig door mond- en klauwzeer was aangetast. Terstond werden 25 dieren naar het abattoir te Bergen op Zoom vervoerd, waar zij werden afgemaakt. Schip bij Rilland aan de grond. Zondagavond is op de Westerschel- de bij Rilland-Bath het 6482 brt. me tende Nederlandse stoomschip „Albi- reao" aan de grond gelopen. Het schip behoort toe aan de rederij Van Nievelt, Goudriaan Co te Rotter dam. Te middernacht was men er nog niet in geslaagd het schip los te trekken. Van Antwerpen waren sleepboten ter assistentie uitgevaren. Aandeelhoudersvergadering Z.-Vlaamse Tramweg Mij. Op het hoofdkantoor van de maat schappij werd Zaterdag te Terneuzen de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Z.-Vl. Tramweg Maatschappij gehouden Overeenkomstig het voorstel van de directeur der maatschappij, wer den de jaarstukken over 1951 vast gesteld. Besloten werd tot_ uitbeta ling van een dividend van 5 procent over het boekjaar 1951. De periodiek aftredende commis sarissen, de heren H. A. A. Baron Collot d' Escury, Edg. Lippens en ir. G. van Loon, werden herkozen, ter wijl verder nog tot commissaris werd gekozen dr. J. J. Dietz te 's-Graven- hage. OASE IN OOSTBURG.... Ge leest wel eens van woestijnrei zigers, die na een uitputtende zwerf- tocht door het brandendhete zand vi sioenen krijgen van wonderschone oasen, bevolkt door louter lieve dames en met een overvloed aan lafenis Dergelijke visioenen blijven meestal visioenen, maar ons toas het geluk be schoren zo een visioen-oasete vin den! In Oostburg. Toen wij daar Zaterdagavond wat verloren ronddoolden, belaagd door het overvloedig vallende hemelwater en geteisterd door een nogal lege maag. Wachtend op een bus. In een felle, moderne schijnwerper- verlichting, met op de achtergrond de nog maar sinds zo kort ontloken Een hoorn, stond daar de oase. Compleet met lafenis en lieve dames Een oase, bestaande uit een zeildoe ken marktkraam, met achter de, toon bank twee dames en een voorraad ver rukkelijke oliebollen! Een oase van oliebollen in Oostburg. Ten bate van het erefonds voor oud verpleegsters. Ingericht en opgericht met veler medewerking. Met oliebol len, onder meer vervaardigd uit door boeren geschonken eieren. Op één middag bracht, men voor het fonds f 400 bijeen, hetgeen eigenlijk niet zo verwonderlijk is. Want zo kregen de kopers van de oliebollen tenslotte eieren voor hun geld. Uit een oase scheppen van werkgelegenheid. Ver der wekte de Commissaris zijn ge hoor op, niet tè bescheiden te zijn. Zeeland staat hier en daar wel eens achter, doch men moet ook kyken naa de punten waarmee onze provin cie vóór is. Er kan een gepast gevoel van dankbaarheid zijn over wat be reikt werd. Nadat het vierjarig dochtertje van het hoofd der school, Karin Scheffer, aan de Commissaris der Koningin de sleutel van het gebouw had overhan digd, verrichtte deze de symbolische opening. Hierop betraden de genodigden het fraaie schoolgebouw, waar de drie ruime en lichte leslokalen en de ka mer voor de leerkrachten met him smaakvolle en fonkelnieuwe meubile ring terecht aller bewondering trok ken. Dit geldt evenzeer voor het gymnastieklokaal met wasgelegen heid en de brandweergarage. VELE GELUKWENSEN. In een der lokalen werden daarop nog vele goede woorden gesproken. Burgemeeser Schuit bracht dank aan allen, die aan de totstandkoming hadden meegewerkt, inzonderheid ook aan de ontwerper de heer J. H. Valk, hoofd Centrale Dienst Bevelanden en zijn assistent de heer H. Weertman, alsmede de aannemer, de heer A. van Hee. De hoofdingenieur-directeur van Wederopbouw, de heer M. D. A. Gle- rum, sprak zgn bewondering uit voor het complex, dat hier verrees, terwijl de inspecteur van het l.o., de heer A. A. Leenhouts. vaststelde, dat door het goede teamwerk in Zeeland ver richt. het platteland niet langer ach ter staat bij de grote stad. Wèl gaf hij de raad aan de taalvorming van het Zeeuwse schoolkind grote aan dacht te schenken, opdat het bij de komst in de stad niet minderwaardig zal zijn. Een lange rij van sprekers bood hierna nog gelukwensen aan. De heer M. van der Weele deed zulks als pre sident-kerkvoogd van de Ned. Herv. gemeente en voorzitter van de Kleu terschool, de heer C. J. Koole als voorzitter van de brandweer om dank te brengen voor de nieuwe brand weergarage, de heer J. Cijsouw uit Kortgene namens de afd. N. Beve land van de N.O.V... de heer C. Haak namens de Chr. Nat. school en ds. H. v. Dalen voor de N.H. kerkeraad. De heer J. Salomé bood namens de oudercommissie en Volksonderwijs een electrische klok en een aantal an dere geschenken aan. Verder bracht de heer J. v. d. Woude uit Goes de gelukwensen van de federatie Zeeland van Volksonderwijs over, de heer Z. C. Salomé namens de raadsleden, ter wijl voorts nog spraken de heer J. H. Valk, hoofd van de Centrale Dienst Bevelanden en mej. C. van Gilst, leid ster van de kleuterschool, welke laab- ste eveneens een geschenk overhan digde. Nadat burgemeester Schuit alle sprekers had dank gebracht, werd het complex bezichtigd, waarop de genodigden als besluit van deze feestdag nog enige tijd in een der plaatselijke café's bijeenbleven. - id-A-c-Vyi'Vfurrn.itf HET BEROEMDE 81AUW-G0UD ETIKET TUINBOUWSCHOOL HAAMSTEDE Maar huur moet betaald worden Het voortbestaan van de lagere tuinbouwschool In Haamstede wordt op geen enkele wyze in gevaar gebracht door de ontstane tegenstelling tussen het gemeentebestuur van Haamstede (gevolg van het besluit van de gemeenten Burgh, Renesse en Noordwelle om geen jaarlijkse bijdrage oneer te verlenen) en de Vereniging' tot Bevordering van het Tuinbouw- onderwys op Schouwen-Duiveland, over de eventuele betaling van een redelijke huur voor gebruik van het schoolgebouw. Dit verklaarde de burgemeester van Haamstede, jhr. R. J. H. Q. Röell, in de Vrijdag gehouden raadsverga dering van Haamstede, naar aanlei ding van in de provinciale en lande lijke pers verschenen berichten. In dien het bestuur van de Vereniging tot Bevordering van het Tuinbouw- onderwijs tot enig overleg met het gemeentebestüur bereid is, achtte Kerstfeest en Redactie Om de redacteuren van de P.Z.C. in staat te stellen het Kerstfeest thuis te vieren, zul len gedurende beide dagen geen verslagen van vergaderingen enz. gemaakt worden. Mochten er verenigingen of organisaties zijn, die toch een verslag van een bepaalde gebeurtenis op genomen willen zien, dan nodi gen wij hen uit zelf dit verslag samen te stellen en het ons te sturen. VLASLOODS WAAIDE OM Door de hevige wind werd dezer da- en een vlasloods van de heer S. te it. Jansteen uit elkaar gerukt en volkomen vernield. De schade voor de gedupeerde vlasser is aanzienlijk. Kustvaarder voer bij Zierikzee op strekdam De kustvaarder „Sobath" uit Delf zijl is Vrijdagmorgen omstreeks 7 urn- te Zierikzee op de streekdam aan het einde van het kanaal omhoog gevaren. Het schip kwam vrij hoog op de dam te zitten; het achterschip Z3t vast op de drooggelopen slikken. Bij de stranding sloeg het schip een. klein gat in de dam. Omstreeks 3 uur slaagde men er in m'et behulp van twee motorboten van de fa. J. Berre- voets en met „De Kil" van de Rijkst waterstaat het schip los te trekken. Hierbij sprong een kabel los, welke in de schroef van de „Sobath" verward raakte, zodat het schip niet op eigen kracht verder kon varen. Het is toen op een hoge zate "gezet en bij vallend water heeft men de kabel verwijderd! Hierna kon de 400 ton metende kust vaarder, die intussen met uien was geladen, de reis naar Londen, via Hansweert, voortzetten. AUTO'S EN MOTOREN VERBRAND NIEUWE BINNENWEG 288-290-292.294 - ROTTERDAM „Willem Beukelsz." na proefvaart overgedragen Nadat Vrijdag de technische proef vaart van het op de scheepswerf „De Waal" te Zaltbommel voor rekening van de rederij „Willem Beukelsz." ge bouwde, gelijknamige kustvaartuig naar wens was verlopen, is de „Wil lem Beukelsz." Zaterdag officieel over gedragen. Hierbij was o.a. tegenwoordig de heer F. A L. Vroon uit Breskens, op wiens initiatief de rederij werd ge sticht, en diens echtgenote. Het was mevrouw Vroon, die de rederijvlag in top deed gaan, nadat de vlag van de scheepswerf was ingehaald. De „Willem Beukelsz" (750 ton) zal vandaag of Dinsdag vanuit Rotter dam vertrekken voor de eerste reis, met een lading phosfaat, bestemd voor Denemarken. Na terugkeer in Rot terdam staat als tweede reis New Or leans op het programma. Geslaagd in Leiden. Geslaagd is voor het candidaatsexa- men godgeleerdheid aan de Rijksuni versiteit te Leiden, de heer C. J. Vo gel, Yerseke. Voor het doctoraal exa men kunstgeschiedenis, mej. C. J. E. Adriaanse, Middelburg. FAILLISSEMENTEN UITGESPROKEN Op 17 December werd het faillisse ment uitgesproken van W. en A. Geelhoed, loonspuiters te Lewedorp, W. Anker, koopman te Oostkapelle, en M. Vroegop te St. Annaland. Cu ratoren in deze faillissementen zijn achtereenvolgens: mr. C. M. Kegge te Goes.mr. M. Vlaming te Middel burg en mr. H. D. J. Wolfensberger te Tholen. Gevaarlijk begin van de weg VlissingenMiddelburg. MOTORRIJDERS SLIPPEN OP SPOORRAILS KEERSLUIS Het kemt herhaaldelijk voor, aldus de Toeristenbond A.N.W.B., dat bjj de Keersluis te Vlissingen, het begin punt van de drukke weg Vlissingen- Middelburg, voertuigen slippen op de aldaar aanwezige spoorrails. Vooral motorrijders zijn hier vaak het slacht offer van zo'n slipongeval. De bond heeft tot de Nederlandse Spoorwegen het verzoek gericht om deze gevaarlijke situatie te verbete ren. De N.S. hebben de A.N.W.B. toe gezegd, dat tijdens de op handen zijn de werkzaamheden aan de Keersluis brug tevens de ligging van de rails zal worden gewijzigd, waardoor het slipgevaar voor motorrijders sterk zal verblinderen. Huldiging jubilarissen Spiegelglasfabrielc Op 3 Januari 1953 worden de per soneelsleden, die dit jaar 50, 40 of 25 jaar in dienst zijn van de N.V. Nieuwe Ned. Mfj. tot vervaardigen van Spie gelglas, glazen voorwerpen en ehemi- sche producten te Sas van Gent, ge huldigd. De namen van de jubilaris sen zijn: A. van Leemput (50 jaar); J. Diels, E. van Gothem, E. van de Vel de en A. de Windt (40 jaar); R. Tem merman, C. Verdeghem, P. Voerman en C. Willems (25 jaar). PROMOTIE. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde aan de rijksuniversiteit te Leiden op het proefschrift „Bijdrage tot de kennis der techniek der groeps psychotherapie voor volwassenen" de heer A C. Barentsen, arts te Oogst- geest, vroeger te Middelburg. Juist gevulde benzinepomp (2000 L.) bleef behouden! In de nacht van Zaterdag op Zon dag is omstreeks hall' drie door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uit gebroken in de garage van de fa. P. v. H. Rilland-Bal». Drie personen auto's, waarvan er een aan de gara gehouder toebehoorde, twee motor fietsen en al het gereedschap ver brandden. De garagehouder was ver zekerd. De garage was eigendom van de petroleummaatschappy A.P.C. Bewoners van de Stationsbuurt te Rilland schrikten op door geknetter en ontploffingen en weldra bleek, dat de garage van de heer v. H. in lich terlaaie stond. Onmiddellijk waar schuwde. men de brandweer, die spoedig ter plaatse was en met vier stralen de strijd tegen het vuur aan bond. Het vuur vond volop voedsel in de aanwezige benzine, welke in de tanks van de auto's aanwezig was en aanvankelijk scheen het -alsof de brandweer voor een hopeloze taak stond. Een zware rookontwikkeling belemmerde bovendien nog de pogin gen om zoveel mogelijk te behouden. Niettemin was men het vuur nog binnen korte tijd meester en enkele vaten olie, alsmede de zo juist met 2000 liter gevule benzinepomp, ble ven gespaard. Van de drie verbrande auto's wa ren er twee door cüënten in repara tie gegeven. Het is niet bekend, of deze voertuigen verzekerd waren. In de garage bevonden zich voorts nog vijftien z.g. duivenmanden van de plaatselijke postduivenhoudersver- eniging, wélke eveneens verbrandden. De. recherche van de Rijkspolitie uit'Den Haagstelt' tiaar 'de 'oorzaak van de brand èen óhderzoëk in. Knaapje stak rijweg over: auto tweemaal over de kop Op de Rijksweg te St. Anna Jacoba- polder is Zaterdagmiddag het zoontje van de fam. v. d. R. aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer d. R. uit Ouwerkerk. Het knaapje bekwam een gebroken been en raak te buiten bewustzijn. Na geneeskundi ge hulp moest de jongen naar het zie kenhuis te Bergen op Zoom worden overgebracht. De oorzaak van dit ongeval is ver moedelijk te wijten aan het feit, dat de jongen plotseling de rijweg over stak. De auto, die kwam uit de rich ting Steenbergen, sloeg na de aanrij ding tweemaal over de kop en kwam in de langs de weg gelegen water gang terecht. Met behulp van een kraanwagen is het voertuig op het droge gebracht. De chauffeur kwam met de schrik en een nat pak vrij. Europees federalisme ook in Zeeland. De Beweging van Europese Fede ralisten zal haar activiteit ook tot Zeeland gaan uitstrekken. Zaterdag middag kwamen op uitnodiging van een voorlopig comité onder leiding van de heer F. Schets een aantal ge nodigden bqeen in hotel „Noordzee- boulevard" te Vlissingen om te luiste ren naar een inleiding, die de heer C. J. Buitendijk, hoofdbestuurslid van de beweging,hield over de jp'ote be- tekenis van het Europeese federalis me. Hn wees et daabij op, dat thans alle politieke partyen met uitzon dering van de C.P.N. het Europees 5 partyen e C.P.N. I heb- federaïisme in hun programma's ben opgenomen. Nadrukkeiyk bepleitte hij de op richting van een Europees parlement, dat toezicht houdt op de dingen, die thans reeds gemeenschappelijk gere geld worden in Europa en waarvan le contröle zich onttrekt aan de na tionale parlementen. Nadat er uit de vergadering nog enkele vragen waren gesteld, waarbij werd toegelicht hoe de verhouding van de politieke partijen tot de beweging is, deelde de heer Bultendyk mede. dat het in de bedoeling ligt in Fe bruari een grote vergadering in Zee land te houden en dat daarvoor een comité van aanbeveling zal worden gevormd. Vlissingen krijgt mechanisch bevolkingsregister Arbeidsbesparing zou goeddeels tegen uitgave van 30.000 opwegen. B. en W. van Vlissingen vragen van de gemeenteraad een crediet van 30.000 voor de aanschaffing van een volledige installatie voor het mecha niseren van het bevolkingsregister door middel van het zg. ponsplaatjes- systeem. Dit systeem houdt in, dat de stam- gegevens van het bevolkingsregister worden,overgebracht op (geponst in) zg. ponsplaatjes. Deze plaatjes ma ken de gegevens van de persoons kaarten mobiel, d.w.z. geschikt voor het maken van afdrukken voor aller lei doeleinden en voor het selecteren naar leeftyd, godsdienst, beroep, enz. Wanneer men voor een bepaald doel, byv. voor de verkiezingen, alleen de persoonsplaatjes van de kiesgerech tigden. gegevens nodig heeft, levert een bij de .nstallatie behorende se- lectie-drukmachine daarvan volledig automatisch en in zeer korte tijd af drukken. Het is duidelijk, dat dit sy steem een énorme besparing aan tijd, geld en geestdodende arbeid oplevert. Veel van dit werk moet thans, vooral vlak voor de verkiezingen, in over werk worden verricht. Andere selectiemogelqkheden doen zich voor bij kwesties van dienst plicht, doorlichting van de bevolking op t.b.c., vaccinatie, leerplicht, bevol kingscontrole, enz. Daar de huidige werkwijze by de bevolkingsadministratie naar het oor deel van B. en W. volstrekt niet meer rationeel mag worden genoemd en kostenbesparing aan overwerk enz. en ook de arbeidsbesparing voor het personeel van de afd. bevolking voor een belangrijk deel zullen opwegen tegen de investering van een bedrag van 30.000, achten B. en W. het ver antwoord tp besluiten de apparatuur voor de mechanisering van het bevol kingsregister aan te schaffen. Voor het ponsen van de rond 25.000 plaatjes, die voor het gehele bevol kingsregister nodig zijn, zullen enige ponsmachines kunnen worden ge huurd. Eén machine moet worden aangeschaft voor het bewerken van de regelmatig voorkomende mutaties, enz. Daarnaast moeten een selectie- drukmachine en enige kasten voor het opbergen van de 'ponsplaatjes worden gekocht. Een bedrag van 30 000 wordt hiervoor voldoende ge acht. Kerkgebouwtje voor Ned. Protestanten-Bond te Tholen. Zaterdagmiddag werd in het Hof van Holland te Tholen onderhands aanbesteed de verbouwing van een woonhuis tot kerkgebouwtje voor de afd. Tholen van de Ned. Prot. Bond. In de benedenwoning komt een zaal voor de kerkdiensten en een bestuurs kamer en boven wordt een woning ingericht. De laagste inschrijvers wa ren de Gebr. A. en P. de Korte te Tholen. spreker een oplossing zeer wel moge- ïyk. Ten aanzien van het door de ge meente Burgh, in navolging van Re- nesse en Noordwelle genomen besluit om de jaarlijkse bijdrage aan de ge meente Haamstede in te trekken, ver klaarde de voorzitter, dat Burgh hiei*- toe het volste recht bezit. De raad kon echter niet accoord gaan met het besluit van de gemeente Burgh om de aangegane garantieverplich ting op te zeggen. Burgemeester Röell merkte op, dat ongeveer 1/3 van het aantal leerlin gen van deze soliool uit Haamstede afkomstig is. De meerderheid komt dus uit de overige gemeenten en noch deze gemeenten, noch de tuinbouw- ondenvysvereniging dragen thans by in de exploitatiekosten. Alles zou na voor rekening van de gemeente Haamstede komen en dit komt het college van B. en W. niet billijk voor. „OPEN KAART" GEWENST. Nadat wethouder M. den Boer had uiteengezet, dat Haamstede nooit enig financieel voordeel van de school- exploitatie heeft getrokken, merkte wethouder T. L. Jonker op', dat de schoolgelden gestort worden in de ex ploitatie van de proeftuin, hoewel het verenigingsbestuur betoogt, dat de school geheel los staat van de proef tuin. Het bestuur zou echter van rege- ringszyde gemachtigd zyn om zulks te doen. Spreker meende, dat het be stuur dan ook open kaart kan spe len en bedoelde machtiging zou moe ten tonen. Wethouder Den Boer zeide nog, dat de exploitatie van de proeftuin geen tekort meer oplevert. De voorzitter verklaarde, dat B. en W. zowel de raad als 't verenigingsbestuur steeds volledig hebben voorgelicht over de kwestie. Op een voorstel van de heer J. de Bruine om verdere stappen te onder nemen. indien het bestuur der ver eniging niet bereid is tot het betalen van een billijke huur, antwoordde de voorzitter, dat B. en W. hun volle aandacht aan deze kwestie zullen schenken. Nieuwe veerboot „Noord-Beveland" (Slot van pag. 1). DANKBAARHEID VERLANGENS. EN De burgemeester van Kortgene, de heer A. A. Schuit vertolkte daarop de gevoelens van dankbaarheid van de Noord-Bevelanders, jegens het Pro vinciaal bestuur voor de verkregen verbetering Men is dankbaar, maar nog niet voldaan. „Noord-Beveland hoopt de veerboot niet te verslijten". De eilandbewoners voelen zich Zeeu wen en zullen niets liever zien, dan geheel, op maatschappeiyk en cultu reel gebied ingeschakeld te kunnen worden. Het water vormt nog altyd een belemmering en maakt het moei- ïyk culturele evenementen e.d. bij te wonen. Men blgft verlangen binnen afzienbare tijd als geiy'kgerechtigde in provinciaal verband te worden op genomen. Nadat de heer L. G. Gelderman na mens het Brugcomité had gesproken, waarby hy het streven van dit comi té nog in het kort uiteenzette, sprak het Noorci-Bevelandse Prov. Staten lid, de heer Z. C. Salomé uit Kortge ne. Ook hg was dankbaar maar niet voldaan. Hij sprak daarom de wens uit, dat er binnen afzienbare tyd een vaste oeververbinding zal kunnen komen. In gelyke geest sprak de lo co-burgemeester van Wissekerke, de heer L. J Hoveyn, die de ingebruik neming van de nieuwe boot voor Noord-Beveland een mylpaal op de weg naar verlossing uit het isolement noemde. Verder spraken de heer E. Huizin- §a, directeur van Bijker's Aann. be- ryf te Gorinchem, dat boot en oprrj- bruggen bouwde, de heer S. A. N. van Oeveien, burgemeester van Wol- faartsdyk, die de Noord-Bevelanders zyn gelukwensen aanbood en. tegelijk pleitte voor verbetering van de rgks- weg in zyn gemeente. Nadat de heer A. H. Vermeulen, burgemeester van Dreisehor, de Noord-Bevelanders nog hulde had gebracht voor hun doorzet tingsvermogen en zijn verlangen naar een snelle verbinding van Schouwen ovet Noord-Beveland naar Middelburg had geuit, sloot de Commissaris der Koningin met een dankwoord het ge animeerde samenzijn. Advertentie. NOG JUIST VOOR KERSTMIS ontvingen wy een grote zending FABLO-SH1RTS in wit, grijs» x-eseda, beige en bleu. Vaste tx'ubenijs boord, gevoerde borst dubbele manchetten, ongeëvenaarde coupe 10.90 en 13.90 St. Jacobsstraat 25, VLISSINGEN. Maandag, Dinsdag, Woensdag tot 9 uur GEOPEND I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2