citroenjenever WENNEKER NIEUWS UIT ZEELAND Zioin Ziipe ZEEUWSCH- VLAANDEREN Miennts in een Oranjeboom Wissel Zeeuws-Viaanderen VRIJDAG 19 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Propaganda-uitgave Prov. Zeeuwse V.V.V. FINANCIËLE STEUN DER PROVINCIE GEVRAAGD. Het bestuur uer Provinciale Zeeuw se Vereniging voor Vreemdelingen verkeer heeft het provinciaal be stuur om een bijdrage van 2000 gevraagd in de kosten van een grote propaganda-uitgave over Zeeland. De A.N.V.V. zal voor dit doel een som van 4000 beschikbaar stellen, mits de oplage van de publicatie in het buitenland wordt verspreid en zo groot is, dat de verstrekking een aantal jaren kan duren, terwijl voorts de voorwaarde Is gesteld, dat van de zijde der provinciale vereni ging zo mogelijk een zelfde bedrag ter beschikking moet komen. Zij bezit echter niet de middelen om ook maar enige bijdrage van be lang in dit project te kunnen leveren en heeft daarom de hulp van de pro vincie ingeroepen. RAAD AARDENBURG. Aanleg tweede sportveld binnenkort mogelijk. GEEN BIJDRAGEN MEER VOOR BRANDWEERDEMONSTRATIES. In de Donderdag te Aardenburg gehouden raadsvergadering herdacht de voorzitter, burgemeester J. M. A. C. van Dongen, allereerst het overle den raadslid, de heer A. L. L. Blon- deel wiens nagedachtenis men eer de door enkele ogenblikken stilte in acht te nemen. Na commissie-onderzoek besloot men vervolgens de heer P. M. de Vriend als raadslid toe te laten, in de plaats van wijlen de heer Blondeel. De gemeenterekening over 1950 werd voorlopig vastgesteld, met in de gewone dienst aan inkomsten 480.620,35 en aan uitgaven 452.384,04. Een batig slot derhalve van 28.236,31. De kapitaalsdienst toonde aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 2.571.329,26. Een verzoek om subsidie van de Stichting Fruitteeltproefbedryf Zeeuwsch-Vlaanderen in Philippine werd afgewezen. Aan de Rijkskweek school te Middelburg, opleiding kleu teronderwijzeressen, zal over 1952 1953 een bijdrage worden verleend. Na uitvoerige discussie over bijdra gen uit het Terlingenfonds, besloot de raad na stemming om in drie ge vallen van woningverbetering bij te dragen. Eén geval wees men af. Met de N.V. J3ank van Ned. Gemeenten werd het crediet in rekening-courant voor 1953 vastgesteld op 70.000. Op verzoek van het bestuur der R.K. Meisjesschool besloot men gelden be schikbaar te stellen voor een over dekte speelplaats. Bij wijziging van de begroting 1952 nam de raad een bedrag op voor de aanleg van een tweede sportveld. De Ned. Heidemij. deelde mede, dat uitvoering der werk zaamheden nog deze winter mogelijk is; de D.U.W. verleent 85 subsidie. Indien de plannen doorgang vinden, zal in de zomer van 1953 ook de speel tuin gereed kunnen zijn. De heer J. F. Rijckaert drong er op aan om bij de werkzaamheden werklozen in te schakelen. Voor de voorgenomen verfraaiing van de Markt werd 5000.uitge trokken. Na goedkeuring door G. S. kan hiermede begonnen worden. Bij wijziging van de begroting 1953 werd een bedrag uitgetrokken voor uitbreiding van de brandweergarage, in verband met de aanschaffing van een nieuwe brandspuit en een vuilnis vrachtauto. Tevens zal achter het ge bouw een slangendroogtoren worden aangebracht. Bij de rondvraag stelde de heer A. I. Catsman voor de bijdragen voor de brandweerdemonstraties in Z.-Vlaan- deren in te trekken. Hij wees er op, dat deze demonstraties drie maal achtereen te Sluis werden gehouden. Spr. achtte het billijk, dat ook ande re gemeenten aan de beurt zouden komen. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad dit voorstel aan te ne men. De heer J. J. Rosseel infor meerde naar de beplanting op het „Verloren Korstje". De voorzitter antwoordde, dat gewacht wordt op de plannen van het Staatsbosbeheer, doch dat zo mogelijk nog dit seizoen zal worden begonnen. De heer G. P. H. Wijffels wees tenslotte op de on- Sewenste teostand in de Wandeldreef, •it pad is voor alle rH- en voertuigen verboden, maar van dit verbod trekt men zich weinig aan. De voorzitter zegde toe, dat naar een oplossing van dit probleem gestreefd zal worden. Hoofdplaat HET NIEUWE POSTKANTOOR. De officiële opening van het nieu we postkantoor aan de Zuidlangeweg te Hoofdplaat, welke was vastgesteld op Zaterdagmiddag, is door onvoor ziene omstandigheden uitgesteld. Het kantoor zal waarschijnlijk in de loop van de volgende week worden ge opend. Oostburg KERSTVERSIERING. Op voorstel van burgemeester mr. K. Hoekzema zal Oostburg een Kerst versiering krijgen. De Markt, de Brou werijstraat, Burchtstraat en het Raadhuisplein zullen 's avonds ver licht worden met ruim 600 lampjes. Voorts wordt gezorgd voor een ver siering met dennenbomen enz. Het ontwerp voor een en ander is gemaakt door de heer C. M. Zuijdweg. Tenslot te komt op het Raadhuisplein de grote kerstboom van de gemeente te staan. Enkele actieve middenstanders wer ken mee. AANBESTEDING. Donderdagmiddag werd in het ge meentehuis te Oostburg aanbesteed door het ingenieursbureau J. van Hasselt en De Koning in Oostburg de riolering en bestrating van de Cal- lenfelsstraat, aldaar. Er werd als volgt ingeschreven: P. Huberts, De Bilt 35.200; H. Bunschoten en Zn., Noordwhk 34.824; P. Molet, Hoofd plaat 33.300; P. v. d. Sande-Exter, Breskens 30.000: J. en K. T. de Oude, Biervliet 28.875; M. Wandel, Souburg 26.280. Hoezeer Gedeputeerde Staten het betreuren, dat de meeste inkomsten van de vereniging, met name de bijdragen van derden, onvoldoende zyn, menen zij toch, dat bij de be wuste uitgave een dusdanig provinci aal belang is betrokken, dat het op de weg van de provincie ligt, zien hiervoor te interesseren, dit te meer, waar het hier een financiële mede werking betreft, die slechts éénmaal behoeft te worden verleend. Wel stelt het college zich op het standpunt, dat de provincie in deze uitgave enige zeggenschap behoort te hebben en dat ook tot het doel van de uit gave behoort om voor zover moge lijk op het uit toeristisch oogpunt attractief karakter van minder be kende gedeelten der provincie te wij zen. G. S. stellen de Provinciale Sta ten voor, voor eenmaal een subsidie te verlenen va« 2000, mits de A. N. V. V. een bijdrage van 4000 ver strekt en met Ged. Staten over de uitgave overleg wordt gepleegd. OUD-LEERLINGEN RIJKSLAND- BOUWWINTERSCHOOL BIJEEN. De vereniging van oud-leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Schoon- dijke hield in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een algemene ledenverga dering. De voorzitter, de heer E. Buijck, sprak een welkomstwoord, waarna ir. P. W. Bakker-Arkema, Rijkslandbouwconsulent voor land bouwwerktuigen te Wageningen, sprak over het economisch gebruik van de tractor op het middelgrote en kleine bedrijf. Stelt men de voordelen van de tractor tegenover de nadelen hogere eisen aan bedrijfsleiding en personeel dan wint toch de trac tor het. wat vooral in Amerika te zien is, zoais spreker aantoonde met cij fermateriaal. Er werden daarna vele vragen ge steld, die blijk gaven van de grote belangstelling van de jonge boeren voor dit onderwerp. Verder bracht de voorzitter verslag uit van de excur sie in Juni naar de bloemenveiling te Aalsmeer, Schiphol, het K.I. station in Broek in Waterland en verschil lende modelbedrjjven onder leiding van ir. P. Risseeuw en de heer P de Roo. In Januari bestaat de R.L.W.S. 10 jaar. Dit wordt gevierd op 13 en 14 Januari in Schoondijke met twee feestavonden, die onder leiding zullen staan van de heer L. van Djjk, direc teur der R.L.W.S. De bekende, decla mator P. Elsacker zal dan optreden, zo werd medegedeeld. De voorzitter sloot met een woord van dank aan de spreker de druk bezochte bijeen komst. Sluis RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Sluis krijgt Vrijdagavond een uitgebreide agenda te verwerken. Het basisplan voor de wederopbouw moet gewijzigd worden. Er zijn vacatures in de armbesturen van Sluis en Heille; een nieuwe ver ordening voor reinigingsrechten is in de maak en bovendien komt de ge meentebegroting onder de hamer. Axel VEILIG VERKEERSDAG. In de Axelse jeugdherberg „De Bleye Haghe" werden onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer enige verkeersfilms vertoond. In de middaguren bezochten de leerlingen uit de hoogste klassen van de lagere scholen onder leiding van het onder wijzend personeel de voorstelling om daar op aanschouwelijke wijze de eenvoudigste begrippen van de ver keersregeling te worden bijgebracht- Vooral de film „Twee jongens en een auto" viel bij de jeugd bijzonder in de smaak. Des avonds hield de opperwachtmees ter en instructeur van het verbond, de heer Edzes een causerie voor volwas senen, waarbij hy de nieuwe ver keerswet 1951 terdege onder de loupe nam. Ook 's avonds werden verschil lende films vertoond. Nog steeds geen herbouw Schoondijkse kleuterschool. De vereniging „Kleuterschool" te Schoondijke hield onder voorzitter schap van mevrouw van Dijk—-Fibbe een algemene ledenvergadering in hotel „De Zwaan". In haar welkomst woord tot de talrijke aanwezigen, richtte de voorzitster zich in het bij zonder tot mej. H. J. Glasz, inspec- trice van het kleuteronderwijs te Dordrecht. Mej. Glasz hield een inleiding over verantwoord kleuteronderwijs in het algemeen en belichtte daarbij speciaal de verhouding tussen gezin en kleu terschool, waarna zij nog enige vra gen beantwoordde. Vervolgens werd de film „Onze kleuters" vertoond, die bij het publiek zeer in de smaak viel. Hierna werd het huishoudelijk gedeelte van de avond afgewerkt, waarbij een overzicht werd gegeven van de na-oorlogse jaren. Voorname lijk werd stilgestaan bij de moeilijk heden. ondervonden bij de afwikkeling van de geleden oorlogsschade aan het voormalig schoolgebouw in de Dorpsstraat en bij de herbouw van een nieuwe school aan de Prinses Irenestraat. Een volledig bouwplan, ontworpen door ir. Bruynooge te Schoondijke, is reeds 2% jaar geleden goedgekeurd, terwijl toen ook bouw volume verkregen was, doch na een in 1950 gehouden openbare aanbeste ding (laagste inschrijver f 28.800) kon niet tot gunning worden overgegaan, omdat men voor de financiering enige duizenden guldens tekort kwam De vereniging was inmiddels met een publiekrechtelijk lichaam gelyk- gesteld, zodat het ministerie van fi nanciën de handen van de scnool aftrok. Uit de vergadering kwamen voorstellen om het bouwfonds aan te vullen, welke het bestuur nader zal bezien. In elk" geval hoopte men, dat de school, die thans 63 leerlin gen telt en dus in een behoefte voor ziet, tot herbouw zou kunnen over gaan. Thans is het onderwijs nog gehuisvest in een deel van het voor malig arbeiderslogeerkamp. In de vacature, ontstaan door het aftreden van C. B. Wijffels, werd tot bestuurslid gekozen mevr. W. K. HoekstraTjepkema. De rekening over 1951 werd vastgesteld met aan inkomsten 3313,03 en aan uitgaven 2882,26, batig sloto 430,77. De vergadering ging accoord met het bestuursvoorstel tot het instellen van een oudercommissie, die staande de vergadering werd gevormd en zal bestaan uit de dames Schopenhauer- Van Helden, de Ru-Steurrys, de Feij- ter-den Hamer, Lako-Luteijn, de Klerck-de Hullu. WALCHEREN Vlissingen TERREIN LANGS KOUDEKERKSE WEG WORDT IN CULTUUR GEBRACHT. B. en W. van Vlissingen vragen van de gemeenteraad een crediet van f 8050 voor het in cultuur brengen van 2 terreinen aan weerszijden van de ontworpen verlegging van de Koude- kerkseweg. De totale kosten van dit werk zijn begroot on f 22.454.75. doch hiervan wordt f 12.916.50 van het Rijk terugontvangen, terwijl de stichting „Nieuw Walcheren" een bijdrage in de beplantïngskosten van f 1500. geeft Het restant ad f 8037,25 blijft voor rekening van de gemeente. ALG. POLITIEVERORDENING. Onlangs nam de raad van Vlissingen een besluit om, in verband met een uitbreiding van de alg. politieveror dening op dit punt, Ged. Staten' te verzoeken de Landschapsverordening Zeeland voor het gehele grondgebied van de gemeente Vlissingen buiten werking te stellen. Ged. Staten heb ben hieraan echter slechts gevolg geven voor de bebouwde kom. In ver band hiermede stellen B. en W. voor in de alg. politieverordening een redactiewijziging aan te brengen, zo danig, dat de daarin opgenomen nieu we artikelen eveneens uitsluitend voor de bebouwde kom zullen gelden. Bruinisse in beroep bij de Kroon over onderwijsgelden. Opbouwuitgaven drukken zwaar op gemeentefinanciën. De raad van Bruinisse besloot in de laatst gehouden vergadering in be roep te gaan bij de Kroon tegen een beslissing van Ged. Staten. Dit colle ge heeft namelijk, in afwijking van een betreffend raadsbesluit, de ver goeding per leerling voor het jaar '52 inplaats van op f 23.67 vastgesteld op f 28.82. dit als gevolg van een beroep van het bestuur der Christelijke school op Ged. Staten. Bij de behandeling van de begroting 1953 was men algemeen van oordeel, dat de gemeente tengevolge van de wederopbouwuitgaven niet in staat is andere taken, zoals armenzorg, onder houd en verbetering van de Dorpsweg naar behoren te vervullen. De raad besloot in principe tot het bouwen van een ambtswoning voor de burgemeester. Aan het Groene Kruis werd grond beschikbaar gesteld voor de bouw van een wijkgebouw. Terneuzen BESCHERjMING BURGERBEVOLKING. Op 23 December a.s. zal in café „Du Commerce" te Terneuzen een bijeenkomst worden gehouden voor de Bescherming Burgerbevolking, waarbij de heer H. B. Verwaaijen, een uiteenzetting zal geven over dé bescherming van de bevolking in oorlogstijd. ROB GERAERDS TRAD OP VOOR MIDDELBARE SCHOLEN. De voordrachtskunstenaar Rob Ge- raerds trad Donderdagmorgen voor een stampvol Concertgebouw te Ter neuzen op met solotoneel, waarbij hij tal van figuren in Hildebrand's Ca mera Obscura uitbeeldde. Het succes by de vele belangstellenden, bestaan de uit leerlingen der hoogste klassen van de middelbare scholen, was zeer groot. 0 Önêetutittcum cfe top PRIJS VOOR PARTICULIEREN f 6.50 PER III LITER 9 Zondag 21 December a.s. wordt In Luik een internationaal accordeon-con cours gehouden. De Franse Nationale Vergadering heeft bepaald, dat Jonge Amerikanen, die een Jaar of langer in Frankrijk wonen, verplicht zijn zich voor dienstneming ln het Franse leger te melden, waar zij 18 maanden onder de wapenen zullen wor den gehouden. Het wetsontwerp, dat door een der afgevaardigden als een „vergeldingsmaatregel" werd beschre ven. Is met handopsteken aangenomen. Men doet namelijk in de U.S.A. precies hetzelfde met buitenlanders. 9 In het Argentijnse Congres heeft de afgevaardigde van de radicale oppositie i party Ravignani verklaard, dat de Oos tenrijkse atoomgeleerde professor Rich ter van het eiland Huemul. waar de Ar gentijnse regering atoomonderzoek laat verrichten, is gebannen. Hij voegde er aan toe: .Ret leger heeft dit gedaan'. 41 De bisschop van de Oud Katholieke kerk in Duitsland, Johannes J. Demmet. zal begin komend jaar een visitatierels door de Sowjet-Russische zóne maken, waar de kerk een tienduizendtal gelovi gen telt. Naar de „Paris Presse" meldde, heeft de vergiftigde baby-talkpoeder opnieuw Advertentie Schenk met de feestdagen TALENT Het volmaakte antwoord utt en thuis op de vraag: „wat te nemen". Ten geschenktj In December 1952 ontvangt U een proefflacon TALENT bij aankoop van een llterkrulk BOLS Z. O. GENEVER TALENT BOLS Niet droog, niet zoet... verrassend goed! VAN TOT Bij een drijfjacht in de polders van ó'e gemeente St. Philipsland werden niet minder dan 76 hazen geschoten. Vermoedelijk zal nog deze week het laatste schip suikerbieten uit Stavenlsse naar de fabriek te Puttershoek worden vervoerd. In totaal werden van uit Sta- venisse vertransporteerd 11.003.922 kg. bieten. Hiervan gingen de volgende hoe veelheden naar onderstaande fabrieken Roosendaal 2.562.165 kg.. Dinteloord 3.506 kg., C.S.M. 1.826.138 kg., Zeven bergen 2.508.756 kg., Puttershoek 2.323.357 kg. Te Slrjansland bracht een collecte ten van het oorlogsgravencomlté 15.25 op. Via de haven De Beldert te Dreischor werden tijdens de afgelopen bietencam pagne verscheept ca. 12»'4 millioen kg suikerbieten voor verschillende suiker fabrieken. Er werd ongeveer millioen kg. pulp aangevoerd. In aanwezigheid van de besturen der diverse plaatselijke verenigingen en de geestelijkheid gaf zuster Vernimmen in de buurtschap Heikant onder St. Jansteen voor 27 cursisten de eindles van een cur sus in kinderverzorging en-opvoeding. By het op 17 December gehouden examen werd het eenheidsdiploma E.H. B.O. behaald door de dames S. P. de Bruijne. A. M. SchefferBijleveld en C. v. d. Weele en de heren A. v. d. Ritter, J. Scheffer, M. Visser en G. de Waarde, allen uit Colljnsplaat. Teleurgesteld moesten vele kooplusti gen Woensdag uit het café yan de heer Helmstrijd te Oostkapelle, waar zy een openbare verkoping van huizen dachten bij te wonen, naar huis terugkeren. De notaris die de verkoping zou leiden had op het laatste moment laten weten dat hij verhinderd was te verschijnen. „U.O.C." OP DE PLANKEN Woensdagavond gaf de ontspan ningsclub „U.O.C." van de openbare u.l.o.-school te Vlissingen een ge slaagde uitvoering in het Concertge bouw. In aanwezigheid van het hoofd, de heer J. H. E. Wessels, de leraren, vele genodigden en belangstellenden zorgden de leden van „U.O.C." een echt gezellige sfeer voor een avond vol vrolijkheid, waaruit bleek dat zij zich voor de voorbereidingen veel moeite hadden getroost. Na een vlot openingswoord van de voorzit ster, mej. Jenny de Roos en een kor te toelichting door de heer Wessels, startte de band „Amusemento" on- derl leiding van Joop Heijt, met een klinkend openingsrepertoire, dat er de stemming al direct goed in bracht. Het is ons onmogelijk alle nummers uit het uitgebreide programma te vermelden, .maar een uitzondering dient te wórden gemaakt voor het non-stop optreden van Joop Heyt, dat zeer in de smaak viel, voor de gymnastiek van de jongens en de meisjes onder leiding van de heer W. Menheer en voor het een-actertje „Spreekt met Jansenwaarin vooral de rollen van tante Bets en mijnheer Ten Brugge zeer verdien stelijk werden vertolkt. Een geslaag de avond, die met een geanimeerd bal werd besloten. Dronken chauffeur bracht verkeer in gevaar. J. L. v. V., vertegenwoordiger te Haarlem, werd in de late avond van 21 October LI. in de gemeente IJzen- dijke aangehouden, omdat hij er van werd verdacht, dat hy met zijn auto over de openbare weg reed, terwijl hy dronken was. V. gaf ter zitting toe, dat hij wel wat had gedronken, maar hij zou nog best in staat geweest zijn om een auto te besturen. Op de vraag, waar om hy verschillende malen links van de weg had gereden, antwoordde hij dat hij toen een fietser wat ruim had ingehaald. Er was echter komen vast tc staan dat hij bijzonder sterk onder invloed was geweest, waar voor hy schuldig werd verklaard aari het hem ten laste gelegde. Conform de eis veroordeelde de politierechter te Middelburg hem tot een geldboete van 150.of 30 dagen hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. A. C. G., los werkman te Terneu zen, wilde wat bijverdienen en daar om nam hy een tros oude staalkabel weg (ongeveer 116 kg.) van het ter rein van de opkoper C. aldaar. Deze kabel had hy weer doorverkocht aan een andere opkoper. Ofschoon verdachte ten stelligste ontkende, dat hij zich aan deze dief stal had schuldig gemaakt, werd hij veroordeeld tot 3 dagen gevangenis- BEGJN VAN BRAND. Donderdagmiddag werd de Vlis- singse brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in het Alham- bra-theater. Ter plaatse bleek, dat een bus wrijfwas had vlamgevat door dat deze op een gasvlam te warmen was gezet. Het euvel, dat zonder noemenswaardige schade voor het gebouw afliep, was vanzelfsprekend spoedig verholpen. VERGADERING ST. WILLIBRORD „De R.K. Woningbouwvereniging St. Willibrord te Vlissingen hield dezer dagen haar jaarvergadering. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer E. Andrlessen, stond de ver- faderingonder leiding van de heer F. cheta. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden goed gekeurd. Met voldoening werd kennis geno men van de mededeling, dat vermoe. delijk begin 1953 met de bouw van 50 migratiewoningen aan de Schuit- vaartgracht zal worden begonnen. Aan de woningstichting 19o2 werd alle medewerking toegezegd. Een aanvulling op het huurregle- ment werd aangenomen. De heer E. Andriessen, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd tot ere-voorzitter benoemd. Na zijn herstel zal hy in een intieme bijeen komst worden gehuldigd. Tot voorzitter werd gekozen de heer F. Schets. Herkozen tot be stuurslid werd de heer J. Borgs; ge kozen tot bestuurslid de heer Dierikx en tot commissaris de heer Kauf- mann. Het bestuur deed opnieuw de toe zegging, dat getracht zal worden het aanbrengen van scheidingsmuurtjes gedaan te krijgen. De huidige toe stand der brandgangen eist inder daad een verbetering. vier slachtoffers geëist. In totaal werden zeventien nieuwe vcrglitigingsgevallcn aangegeven. De Haagse politie heeft de 56-Jarlge vrouw E. J. C. V. gearresteerd die. biyk- baar in de loop van enige Jaren, vyfhon derd pocket-books" uit winkels heeft ontvreemd. De Russische commandant van Kloster- neuburg, by Ween en. heeft de districts inspecteur van het onderwijs meegedeeld, dat alle schoolkinderen op straat Russi sche officieren moeten groeten.De onder wijzers willen hieraan niet meewerken. In het orgaan „Heemafpost" deelt de directie van de N.V. Heemaf te Hengelo mee, dat ln December 1952 een order werd ontvangen op 100 diesel-electrische loco motieven. uit te voeren in samenwerking met N.V. Gebrs. Stork te Hengelo en N.V. Allan en Co. te Rotterdam. De order werd gegeven door de Nederl. Spoorwegen. O De krijgsraad te velde West in 's Gra- venhage veroordeelde de 20-jarige H. K. tot 2& Jaar gevangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst, omdat hy ge weigerd had de militaire uniform aan tc trekken. 0 De Heerlense politie is er in geslaagd een grote diefstal op te helderen, welke in de nacht van 13 op 14 September 1951 werd gepleegd in het magazijn van een textielgrossier te Heerlen. Deze diefstal had betrekking op 1315 paar nylonkouscn ter waarde van in totaal ongeveer 6000. 9 De N.CJLV. heeft haar 300.000ste wer kend-lid ingeschreven. Daarmee heeft de ze omroepvereniging haar ledental se dert 1946 verdrievoudigd. Jongens in Soerabaia ontvoerden journalisten. Een vijftigtal knapen heeft in Soe- rabaja hoofdredacteur en de plaats vervangend hoofdredacteur van het dagblad „Peramaian" ontvoerd. Later op de dag kwamen beiden weer vrij. In het redactiekantoor verscheurden de jongens vrijwel alle papieren. De aanleiding voor de inval vormde een hoofdartikel, waarin critiek werd ge leverd op het gebeurde bij de Malang Post, waar eveneens jeugdige perso nen een ravage in de redactielokalen hadden aangericht. In Medan zijn de leerlingen van de kweekschool in staking gegaan, om dat hun eis om de directeur van de school over te plaatsen, niet is inge willigd. Schrijver W. F. Hermans opnieuw vrijgesproken. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan ln de zaak tegen de Nederlandse schrijver W. F. Hermans, die, naar men zich zal her inneren. ervan beschuldigd werd zich over het rooms-katholieke volksdeel van ons land in zijn roman „Ik heb altyd gelijk" op beledigende wijze te hebben uitgelaten. Het Gerechtshof kon zich vereni gen met het vonnis van de recht bank, zodat de schrijver opnieuw is vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. Ook de procureur-generaal eiste veertien dagen geleden vrij spraak. Advertentie. onder Zn. SlM* Var atol ijk 3 la a bltmj BOK.SPN „Sugar" Ray trekt zich terug. De wereldkampioen in het midden gewicht, „Sugar" Ray Robinson, heeft te New York officieel verklaard dat hij zich uit de bokssport terug trekt. Randolph Turpln geeft haifzwaargewicht-titei prijs. Randolph Turpin, Brits kampioen middengewicht en halfzwaargewicht, heeft afstand gedaan van de titel in het halfzwaargewicht. De Britse boksbond had hem voor de keus ge steld, welke van de twee titels hij wilde behouden, aangezien de regle menten niet toestaan, dat een bokser kampioen van Gr. Brittannië is in twee gewichtsklassen. Turpin heeft echter zijn titel van kampioen van het Empire in het halfzwaargewicht niet opgegeven. Archie Moore wereldkampioen halfzwaargewicht. In een partij over 15 ronden, om gewonnen van de titelhouder Joey Maxim. Het .gevecht werd bij gewoond door 13.000 toeschouwers. gymnastiek KRINGWEDSTRIJDEN TE VLISSINGEN. Zaterdag a.s. worden ln de gym nastiekzaal van de school aan de'Bo- nedykestraat te Vlissingen zaaiwed- iusiaan Vruruc C genomen door „Oranje Nassau" Vlissingen, O.K.K. te Goes, „Voor- ojfzSm U AXCl' »Genle" Bergen De wedstrijden een vierkamp worden uitgevoerd in drie graden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13