WENNEKER Vlissingse gemeenteraad stelde begroting-1953 vast FRANKRIJK BOEKT SUCCES DE ATLANTISCHE RAAD IN OU DE GEN EVER TWEEDE KAMER SPRAK OVER DE LOONPOLITIEK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 18 DECEMEER 1952 GRENZEN MOETEN UITGELEGD WORDEN. Er wordt nog steeds gedokterd aan de waterleidingkwestie Discussies over sociale en culturele problemen. De Vlissingse gemeenteraad heeft de begrotingen voor 1953 gistermid dag in één zitting afgedaan- Precies kwart over zee kon de voorzitter de vergadering reeds sluiten. Dat was de laatste jaren niet meer voorgekomen. En toch is de raad by de algrrnene beschouwingen in het algemeen zeer diep op de verschillende problemen ingegaan. Tal van brandende kwesties werden zowel do-;- de raadsleden als door B. en W. uitvoerig behandeld. De replieken en de artikeisgewijze behandeling vorderden echter zeer wei nig tyd. De algemene beschouwingen werden naar traditie geopend door de voorzit ter van de grootste raadsfractie, de heer M. v. Poelje (P.v.d.A.), die daar bij even buiten de enge grens van het zuiver gemeentelijke beleid trad en o.m. wees op het dodelijk gevaar van de communistische dreiging, welke z.i. een gezamenlijk front van alle demo cratische partgen nodig maakt. In het bijzonder toonde de heer Van Poelje zich 'n verdediger van de waar digheid van de raad en hij toonde zich teleurgesteld, dat de raad niet by alle plaatselijke gebeurtenissen van belang wordt uitgenodigd. Als voorbeeld noemde spreker de tewaterlating van de „Kungsholm". Achtereenvolgens stipte spreker nog aan de kwestie van de bijdrage aan de gemeente uit het gemeentefonds (dat hy door een zelfstandig orgaan met vertegenwoordigers van de ge meenten beheerd wilde zien) en de wenselijkheid van een bredere op zet van de culturele zorg, welke hij niet a priori aan de wethouder van onderwijs wilde toevertrouwen. Gaarne had spreker wat meer gede tailleerde gegevens ontvangen over de stand van de arbeidsmarkt in Vlissin gen. Hij pleitte voor het scheppen van ruimere en meer gevarieerde mogelijk heden, o.m. door bevordering der in dustrialisatie. Wat de uitvoering der in het uitzicht gestelde kapitaalswerken betreft, achtte spreker vooral het tehuis voor ouden van dagen (waarom geen andere naam?) urgent, evenals trou wens de jachthaven. Nu de sportvelden weer uitgebreid zullen worden, wordt het tijd de beheersvorm opnieuw te bezien. Coördinaties zal niet kunnen uitblijven. Er zijn te veel commissies en andere organen op dit gebied. Na er tenslotte voor te hebben gepleit ook de bevolking te interesseren voor de nieuwe stadhuisplannen, eindigde de heer Van Poelje met een woord van •waardering voor het in het verleden gevoerde beleid. De heer H. van Rooyen (C.H.) con stateerde stijgende uitgaven en tekor ten, doch moest erkennen, dat er op een begroting als deze niets meer te bezuinigen valt zonder vitale belangen te raken, omdat er geen luxe of niet- verantwoorde uitgaven in zitten. Spre ker was het met B. en W. eens, dat de regering open oog moet heb ben voor de bijzondere moeilijkheden van zwaar door de oorlog getroffen gemeenten. Na eveneens hulde te heb ben gebracht voor het gevoerde beleid, vroeg deze spreker o.m. aandacht voor de door particulieren geleden na-scha de en sprak hij de wens uit, dat de ma rine nu spoedig een deel van het met veel kosten in orde gebrachte indus trieterrein zal gaan gebruiken. Met be langstelling zag spreker nadere mede delingen tegemoet over de vraag of de Boulevardloop op een andere dag dan 's Zondags kan worden gehouden. De heer J. Marijs (A.R.) sloot zich bij de reeds uitgesproken woorden van waardering aan en getuigde voorts van zijn vertrouwen in Gods leiding ook in het gemeentelijk beleid. Met de vorige sprekers was spreker overtuigd van het grote nut van een niet-politieke samenkomst met jonge a.s. kiezers. Teleurgesteld was hij over het feit. dat zelfs B7 en W. niet altijd de raadsleden uitnodiger, zoals b.v. bij de begroe tingssamenkomst voor de onthulling van het Landïngsmonument. In het bijzonder stelde spreker vast, dat er in Vlissingen nog steeds drin gende behoefte bestaat aan meer wo ningen en met nadruk vroeg hij aan dacht voor het vraagstuk van de na- schade. Tal van woningen van de wo ningbouwverenigingen dreigen onbe woonbaar te worden. Men had destijds beter gedaan ze maar te slopen en nieuwe te bouwen. Spreker pleitte voor wederinvoering van het school zwemmen. GRENSWIJZIGING. Tenslotte vroeg de heer Marijs, mede in verband met de Industrievestiging (P.Z.E.M. enz.), hoe het staat met de grensuithreidïng. Hij meende, dat het langzamerhand tijd wordt een bepaal de gemeente by Vlissingen te voegen, anders heeft Vlissingen wel de lasten, maar niet de voordelen, zo deze er zou den zyn. De heer J. Corver (V.V.D.) maakte het zeer kort. Hij kon niet zijn volle bewondering geven over de wijze, waarop''in Vlissingen zo nu en dan wordt gebouwd. O.m. had hy het oog op afwijkende hoogten van woningen aan de Boulevard. De culturele be moeiingen wilde spreker aan de wet houder van onderwijs laten. De heer J. Post (P.v.d.A.) toonde zich dankbaar, dat B. en W. direct stel ling hebben genomen tegen de bewe- De reorganisatie in het Indonesisch leger. Woensdagochtend heeft premier Wi- lopo meegedeeld, dat Bambang Soe- geng is benoemd tot chef-staf van de Indonesische landmacht. Pi-Aneta verneemt van welinge lichte zijde, dat er meer mutaties op komst zijn. Naar verluidt, besloot de regering reeds aan kolonel Sadikin van Borneo het commando van het zevende territorium (Oost-Indonesië) toe te vertrouwen, waar nu nog over ste Warouw de scepter zwaait. ring uit Den Haag, dat in Zeeland de woningnood reeds zou zijn opgeheven. In Vlissingen staan nog steeds 1300 wo ningzoekenden ingeschreven. Men houdt in Den Haag geen rekening met de werkelijkheid, aldus spreker. Aan trekking van nieuwe industrieën maakt woningbouw eveneens nodig. Is er reeds een commissie ingesteld om na te gaan of de waterleidingta rieven gewy'zigd moeten worden B. eh W. antwoorden. Burgemeester mr. B. Kolff, die als eerste spreker namens B. en W. ant woordde, dankte voor de waardering en sloot zich aan bij de opwekking tot het betrachten van gezamenlijke bur gerzin. In dit verband deelde hij mede, dat volgende maand een beroep op de bevolking zal worden gedaan in het kader van de Burger-Bescherming. De kwestie van de uitkeringen uit het gemeentefonds werkt inderdaad remmend op het gemeentebeleid. Spre ker wilde nagaan in hoeverre er kan sen zijn, dat weer zou worden toege staan kapitaalswerken uit kasgeldle ningen te financieren. De cijfers van Den Haag over de woningbehoefte in Zeeland gingen uit van een foute hypothese, n.l. de voor- oorlogs-bevolkingsgïoei in Zeeland. B. en W. menen, dat hun verweer in deze reeds tot een ander inzicht heeft ge leid. De burgemeester voelde voor de ge dachte de bevolking te interesseren voor de nieuwe stadhuisplannen. Over de Boulevardloop kon spreker nog niets nieuws mededelen. Over de grenswijziging worden nog besprekin gen gevoerd tussen Ged. Staten en het departement. Ged. Staten zijn nog steeds van plan hierover ook met de Vlissingse raad te spreken. B. en W. zijn teleurgesteld over de gang van zaken niet betrekking tot het Marine-terrein. Mogelijk is nog 'n bevredigende oplossing te bereiken. Mocht dit toch niet het geval zijn, dan zou de houding van het Rijk op z'n zachtst gezegd toch wel teleurstellend zijn geweest- De commissie, welke de gevolgen van de toepassing van de nieuwe waterlei- dingtax-ieven onderzoekt, is nog steeds aan het werk. Spreker ontkende, dat ooit zou zijn gezegd, dat het water goedkoper zou worden. JEUGDPROBLEMEN. Wethouder L. P. van Oorschot (P.v. !.A.) sneed terstond het vraagstuk van de massa jeugd aan en deelde mede, dat een onlangs uitgebracht rapport over de culturele en sociale aspecten van de bevolking heeft uitgewezen, dat er geen sprake is van misdadigheid onder de Vlissingse jeugd. Baldadigheid is er vooral in bepaalde tijd van het jaar, wanneer de jeugd zich niet op de nor male wijze kan uitleven. Een groot deel van de jeugd wordt niet door de jeugdorganisaties gevangen. B. en W. zullen er naar streven in deze stuwend op te treden. De jeugd zal samenge bundeld moeten worden. Voorts zeide de wethouder, ondanks vroegere teleurstellingen nu toch de verwachting te hebben, dat het tehuis voor ouden van dagen waarvoor zeer zeker een andere naam gevonden kan worden binnen niet al te lange tyd tot stand gebracht zal kunnen wor den. Deze week (Donderdag) is er nog een bespreking met Wederopbouw en Volkshuisvesting. In elk geval is het plan nu verder dan het ooit is geweest! DE WATERLEIDING- TARIEVEN. De discussies in de commissie voor de waterleidingtarieven zijn in voile gang, maar ze zijn zeer moeilijk. De mogelijkheden van een ander tarief moeten worden onderzocht en dat kost tijd, inspanning en geld. Het veel ge smade oppervlakte-tarief blijkt lande lijk het meest te worden toegepast om dat het toch nog het meest billyke zou zijn. En landelijk gezien, zijn de W.M. Z.-tarieven ook zeker niet de hoogste. De besprekingen gaan echter niet van een leien dakje. Mogelijk zal van de raad nog een crediet worden gevraagd om het onderzoek te kunnen voortzet ten. Wethouder W. Poppe (A.R.) ver wachtte een soepele houding van Ged. Staten ten aanzien van de voor-finan ciering met kasgeldleningen en betoog de voorts, dat de financiële toestand der gemeente het nodig maakt de serve-saldi voorlopig onaangetast te laten. De verschillende takken van cultu rele zorg worden steeds toevertrouwd aan het lid van het college van B. en W., dat daarvoor het meest geschikt is. In het kader van het bouwplan voor de zweminrichting wordt alle aandacht besteed aan het schoolzwemmen. NASCHADE. Wethouder M. A. van Popering (P.v. cLA.) deelde mede, dat door „Ratio- bouw" ernstige proeven worden geno men om na te gaan wat aan de na- schadè moet worden gedaan. Zowel voor particxxlieren. als voor de woning bouwverenigingen zal op grond daar van de Rykstegemoetkoming moeten worden bepaald. Spreker hoopte op 'n radicale oplossing, desnoods slopen en nieuw bouwen. In verband met de kwestie van de woningbehoefte, herinnerde spreker er aan, dat weliswaar spoedig de 2000ste nieuwe woning na de bevrijding ge reed komt, maar dat er toch ook 1500 verdwenen zijn en dat mede daardoor er nog steeds een ernstig woningtekort bestaat in Vlissingen. De woningbouw zal met kracht voortgezet moeten wor den. Hierna werd gerepliceerd, waarna de raad in zéér vlot tempo de begro tingsartikelen behandelde, waarna zij zonder hoofdelijke stemming werd vastgesteld. RESOLUTIE AANVAARD. Minister Beyen stelt spoedige ratificatie van E.V.G.-verdrag in uitzicht. De Atlantische Raad heeft Woensdag een resolutie aanvaard, waarin officieel is vastgelegd, dat de Raad d e Franse stryd in Indo-Ghina vol ledig in overeenstemming acht met de doeleinden en idealen van de Noordatlantische gemeenschap. Deze aanvaarding is een Frans succes. Geen der N.A.V.O.-leden verplicht zich tot het verlenen van gezamen lijke of individuele steen aan de in Indo-China strydende Fransen. De lasten der Fransen in Indo- China en de nieuwe moeilijkheden in Tunis hebben veroorzaakt, dat een toenemend aantal Franse leiders aar zelt met de bekrachtiging van het E.V.G.-verdrag. Van Ameilkaanse zijde verheelt men niet dat mixxister Acheson zich zorgen maakt over de groter worden de mogelijkheid, dal het E.V.G.-ver drag in zijn huidige vorm niet zal worden bekrachtigd, aldus Reuters medewerker Harold King. Advertentie. Nederlands telexnet wordt automatisch. Het Nederlandse telexnet wordt geautomatiseerd. In 1953 komt een automatische telex-telegraafcentrale te Amsterdam gereed. Daarna zal te Rotterdam en tenslotte te Den Haag een dergelyke Centrale worden gebouwd. Indien in of omstreeks 1955 de drie centrales gereed zijn en het telex- verkeer in ons land van telefoon basis op telegraafbasis gebracht is, dan zal iedere aangeslotene in de ge legenheid zijn rechtstreeks contact met aboixné's in het buitenland op te nemen. Uit Amsterdam en Rotterdam komt verreweg het meeste internationale verkeer, vandaar dat deze steden het eerst voor automatisering in aanmer king komen. Den Haag en andere plaatsen van ons land zullen binnen enige jaren dezelfde voordelen gaan genieten „EXTRA ZACHT EN BELEGEN Putten nog steeds zonder wethouders. In de raadsvergadering van de ge meente Putten kon nog niet worden voorzien in de vacatures, die enige tijd geleden zijn ontstaan na het aftre den van de twee wethouders, die zich niet konden verenigen met de benoe- mixxg van een nieuwe gemeentesecre taris, die niet voorkwam op de voor dracht van B. en W. Vlak voor de verkiezing van twee nieuwe wethouders verliet thans de Chr. Hist raadsfractie de zaal, de stemming kon toen niet doorgaan om dat het vereiste aantal raadsleden ont brak. Een van de afgetreden wethouders, de heer Schuitemakei,> legde namens de C.H. fractie een verklaring al Hij diende een motie in, waarin de raad wordt verzocht uit te spreken, dat aan de benoeming van de gemeentesecre taris, de heer B. van 't Riet niet die voorbereiding ten grondslag heeft ge legen, welke daarbij in aanmerking genomen had moeten worden. De heer Van 't Riet heeft n.L voor zijn benoe ming geen kennis gemaakt met het merendeel van de raad. Na enige dis- cixssie werd de motie in stemming ge bracht De stemmen staakten (77. vóór alleen de C.H. raadsleden). In de volgende vergadering zal de mo tie opnieuw in stemming moeten wor den gebracht. RAADSLID GEMOLESTEERD. Toen na afloop van de raadsverga dering te Putten, Woensdagmiddag, het raadslid A. Nijburg zich per fiets naar huis begaf, werd Ixy door een lid van de vrijwillige brandweer van de fiets geduwd en bedreigd. Een en an der was naar aaixleiding van hetgeen de heer N. in de raadszitting over de vrijwillige brandweer had gezegd. Amersfoort krijgt een permanente Jeugdstad. Als eerste gemeente in ons land zal volgend jaar Amersfoort een permanente „jeugdstad" krijgen. De inrichting zal geschieden naar Scan dinavisch voorbeeld. Het idee voor de vorming van deze jeugdstad is geop perd door wethouder J. Koopman. O.a. in Vlissingen, Zwolle, Zaan dam en Alkmaar is een „jongens stad" of „kinderstad" reeds bekend. Deze was evenwel slechts gedurende enkele weken in de zomermaanden geopend. In Amersfoort wordt de „jeugdstad" permanent. Zowel jon gens als meisjes uit de gehele stad kuixnen „inwoner" worden van „jeugdstad." VERBETERING VAN LEVENSSTANDAARD. Wordt Sociaal-Economische Raad een kapstok Woensdagmiddag is ae Tweede Ka mer begonnen met de algemene be raadslaging over de begroting van sociale zaken en vólksgezondheid. De heer Stapelkamp (A.R.) meen de dat werkgelegenheid op lange ter mijn primair moet zijn en in verband daarmede ook de bevox-dering der in dustrialisatie. Uitbouw van de soc. verzekering verdient voorkeur boven loonsverhoging en de verbetering van de levensstandaard zdl gevonden moe ten worde in een vermindering van de kosten van levensonderhoud. Com Belgrado breekt met Vaticaan Tito noemt kardinaal „oorlogsmisdadiger". De Zuldslavïsehe onderminister van buitenlandse zaken, dr. Ales Bebler, heeft Woensdag de zaakgelastigde van do pauselijke nuntiatuur te Bel grado, mgr. Silvio Oddi, een nota overhandigd, waarin het Vaticaan wordt verzocht zyn vertegenwoordi ging in de Zuidslavische hoofdstad terug te trekken. Volgens welingelichte leringen seert de Zuidslavische regering haar verzoek op de opvatting, dat het Va ticaan zich bemoeit met de betrek kingen tussen de katholieke kerk en de staat in Zuid-Slavië. Het Zuidslavische verzoek volgt op critiek van maarschalk Tito op de benoeming van aartsbisschop Stepi- nac tot kardinaal. Het staatshoofd noemde dit Dinsdag in een rede een „belediging" voor Zuid-Slavië. Stepi- nac was z.i. een „oorlogsmisdadiger" en zijn benoeming was bedoeld als een politieke zet om de Zuidslavische staat te verzwakken. Tito zeide er borg voor te staan, dat de aartsbis schop nooit naar zyn bisdom in Zag reb zou mogen terugkeren. Hooggeplaatste kringen van het Vaticaan spraken hxxn leedwezen uit over het Zuidslavische besluit. De maatregel had hen echter niet ver rast. De verbreking van de diplomatie ke betrekkingen tussen Zuid-Slavië en het Vaticaan heeft het Vaticaan voor eèn dringend probleem gesteld: moet kardinaal Stepinac teruggeroe- Een worden of in Zuid-Slavië blijven idien de kardinaal Zuid-Slavië zou verlaten, acht men het van welin gelichte Vaticaanse zyde zeer on waarschijnlijk, dat de Zuidslavische regering hem zal toestaan terug te keren. pensatie voor huurverhoging moet eveneens allereerst hierin worden ge zocht Met loonsverhoging wordt im mers niet iedereen bereikt. De heer Berger (P.v.d.A.) betoogde, dat aan een geleide loonpolitiek niet valt te ontkomen. Een loonplafond. dat bij vrije loonvorming toch nodig zou zijn, wordt in de 'praktijk een loon-magneet! Als men de geleide loonpolitiek loslaat, wordt daarmede de arbeidsvrede op het spel gezet. Voor de middengroepen zal z.i. de zelfde strijd moeten worden gevoerd als voor de arbeiders is geschied. De heer Welter (K.V.P.) achtte in vesteringen het meest voor de hand liggende middel om de werkloosheid te bestrijden. Hy had dit woord ech ter in de memorie van antwoord ge mist. Het stelsel der loon beheersing noemde deze spreker zeer wankel. Hij achtte de loonstop even immoreel als de dividendstop. Spr. vreesde, dal de Soc. Ec-on. Raad teveel eeix kapstok wordt, waaraan allerlei kwesties wor den opgehangen. Zowei de heer Weiter, als de heer Biewenga (A.R.) maakten tenslotte nog enkele opmerkingen over het emigraiiebeleid. Minister gaat televisie rapport bestuderen. De politiek in de aether. De Tweede Kamer heeft Woensdag middag de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedge keurd, nadat minister Cals zijn ant- woordrede had voortgezet. In het bij zonder verdedigde de minister daar bij zijn cultureel beleid. Ten aanzien van de opmerkingen over de politiek in de aether zeide de minister, dat de omroepverenigingen buiten de verkiezingstijd vrij zijn in politieke uitzendingen. De grens tus sen hetgeen toelaatbaar kan worden geacht en wat niet. is zeer moeilijk te trekken. Daarom wil hij in de nieuwe radiowet terug naar de oude regeling, dat alleen een stellige uiteenzetting van politieke beginselen gegeven mag worden. Spr. constateerde, dat de gehele Ka mer van oordeel is, dat de televisie in ons land niet kan worden tegengehou den. Over de financiering kan echter nog geen beslissing worden genomen. Dinsdag heeft hij het rapport van de Televisieraad ontvangen en er komt nog een minderheidsrapport. De be studering zal bij terstond ter hand nemen en hij zal bevorderen, dat de regering spoedig een beslissing neemt. De minister verklaarde regeringstele visie ten enenmale te verwerpen. Minister Beyen, de Nederlandse vertegenwoordiger in de Atlantische Raad, heeft de Raad 'n spoedige ra tificatie van het verdrag inzake de Europese verdedigingsgemeenschap door Nederland in uitzicht gesteld. De Nederlandse regering, zo zeide mixxister Beyen, zal nog voor 1 Janu ari, of vlak na de jaarwisseling, het verdrag ter goedkeuring aan het par- lement voorleggen en de bondgeno ten kunnen zich van een spoedige aanvaarding door de volksvertegen woordiging verzekerd houden. De mededeling van minister Beyen werd door de leden van de Atlan tische Raad met grote voldoening be groet. Raad van Vakcentralen Belastingverlaging op zijn plaats. (Slot van pag. 1). In een totaal werkgelegenheidspro gramma is naar de mening van de vakcentralen belastingverlaging op zyn plaats. Daarom wordt aangedron gen op zodanige maatregelen tot be lastingverlaging dat een zo goed mo» gelijke garantie ontstaat, dat de dien tengevolge beschikbaar komende mid delen inderdaad voor Investerings doeleinden worden aangewend. Als één van de maatregelen die daartoe kunnen leiden, wordt genoemd de ver lenging van de mogelykheid voor ver vroegde afschryving. Verder zou de raad van vakcentra len er op willen aandringen by maat regelen tot huurverhoging de gevol gen voor de werkgelegenheid nauw keurig te overwegen. Gevraagd wordt enerzijds deze huuiwerhoging voor de loontrekkers en de sociale zwak keren volledig te copmenseren ten einde de koopki-acht niet aan te tas ten en anderzijds de lasten voor het bedrijfsleven, die er eventueel uit voortvlieoen, zoveel mogelyk te verlichten. KINDERBIJSLAG Voorts wordt gemeend dat „de onrechtvaardigheid by de invoering van de kinderbijslagwet 1950 be- xn", moet worden hersteld. De derbyslagv/et 1950 kent andere peildata dan de kinderbijslagwet 193.9. Het komt de raad van vakcen tralen gewenst voor de nadelen, die hiex-uit voor sommige verzekerden zijn ontstaan, zoveel als technisch mogelyk is te compensei-en. Tot slot brengt de raad van vak centralen nog eens in herinnering dat in Maart 1951 zowel ,de con sumptie als de investeringen zijn be- perkt. Wanneer thans een dergelyke beperking niet meer noodzakelijk zou zyn, zouden in beide richtingen maatregelen moeten woi'den geno men. Met bezorgdheid is voorts kennis genomen van het teruglopen van de particuliere investeringerL Aange drongen wordt op maatregelen die de- "e daling te niet zullen doen. Aan het slot van het adres wordt door de raad van vakcentralen om een ondei-houd verzocht om het pro- gramma nader toe te lichten. ATHLETIEK Staf Dobbelaere toch Belg In tegenstelling met een eerder gepubliceerd bericht over de moei lykheden, die Staf Dobbelaere van Marathon zou ondervinden van de zijde van de K.N.A.U., als hij moest uitkomen in internationale wedstrij den, kunnen wij thans melden, dat de K.N.A.U. allerminst een ander stand punt heeft ingenomen ten aanzien van Staf. De K.N.A.U. heeft nimmer bezwa ren gemaakt tegen deelname van Staf aan welke wedstrijden ook, maar het is de Koninklijke Belgische Athletiekbond, die protesteert tegen het deelnemen van Dobbelaere aan officiële wedstrijden tussen Belgie en Nederland. Daar de Schoondijkenaar inderdaad de Nederlandse nationali- teit nog stèeds niet bezit, moest vol gens de I.A.A.F.-bepalingen wel wor den tegemoetgekomen aan de be zwaren van de K.B.A.B. Voor officieuze wedstrijden, zoals er op 13 December te Brussel een werd gehouden, maakt men van Bel gische zyde geen bezwaar, zodat de K.N.A.U. Dobbelaere dan wel in eexx ploeg kan opnemen en dit ook doet. De gerezen moeilijkheden zyn echter in geen geval door de K.N.A.U. maar door de K.B.A.B. veroorzaakt. ELFDE TE WESTELAERE. In de te Westelaere by Brussel ge houden internationale cross van Whi te Star, werd Staf Dobbelaere elf de. Hy arriveerde een 20-tal meters achter Janus v. d. Sande, die negen de wei*d. Voor eerste Kerstdag is Dobbelaere xxitgenodigd voor de gro te crosswedstryd te Rieme bij Gent, VOLLEYBAL E.V.V.O. WON EN VERLOOR. De uitslagen van de voor de Wal- cherse volleybalcompetitie gespeelde wedstrijden waren: le klasse: Wilno EWC I 3—1. EMM—EVVC 1 1—3: 2e klasse, de Ruyterschool II—MVC Hl 0—3, UOC II—MVC Hl 0—3, EV VC HZuidwesters 31. Het programma voor Zaterdag luidt: le klasse: De Ruvterschool I Marathon, MVC—EMM; 2e klasse: EWC Hl—UOC I, UOC I—MVC HL Zuidwesters—MVC Hl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 8