Storm veroorzaakte opschudding in Vlissingse raad Tijdens begrotingsdebat werden harde noten gekraakt GOUD UIT HST WATER Zeeuwse Almanak EEUWFEEST VUSSINGSE NUTS- KLEUTERSCH00L GEVIERD 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 18 DECEMBER 1952 NOG 525 GEGADI GDEN VOOR WONINGEN TE GOES P.v.d.A.-fractie ontstemd over gebrek aan samenwerking De gemeenteraad van Goes Icon zich Woensdag in één middagzitting door de begroting 1953 werken. Hoewel alleen de fracties van de P.v.d.A. en de K.V.P. algemene beschouwingen hielden, leverden deze voldoende stof oh om vrijwel alle raadsleden aan de discussies te doen deelnemen. Een hierbij door de P.v.d.A.-fractie afgelegde verklaring, dat wordt overwogen zich uit alle raadscommissies en besturen terug te trekken, in verband met het b.i. gebleken feit, dat sommige raadsleden geen prqs stellen op een goede sa- menwerlöng met deze fractie, lokte verschillende reacties uit. Verder had een aanval van de heer R. Zuidema (AR.) op de heer J. S. Vissclier (P.v.d. A.) tot gevolg, dat enkele harde noten werden gekraakt. De heer Visscher (P.v.d.A.) ver kreeg eerst het woord voor het hou den van algemene beschouwingen. Als voorbeelden van de z.i. minder goede samenwerking, noemde hq de wijze, waarop de commissie voor het Me disch Centrum werd samengesteld en de verkiezing van een vertegenwoor diger voor het Prot. Chr. streekzie kenhuis. Hierbij werd de P.v.d.A. ge passeerd en daarmede zal deze fractie in de toekomst rekening houden. Voorts pleitte de heer Visscher na mens zijn fractie voor het instellen van een dienst voor maatschappelijke en sociale zorg. Wat betreft de finan ciën vroeg hij of het huidige systeem van financiering door het rijk niet in de hand werkt, dat men de begro tingstekorten niet te klein doet zqn. Hij zag dit als een gevaar voor de autonomie van de gemeenten. Als problemen welke vroeg of laat een oplossing vragen noemde spr. de ont sluiting van Goes Noord, een zwem bad, een recreatieoord, tewerkstelling van invaliden, een moderne schouw burgzaal en grenswijziging. Jammer vona hij het, dat Goes steeds alleen voor de tekorten van het Gasthuis moet opdraaien. Hij deed een beroep op B. en W. en de vertegenwoordiger uit de raad om aan te dringen op de meeste spoed bij de plannen voor een nieuw streekziekenhuis. Voorts pleite te hq o.m. voor verbetering van school B, informeerde naar de ver breding van de Brouwersgang, oprui ming Krotwoningen en dè mogelijk heid tot woningverbetering. Ook wil de hij iets weten over de plannen van de Herv. Kerk voor een tehuis voor ouden van dagen, dat hij zeer nodig achtte, de nakoming van het contract voor het Beursgebouw en de resulta ten van de verbeteringen aan de ha- vendam. De heer W. J. J. M. Vroome (K.V. P.), die enkele zelfde onderwerpen aansneed, informeerde o.m. nog naar het in exploitatie brengen van het tweede deel van het industrieterrein, adviseerde tot verdere verdiepings- bouw over te gaan en gaf in overwe ging te beraden of eventuele over dracht van het Schuttershof aan een rechtspersoon het verkrijgen van een moderne schouwburgzaal zou kunnen bevorderen. Tenslotte waarschuwde hij om slechts dan een Zeeuwse ten toonstelling te organiseren, wanneer hiervoor inderdaad kans van slagen bestaat. Daarop was het woord aan de heer Zuidema (A.R.), die betoogde dat de heer Visscher met zijn opmerking over de samenwerking in de raaa „spoken zag, welke niet bestaan". Hij meende verder dat de heer Visscher als ambtenaar van het departement van sociale zaken niet de aangewezen persoon zou zijn om over instelling van een dienst voor sociale zaken te spreken, daar deze dit in zijn functie zou propageren. De heer A. de Roo (V.V.D.) verklaarde ook de houding van de P.v.d.A.-fractie inzake het te rugtrekken uit commissies niet te kunnen begrijpen. ANTWOORD VAN B. EN W. Bij de hierna volgende beantwoor ding der vragen door B. en W. deelde de burgemeester mr. W. C. ten Kate mede, dal aan grenswijziging druk wordt gewerkt. Voor de premie ten behoeve van woningverbetering be gint belangstelling te komen. Waar schijnlijk komen hiexvoor 50 woningen in aanmerking. Het plan van de Ned. Herv. Kerk voor de bouw van een rusthuis bestaat nog steeds. Over na koming van het contract door de ex ploitant van de beurs zijn geen klach ten ontvangen. De verbetering van de havendam. welke op verlangen van G. S. op goedkopere wrize moest geschie den, is niet voldoende geweest. By el ke storm worden verliezen geconsta teerd. Een Zeeuwse tentoonstelling zal er alleen komen wanneer deze een provinciaal karakter kan dragen, wethouder Buys gaf de raad om voor een betere uitgang voor school B even te wachten tot de vakschool ver- dwynt. Voor een verbreding van de Brouwersgang moet behalve de brandweergarage ook de kleuter school verawqnen. Aan opruiming van de 120 krotwo. ningen valt nog niet te denken, daar er nog 525 gegadigden voor een wo- BÉ ET JE MOEDELOOS Ge moet het ons maar niet kwalijk nemen, maar wij zijn er een beetje moedeloos onder geworden. Eet klimaat werkt ons tegen. Nauwelijks hebben wij geschreven, dat zich vele fraaie gevels ragfijn aftekenen tegen de grauwe, van sneeuw bezwangerde luchten; nau welijks hebben wij de winter een smetteloos tovertapijt doen spreiden, of er steekt een storm op, die alle fraaie gevels onelegant doet schud den Om van het tovertapijt maar hele maal te zwijgen. Eet enige tover achtiget" was de snelle verdwijning er van Een soort vliegend tapijt was het. Zo gespreid, zo weer weg Voorlopig laten totf de natuur aan De Bilt en Barend Zwerfmans over. Ge zult dat wel kunnen billijken... nlng op de wachtlijsten staan. Hierbij de 201 samenwoningen niet meegere kend! De Paardenweg, het Schotje van Armoe en de Trompstraat zullen ho- pelqk binnenkort verbeterd kunnen worden. Nadat wethouder J. H. Roo- se nog had betoogd dat op de begro ting niets meer te bezuinigen valt, kwamen verschillende raadsleden in tweede instantie aan het woord. Na dat de burgemeester reeds had opge merkt dat de heer Zuidema met zijn opmerking aan het adres van de heer Visscher de plank had mis geslagen, sprak deze laatste ook zqn minach ting uit voor de manier waarop hq „als ambtenaar was beklad". De heer Zuidema nam daarop zqn woorden te rug, met de opmerking dat hq dan verkeerd was ingelicht. Op een vraag van de heer A. Vermaire (Midd.p.) deelde de voorzitter nog mede dat bij de uitgifte van Industriehallen een strengere selectie wordt toegepast. Er wordt o.m. op gelet, of het nieuwe bedrijf meer werkgelegenheid ver schaft. KOFFIE BIJ DE DISCUSSIES. Bq de artikelsgewqze behandeling van de begroting namen B. en W. de gedachte van de heer drs. J. J. Knib- Be (A.R.) over om voortaan op de raadsvergadering koffie te doen ser veren. Met de pogingen om de inspec teur van politie te bevorderen, gaat het de goede kant op, zo kreeg de heer Vroome te horen. De heer Zui dema (A.R.) wees in verband met de woningnood nog op de mogelqkheden voor inwoning en vroeg naar de hand having van de leeftijdsgrens bq de verdeling van huisvesting. Dezelfde spreker wees by het hoofdstuk onder wijs op de lage uitkeringen aan het bqzonder onderwqs en maakte de opmerking dat op school B. de leer middelen verouderd zouden zijn. De voorzitter merkte op, dat aan het openbaar onderwqs nog nooit iets geweigerd werd, wanneer om nieuwe leermiddelen werd gevraagd. Daar het verschil tussen de kosten van de openbare scholen en de bijzondere scholen zo groot is, wilde de heer De Roo (V.V.D.) toch een onderzoek doen instellen. Tenslotte kreeg de heer Vroome desgevraagd nog ten ant woord, dat het bestek voor het gym nastieklokaal tussen de twee scholen in plan-Oost vrqwel gereed is. Na ruim drie uur bespreking werden daarop de begroting en de bedrqfsbe- grotingen vastgesteld. MNttlMOMttHna Van de in overdruk verschenen Zeeuwse roman door KEES HEEMSKERCK is nog een beperkt aantal exemplaren beschikbaar. Prijs I 2.- Verkrijgbaar bij de kantoren, de bezorgers en de agen ten van de P.Z.C. Vlissingen krijgt internaat voor de Zeevaartschool. Deel van het oude Gasthuis zal er voor verbouwd worden. B. en W. van Vlissingen hebben de raad een voorstel doen toekomen tot het stichten van een internaat voor leerlingen van de „De Ruyterschool", dat zal worden ondergebracht in een deel van het oude Gasthuis aan de Hellebaardierstraat (de v.m. zieken afdeling). dat daartoe verbouwd zal moeten worden. Voor deze verbou wing en de inrichting wordt een cre- diet van 202.500.gevraagd. Een dergelqk internaat wordt no dig geacht omdat de scheepvaart- maatschappqen er belangstelling voor hebben en de vrees gerechtvaardigd is, dat leerlingen elders zouden wor den geplaatst wanneer Vlissingen geen internaat van voldoende omvang zou hebben. Dit klemt te neer nu de nieuwe zeevaartschool een grotere capaciteit heeft dan de oude (600 a 650 leerlingen in plaats van 470) Met volledige bezetting van het in ternaat kan volgens B. en W. reke ning worden gehouden. Een der scheepvaartmaatschappqen garan deert reeds 25 leerlingen per jaar, een andere toonde eveneens belangstel ling. Ook het bestuur van de Zee vaartschool werkt ten volle mede en het Rqk stelt pry's op een internaat in verband met de uitbreiding van de M.T.S. met een afd. Waterbouwkunde. De leerlingen, die thans in het inter naat „Ophir" verblijven, zullen naar het nieuwe internaat overgaan. B. en W. achten bq een bezetting van 90 leerlingen een rendabele ex ploitatie mogelijk. Er wordt dan een batig slot van 2300 tot 3400 ge raamd. Voor de exploitatievorm den ken B. en W. aan een stichting, met een bestuur, waarin vertegenwoordi gers van de gemeente, de scheep vaartmaatschappqen en het schoolbe stuur en de directeur van de „De Ruy terschool" zitting zouden nemen. Van het gevraagde crediet van 202.500.zal te zqner tijd 182.500 ten laste van de stichting worden ge bracht. Tegemoetkoming yoor het binnenbeheer. Bq de behandeling in de afdelin gen van de Provinciale Staten van het voorstel van G. S. tot wqziging van het reglement voor de calami- teuze polders of waterschappen, stel de één der Statenleden de vraag, of Gedeputeerde Staten niet een modus kunnen vinden voor de verlening van een tegemoetkoming aan de ingelan den der calamiteuze polders voor het binnenbeheer. Namens het college werd geantwoord, dat de vragenstel ler oppervlakkig gezien gelqk heeft, omdat de pachtwaarde in de cala miteuze polders wordt vastgesteld volgens ae richtlqnen van G. S. aan .de schatters. Mede lettende op de gemiddelde lasten van het binnenbe heer, die 11 13 per ha. belopen, zal niet ontkend kunnen worden, ge let op de styging van de pacht- en verkoopwaarde, dat er reden p-mwe- zig zou zyn om aan het verzoek te voldoen. Ook in Goes in de toekomst een jeugdherberg Dinsdagavond gaven de jéugdher- bergouders in „De Prins van Oranje" te Goes een opvoering van het to neelspel „De Kunstènmaker Painpha- lon." Door het slechte weer was de opkomst helaas niet groot. De heer M. Haasdonk, correspondent van de Ned. Jeugdherberg Centrale te Goes, kon mededelen, dat getracht zal wor den om dit uitstekende toneelstuk begin Maart nogmaals in Goes te doen opvoeren. Voorts verklaarde hq dat geprobeerd wordt in de toekomst ook in Goes een jeugdherberg te krij gen, daar het telkenmale blijkt, dat voor de trekkers de afstand tussen de dichtstnabqgelegen jeugdherber gen te Bergen op Zoom, Vlissingen en Domburg te groot is. Aan het slot werd de uitvoerenden nog een bloemenhulde gebracht. De burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate sprak een openings woord, waarin hq het grote belang van het jeugdherbergwezen schetste. De heer W. van der Zwaan is thans beroepbaar. Doorzettingsvermogen van Middelburger beloond. Het was voor de heer W. van der Zwaan een groot moment, toen hem Woensdagmorgen In de Hofpleinkerk te Middelburg namens de classis Mid delburg der Gereformeerde Kerken plechtig werd medegedeeld, dat hij het peremptoir examen met goed ge volg had volbracht en dat hy toege laten was tot de Dienst des Woords en der Sacramenten. De heer Van der Zwaan kan zich thans als predikant beroepbaar stellen en dat vormt de bekroning van een zware studie, wel ke hij. geheel in zijn vrije tijd heeft volbracht. Een prestatie, die temeer bewondering afdwingt, omdat hij 35 jaar ond is, een drukke werkkring heeft en vader is van drie kinderen! De heer Van der Zwaan is vóór de oorlog, na op een ambachtsschool te zqn geweest, werkzaam geweest in het schildersbedrijf. Hij had echter een bijzondere belangstelling voor de theologie en, begenadigd als hij is met een grote aanleg en een niet minder groot" doorzettingsvermogen, slaagde hij er eerst in, de studie voor het staatsexamen met goed gevolg te vol brengen. Daarna hij was inmiddels benoemd tot ambtenaar van de Stich ting Toezicht politieke delinquenten liet hij zich inschrijven als student aan de Vrije Universiteit in Amster dam. Met behulp van hem toegezon den dictaten studeerde hy 's avonds en in zijn vacanties en door zichzelf nagenoeg alle ontspanning te ontzeg gen.- lükte- het hem, alle moeilijkhe den ten spijt, de zware theologische studie in de daarvoor geldende tijd te volbrengen. Weinige weken geleden slaagde hij voor het candidaatsexa- men. Ook voor mevrouw Van der Zwaan is het natuurlqk een grote voldoe ning, dat alle inspanning en alle moei te niet voor niets zijn geweest en het laat zich denken dat er gisteren in de woning van de familie aan de Tama riskenlaan blijdschap, was en vooral ook grote dankbaarheid. Zelfs de drie peuters, Lietje, Coby en Bertje, be grepen dat er iets bijzonders aan de hand was. En de geslaagde zelf? Zijn gróótste wens is, dat hij spoedig er- jens beroepen zal worden en tot de kansel zal worden toegelaten. OP INTIEME WIJZE. Van bewaar- tot model school. Op intieme, genoeglijke wijze is Woensdagmiddag in het Strandhotel te Vlissingen net honderdjarig be staan gevierd van de kleuterschool van het departement Vlissingen der Maatschdppq „Tot Nut van 't Alge. meen". In zqn welkomstwoord richtte de voorzitter van het schoolbestuur, de heer L. de Kloe, zich in het bqzonder tot de Rijksinspectrice van het kleu- teronderwqs, mejuffrouw H. J. Glasz, het lid van Gedep. Staten, de heer A. Schout, mevrouw A. Was-Osinga, oud-directrice van de school, mevrouw Lijnzaad, als vertegenwoordigster van haar echtgenoot, de heer C. Lijnzaad, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, mr. J. F. Hornstra, adjunct directeur van deze stichting, mevrouw Louvverse, een der oudste medewerk sters van de school en tot bestuursle den, vertegenwoordigers en hoofden van zusterscholen. De heer De Kloe gaf een overzicht van het ontstaan en de groei van het kleuterondervvqs, sinds de oprichting van de eerste school op 1 November 1852 in de Walstraat. By de oprich ting telde de „bewaarschool" 40 leer lingen; in 1862 was dit aantal reeds gegroeid tot ruim 200. Men ging toen over tot het stichten van een tweede school in de Paardenstraat, welke echter in 1868 weer opgeheven, werd. Als een van de eerste leidsters van" de allereerste wordt in de notulen slechts gesproken over „de juffrouw" noemde spr. mejuffrouw Sara Bal ie, die tot haar zeventigste jaar de teugels in handen hield. In 1878 voer de men de methode „Fröbel" in en in 1910 kon de nieuwe Fröbelschool aan de Paul Krugerstraat betrokken wor den. In 1917 trad mevrouw Was-Osinga in functie en sindsdien werd de school tot een model-inrichting, aldus de heer De Kloe. Naast de Fröbelmethode, werd ook de Montesorri-methoöe gebruikt en bovendien kwam onder ieiding van mevrouw Was een opleidingscursus tot stand. Een moeilijke tqd maakte men na de bevrijding door toen op nieuw begonnen moest worden in leegstaande winkel in het Bellamy- park. Het bestuur mocht gelukwensen en geschenken in ontvangst nemen, wel ke genaard gingen met vaak geestige, waarderende woorden, uitgesproken door o.a. de heer W. M. Aller, voorzit- ter van het departement Vlissingen, mej. H. J. Glasz, die tevens de alge mene aspecten van het kleuteronder- wys belichtte, de heer A. Schout, lid van G. S. („Wy moeten storm lopen by de minister om subsidie"), de heer C. Ouwehand, voorzitter van de Spaarbankcommissie, die een enve loppe met inhoud overhandigde, ds. F. S. Kloosterman, namens de Ver. Chr. Kleuteronderwijs en door mejuffrouw M. Lems, het hoofd van de kleuter school, die dankte voor de vele mede werking en voor het door het hoofd bestuur van het Nuts-kleuteronder- wijs aangeboden geschenk, een „Play- workbox", een grote kist met speel goedmateriaal. Tenslotte gewaagde mevrouw Was-Osinga nog van haar Êrote dankbaarheid, waarna de heer >e Kloe een slotwoord sprak. Men bleef nog enige tqd in een ge zellige sfeer bijeen. Advertentie GAT IN DE BOULEVARD. Krachtige wind heeft gelukkig niet veel schade aangericht Het heeft gisteren gestormd langs de .Zeeuwse kusten. Vooral lussen 5 en 7 uur in de middag bereikte de wind grote kracht. Gelukkig werd er in het algemeen niet veel schade aangericht, ook al heeft het er by de zeewe ringen op sommige plaatsen wel even om gespannen. Voor hen, die belast zijn met het toezicht op de dijken, brengen dergelijke stormen nu eenmaal altyd een paar uren van zorg en spanning met zich. Voor zover gisteravond bekend, heeft de schade aan do zeeweringen zich beperkt tot een flink gat in de beschoeiing langs de Boulevard te Vlissingen. Geen ernstige schade, maar toch een gat dat zqn uitwerking niet heeft ge mist. Niet in de eerste plaats op de zeewering zelf, maar opde gemeen teraad van Vlissingen. Wat was toch het geval? De Vlis singse raad hield zich reeds enige uren onledig met de behandeling van de gemeentebegroting-1953, toen plot seling door een der bodes een briefje voor de wethouder van openbare wer ken werd bezorgd. De wethouder las het, gaf het papiertje door aan de burgemeester en verdween. De raad vergaderde verder. Enkele minuten na het vertrek van de wethouder, klonk het geluid van een explosie in de raadszaal door. De burgemeester, die juist een der spre kers zou beantwoorden, schrok er van op: „Heren", zo zeide hq, „ik schors de vergadering; ik wil weten wat er oor, Ja hflnJ ia" aan de hand is", Burgemeester Kolff legde zijn -gt- ambtsketen af en verdween. Even als de wethouder. GAT INDE DIJK? Wethouder Van Oorschot bracht de raadsleden op de hoogte van de in houd van het briefje, dat de oorzaak van het plotseling vertrek van wet houder Van Popering en burgemees ter Kolff was. In de faoulevarddqk zou ter hoogte van het Britannia-terrein een gat zqn geslagen. De dienst van gemeentewerken trof maatregelen. Meer wist wethouder Van Oorschot ook niet. In min of meer gealarmeerde stem ming wachtten de raadsleden nadere berichten af. Zq kwamen vrij spoedig. De schade was reeds in het begin van de middag ontstaan en was beperkt gebléven tot een flink gat in de glooi ing, waarvan een aantal betontegels was weggeslagen. Gemeentewerken had het gat terstond met puin en klei gevuld en van enig gevaar voor de ..diik" was geen sprake. Gelukkig! irustgesteld ging de raad verder met de artikelsgewqze behandeling van de gemeentebegroting. Maar het leek wel of de ware animo er uit was. Een goed kwartier later kon de ver gadering door de inmiddels te ruggekeerde burgemeester reeds ge sloten worden Veel vroeger dan ver wacht was. Het verslag kan men op pag. 8 lezen. De schade aan de boulevardglooi ing was intussen dus provisorisch hersteld. Definitief herstel zal tot het voorjaar moeten wachten. Dan zal het wel een werkje van enige duizen den guldens worden. En die explosie Waarschnnlqk was zq afkomstig van het opblazen van een oude bunker. ONDERLOSSER OP DE DIJK. Een onderlosser liep Woensdagmid dag op de dqk van de Zuidwatering nabq Ritthem. Een sleepboot heeft het vaartuig weer vlot getrokken, een moeizaam werk, waarbij enige malen de trossen braken. De schade aan de dyk zal naar alle waarschynlqkheid niet omvangrqk zqn. Het Meteo-station te Vlissingen constateerde de grootste windkracht Woensdagmiddag tussen 5 en 7 uur. Er werden flinke windstoten gemeten en om half 6 zelfs een uitschieter van 90 km. per uur. Tien minuten lang was er een windsnelheid van ongeveer 60 km. per uur. Tegen de avond nam de wind iets af. De loodsdiensten in de Wielingen en by de Steenbank waren Woensdag avond tqdelijk gestaakt. Door de krachtige Westenwind dreef de licht boei NF 11 in de Wielingen in Ooste- lqke richting af. KUNST Lola Bobesco en Jacques Genty. Z.V.U.-CONCERT. TE MIDDELBURG. Groots was het spel van de violis te Lola Bobesco gisteravond in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg en het luisteren naar haar sublieme kunst een opwindend avon tuur! Zij speelde met een meeslepen de spontaneïteit, die haar toehoor ders niet onberoerd kon laten, maar hen begrijpelqk bracht tot een ova tioneel applaus aan het slot van het concert. Onder haar publiek liet Lola Bobesco geen passieve luisteraars toe, maar zq dwong een ieder om met haar op te trekken naar de hoogten van de extase, naar de toppen van de muzikale vreugde en naar het stille dal van de innige melodie. Op deze wonderlijke zwerftochten was zq een jonge en onvermoeide gids, geboren met de niet te onderschatten gave om haar reisgenoten vele oude schoonheden met nieuwe ogen te la ten zien. Zo hoorde men een prachtige Brahms (de derde sonate voor viool en piano in d klein) en een fenome nale Franck, wiens vioolsonate gran dioos werd vertolkt. Bobesco's bril- lante voordracht ging samen met een even schitterende techniek, ter wijl haar spel nooit de indruk maak te van maar even onbeheerst te zqn. Bovendien begeleidde de pianist Jacques Genty haar intelligent en muzikaal, al was zqn spel minder spontaan. Slechts één minder prettige zyde had dit concert, namelqk de Mozart- sonate, waarmede werd begonnen. Dit werk werd weliswaar knap ge speeld, maar toch klonk dit werk te gechargeerd voor Mozart, een beet je gewild, onder meer door het ster ke vibrato in het Andante, dat wat zoetelijk klonk. Ook was de piano te sterk. Na deze kleine teleurstel ling evenwel was de vreugde over het overige programma des te gro ter. Voor de violiste waren er bloemen, waarna zq als toegiftje speelde het Scherzo uit de sonate voor viool en piano van Gabriel Fauré. deK. Nieuwe school voor W olphaartsdijk. In de Woensdag gehouden gemeen teraadsvergadering te Wolphaartsdijk heeft de raad een voorstel goedge keurd om een lening van f 40.000 aan te gaan met de Vlissingse Nutsspaar- banlc voor de bouw van een openbare lagere school met gymnastieklokaal. Wijziging reglement voor de polderambtenaren In de afdelingen van de Provinci ale Staten werd het voorstel van G. S. behandeld tot wijziging van het reglement voor de polder- of wa terschapsambtenaren. Eén der le den betreurde het, dat dit reglement niet geldt voor de ambtenaren in dienst van de polder Walcheren en de waterschappen Schouwen en Het Vrije van Sluis; spreker zou aan alle polderambtenaren een gelqke rechts bedeling willen zien toegekend. Hier op werd geantwoord, dat de genoem de polders of waterschappen een bq zonder reglement hebben. Een ander lid merkte op, zich er mede te kun nen verenigen, wanneer de voorge stelde salarisregeling verplicht wordt gesteld ten aanzien van de polders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2