PROVIHCIALE ZEEUWSE COURANT G. BILT Staat de regering niet achter minister Kernkamp? S. handhaven voorstel over Wegschap Walcheren Kantlijn VERONTWAARDIGING OVER FOTO VAN KONING B0UDEWUN MAATREGELEN TER BESTRIJDING VAN WERKLOOSHEID GEVRAAGD DELFT EN B0LSWARD BEIDE VOOR EEN VERENIGD EUROPA Vandaag VERWACHT: 195e Jaargang-No. 298 Dagblad uitgave van de tirma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G. BaliintiJn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p kw fr. p p l 5.70 per kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 18 Dec. '52 ADVERTENTIEPRIJS Ct ptr mm Minimum p acrvertentje f 3 Ing medeceUngen driemaal tarief Kleine advertenties imax H regels) van 1—5 regels t 1.— tedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 358300 P Z C. Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 5860. telef. 2355 4 Hjnen (bg.g 2861 of 21601 Middelburg, Markt 51. telef 3841 Goes, Lange Vorststraat 63 telef 2475 (b.g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16. Temeuzen. BrouweriJrtr 2 Zlerlkzee N Bogerdst: C I6i» telef INTERN OVERLEG OVER SURINAME NODIG. Telegram uit New York werd in Den Haag verkeerd begrepen De zaak moet nog worden uitgepraat Minister Kernkamp heeft gisteravond tegenover de Tweede Kamer moeten erkennen, dat zijn conceptie voor een accoord met de West wei nig kans heeft de vereiste twee-derde meerderheid te verkrijgen. De minister zou de consequenties van deze conclusie wellicht reeds hebben aanvaard, ware het niet, dat nader intern overleg eerst nog geboden is. Hij gaf echter toe, dat de gang van zaken hem met enige zorg ver vult en ook dat het nog niet zeker is, dat het kabinet achter zyn concep tie staat. Het bleek minister Kernkamp niet juist op dit moment reeds een be slissing van ie Kamer uit te lokken. Z.i. moeten regering en delegatie eerst aan een gemeenschappelijk standpunt gaan werken. Met deze verklaring reageerde de minister op de woorden van de K.V. P.-woordvoerder, de heer De Kort, die daags te voren in de Kamer had verklaard, dat de grootst mogelijke meerderheid van zijn fractie het recht van uittreden niet voortdurend in een nieuw statuut voor het ko ninkrijk opgenomen wil zien. De be sprekingen te New York hadden ten doel de vastgelopen wagen weer op gang te brengen. Men is toen van practisch recht uitgegaan. Men kan Suriname overigens toch niet dwin gen binnen het koninkrijk te blijven. Het heeft zich herhaaldelijk vóór ver bondenheid in het koninkrijk uitge sproken. De minister meende, dat men op dit punt het Surinaamse volk niet mag wantrouwen. Minister Kernkamp deelde voorts mede, dat liy uit New-York naar Den Haag heeft getelegrafeerd. Men heeft hem hier blijkbaar an ders begrepen. In de ministerraad De Katholieke Volkspartij heeft in de Kamer sensatie veroorzaakt door namens de gehele fractie, met uitzondering van één enkel lid, te verklaren, dat zij niet accoord zal gaan met volledig recht van zelfbe schikking voor Suriname in de nieu we, tussen Nederland en de West te ontwerpen rechtsorde. Eenmaal mag Suriname zeggen wat het wil: als het deze nieuwe rechtsorde aan vaardt of verwerpt. Maar liever geen Suriname in het Koninkrijk-nieuwe- stijl, dan een wankel koninkrijk. Dit K.V.P.-standpunt ziet er op het eerste gezicht nog al aanvaardbaar uit. Zo langzamerhand wordt het tijd, dat men over en weer eens definitief weet, wair men aan toe is. Te lang al hangt het koninkrijk ietwat als los zand aan elkaar. Maar of deze room se tijdbom onder de zetel van minis ter Kernkamp een practische bijdra- f e tot versnelling van de regeling be ekent, is de vraag. Immers: Suriname maakte bij het ontweipen van deze regeling de meeste bezwaren. Het vreesde in de toekomst overstemd te zullen wor den door Nederland en de Antillen samen en daar voelde het bitter wei nig voor. vooral niet voor geval het eens tot een oorlog zou komen. Minister Kernkamp nu had tijdens zijn jongste bezoek aan de West ver klaard, dat dat zelfbeschikkingsrecht wel degelijk aanwezig zou zijn en dat Suriname inderdaad de mogelijkheid zou hebben om uit het koninkrijk te treden. En daar tekent de K.V.P. nu ver zet tegen aan. Dat betekent nieuwe moeilijkheden in het verschiet. Moeilijkheden, die voorkomen hadden kunnen worden. De geschiedenis immers heeft vol doende geleerd, dat geen cnlcel ver drag eeuwig is en dat als een over zees rijksdeel geen lust heeft om deel van het rijk te blijven uitmaken, het buitengewoon moeilijk is om het daar toe te dwingen. Wie zou trouwens iets voelen voor dwang Nederlanders zijn geen dwin gelanden. Breda heeft de kat de bel aange bonden. In de strijd tegen die Horecabedrijven, die door over vragen de buitenlandse toeristen als het ware uit ons land wegjagen. De Horeca en de V.V.V. hebben de handen ineen geslagen. Zij zullen in het komende toeristenseizoen contrö- le uitoefenen. En wee degene, die de buitenlanders te veel geld uit de zak klopt! Men zal de vreemdeling waar schuwen, men zal het personeel, dat zich aan het euvel schuldig maakt ontslaan en als dat alles niet helpt, zal men nog verder strekkende maat regelen nemen. Men kan dit initiatief uit het Haag je van het Zuiden niet anders dan toejuichen. En men zou het navol ging toe willen wensen. Er hebben ons ook uit Zeeland wel eens verhalen bereikt, die op misstan den schenen te wijzen. Controle on zerzijds bracht dan weliswaar weinig of niets aan het licht, maar het is opvallend, dat de stroom van Belgen, die in de zomermaanden naar Zee land pleegt te vloeien, bepaalde za ken is gaan mijden. Dat is natuurlijk niet zonder oorzaak geschied. Dat in Breda het hierboven gesig naleerde initiatief nodig is, moge voor alle toeristengebieden een aan sporing zijn om te trachten navol ging overbodig te maken. Wie de buitenlandse toeristen overvraagt, slacht de kip met de gouden eieren. En daarmede is geen enkel toeristen gebied gebaat. heeft spr. rapport uitgebracht en toen is er niet meer over gespro ken. Hij daeht, dat het kabinet achter hem stond. De zaak moet nog worden uitgepraat en het standpunt inzake het recht van uit treding is voorlopig dus uitsluitend voor 's ministers rekening. De minister achtte de opvatting van de heer De Kort irreëel en een tikje naïef. Hij gaf te kennen, dat de door hem gekozen conceptie voor de R.T.C. de meeste kans biedt het koninkryk lang en mogelijk zelfs voor goed bijeen te houden. NEEUW-GUINEA. Ten aanzien van Nieuw-Guinea zeide de minister o.m., dat het nog voortijdig zou zijn een beroep te doen op het fonds voor minder ontwik kelde gebieden. De opbouw van Nieuw-Guinea verkeert nog volledig in een aanvangsstadium. De situatie is nog niet bevredigend, maar dat be tekent niet, dat men bij de pakken moet gaan neerzitten en dat de toe komst ook weinig rooskleurig zou zijn. Er zal echter mede particulier kapitaal nodig zijn om de ontwikke ling van Nieuw-Guinea te bevorde ren. De samenwerking met het moe derland noemde spr. innig. Rusland boycot bespreking Oostenrijks Vredesverdrag. De Sowjet-Unie heeft Woensdag medegedeeld, dat zij elke bespreking van het Oostenrijkse vredesverdrag door de V N. zal boycotten. „Wij zul len niet deelnemen aan de behande ling van deze kwestie en ook niet aan de stemming over voorstellen, door welke delegatie". Dit verklaarde Gro- myko bij de opening van het debat over deze kwestie in de politieke com missie der V. N. Minister Kernkamp verkeerd begrepen? Groningse kustvaarder op Noordzee gezonken Alle opvarenden gered Woensdagmorgen heeft het Zweed se schip „Laponia" zes opvarenden van het motorschip „Spïca" uit Gro ningen gered, die in een reddingboot op de Noordzee ronddobberden. De „Spica" is Dinsdagmiddag om zes nur 180 mijl ten Oosten van Glasgow ge zonken. Door welke oorzaak de „Spica" is gezonken, is nog niet met zekerheid te zeggen. Vermoedelijk is de lading gaan werken. Alle opvarenden zijn gered. De „Spica" was met ijzer onderweg van Middlesborough naar Gothen burg. Het Zweedse schip zal trachten de bemanning, die een hele nacht in de reddingboot heeft doorgebracht, in Kopenhagen aan land te zetten. De „Spica" is een motorkustvaar tuig van 247 bruto registerton, dat in 1939 werd gebouwd. Storm bracht schepen m Woensdag zijn door de storm ver scheidene schepen voor onze kust in nood geraakt. Sleepboten voeren uit om het Duitse 3Chip „Buntenor" en de Zweed „Mangen", die voor de kust van Hoek van Holland in moeilijkhe den waren geraakt, hulp te bieden. Door de ruwe zee gelukte het niet vast te maken. Bij het lichtschip Texel dreef in de afgelopen nacht het Spaanse s.s. „Sac. Valencia" stuurloos rond. Het schip heeft waarschijnlijk machineschade en vroeg om sleepboothulp. MISLUKTE POSTZEGEL. Vee levend verbrand Op mysterieuze wijze is Woensdag morgen brand ontstaan aan de ach terzijde van een boerderij in de Haarlemmermeer, daar waar de stal aan het woonhuis is gebouwd. Als gevolg van deze brand zijn 4 paarden, één koe en een aantal kippen, die niet meer uit de stal gered konden worden, in de vlammen omgekomen. Wat de gladheid kost Volgens een globale schatting heeft de gladheid Den Haag in drie weken reeds ruim 11.000 gulden ge kost. En nu is, naar de kalender ge rekend, de winter nog niet eens be gonnen. Sinds 24 November heeft men al ruim 1300 m3 zand over de straten van Den Haag uitgestrooid. Ter vergelijking diene dat men over de beide vorige winters tezamen in totaal maar 2000 m3 zand heeft ge bruikt. Normaal heeft men slechts 2000 m3 in voorraad voor een gehele winter. Kassier lichtte bank voor halvi ton op. In Voorschoten is de 30-jarige kas sier van de Coöp. Boerenleenbank al daar, C. A. de R., gearresteerd onder verdenking een bedrag van ongeveer 50.000.te hebben verduisterd. Reeds enige tijd bestond er vermoe den, dat het met het financieel beleid aan de bank niet klopte. Een onder zoek onthulde, dat op grote schaal fraude was gepleegd. De kassier ham, door handtekenin gen te vervalsen, gelden van spaar dersrekeningen op en „leende" weer geld van een andere rekening, wan neer de spaarder een uitbetaling wenste. De R. bezat een auto, bezocht speelculbs en smeet in Amsterdamse en Haagse nachtclubs met geld. VAKCENTRALEN AAN MINISTERRAAD Aangedrongen wordt op een actieve werk- gelegenheidspolitiek. De raad van vakcentralen heeft aan de ministerraad een adres gericht over de werkgelegenheldspolltlek. De raad van vakcentralen acht het van groot belang dat het vorige kabinet een norm voor de toelaatbare werk loosheid heeft gesteld, waarbjj de raad zich overigens niet aan het toen genoemde aantal van 95.000 zou willen binden omdat dit bij de tegenwoor dige wereldconjunctuur aan de hoge kant leek. De gemiddelde werkloosheid be droeg het afgelopen jaar ca 135.000. Dit aantal, dat 40.000 meer is dan destijds door de minister toelaatbaar werd geacht, heeft in brede kringen van de werknemers ongerustheid ver wekt. Op dit moment is de werkloos heid aanmerkelijk groter dan een jaar geleden. Eind October 1951 was het aantal 120.000. De juist gepubliceerde cijfers voor November 1952 geven een aantal werklozen aan van 139.000 tegen 122.000 eind November 1951. Bij deze ontwikkeling heeft de raad van vakcentralen er behoefte aan er met klem bij de regering op aan te dringen onverwijld over te gaan tot het nemen van een aantal doeltreffende maatregelen. Gemeend wordt dat bij de thans geheel veranderde situatie het mone tair verantwoord is een actieve werkgelegenheidspolitiek te voeren. De raad van vakeentralen merkt op, dat het werkgelegenheidsprogramma van de regering zowel verhoging van ZULLEN WE HET NOG BELEVEN Proef referendum werd groot succes Het proefreferendum over de Europese eenheid in Delft en Bolsvvard ls een succes geworden. De gehele dag is er in beide steden lustig gestemd en toen de uitslagen eenmaal waren vastgesteld, bleek dat in Delft 74,77 en in Bolsward zelfs 88,26 van het aantal stemgerechtigden aan het re ferendum hadden deelgenomen. Daarmede werd het record van het-Duitse stadje Breisach verbeterd. In Bolsward waren 3586 van de 3714 uitgebrachte stemmen vóór de Euro pese eenheid, in Delft 27.168 van de 29.188. trad, kreeg van de ambtenaar van de burgerlijke stand te huren, dat hijzelf waarschijnlijk niet. maar dit jonge paar mogelijk nog wèl een werkelijk verenigd Europa zou beleven. In Bolsward werd medegedeeld, dat de uitslag telegrafisch aan H. M. de Koningin, aan de regering en aan de voorzitter van de Europese Beweging in Brussel, Paul Henri Spaak, zou worden doorgegeven. de overheidsuitgaven als verlaging van de lasten op het bedrijfsleven cn de verbruikers moet omvatten. Ge dacht wordt in de eerste plaats aan de uitbreiding van het openbare wer- kenprogramma en versnelling van de uitvoering van dit programma. In het adres wordt er de nadruk op ge vestigd dat deze uitbreiding en ver snelling op zo kort mogelijke termijn dienen te geschieden en ter bestrij ding van de structurele gevaren voor de werkgelegenheid zoveel mogelijk aan een versnelde ontsluiting van de onder-ontwikkelde gebieden dienst baar gemaakt moeten worden. Daarnaast wordt gedacht aan een verhoging van het woningbou .-/pro gramma boven het aantal van 55.000, dat door de regering in de troonrede is genoemd. Bovendien wordt een versnelling van de uitkeringen voor vergoeding van materiële oorlogsschade aanbe volen door de stimulering van de in vesteringen. Ten aanzien van de ver hoging van overheidsuitgaven wordt eraan gedacht, het inkomen dat niet in aanmerking komt bij het vast stellen der uitkeringen van de nood voorziening ouden van dagen, tot 200.- per jaar te verhogen. Boven dien wordt in het adres gepleit voor invoering van deze maatregelen met terugwerkende kracht. Gedacht wordt ook aan het verle nen van credieten via de Herstelbank of andere instellingen aan klein- en middelbedrijven en aan alle maatre gelen, die er toe kunnen bijdragen, risicomijdend in risicodragend ver mogen te transformeren. (Zie slot pagina 8) „Rampzalig voor het land". In België is verontwaardiging ont staan over de afbeelding van koning Boudewijn op de nieuwe serie post zegels, welke sedert enkele weken in omloop is. Men vindt dat de gelijke nis geheel zoek is. De trekken in het gelaat zijn veel te hard en men vraagt zich af, waarom koning Boudewijn niet is afgebeeld zoals iedereen hem kent, namelijk met zijn bril op. Sommigen gaan zelfs zo ver, te spreken van majesteitschen nis en een der dagbladen stelt voor dat als men dan toch de abstracte kunst de vrije teugel wil laten, men de regerende vorst nog beter op de postzegels zou kunnen weergeven door een aantal vliegende schotels op een oceaan van spinazie en tomaten. De liberale volksvertegenwoordiger, Demuijter, heeft de minister van ver- Bey van Tunis Opstandelingen-legioen opereert in Tunis. De Bey van Tunis heeft de Franse residentie te Tunis Dinsdag medege deeld, dat hij weigert zyn zegel te hechten aan een deel van de Franse hervormingsvoorstellen. De twee hervormingsvoorstellen, die de Bey weigert te ondertekenen, zijn maatregelen op het gebied van de ge meentelijke en districtsraden. Bij de nationalistische leiders zijn deze maat regelen nauwelijks op verzet gestuit Alles wyst er op, dat van Franse zijde scherpe maatregelen tegen de Bey zyn te verwachten. In het Zuidelijke woestijngebied van Tunis opereert een goedbewapend le gioen van verzetsstrijders. Vorige week zijn leden van dit legioen uit Li- bye Tunis binnengedrongen. Men twijfelt er niet aan, dat er nog meer van dergelijke groepen in Tunis be staan. Franse en Tunesische troepen maken jacht op de opstandelingen. keerswezen schriftelijk vragen over deze kwestie gesteld. „Het is verwonderlijk, dat een land als België, dat talrijke kunstenaars van naam heeft, niet in staat is een behoorlijke postzegel te vervaardigen en nog merkwaardiger is het, zo merkt Demuijter op, dat men niet eer der de grove fouten heeft ontdekt, die aan de pas uitgegeven serie post zegels met de beeldenaar van de ko ning kleven". Demuijter vraagt een onderzoek naai' deze affaire, die hij rampzalig voor het prestige van de koning en het land noemt. In beide plaatsen werd de uitslag met groot enthousiasme begroet. Aan de „verkiezingsdag" was een drukke verkiezingsactie voorafgegaan, waarin voor- en tegenstanders zich geroerd hebben, zij het dat de tegenstanders pas op het allerlaatst in actie zijn ge komen. In Delft waren het een comi té, dat zich „Comité van Gereformeer den" noemde, en de C.P.N.. die er op aandrongen niet aan het referendum deel te nemen. Toen de verkiezings uitslag hier door de burgemeester be kend gemaakt werd, waren o.a ook minister Luns en de P.v.d.A.-voorzit- ter, Koos Vorrink. aanwezig. Aardige voorvallen speelden zich tijdens de stemming af. Een oude heer wilde thuis zijn andere bril gaan ha len, omdat hy het stembiljet niet kon lezen. Hij had een misdruk gekregen. Toen men hem een ander biljet gaf, ging het best. Een paartje van 19 en 16, dat in Delft deze dag juist in het huwelijk Eisenhower sprak met MacArthur. Eisenhower heeft Woensdag een onderhoud gehad met generaal Dou glas MacArthur. Zij spraken over MacArthurs plan om een einde aan de Koreaanse oorlog te maken op een bijeenkomst bij John Foster Dulles, die zoals bekend minister van buitenlandse zaken zal worden. Oostenrijker verdwenen in Boekarest. De Oostenrijkse handelsattaché te Boekarest, Franz Josef Popper, wordt sinds half October vermist, zo meldt de „Neue Wiener Tageszei- tung". Popper woonde al sinds 1924 in Boekarest. In 1950 werd hij tot handelsattaché benoemd. Alle pogingen van de Oostenrijk se zaakgelastigde om inlichtingen over zijn verblijfplaats te krijgen, zyn vruchteloos gebleven, aldus het blad. ...viert prinses Armgard, de moeder van prins Bernhard, haar 69e verjaardag. GEEN DUUR APPARAAT Critiek van Statenleden op kostenverdeling Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in de beraadslagingen in de afdelingen van de Provinciale Sta ten geen aanleiding gevonden om hun voorstel tot oprichting van het Wegschap Walcheren te wyzigen. Dat betekent dus, dat zy ook geen verandering gebracht willen zien in de kostenverdeling: 25% voor de Pol der Walcheren en 75% voor de geza menlijke gemeenten, waarbij drie factoren gelden, de weglengte (35 de oppervlakte der gemeente (25%) en het inwonertal (15%). Vooral op deze laatste norm hadden de Staten leden veel eritiek, omdat zij meen den, dat Middelburg en Vlissingen daardoor onredelijk veel in de kosten van het wegenonderhoud moeten bij dragen. Een van hen noemde het inwoner tal een willekeurige maatstaf en vroeg de 15% te drukken tot een voor de grote gemeenten redelijk per centage. Voorts deed hij de sugges tie bij het inwonertal van de bad plaatsen ook de badgasten mee te tellen. Anderen pleitten voor de factor financiële draagkracht der gemeen ten en weer anderen vroegen G.S. de gehele materie nog eens rustig te be kijken en te overwegen. Het college achtte het onbillijk de lasten van het wegenonderhoud uit sluitend te leggen op de agrarische sector. Men kan er over twisten of een verdeling, waarbij 15% van de totale kosten worden verdeeld naar rato van het aantal inwoners, de verschillende belangen op de juiste wyze waardeert, hetgeen volgens G. S. wel het geval is, doch men zal er by verlaging van deze factor reke ning mee moeten houden, dat het be drag, waarmee verlaagd wordt, door de agrarische sector méér zal moeten worden opgebracht. Gezien de enor me lasten, welke reeds op het Wal- cherse platteland drukken, vinden G.S. dit laatste zeer ongewenst. VOORTVARENDHEID Behoorlijk wat critiek werd in de afdelingen geuit op het feit, dat G.S. de gemeenten te weinig tijd hebben gelaten om het ontwerp-Wegschap behoorlyk te bestuderen en daartegen bezwaren in te brengen. Het college gaf toe, dat de tijd daarvoor niet ruim was toegemeten, maar er was ook grote spoed vereist. Er kan ze ker niet worden gezegd, dat niet de nodige voortvarendheid is betracht. Uiteraard werd gevraagd, of het wegschap werkelijk nodig is en of het een eigen dure dienst zal krij gen. G.S. antwoordden, dat samen werking tussen gemeenten en polder wettelijk niet mogelijk is en dat het wegschap de enige juiste oplossing bleek te zijn. Het instellen van een aparte dienst is niet nodig en het ambtelijk apparaat zal zo eenvoudig mogelyk worden gehouden. Wibosono wil samenwerking Indonesië heeft Nederland nodig, zo meent hij Oud-minister Wibisono, lid van de uitvoerende raad der Masjoemï, heeft, sprekend over de verhouding tussen Nederland en Indonesië, de recente Nederlandse uitlating, dat de liefde niet van één kant kan komen, onder streept. Hij zeide. dat hij voorstander is van het onderhouden van nauwe betrekkingen met Nederland. Men heeft Nederlandse krachten en bedrijven nog nodig voor de opbouw, aldus Wibisono. Hij meende, dat de onderhandelingen beter kunnen wor den uitgesteld tot de binnenlandse toestand van Indonesië stabiel is. om dat zij slechts kunnen slagen wan neer Indonesië vooral intern sterk is. De besprekingen over dc Unie die nen gescheiden te worden van die over West-Irian. Men moet niet over haast eenzijdige opheffing van de Unie eisen. De eis tot terugroeping van de Nederlandse Militaire missie dient niet vergezeld te worden door bedreigingen en ruwe manieren, die de gevoelens van de Nederlanders kunnen kwetsen. Anderzijds drong Wibisono er bij de Nederlanders op aan hun best te doen de psychologi sche en politieke toestand in Indone sië te begrijpen. Belgisch journalist uit rechtzaal gezet Een redacteur van het Brusselse dagblad „De Standaard" is tijdens de behandeling van een moordzaak voor het assisenhof te Tongeren op verzoek van de voorzitter door leden van de rijkswacht uit de zaal verwij derd. De voorzitter beschuldigde de journalist van een gebrek aan ob jectiviteit en van partijdigheid in de ze zaak. .De Standaard" schrijft dat de ilissing van de voorzitter niet al leen een aantasting van de persvrij heid betekent doch ook van de grondwet, die de openbaarmaking der debatten van het assisenhof waar borgt. De Belgische persbond zal een onderzoek instellen naar dit incident. De 46-jarige W. K. te Weesp. die be schonken in het huis van de burgemees ter doordrong ©m hem dgar onprettige dingen te zeggen, kreeg voor het Am sterdams gerechtshof 6 weken voorwaar delijk. DE BUIEN. Geldig tot Donderdagavond: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Krachtige tot matige wind in hoofdzaak tussen Zuid-West en Noord-West, maar later in het Noorden van het land weinig wind. Dezelfde of iets lagere temperatu ren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1