Wittere taoifec TRIUMPH BLIJDE VIERING VAN HET GOUDEN ZIEKENHUISJUBILEUM Zeeuwse Almanak ARBEIDERS LUISTERDEN NAAR HARPISTE R0SA SPIER TRUMPY wint STATEN VRAGEN AANDACHT VOOR DE DUINAFSLAG D.D.B. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 16 DECEMBER 1952 IN NQQRDGQUWE Plannen voor nieuw ziekenhuis komen binnenkort aan de orde „Architecten tekenen, bestuursleden rekenen en binnenkort komen er cijfers en plannen aan de orde". Deze opgewekte mededeling kon de voor zitter van het ziekenhuis „Schouwen-Duiveland" doen in zyn rede, Maan dagmiddag uitgesproken by de viering van het gouden jubileum van dit zie kenhuis, met betrekking tot de plannen voor een in Zierikzee nieuw te bouwen ziekenhuis. De vertegenwoordiger van de minister van sociale zaken en volksgezond heid, dr. P. Slettenaar, kon In aansluiting op deze mededeling verklaren, dat hy de noodzaak van een nieuw ziekenhuis op Schouwen inzag en hy hoopte het doar het bestuur in hem gestelde vertrouwen te kunnen honore ren. en voorts een schildery, namens het gemeente-bestuur van Noordgouwe. m zyn toespraak herdacht de bur gemeester de overleden stichters. Jhr. A. van Qitters, een zoon van de overleden oprichter, overhandig de als tweede een geschenk en wel een bedrag van 2.584,15, byeen ge bracht door 852 oud-patiënten. Dr. M. C. van Hoorn, secretaris van de Ned. Mij. tot Bevordering der Ge neeskunst, overhandigde namens de Schouwse artsen een enveloppe met inhoud, waarna dr. Motmans een schildery aanbood, namens de beide specialisten van het ziekenhuis. Voorts voerde dr. Motmans nog het woord namens de Ver. voor Zieken- huisverpleging en namens het Zie kenfonds Schouwen-Duiveland. Als „eilandbewoner" verraste de heer C. M. Moolenburgli uit Burgh bestuur en directie tenslotte met een vergroting van een by de eerste steenlegging in 1902 genomen foto, nadat hij uitvoerig had geschetst, hoe de toestanden op het gebied der ziekenverpleging op Schouwen sinds het einde van de negentiende eeuw waren verbeterd. DANKLIED. Aan het orgel begeleid door de heer Jac. Luykenaar uit Zierikzee die tevoren reeds, evenals dat in 1902 was geschied, het Jubelkoor uit Wagners Lohengrin had doen horen zong een door verpleeg sters gevormd koortje het „Dankt, dankt nu allen God", waarna jhr. Schuurbeque Boeye zich tot elk der sprekers afzonderlijk richtte om hen te danken voor de gelukwensen en de geschenken. In de hal van het ziekenhuis werd tot besluit van deze geslaagde ju bileum-viering een receptie gehou den, welke een uiterst geanimeerd verloop had. Bigde klanken op een toch al big de dag, waarop een groot aantal ge nodigden, onder wie de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en diens echtgenote, ter viering van het 50-jarig jubi leum byeen was gekomen in de sfeer volle Ned. Hervormde kerk te Noord- gouwe. Nadat de Commissaris der Ko ningin aan de ingang van de kerk was begroet, waarbij het muziekge zelschap „Con Amore" het volks lied deed horen, sprak jhr. mr. J. Schuurbeque Boeye, voorzitter van het ziekenhuis „Noordgouwe" en bur gemeester van Zierikzee, een rede uit. Spr. deed mededeling van de schriftelijk ingekomen gelukwensen, o.m. uit de Congo en van de enige nog in leven zijnde oprichter, ds. S. A. Nauta uit Wassenaar. In waarderende bewoordingen richtte spr. zich tot directie en personeel, waarna hy in enkele grote lynen het ontstaan en de geschiedenis van dit eerste plattelands-ziekenhuis in Ne derland schetste. Hierbij kwamen in het bijzonder naar voren de namen van jhr. C. A. van Citters, dr. E. Wortman en van ds. S. A. Nauta; namen, onverbrekelijk verbonden met de totstandkoming van het zie kenhuis, waarin sinds 1902 ruim 12.723 patiënten werden opgenomen. Dr. H. Ezendam, geneesheer-direc teur, feliciteerde alle 18 gemeente besturen van het eiland (waarvan velé vertegenwoordigers aanwezig waren) en het dagelijks bestuur, en gewaagde in zijn toespraak van de grote eerbied, welke hij koesterde voor de stichters. Tenslotte besprak dr. Ezendam uitvoerig de exploita tie-problemen. KON. ONDERSCHEIDING VOOR OUDSTE ZUSTER. Dr. Slettenaar wekte allen op om persoonlijke en gemeentelyke belan gen te doen vvyken by de verwezenlij king van de plannen voor 'n nieuw ziekenhuis, waarna hy namens de mi nister mededeelde, dat het H. M. de Koningin had behaagd zr. T. J. A. v. d. Klippe, één der oudste verpleeg sters, te onderscheiden met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hy spelde zr. v. d. Klippe het ere metaal op de helderwitte verpleeg sters-schort. In een korte toespraak gewaagde de Commissaris der Koningin vervol gens van zyn bewondering voor het geen op Schouwen met betrekking tot de ziekenverpleging mogelyk was gebleken. Spr. zag hierin eens te meer het bewijs, dat men op het platteland beslist niet onder een minderwaardigheidscomplex gebukt behoeft te gaan'. GESCHENKEN. De burgemeester van Noordgouwe, de heer Z. Cornells, bood directie en bestuur namens de 18 Schouwse ge meenten een bedrag aan ten bate van de patiënten, verzameld door van elke inwoner een cent te vragen Provinciaal Directeur Arbeidsbureau benoemd. De heer K. van Dijk volgt de heer J. C. Corver op. Tot Provinciaal Directeur van het Arbeidsbureau Zeeland is benoemd de heer K van Dyk, directeur van het Gew. Arbeidsbureau Dordrecht. De heer van Dijk volgt zoals be kend de heer J. C. Corver op, die onlangs benoemd werd tot Provinci aal Directeur Noord-Holland. GROET Het was een stille, witte wereld, waarin Maandagmiddag te Noord gouwe een gouden jubileum werd ge vierd. Het stemmige kerkgebouw, waar men bijeen was gekomen, ging wel dra schuil onder een smetteloze sneeuwlaag en terwijl binnen de woordenstroom der sprekers gestaag vloeide, daalde buiten de duizenden vlokken in rustige warreling... Plotseling, temidden van dit zo bij iiitstek Nederlandse tafereel, klonk daar een groet uit een tropisch we relddeel; een groet, voorgelezen door de voorzitter van het bestuur van het ziekenhuis „Schouwen-Duiveland", afkomstig van een oud-ingezetene van NoordgouweVan een arts, die nu vertoeft onder de gloeiende zon van Stanleyville in Midden-Afrika „Gaarne", zo schreef hij, „gaarne was ik zelf naar Noordgouwe geko men, maar m'n zvjarte schapen kon ik helaas niet alleen laten. Ze zijn als kinderen, en noemen mij vader, maar als ze alleen zijn, stelen ze m'n ana nassen, onder het motto: „zaken zijn Een grappige groet, passend in het kader 'van een feestelijke plechtig heid, meenden wij. Advertent ie Advertentie Sa nap/rin JSïïS: Altijd veilig en zeker bij kou, griep en pijnen Kokor 50 tabletten 80 e» - 25 tabletten 45 ct Zeeland in de greep van de winter Wel ongemak, maar toch geen ontwricht verkeer. Een flink pak sneeuw is in de loop van Maandag' over Zeeland neerge daald en heeft velden en wegen met een grauw-wit kleed toegedekt. Het was in het algemeen tamelijk natte sneeuw, zodat van sneeuwpret geen sprake kon zyn, maar gelukkig is ook de hinder van deze winterse verras sing tot wat ongemak beperkt geble ven. Ernstige ongevallen werden gis teravond althans nog niet gemeld. Tocht heeft de sneeuw, tezamen met de wind en ijzelvorming, hier en daar wel wat moeilijkheden veroorzaakt. De wegen waren soms vrij glad en in elk geval moeilijk begaanbaar, ook al is hier en daar terstond ijverig met de sneeuwploeg gewerkt. In Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen begon het 's morgens vroeg reeds te sneeu wen, waardoor de wegen glad wer den, hetgeen later nog toenam, toen de sneeuw begon op te vriezen. Het verkeer ondervond echter slechts ge ringe moeilijkheden en van een stremming kon niet gesproken wor denOp de weg van Philippine naar. Isabellasluis kwam een personenwa gen na een slippartij in de sloot te recht. Toen de wagen door twee. pas serende auto's weer op de weg was gebracht, bleek dat de schade nogal meeviel. De bestuurder kwam met de schrik vrij. In West-Zeeuwsch-Vlaanderen ar riveerden de bussen van de S.B.M. met geringe vertraging op de plaats van bestemming, zodat de scholieren, die de scholen in Oostburg bezoeken, een klein half uur te laat kwamen. I Op de hoek van de Oranjestraat te IJzendijke kwamen een Belgische en een Nederlandse bestelwagen met elkaar in botsing.doordat remmen wegens de gladheid niets uithaalde. Ook hier werd echter alleen mate riële schade aangericht, evenals op de weg van Draaibrug naar Oost burg, waar een afknappende telefoon paal op de cabine van een juist pas serende vrachtauto viel. De paal brak doordat zich op de draden van het bovengrondse net ijzel had afgezet. IJzel was er ook de schuld van. dat issen Schoon dyke en IJzendijke verschillende telefoonpalen afknapten omdat de draden te zwaar waren ge worden. Het telefoonverkeer werd door dit voorval geruime tijd ge stoord. In Middelburg reed een vracht auto tegen een benzinepomp, welke zwaar werd beschadigd en in Krab- bendijke liepen twee person-1 auto's aanzienlijk schade op, toen zij elkaar door de gladheid niet meer konden ontwijken. Op de Kreekrakdam ont stond enige stremming van het ver keer toen twee wagens, elk aan een vers-ehiilende kant van de weg, in de berm geraakten en de weg blokkeer den. Ook hier kon echter met ver- eende krachten spoedig uitkomst worden gebracht. Van 17.30 uur tot 19.15 uur moest het beloodsen van kleine schepen door de loodsdienst Steenbank—Wal cheren gestaakt worden wegens harde wind. Op de veerdienst VlissingenBres- kens moest vanmorgen een der boten naar Breskens terugkeren in ver band met sneeuwafzetting op de rui ten van de stuurhut. Vrij spoedig was het verkeer echter weer normaal. Burgemeester opent nieuw hotel te Middelburg Burgemeester mr. dr. N. Bolkestein zal op 23 December a.s. het nieuwe Hotel „De Burg" te Middelburg offi cieel openen. „Ipenoord" en hel b.l.o. In de afdelingen van de Provincia le Staten van Zeeland is vergaderd over het voorstel van G. S. tot het verlenen van subsidie in de huisves ting van zwakzinnige kinderen in verhand met het bezoeken van een school voor b.l.o. Eén der leden vroeg zich af, of b.l.o.-kinderen wel in „Ipenoord" thuis horen. Een ander imbecielen in de breedste zin van het woord worden opgenomen. Misschien zullen er wel kinderen bij zyn, die op het ogenblik de b.l.o.-school niet bezoeken, omdat de afstand te vei' is. De school te Middelburg heeft ook een afdeling voor imbecielen. „Ipen oord" wil een tehuis zijn voor imbecie len, die desgewenst het week-end naar huis kunnen gaan of zelfs voor debielen, die van ver komen en op „Ipenoord" een internaat vinden. SUBLIEME AVOND. Zij trad met Wim Berghemer en Rob van Reijn op in kamp Bloemenlaan te Vlissingen. Geboeid en ademloos luisterend hoo rden Maandagavond arbeiders van het kaxnp-BIoemenlaan te Vlissingen in hun cantine het oude veriiaal van de jonge, fiere Israëliet David, die onverschrokken de dreigende Filistynse kampvechter Goliath te Iyf gingmet slechts een slinger en een steen. De voordrachtskunstenaar Wim Berghemer droeg deze geschiedenis voor in de prachtige Statenvertaling en Rosa Spier omlystte het geheel met harpmuziek, die volmaakt in de sfeer van het verhaal paste. De levendige voordracht van Wim Berghemer deed het wonderlyke beuren rond David in alle felheid herleven en daarbij was het, als of de kale muren van de cantine ver vaagden: men waande zich in het Pa lestijnse dal tussen twee legers uit het Oosten in slagoi'de opgesteld, men herkende het paleis van de gekwelde Saul, voor wie David de harp speel- Advertentie. altijd in kwaliteit! VIRGINIA Dr. Korringa naar Hamburg. Dr. P. Korringa, de bioloog van .het ryksinstituut voor visserijonder- zoek, zal begin Januari in Hamburg een lezing houden voor restaurateurs en vishandelaren over de oesters. Daarbij zal de oesterfilm „Imperialen 0000 worden yertoond. Op 16 De cember zal dr. Korringa een lezing houden te Yerseke over de jongste re- sultaten van het oestei'ondei'zoek. FRANSE ONDERSCHEIDING. Jhr. F, Beelaerts van Blokland, o.m. oud-vóorzitter van hef Ned. Rode Kruis, is door de Franse rege ring benoemd tot „Officier d' Aca démie". Jhi\ Beelaerts van Blokland heeft veel gedaan voor de Franse cultuur en taal in ons land; o.a. richtte hy in 1935 in Middelburg een afdeling van de Alliance Frangaise op. PROV. BEGROTING AAN DE ORDE. Verbetering zeesluis te Cadzand wordt voorbereid. By de afdelingsgewyze behandeling in de Provinciale Staten van de pro vinciale begroting voor 1953 werd de aandacht van de Gedeputeerden ge vraagd voor de afbrokkeling van de kust by OostkapeUe en by Groede, waar de zee jaarlijks zes a acht meter van de duinen afsnoept. Voorts ver keert de zeesluis by Cadzand in een gevaarlyke toestand; men wenst een wachtsluis, die Het Vrije van Sluis echter niet Iran betalen. Het rgk en de provincie willen subsidiëren, doch er gebeurt niets. Het gevaar voor het onderlopen van dit deel van het ge west wordt volgens één der Statenle den met de dag groter. Hy overweegt een motie in te dienen, teneinde daar door de aandacht van het ryk op deze dringend-urgente kwestie te vestigen. Namens ,G. S. werd geantwoord, dat de bouw van een wachtsluis en de verbetering van de zeesluis te Cad zand in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeren. Het college zal hierover by de open bare behandeling van de begroting nadere mededelingen doen. By Groede vindt geen zodanige duinafslag plaats, dat een gevaar zou ontstaan voor Het Vrije van Sluis. De ontwikkeling by OostkapeUe woi'dt nauwkeurig gade geslagen, opdat zonodig tydig ingrü- pen kan worden bevorderd. G. S. zul len dit probleem Donderdag a.s., wan neer zij een bespreking hebben met minister Algera, aan de orde stellen. Zo mogelyk zal het college by de openbare behandeling van de begro- nadere mededel w tschappy Zeeland. doen over inYTTT* Niet krabben. De helder tl I'S IK vloeibare D.D. D. kal- U»iyUJB.\ meert de jeuk In enkele seconden, uuodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN In één der afdelingen noemde een lid de opvatting ten departemente, dat in Zeeland geen woningnood zou bestaan, pertinent onjuist. De provin cie wordt onbillijk behandeld. G. S. antwoordden, dat voortdui'end bespre kingen worden gehouden met het mi nisterie. Dé vei'wachtingen mogen echter niet hoog gespannen worden. Wat de Stoombootdiensten betreft, werd medegedeeld, dat het inleggen van een derde vaart op Zondagen op het veer ZierikzeeKatscheveer by het vastleggen van de zomerdienstre- geling-1958 zal worden overwogen, evenals het invoeren van 10-vaarten- boekjes. Het is het voornemen, dat een com missie, met de Commissaris der Ko ningin aan het hoofd, alle gevaarlijke wegkruisingen in ogenschouw zal gaan nemen om daar, waar nodig ver- eersborden te doen plaatsen. Eén der leden vroeg, of het moge lyk is uit het tertiaire wegenfonds een bydrage te verlenen voor het wegen- onderhoud in het wegschap Walche ren. G. S. antwoordden, dat op aan vraag 150 per km. per jaar wordt verstrekt. Toneelmeester Middelburgse schouwburg overleden. Op 78-1arige leeftijd js Maandag middag plotseling overleden de heer J. T. Schillings, die gedurende S2 jaar als toneelmeester in de Middel burgse Schouwburg werkzaam is ge weest. Hij was voor aUen, die in deze schouwburg optraden, een vraag baak en een uitstekende hulp. Roomboter in beslag genomen. Anf&tenaren der invoerrechten en accynzen te St. Jansteen namen 24 kg. roomboter in beslag, die door een man per fiets via een binnenweg naar de grens werd gebracht. Toen de smokkelaai' de kommiezen zag nade ren, liet hij - de boter in de steek en ging op de vlucht. De waarde van de botex- bedroeg ongeveer 108. Smokkelaar ontsnapte uit ziekenhuis te Sluiskil. De Belgische smokkelaar de C., die Zaterdagmorgen, nadat Hij door de douane was gesnapt bij een poging om koeien over de grens te smokke len, gewond in het ziekenhuis te Sluiskil was terechtgekomen, is daar uit Zaterdagavond ontsnapt Naar wij vernamen had men de C. in het ziekenhuis niet onder bewaking gesteld, omdat men meende, dat zijn verwondingen van dien aard waren, dat hij toch niet zou kunnen wegko men. Of de man gesimuleerd heeft, is nog niet vastgesteld kunnen wor den. In elk geval neemt men aan, dat hij hulp van buitenaf heeft gehad. Mogelijk heeft men hem tijdens het bezoekuur bovenkleren bezorgd en heeft hij toen kans gezien ongemerkt uit het ziekenhuis te komen. Andere patiënten en het verplegend perso- neel hebben er in elk geval niets van gemerkt. Verondersteld wordt, dat de man er nu in geslaagd is over de grens naar België te ontkomen. Advertentie. HERSTELLEND NA ZIEKTE? versterkt U met PLEEGZUSTER BLOEDWIJN. Vele grote werken op stapel Mededelingen van Gedeputeerde Philipse. (Slot van pag. 1). De heer Philipse kon verder mede delen, dat uit de grote pot met 68 millioen voor het scheppen van werk gelegenheid ter bestrijding van de werkloosheid nu ook gelden voor Zee land zullen komen. Het is echter nog niet te zeggen, hoeveel. Van de voor Zeeland urgente wer ken noemde hy de verbetering van de weg StavenisseSt. Annaland (hier voor is 90.000 toegestaan), de aan- leg van de rondweg rond Poortvliet (in de kosten nfea*van wordt voor 25 bijgedragen), de aanleg van de weg van do Oud Vossemeerse poort naar de brug te Tholen (er worden pogingen ondernomen om bouwvolu me te krygen ter vervanging van de zeven af te breken woningen; ook in deze aanlegkosten wordt 25 byge- dragen), aanleg van de traverse door Goes, afgraving van de Armendijk en voorbereiding van de aanleg van een parkeerterrein te Axel, aanstelling van drie opzichters voor de wegen aanleg en de beschoeiing van de ha- vendam te Tholen. Al deze projecten, met uitzondering van het laatste, zyn reeds goedge keurd, maar de bijdragen zyn, uitge zonderd voor de eerste drie werken, nog niet bekend. De provincie beschikt thans over een lyst van werken, die eventueel voor uitvoering in aanmerking ko men, tot een bedrag van vijftig milli oen gulden. Binnenkort zal uit deze lyst een urgentieljjst worden opge maakt. deMen hoorde de muziek, het ge roep der vrouwen: „Saixl heeft zijn duizenden verslagen, maar David zyn tienduizenden EMINENTE KUNSTENAARS. De Culturele Commissie voor de kampen had met Rosa Spier en Wim Berghemer twee eminente kunste naars uitgenodigd. Niet alleen het kleurige, soms zelfs hartstochtelijke leven in het oude Israël wisten zy te herscheppen, maar ook het begin van de Westerse beschaving: de Kerst geschiedenis. Gedragen klonken de. woox-den van het Lucas-evangelie door de cantine: „En het geschiedde......" Vluchtig vervaagden in de zaal de yie klanken van een oud Frans kerst liedje, door Rosa Spier licht en sereen getokkeld op haar snareninstrument. De gelijkenis van de Goede Herder werd voorgedragen, gevolgd door het volmaakte C-aur preludium uit Bach's „Wohltemperirtes Clavier". Steeds weer was er volmaakte een heid tussen woord en toon! Daarnaast was er indrukwekkende pantominekunst door Rob van Reyn, die onder meer schier volmaakt een Deens kerstsprookje gestalte wist te geven. NIET ALLEEN PASSIEF. Maar de arbeiders behoefden niet de gehele avond de rol van passieve luisteraars te vervullen, omdat na de pauze Rosa Spier op haar charmante wijze de geheimen van de harp ont hulde. Daarby duurde het niet lang, of er ontstond een gesprek tussen po dium en zaal („Begrypt U het alle maal? U vraagt maar!"„Me vrouw Spier, als ik nou goed begrepey hebZelfs na afloop dromden dé aanwezigen rond het zeldzame instru ment. Onvei'moeid gaf Rosa Spiex" tekst en uitleg. Deze avond, die als kerstviering was bedoeld, was door dit alles op ve lerlei manier van subliem gehalte, waarvoor kapelaan Kroon, die een slotwoord spi'ak, mevrouw Spier en de beide heren terecht dankte. Kampbe heerder Holtjer bood namens de aan wezigen mevrouw Spier een ruiker aan. Het openingswoord was gespro ken door de heer H. Barnard. Onder de aanwezigen bevond zich het hóófd van de inspectie Dienst Uitbreiding Werken, ir. H. N. Coolman uit Mid- delbux-g. Douane nam koe in beslag. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen te Ciinge namen een koe in beslag, die door enkele smokke laars in de richting van de grens werd gebracht. De smokkelaars vuis ten in het duister te ontkomen. KUNST „De kunstenmaker Pamphalon". CONCERTGEBOUW TE VLISSINGEN. De kunstenmaker Pamphalon heeft het Maandagavond in Vlissin gen verteld. Dat men dan alleen ge- xukkig is, wanneer men met èn voor elkaar leett. Welnu, de leiders van de Jeugdherbex-gen in Nederland waren bereid Maandagavond met en voor de Vlissingers te leven, maar sneeuw en slechi weer hebben blijk baar velen verhinderd naar het con certgebouw te gaan. De thuisblijvers zullen het wel goed gehad hebben, maar velen zouden toch bij Pampha lon iets weldadigs hebben ondergaan, dat ze nu gemist hebben. Nicolai Ljeskof's „Kunstenmaker* Pamphalon" is in de toneelbewerking een soort „moraliteit" geworden een „abel" spel, waai-uit de vroeg- Christelijke vroomheid spreekt. Het gegeven is simpel. Het wil al leen maar aanduiden, dat degenen, die de uiterlijke vroomheid en braaf heid beoefenen achter staan bij zulke lieden als de kunstenmaker Pam phalon, die wist, dat hij temidden van het feestgedruis en by het gerin kel van z'n bellen weliswaar in zon de leefde, maar niet vergat alles te offeren voor anderen. Het spel werd door de jeugdherbei'gmensen goed gebracht. De vertelster, die met haar decla matie de tonelen „aaneeixreeg" deed dat eenvoudig en klaar. De inleidende fluitmuziek voerde de toeschouwers w,eg uit de hevig heid van het hedendaagse toneel, naar de kalmte van de historische beschouwing. De spelers en speel sters leefden in hun rollen met een weldadig aandoende kracht. De de cors waren bepaald knap in hun gedurfde vorm, die de bijkomstig- heid van het stoffelyk leven symbo liseerde tegenover de geestelijke goederen, waarom het uiteindelijk gaat. Wanneer we geen namen noemen van de spelers en speelsters, van de knappe regisseur en van dege nen, die de decors en de costuums verzorgden, dan is dat alleen om dat deze mensen niet voor zichzélf werken, maar voor de Jeugdherberg centrale, die jubileert en waaraan ze een stevig bedrag willen schenken voor een nieuw jeugdcentrum. Vanavond gaat het spel in „De Prins van Oranje" te Goes, morgen avond in het Schuttershof te Mid delburg. Vertellen we tenslotte, dat het stil was na de voorstelling in Vlis singen en dat pas na enkele minu ten het krachtig applaus losbarst te, waarmee de jonge mensen in de zaal de spelers dankten. Daax'uit blijkt wel, hoe byzonder deze op voering geslaagd was{

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2