PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Geen algemene het loonpeil m ons verhoging van land Nog veel te veel weigeraars bij bevolkingsonderzoek BILT SCHUMAN TE TILBURG TOT EREDOCTOR GEPROMOVEERD Vandaag VLIEGTUIGEN TWEEMAAL SNELLER DAN HET GELUID EMIGRATIE NAAR AUSTRALIË WEER OP VOLLE TOEREN WEST-EUROPA GETEISTERD DOOR STORM EN SNEEUW 195e Jaargang-No. 295 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant- Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj W de Pagter Hoofdred. G. Ballintijn PI verv.: W- Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw.. fr. p p. 1 5.70 per kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 15 Dec. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 21 ct per mm Minimum p advertentie f 3.— Ing mededelingen driemaal tarief Kleine advertenties imax fl regels) van 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent ..Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P Z C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 5860, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) Middelburg, Markt 51, telef 3841. Goes. Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g Oostburg, Ftnlandstraat 2, telef 16. Terneuzen. Brouwerijstr 2 Zlerikzee. N BogerdstT C 160 telel 20. MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN: Algemeen verbod van huisarbeid De S.E.R. zal nog slechts over algemene vraagstukken adviseren. De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft in zijn memorie van antwoord op de begroting 1953 uitvoerige mededelingen gedaan over de bestryding der werkloosheid. De verbeterde monetaire situatie laat daarvoor enige ruimte. De minister vestigt er de aandacht op, dat door de werkgelegenheid op lange termijn te doen primeren en daarnaast liever sociale voorzieningen dan loonstijgingen mogelijk te maken, de sociale zekerheid in de achterlig gende jaren belangrijk is toegenomen. De minister ziet in de afronding daarvan zjjn voornaamste taak o.a. door de tot standkoming van een definitieve ouderdomsvoorziening, een nieuwe ziekenfondswet, een definitieve regeling kinderbijslag kleine zelf standigen, een zeker unificatie van de sociale verzekeringswetten en van deze met de loonbelasting. DE S.E.R. Wat de activiteit van de sociaal- economische raad betreft, vraagt de minister zich af of niet volstaan kan worden met de S.E.R. alleen te be trekken in meer algemene vraagstuk ken en voor speciale vraagstukken te volstaan met vooroverleg, waaraan de rechtstreeks betrokkenen deelnemen. Als voorbeelden van dit laatste noemt de minister de landarbeidswet en de wet tot verbod van arbeid voor 14-jarige meisjes in fabrieken. De mi nister zal hierover het advies vragen aan de S.E.R.-voorzitter. ONDERNEMINGSRADEN. Nu de termijn van drie jaren ge noemd in de wet op de ondernemings raden afloopt op 7 Juni 1953, heeft de staatssecretaris voor sociale zaken zeer onlangs de sociaal-economische raad schriftelijk op de hoogte ge bracht van de ongerustheid, welke bij de minister bestaat om binnen de wettelijke termijn over de gehele li nie ondernemingsraden tot stand te doen komen. Over het college van rijksbemidde laars deelt de minister mede, dat de arbeid van dit college thans in hoofd zaak toezichthoudend is. Van het zich bezig houden met futiele aangelegen heden is de minister niets bekend. In dit verband vestigt de minister de aandacht op de invloed van de werkclassificatie voor de loonvorming en op de arbeidsrust, welke het ge volg is van het vertrouwen in de werkclassificatie. Voorts is het college van ryksbe- middelaars voortdurend doende ge weest met de invoering van tariefbe taling, volgende de zogenaamde „ge meten tarieven". De minister is er niet voor gepor teerd aan de werkgevers gelegenheid te laten in gunstige zin van de gestel de regelingen en tarieven af te wij ken. Daardoor zou een te sterke trek naar beter-betalende beroepen en be drijfstakken ontstaan. Aan de S.E.R. is gevraagd advies uit te brengen over eventuele wijzi gingen in het bestaande systeem van de loonpolitiek. GEEN HOGER LOONPEIL. De minister acht een algemene ver hoging van het loonpeil hier te hinde met het oog op de daaraan verbon- Wat de komende huurverhoging be treft, merkt de minister op, dat ook aan ouden van dagen en andere per sonen, die van vaste inkomsten leven, aandacht geschonken moet worden. Over de gemeente-classificatie heeft de S.E.R. een advies uitgebracht, dat thans wordt bestudeerd. DE WERKGELEGENHEID. Mede in verband met het advies van de S.E.R. besloot de regering tot een aantal voorzieningen, die kunnen bijdragen tot verruiming van de werkgelegenheid. In de eerste plaats behoort tot dit program een tweede versnelling van de uitkeringen wegens oorlogsschade. In de tweede plaats is een extra-be drag voor waterstaatswerken aange vraagd en in de derde plaats zal 50 millioen extra voor openbare werken worden uitgetrokken onder de post onvoorzien. Tenslotte zal voor de lagere pu bliekrechtelijke lichamen het werk van de zogenaamde „investerings commissie" worden opgeschort. Door de provinciale commissies voor de werkgelegenheid wordt een grote activiteit ontwikkeld. Zij heb ben de uitvoering van werken bevor derd met een investering van totaal 110 millioen gulden, waarvan 40 mil lioen rijkssubsidie. Vermoedelijk zal het ter beschikkingstaande rijkssubsi diebedrag van 51 millioen dit jaar geheel worden besteed. De minister wil de werkverschaf fing beperken tot werken, die welis waar niet onmiddellijk rendabel zijn, maar toch een zekere productieve of recreatieve waarde hebben. GEEN HUISARBEID. Een voorontwerp voor de regeling van de huisarbeid komt binnenkort gereed. Uitgegaan wordt van alge meen verbod, waarop dan enkele uit zonderingen znllen zijn. Een voorontwerp van wet strekken de tot een verbod van arbeid voor 14- jarige meisjes in industriële bedrijven is voor advies bij de S.E.R. Over maatregelen op onderwijsgebied voor deze meisjes wordt nog overleg ge pleegd met de minister van onderwijs. WERKTIJDEN. De werktijden van chauffeurs en buspersoneel zullen geregeld worden in een nieuw rijtijdenbesluit, waarover nog overleg gaande is. Voor conducteurs, conductrices, koetsiers en loodspersoneel zal deze materie geregeld worden in de ar beidswet, waarvan een herziening in bewerking is. Binnenkort zal een wijziging afko men van het werktijdenbesluit voor winkels. EEN STRIJDER VOOR DE VREDE Vele autoriteiten woonden indrukwekkende plechtigheid bij. Het hoogtepunt der vijfde lustrumviering van de R.K. Economische Ho geschool te Tilburg was Zaterdag de ere-promotie van de Franse minister van buitenlandse zaken Robert Schuman, die de stoot gaf tot de vorming van de eerste supra-nationale West-Europese gemeenschap, de gemeen schap voor kolen en staal. Zeer vele genodigden woonden deze promotie tot doctor honoris causa bij. met het oog op de daaraan verbon-promotierede uit. Terwijl alle aanwe- den consequenties voor de werkgele-zigen zich van hun zetels verhieven, Nadat Schuman de Metropole schouwburg was binnengeleid, sprak de rector-magnificus, prof. dr. M. J. H. Smeets, een woord van welkom. Hij noemde de hoge gast een ziener in de toekomst, die nieuwe wegen wil banen, waarlangs vrede en welvaart zullen gedijen. Vervolgens sprak prof. H. A. Kaag, hoogleraar in de econo mie en de economische politiek, de promotierede uit. Terwijl alle aanwe- genheid niet raadzaam. Ook het ongedaan maken van de consumptiebeperking, waartoe in 1951 werd besloten, is niet opportuun. Zij was in Augustus j.l. al tot 2 ruggelopen. is het 100 jaar geleden, dat de Franse natuurkundige en Nobelprijswinnaar A. H. Be- querel, de ontdekker van het verschijnsel der radioactiviteit, te Parijs werd geboren. Eisenhower te New York aangekomen Truman was onvriendelijk. Generaal Eisenhower is Zondag te New York teruggekeerd na een reis van 16 dagen, die hem naar het Ko- reaanse front voerde. Een kleine menigte juichte de generaal tóe, toen hy op liet vliegveld La Guar- dia het toestel verliet. De generaal verklaarde, dat zijn 'reis niet het einde, doch het begin was van een nieuwe poging om tot een eervol einde van de strijd in Ko rea te komen. Zulk een oplossing vereist gezond verstand, zorgvuldigheid, veel over leg en veel geduld. In een schriftelijke verklaring, die aan verslaggevers werd overhandigd, merkte Eisenhower op: „Wij zien ons (in Korea) geplaatst tegenover een vijand, van wie wij niet kunnen hopen dat wij op hem met woorden, hoe welsprekend ook, indruk kunnen maken, doch alleen met daden, ten uitvoer gelegd onder omstandighe den, die wij zelf kiezen". TRUMAN'S MENING. Uit Honoloeloe wordt gemeld, dat Truman's verklaring, als zou Eisen hower's reis naar Korea een „stuk politieke demagogie" zijn, generaal Eisenhower diep heeft getroffen. Waarschijnlijk is elke kans op vriendschappelijke betrekkingen thans tussen hen in de toekomst on mogelijk. verklaarde hij Robert Schuman te be vorderen tot doctor honoris causa in de economische wetenschappen, waar na hij hem de oorkonde met het grootzegel der hogeschool overhan digde. „De volken hebben begrepen, dat wij een nieuwe weg moeten zoeken", zo verklaarde Schuman in zijn dank rede. „Als wij willen, dat de vrede een blijvende overwinning op de oor log wordt, is onze gezamenlijke Indonesische Marine wenst Nederlandse voorlichting Missie tot 1960 nodig. Kolonel Nazir, de marine-comman dant te Soerabaja legde tegenover de pers een verklaring af over de zee macht. De Indonesische marine, zo zei hy, heeft een militaire missie no dig tot 1960. De Nederlandse militaire missie kennen wjj reeds, indien wij een andere zouden kiezen, kunnen zich moeilijkheden voordoen. Kolonel Nazir formuleerde tenslot te zijn standpunt jegens de Neder landse militaire missie als volgt: „Wij kennen de Nederlanders beter dan an dere nationaliteiten, zowel wat hun taal, als hun politiek en hun doen en laten betreft. Een andere militaire missie zou voor ons een vraagteken zijn. Wat wij nodig hebben is zelfver trouwen. Indien wij zonder reden be vreesd zijn of ten onrechte verdenkin gen koesteren, betekent dat het ver lies van zelfvertrouwen". Hij deelde nog mede, dat thans 75 leden van de Indonesische marine in Nederland en 3 in Amerika een oplei ding krijgen. Kolonel Nazir voegde hieraan toe, dat men in Den Helder schertsend spreekt van het „Instituut van de Indonesische Marine inplaats van het Koninklijk Instituut van de Marine. Invalide oud-strijders krijgen opvouwbare wagens. Invalide Nederlandse oudstrgders zullen speciaal vervaardigde opvouw bare invalidewagens en wandelstok ken krijgen door bemiddeling van de wereldorganisatie van oudstrijders. Dit heeft de tweede voorzitter van de Bond van Nederlandse Oorlogs slachtoffers verklaard. i krachtsinspanning, nodig. Daartoe reiken wij nu de hand aan onze vijan den van gisteren, niet alleen om hen te vergeven maar om met hen geza menlijk het Europa van morgen op te bouwen". Een aardig besluit van de plechtig heid was het défilé van de zingende en wuivende studenten en oud-studen ten. Vrolijk klonk het „Io vivat" en bij herhaling juichte men „Vive l'Eu- rope". Na het défilé, dat Schuman. feflankeerd door de minister-presi- ent, minister Drees, mgr. Mutsaerts en de Franse ambassadeur, van het bordes af gadesloeg, volgden hartelij ke toejuichingen en al spoedig klonk uit volle borst: „Zonder onze Robert kunnen wij niet leven". Lachend ver klaarde Schuman: „Mijn vrienden gij hebt mij 50 jaar jonger gemaakt Thomas r inietter maakte oekend, dat Amerika experimenteert met vliegtuigen, die tweemaal de geluids snelheid halen! VERKLARING VAN FINLETTER Worden in U.S.A. beproefd. Het bombarderen van communis tische bases aan de overzijde van de rivier de Jaloe In Korea zou een fout zyn, die een zenuwachtige we reld in een algeheel conflict zou kun. nen meesleuren", aldus heeft de mi nister van de Amerikaanse lucht macht Thomas Finletter, Zaterdag In een toespraak tot leden van de balie te Bronx verklaard. „Er Is geen reden om een gebied te bom barderen, dat niet het werkelijke doelwit is". Sprekende over de vorderingen die de Amerikaanse luchtmacht de laat ste tijd heeft gemaakt zeide Finlet ter, dat de Verenigde Staten op het ogenblik over experimentele vlieg- VOOR ALLE CATAGOR1EËN Eerste helft 1953 ruim 7000 Nederlanders. Tussen de Australische en Neder landse regeringen is overeenstem' ming bereikt omtrent het emigratie- programma voor de eerste helft van het komende jaar. Ruim 7000 Neder landers uit alle beroepsgroepen zul len naar Australië kunnen vertrek ken. In overeenstemming hiermee is een vervoersprogramma opgesteld. In de eerste hell't van 1953 kunnen emigreren agrariërs, geschoolde me taalarbeiders en enkele andere cata- gorieën geschoolde werkers, vrou' lyk huishoudelijk personeel en onge schoolden. Zij, die op grond van hun persoonlij ke omstandigheden over 'n goede emi gratiegeschiktheid beschikken, doch geen huisvestingsverklaring kunnen overleggen, zullen door de Neder landse emigratiediens t in Australië worden geplaatst. Bij de selectie van deze groep, die tot 2500 per sonen is beperkt, zal ook op kennis van de Engelse taal worden gelet. Degenen, die een huisvestingsver- Oostduits minister m gevangenis geworpen De Oostduitse minister van bevoor rading, dr. Karl Hamann, die verle den week werd geschorst, omdat hij verantwoordelijk wordt gesteld voor het in Oost-Duitsland heersende te kort aan levensmiddelen, is volgens het Westberlijnse socialistische dag blad „Der Telegraf" Vrijdag door de Oostduitse veiligheidsdienst gearres teerd Dr. Hamann was mede-voorzitter der liberaal-democratische partij in de Sowjet-zöne, Hg is ook van deze post ontheven. De Oostduitse premier Grotewohl heeft in de afgelopen week, tijdens een bespreking over maatregelen ter bestrijding van het voedseltekort in Oost-Duitsland, medegedeeld dat ook Rudolf Albrecht, staatssecretaris van het Oostduitse ministerie voor de be voorrading, geschorst is. klaring rijk zijn, zullen een landings vergunning ontvangen, indien zij ter plaatse van hun vestiging een rela tie hebben. De agrariërs zullen zo nodig door bemiddeling van het Ne derlandse apparaat worden ge plaatst. Het aantal ongeschoolden, dat in de eerste helft van 1953 kan emigreren, is beperkt tot 2200. Vrouwelijk personeel, geschoolde me taalbewerkers en emigranten, die in eigen huisvesting voorzien en over een relatie beschikken, worden zon der beperking in aantal toegelaten. Tussen Nieuw-Zeeland en Neder land is overeengekomen, dat de emi gratie naar Nieuw-Zeeland in 1953 open staat voor ongehuwde en ge huwde agrariërs, enkele catagorie- en geschoolden en ongeschoolden en jonge vrouwen en meisjes. De aan tallen agrariërs en vrouwen zijn niet beperkt. In de industriële sector ko men voorlopig slechts geschoolde bouwvakarbeiders en metaalbewer kers in aanmerking. Gehuwden kun nen slechts worden toegelaten, in dien zij huisvesting hebben. tuigen beschikken, die met een snel heid, twee keer zo groot als die van het geluid, kunnen viiegen. „Wij wil len gevechtsvliegtuigen produceren, die deze snelheid halen". Overwogen werd voorts de vervaardiging van straalmotoren, die drie maal zo krachtig zijn als de huidige. Volgens Finletter zullen binnen afzienbare tijd raketten kunnen wor den gemaakt, die een snelheid van meer dan 32.000 km. kunnen berei ken. De vliegtuigen en raketten, waarmee zulke grote snelheden wor den bereikt zullen vervaardigd wor den van een byzonder soort licht-me- taal. Men neemt aan, dat bij deze grote snelheid bepaalde delen van de vleugels aan een temperatuur tot 500 graden Celsius worden blootge steld. De Amerikaanse minister zeide verder, dat vliegtuigen bemand en onbemand tezamen met nieu we atoomspringstoffen de wereld zullen vernietigen of redden. Mr. J. Terpstra overleden Oud-minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. In de nacht van Zaterdag op Zondag overleed op 64-jarige leef tijd na een operatie in een Haags ziekenhuis mr. J. Terpstra, oud-mi nister van onderwijs, kunsten en we tenschappen, sinds 1933 secretaris van de Tweede Kamer-fractie der A. R.-party en directeur van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Mr. Jan Terpstra werd op 8 Juni 1888 geboren. Hij was vijf jaar als onderwijzer in Stadskanaal werk zaam, studeerde daarna rechtswe tenschappen aan de V. U. en promo veerde in 1918. Gedurende vele ja ren was hij secretaris van de School raad en de Unie voor de scholen met de Bijbel, alsmede directeur van de Bond van verenigingen voor Chr. middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs. Van 10 Augustus 1929 tot 26 Mei 1933 was de overledene minister. Toen het derde ministerie-Ruys de Beerenbrouck aftrad, werd hij lid van de Tweede Kamer voor de A.R. partij. Mr. Terpstra was ook lang directeur van de V.U. VIJF PERSONEN OMGEKOMEN Wolvenplaag in Midden- Italië. Storm, ijs en sneeuw hebben zich Zaterdag in West-Europa doen gel den. In Zuid-West Duitsland zijn vyf personen omgekomen. Frankfort, Darmstadt en een aantal andere ste den liepen aanzienlijke stormschade op. Er werden windsnelheden ge meten van 150 km. per uur. In som mige delen van België werd door zware sneeuwval het verkeer ont wricht en knapten telefoonlijnen en hoogspanningskabels af. In Wenen waren de straten Zater dagochtend zo glad, dat zich talloze DE STRIJD TEGEN DE T.B.C. Moet de overheid dwingend gaan optreden? 160.559 van de bijna 270.000 inwoners van Zeeland hebben aan de eerste ronde van het massale bevolkingsonderzoek op longtuberculose deelgeno men. Dat is 591/2 Een mooi resultaat, vooral wanneer men bedenkt, dat 41.279 kinderen niet werden opgeroepen en dat 21.788 Zeeuwen om een geldige reden wegbleven. Het aantal weigeraars zónder geldige reden was tenslotte dus 19.061 of 13,5 Maar het is nóg te veel, vooral als de eyfers achteraf uitwijzen, dat juist onder die weigeraars naar verhouding de mees te gevallen van actieve tuberculose schuilen. Dat blykt wannéér deze ge vallen via de consultatiebureaux ten slotte toch ontdekt worden. Een deel van hen blpt wellicht zelfs weg in de wetenschap, dat zij „positief" zyn. In elk geval vormt het feit, dat hier gevaariyke besmettingshaarden ver borgen blijven, hèt grote probleem by de tb.c.-bestryding. dit natuurlijk met enige omzichtig heid moeten gebeuren, OM DE TWEE JAAR. Een ander belangrijk punt, dat uit de cijfers van dr. van Joost duidelijk naar voren trad, was de noodzakelijk heid het „tempo" van het onderzoek op zeker niet meer dan twee jaar per ronde te stellen. Want nog vóór met de tweede ronde gestart kon worden, kwam immers vast te staan, dat zich onder hen, die als gezond geregistreerd waren, inmiddels reeds ongeveer 60 gevallen van positieve tb.c. hadden geopenbaard. Had men deze mensen nóg vlugger opnieuw kunnen onder zoeken, dan zou bij hen ook eerder Het was dr. C. R. N. F. van Joost, de arts in algemene dienst van de Prov. Zeeuwse Vereniging tot Bestrij ding der Tuberculose, belast met het bevolkingsonderzoek in deze provin cie, die Zaterdagmiddag in de jaar vergadering te Vlissingen deze cijfers bekend maakte en toelichtte en daar bij wees op de dringende noodzaak, dat dit werk wordt voortgezet en als het ware „sluitend gemaakt" door desnoods enige zachte dwang van de zijde van de overheid. Waaraan de voorzitter, mr. J. A van der Weel, in zijn slotwoord nog toevoegde, dat het in het belang van het algemeen no dig kan zijn, dat de overheid tegen de particuliere idee in, de plicht tot deelneming dwingend oplegt, al zal ingegrepen kunnen zijn. Dat laten per soneelsbezetting en apparatuur helaas niet toe, maar het is zonder meer dui delijk dat bij een langzamer tempo er is wel eens over vijf jaar gespro ken de ongelukken niet te over zien zouden zijn ZEELAND AAN DE SPITS Dr. Van Joost begon zijn uiteenzet ting met een kort historisch over zicht over het bevolkingsonderzoek in Nederland, waarbij hij constateerde, dat in Zeeland het eerst in een gehele provincie een centraal georganiseerd en dus uniform ingericht onder zoek is voltooid, waardoor niet alleen een aantal gevallen is achterhaald, maar bovendien cijfermateriaal werd verkregen, waarmede gewerkt kan worden. De Provinciale Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose heeft een vorm gekozen (opdracht aan een speciale commissie), welke gebleken is een zeer gelukkige vorm te zijn, vooral ook omdat reeds samenwerking kon worden verkregen met het onder zoek der Rijksambtenaren, zodat het Centraal Bureau voor Medische Keu ring in Zeeland eerlang zal kunnen verdwijnen, en met een enkel groot bedrijf (Vitrite-fabriek) en ook met de Kon. Maréchaussee Dr. van Joost constateerde, dat de door de vereni ging gekozen vorm de toets der cri- tiek heeft kunnen doorstaan. (Vervolg op pag. 2). valpartijen voordeden. Ruim 180 per sonen moesten naar ziekenhuizen worden vervoerd met gebroken le dematen of verwondingen. Ook in Frankrijk en het Saarge- bied heeft de storm danig huisge houden. Op de Rijn, waar de golven hier en daar een hoogte van 3 meter be reikten, zonken twee schepen. WOLVEN IN MIDDEN-ITAT.lt>. In de omgeving van Spoleto, onge veer 100 kilometer ten Noorden van Rome, zyn troepen wolven tengevol ge van koude en honger uit de Ap- penijnen naar de bewoonde wereld getrokken, waar zij zich meester po gen te maken van pluimvee en scha pen. Een boer werd door vier wolven achtervolgd, toen hij met een kreupel paard op weg was naar de veearts. Groepen scherpschutters houden drijfjachten in de naaldbossen van het genoemde gebied. Hoge autoriteit roer de Europese gezondheid? Conferentie te Parijs. Regeringsvertegenwoordigers uit vijftien Europese landen hebben Za terdag te Parys besloten het instellen van een commissie van deskundigen aan te bevelen, die Franse voorstellen voor een Europese openbare-gezond- heidsgemeenschap zal moeten bestu deren. De Franse plannen voorzien in een hoge autoriteit, een ministerraad en een raadgevend orgaan van deskundi gen. De gemeenschap zou voor uitwis seling van gegevens zorgen, inwoners van een deelnemend land in de gele genheid stellen in andere deelnemende anden geneeskundige behandeling te krijgen en de prys en hoedanigheid van geneesmiddelen standaardiseren. De Britse en de Zwitserse afgevaar digden verklaarden, dat als een hoge autoriteit zou worden ingesteld, hun landen geen lid van de gemeenschap kunnen worden. DE VERWACHT: BÜHG. Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen regen-, sneeuw- of hagelbuien. Matige, aan de kust tij delijk krachtige wind tussen Zuid west en Noordwest. Temperaturen om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1