z NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN EIND 1951 WAREN ER 19.010 WONINGEN AANGESLOTEN ZATERDAG 13 DECEMBER 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Diploma-uitreiking S.B.M. te Oostburg Tijdens een bijeenkomst van het per soneel der Stoomtram-maatschappij Breskens—Maldeghem werden de di ploma's uitgereikt aan een aantal chauffeurs van deze maatschappij, die onlangs het chauffeurs-diploma B be haalden. Tevens werd de directeur, de heer Chr. Grauw, gehuldigd in ver band met de onderscheiding, die hem onlangs werd verleend voor vijftig jaren dienst bij diverse vervoerson dernemingen. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door de Commissa ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de rijksin specteur voor het verkeer in Zeeland, mr. J. L. Nieuwenhuis en majoor W H. van Ballegoyen de Jong, districts commandant van de rijkspolitie. Yerseke vermindert subsidie aan het E.T.l. De raad der gemeente Yerseke, welke dezer dagen de gemeentebegro ting 1953 vaststelde, besloot tijdens de behandeling daarvan op voorstel van de heer J. Koster (SGP) de sub sidie aan het E.T.l. te halveren en te brengen op 250. In dezelfde zitting werd de begroting ook direct gewij zigd voor 't aanbrengen van een ver sterking yan de haveningang. De kos ten werden geraamd op 20.000. Voorts besloot de raad bij de assu rantie-maatschappij „De Nederlanden van 1845" een lening aan te gaan van 350.000 tegen een rente van 4 Va Deze lening is bestemd voor de finan ciering van 40 woningen. INGENIEURSEXAMEN. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor werktuigkundig ingenieur de heer J. H. de Ligny, af komstig uit Zuidzande. Vlissingen BEGROTINGEN AAN GEBODEN. B. en W. van Vlissingen hebben de raad de begroting aangeboden voor het jaar 1953 van net Gasthuis. Op de gewone dienst is onder inkomsten een bedrag van f 57.600 aan gemeente subsidie geraamd. Voor het jaar 1952 werd destijds f 49.006.geraamd. Voorts is aangeboden de begroting voor 1953 van het burger weeshuis, waarbij een bedrag van f 700.ge raamd is wegens subsidie van de ge meente. Voor 1952 was deze subsidie geraamd op f 1550. Op de begroting van maatschappe lijk hulpbetoon, die eveneens de raad is aangeboden, is de gemeentelijke subsidie geraamd op f 277.094, waarin een bedrag van f 900 voor de Gemeen telijke VoTkscredietbank is opgeno men. Van het resterende bedrag ad f 276.194.wordt geraamd voor ge wone subsidie f 238.246.terwijl voor de bestrijding van de kosten, verbon den aan de geneeskundige verzorging van de on- en minvermogenden f 37.948 is uitgetrokken. Voor 1952 werd op deze begroting in totaal f 249.487 aan gemeentelijke subsidie geraamd. LEZING EN FILMS OVER NOORWEGEN Voor een groot aantal Vlissingse en Middelburgse leden van de Ne derlandse Reisvereniging heeft de heer W. Louwaars uit Dordrecht Woensdagavond in het Strandhotel te Vlissingen een lezing met kleu renfilms over Noorwegen gehouden. En het werd een buitengewoon boei ende avond, want zowel door het ge sproken woord als door de beelden op het projectiescherm kregen de aanwezige N.R.V.'ers een uitsteken de indruk van land en volk van Noorwegen: de steden en dorpen, de bergen, de bossen en de fjorden. Maar ook het leven en de le vensomstandigheden in Noorwegen, werden door de spreker op levendige wijze behandeld, zodat men in vrij wel elk opzicht een goed beeld kreeg van hetgeen Noorwegen de vreem deling te bieden heeft. Ook de films, welke waren vervaardigd door de bekende Noorse cineast Per Höst, genoten ieders bewondering. De afdelingsvoorzitter, de heer A. Burjterse, sprak een inleidend en een slotwoord en bracht daarbij o.m. in herinnering, dat de afd. Walcheren van de N.R.V. deze week (9 Decem ber n.L) juist veertig jaar bestond. SINTEKKL AASVERGADERING VAN „PHILATELICA". In de benedenzaal van hotel Dekker te Vlissingen hield de plaatselijke af deling van de Nederlandse vereniging van postzegelverzamelaars. „Philate- lica", haar traditionele Sinterklaas vergadering onder voorzitterschap van de heer A. Rorije. De vergadering werd o.a. bijgewoond door een hoofd bestuurslid, de heer Bakker uit Den Haag. Er heerste onder de talrijke leden een zeer geanimeerde stem ming. Allereerst werden enige films vertoond, waaronder een rolprent getiteld „Tropisch interview", die het leven in Indonesië tot onderwerp had en „De wederopbouw van Walcheren". Voor de verschillende gratis verlotin gen, die werden gehouden, werden mooie postzegels en andere fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Verder werd de avond gevuld met gezel schapsspel, zoals hersengymnastiek, dat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Na een korte toespraak van de voorzitter, sprak de heer Bak ker een slotwoord, waarin hij op merkte, dat de Vlissingse afdeling van „Philatelica" wel zeer actief is en waarin hg tot zijn genoegen consta teerde. dat er een goed contact be staat tussen de leden, die allen helpen een opgewekt leven in de afdeling te handhaven. BEVORDERING. De majoor-waarnemer van de staf luchtmacht B. H. Slager, voorheen te Vlissingen, werd met ingang van 1 December bevorderd tot overste. KERSTACTIE LEGER DES HEILS. Volgende week begint het Leger des Heils ook in Vlissingen weer met zijn bekende jaarlijkse Kerstactie. De inzameling wordt ditmaal gehouden met de hulp van een geluidswagen en men hoopt op deze wijze voldoende bijeen te kunnen zamelen om vele be- hoeftigen in Vlissingen iets extra's voor de Kerstdagen te kunnen bezor gen. Tal van zieken, die reeds lang bedlegerig zijn, zullen worden verrast en voor de kinderen komt er een mooi Kerstfeest in de Legerzaal. De beken de Kerstpotten komen Zaterdag 20, Maandag 22 en Dinsdag 23 December op straat. O.- en W.-Souburg GEREF. VROUWENVERENIGING OPGERICHT. In het Gereformeerd Jeugdgebouw te Souburg kwam dezer dagen een twintigtal dames bijeen met het doel te komen tot de oprichting van een Geref. Vrouwenvereniging. Het pro vinciaal bestuurslid, mevrouw De Bruin-Berman uit WolphaartsdHk, gaf een uiteenzetting van doelstellingen en werkwijze en beantwoordde daar na een aantal vragen. Hierna werd besloten tot oprichting over te ga Dertien dames gaven zich terstond als lid op. Middelburg ST. NICOLAASFEESTJE. De buurtvereniging „De drie tonne tjes" (Bogardstraat, Latijnse School straat en Blinde Hoek) te Middelburg organiseerde een St. Nicolaasfeestje in de Bogardzaal. De Sint bracht met zijn knecht een bezoek en liet enige kinderen bij zich komen. De kinderen van „Kinderzorg" brachten onder lei ding van de heer Geuze een aardig programma, dat de jeugd veel ver maak schonk. Aan net slot van de middag kregen zij nog een cadeautje van de Sint. HERBENOEMING LEDEN BESTUUR DER GODSHUIZEN. Het bestuur der Godshuizen te .Mid delburg heeft B. en W. voorgesteld de heren L. Onderdijk en J. H. C. Vroom, die als lid van aat bestuur per 1 Ja nuari a.s. periodiek moeten aftreden, opnieuw te benoemen. Het college van B. en W. verzoekt de raad thans tot deze herbenoeming over te gaan. ONTMOETINGSAVOND Onder leiding van ds P. F. Th. Aalders werd Donderdagavond in het Ned. Hervormd Kerkcentrum te Mid delburg een ontmoetingsbneenkomst gehouden, waarin het woord werd ge voerd door ds Y. van der Schoot, pre dikant der Hervormd-Evangelische beweging te Brugge. Hg sprak over de geschiedenis van het Protestantis me in België en schetste in het bij zonder de moeilijkheden en mogelijk heden. Na afloop beantwoordde hij nog een aantal vragen. RAAD OOSTKAPELLE Vlissingse adverteerders waren de gast van de P.Z.C. Ook de winkeliers van Vlissingen hebben genoten van de hun door de Provinciale Zeeuwse Courant aange boden „contactavond". In groten ge tale waren zij gisteravond opgekomen naar het Concertgebouw, waar zij na mens de directie werden verwelkomd door de heer J. E. Witte. En evenals vroeger in de week in Goes en in Middelburg, werd deze avond in Vlis singen een daverend succes en tevens een welverdiende en gezellige ont spanning na de inspannende St. Nico- laastijd. Het inmiddels reeds populaire ge worden P.Z.C.-refreintje bracht er di rect na de opening de stemming reeds uitstekend in en toen Snugger en Lin- ky eenmaal hun entree hadden ge maakt, steeg de vrolijkheid ten top. Men had weer het grootste plezier om de dwaze avonturen van deze vrolij ke vagebonden en evenals duizenden kinderen in de afgelopen weken, heb ben de volwassen Vlissingers gister avond geschaterd om hun malle frat sen. St. Nicolaas en zijn zwarte knecht, die door Snugger en Linky op voort varende wijze uit hun gevangenschap in een Spaanse burgt waren bevrijd, verschenen eveneens op het feest en ontboden enkele dames en heren bij zich op het podium. Zij toonden en passant, dat zij met allerlei Vlissingse toestanden uitstekend bekend zijn. Met groot enthousiasme zongen de aanwezigen de Goedheiligman bij zijn vertrek het populaire „Dag Sinter klaasje" toe Na een pauze, werd een muziek- en cabaretprogramma uitgevoerd, waar in Baby den Toonder met zijn nieuwe Accordeonetta-orkest een uitstekende show bracht Ook het zangeresje Tu- ney Pearl oogstte opnieuw een groot en verdiend succes. Het cabaretgedeel te werd verzorgd door het trio Wïm de Graaff, Wim den Hollander en Ba rend de Jonge: drie namen, die op zich zelf reeds een garantie vormen voor een prima cabaretprogramma. Het liep reeds tegen middernacht, toen allen na deze uitstekend geslaag de avond voldaan huiswaarts keerden. Fusie waterleiding goedgekeurd. Woensdagavond kwam de raad van Oostkapelle in openbare vergadering bijeen. De voorzitter gaf een toelich ting op de voorgenomen overname van het Waterleidingbedrijf Domburr door de Waterleiding Maatschapp:_ Midden-Zeeland. Wethouder Maljaars achtte het onjuist, dat door Domburg nimmer eens contact met de gemeen te Oostkapelle is opgenomen over de voorgenomen overdracht aan de W. M.Z. Spreker had voorts bezwaren tegen ae verplichte aansluiting. De voorzitter meende dat, nu de verplich te aansluiting al meer dan zes jaar in de bouwverordening is opgenomen en nog nimmer iemand tot aansluiting is gedwongen, dit bezwaar niet zo zwaar behoefde te wegén. Besloten werd tot aanvaarding van het nieuwe contract met de W.M.Z., waarby aan Burge meester en Wethouders werd opge dragen toe te zien dat de verplichte aansluiting zo soepel mogelijk wordt toegepast. Ter vervulling van de vacature van gemeente-ontvanger stelden Burge meester en Wethouders voor om, dat de minister van binnenlandse ken niet voornemens is over te gaan tot het doen van een voorstel aan de Kroon om Oostkapelle te verplichten om samen met enkele andere gemeen ten een z.g. streekontvanger aan te stellen, in Oostkapelle de combinatie van le ambtenaar ter secretarie te vens ontvanger in te stellen. Nadat enkele vragen werden beantwoord werd met algemene stemmen de heer A. J. de Broekert, le ambtenaar ter secretarie, tot gemeente-ontvanger benoemd en de heer C. P. Louws tot waarnemend ontvanger. Tot onbezol digd ambtenaar ter secretarie werd benoemd de heer C. B. Louws, ambtenaar ter secretarie. In verband met door de minister van economische zaken gemaakte op merkingen inzake de verordening tot het vaststellen van een later slui tingsuur, deelde de voorz. mede dat het moeilijk genoeg zal zijn om voor de zomermaanden een later sluitings uur te verkrijgen. Voor de winter maanden zal worden getracht het be sluit goedgekeurd te krijgen met het oog op diegenen die tot 6 uur moeten werken. Enkele ontheffingen en resti. tuties van schoolgeld werden ver leend. Besloten werd tot intrekking van het z.g. inhaalverbod in de Dorps straat. Bij de rondvraag vestigde Wethou- der Maljaars de aandacht op een cou- rantenbericht, waarin vermeld was dat voor 1954 op de begroting voor Monumentenzorg subsidie was ge raamd voor herstel en restauratie van de gemeentetoren. De voorzitter deelde mede, dat hem dit niet bekend was, doch dat hiernaar geïnformeerd zal worden. Westkapelle GEMEENTEAVOND NED. HERV. KERK. Op de gemeenteavond van de Ned. Herv. Gemeente te Westkapelle werd met meerderheid van stemmen beslo ten zich onder de nieuwe Kerkorde te plaatsen. MIDDENSTANDSVERENIGING OPGERICHT In een vergadering van de plaat selijke winkeliers te Westkapelle werd een middenstandsvereniging op gericht, die zich zal bezighouden met het behartigen van de belangen der verschillende middenstandsgroepen. Voor deze vereniging gaven zich reeds by de oprichting 18 midden standers als lid op. Jn het bestuur namen zitting de heren P. Minder- houd Lz., voorzitter; J. Cijsouw, se cretaris; L. Verstraate, voorzitter en P. Roelse en L. Brasser, leden. Veere LEZING OVER BEZITSSPREIDING. Onder voorzitterschap van de heer D. Kasse hield de afdeling Veere van de C.B.T.B. een ledenvergadering, tij dens welke drs. J. J. Knibbe uit Goes sprak over het onderwerp „Bezits- spreiding". De causerie werd gevolgd door een drukke gedachtenwisseling. DE SINT BIJ VJ5.C. St. Nicolaas bracht een bezoek aan de leden van de Veërse biljartclub V. B.C.. die in café „De Vriendschap" de traditionele St. Nicolaaswedstrrjden speelden. De wisselbeker, welke voor. cfe winnaar van deze wedstrijden was beschikbaar gesteld, werd ditmaal ge wonnen dooi de heer I. Marys. Na een gezellig slotbal vingen de biljarters, beladen met prijzen, welke door de Sint zelf waren uitgereikt, wegens de gladheid op kousevoeten de tocht naar huis aan. Officiële publicaties MIDDELBURG. OPENSTELLING. GEMEENTELIJK SLACHTHUIS. B. en W. van Middelburg brenger, ter openbare kennis, dat het Gemeentelijk slachthuis gedurende de maanden Decem ber 1952 en Januari 1953 des Maandags en Dinsdag tussen 12 en 14 uur geopend zal zijn, doch om 16.30 uur dienen de hallen ontruimd te zijn. De keuringsdienst blijft, zoals gebruike lijk, tot 17 uur geopend. Middelburg, 12 December 1952. Uitlevering van Amerikaan Adonis wordt aangevraagd Twee opsporingsambtenaren van de Amerikaanse staat New Yersey zyn Donderdag per vliegtuig naar Am sterdam vertrokken met documenten voor de verzochte uitlevering aan de Amerikaanse justitie van Harold John Adonis, die er van wordt beschuldigd als bemiddelaar te zyn opgetreden voor personen, die zich in New Yer sey aan overtreding van de wet op hazardspel en omkoperij schuldig hebben gemaakt. Met deze strafbare handelingen was een bedrag van 228.000 dollar gemoeid. Een federale „Grote Jury" heeft hem Woensdag Jl. te Newark, In New Jersey, in staat van beschuldiging ge steld wegens het ontduiken van in komstenbelasting. Functionarissen van de staat New Jersey hebben enige tijd, via het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken, met de Nederlandse autoritei ten over een uitlevering van Adonis onderhandeld. K.N.A.C. vraagl overleg over proefvordering van motorrijtuigen De K.N.A.C. heeft zich tot de mi nister van oorlog gewend naar aan leiding van de berichten in de pers over het voornemen om in het jaar 1953 ter gelegenheid van de mobili satie-oefening in Augustus daarbij tevens een „proef'-vordering van mo torrijtuigen te betrekken. Ongetwij feld zal een dergelijke oefening naar haar mening van grote betekenis zyn. Er mag worden verwacht dat de noodzaak van deze maatregel dan ook zal worden ingezien. Dit neemt niet weg, dat juist door het onver wachte van de te scheppen situatie hiervan een min of meer grote sto ring in de normale gang van zaken is te verwachten. Teneinde het welslagen van de oefening enerzyds, en de behartiging der belangen van hen die geroepen worden met hun motorrijtuig te ver schijnen anderzyds, zoveel mogelijk te bevorderen, verzoekt de K.N_A.C. de minister met haar in overleg te willen treden, teneinde zo spoedig dit enigszins mogelyk is het publiek in een nadere uiteenzetting te kun nen voorlichten, inzake de gedachte uitvoering van het aangekondigde voornemen. FILMS IN ZEELAND Goed Engels werk Alhambra te Vlissingen heeft de beste film van de week: S.O.S. Kind vermist (Hunted) van Charles Crichton is een Engels melodrama van de bovenste plank. Een moorde naar neemt op zijn vlucht voor de politie een kind mee, dat van zijn misdrijf op de hoogte is. De twee, die een grote genegenheid voor elkaar opvatten, vluchten naar Schotland, waar de moordenaar een treiler steelt en zee kiest. Wanneer Robbie, het ontvoerde ventje, echter ernstig ziek wordt, keert hij terug en melat zich met het kind bij de politie. Dirk Bogarde, Kay Walsh, Elizabeth Sel- lars en Jon Whiteley (een knaapje, dat een volkomen aanvaardbare uit beelding geeft van de kleine Robbie) spelen de hoofdrollen. Vittorio de Sica regisseerde Kinderogen en die mededeling zal voor de echte film liefhebbers reden zijn om deze week Electro te Middelburg te bezoeken. Zy zullen dan tot de ontdekking ko men, dat deze Italiaanse rolprent geen tweede „Fietsendieven'r is, maar zy zullen zich aan dit sympa thieke filmwerk toch stellig niet be kocht voelen. In de Middelburgse Schouwburg komen de liefhebbers van romantiek en avontuur ten volle aan hun trek: Burcht der haat met Richard Greene en Barbara Hale is een kleurige, onderhoudende film, waarin het recht zegeviert over het onrecht, dank zy vooral de flitsende degens. De legendarische volks held Quantrill verschijnt weer eens op het witte doek in Mammen over Kansas, een historische Western in Luxor, Vlissingen, ook al in Techni color. Audie Murphy speelt de al even legendarische Jesse James, die zich by de guerilla-bende van Quan trill heeft aangesloten. WALCHEREN Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden: geen opgave; Biggekerke: 10 ds. Ros- cam Abbing, 2 dhr. Barnard; Dom- burg: 10 ds. v. Willenswaard, 7 ds. de Boer; Gapinge: 2 ds. v. Willenswaard; Grijpskerke; 10 ds. Talma, 2.30 ds. v. Winterswyk; Kleverskerke: 10 ds. Otte: Koudekerke: 10.30 ds. v. Dyl, 7 ds Durkstra, VI. weg; 2.30 ds Durk- stra 't Zand; 10 ds Durkstra, 7 ds v. Dijl; Meliskerke: 10 dhr. Barnard, 2.30 ds. Roscam Abbing; Middelburg, Nieuwe kerk: 9.30 ds. Pynacker Hor dijk, 11 ds. Sneller, 5 ds. Aalera, 7 ds. Don; Electro; 10 ds Aalders (jeugdk) Nieuw- en St. Joosland: 10 ds. v. Woerden (jeugdd.), 2.30 ds. Pijnac- ker Hordyk (H.D.); Oost- en West- Souburg: 9.30 en 11 vicaris Mees, 7 ds. de Stoppelaai', 9.30 Jeugdkerk in Rehoboth; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem: 10 en 2.30 ds. Mul ler; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens: 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere: 2 ds. Otte; Vlissin gen, St. Jacobskerk: 10 ds. de Stop pelaar, 5 ds. Hartjes; Engelse kerk: 10 geen kerk voor jongeren; Noorder kapel: 9.30 en 10.45 ds. Maas; Haven dorp: 10 ds. Hartjes; Vrouwenpolder: 10 ds. Oosthoek; Westkapeile: 10 ds. ds Boer, 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. van 10 Woerden (jeugdd.); Zoutelande: ds. Kloosterman, 2.30 leesdienst. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuyzen (voorber. H.A.); Domburg 10 en 2.30 dienst; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grypskerke 10 en 2.30 ds. Jager; Koudekerke 9 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg (Hofplelnk.) 9.30 en 5.45 ds. Meister, 2.30 ds. Schut; (Noorderkerk) 9.30 ds. Schut, 4.30 ds. Meister, Luth. kerk, 7.15 ds. Veldkamp; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Bre- derveld (H.A.); Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 2 leesd., 7 ds. Jager (voorb. H.A.) Westkapelle 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Meister. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 8 4.45 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden Zaterdag 7 ds. Bel, Zondag 9.30, 2 en 6 leesdienst; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Ryksen; Oostkapelle 10 en 2.30 lees dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.3( leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 lees dienst. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 ds. Slagboom; Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz; Vlissingen 10.45 ds. Hanneman. Evang. Luth. Gem. Middelburg 5 ds. Johannes; Vlissingen 10 ds. Jo- Ihannes (H.A.) Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 rnej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heiligingsdienst, 7.30 verlossingssa- menk.; Vlissingen 10 Heilïgingsd., 4 openl. samenk.. 7.30 verlossingssa- menk. o.l.v. kpt. Zuldema. Het Kruisleger. Middelburg 10 Hei- ligingsd., 7.30 verlossingssamenk o.l. v. kpt. v. Veenendaal. ZONDAGSDIENST DOKTOREN By spoedgevallen is te Vlissingen te bereiken de heer A. J. van Kooten, arts, Koudek. weg 78 tel. 2525. Te Middelburg is te bereiken de heer J. C. Peeck, arts, Langeviele 49. tel. 2637. Te Veere, Serooskerke en Oost- kapelle is te bereiken de heer Reyn- ders Schilt, arts te Serooskerke, Dorpsstraat 46, tel. K 1189—212. Te Koudekerke. Westkapelle en Zoute lande is te bereiken de heer M. Huy- gens, arts te Westkapelle, „de Wie zei", tel. K. 1188—316. Apotheken Vlissingen: Apotheek J. M. H. v. d. Sande, Badhuisstr. 22. teL 2066: Middelburg: Apotheek Van Pienbroek, Markt 69, tel. 2134. WATERLEIDING-MIJ. „Z.-VLAANDEREN" Voor de toekomst staan nog belangrijke werken op het programma Met uitzondering van Overslag waren eind 1951 alle Zeeuwfich-Vlaamse gemeenten tot de Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" toege treden. Het hoofdbuizennet bereikte in dat jaar een totale lengte van ruim 465 km., waardoor 20.300 woningen of rond 86 pet. van liet totaal aansluit- baar werden gemaakt. Er waren eind 1951 19.010 woningen of 94 pet. van de aansluitbare woningen op het net aangesloten. Dit blijkt uit het dezer dagen verschenen jaarverslag van de waterleidingmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen dat tijdens de laatste algemene vergadering van aandeelhouders zonder hoofdelijke stemming werd goedgekeurd. voldoende zoet water. Wil men de in dustriële ontwikkeling bevorderen, dan moet worden omgezien naar rui mere waterwinningsmiddelen. Plannen tot het verkrijgen hiervan zijn reeds opgesteld en de directie is ervan over tuigd, dat deze binnen afzienbare tijd kunnen worden verwezenlijkt. CRITIEK EN WAARDERING. In de vergadering van aandeelhou- De totale inkomsten van het bedrijf bedroegen f 645.000.—, waarvan rond f 460.000.— uit woningaansluitingen. De verlies- en winstrekening sluit met een totaal verlies van f 296.799.11, welk verlies wordt gedekt door rijkssubsi die. Aan definitieve activa is in het bedryf per 31 December 1951 geïn vesteerd f 11.285.500.—, waarop per genoemde datum f 1.217.226.— was af geschreven. In een uitvoerig rapport heeft de raad van commissarissen de aandeel houders verslag uitgebracht over de financiële ontwikkeling van bet be drijf tot en met het jaar 1950, terwijl daarnaast aan de vergadering werd voorgelegd, een nieuw rapport, ge titeld „Afbouwplan 1952", Dit afbouw- plan 1952 geeft een beeld van de toe komstige ontwikkeling van het be drijf. In het rapport zijn uitvoerige becijferingen opgenomen over de wa terwinningscapaciteit en het te ver wachten waterverbruik. Nog uit te voeren werken zijn het leggen van 133 km. hoofdleiding, het maken van 5000 woningaanslnitingen. de voltooiing van de uitbreidingswer ker. op het pompstation te St. Jan steen. de bouw van de watertoren te Terneuzen, de voltooiing van het hoofdkantoor te Terneuzen, het bou wen van een hoofdmagazijn te Ter neuzen en voorts diverse bykomende werken. Met de voltooiing daarvan zal de drinkwatervoorziening van Z. Vlaanderen zijn gebracht op het peil zoals dit door de regering wordt nage streefd- De directie wijst er met nadruk op, dat in het rapport „Afbouwplan 1952" voorlopig buiten beschouwing is ge laten een sterker industiële ontwik keling. Deze ontwikkeling is mede af hankelijk van de beschikbaarheid van Waar zijn onze schepen Aagtekerk 11 v. Aden n. Rotterdam. Almkerk 11 v. Aden n. Cochin. Amerskerk 11 v. Hamburg n. Bremen. Amstelland p. 12 Ouess. n. Amsterdam. Annekerk p. 12 Vliss. n. Antwerpen. Arendskerk 11 te Genua n. Kobe. Gaasterkerk p. 11 K. GuardaT n. Belra. Hoogkerk 11 i. G. v. Masirah n. R'dam. Lemsterkerk p. 12 Vliss n. Bremen. Leopoldskerk 11 v. Genua n. Basra. Leuvekerk 11 te Colombo n. Rotterdam. L. Vrouwekerk p. 12 Mersa Matruh n. Rotterdam. Lindek. p. 11 Ras Fartak n. Muscat. Loenerk. 11 i. G. v. Mastrah n. Calc. Mariekerk 11 v. Mombassa n. Amsterdam. Meliskerk 12 v. Rott. te Hongk. verw. Mulderk. 11 v. Calc te Duink. Pr. Willem n 10 v. Sorel n. Rotterdam. Westland 12 te Montev, n. Amsterdam. Bloemfont. 11 250 m. WZW Walvis n. Amsterdam. Inörapoera p. 11 Algiers n. Rotterdam. Laertes 12 v. Glasgow te Birken HD verw Maasdam 11 v. Southampt. n. Halifax. Nw Amsterdam 11 v. Southampt. naar New York. W. Buys p. 12 Minic. n. Djakarta. VAN "TOT WIN, IJPE" In de Hervormde kerk te Grijpskerke werd de heer J. Franke Jz. gekozen tot Onder grote belangstelling werd in het patronaatsgebouw te Clinge de film „Monsieur Vincenta", de held der naas tenliefde vertoond. De heren Joh. Maas en A. van Taten- hove te Vrouwenpolder werden respec tievelijk tot ouderling en diaken in de Geref. kerk gekozen. Te Scherpenisse werd als kerkvoogd herkozen de heer M. D. A. Geuze en ge kozen in de vacature J. N*. Oudesluis, de heer Jac. Dijke Mz. Niet minder dan f 500.— bracht de najaarszending-collecte in de Ned. Herv. kerk te Souburg op. Tot kerkvoogd in de Ned. Herv. kerk te Hoedekenskerke werd benoemd de heer J. den Dekker Gz. De collecte, welke op Dankdag in de Geref. kerk te Anna Jacobapolder werd gehouden, leverde het mooie bedrag van ruim f 1200.— op. Onder leiding van zuster Vernimmen wordt op het ogenblik in Heikant een cursus in kinderverzorging en kinderop voeding gegeven in een lokaal van de plaatselijke bewaarschool Met ingang van 1 Januari a.s. Is de heer A. de Kok te Bergen op Zoom be noemd als derde leerkracht aan de bij zondere lagere schoof te Oudclande. Tot voorzitter van de plaatselijke af deling van het Groene Kruis te Oudelan- de werd in de vacature C. Douw geko zen de heer J. van S tri en. Bestuurslid voor de wijkverpleging werd de heer C. Lous. Tijdens een klopjacht in de Uiterst- nieuwlandpolder by St. Ann aland werden 53 hazen .het haasje". Dit ls aanzienlijk minder dan verleden jaar, omdat het af gelopen seizoen vele hazen stierven door de vele regens. De oogstcoUecte in de Geref. Gemeen te te Poortvliet leverde f 1275.— op. Geslaagd voor scheepswerktuigkundlge (diploma B II) de heer R. Wolter beek en voor derde stuurman Grote Handelsvarat P. J. M. van der Bulck, leerlingen van Ie ..De Buyterschool" te Vlissingen. ders kwam eveneens ter sprake de in de afgelopen jaren door enkele ge meenteraden geoefende critiek op de bouw van woningen en de vergroting van het kantoorgebouw te Terneuzen. De critici vonden, dat hier te luxueus was gewerkt. Deze critiek werd door de vergadering van aandeelhouders in het algemeen niet gedeeld. Er werd van andere zyde waardering uitge sproken voor hetgeen werd tot stand gebracht, terwijl men er op aandrong, dat de waterleidingmaatschappij het tot stand brengen van fraaie bouw werken zoveel mogelijk zal blijven na streven. opdat aan Zeeuwsch-Vlaande ren niet alleen een materieel, maar ook een cultureel waardevol bezit zal worden geschonken. HOCKEY Het programma voor Zondag. De reserves van de beide Bredase clubs. Push en Breda in de 2e klasse A K.N.H.B., zullen elkaar wel niet veel toegeven, maar toch moet Push in staat zyn de volle buit binnen te halen. Forward n gaat naar Kaatsheuvel en D.E.S. zal zeker pogen beide pun ten binnen te halen om by de «op- froep te blyven. In Oosterhout gaat e grote stryd tussen Warande en Liberty; een voorspelling voor deze wedstrijd is moeiiyk te geven, maar een gelijkspel zou voor Middelburg al bijzonder gunstig zyn, vooral als de hoofdstedellngen kans zouden zien om het sterke Cadettenteam de tweede nederlaag van dit seizoen toe tc brengen. Dit is op de Nadorst misschien wel mogelijk. De aanstaande dameskampioen, Rapide, komt naar de Middelburgse dames, die met drie punten achter stand revanche willen nemen voor de 2-1 nederlaag, die zij leden in Hulst. De spanning in de stryd om de eerste plaats zou hierdoor weer verhoogd worden. Verder spelen nog in de dames-afdeling Push III-Peli- kaan II en Were Di Hl-Warande I. Middelburg H krygt het sterke Tempo H op bezoek, dat regelmatig op het kampioenschan afstevent. Een gelykspel tegen dit sterke team zou voor de Middelburgers al een be hoorlijk resultaat zyn. In de onder afdeling spelen verder nog: Pelikaan li-Warande II, Push IV-Were Di II en Push V-Cadetten n. SCHAATSEN BONDSPLOEG NAAR NOORWEGEN Het bestuur van de Kon. Nederl. Schaatsenrijdersbond heeft op voor stel van de technische commissie lan ge baan, besloten de volgende zeven rijders voor training naar Hamar uit te zenden: Wim van der Voort. Kees Broekman, Anton Huiskes. Gerard Ma arse, Egbert van 't Oever, Kokkie van der Eist en Wim de Graaff. Nagekomen advertenties Heden overleed na een kortstondige ziekte, zacht en kalm onze lie ve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARTINA CLARIS SE, Wed. van ADR1AAN DE VISSER, in de leeftyd van ruim 72 jaar. Uit aller naam, F AM. DE VISSER. Vlissingen, 12 Dec. 1952 Condoleantie-adres B. Ewoutstraat 24 bov. Heden overleed, nog onverwachts, onze ge liefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer NOACH HENGST, in de ouderdom van ruim 80 jaar. Westkapelle: Wed. N. HENGST— HEYT M. HENGST. P. HENGST— HUIBREGTSE en Kinderen Wed. A. LIE VEN SE HENGST en Kind. Middelburg: A. LOUWERSE. N. LOUWERSE— LOUS Westkapelle, 12 December 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5