PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nederland moet zelf aan een atoomcentrale werken BILT Afzetproblemen belaagden ook Zeeuwse industrie Kantlijn DOODSTRAF EN LEVENSLANG VOOR 2 ENGELSE SCHOLIEREN Vandaag LUCHTPOST VOOR INDONESIË WORDT VEEL DUURDER 195e Jaargang-No. 294 Dagblad uitgave van de tinna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn PI verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p i 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent, WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESSE, BRESKENSE COURANTEN VRIJE STEMMEN Zaterdag 13 Dec. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm Minimum p. aavertenut f 2.— Ing mededelingen dnemaal tanei Kleine advertenties imax 8 regels» van 1—5 regels t 1-— Iedere regei meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr 359300 P Z.C. Middelburg Bur. Vllssingen Walstr 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2801 of 2160) Middelburg, Markt 51. telef 3841. Goes, Lange Vorststraat 63. telef 2475 Ib.g.g 2228) Oostburg. Finlandstraat 2. telef 16 Terneuzen. Brouwerljstr 2 Zlerlkzee N Bogerdstr C I lelef 26. EERST EXPERIMENTEREN, DAN BOUWEN Amerikanen en Engelsen vertellen ons toch niets... Steun vein grote industrieën en de Staat nodig De reactorcommissie van de Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie (de F.O.M.) heeft plannen om de Nederlandse industrie te interes seren voor het ontwerpen en eventueel ook bouwen van een energie-reac- ;to.r voor het opwekken van electrische energie door middel van atoom splitsing. Voor de verwezelijking van deze plannen zal eerstdaags reeds een contract met de Nederlandse electriciteitsmaatschappyen worden gete kend. De directeur van het F.O.M.bureau, dr. W. J. Beekman te Utrecht, - heeft er tydens een onderhoud met het A.N.P. op gewezen, dat aan 't pro ject met grote kracht zal doorgewerkt kunnen worden, wanneer naast de bijdrage van de electriciteitsmaatschappyen, byv. de grote Nederlandse metaalindustrieën gedurende vyf jaar een bedrag van twee ton per jaar beschikbaar zouden stellen. Dr. Beekman wees er met nadruk op, dat men er ernstig rekening mee moet houden, dat onze energievoor- raden eens uitgeput zullen raken. Daarop zijn maar twee uitzonderin gen: de zonne-energie en de witte steenkool (waterkracht). In het be lang van ons nageslacht is het ab soluut noodzakelijk, dat wij onze „fossiele" brandstoffen (steenkool, De Kamerdebatten van deze week zijn buitengewoon belangrijk geweest en zij bevatten onder meer de rede van het Kamerlid Goed hart over de toestand in Indonesië. Vóór deze rede had de heer Goedhart reeds in Het Parool verslag gedaan omtrent zijn bevindingen en hij gaf toen blijk, diep geschokt uit de Ar chipel te zijn teruggekeerd. In de Ka mer heeft hij in dezelfde toon gespro ken. Het is een warboel in Indonesië. Indonesië heeft zijn vrijheid te snel vérkregen als gevolg van de in de ja ren 1945-'49 gevolgde politiek, die achteraf een onjuiste politiek is ge weest. In zekere zin was de rede van dè heer Goedhart een erkenning van deze onjuistheid. Te meer verwondert het daarom, dat de heer Goedhart ten opzichte van Nieuw Guinea wederom een -soortgelijke politiek aanbeveelt: na melijk inmenging van het buitenland in dit probleem. Nederland heeft weinig reden om het buitenland dankbaar te zijn voor zrjn medewerking aan de oplossing van het Indonesische probleem. Een ezel pleegt zich niet tweemaal aan dezelfde steen te stoten. Laat Neder land dat ook niet doen. Het moge waar zijn, dat Nieuw Guinea ons land, wil 't dit eiland tot bloei brengen, grote inspanning en grote offers zal kosten. Dit mag nimmer een reden zijn om, voor men een beroep doet op het buitenland, eerst te trachten zelf het Nieuw Guinea-probleem op te lossen. Want overbevolkt Nederland heeft voor zyn activiteit een expansïeklep no dig. Die kan het in Nieuw Guinea vinden. Voorlopig daarom maar geen bui tenlandse inmenging! Voor de Nederlandse vrouwen is de eerste helft van de Decem bermaand een prettige maand geweest. In Wageningen werd voor het eerst in de historie een vrouw tot hoogleraar aan de Landbouw Hoge School benoemd, mevrouw C. W. Wil lige Priris-Visser. Dit op zichzelf be langrijke feit werd voor milüoenen Nederlandse vrouwen nog prettiger door de woorden, die de nieuwe hoog leraar sprak. Zij verklaarde, dat huis houden in menig opzicht moeilijker is, dan het college geven aan studen ten. En zij heeft gelijk, de mannen geven zich daar te zelden rekenschap van. Dat een nieuwe hoogleraar het zo duidelijk zeide, is een pluim op de hoed van al die Nederlandse huis vrouwen, die ook in moeilijke tijden hun huishouden in de puntjes hou den. En ten slotte werden er voor het eerst in Nederland twee vrouwen be noemd tot kantonrechter-plaatsver- vanger. Dat geschiedde in Leeuwar den en de gelukkigen waren mr. T. A. Boelstra en mr. G. H. Okma. We derom een onderscheiding voor de Nederlandse vrouw! Tal van mensen hebben plezier in de aankondiging van de rege ring, dat het in de bedoeling ligt in verloop van enkele jaren voor honderdvijftig millioen gulden aan zilverbons te vervangen door echte zilveren guldens en rijksdaalders. Het is een ietwat merkwaardige vreugde. Want zilverbons zijn gemak kelijke dingen. Ze hebben geen ge wicht en dat hebben zilveren mun ten wel. We zullen in de toekomst weer rondhuppelen met zware bui dels, die weliswaar welluidend rin kelen, maar minder gemakkelijk zijn. En tochhet staat beter, zo'n zilveren rijksdaalder, zo'n zilve ren gulden. Het is een soort teken van welstand, zilverbons zijn nu een maal dingen, die altijd in omloop werden gebracht als het nationaal of internationaal mis was. Een verschil is er vergeleken bij, vroeger: in de eerste wereldoorlog gingen de mensen de zilveren mun ten oppotten. Dat doet men tegen woordig niet meer. Men weet, dat zilver een metaal is met een betrek kelijk geringe waarde en dat een zilverbon zijn waarde ten slotte ook behoudt. olie enz.) gaan sparen en daarom zullen wij voor grote krachtinslalla- ties zo spoedig mogelijk moeten over schakelen op splijtingsbrandstof. De steun van de electriciteitsmaat schappyen, die hiertoe samenwerken in de N.V. „K.E.M.A." te Arnhem, zal bestaan uit een bijdrage van 125.000 per jaar gedurende vijf jaar. Voorts zal laboratoriumruimte en werkplaatsenservice ter beschik king gesteld worden dit laatste wordt op een waarde geschat van 75.000. Wanneer de grote industrieën de van haar gevraagde steun verlenen en daarnaast ook experts ter beschik king stellen, zullen zij na de experi mentele periode hun mensen terug krijgen met een kennis en een erva ring, welke voor deze bedrijven van de aller grootste betekenis zullen zijn. Eventuele octrooikwesties kunnen zo geregeld worden, dat alle subsidiëren de industrieën daarvan mede profite ren. „BIG BUSINESS" Dr. Beekman wèes er in het bijzon der nog op, dat de atoomenergie in Amerika reeds lang „big business" is, hoewel de industrie daar eerst tame ly k gereserveerd tegenover de plan nen stond. De belangstelling neemt nog toe en men kan gerust zeggen, dat hier een milliardenindustrie in opbouw is. Er is ten aanzien van de economische uitvoerbaarheid zelfs geen enkel pessimistisch rapport uit gebracht. De belangstelling van de Neder landse electriciteitsbedryven ver klaarde dr. Beekman o.a. uit het feit, dat thans een type reactor is ontwikkeld, dat zeer gunstige moge lijkheden biedt. De ontwikkeling van, dit type moet in Nederland zelf wor den aangepakt omdat wel vaststaat, dat Amerika en Engeland niet van plan zyn anderen te doen delen in de resulaten van hun dure onderzoekin gen. Ten slotte pleitte dr. Beekman nog voor subsidiëring van staatswege. Hij wees er op, dat de kosten voor Ne derland gelukkig betrekkelijk laag kunnen zijn omdat ons land zich ge lukkig uitsluitend kan concentreren op de energiereactor en zich niet be hoeft op te houden met reactors voor oorlogsdoeleinden, atoombommen of atoomkanonnen. Strijd om een vermogen van vijf millioen Holdert vordert zijn vermogen terug Het Ned. Beheersinstituut heeft destijds in beslag genomen het ver mogen van de heer H. Holdert, gewe zen directeur van het dagblad „De Telegraaf', ten bedrage van ongeveer vijf millioen gulden. H. vordert dit be drag terug en de afdeling rechtspraak van de raad voor het rechtsherstel heeft zich Vrydag met deze zaak be zig gehouden. Een ontvijandingsver- klaring was afgewezen. Het bijzonder gerechtshof te Am sterdam veroordeelde H. destijds tot 12 jaar gevangenisstraf wegens zijn gedrag gedurende de bezetting. Onder meer nam hij dienst bij de Waffen SS. H. was thans zelf bij de behande ling aanwezig. Voor hem pleitte mr. B. H. J. de Ponte uit Amsterdam, die betoogde, dat idealistische overwegin gen EL hebben gebracht tot het dienst nemen bij de Waffen SS; H. had, toen hij in dienst trad geen eigen vermo gen. Hij heeft dit pas verworven in 1944 door vererving. Plèiter acht het onrechtvaardig hem nu nogmaals te straffen door hem een vermogen af te nemen, dat hy niet ten bate van de vijand heeft gebruikt SLACHTOFFERS VAN BEELDROMANS Politie-agent doodgeschoten De veilingzaal van S. J. Mak van Waay te Amsterdam bood dezer dagen een ongewone aanblik. Door Poly- goon-Profilti wordt een kleurenfilm vervaardigd over bet leven en de werken van Vineent van Gogh. De veilingzaal was in een filmstudio herschapen voor het in beeld brengen van de veiling van een schilderij van Van Gogh. Op pagina 7 brengen wij over deze gebeurtenis een reportage van een speciale verslaggever. Een overzicht tijdens de verfilming. Aan de camera de heer P. Out. onder de camera zien we de heer J. Jansen, de productieleider. ...is het 25 jaar geleden, dat Yehudi Menuhin op 11-jarige leeftijd in Carnegie Hall te New York zijn vermaarde eerste re cital gaf. waarna een triomf tocht door de oude en nieuwe wereld begon. MORGEN ...is het 40 jaar geleden, dat in Londen vredesonderhandelin gen begonnen ter beëindiging van de eerste Balkanoorlog, welke op 30 Mei 1913 werd be sloten met de vrede van Lon den; ...viert koning Paul I van Grie kenland zijn 51e verjaardag. J Meer ontroering dan sensatie heeft in Engeland het proces gewekt tegen twee knapen, die zich op 2 November j.L schuldig hebben gemaakt aan het doodschieten van een politieagent. De 19-jarige Derck Bentley werd ter dood veroordeeld, de ruim 16-jarige Cristopher Craig, wegens zijn jeug dige leeftijd, levenslang. De jongens zijn het slachtoffer ge worden van de na-oorlogs verwording en van beeldromans. Het drama, aldus het Alg. Handels blad, speelde zich op een Zondag avond af toen zij een poging deden in te breken in een snoepwinkel. Bentley werd gegrepen, Craig wist het dak van een belendend perceel te bereiken. Bentley schreeuwde hem toe: „Schiet er op los", waarop Craig het vuur opende en een politieman doodde en twee verwondde. Drie dagen heeft het proces voor de Old Bailey geduurd. Er viel met de jongens nauwelijks te praten; zij wa ren volkomen verstrikt in theorieën, waarvan zij uit gangsterverhalen en films kennis hadden genomen. Het bleek dat Cristopher Craig niet lezen of schrijven kan; hij is woordblind en zijn ouders hadden alles met hem ge- Dragline in ruil voor huis Sedert het gebrek aan huizen zyn intrede heeft gedaan in ons land, is het gebruikelijk dat wo ningen of gedeelten van wonin gen als ruilobjecten dienen. In het laatste nummer van het orgaan van een organisatie van het bouwbedrijf kan men de volgende merkwaardige an nonce vinden. „Een vrijstaand huis met erf, eenkamerwoningen, keuken, kantoor, 3 slaapkamers en bad kamer, gelegen in de Haarlem mermeer, aan vaarwater, ge schikt voor bedrijf, voor een dragline, bakinhoud 450 liter, merk nader overeen te komen". Nederlaag voor Pinay, maar zonder gevolgen De Franse Nationale Vergadering heeft Vrijdagavond de herziene rege- ringsvoorstèllen voor belastinghervor mingen met 337 tegen 272 stemmen verworpen. Deze nederlaag voor Pi nay zal echter niet het aftreden der regering tengevolge hebben, aange zien aan deze stemming niet de ver trouwenskwestie was verbonden. Premier Pinay verklaarde Vrijdag avond, dat hij bij de behandeling xn tweede lezing van de financiële be groting herziene voorstellen zal indie nen. Hij zal er dan de vertrouwens kwestie aan verbinden, indien hij dit nodig acht. probeerd. Hij zowel als Bentley had reeds-een aantal kleine inbraken op :ijn geweten. Zij leden aan een zieke- ijke drift „held" te spelen en de gang stermethoden in praktijk te brengen. De vader van Craig had te goeder trouw de belangstelling van zijn zoon tje voor vuurwapenen aangewakkerd en tezamen met hem in de tuin van hun huis het schijfschieten beoefend. Prins was getuige bij huwelijk Prins Bernhard is Vrijdag te Londen getuige geweest bij het hüwelijk van de Engelsman W. de Mier, algemeen bedrijfsleider van de K.L.M. in Enge land, met mevrouw Pamela Mary Rumbold. De beide mannen zyn be vriend. Vogt directeur technische dienst N.R.U. In de Vrijdagmorgen gehouden ver gadering van net bestuur der Neder landse Radio Unie is de heer W. Vogt benoemd tot directeur van de techni sche dienst. De heer E. Bomli zal op treden als directeur van de program- madienst. Prins Bernhard beperkt sportbeoefening Prins Bernhard zal op medisch ad vies ophouden met de beoefening van paardspringen en ski-lopen. De reden hiervan is gelegen in het feit, dat enige maanden geleden bij een medisch routine-onderzoek is ge bleken. dat de Prins een lichte be schadiging van een wervel heeft over gehouden uit het autoongeluk, dat hem in 1937 op de Muider straatweg bij Diemen is overkomen. Dit heeft geleid tot bovengenoemd advies, dat geheel onderschreven is geworden door de medici, die de Prins onlangs in het Walter Reedhospitaal te Washington nogmaals hebben on derzocht. De gezondheid van de Prins laat overigens niets te wensen over. Te gen de beoefening van sporten als paardrijden, tennis, zwemmen en der gelijke bestaat geen enkel bezwaar. Slechts dienen bijzondere risico's te worden vermeden. ER KOMEN WEER NIEUWE POSTZEGELS Nederland toch het goed koopste postland De directeur-generaal van de P.T. T., de heer L. Neher. heeft in een persconferentie een toelichting gege ven op de door minister Algera be kend gemaakte tariefsverhogingen. De heer Neher wees er daarbij op. dat men deze verhogingen lang heeft te gengehouden, maar dat zy thans toch onontkoombaar zijn in verband met de sterk gestegen lasten van het P. T.T.-bedrijf. Maar toch, zo zeide de heer Neher, zal Nederland wat de posttarieven be treft, het goedkoopste land blijven. En hij illustreerdedit met enkele voor beelden. De binnenlandse briefport blijft tot 20 gram 10 cent. In België moet men op dergelijke brief tot twin tig gram een zegel van in Nederlands geld omgerekend 15.2 cent plakken. Een' binnenlandse briefkaart wordt 7 cent; in België is dat 9.12 cent. Een buitenlandse briefkaart moet in België gefrankeerd worden met 19 cent en Nederland met 15 cent. Zeer aanzienlijk duurder wordt de luchtpost voor Indonesië. Tot nu toe betaalde men voor een briefkaart 20 cent; dat wordt 25 cent. Daar is nog wel overheen te komen. Voor het ver sturen van brieven zal men echter Een onrustig halfuurtje Een vrachtvliegtuig van de K.L.M. met een bemanning van 7 koppen aan boord heeft een half uur boven het vliegveld te Londen gecirkeld, omdat de piloot meende, dat het landings gestel niet werkte. Toen men op het vliegveld had vastgesteld met be hulp van kijkers dat het landings gestel in orde was, daalde het toestel. Het bleek, dat in de cockpit de lichtjes hadden geweigerd, die moe ten aangeven, dat het landingsgestel uit is. ECONOMISCHE KRONIEK VAN ZEELAND In de landbouwsector staat Zeeland met de mechanisatie vooraan De werkgelegenheid in de industrie wordt gemeenlyk belaagd door twee factoren n.l. de rationalisatie en de afzet. Rationalisatie doet zich voor wanneer de productie op doelmatiger wyze wordt geleid; hiertoe behoort eigenlijk ook de mechanisatie, die handkracht door machines vervangt. De Spiegelglasfabriek te Sas van Gent zal om deze redenen geleidelijk 47 arbeiders ontslaan, om het hoofd te kunnen bieden aan de scherpe concurrentie. Op de Overheid en het bedrijfsleven rust de morele plicht nieuw werk voor deze mensen te scheppen. Afzetproblemen doen zich voor bij de Vitrite, die te Middelburg stamp- en trekwerk produceert. Argentinië heeft geen geld. Finland sluit de grenzen. Enge land beperkt zyn invoer op deze producten tot 83 1/8 Op deze wyze oefent het moeilijke internationale betalingsverkeer zijn invloed nit tot in de verste uithoekjes van ons land, zodat ieder er mee te maken krygt. Gelukkig voert de Vitrite slechts tijdelijk arbeiders af, die trou wens hun loon en dus geen wachtgeld krijgen. De overplaatsing van de grote houtfabriek en -handel (fa. Alberts) van de binnenstad naar het indu strie-terrein te Middelburg gaat on danks lange onderhandelingen niet door, zodat dit terrein voorlopig nog grotendeels onbezet blijft. Tussen de coöperatieve melkfabriek in Middel burg en de coöp. roomboterfabriek in Wemeldinge zal een fusie tot stand komen, ten einde de medezeggen schap van de boeren over hun melk te versterken. De boeren in Zuid=Be= veland voeren een soort oorlogje met het particuliere melkstation te Goes. Andermaal beweert men een oplos sing te hebben voor het (vlas) root- waterprobleem. Men wil het afvalwa ter n.l. in de bodem doen verzinken. Ondertussen is meegedeeld, dat een uitbreiding van de waterproductie in Zeeuwsch-Vlaanderen van 3 tot 5 min m3 op komst is. In Goes begint de bouw van een nieuwe ambachts school en een vakschool voor meis jes in het voorjaar van 1953. Voor de landbouwsector werd be kend, dat Zeeland wat de mechani satie betreft het verst is gevorderd n.L volgens de landbouwtelling van 1950 van het C. B. S. Onze provin cie telt 12.895 zuivere agrarische be drijven met 52.868 inwonende fami lieleden van wie 46.178 direct van de landbouw leven. Per 100 ha cul tuurgrond telt Nederland 27 pk, Zee land 47 (hoogste cijfer), Friesland'11 en Groningen 44. De Zeeuwse land bouw is mede hierdoor niet zo ar beidsintensief; hij telt n.l. 26 ar beidsjaareenheden per 100 ha cul tuurgrond (Nederland 25). Ook de gezinsarbeid is in Zeeland minder sterk vertegenwoordigd n.l. 56 t.o. Nederland met 77 De uien- markt was de afgelopen maand weer ruimer. De Engelse markt ging weer open wat vooral voor Schou- wen-Duiveland en Tholen verheugend is. Duitsland had zijn grenzen kort hiervoor reeds geopend. De prijs van dit zeer speculatieve gewas was gun stig n.l. 20 ct. per kg. De afzet was vanwege nogal grote voorraden bij de kopers nogal lusteloos. Hopelijk zullen de exporteurs de markt niet overvoeren als in 1951. In Oct. wer den 5 min. kg. uien geëxporteerd. De Noord-Bevelandse landbouw coöpe ratie, die zeer modern is geoutilleerd heeft in Kortgene een nieuwe loods en een nieuw kantoorgebouw in ge bruik genomen. Nog deze winter zal een ontwateringsplan voor het Oos telijk deel van Oost Zeeuwsch-Vlaan deren worden uitgevoerd met steun van de D.U.W. en de Cultuurtechni sche Dienst. In het vochtige fort Rammekens by Ritthem is een teler begonnen met een champignonteelt- bedrijf. Een zelfde bedrijf op Noord- veel dieper in zijn zak moeten tasten. Aan port en luchtrecht betaalt men thans voor een brief per 10 gram 30 cent. Na de wijziging wordt dat tot en met 5 gram 45 cent en per 5 gram meer 30 cent. Dat betekent dus, dat een brief van 10 gram, die nu 30 cent kost. na Juli van het volgende jaar dat is het tijdstip, waarop naar men verwacht de verhoogde tarieven in gevoerd zullen worden 75 cent zal kosten Drukwerk voor Indonesië gaat kosten 35 cent tot en met 20 gram, 80 cent van 21 tot en met 50 gram en voor elke 50 gram meer 80 cent. NIEUWE POSTZEGELS. Er zal een nieuwe postzegel met een waarde van 7 cent bijkomen. Ook krij gen de zegels, waarop nu reeds het portret van de Koningin staat afge beeld, een andere beeldenaar. Waar schijnlijk komen die zegels omstreeks het eerste regeringslustrum van de Koningin in circulatie. KORTE PREDICATIE „Hoor, Here, hoe ik luide roep, wees mij genadig en antwoord mij." (Psalm 27 7). Geloof belijden en leven naar het beleden geloof zijn twee verschillende zaken. Dat eerste, het belijden, schijnt gemakkelijker dan het tweede, het er- naar-leven. Als dit laatste mislukt en dat doet het immers telkens weer dan wordt er al gauw gezegd: ,fian klopt het met dat belijden ook niet." Wanneer we deze tekst lezen, dan is ook hier onze eerste gedachte: „Hier klopt iets niet!" Want deze bede schijnt niet te passen bij wat er aan vooraf gaat: een hooggestemd belijden van geloof, een zeggen van onbevreesd door het leven te gaan. ,£)e Here is mijn licht en mijn heil, voor wie zou ik vrezen?" >rAl legert zich een leger tegen mij mijn hart vreest niet. Want Hij bergt mij in zijn hut ten dage des kwaads." Dat is mooi gezegd, maar waarom dan ineens deze angstige kreet: JHoor, Here, hoe ik luide roep, wees mij ge nadig en antwoord my". Maakt deze roep het voorgaande niet tot grootspraak, ja, tot een leu gen? Neen, dat doet hij niet. Het maakt een groot verschil, of men alleen maar behoeft te praten over waar men zijn steun zal zoeken in gevaar, of dat men werkelijk in ge vaar zijnde, op die steun vertrouwt. Het komt er maar op aan, of men wanneer de moeiten en gevaren van het leven zich werkelijk opdringen, zijn kracht en hulp ook werkelijk ver wacht van die bron, welke men als bron van kracht en hulp beleden heeft En dat is hier in de tekst het geval: de Here, die hier wordt aangeroepen in de nood, is dezelfde, die tevoren be leden werd als de machtige Bescher mer. Er is hier vertrouwen in woord en in daader is hier belijden van de zelfde Heer, in de huiskamer en in de strijd van het volle leven. Ook is dit gebed een roepen tot. het juiste adres; een erkennen van eigen kleinheid en onmacht; een vertrouwen dat het antwoord komt en werkelijk redt. Hier is de rechte verhouding tussen belijden en biddend beleven. Is dit bij ons steeds het geval? Bidt om die genade.' Schore, Mooy. DE VERWACHT: IETS KOUDER Half tot zwaar bewolkt met plaat- Beveland had deze maand reeds zijn selrjk enkele regen- of sneeuwbuien, eerste oogst. Zwakke tot matige wind uit uiteen- lopende richtingen. Iets lagere mid- (Vervolg op pag. 2). I dagtemperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1